Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
PIT'o savaitė

Data: 2009-12-14

     Gruodžio 7-11 dienomis mokykloje vyko PIT'o savaitė.

 PIT‘o savaitės programa

     Gruodžio 7 d. mes turėjome galimybę susipažinti su Žemaitijos skautų organizacijos narėmis. Informavo 7b klasę, 1a klasę, 1b klasę, 1d ir kelis vaikus iš kitų antrų klasių apie jų veiklą. Mes sužinojome, kad skautai yra linksmi, veiklūs žmonės. Mums papasakojo apie savo nuotykius stovyklose, žygiuose ir kituose linksmuose užsiėmimuose. Pasiūlė ir mums prisijungti prie jų organizacijos ir iš arčiau pamatyti bei savo kailiu pajusti visą skautiškąjį gyvenimą. Informacijos galima daugiau sužinoti tinklalapyje  www.zso.visiems.lt bei mūsų mokyklos pirmojo aukšto stende arba mokyklos tinklalapyje.
     Padėkomis buvo apdovanoti respublikinio konkurso „Rytojaus ateitis mano rankose“ dalyviai ir jiems vadovavę mokytojai. Nuotraukos>>>

  Ia gimnazistės Kornelija Laurinavičiūtė ir Viktorija Šiaulytė

     Gruodžio 8 d. Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Violeta Butkienė skaitė pranešimus „Studijos – sąlygos ir galimybės 2010 m.“ (III klasių gimnazistams),  „Studijos – sąlygos ir galimybės 2010 m.“ IV klasių gimnazistams. Nuotraukos>>>

 

 

     Gruodžio 9 d. PIT'o konsultantės vedė Nijolė Pankratovaitė, Irma Žemaitienė, Diana Kniežaitė užsiėmimus „Laiko mašina“ 7-8 klasių mokiniams. 7-8 klasių mokiniai kompiuterinio raštingumo pamokoje susipažino su Vilniuje esančia Švietimo ir mokslo koridoriuose stūksančia laiko mašina, kurią suaugusieji vadina ugdymo sistema. Ši interneto svetainė suteikė mokiniams progą bent akies krašteliu dirstelėti į ateitį ir mąstyti apie tai, kuo norėtumėme būti po daugelio metų. Mokiniai susipažino su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu, bendruoju ugdymu, profesiniu mokymu ir aukštuoju mokslu.
     Gimnazijos fojė pertraukų metu mokiniams buvo pristatyta PIT'o veikla. Buvo dalinami lankstinukai, rodomos skaidrės „Profesija“ ir trumpi siužetai apie įvairias profesijas. Pristatymą organizavo PIT'o konsultantės Nijolė Pankratovaitė, Irma Žemaitienė, Diana Kniežaitė. Nuotraukos>>>

 

     Gruodžio 10 d. PIT'o konsultantės Nijolė Pankratovaitė, Irma Žemaitienė, Diana Kniežaitė bei Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Violeta Butkienė skaitė pranešimą „II-okų tolimesni mokymosi planai“ II-ųjų klasių gimnazistams. Po to šie gimnazitai atliko testą „Mokymosi stiliaus nustatymas“.

 

     Gruodžio 11 d. mūsų gimnazijos abiturientai lankėsi Šiaulių universitete. Ten mūsų gimnazijos ketvirtokams buvo suteikta informacija apie pasikeitimus švietimo sistemoje, stojimo sąlygas, anketų pildymą ir studijų galimybes. Po pusvalandį trukusios bendrosios informacijos pranešimo, būsimieji studentai turėjo galimybę artimiau susipažinti su humanitarinių mokslų, gamtos mokslų ir sociologijos fakultetais. Gimnazistams į iškilusius klausimus mielai atsakinėjo fakultetų prodekanai, dėstytojai ir studentai.
     Mes, būsimi studentai, buvom supažindinti su esama gamtos mokslų studijų programa. Ä® šią studijų programą įeinantys matematikos, informatikos ir technologijų fakultetai bei naujovė ne tik Šiaulių universitete, bet ir Lietuvoje – taikomosios biologijos bakalauro studijų programa. Vytautas Gudonis, sociologijos fakulteto prodekanas, supažindino su jo fakultete esančiomis specialybėmis, veikiančiomis organizacijomis. Abiturientai galėjo suvokti socialinio darbo ypatumus bei trūkumus. Prodekanas akcentavo kineziterapijos, darbo su neįgaliaisiais kryptis, kurios nėra labai populiarios tarp studentų. Taip pat  patarė rinkis, kas labiausiai prie širdies tau, o ne tavo draugams. Nuotraukos>>>

IV klasių gimnazistės Ieva Liudavičiūtė ir Greta Rulinskaitė

 

     Plačiau apie PIT'ą galite sužinoti mūsų gimnazijos tinklalapyje: Informacija → PIT.


Kita informacijaKita informacija

2020-01-24 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai

   Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. 2018 metais gautos paramos lėšos tikslingai panaudotos gimnazijos ugdymo(si) bazės turtinimui. Įrengtas Ramybės kambarys mokinių ir darbuotojų poilsiui, savižinos užsiėmimams (kambarys aprūpintas kompiuterine, vaizdo ir garso įranga bei moderniais baldais), sukurta „Lietuvybės kodo siena“, modernizuotas ir virtualiomis darbo vietomis aprūpintas anglų kalbos kabinetas, atnaujinta ugdymo(si) bazė naujomis mokymo priemonėmis.

   2019 m. gautos lėšos ir vėl bus tikslingai panaudotos ugdymo(si) aplinkos gerinimui. Tikėdamiesi Jūsų supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir vėl kviečiame skirti už 2019 metus 1,2 procento pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai.

   Nutarę šią paramą skirti gimnazijai, Jūs galėsite nuo 2020 m. sausio 1 d. tai padaryti asmeniškai užpildę specialios formos FR0512 prašymą ir pateikę jį elektroniniu būdu per Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

   Atsiųsti paštu ar pateikti tiesiogiai VMI popieriniai prašymai nebus nagrinėjami!

   Prašymus per EDS galėsite pateikti ne tik savarankiškai, bet ir atvykę į gimnaziją, kur Jums tikrai pagelbės mūsų sekretoriato darbuotojai. Taip pat prašymus padės užsipildyti VMI darbuotojai bet kurios apskrities VMI padalinyje.

Rekvizitai 1,2 procentų paramai skirti:

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 290532510.

Paramos gavėjo pavadinimas – „Saulėtekio“ gimnazija.

Primename, kad šią paramą Jūs galite skirti iki 2020 metų gegužės 1 dienos.

Pagarbiai,

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2020-01-24 Interaktyvaus mokymo(si) savaitė

Sausio 27-31 dienomis organizuojama interaktyvaus mokymo(si) savaitė. Pamokos:

Mokytojo v., pavardė Diena Kelinta pamoka Pamokos pavadinimas Klasė Kokiomis interaktyviomis priemonėmis bus naudojamasi
D. Norkuvienė 01-30 5 pamoka Oksidai. Rūgštiniai ir baziniai. I A Mobilieji telefonai, planšetės
01-30  6 pamoka Azotas, amoniakas II A Mobilieji telefonai, planšetės
01-30  7 pamoka Azotas, amoniakas II B Mobilieji telefonai, planšetės
01-31 1 pamoka Oksidai. Rūgštiniai ir baziniai. IC Mobilieji telefonai, planšetės
01-31 2 pamoka Oksidai. Rūgštiniai ir baziniai. I B Mobilieji telefonai, planšetės
J. Montvidienė 01-31  2 pamoka Įvairiatemės kalbos užduotys III Mobilieji telefonai, multimedia, planšetės
D. Gilytė 01-30 5 pamoka Romantizmo literatūros apibendrinimas III Mobilieji telefonai, multimedia, planšetės
J. Kizeliauskienė 01-28 4 pamoka GM organizmų nauda ir galima žala IIb Planšetės
5 pamoka GM organizmų nauda ir galima žala IIa Planšetės
R. Glinskienė 01-27 7 pamoka „Šviesieji Viduramžiai" II Mobilieji telefonai, planšetės
L. Andriuškevičienė 01-27 1 pamoka B. Sruogos kūrybos apibendrinimas IV Mobilieji telefonai, planšetės


2020-01-22 Buvusiųjų abiturientų susitikimas!


   Laikas nepaliaujamai bėga ir mes vėl maloniai kviečiame Jus į tradicinį buvusių abiturientų susitikimą, kuris vyks šių metų sausio 31 d. (penktadienį) Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.

   Šių, jubiliejinių metų, abiturientų laidų susitikimą kartu švęsti kviečiame šias laidas:


  • 10 metų jubiliejų1-ąją gimnazijos laidą, IVa kl. auklėtoja I. Kučinskienė, IVb kl. auklėtoja D. Vaičekauskienė, IVc kl. auklėtoja K. Urbonienė, IVd kl. auklėtoja I. Žemaitienė, IVe kl. auklėtoja D. Norkuvienė.
  • 20 metų jubiliejų 20-ąją laidą, 12 kl. auklėtoja A. Plukienė.
  • 30 metų jubiliejų10-ąją laidą, 12a kl. auklėtoja A. Kalabuchova, 12b kl. auklėtoja V. Gaubienė.

Šventinio susitikimo programa:

  • 15.00 val. – draugiškos buvusių abiturientų ir gimnazijos mokinių tinklinio varžybos Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorės taurei laimėti.  Informacija tel. +370 699 37370 (kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis).
  • 18.00 val. Šventinis susitikimas aktų salėje.
  • 19.00 val. Šilti pokalbiai prie arbatos puodelio.

Renginio organizatoriai2020-01-14 II klasių mokiniams organizuotos lietuvių kalbos netradicinės pamokos-paskaitos

   Žmogus yra atsakingas ir už tariamą žodį, ir už rašomą tekstą, nes atskleidžia savo ir tautos tapatybę, liudijančią savitumą, skatinančią orumo jausmą. Juk gerbti kalbą – tai gerbti save.

   Tokias prasmingas mintis skatino sausio 13 dieną gimnazijoje viešėjusi doc. dr. Jolanta VaskelienėŠiaulių universiteto Regionų plėtros instituto docentė, vyresnioji mokslo darbuotoja, – Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė. Ji II klasių mokiniams organizavo netradicines pamokas-paskaitas Lietuvių kalba: vertė, turtingumas, grėsmės“, „Kokių klaidų daroma dažniausiai“.

   Tikimės, kad kūrybingai ir įdomiai pateikta aktuali medžiaga paskatins mokinius taisyklingai kalbėti ir rašyti gimtąja kalba, o sudėtinguose lietuvių kalbos labirintuose taps kryptingu vedliu. NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Montvidienė2020-01-14 Laisvės gynėjų dienos minėjimas

   Šiemet gimnazijos bendruomenė Laisvės gynėjų dieną nusprendė paminėti netradiciškai ir sukvietė mokinius dalyvauti „Laisvės bėgime“. Klasės rungėsi dėl Laisvės bėgimo“ taurės. Bėgimas vyko estafetės principu, po kiekvieno rato komandos nariai degė žvakutes, iš kurių po bėgimo prie mokyklos sušvito Gediminaičių stulpai. Sveikiname „Laisvės taurę“ laimėjusią IIIa klasę.

   Paminėdama Laisvės gynėjų dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė dalyvavo ir miesto renginyje. Kartu su kitų mokyklų bendruomenėmis, jau šeštą kartą susitiko prie Šiaulių miesto savivaldybės, kur iš žvakučių sudėliojo žodį „LAISVĖ“. NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2020-01-03 2020 m. sausio mėnesio renginių planas

2020 m. sausio mėnesio renginių planas ČIA.2020-01-03 Susitikimas su buvusia mūsų gimnazijos mokine Sandra Navickyte

   Lapkričio 29 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje lankėsi buvusi abiturientė, dabartinė Kauno technologijų universiteto studentė Sandra Navickytė. Ji papasakojo mūsų mokyklos trečios klasės gimnazistams apie savo būsimą profesiją. Jos studijų programa orientuota į naujausių medžiagų technologijų ir fizikos mokslų žinias, nanotechnologijų kūrimą bei taikymą įvairiose srityse. Ši programa Sandrai suteikė tvirtų fizikos, matematikos, technologijų projektavimo ir įvairių inžinerinių problemų sprendimo įgūdžius. Studentė, baigusi KTU studijas, įgis technologijų ir fizinių mokslų bakalaurą. Darbo rinkos tyrimai rodo, jog specialistai, turintys aukštųjų technologijų, nanotechnologijų bei įvairių medžiagų kūrimo, taikymo žinių ir praktinių gebėjimų, turės perspektyvią ateitį, įsitvirtins darbo rinkoje. Tad Sandra siūlo ieškoti savo kelio ir rinktis studijas KTU.  NUOTRAUKOS>>>

Živilė Meironaitė, IIIa klasės mokinė2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Jogundas
Jogundė
Natalis
Ilona

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius