Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
In memoriam

Data: 2010-01-02 

PETRAS BARANAUSKAS

1959 01 08 – 2010 01 01


     2010 m. sausio 1 d., eidamas 51 metus, staiga mirė Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorius Petras Baranauskas. Prasmingas jo gyvenimo kelias prasidėjo 1959 m. sausio 8 d. Šiauliuose. Pirmuoju žinių šaltiniu tapo Šiaulių miesto 9-oji vidurinė mokykla (dab. Ragainės pagrindinė mokykla), kurią baigė 1977 m., o vėliau tęsė studijas Šiaulių pedagoginio instituto Fizikos fakultete. Sąmoningas mokytojo kelias prasidėjo, kai 1981 m. rugsėjo 1 d. ėmė dirbti Šiaulėnų vidurinėje mokykloje. Nuo 1986 m. rugsėjo 1 d. P. Baranauskas – Šiaulių 16-osios vidurinės mokyklos mokytojas, o nuo 1990 metų  rugsėjo jam patikėtos mokyklos direktoriaus pareigos, kurias jis ėjo iki pat mirties.
     Ä®gytas vadybos ir verslo administravimo magistro laipsnis ir sukaupta gyvenimo patirtis leido tapti aukštos vadybinės kompetencijos vadovu. P. Baranauskas aktyviai dalyvavo miesto ir šalies švietimo tobulinimo procese, inicijavo ir įgyvendino inovatyvaus ugdymo proceso valdymo ir organizavimo priemones, vykdė jų sklaidą. Direktorius P. Baranauskas įtraukė miesto ir mokyklos švietimo bendruomenę į tarptautinę, respublikinę ir miesto projektinę veiklą. Jis siekė, kad mokykla taptų sociokultūriniu židiniu. P. Baranauskas gebėjo efektyviai valdyti finansinius išteklius ir sėkmingai įgyvendino ugdymo(si) aplinkos gerinimo programas. Jo gebėjimai suburti, sutelkti bendruomenę bendram darbui, aiškių tikslų įvardijimas ir nuoseklus jų įgyvendinimo siekimas lėmė tai, kad Šiaulių 16-oji vidurinė mokykla atlaikė laiko išbandymus ir tapo „Saulėtekio“ gimnazija.
     Naujos švietimo idėjos ir prasmingi darbai buvo įvertinti ne tik mieste, bet ir respublikoje.
    Miesto švietimo bendruomenė pažįsta P. Baranauską kaip vadovą, nebijojusį iššūkių  ir naujovių. Kiekvienu probleminiu klausimu jis visada turėjo aiškiai suformuluotą ir tikslingai į ateitį nukreiptą veiklos viziją.
 „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė neteko ne tik išmintingo administracijos vadovo, bet ir krištolinio tyrumo žmogaus, mūsų svajonių vedlio, sugebėjusio optimistiškai žvelgti į gyvenimo pokyčius. Iš tiesų jis buvo Gyvenimo mokytojas, jauniems žmonėms skiepijęs sąžiningumą, padorumą ir atsakomybę.
     Skaudžios netekties minutėmis glaudžiamės prie Jo žodžių, svajonių ir vilčių.

     Šv. Mišios už Petro Baranausko vėlę bus aukojamos sausio 7 d. (ketvirtadienį) 17 val. Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje.  Kita informacijaKita informacija

2019-06-26 Kviečiame mokytis

Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje!

Prašymai mokytis į laisvas vietas II-IV bei naujai komplektuojamose I (9-ose) klasėse
priimami darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. (penktadieniais iki 16.45 val.)
102, 201, 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje,
 tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

 Dėl asmeninių pageidavimų ir išsamesnės informacijos prašome
kreiptis tel. (8 41)  55 27 48,
sauletekis@sauletekis.lt.

BIOMEDICINOS MOKSLŲ, ROBOTIKOS, SPORTO KRYPTYS,
4 TARPTAUTINIAI ERASMUS + PROJEKTAI, 18 BŪRELIŲ, NUOTOLINIS MOKYMAS

:: VIDEO - kviečiame mokytis „Saulėtekyje“ ::2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Argaudas
Tolvina
Boleslovas
Balys

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius