Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Patvirtintos maksimalios metinės 2010 m. valstybės finansuojamų pirmakursių studijų kainos

Data: 2010-01-30

     Patvirtintos maksimalios metinės 2010 m. valstybės finansuojamų pirmakursių studijų kainos. Norminės studijų kainos nustato didžiausią lėšų sumą, kurią valstybė per metus numato skirti vieno asmens studijoms. Tai svarbi gairė aukštosioms mokykloms priimant sprendimus dėl studijų kainų – konkrečias kainas nusistato kiekviena aukštoji mokykla. Valstybinės aukštosios mokyklos gali nustatyti žemesnes nei valstybės nustatytos norminės kainos.
     Už būsimųjų bakalauro pirmakursių studijas universitetuose valstybė pasiruošusi mokėti nuo 3 892 litų (humanitariniai, socialiniai mokslai) iki 18 162 litų (pilotų rengimas, muzika). Studijų krepšelio maksimalus dydis kolegijose svyruos nuo 3 238 litų (humanitariniai ir socialiniai mokslai) iki 14 890 litų (muzikos studijos) per metus. Dauguma bakalauro pirmakursių įstos į tas studijų sritis, kur krepšelis svyruoja nuo 3 238 iki 7 638 litų per metus.

    Magistratūros maksimalios metinės studijų kainos sieks nuo 7 308 iki 21 578 litų. Doktorantūros pirmakursiams valstybės skiriama metinė lėšų suma – 28 250 litų, rezidentūros studijoms – nuo 23 782 iki 26 893 litų.

     Lyginant su praėjusių metų pirmakursių studijų kainomis, šiemet norminės studijų kainos mažėja. Tai lemia nuo 128 iki 122 litų sumažėjusi bazinė mėnesinė alga (BMA), pagal kurią skaičiuojami dėstytojų, mokslo ir kitų su studijomis susijusių darbuotojų atlyginimai.

     Iškėlus papildomus reikalavimus pedagoginėms studijoms bei siekiant tikslingai naudoti valstybės lėšas, 2010 m. nutarta suvienodinti visų pedagoginių specialybių finansavimą. Vienai pedagoginių studijų vietai kolegijose numatyta skirti 5 889, universitetuose – 7 638 litų. Daugumai pedagoginių studijų finansavimas didėja, dvigubai mažėjant valstybės finansuojamų pedagoginių studijų pirmakursių skaičiui.

     Valstybės finansavimą galima gauti ir stojant į privačias aukštąsias mokyklas. Jei privačios aukštosios mokyklos nustatyta studijų kaina bus aukštesnė nei valstybės skiriamas finansavimas, studentas skirtumą turės padengti savo lėšomis.

     Norminės studijų kainos apskaičiuojamos atsižvelgiant į reikalavimus dėstytojų kvalifikacijai, dėstytojų ir studentų skaičiaus santykius, su studijomis susijusių prekių ir paslaugų išlaidas. Ir universitetinių, ir koleginių studijų programos pagal brangumą suskirstytos į 7 grupes.

     Didžiausią norminės studijų kainos dalį – 70-80 proc. studijų krepšelio – sudaro lėšos dėstytojų atlyginimams. Ä® studijų kainą taip pat įeina išlaidos su studijomis susijusioms prekėms ir paslaugoms bei lėšos studentų skatinimui.

     Šiais metais norminės studijų kainos apskaičiuotos remiantis tais pačiais principais kaip ir pernai, pirmaisiais aukštojo mokslo reformos įgyvendinimo metais. Ir pernai, ir šiemet valstybė skirs visą apskaičiuotą studijoms skirtą lėšų sumą, o ne pusę, kaip prieš prasidedant mokslo ir studijų reformai.

Aušra Veličkaitė
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 0132


Kita informacijaKita informacija

2019-06-26 Kviečiame mokytis

Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje!

Prašymai mokytis į laisvas vietas II-IV bei naujai komplektuojamose I (9-ose) klasėse
priimami darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. (penktadieniais iki 16.45 val.)
102, 201, 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje,
 tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

 Dėl asmeninių pageidavimų ir išsamesnės informacijos prašome
kreiptis tel. (8 41)  55 27 48,
sauletekis@sauletekis.lt.

BIOMEDICINOS MOKSLŲ, ROBOTIKOS, SPORTO KRYPTYS,
4 TARPTAUTINIAI ERASMUS + PROJEKTAI, 18 BŪRELIŲ, NUOTOLINIS MOKYMAS

:: VIDEO - kviečiame mokytis „Saulėtekyje“ ::2019-06-25 Šiaulių miesto „Saulėtekio“ gimnazijos paplūdimio tinklinio turnyras „Pasitikime vasarą sportuodami“

   Birželio 19-20 dienomis gimnazijos sporto bazėje vyko paplūdimio tinklinio turnyras „Pasitikime vasarą sportuodami“. Pirmąją varžybų dieną komandos žaidė vieno rato sistema (priedas Nr.1) ir išsiaiškino pusfinalio poras. Antrąją dieną pirmame pusfinalyje susitiko „LINKSMUČIAI” – „SAULĖTEKIS”. Rezultatu 2:0 nugalėjo didesnę žaidybinę patirtį turintys „LINKSMUČIAI” ir pateko į finalą. Antrame pusfinalyje susitiko „101” ir „PAPRIKOLU” komandos. Rezultatas 2:0 ir į finalą pateko „101” komanda.

   Varžybose dėl III vietos susitiko „SAULĖTEKIS” (Šarūnas Mikšta, Šarūnas Stakutis, Gabrielius Pociliauskas, Mindaugas Brazas ir Deividas Būta) ir „PAPRIKOLU” (Giedrius Stankus, Tomas Bagdonavičius, Gintautas Gužauskas, Martynas Bardauskas ir Andrius Felmanas) komandos. Stipresni buvo pastarieji, nugalėję moksleivius rezultatu 2:0 ir užėmę III vietą (priedas Nr.2).

   Didžiajame finale susitiko „101” (Karolina Dužinaitė, Goda Verbickaitė, Marius Krasauskas, Lukas Gabrilaitis, Kajus Kazlauskas) ir „LINKSMUČIAI” (Martynas Jadenkus, Domantas Gricius, Vilius Vainorius, Mantas Šaltmeris ir Paulius Zaranka). Rezultatu 2:0 nugalėję savo varžovus turnyro „Pasitikime vasarą sportuodami“ čempionais tapo „101” komanda (priedas Nr.2).

   Gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė komandas prizininkes apdovanojo gražuolėmis taurėmis ir atitinkamo laipsnio medaliais. Naudingiausi komandų žaidėjai buvo apdovanoti asmeniniais prizais: Karolina Dužinaitė - „101”, Martynas Jadenkus - „LINKSMUČIAI”, Martynas Bardauskas – „PAPRIKOLU” ir Šarūnas Mikšta – „SAULĖTEKIS”.

Turnyras buvo nuostabus, ačiū visiems dalyvavusiems ir iki kitų susitikimų.

Varžybų vyr. teisėjas Jonas Klapatauskis2019-06-25 Karjeros diena ir atvirų durų diena tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes 2019“

   Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ketvirtus metus iš eilės inicijuoja visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Jau antrus metus Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos IIc klasės mokiniai dalyvauja šiame projekte. Birželio 10 dieną vykome į Simonos Remeikienės šeimos verslo individualią įmonę, kurioje dirba mūsų klasės mokinio Edvino Ūdros mama. Šioje įmonėje siuvami lininiai rūbai ir eksportuojami į įvairias šalis. Šeimos verslo prekyba vyksta tik interneto parduotuvėse. Mokiniams buvo galimybė susipažinti su siuvėjo profesija. Direktorė Rita pasitiko mus labai maloniai su vaišėmis, be to, kiekvienas mokinys gavo dovanų - lininį rankšluostį.

   Mokiniai susipažino su šio darbo pasauliu, sistemino informaciją apie šios profesijos ypatumus ir reikalavimus, profesijos įsigijimo ir įsidarbinimo galimybes. Labai dėkojame Edvino mamai bei direktorei, atvėrusioms savo įstaigos duris mokiniams, padėjus žengti sudėtingu profesijos pasirinkimo keliu.

   Išvykome su labai geromis emocijomis. Beje, kad nebūtų taip karšta įmonės savininkas pavaišino arbūzu. NUOTRAUKOS>>>

IIc klasės auklėtoja Ingrida Railienė2019-06-20 Popietė „Architektūra ir magiškos kelionės“

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko popietėArchitektūra ir magiškos kelionės“. Mokiniai turėjo galimybę susitikti su architekte ir aistringa keliautoja Palmira Petrauskaite. Ji papasakojo apie savo profesiją, kodėl ją pasirinko, kur studijavo. Palmira sakė, kad architektas mokosi visą gyvenimą. Ši profesija yra mokslas ir menas. Architektas turi puikiai išmanyti tiek humanitarinius, tiek technologinius dalykus. Kasdienis darbas reikalauja kruopštumo, atsakomybės ir ilgo sėdėjimo prie kompiuterio, bet išsigąsti nereikia. Svarbiausia turėti tikslą ir jo siekti. Ji palinkėjo gimnazistams daugiau keliauti. Pasaulis nuostabus, pilnas grožio, žavesio ir nuotykių. Keliaudamas įgyji žinių ir patirties, tampi laimingesnis. Palmira Petrauskaitė pradėjo keliauti studijų metais. Aplankė daugelį pasaulio šalių. Klausantis įdomių istorijų apie Etiopijos genčių gyvenimą ir papročius, Nepalo skurdą ir religiją, įspūdingą Vakarų civilizacijos nepaliestą Mianmarą ir šventyklų šalį Butaną, popietė praėjo kaip akimirka. Viešnia palinkėjo džiaugtis vasara, mėgautis kiekviena diena, jeigu nėra galimybės keliauti svetur, ragino pažinti savo kraštą. „Laiko tėkmėje nusitrina konkretumai, bet pagalvojus pasąmonėje aplankyta šalis įgauna bendrą spalvą, kvapą ir skambėjimą“,- sakė architektė. Vasara ir kuprinė jau laukia. Keliaukite, svajokite ir atraskite save. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantė Vilma Endrikienė ir bibliotekos vedėja Rima Juškienė2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Tautvilas
Eimantė
Kamilis
Ervinas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius