Lieporių g. 2, LT-78244, Šiauliai PAŠTAS INTRANETAS KONTAKTAI
  
PAAUGLIŲ NAUDOJIMOSI SOCIALINIAIS TINKLAIS PRIEŽASTYS ŠIAULIŲ „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOJE

Data: 2013-01-24

    2012 m. lapkričio mėn. gimnazijoje atliktas tyrimas, kuriuo siekėme išsiaiškinti paauglių naudojimosi socialiniais tinklais priežastis. Tyrime dalyvavo šešiasdešimt  I-II klasių gimnazistų.

    Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad daugiausiai laiko mūsų gimnazijos paaugliai praleidžia tinkluose „Facebook.com“ ir „Youtube.com“. Daugiau nei pusė respondentų (55%) per dieną virtualioje erdvėje praleidžia nuo 2 iki 4 valandų kiekvieną dieną (92 %). Mokiniai teigia, kad jiems internetas reikalingas mokymuisi gimnazijoje (34%), bendravimui (28%), pramogoms (33%), o 5% - darbui. Gimnazistai nurodė, kad bendravimas socialiniais tinklais patogesnis, nei realybėje (21%), jie nori atsitraukti nuo kasdieninės veiklos (21%), gali susipažinti su naujais žmonėmis (21%), padeda palaikyti ryšį su giminaičiais ir draugais (21%), gali nevaržomai išsakyti savo nuomonę (15%). 46 % apklaustųjų teigia, kad socialiniai tinklai visada arba dažnai juos blaško ruošiant namų darbus. Net 46% apklaustųjų nesusimąsto apie asmeninės informacijos saugumą. Apibendrinus tyrimo duomenis paaiškėjo, kad naudojimasis socialiniais tinklais daugumai paauglių užgožia natūralų bendravimą realybėje.

Tyrimo medžiaga (skaidrės)


Parengė socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė
NaujienosNaujienos

2016-07-01 Kviečiame Tave mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje!

Čia svarbiausios vertybės – Sąlygos,  Saugumas, Saviraiška.

Čia Tavęs laukia draugiška profesionalių mokytojų komanda.

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos „magnetukai“ >>>

Čia gali pasirinkti:

Prašymai į I - III gimnazijos klases priimami 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai, tel. (8 41)  55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt.Kita informacijaKita informacija

2016-06-23 TINKLINIO VARŽYBOSE VAIKINAI IŠKOVOJO ANTRĄJĄ VIETĄ!

    Baigėsi Šiaulių miesto moksleivių mėgėjų tinklinio turnyras, kuriame dalyvavo 6 gimnazijų komandos. Mūsų gimnazijos vaikinai ketverius metus iš eilės buvo šių varžybų čempionais. Šiais metais po labai atkaklios kovos nusileidę Romuvos gimnazijos komandai užėmė garbingą II vietą.

    Mūsų komanda dar jauna (priminsiu, kad komandą palieka tik vienas ketvirtokas Tautvydas Drizga). Norisi padėkoti jam ir visiems komandos vaikinams už gerą žaidimą ir atkaklias kovas. Na, o sekantį sezoną vėl stosime i kovą. Komanda buvo apdovanota taure, žaidėjai asmeniniais medaliais.

   Gimnazijai atstovavo ir vicečempionais tapo: Tautvydas Drizga IVd, Arnoldas Rimkevičius IIIa, Dominykas Klovas Ia, Eligijus Šalkauskas IIIa, Romanas Charaim IIIa, Tadas Domeika IIIc, Erikas Akstinas IIb, Amandas Stankus IIb, Lukas Tamulis IIb, Mantas Telšinskas IIc, Nikita Zaicev IIIc. Nuotraukos>>>

   Geros ir turiningos vasaros visiems.

                                        Kūno kultūros mokytojas ir komandos treneris Jonas Klapatauskis2016-06-23 „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOS I - IV KLASIŲ VAIKINŲ SPORTINIŲ ŽAIDIMŲ LYGOS IV – OJO SEZONO FINIŠAS

   Gimnazijos aktų salėje vyko III – IV klasių vaikinų sportinių žaidimų lygos IV–ojo sezono uždarymo ir apdovanojimų ceremonija. Krepšinio varžybose šį sezoną dalyvavo 8, futbolo - 7, tinklinio – 9 komandos. Stalo teniso varžybos buvo individualios. Iš viso 2015 – 2016 m. m. sportinių žaidimų lygos varžybose dalyvavo 24 komandos (6 komandomis daugiau nei praeitame sezone), sužaista 110 rungtynių. Krepšinio varžybose buvo pelnyti 1326 taškai, futbolo - 182 įvarčiai, tinklinio - sužaisti 87 setai.

    Krepšinio, futbolo ir tinklinio varžybos vyko grupėse ratų sistema, o nugalėtojai buvo išaiškinti žaidžiant pusfinalius ir finalus.

plačiau >>>

2016-06-22 Vaikų vasaros poilsio programa „Technologijų ir mokslo pasaulyje“

    2016 m. birželio 6-10 dienomis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija įgyvendino Šiaulių miesto vaikų vasaros poilsio programą „Technologijų ir mokslo pasaulyje“. Programos paskirtis – plėsti Šiaulių miesto vaikų ir mokinių saviraiškos galimybes per techninės kūrybos, tiriamąją – eksperimentinę ir meninę veiklas, suteikiant žinių apie naujausias technologijas ir lavinant praktinius mokinių gebėjimus. 60 programos dalyvių iš „Saulėtekio“ gimnazijos, Lieporių gimnazijos, Gegužių, „Rasos“ ir „Jovaro“ progimnazijų dalyvavo įvairiose veiklose.

plačiau >>>

2016-06-22 Kvietimas moksleiviams darbuotis vyriausybėje

Jau aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bendradarbiaudama su Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentu ir Nacionaline moksleivių akademija, kviečia baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“, kurio metu jaunuoliams sudaroma galimybė iš arčiau susipažinti su Vyriausybės, valstybės institucijų ir politikų veikla bei kasdieniu darbu.

    Vienai rugpjūčio savaitei jaunieji šalies lyderiai taps šešėliniais ministrais – atliks praktiką Vyriausybės kanceliarijoje bei ministerijose, bendraus su premjeru Algirdu Butkevičiumi bei ministrais, stebės Vyriausybės posėdžius, dalyvaus įvairiuose susitikimuose, susipažins su Vyriausybės struktūra, ministerijų bei joms pavaldžių institucijų veikla. „Kasmet vis didesnio moksleivių susidomėjimo sulaukiantis projektas aiškiai rodo, jog tokios iniciatyvos yra labai reikalingos jauniems žmonėms, skatina juos domėtis valstybės institucijų priimamais sprendimais, aktyviau įsitraukti į visuomeninį ir politinį šalies gyvenimą“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Projektu „Moksleiviai – į Vyriausybę“ siekiama skatinti gabius Lietuvoje ir užsienyje besimokančius bendraamžius domėtis Lietuvos valstybės institucijų veikla, susipažinti su darbo viešajame sektoriuje principais. Atrenkant projekto dalyvius, atsižvelgiama į pasiekimus moksle ir visuomeninėje veikloje, domėjimosi sritis bei motyvaciją dalyvauti šiame projekte.

 Registracija vyksta iki liepos 24 d. (registracijos anketa), projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ vyks rugpjūčio 22–26 dienomis. Išsamesnę informaciją apie projektą ir dalyvių atranką galima rasti https://www.facebook.com/notes/moksleiviai-%C4%AF-vyriausyb%C4%99/apie-projekt%C4%85-moksleiviai-%C4%AF-vyriausyb%C4%99-2016/1159031760784163 .2016-06-21 Ugdymo karjerai centras informuoja

Prasidėjo pagrindinė stojamųjų egzaminų sesija

Penktadienį, birželio 17 d., prasidėjo pagrindinė stojamųjų egzaminų sesija stojantiesiems į menų studijų srities ir meno pedagogikos studijų programas, bei tas studijų programas, į kurias stojamuosius egzaminus ar testus vykdo pačios aukštosios mokyklos. Nuo birželio 20 d. vyksta pagrindinė motyvacijos vertinimo sesija stojantiems į pedagogo kvalifikaciją teikiančias studijų programas. Pagrindinė stojamųjų egzaminų ir motyvacijos vertinimo sesija truks iki liepos 8 d. Į savo prašymą įterpti studijų programas, kurioms reikia stojamųjų egzaminų arba motyvacijos vertinimo, galima likus ne mažiau kaip 24 val. iki egzamino pradžios ir tik pagrindinės stojamųjų egzaminų sesijos metu. Visą informaciją apie bendrąjį priėmimą, studijų programas, stojamųjų egzaminų laikymo ir motyvacijos vertinimo datas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: www.lamabpo.lt.

 

2016 m. motyvacijos vertinimo į švietimo ir ugdymo studijų programas tvarkaraštis

2016 m. stojamųjų egzaminų ir testų tvarkaraštis

Plačiau>>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2016-06-21 Ugdymo karjerai centras informuoja

   Pakeistas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 metų gegužės 5 dienos įsakymas Nr. V-403 "Dėl preliminarių tiksliniu būdu valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių paskirstymo 2016 metais pagal aukštąsias mokyklas, studijų programas ir studijų kursus".

Plačiau>>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2016-06-16 Austėjos Grinytės laimėjimas respublikiniame moksleivių meninės saviraiškos konkurse „Mano Aleksandras Puškinas"

    Nuo 2001 m. literatūrinis A. Puškino muziejus organizuoja moksleivių meninės saviraiškos konkursą „Mano Aleksandras Puškinas“. Šiais metais vyko jau 16-tasis konkursas, kuriame sėkmingai dalyvavo mūsų gimnazijos IIb klasės mokinė Austėja Grinytė. Moksleiviai iš visos Lietuvos galėjo pasirinkti darbo atlikimo formą: rašyti rašinį, sukurti vaizdinę kompoziciją pagal A. Puškino gyvenimo motyvus arba įrašyti audio inscenizaciją pagal autoriaus prozos ar dramos kūrinį. Austėja pasirinko rašinio formą ir sukūrė puikią istoriją auksinės žuvelės pasakos motyvais. Vertinimo komisija Austėjos Grinytės darbui skyrė pirmąją vietą! Sveikiname Austėją!

 2016-06-16 Justės laimėjimas 3D grafikos modeliavimo mokymuose

    Šiaulių P. Višinskio bibliotekoje buvo vykdomas projektas „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija jaunimui“, kurio metu Šiaulių Stasio Šalkauskio, Saulėtekio, Juliaus Janonio ir Šiaulių universiteto gimnazijų moksleiviai dalyvavo 3D grafikos modeliavimo mokymuose. Mokymų metu moksleiviai kūrė virtualius trimačius 3D modelius, kurie buvo atspausdinti 3D spausdintuvu. Mokymus vedė Šiaurės Lietuvos kolegijos dėstytoja Emilija Samčenkaitė. Džiaugiamės „Saulėtekio“ gimnazistės Justės Bertašiūtės laimėjimu - jos kurtas 3D modelis užėmė primąją vietą! Sveikiname Justę! Nuotraukos>>>2016-06-15 Menų brandos egzamino kūrinių paroda „Poligonas“ 2

    2016 metų birželio 1 – 30 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje veikia miesto mokinių Menų brandos egzamino kūrinių paroda „Poligonas“ 2.

   Egzamino darbus pristato Simono Daukanto (mokytoja E. Ignatavičienė), Juliaus Janonio (mokytojos I. Budraitienė ir D. Leliukienė), Romuvos (mokytoja A. Biliuvienė), Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų (mokytojai V. Barakauskas, L. Narušienė, J. Šaltė), Šiaulių „Saulėtekio“ (mokytoja R. Prišmontienė), Šiaulių universitetinė (mokytoja A. Alijošienė) gimnazijos ir Šiaulių Profesinio Rengimo Centras (mokytoja J. Budrienė). Parodoje eksponuojami tapybos, grafikos darbai ir fotografijos. Iš viso - trisdešimt septyni darbai. Parodoje dalyvauti buvo kviestos visos gimnazijos, tačiau nevisi pristatė savo kūrybą, gal nusprendė jog tai nėra įdomu ar patalpos, skirtos ekspozicijai, per menkos ir neatitinkančios kūrėjų ambicijų - priežasčių gali būti daug ir įvairių.

plačiau >>>

2016-06-13 Ugdymo karjerai centras informuoja

   Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas kviečia visus 14-16 metų moksleivius mėgstančius kurti ir besidominčius architektūra į vasaros dienos stovyklą! Stovyklos metu moksleiviai kurdami savo namo projektą susipažins su svarbiausiais projektavimo principais, išmoks gaminti maketus, kurti kompiuterinius 3D modelius, atliks statybinių medžiagų tyrimus, dalyvaus pažintinėse Kauno architektūros orientacinėse varžybose, o šauniausi projektai bus apdovanoti! Stovyklos laikas - 2016 m. birželio 27 d. - liepos 1 d. (9-17 val.) Stovyklos vieta - Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas (Studentų g. 48, Kaunas) Stovyklos kaina - 99 Eur (į kainą įskaičiuotas maitinimas, programa, darbo priemonės, atminimo dovanos).

Plačiau>>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2016-06-13 Ugdymo karjerai centras informuoja

Pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo bei Integruotų gamtos mokslų pedagogikos tikslinis finansavimas ŠU

Šiaulių universitete vyksta priėmimas į unikalias bakalauro studijų programas Pradinio ugdymo pedagogika ir ikimokyklinis ugdymas bei Integruotų gamtos mokslų pedagogika. Šioms studijų programoms pirmą kartą yra skirtas tikslinis finansavimas, numatant, kokių specialistų reikės valstybei ar regionui dabar arba artimiausioje ateityje. Stojantieji į pedagogines studijas turi būtinai užsiregistruoti LAMA BPO motyvacijos vertinimui iki birželio 17 d. Motyvacijos vertinimas vyks birželio 28-30 d.

 Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2016-06-09 IIa klasės mokiniai – Šaltojo karo muziejuje

   Birželio 1 dieną   IIa klasės gimnazistai aplankė netoli Platelių miestelio esantį Šaltojo karo muziejų. Šis muziejus įrengtas buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Nuo 1963 iki 1978 metų čia buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos, apginkluotos 2 megatonų galios termobranduolinėmis galvutėmis. Visos raketos buvo nutaikytos į Vakarų Europos miestus. Šios raketos kartu su šalia esančiomis antžeminėmis analogiškų raketų paleidimo aikštelėmis sudarė bendrą sovietinės branduolinės ginkluotės grupuotę Lietuvoje, kuri buvo pajėgi sunaikinti visą Europą. Mokiniai turėjo galimybę prisiliesti prie to laikmečio istorinių įvykių, pabūti savotiškoje istorijos pamokoje.

   Kelionės metu aplankėme 15m. aukščio Siberijos apžvalgos  bokštą, pasigrožėjome Platelių ežeru, aplinkiniais kaimeliais, Siberijos pelke – viena vertingiausių pelkių Žemaitijos nacionaliniame parke, paskelbta telmologiniu draustiniu.

   Kelionės tikslas - maudynės Platelių ežere. Čia ir prasidėjo linksmybės: maudėmės, plaukiojome vandens dviračiais, vaikštinėjome ežero pakrantėmis. Nuostabus oras suteikė tikrą atgaivą ir kūnui, ir sielai.

    Grįždami namo užsukome į nuostabų miestelį - Telšius, kuris 2016 m. paskelbtas Lietuvos kultūros sostine. Aplankėme miesto įžymias vietas, pasivaikščiojome Masčio ežero pakrantėmis. Kokia graži mūsų Lietuva! Kekiaukite šiuo maršrutu – nepasigailėsite! Nuotraukos>>>

Nuotraukos >>>

                                                                                            IIa klasės auklėtoja Irma Žemaitienė2016-06-02 INFORMACIJA DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS

Nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti mokinys gali gauti, jei:

 • Šeima gauna socialinę pašalpą (pateikia tik prašymą);
 • Pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 153 Eur; 
 • Atsižvelgus į bendrai gyvenančių asmenų gyvenimo sąlygas bei gimnazijos rekomendaciją. (Jei vienas iš šeimos narių yra pensininkas, neįgalus, šeima augina 3 ir daugiau vaikų, vaiką augina vienas iš tėvų ar vaikas yra patyręs socialinę riziką ir pajamos vienam šeimos nariui neviršija 204 Eur.) 
 •  Reikalingi dokumentai:                                    
  • vaikų gimimo liudijimai, šeimos narių pasai arba asmens tapatybės kortelės;
  • 3-jų paskutinių mėnesių šeimos pajamos (iki prašymo pateikimo mėnesio) ir jų šaltiniai: atlyginimas, alimentai, stipendijos, žemės ūkio ar sklypo dokumentai ir kitos faktiškai gautos pajamos.
 • Dėl nemokamo maitinimo skyrimo 2015/2016 m.m. galima kreiptis nuo 2016 liepos 1 d.
 • Dėl paramos mokymosi reikmenims įsigyti mokinių tėveliai (globėjai) gali kreiptis iki spalio 5 d. Dokumentai gimnazijoje priimami nuo 9.00 iki 13.00 val.;
 • Šeimos, kurios deklaravusios gyvenamąją vietą ne Šiauliuose, dėl socialinės paramos turi kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją.

 

           Išsamesnė informacija: http://www.socmin.lt/lt/seima-ir-vaikai/soc-parama-seimoms-vaikams/socialine-parama-mokiniams.html         

 

Parengė gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė, tel. (8 41) 55 28 17   2016-06-02 Paroda „Anapus mūsų“

 

Kviečiame į Ivetos parodos atidarymą šiandien (2016-06-02) 18 val. P.Višinskio bibliotekoje.

Paroda vyks visą mėnesį.2016-06-02 Vasaros sąskrydis „Saulėtekyje”

    Birželio 2 dieną mokiniai ir mokytojai susirinko į „Saulėtekio“ bendruomenės sąskrydį. Puiki nuotaika ir draugai padėjo įveikti ne vieną linksmąją užduotį - išrinkome „Coca colos Karalių“, „Saulėtekio stipruolį“, „Oro valdytojus“, „Žmogų „Ledą“. Taip pat dalyvavome  „Karavano čempiono“ ir „Virvės traukimo“ rungtyse. Turiningai praleidome laiką kitoje erdvėje. Džiugi nuotaika sklandė aplink - juk mokslo metai baigėsi ir nuostabios vasaros atostogos jau čia!

Nuotraukos >>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2016-05-31 KVIETIMAS

Paroda vyks visą mėnesį.2016-05-31 Ugdymo karjerai centras informuoja

    Pakeistas preliminarių tiksliniu būdu valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių paskirstymas 2016 metais pagal aukštąsias mokyklas, studijų programas ir studijų kursus, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 metų gegužės 5 dienos įsakymu Nr. V-403 "Dėl preliminarių tiksliniu būdu valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių paskirstymo 2016 metais pagal aukštąsias mokyklas, studijų programas ir studijų kursus". Oficialus teisės akto tekstas čia. Plačiau >>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė

plačiau >>>

2016-05-31 Informacija abiturientams dėl egzaminų

    Kur laikomi 2016 metų brandos egzaminai galite pažiūrėti čia http://sauletekis.lt/puslapis/index.php?id=91&part=story

   Mokiniai, laikantys dalyko brandos egzaminą, prie egzamino centro turi atvykti 8.00 val. Kandidatai, atvykdami į brandos egzaminą, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą arba leidimą gyventi Lietuvoje) ar vairuotojo pažymėjimą.

    Egzaminų rezultatai skelbimas. Nacionalinis egzaminų centras sudarys mokiniams galimybę internetu pamatyti savo valstybinio brandos egzamino darbo įvertinimo rezultatą. Prisijungti prie rezultatų skelbimo sistemos bus galima adresu http://rezultatai.nec.lt Kandidato kodą galite sužinoti gimnazijos 201 kabinete, o slaptažodis bus moksleivio asmens kodo paskutiniai keturi skaitmenys.

    Primename, kad pagal 2016 m. brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašą kandidatai apeliacijas gali pateikti mokyklos direktoriui per tris darbo dienas nuo brandos egzamino rezultatų paskelbimo dienos.2016-05-31 Akcija „Nerūkyk – pūsk burbulą!“

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai ir mokytojai Pasaulinę dieną be tabako paminėjo akcija „Nerūkyk – pūsk burbulą!“. Smagi muilo burbulų fiesta pakvietė visus susiburti gimnazijos kiemelyje, kur vyko šauniausio šūkio prieš rūkymą rinkimai. Skambiausią šūkį sugalvojo Ic klasė. Už masiškumą apdovanota Ib klasė. Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame ŠVSB už įsteigtus prizus!

Nuotraukos >>>

Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2016-05-31 Fotografijų konkurse „11 nuotraukų Lietuvai" III - oji vieta

   

Gegužės 20 d. Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokykloje buvo suorganizuota kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė. Jos metu vyko parodos „11 nuotraukų Lietuvai" atidarymas ir laureatų apdovanojimas. „Saulėtekio" gimnazijos komanda „Saulė šviečia visiems" fotografijų konkurse užėmė III-ąją vietą!

 

Mokytojos Nijolė Pankratovaitė ir Irma Žemaitienė2016-05-31 Evakuacijos pratybos gimnazijoje

    Šių metų gegužės 25 d. gimnazijoje vyko planinės mokinių ir darbuotojų evakavimosi pratybos „Personalo ir mokinių evakuacija kilus gaisrui“. Pratybų tikslas - tobulinti mokinių ir darbuotojų evakuacijos įgūdžius, susidarius ekstremaliai situacijai. Pratybas stebėjo ir vertino APVG Civilinės saugos skyriaus vyresnysis specialistas Romualdas Ivanauskas ir Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausias specialistas Gintaras Zonis.

    Iš anksto buvo aptartas pratybų planas, pedagogai pakartotinai supažindinti su kiekvieno aukšto evakuaciniu planu bei evakavimosi taisyklėmis. Išgirdę evakuacijos signalą mokiniai, mokytojai bei visi gimnazijos darbuotojai skubėjo iš pastato į gimnazijos stadioną. Čia mokytojai suskaičiavo mokinius ir apie jų skaičių informavo pratybų vadovą, kuris paskelbė, kad tai buvo evakuacijos pratybos, ir ugdymo procesas gali būti tęsiamas toliau. Po evakuacijos pratybų surengtas aptarimas, kuriame dalyvavo aukščiau minėti specialistai bei už evakuaciją  atsakingi gimnazijos darbuotojai. Dėkojame svečiams, nes jų pastebėjimai ir pasiūlymai ateityje pratybas padės suorganizuoti dar kokybiškiau bei efektyviau.

 

Žmogaus saugos mokytoja Vilma Vaitekutienė2016-05-30 Miesto konkurso „Aš - lyderis" nugalėtojai

    Gegužės 25 d. jau dvyliktus metus iš eilės vyko Šiaulių miesto mokinių konkurso „Aš – lyderis“ nugalėtojų pagerbimo šventė. Rengiamo konkurso tikslas - skatinti mokinių mokymosi motyvaciją, pilietinį aktyvumą, nuteikti moksleivius sėkmingam mokymuisi, aktyviam ir kūrybingam dalyvavimui miesto pilietiniame, kultūriniame bei sportiniame gyvenime. Tai aktyvūs mokyklos gyvenimo dalyviai ir kūrėjai, atstovaujantys mokyklą ar miestą olimpiadose, konkursuose bei varžybose. Šio konkurso organizatoriai - LR Seimo narys Valerijus Simulik ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.

   Apdovanojimų šventė organizuota Šiaulių universiteto bibliotekoje, kurioje įteiktas padėkos raštas Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijai už jaunųjų lyderių ugdymą. 2015-2016 m. m. „Saulėtekio“ gimnazija, kaip ir pernai išugdė šaunius lyderius - I klasių koncentre lyderiu buvo išrinktas Meškauskas Mantas, Ia klasės mokinys, o II – III klasių koncentre - Grinytė Austėja, IIb klasės mokinė. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis bei „Aš - lyderis“ laikrodžiais. Sveikiname! Nuotraukos>>>

                                                                                     IIb ir IIIa klasių auklėtoja Giedrė Kielaitė2016-05-30 Ir vėl abiturientams nuskambėjo Paskutinis skambutis

    Paskutinis skambutis – gražiausia pavasarinė mokyklinė šventė. Nesvarbu, kad gegužės 26 dienos rytas išaušo apniukęs ir žvarbus. Argi svarbu oras, kai sparnai pakankamai sutvirtėjo skrydžiui? Daugybė jaunų žmonių tąryt nubudo jausdamiesi kitaip. Juk baigiasi vienas gražiausių jų gyvenimo etapų – mokykliniai metai. Paskutinė mokslo metų diena, laukia paskutinė pamoka... Kai gyvenime ateina toks laikas, kada kažkas baigiasi ir žinai, jog tai niekada nepasikartos, net ir pačius skeptiškiausius ir, rodos, nejautriausius apima savotiškas liūdesys. Bet jauni žmonės tuo ir ypatingi, kad ilgai nostalgiškai negalvoja apie praeitį (neminint tų kelių jautrių ašarų, kurios beveik visada sublizga merginų akyse), o ryžtingai skleidžia sparnus ir ruošiasi skristi tik į jiems priklausančią ateitį...

plačiau >>>

2016-05-30 Netradicinė chemijos pamoka - PIRKTINIŲ KREMŲ SUDĖTIS IR NATŪRALAUS KREMO GAMYBA

    Gegužės 16 d. mes, trečiokai, per chemijos pamokas gaminome natūralų kremą. Pirmiausia susipažinome su kremo istorija. Manoma, kad pirmąjį kremą pagamino senovės Graikijos medikas ir filosofas Galenas (129-200 m.). Bičių vašką panaudojęs kaip natūralų emulsiklį, rožių vandenį ir alyvuogių aliejų, jis sujungė į vientisą produktą - vadinamąjį šaltąjį kremą (cold cream). Po to sužinojome pirktinių kremų sudėtį. Pirmas ingredientas - vanduo. Vanduo - pagrindinė visų kremų ir pienelių sudėtinė dalis. Jis atskiedžia brangesnius ingredientus, yra kitų medžiagų tirpiklis. Vanduo yra ir odos drėkiklis, bet oda „išorinio" vandens geba pasisavinti vos 10-30%.

plačiau >>>

2016-05-30 „Saulėtekio“ bendruomenės robotai ir vėl greičiausi

    Gal jau „išvarginome“ skaitytojus savo daugkartinėmis pergalėmis Tarptautinėse robotų varžybose, bet negalime nepasidžiaugti dar viena pergale. Šį šeštadienį (gegužės 28 d.) Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ nariai dalyvavo Rygos Technikos universiteto organizuotame Latvijos robotikos čempionate 2016. Čempionate rungėsi apie 200 robotų. Robotikos būrelio nariams ir jų vadovui sekėsi itin gerai. Linijos sekimo rungtyje (mokinių klasėje) Mantas Valentinas („Saulėtekio“ II gimn. klasės gimnazistas) iškovojo I vietą, Donatas Navikas ir Ričardas Mikalauskas(robotikos būrelio „SquareRobo“ narys, „Rasos“ progimnazijos mokinys ir „Saulėtekio“ III gimn. klasės gimnazistas) – II vietą bei Paulius Balčiūnas („Saulėtekio“ II gimn. klasės gimnazistas) – III vietą. Būrelio vadovas Ričardas Gečas Linijos sekimo rungtyje (profesionalų klasėje) su savo dviem robotais iškovojo I ir III vietas.

Sveikiname ir linkime savo pergalėmis ir toliau garsinti „Saulėtekio“ gimnazijos ir Šiaulių miesto vardą.

 Nuotraukos >>>

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2016-05-29 Intensyvusis profesinis veiklinimas Šiaulių Centro pradinėje mokykloje

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija intensyviai vykdo profesinį veiklinimą įvairiose Šiaulių miesto įmonėse, organizacijose. Taip pat nepamirštamos ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigos. Džiugu, kad šiais mokslo metais užmezgėme glaudžius ryšius su Šiaulių Centro pradine mokykla. Mokykla pasiūlė dviejų dienų intensyvųjį profesinį veiklinimą  II ir III klasių gimnazistams. Joje profesinį veiklinimą atliko 12 mūsų gimnazijos mokinių.

   Mokykloje merginos buvo mokytojų pagalbininkės, skaitė su mokiniais pasaką apie burbulą, kurį vėliau turėjo  iliustruoti. Dalyvavo renginyje „Skaityk su draugu“, mokinius suskirstė į tris grupes, kuriose skaitė skirtingas pasakas, o vėliau kiekviena grupė turėjo papasakoti vieni kitiems skaitytas pasakas. Taip ugdė mokinių kūrybiškumą, oratorystės meną. Žaidė įvairius lavinamuosius žaidimus.

   Tokie intensyvieji profesiniai veiklinimai padeda gimnazistams realioje veikloje perimti ir plėtoti žinias, gebėjimus ir nuostatas, naudingas būsimam profesiniam pasirinkimui ir darbui. Nuotraukos>>>

 

                                                                                                     IIb ir IIIa klasių auklėtoja Giedrė Kielaitė2016-05-27 Konkursas „Geografijos kengūra“

Dėkoju visiems gimnazistams, dalyvavusiems šiame konkurse. Visi dalyviai apdovanoti padėkomis.

Sveikiname Viltautę Titenytę II kl. mokinę, laimėjusią konkurse auksinės Kengūros diplomą!

                                                                                              Geografijos mokytoja Asta Titenienė2016-05-24 Išvyka į Latviją

    2016 metų  gegužės 17 dieną  mūsų mokyklos olimpiadų ir konkursų laimėtojai, laureatai ir dalyviai, gabieji ir aktyvūs mokiniai vyko į nemokamą ekskursiją Latvijoje. Dar keliaujant Lietuvos keliais šios išvykos gidas papasakojo įdomių faktų apie kaimus, miestelius, vienkiemius ar buvusias gyvenvietes, kaip pavyzdžiui: medkirčių pastatyta, vis dar veikianti, miške stovinti bažnytėlė.

    Pirmoji stotelė Latvijoje buvo Riežupės smėlio urvai, netoli Kuldygos miestelio.

plačiau >>>

2016-05-24 „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOS PIRMOKŲ OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS – 2016“

   Citius, altius, fortius! (Greičiau, aukščiau, tvirčiau!)

    „Saulėtekio“ gimnazijoje jau nuo 2005 metų, šiais metais jau XI kartą vykdomas integruotas olimpinio ugdymo projektas „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“. Šiais metais „GIMNAZIJOS PIRMOKŲ OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS-2016‘‘ vyko jau visą mėnesį. Tai tradicinis renginys gimnazijoje, vykstantis kas metai, integruojantis įvairius mokomuosius dalykus, sutelkiantis visą mokyklos bendruomenę, sulaukiantis dėmesio, emocijų, azarto ir ovacijų. Žaidynių  programoje 5 ugdymo sritys: sportinė, meninė, socialinė - humanitarinė, pilietinė ir  sveikatingumo. Sportinėse varžybose dalyvauja  tik  pagrindinės sveikatos grupės mokiniai. Specialiosios ir parengiamosios grupės moksleiviai rungėsi žinių konkursuose, savanoriškoje veikloje, rašė straipsnius, fotografavo, teisėjavo, rengė meninę programą.

plačiau >>>

2016-05-24 Šiauliečių robotai ir vėl greičiausi

    Šių metų gegužės 20 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ nariai kartu su Šiaulių Robotikos klubo nariais dalyvavo Kauno technologijos universiteto organizuotose tarptautinėse varžybose Robots`Intellect 2016. „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojui Ričardui Gečui sekėsi itin gerai – jis laimėjo net dvi prizines vietas: Linijos sekimo rungtyje – I vieta, o Mini sumo rungtyje – II vieta. „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ narys Donatas Navikas („Rasos“ progimnazijos mokinys) Linijos sekimo rungtyje iškovojo III vietą.

plačiau >>>

2016-05-23 Dalyvavimas tarptautinėje konferencijoje „Išgirsk kiekvieną – rūpinkis kiekvienu“

    2016 m. gegužės 19 d. prevencinės grupės „ORE“ nariai dalyvavo VO „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių padalinio organizuotoje tarptautinėje – praktinėje mokytojų ir mokinių konferencijoje „Išgirsk kiekvieną – rūpinkis kiekvienu“. Pirmoje konferencijos dalyje mūsų gimnazistės Austėja Grinytė (IIb) ir Ieva Bagamulskytė (IIa)  parengė ir skaitė  pranešimą „Mokykla – antri namai?“, dalyvavo meniniuose kūrybiniuose projektuose. Antroje konferencijos dalyje vyko meno projektų ir kūrybinių darbų pristatymai, džiugino muilo ir aitvarų fiesta, piešimo akcija „Graži ir saugi Lietuva“. Ačiū Vikorijai Sinicinaitei (IIa) už geranoriškumą ir pagalbą jauniesiems konferencijos dalyviams.

 Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2016-05-22 Socialinė - pilietinė veikla Šiaulių kūdikių namuose

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai socialines kompetencijas ugdo ne tik dalyvaudami paskaitose, renginiuose, bet ir vykdydami socialines - pilietines veiklas. Tokiose veiklose mokiniai ugdo psichosocialinius įgūdžius, ugdoma psichologiškai brandi asmenybė, gebanti reflektuoti savo jausmus bei išreikšti tai per tarnystę kitam žmogui.

    Š. m. gegužės 13 d. Šiaulių kūdikių namuose vyko jau tradiciniu renginiu tapusi ŠEIMŲ ŠVENTĖ. Šios šventės tikslas - padėti vaikams ir tėvams sustiprinti tarpusavio ryšį bei palaikyti šiltus santykius tarp kitų šeimos narių. Kūdikių namų vaikučiai laukė atvykstančiųjų artimųjų: senelių, dėdžių ir tetų bei jų labiausiai laukiamų tėvelių. Jie vaidino, šoko, dainavo dainas, pasekdami visiems pasaką apie šimtakojį Pamparutį, kuriam kartu su kūdikių namų darbuotojais ieškojo 100 batukų.

   Šiaulių „Saulėtekio‘‘ I-II klasių gimnazistai taip pat prisidėjo prie šios šventės kūrimo: puošė ir gražino kūdikių namų kiemą, kabino balionus, šiltai sutiko kiekvieną svečią. Renginio metu bendravo su mažais vaikais - taip ugdydami atjautą, tarpusavio pagalbą ir paramą kitam, o, svarbiausia, suprato, kokie yra svarbūs vaikai tėvų gyvenime. Nuotraukos>>>

 

IIa klasės mokinė Kornelija Tolvaišaitė ir IIb ir IIIa klasių auklėtoja Giedrė Kielaitė2016-05-22 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai dalinosi patirtimi, kaip sekėsi ugdyti socialines kompetencijas

    Pedagogo darbo sėkmė priklauso ne tik nuo profesinių kompetencijų tokių kaip pedagoginės žinios, gebėjimai, asmenybės savybės. Nuolat kintantis jaunosios kartos ugdymo organizavimas įpareigoja nuolat keistis ne tik ugdymo institucijas, bet ir pedagogus – auklėtojus nuolat tobulėti bei siekti kelti savo pedagoginę kompetenciją.

   „Saulėtekio“ gimnazijoje siekiama, kad klasės vadovas būti ne tik formali figūra - klasės vadovas, bet ir kartu su gimnazistais tobulėtų ugdant socialines kompetencijas.

plačiau >>>

2016-05-20 Viešnagė Gegužių progimnazijoje

    2016 m. gegužės 12 d. Gegužių progimnazijoje vyko konkurso BALTASPARNIAI apdovanojimo šventė. Šis konkursas skirtas progimnazijų mokiniams išbandyti savo kūrybines galias. Šventėje dalyvavo ir mūsų gimnazistė Teodora Plepytė, ir jos lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė.  Teodora, buvusi Gegužių progimnazijos mokinė, skaitė savo eiles apie svajonių kupiną vaikystę, o jos mokytojai teko kita misija – vertinti mažųjų kūrėjų darbus. „Smagu prasmingai praleisti popietę su jaunaisiais kūrėjais“,- viešnagę komentavo Teodora (plačiau apie šį renginį https://www.facebook.com/%C5%A0iauli%C5%B3-Gegu%C5%BEi%C5%B3-progimnazija-211105242304530/).

                                    Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2016-05-19 Sustiprintas Kauno technologijos universiteto ir „Saulėtekio“ gimnazijos bendradarbiavimas

    Jau ne vienerius metus užsimezgusi draugystė tarp Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Kauno technologijos universiteto sustiprinta gegužės 12 d. pasirašyta bendradarbiavimo sutartimi.
    Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas bei Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija susitarė dėl abipusiai naudingo bendradarbiavimo plėtojimo, siekiant mokslo integracijos, glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio partnerystės tarp universiteto ir gimnazijos. Detaliau aptartos gimnazistų mokslinių tiriamųjų darbų universiteto bazėje įgyvendinimo galimybės, numatytos bendradarbiavimo gairės technologijų, gamtos, tiksliųjų mokslų bei robotikos srityse.
    Džiaugiamės, kad tarp švietimo institucijų pasirašyta sutartis skatins bendradarbiauti ne tik naujausių technologijų pristatymo srityje, bet ir kitose ugdymo srityse bei sustiprins įstaigų tarpusavio draugystę.
Nuotraukos >>>

 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2016-05-19 Tarptautinė triukšmo prevencijos diena

    Balandžio 27-oji – Tarptautinė triukšmo prevencijos diena. Tarptautinė triukšmo supratimo diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į ilgalaikio triukšmo neigiamas pasėkmes gyventojų sveikatai. Tarptautinė triukšmo supratimo diena kitose šalyse minima 21 kartą, o Lietuvoje - trečią.

    Triukšmu yra vadinamos įvairaus stiprumo ir dažnio garso bangos, galinčios sukelti nepalankias pasėkmes sveikatai. Nuolatinis triukšmas veikia kaip nervinę įtampą ir stresą sukeliantis veiksnys, todėl yra priskiriamas prie fizikinių veiksnių, skatinančių ligų atsiradimą ir progresavimą. Taip pat triukšmas skatina streso hormonų išsiskyrimą, dėl to galimas imuniteto sumažėjimas, širdies ir kraujagyslių, virškinamojo trakto ligos. Kai triukšmas trukdo atlikti įprastinę veiklą, atsiranda nepasitenkinimas. Dienos metu patalpose triukšmas neturėtų būti didesnis kaip 40 dB, nes priešingu atveju bus trikdoma įprastinė veikla.  

plačiau >>>

2016-05-18 Žurnale „Reitingai“ apie „Saulėtekio“ gimnaziją pateikta klaidinga informacija

    Šių metų gegužės 9 dieną žurnalo „Reitingai“ Nr. 1 (5) pristatytame 2016 metų Lietuvos gimnazijų reitinge pateikta klaidinga informacija. Kadangi buvo neįskaityti 4 valstybinių brandos egzaminų įvertinimų vidurkiai, neteisingai suskaičiuoti Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos surinkti taškai ir jos vieta reitinge. Gegužės 13 dieną žurnalo „Reitingai“ vyriausiojo redaktoriaus Gintaro Sarafino atsiųstame rašte ištaisytos klaidos: pateikti tikslūs „Saulėtekio“ gimnazijos rodikliai ir jos vieta 2016 metų gimnazijų reitinge (112 vieta iš 402 ugdymo įstaigų). Vyriausiasis redaktorius žurnalo „Reitingai“ vardu atsiprašė „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės už klaidą ir įsipareigojo kitame leidinio numeryje pateikti objektyvią patikslintą informaciją.


Informaciją patikslinantis raštas >>>

 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2016-05-18 Gimnazistų išvyka į Moters ir vaiko kliniką

                                                   Gyvenimo keliai vos matos,

       Kiek jų daug, kokie jie platūs

Dar nežinomi beveik ...

      Na tai kas, tik drąsiai eik!  

 

    Gegužės 3 d. grupelė „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių, norėdami paminėti Pasaulinę gyvybės dieną, lankėsi Moters ir vaiko klinikoje. Šiai išvykai pas naujagimius gimnazistai ruošėsi jau iš anksto - padedami dailės mokytojos R. Prišmontienės, pasigamino atvirukų, kuriuos įteikė 32 naujagimiams ir jų mamoms. Mokinius palydėjo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė L. Mikuckienė. Esame dėkingi ligoninės personalui už rūpestingą priežiūrą ir suteiktą galimybę „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariams atlikti šią svarbią gerumo misiją. Būkime dėmesingi, branginkime gyvybes.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Leonora Mikuckienė2016-05-17 Ugdymo karjerai centras informuoja

  2016 m. Šiaulių universitetas, bendradarbiaudamas su Šiaulių miesto savivaldybe, siūlo šaunią iniciatyvą miesto abiturientams.

Gabūs abiturientai skatinami būti lojalūs savam kraštui – savo studijas ir ateitį sieti su Šiaulių universitetu ir Šiauliais. Aukščiausius brandos valstybinių egzaminų įvertinimus gavę universiteto pirmakursiai galės pretenduoti į solidžią stipendiją – iniciatyvai finansuoti įkurtas 30 tūkst. eurų vertės „Šiaulių miesto garbės piliečių vardinių stipendijų fondas“. Plačiau >>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2016-05-17 „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojų išvyka

    Gegužės 6 dieną „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojai vyko į edukacinį seminarą „Pilietiškumas ir meninis ugdymas Ugnės Karvelis gimnazijoje“. Ši gimnazija įsikūrusi Kauno rajone, 7 km. nuo Kauno miesto, kairiajame Nemuno krante, botaninio zoologinio kamšos draustinio teritorijoje. Seminaro tikslas - susipažinti su  gimnazijos pilietiškumo ir meniniu ugdymu bei veikla, pasidalinti gerąja patirtimi.

    Mus pasitiko aktyvus, iniciatyvus gimnazijos direktorius Rolandas Kučiauskas su savo komanda. Pirmiausia aplankėme modernų muziejų ir susipažinome su Ugnės Karvelis asmenybe. Didelį įspūdį paliko merginų ansamblis ir prancūzų kalba atliktas vaidinimas apie rudenį. Ugnės Karvelis gimnazijos mokytojai supažindino su ugdymo aplinka ir metodais bei vykdomais projektais. Apibendrinat seminarą nuspręsta pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp Šiaulių „Saulėtekio“ ir Ugnės Karvelis gimnazijų. Tikimės tolimesnio produktyvaus bendradarbiavimo ir lauksime atsakomojo svečių vizito mūsų gimnazijoje.
Nuotraukos >>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2016-05-17 „Midnight School “ Šiaulių „Saulėtekyje“

     Gegužės 13 ir 14 dienomis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko ketvirtus metus organizuojamas renginys „Midnight School “. Su gera nuotaika ir motyvacijos doze visi mokiniai įsijungė į renginio programą. Buvo organizuota paskaita „Aš - savanoris“. Vėliau mokiniai kartu su EXTREME gatvių šokių mokyklos vadovu Dariumi mokėsi šokti. Mokiniai pasiskirstė į veiklas: gamino muilus, lipdė iš molio, susipažino su astronomija ir mokėsi šokti salso. Renginio vinis - grupės OMERTA pasirodymas. Norime pasidžiaugti, kad mokiniai galėjo susipažinti iš arčiau ir pabendrauti su grupės OMERTA vokalistu Juliumi. Estafetėse  kiekvienas rodė savo vikrumą, gudrumą, komandinio darbo įgūdžius. Buvo žiūrimi filmai, mokiniai žaidė stalo žaidimus, sportavo. Didelė dalis gimnazistų išbandė jėgas žaidime „Bučiuoklis“. Panorėję miego, negalvodami apie jokį diskomfortą krito miegoti, kur papuola: ant kėdžių, čiužinių, minkštasuolių, suolų. Visą naktį gimnazija buvo gyva žaidimais, juoku, aidinčiais balsais, tyliu knarkimu. Ryte prie pusryčių stalo buvo paskelbti estafečių nugalėtojai. Jie apdovanoti rėmėjų prizais.
     Dar kartą gimnazijos parlamento vardu nuoširdžiai dėkojame renginio globėjams – Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijai ir jos direktorei Jūratei Kaščiuškienei, visuomeniniam judėjimui „Už Šiaulius“, rėmėjams: UAB  „Eurobiuras“, reklamos agentūrai „Gorila“, prekybos centrui „Akropolis“, reklamos agentūrai „YZI“, picerijai „Rojaus pica“, parduotuvei „Skruzdėlynas“, „Atlantis cinema“, reklamos agentūrai „Lega“, Mad Factory.  Nuotraukos>>>

 

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2016-05-16 Padėka

   

Nuoširdus ačiū Viktorijai Sinicinaitei (IIa) ir Gretai Okockytei (IIa) už pagalbą aktyviai prisidedant prie sunkiai gyvenančių vaikų gerovės!


VO „Gelbėkit vaikus" grupės vadovė Jurgita Kerežienė2016-05-16 Kviečiame dalyvauti „Google Science Fair“ konkurse!


  Google Science Fair yra internetinis konkursas, atviras 13–18 metų mokiniams iš viso pasaulio. Dalyvavimas jame yra visiškai nemokamas, o prisijungdami prie projekto, mokiniai gali laimėti progą pristatyti savo projektą itin žymiai teisėjų komisijai konkurso finalo metu, kuris vyks pagrindinėje „Google“ būstinėje Kalifornijoje. Be to, yra galimybė laimėti ir įspūdingų prizų!

   Mokiniams tiesiog reikia šiek tiek papasakoti apie savo projektą, kuris yra pagrįstas moksliniu ar inžineriniu pagrindu. Jeigu kažkas iš moksleivių yra pradėjęs ruošti tinkamą projektą pamokoms, kodėl nepabandyti su juo aplikuoti ir į „Google Science Fair“ konkursą? Mokiniai gali dirbti tiek individualiai, tiek komandose iki 3 moksleivių. Visa informacija (anglų k.): https://www.googlesciencefair.com/en/2016-05-16 Invazinių augalų naikinimas

    2016-ųjų metų gegužės 12 dieną, mūsų gimnazijos biomedicinos kryptį pasirinkę I ir II  klasių mokiniai dalyvavo gamtosauginėje akcijoje „Invazinio X augalo naikinimas Šiaulių mieste“. Invaziniai augalai – tai tokie augalai, kurie yra atvežti iš kitų šalių, prisitaikę gyventi mūsų klimate, tačiau užgožiantys ar net sunaikinantys natūralius mūsų krašto augalus. Todėl mokiniai su biologijos mokytoja Danguole Vaičekauskiene ir anglų kalbos mokytoja Kristina Urboniene po pamokų važiavo į Zoknių mikrorajoną naikinti X-ąjį invazinį augalą – uosialapį klevą. Jiems padėjo  ŠU technologijos ir gamtos mokslų fakulteto lektorius daktaras Martynas Kazlauskas.

plačiau >>>

2016-05-16 Ugdymo karjerai centras informuoja

     Patvirtintas preliminarių tiksliniu būdu valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių paskirstymas 2016 metais pagal aukštąsias mokyklas, studijų programas ir studijų kursus. Oficialus teisės akto tekstas: čia

Plačiau>>>2016-05-15 Europos egzaminas

    Europos egzaminas organizuojamas Europos dienai paminėti. Konkurso dalyviai atsakinėja į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitomis temomis. 2 - 4 klasių gimnazistai turi galimybę žinias apie Europos Sąjungą pasitikrinti Europos egzamine, o pirmokai - bandomajame egzamine.

    Bandomajame egzamine geriausiai sekėsi šiems „Saulėtekio” gimnazijos mokiniams: Gyčiui Monstvilui (Ia), Lukui Bičiūnui (Ib), Justinui Jakui (Ib), Izabelei Perminaitei (Ia). Europos egzamine geriausias žinias pademonstravo Paulius Butavičius (IVa) - jis pateko į antrą Europos egzamino etapą, Aurimas Vaitiekus (IIa), Teodora Plepytė (IIIa). Sveikiname !

 

Geografijos ir istorijos mokytojos2016-05-13 Kelias tapti studentu

 

     2016-05-12 dieną 204 kab. vyko IV klasių mokinių supažindinimas su 2016 m. bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarka. Lamabpo pristatymas čia.

 

 

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2016-05-13 Ugdymo karjerai centras informuoja

   Finansinė parama studijoms. Informaciją apie valstybės teikiamą paramą studijuojantiesiems aukštojoje mokykloje rasite čia.

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2016-05-11 Praktiniai jaunimo karjeros mokymai anglų kalba „Start Strong”

    Š. m. gegužės 10 d. gimnazijoje vyko praktiniai jaunimo karjeros mokymai anglų kalba „Start Strong”, kuriuos vedė lektoriai Andris (JAV Ambasados Rygoje Kultūros reikalų specialistas) ir Solvita (Nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su jaunimu, atstovė).  Mokymų metu gimnazistai dalyvavo įvairiuose interaktyviuose žaidimuose, kurie jiems padėjo suprasti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, susipažino su asmeninių tikslų numatymo strategijomis ir sužinojo, kad svarbiausia – pasitikėti savimi, nes kiekvienas žmogus turi talentų, kiekvienas yra kažkuo unikalus ir ypatingas. Lektoriai savo pavyzdžiais demonstravo, kaip rasti vietą darbo rinkoje, kaip nebijoti svajoti ir tapti tuo, kuo nori. Gimnazistai dalyvavo komandiniuose žaidimuose, bendravo ir bendradarbiavo, identifikavo savo talentus bei dalijosi idėjomis ir patarimais, kaip pasiekti svajonę. Lektoriai akcentavo, jog bendravimas su žmonėmis ir žinojimas, kur esi ir, kur nori būti, leidžia išsipildyti svajonėms. Seminaras buvo smagus ir  naudingas, mokiniai liko patenkinti, nes jauni ir profesionalūs lektoriai sužavėjo juos savo sėkmingais asmeniniais pavyzdžiais ir parodė, kad gyvenime pasiekti galima labai daug, reikia tik išmokti nusistatyti tikslus ir eiti savo pasirinktu keliu. Andris ir Solvita buvo sužavėti mokinių mąstymo greitumu, lankstumu bei anglų kalbos žiniomis.
Nuotraukos >>>

Anglų kalbos mokytoja Kristina Urbonienė2016-05-11 SUSITIKIMAS BAIGĖSI DRAUGIŠKOMIS TINKLINIO VARŽYBOMIS

    Balandžio 28 d. gimnazijoje lankėsi Šiaulių universiteto atstovai. Jie supažindino mūsų gimnazistus su stojimo į Šiaulių universitetą sąlygomis. Moksleiviai galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus bendrame susirinkime aktų salėje, o kas norėjo sužinoti daugiau apie būsimą specialybę galėjo kabinetuose susitikti su atskirų fakultetų ir specialybių atstovais.

 

 

plačiau >>>

2016-05-11 GIMNAZIJOS VAIKINAI - VIRVĖS TRAUKIMO ČEMPIONAI!

   Gegužės 4 dieną Simono Daukanto gimnazijos stadione vyko Lietuvos moksleivių sporto žaidynių Šiaulių miesto finalinės vaikinų virvės traukimo varžybos. Mūsų gimnazistai finale labai atkaklioje ir sunkioje kovoje rezultatu 2:1 nugalėjo Simono Daukanto komandą ir tapo miesto čempionais.

    Nugalėtojais tapo: Arnoldas Geislers (4e), Martynas Bula (4a), Jokūbas Jacikevičius (4b), Ornelijus Dambrauskas (4c), Dovydas Kažamekinovas (4a), Laimonas Barbaravičius (3a), Dominykas Klovas (1a), Lukas Grigalaitis (2b), Liudas Dapkus (2c) - komandos vadovas Jonas Klapatauskis. Noriu padėkoti visai komandai už ryžtą ir ypač ketvirtokams, paaukojusiems šiuo metu taip brangų savo laiką. Komandoje lieka jauni ir perspektyvūs vaikinai, tad kitais metais vėl bandysime kovoti dėl medalių.
Nuotraukos >>>

 

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis

 

 

 2016-05-11 LENGVOSIOS ATLETIKOS ATSKIRŲ RUNGČIŲ VARŽYBOS

    Baigėsi Lietuvos moksleivių sporto žaidynių Šiaulių miesto lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybos. Moksleiviai (-ės) varžėsi 100 m, 400 m, 1000 m, šuolio į tolį, šuolio į aukštį, 3 kg. (merginos) ir 5 kg. (vaikinai) rutulio stūmimo rungtyse bei estafetiniame bėgime 4 x 100 m.

   Geriausiai iš vaikinų sekėsi 5 kg rutulio stūmimo rungtyje dalyvavusiam Viliui Varneliui (4b). Jis rutulį nustūmė 10.82 ir užėmė antrąją vietą, ketvirtas 400 m bėgimo rungtyje (58,69) buvo Paulius Butavičius (4a), gana aukštą šeštą vietą 1000 m rungtyje iškovojo Romanas Charaim (3a) 3:14,35. Merginų tarpe ketvirtą vietą užėmė Vitalija Andriūnaitė (4b), 400 m nubėgusi per 1:10,02 ir Edita Balčiūnaitė (2a) šuolio į aukštį rungtyje peršokusi 1.35 m. taip pat buvo ketvirta. Bendroje komandų įskaitoje vaikinai: Vilius Varnelis (4b), Paulius Butavičius (4a), Romanas Charaim (3a), Ornelijus Dambrauskas (4c), Saulius Gedminas (3d) ir Dominykas Klovas (1a), (vadovas Jonas Klapatauskis) užėmė šeštą, o merginos: Vitalija Andriūnaitė (4b), Edita Balčiūnaitė (2a), Inga Vaičaitė (2c), Aistė Zinkevičiūtė (4a) ir Rimantė Butkevičiūtė (4b), (vadovė Diana Kniežaitė) septintą vietas. Ačiū visiems už dalyvavimą.
Nuotraukos >>>

Kūno kultūros mokytojai Jonas Klapatauskis ir Diana Kniežaitė2016-05-11 Geros naujienos iš miesto diktanto konkurso

    Jau 25-ąjį kartą Šiaulių universitete organizuojamas diktanto konkursas Motinos dienai paminėti. Jame gali dalyvauti visi norintys VIII-XII klasių mokiniai ir suaugę. Šiemet konkurse dalyvavo apie penkiasdešimt skirtingo amžiaus dalyvių, viena jų buvo mūsų IIIa klasės gimnazistė Teodora Plepytė (mokytoja R. Glinskienė). Teodorai diktanto konkursas šįmet jau trečiasis. Pirmus du kartus gimnazistei sekėsi puikiai - ji buvo tarp lyderių.  Dabar dėl gausaus gerai pasiruošusių dalyvių skaičiaus jautėsi nedrąsiai, tačiau jau kitą dieną sulaukė skambučio iš Šiaulių universiteto ir kvietimo į diktanto konkurso apdovanojimo renginį. „Tapau III-IV vietos laimėtoja – mes, dvi trečiokės, padarėme vienodą klaidų skaičių, tik nežinau, kas mano „likimo draugė“, nes pasiimti apdovanojimo mane pakvietė pirmą ir aš buvau devintam danguj,“- įspūdžiais dalinasi Teodora. Ačiū Teodorai už meilę gimtajai kalbai.

                                       Lietuvių kalbos mokytojai2016-05-09 Socialinė pilietinė veikla Šiaulių lopšelyje darželyje „Dainelė“

   Socialinių kompetencijų ugdymas neapsiriboja vien tik dalyvavimu paskaitose, diskusijose ar renginiuose. Socialinių kompetencijų ugdymas „Saulėtekio“ gimnazijoje įgauna didesnę prasmę. Tai įvairios socialinės pilietinės veiklos.

    Gegužės 9 d. II-III klasių gimnazistės socialinę pilietinę veiklą vykdė švietimo srityje, Šiaulių lopšelyje darželyje „Dainelė“. Merginos darželio ugdytinius mokė žaisti mokomuosius - lavinamuosius žaidimus, naudotis lengvesnėmis kompiuterinėmis piešimo programomis, dirbo su interaktyvia lenta. Gimnazistės šioje veikloje ne tik tobulino savo bendravimo įgūdžius, bet ir gebėjimą dirbti grupėje, empatijos, tarpusavio pagalbos ir kitus pozityvius jausmus. Tokios veiklos leidžia  pažinti geriau save, suprasti savo norus. Nuotraukos>>>

 

                                                                                   IIb ir IIIa klasių auklėtoja Giedrė Kielaitė2016-05-09 Dalyvavimas bėgime „Bėgame su Šiaulių meru“

    Ketvirtadienio vakarą Ia klasės mokiniai su auklėtoja susirinko į miesto simboliu laikomą Saulės laikrodžio aikštę ir dalyvavo gražia tradicija tapusiame bėgime „Bėgame su Šiaulių meru“. Šventėje dalyvavo daugiau nei tūkstantis žmonių. Margoje moksleivių, karių, pedagogų minioje buvo ir būrelis įžymybių: olimpietės bėgikės, buvę krepšininkai, taip pat  NATO misiją atliekantys kariai.

    Bėgome 2,8 kilometro – nuo Saulės laikrodžio aikštės iki Salduvės piliakalnio. Atbėgę galėjome atsigaivinti vandeniu, arbata, o sukirtę porciją kareiviškos košės – atgauti jėgas. Įsiamžinome ant Salduvės piliakalnio: iškėlę spalvotus popieriaus lapus suformavome trispalvę. Visi bėgimo dalyviai dovanų gavo rašiklius su miesto simbolika ir 780-ajam Šiaulių gimtadieniui pagamintą suvenyrinę apyrankę. Šis bėgimas buvo skirtas ne sporto rezultatams pasiekti, o klasės kolektyvui sutelkti.
Nuotraukos >>>

Ia klasės auklėtoja Jolita Sketerskienė2016-05-09 Diskusija „Mokykla – antri namai?“

    Gegužės 3 d. popietė daliai mūsų gimnazijos bendruomenės narių buvo ypatingai jauki. Prevencinės grupės „ORE“ nariai subūrė tėvelius, mokytojus bei gimnazistus apskritojo stalo diskusijai „Mokykla – antri namai?“. Trys grupės dalyvių išsakė savo nuomonę apie pagrindines mokyklos funkcijas, savo lūkesčius, ribų nustatymą, kaitą mokykloje, koks klasės auklėtojo vaidmuo mokinio gyvenime. Na, o daugiausia diskusijų sukėlė potemė apie tėvų dalyvavimą savo vaikų, kaip mokinių, gyvenime. Ši diskusija atskleidė, kad bendrų veiklų reikia: jų nori tiek mokiniai, tiek jų tėvai, na o mokyklos pareiga – rasti nišą, kurioje visiems būtų jauku ir gera!

     Diskusija baigėsi konkurso „Idėjų bankas“ laureatų apdovanojimais. Pagrindinio prizo laimėtoja tapo IIc klasė. Taip pat nugalėtojais tapo: Ia, IIa klasės, Livija Dromantaitė (IIb) ir Austėja Grinytė (IIb). Sveikiname prizininkus ir dėkojame šio konkurso rėmėjui UAB „Eurobiuras“ už puikius prizus! Nuoširdus ačiū Izabelei Perminaitei (Ia) ir Laurynui Kerežiui (IIa) už muziką, kuri sušildė mūsų visų širdis! Nuotraukos>>>       Nuotraukos>>>

Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2016-05-07 Projekte laimėta edukacinė meteorologijos stotis!

    Rasberry Pi fondas, remiantis edukacines veiklas, susijusias su kompiuteriais ir skaitmeniniu raštingumu, kartu su Oracle kompanija paskelbė iniciatyvą, kurios tikslas - visame pasaulyje tūkstantyje mokyklų įrengti automatines orų stebėjimo stotis.

   Mūsų gimnazija dalyvavo šiame globaliniame projekte ir štai – turime meteorologinę stotelę! Esame įpareigoti kartu su mokiniais įrengti ir prižiūrėti šią stotelę.

   Projektas apima įvairias edukacines veiklas - informatiką (programavimą), meteorologiją, geografiją. Į šią veiklą bus įtraukti mokytojai ir mokiniai. Tai turėtų būti įdomi tarpdisciplininė veikla, skatinanti geriau pažinti mus supančią aplinką. Duomenys bus surinkti iš automatinių matavimo prietaisų, kaupiami duomenų bazėje. Taip pat sukursime internetinę svetainę, kurioje bus rodomi realūs orų stebėjimo rezultatai.

  Tikimės, kad tai padės išmokti daug naujų dalykų apie programavimą, duomenų bazes, vietines klimato sąlygas bei meteorologinius, fizikinius procesus, vykstančius šalia mūsų mokyklos. Žadame pristatyti ir pasidalinti savo patirtimi projekto forumuose bei savo bendruomenėje.

Geografijos mokytoja Asta Titenienė ir informatikos mokytojas Sergej Zaikin2016-05-05 Ib pramogos „Lokės pėdoje“

    Gražų ir šiltą trečiadienio rytą keliavome į Jonavos rajone esantį pramogų parką „Lokės pėda". Kelionė neprailgo, nes važiuodami grožėjomės vaizdu pro langą, kas norėjo, klausėsi muzikos ar užkandžiavo. „Lokės pėdoje" mus pasitiko labai draugiški darbuotojai ir  pramogų parko šuo. Nekantravome pradėti pramogas, bet pirmiausia turėjome išklausyti išsamų instruktažą apie tai, kaip reikia užsidėti diržus, kaip keliauti nuo vienos kliūties prie kitos bei įveikti bandomąją trasą. Nesunkiai su ja susidorojome ir tada keliavome prie žaliosios, mėlynosios, raudonosios trasų, kai kam pavyko įveikti juodąją ir olimpinę trasas. Paskui daugybę kartų leidomės lynu, o kol mes pramogavome, mūsų auklėtoja Vilma kepė dešreles. Grynas oras ir aktyvios pramogos sužadino apetitą, tad visi gerokai praalkome. Pasistiprinę vėl ėjome pramogauti: kas norėjo leidosi lynu ar iš naujo ėjo į trasas. Laikas parke tarsi praskriejo, į Šiaulius grįžome pavargę, bet linksmi ir laimingi. Nuotraukos>>>

Ib klasės mokinė Gabija Grigaliūnaitė2016-05-04 Seminaras Šiaulių miesto mokytojams „Išmanioji pamoka: mokausi ir mokau“

    Š. m. gegužės 3 d. mūsų gimnazijos anglų k. mokytoja Kristina Urbonienė ir vokiečių k. bei rusų k. mokytoja Lina Šidlauskienė vedė seminarą Šiaulių miesto mokytojams „Išmanioji pamoka: mokausi ir mokau“. Seminaro dalyviai susipažino su praktiniais mobiliųjų įrenginių taikymo ugdymo procese pavyzdžiais, išbandė mobiliųjų įrenginių taikymo ugdymo procese galimybes: dirbo su interaktyviais ugdymo(si) įrankiais LearningApps, Padlet, Quizlet, testų kūrimo įrankiu Socrative. Seminaro metu buvo pristatytos naujos elektroninės erdvės „Ugdymo sodas“ funkcijos. Seminare dalyvavę mokytojai patobulino asmeninio tobulėjimo ir mokėjimo mokytis, naujų technologijų ir informacijos valdymo, ugdymo(si) aplinkų bei turinio ir situacijų įvairovės kūrimo kompetencijas.

Nuotraukos >>>

Anglų k. mokytoja Kristina Urbonienė ir vokiečių k. bei rusų k. mokytoja Lina Šidlauskienė2016-05-03 Trečiokų ekskursija į Klaipėdą

    Klaipėda - seniausias Lietuvos miestas ir jos vienintelis uostas, 1252 m. pirmąkart paminėtas Memelburgo vardu, turintis 158 541 gyventoją (2013 m. duomenys), yra unikalus svarba savo šaliai. Pasak amerikiečių istoriko Eriko Senno, Lietuva be Klaipėdos yra lyg kūnas be galvos.

   Pirmasis mūsų kelionės tikslas buvo Delfinariumas. Grožėjomės delfinų pasirodymais, lankėmės prie jūros Smiltynėje. Jūra mums padovanojo nuostabų orą! Taip pat turėjome laiko pasigrožėti senamiesčiu, Klaipėdos architektūrai būdinga fachverko konstrukcijomis. Aplankėme teatro aikštę su Taravos Anikės skulptūra. Ji yra Klaipėdos miesto širdis. Tai labai mėgstama klaipėdiečių ir jų svečių susibūrimo vieta. Pasivaikščiojome Danės upės krantine. Pasigrožėjome burlaiviu „Meridianu", miniatiūrine skulptūra iš bronzos ir akmens – „stebuklingu peliuku". Skulptūrėlė apjuosta bronzine juosta su burtažodžiais: „Mintis paversk žodžiais - žodžiai taps stebuklais". Autorių teigimu, peliukas stebuklingas ir išpildys gerus norus, reikia tik juos pašnibždėti stebuklingajam peliukui į ausį.

   Tikimės, kad mūsų norai išsipildys. Grįžome su gerais įspūdžiais ir gera nuotaika. Ačiū visiems keliavusiems!

   Nuotraukos>>>

                         IIId ir IIIc klasės auklėtojos Asta Titenienė ir Asta Budraitienė2016-05-03 Profesinis veiklinimas įmonėse „Venta LT“ ir „Salda“

    Ugdant socialines kompetencijas siekiama, kad mokiniai gebėtų užmegzti ir palaikyti geranoriškus santykius su kitais, konstruktyviai spręstų ginčus ir konfliktus, bendradarbiautų, dirbtų komandoje, siektų bendrų tikslų, spręstų problemas, derintų įvairias nuomones, susitartų ir įvertintų bendradarbiavimo rezultatus.

  Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje intensyviai vykdomas socialinių kompetencijų ugdymas per intensyviuosius profesinius veiklinimus. Balandžio 27 - 28 d. gimnazijos pirmokai ir antrokai lankėsi kėdžių ir stalų gamybos įmonėje „Venta LT“. Tai ilgametę gamybos patirtį turinti, didžiausia natūralios medienos kėdžių gamybos ir eksporto įmonė Lietuvoje. Gausus ir įvairus prekių asortimentas, modernios gamybos technologijos. Net 90 procentų savo produkcijos įmonė eksportuoja į užsienio šalis. Administratorė papasakojo, kokių profesijų žmonės dirba įmonėje. Mokiniai sužinojo, kokį kelią turi nukeliauti medienos ruošiniai, kol tampa patraukliu ir gražiu baldu, praktiškai išmėgino kai kurias veiklas.

   Kita grupelė gimnazistų vieną popietę praleido įmonėje „Salda“. Ji garsėja kokybiška vėdinimo įrangos gamyba ne tik Šiauliuose, bet ir užsienio valstybėse. 26-erius metus gyvuojančios įmonės darbuotojai supažindino su įmone. Palydėję į konferencijų salę, personalo vadybos, finansų ir IT specialistai išsamiai papasakojo apie „Saldoje” vykstantį darbo procesą, atsakė į rūpimus klausimus.

    Tokio pobūdžio ekskursijos padeda gimnazistams realioje veikloje perimti ir plėtoti žinias, gebėjimus ir nuostatas, naudingas būsimam profesiniam pasirinkimui ir ateities planams. Nuotraukos>>>

IIb ir IIIa klasių auklėtoja Giedrė Kielaitė

Ib klasės auklėtoja Vilma Vaitekutienė2016-05-02 Respublikinė metodinė-praktinė mokytojų ir mokinių konferencija „Karjeros galimybės ir perspektyvos: svajoju, planuoju, veikiu“

   Trokšti sėkmingos karjeros? Nori pasirinkti sau tinkamą profesiją? Svajoji rasti darbą, kuris būtų prasmingas, mėgstamas, užtikrintų solidžias pajamas ir turiningą gyvenimą? Šių dienų globaliame, dinamiškame pasaulyje nei valstybė, nei darbdaviai nebenori ir nebegali prisiimti atsakomybės už dirbančiųjų karjerą. Taigi, jos sėkmė šiandien kaip niekada priklauso nuo mūsų pačių, mūsų noro ir gebėjimo tinkamai ją valdyti, todėl Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos gimnazistai aktyviai dalyvauja savo karjeros kūrime. Dalyvauja ne tik intensyviuosiuose profesiniuose veiklinimuose, bet ir įvairiose konferencijose. Viena iš jų - balandžio 28 d. Šiaulių „Rasos“ progimnazijoje vykusi respublikinė – praktinė mokytojų ir mokinių konferencija „Karjeros galimybės ir perspektyvos: svajoju, planuoju, veikiu“.

   Šioje konferencijoje mūsų gimnazistės skaitė pranešimus: Gintarė Griškevičiūtė - „Mano asmeninis karjeros planas“, Orinta Norkutė - „Mano karjeros vizija“ (mokytoja Lina Šidlauskienė), Rosita Adomavičiūtė ir Karolina Žalytė dalinosi savo patirtimi apie savanorystę ir, kaip ji padeda kurti karjeros pagrindus (mokytoja Giedrė Kielaitė). Tikimės, kad dalyvavimas konferencijose, diskusijose, savanoriavimas įvairiose veiklose - tai karjeros kūrimo pradžia. Nuotraukos>>>

                                                                                                          IIb ir IIIa klasių auklėtoja Giedrė Kielaitė2016-04-29 Gimnazistai dalyvavo VI respublikinėje konferencijoje „Augu su knyga“

    Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko VI respublikinė konferencija „Augu su knyga“ ir knygų skirtukų paroda. Konferencijoje dalyvavo bei pranešimus skaitė ir mūsų gimnazijos atstovai: I klasės gimnazistas Simonas Kukarskis skaitė pranešimą „Šuo mano gyvenime ir literatūroje“ (konsultavo mokytojas Vytautas Šalavėjus), II klasės gimnazistė Inga Vaičaitė – „Su knygos šviesa per pasaulį“, I klasės gimnazistė Toma Andrijauskaitė – „Knyga, palikusi didžiausią įspūdį“ (konsultavo spec. pedagogė Daiva Miltenienė). Konferencijoje ir parodoje dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Anykščių, Kaišiadorių, Kauno ir Kauno rajono, Panevėžio, Pasvalio rajono, Šiaulių ir Šiaulių rajono.2016-04-28 KROSO ESTAFEČIŲ VARŽYBOS

           Balandžio 27 dieną Lieporių parke vyko Lietuvos mokyklų sporto žaidynių  II-ojo etapo (Šiaulių miesto) lengvosios atletikos kroso estafečių varžybos, kurias vykdyti buvo patikėta mūsų gimnazijos teisėjų komandai.

          Merginos šiose varžybose turėjo įveikti 500 m. atstumą, vaikinams teko ilgesnė (1000 m.) distancija. Jau po pirmo etapo (komandas sudarė 4 merginos ir 4 vaikinai) matėsi, kad kova bus labai atkakli, ir nugalėtojai bei prizininkai paaiškės, tik po paskutinio etapo. Mūsų komandai atstovavusios merginos Rimantė Butkevičiūtė (4b), Inga Vaičaitė (2c), Vitalija Andriūnaitė (4b), Deimantė Gedvilaitė (3a) (vadovė mokytoja Diana Kniežaitė) ir vaikinai Paulius Butavičius (4a), Ornelijus Dambrauskas (4c), Benas Razaliūnas (4c) ir Saulius Gedminas (3c) (vadovas mokytojas Jonas Klapatauskis) pasirodė puikiai, o paskutiniame etape startavęs iš penktos pozicijos, didžiulių pastangų dėka Paulius Butavičius padėjo komandai užimti prizinę vietą.

    Mūsų komanda šiais metais iškovojo III-ają vietą (20.08), tik  22 sekundėmis atsilikusi nuo pirmąją vietą užėmusios Romuvos gimnazijos komandos (19.46) ir 16 sekundžių - nuo Šiaulių universitetinės gimnazijos komandos (19.52), kuri iškovojo  II-ąją vietą. Komandos nugalėtojos ir prizininkės buvo apdovanotos taurėmis bei diplomais, o moksleiviai - medaliais.

Ačiū komandai už aukštą rezultatą, o kolegoms Dianai ir Robertui bei moksleiviams Mantui Savickui (1b) ir Eimantui Sakalauskui (1c) - už pagalbą vykdant varžybas. Nuotraukos>>>

 Varžybų vyr. teisėjas Jonas Klapatauskis2016-04-28 Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų turizmo varžybose - I-oji vieta!

    Balandžio 28 d. Salduvės parke vyko Šiaulių miesto mokyklų turizmo varžybos. Varžybose dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklų mergaičių ir berniukų komandos, kurių dalyviai startavo po du. Dalyviai varžėsi Sportinio ir Pėsčiųjų turizmo grupėse. Jie turėjo įveikti pakilimą, oro perkėlą, traversą, nusileidimą, mazgų rišimą, virvės markiravimą.
    Mūsų gimnazijos merginoms puikiai sekėsi. Jos laimėjo pirmąją vietą! Tai Agnė Stuopelytė (IIIc), Gabrielė Viliūtė (Ia),Viktorija Račkauskaitė (IVe) ir Armantė Sajankovaitė (IVe). Mūsų gimnazijos merginų komanda įgijo teisę atstovauti Šiaulių miestą finaliniame žaidynių etape. Sveikiname nugalėtojas ir linkime sėkmės!

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2016-04-27 Išvyka į sporto klubą „Venta Life”

   Balandžio 21 d. dvylika „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių lankėsi sporto klube „Venta Life“. Treneris - kineziterapeutas Eimantas Šėgžda supažindino gimnazistus su įdomiu, atsakingu ir kūrybingu trenerio darbu, papasakojo apie sportinius pasiekimus, aiškų ir tikslingą savo karjeros kelią. Pakvietęs į  sporto klubo treniruočių salę, treneris supažindino gimnazistus su  nau­jais jė­gos ir kar­dio tre­ni­ruok­liais, parodė, kaip taisyklingai atlikti pratimus ir paragino kiekvieną jaunuolį ištvermingai sportuoti. Nuo­lat spor­tuo­jan­tys klu­bo na­riai sve­ria­si, lenk­ty­niau­ja, ku­ris grei­čiau pa­sieks tiks­lą, to­dėl vie­nas ki­tą mo­ty­vuo­ja ir pui­kiai nu­tei­kia. Susitikimo pabaigoje sporto klubo vadovai pavaišino mokinius kokteiliu su proteinu.

    Tikslingas profesinis veiklinimas - tai puiki pagalba, padedanti jaunam žmogui kurti savo karjeros kelią.

 

IIa klasės auklėtoja Irma Žemaitienė

                                                                                                 IIb ir IIIa klasių auklėtoja Giedrė Kielaitė2016-04-27 Meninio skaitymo konkurse - I-oji vieta!

  

   Š. m. balandžio 21 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko miesto meninio skaitymo anglų kalba konkursas tema „The Human Story”. Mūsų gimnazijos IIa klasės mokinė Laura Miklošiūtė šiame konkurse I-II klasių prozos kategorijoje laimėjo I vietą. Konkursui Laurą ruošė anglų k. mokytoja Kristina Urbonienė. Sveikinimai!

 

Anglų kalbos mokytoja Kristina Urbonienė

 2016-04-26 „Saulėtekio“ gimnazijos akcija „DAROM“

    Praėjusį šeštadienį, balandžio 23-ąją, visos Lietuvoje miestai, miesteliai, įvairios bendruomenės dalyvavo jau tradicine tapusioje pavasario akcijoje „DAROM“. Ne išimtis ir „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė, kasmet prisijungianti prie šios pilietinės akcijos, švarinanti ir gražinanti savo mikrorajono aplinką. Gausus mokinių, tėvelių, mokytojų ir jų šeimos narių bei kitų darbuotojų būrys entuziastingai kibo į darbus. Tvarkėmės iš peties: rinkome šiukšles, grėbėme pernykščius lapus, ravėjome, sodinome augalus.

   Šiemetinė gimnazijos švarinimosi akcija – išskirtinė, kadangi ne tik tvarkėme aplinką, bet ir pasodinome pirmąsias „Saulėtekio sodo“ obelaites. Ši prasminga iniciatyva nepaliko abejingų, visus subūrė bendrai dainai ir šokiams, tikimės, kad ateityje „Saulėtekio sodas“ taps traukos, susibūrimų, įvairių renginių centru. Taip pat kartu su Lieporių bendruomenės senjorais sudalyvavome ąžuoliuko sodinimo ceremonijoje. Jos metu skambėjo eilės ir dainos gamtai, Lietuvai. Visi nuoširdžiai traukdami dainą „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos...“, tikėjome ir tikime, kad iš gležnų daigų išaugs nuostabus ąžuolynas, kuris, kaip ir „Saulėtekio“ gimnazijos sodas, džiugins ateities kartas.  Nuotraukos>>>2016-01-18 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija paskirta 2016 metų brandos egzaminų bazinė mokykla

Tekstas - Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. sausio 7 d. įsakymu Nr. A-21 paskirta 2016 metų brandos egzaminų bazinė mokykla.

plačiau >>>Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Geistautas
Geistautė
Vilhelmas
Baniutė

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius