Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@splius.lt
PAAUGLIŲ NAUDOJIMOSI SOCIALINIAIS TINKLAIS PRIEŽASTYS ŠIAULIŲ „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOJE

Data: 2013-01-24

    2012 m. lapkričio mėn. gimnazijoje atliktas tyrimas, kuriuo siekėme išsiaiškinti paauglių naudojimosi socialiniais tinklais priežastis. Tyrime dalyvavo šešiasdešimt  I-II klasių gimnazistų.

    Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad daugiausiai laiko mūsų gimnazijos paaugliai praleidžia tinkluose „Facebook.com“ ir „Youtube.com“. Daugiau nei pusė respondentų (55%) per dieną virtualioje erdvėje praleidžia nuo 2 iki 4 valandų kiekvieną dieną (92 %). Mokiniai teigia, kad jiems internetas reikalingas mokymuisi gimnazijoje (34%), bendravimui (28%), pramogoms (33%), o 5% - darbui. Gimnazistai nurodė, kad bendravimas socialiniais tinklais patogesnis, nei realybėje (21%), jie nori atsitraukti nuo kasdieninės veiklos (21%), gali susipažinti su naujais žmonėmis (21%), padeda palaikyti ryšį su giminaičiais ir draugais (21%), gali nevaržomai išsakyti savo nuomonę (15%). 46 % apklaustųjų teigia, kad socialiniai tinklai visada arba dažnai juos blaško ruošiant namų darbus. Net 46% apklaustųjų nesusimąsto apie asmeninės informacijos saugumą. Apibendrinus tyrimo duomenis paaiškėjo, kad naudojimasis socialiniais tinklais daugumai paauglių užgožia natūralų bendravimą realybėje.

Tyrimo medžiaga (skaidrės)


Parengė socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė
NaujienosNaujienos

2017-04-01 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kviečia nuo 2017 metų rugsėjo 1 dienos tapti mūsų bendruomenės dalimi!
 

 

 Gražus gimnazijos pavadinimas atspindi šiltus mokytojų ir mokinių tarpusavio santykius, naujovių siekimą, galimybę pažinti ir atrasti save (gimnazijos filosofija – „Sol luced omnibus...“ (saulė šviečia visiems). Kelias į asmeninę sėkmę kiekvienam mokiniui tampa įveikiamas ir lengvas, nes jis jaučiasi reikalingas, pastebėtas ir paskatintas, garantuotas dėl pagalbos. Mūsų gimnazistai pasiekia aukštų įvertinimų mokslo, technikos, meno, sporto srityse.

 Gimnazijoje svarbiausios vertybės – Sąlygos,  Saugumas, Saviraiška.

 Gimnazistai „Saulėtekyje“ gali pasirinkti:

  • biomedicinos mokslų kryptį;
  • robotikos kryptį;
  • „Jaunųjų tyrėjų“ mokslinę veiklą;
  • platų spektrą dalykų modulių ar pasirenkamųjų dalykų;
  • sporto kryptį („Sportinių žaidimų lyga“, treniruotės su TRX diržais ir kt.);
  • mokytis nuotoliniu būdu (gali mokytis visos šalies mokiniai);
  • įdomiausią veiklą iš 20 nemokamų būrelių;
  • kitą meninę, visuomeninę, etnokultūrinę, prevencinę veiklą.

  

Prašymai mokytis I (9-ose) ir III (11-ose) gimn. klasėse priimami nuo kovo 1 d. 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.
Išsamesnė informacija tel. (8 41)  55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt.Kita informacijaKita informacija

2017-03-24 Draugiškos I-ų klasių futbolo varžybos

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto salėje vyko draugiškos I-klasių mažojo futbolo 5x5 varžybos, kurias organizavo  Šiaulių universiteto studentai mūsų gimnazijoje atliekantys pedagoginę praktiką.  Džiaugiamės, kad komandos parodė sportinį azartą, nes tarp Ia ir Ib klasių vyko labai įnirtinga kova. Varžybos baigėsi rezultatu 6:7, jas laimėjo Ia klasės vaikiniai: Deividas Būta, Lukas Domeika, Tomas Mačiulis, Šarūnas Mikšta, Oridijus Rėzgis ir Šarūnas Stakutis. Daugiausiai įvarčių pelnė Ia klasės mokinys Deividas Būta - 4, o Ib klasės mokinys Arnas Vaicekauskas - 3. Sveikiname nugalėtojus! Visiems linkime sėkmės žaidžiant futbolą.

                                                                                        Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė

 2017-03-24 Mieli gimnazijos tėveliai,

    Jeigu jums rūpi vaikų auklėjimo bei švietimo klausimai, jeigu norite pakeisti aplinką, kurioje auga vaikai bei nuveikti prasmingų darbų Lietuvos ateities labui, prisijunkite prie Šiaurės Lietuvos tėvų asociacijos. Platesnę informaciją ir anketą rasite www.aktyvustevai.lt

Tarybos pirmininkas Dainius Meškauskas2017-03-24 Šiaulių miesto ir rajono mokinių konferencija Dainų progimnazijoje

 

    Kovo 21d. IIIb klasės gimnazistas Karolis Kundrotas dalyvavo Šiaulių miesto ir rajono mokinių konferencijoje „Vardan tos, Lietuvos". Mokinys skaitė pranešimą „Kryžių kalnas - Lietuvos pasididžiavimas". Džiaugiamės Karolio kūrybiškumu ir aktyvumu.

 

Etikos mokytoja Irma Žemaitienė2017-03-24 NETRADICINĖ PAMOKA. ŠOKOLADO SUDĖTIS. PIENIŠKO ŠOKOLADO GAMINIMAS.

     KAS YRA ŠOKOLADAS? Šokoladas – karališkas skanumynas, kartu su kakavos pupelėmis atkeliavęs iš Centrinės Amerikos ir paplitęs po visą pasaulį. Pirmieji gaminti šokoladą pradėjo Amerikos indėnai. Jie kakavos pupeles maišydavo su įvairiais prieskoniais ir iš gauto mišinio gamindavo gėrimą – šokoladą. Toks šokoladas, kokį valgome šiandien, yra apie 200 metų eksperimentų Europoje ir Šiaurės Amerikoje rezultatas. Šiais laikais galime mėgautis ne tik pieniniu, baltuoju ar juoduoju šokoladu, bet ir daugybe kitokių šokoladinių saldumynų, pagardintų įvairiais priedais: riešutais, džiovintais vaisiais ir uogomis, prieskoniais ar net druska.

    KAIP PASIGAMINTI ŠOKOLADĄ NAMIE? Pamokos pradžioje chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė papasakojo, kokios medžiagos įeina į šokolado sudėtį, kuo skiriasi pieniškas šokoladas nuo baltojo ir juodojo. Sužinojome, kuris šokoladas sveikiausias ir kodėl? Vėliau sužinojome, iš kokių medžiagų galima pasigaminti pienišką ir juodąjį šokoladus. Naudojome šiuos produktus: pieną, kakavos miltelius, sviestą, cukrų. Galima į šokoladą pridėti priedų - riešutų, razinų ir kt. Išklausę pasakojimo, kibome į darbą....

    Mums pavyko...džiaugiamės rezultatu. Nuotraukos>>>

  Biomedicinos srities mokiniai ir chemijos mokytoja2017-03-24 II-asis tarptautinis Erasmus+ koordinatorių susitikimas – Šiauliuose, „Saulėtekio“ gimnazijoje

    Kovo 13 – 17 dienomis Lietuvoje vyko jau antrasis Erasmus+ projekto be-well@school.eu koordinatorių iš Esens (Vokietija), Piacenza (Italija) ir Przemysl (Lenkija) susitikimas. Šįkart koordinatoriai susitiko Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje. Susitikimo tikslas -  aptarti bendruosius šio ES finansuojamo projekto, kuris vyks iki 2018m. birželio 30d., klausimus.

    Susitikimo metu buvo nuodugniai aptarti antrojo mokinių susitikimo gegužės mėn. Vokietijoje, Esens mieste klausimai. Mokinių susitikimo Vokietijoje tema - Be-ecofriendly@school. Ruošdamiesi vizitui, visų keturių valstybių mokiniai nagrinės tokias problemas, kaip  „Valgoma mokykla“, kaip sumažinti šiukšlių kiekį, kaip organizuoti „sveikas“ pertraukas tarp pamokų ir kas yra „Ekologinis antspaudas“.

    Etwinning platformos virtualiajame kambaryje tarptautinių darbo grupių nariai keisis nuomonėmis, sutars dėl bendrų išvadų ir parengs išnagrinėtų klausimų pristatymus. Projekto koordinatoriai sutarė, kokiais virtualiaisiais įrankiais turės naudotis mokiniai, bendraudami tarptautinėse darbo grupėse ir rengdami produktų pristatymus.

     Susitikimo pabaigoje Italijos koordinatorės pristatė mokinių susitikimo Italijoje, kuris įvyks spalio mėn., programą ir veiklas.

     Visų valstybių projekto koordinatoriai džiaugėsi ir žavėjosi šiuolaikiškomis ir moderniomis „Saulėtekio“ gimnazijos edukacinėmis ir poilsio erdvėmis, plačiomis popamokinės veiklos galimybėmis, kurias siūlo gimnazija bei draugišku ir šiltu priėmimu, pažymėdami, kaip atsakingai, neskaičiuodama valandų, „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė įsitraukė į projektą ir vykdo jo gausias veiklas.

 

Projekto koordinatorė Asta Plukienė2017-03-24 Manto sėkmė rusų kalbos raiškiojo skaitymo konkurse

   

   Kovo 24 d. Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje vyko Šiaulių apskrities rusų kalbos raiškiojo skaitymo konkursas. Jame kaip ir pernai „Saulėtekio“ gimnazijai atstovavo IIa klasės mokinys Mantas Meškauskas. Džiaugiamės puikiu Manto pasirodymu ir laimėta II-ąja vieta!  Nuotraukos>>>

 

Rusų kalbos mokytoja Asta Plukienė2017-03-23 Gimnazijoje paminėta Pasaulinė Žemės diena

    Pasaulinė Žemės diena minima kovo 20 d. Tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosaugos švenčių Lietuvoje. Šią dieną švenčiamas ir pavasario lygiadienis, diskutuojama aplinkosauginėmis temomis, ieškoma būdų, kaip mažinti gamtai daromą žalą.

    Mūsų gimnazistai kovo 20 dieną dalyvavo Prisikėlimo aikštėje vykusioje iškilmingoje akcijoje - Žemės vėliavos pakėlimo ceremonijoje. Renginio metu jie stebėjo moksleivių ir vaikų šokį „2017 šokis Žemei” bei, kaip iš panaudotų plastikinių maišelių dailininkė Reda Uogintienė kūrė bendrą meninę kompoziciją.

plačiau >>>

2017-03-21 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai,

     Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai,

    Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų ženklaus indėlio dėka gimnazija kasmet tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. 2016 metais gautos paramos lėšos tikslingai panaudotos gimnazijos ugdymo(si) bazės turtinimui. 2016 metais gimnazijoje modernizuotas istorijos kabinetas (322 kab.), įrengtas antras robotikos kabinetas (321 kab.), baigta įrengti gimnazijos 3 aukšto fojė poilsio erdvė mokiniams, gimnazijos aikštyne įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė, nupirktos 86 individualios spintelės mokinių asmeniniams daiktams saugoti. Šiuo metu pradėti informacinių technologijų kabineto (316 kab.) modernizavimo darbai.

Tikėdamiesi Jūsų supratimo ir paramos, kreipiamės į Jūs ir vėl kviečiame skirti už 2016 metus 2 procentus pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai. Nutarę 2 procentų pajamų mokesčio paramą skirti gimnazijai, Jūs galite tai padaryti asmeniškai užpildę specialios formos FR0512 prašymą.

Rekvizitai 2 procentų paramai:

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 290532510;

Paramos gavėjo pavadinimas – „Saulėtekio“ gimnazija.

Primename, kad šią paramą Jūs galite skirti iki 2017 metų gegužės 1 dienos.

 

Pagarbiai,

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2017-03-21 „Saulėtekio“ gimnazistės sėkmė

    Kaip ir kiekvienais metais Šiaulių Gegužių progimnazija suorganizavo diktanto konkursą Tarptautinei kalbos dienai paminėti. Tarp įvairaus amžiaus (3-8 progimnazijos klasių, I-IV gimnazijos klasių) dalyvaujančių konkurse mokinių ir „Saulėtekio“ gimnazistai. IVa klasės mokinė Teodora Plepytė (mokytoja Roma Glinskienė) ir vėl tarp miesto raštingiausių. Ji III - IV gimnazinių klasių grupėje buvo trečia.

    Džiugu, kad Teodora ne tik raštinga, ji šiemet tapo Šiaulių miesto meninio skaitymo konkurso nugalėtoja, todėl kovo 18 d. regioniniame meninio skaitymo konkurse Skuode atstovavo Šiauliams. Į konkursą susirinko gausus būrys meniško žodžio puoselėtojų iš visos Žemaitijos. Jų įtaigiai skaitomus tekstus vertino Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Teatro katedros vedėja, scenos pedagogė doc. Dr. D. Vaigauskaitė, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė R. Kilijonienė ir Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja J. Jurkuvienė. „Gerai valdo žodį, jaučia tekstą“,- taip po konkurso apibūdino Teodoros pasirodymą komisijos pirmininkė D. Vaigauskaitė. Už įtaigų menišką žodį Teodora Plepytė apdovanota padėkos raštu. Sveikiname, džiaugiamės ir ateityje linkime jausti lietuviško žodžio skonį. Nuotraukos>>>

                                                                 Lietuvių kalbos mokytojai2017-03-19 Šiaulių miesto mokinių meninio skaitymo anglų kalba konkursas

    Kovo 16 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko meninio skaitymo konkursas anglų kalba. Dalyviai - Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų I-IV (9–12) klasių mokiniai. Konkurso tikslas – suteikti mokiniams  galimybę praktiškai pritaikyti meninio skaitymo (poezijos ir prozos) gebėjimus. „Saulėtekio“ gimnazijai atstovavo IIIa klasės mokinė Laura Miklošiūtė. Prozos kategorijoje III-IV klasių grupėje gimnazistė užėmė II vietą. Džiaugiamės ir sveikiname.

 Anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė2017-03-19 NEAKIVAIZDINĖ JAUNOJO AKTORIAUS MOKYKLA LAUKIA TAVĘS!

    Mokykla skirta visiems šalies bendrojo ugdymo, profesinių mokyklų, neformaliojo ugdymo įstaigų 9–10 klasių mokiniams, kurie domisi teatru, kinu, Lietuvos ir pasaulio kultūriniu gyvenimu, ieško sceninės saviraiškos galimybių, nori susipažinti su šiuolaikinio teatro profesionalais bei išbandyti save kaip aktorių. Ši mokykla mokama. Vienos sesijos mokestis – 30 eurų. Pirmosios sesijos data bus paskelbta rugsėjo 1 d. o kvietimas mokytis bus išsiųstas anketoje nurodytu el. paštu.

      NEAKIVAIZDINĖS JAUNŲJŲ AKTORIŲ MOKYKLOS PROGRAMA čia

      Norintieji mokytis šioje mokykloje iki birželio 19 d. turi pateikti registracijos anketą el. p. audrone.urbelioniene@lmnsc.lt

     Daugiau informacijos tel. 865638112, el. p. audrone.urbelioniene@lmnsc.lt

     Mokyklos koordinatorė Meninio ir kultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė Audronė Urbelionienė.

 

                                                                                                          Mokytoja Giedrė Kielaitė

 

 2017-03-17 Pėsčiųjų žygis „11 nuotraukų Lietuvai“

    „Saulėtekio“ gimnazistai kovo 10 dieną dalyvavo tradiciniame 11 km žygyje „11 nuotraukų Lietuvai“, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti bei įamžinti nuotraukose Šiaulių miestui ir Lietuvai svarbius objektus. Mūsų komandą sudarė 15 mokinių ir du mokytojai. Starto vietoje gavome dalyvio kortelę su nuoroda. Kontrolės postuose mus pasitiko KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai savanoriai. Naudodamiesi išmaniuoju telefonu ir įdiegta brūkšninių kodų nuskaitymo programėle, ieškojome nuorodų, kur žygiuoti toliau. Mūsų komanda įveikė 11 km.

     Labai didžiuojamės mokinių patriotiškumu ir ištvermingumu. Nuotraukos>>>

  Mokytojos Nijolė Pankratovaitė ir Irma Žemaitienė2017-03-15 Profesinis veiklinimas Šiaulių logopediniame lopšelyje - darželyje

    Ia ir Ib klasių gimnazistės lankėsi Šiaulių logopediniame lopšelyje - darželyje, kur vyko profesinio veiklinimo užsiėmimas. Mokinės buvo supažindintos su darželio auklėtojos profesija. Darželio auklėtojos darbas - tai kasdienė gyvenimo buitis  su žaidimais, kūrybiniais darbais ir šventėmis vaikams. Kiekvienas vaikas yra išskirtinis, nepakartojamas, kiekvienam reikia skirti dėmesio. Šiame lopšelyje - darželyje ugdomi vaikai nuo vienerių iki penkerių/šešerių metų pagal ikimokyklinio ugdymo programą. Merginos pabuvojo grupėse, žaidė su vaikais.

   Tokios išvykos padeda apsispręsti dėl vienokios ar kitokios profesijos pasirinkimo. Profesinis veiklinimas - tai veikla, kuri padeda aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis ir karjeros galimybes, ugdyti profesinę motyvaciją bei planuoti būsimą karjerą. 

                                                                               Ia klasės auklėtoja Diana Kniežaitė2017-03-14 Sustiprintas Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Zoknių progimnazijos bendradarbiavimas

    Jau ne vienerius metus užsimezgusi draugystė tarp Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Zoknių progimnazijos bendruomenių sustiprinta kovo 10 dieną pasirašyta bendradarbiavimo sutartimi. Sutarties pasirašymo proga visus pasveikino Šiaulių Zoknių progimnazijos direktorė Adrijana Gricienė ir „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė. Sutartis pasirašyta netradiciškai: „Saulėtekio“ gimnazijos informacinių technologijų mokytojas metodininkas Ričardas Gečas kartu su IV gimnazijos klasės gimnazistu Mindaugu Mikalausku susirinkusiems pristatė robotikos veiklas, pademonstravo robotų rinkinių Mbot ir savo sukurtų robotų veikimo principus. Jauniausiems mokinukams ypač patiko dalyvauti sumo robotų kovose.

    Džiaugiamės, kad tarp švietimo institucijų pasirašyta sutartis skatins bendradarbiauti ne tik naujausių technologijų diegimo, biomedicinos ir kitose ugdymo srityse, tačiau subrandins daugiau gabių ir talentingų asmenybių. Nuotraukos>>>

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2017-03-12 Kovo 11-oji - Nepriklausomybės atkūrimo diena

    Kovo 11-oji – Nepriklausomybės atkūrimo diena – viena įsimintiniausių mūsų šalies istorijos datų. 1990 m. kovo 11 d. pasirašytas Nepriklausomos valstybės atkūrimo Aktas skelbė, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva tampa nepriklausoma valstybe.

    Minėdami 27-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines „Saulėtekio” gimnazijos 9-12 klasių mokiniai dalyvavo jau trečią kartą vykstančiame nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas”. Geriausiai gimazijoje konkurso užduotis sekėsi atlikti Mantui Kerbedžiui (IVb) ir Edgarui Lopatovui (IVa). Sveikiname juos!

    Kovo 11 d. gimnazistai kartu su gimnazijos direktore Jūrate Kaščiuškiene ir mokytojomis dalyvavo trispalvės žygyje su daina „Lietuva mūsų širdyse”. Žygį, kuris prasidėjo Lieporių parke prie Signatarų alėjos, organizavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė. Tai buvo patriotiška ir išskirtinė eisena, subūrusi šimtus šiauliečių. Per visą miestą į Prisikėlimo aikštę buvo nešama net 400 metrų ilgio Lietuvos trispalvė. Nors šiek tiek lijo lietus, visi buvo šventiškai nusiteikę ir dalyvavo Prisikėlimo aikštėje vykstančiuose renginiuose.

    Tai pati svarbiausia mūsų šventė. Švęskime Laisvę, pažinkime Laisvę, jauskimės Laisvi! Saugokime tai, kas buvo įžiebta 1990-aisiais! Nuotraukos>>>

                                                                                                                                       Istorijos mokytoja Regina Bučinskienė2017-03-12 DĖMESIO, III-IV KLASIŲ GIMNAZISTAI,

Šiaulių Universitetas III-IV klasių gimnazistams siūlo unikalų renginį „Diena su studentu“. Šiame renginyje mokiniai turės galimybę kartu su studentais dalyvauti pasirinktose veiklose, studentai atsakys į klausimus apie studijas ir studentišką gyvenimą.

PASINAUDOKITE SUTEIKTA GALIMYBE. REGISTRACIJA VYKSTA IKI KOVO 14 D. REGISTRACIJOS FORMA>>>


                                                                                                                     Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-03-12 Vilniaus Gedimino technikos universitetas kviečia Jus į Atvirų durų dieną!

Data:  2017.03.31

Vieta:  Saulėtekio rūmai, Saulėtekio al. 11, Vilnius

 

    Saulėtekio rūmuose vyksiančioje studijų mugėje VGTU atstovai parodys, kuo įdomus VGTU studento gyvenimas. Renginio metu visi besidomintys bakalauro studijomis gaus daugiau informacijos apie studijų programas, turės galimybę pasikonsultuoti su VGTU studentais, dėstytojais bei Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro darbuotojais.

    Daugiau informacijos tel. (8-5) 274 4949, el. paštu priemimas@vgtu.lt.

    Išsamią informaciją apie atvirų durų dieną, paskaitas ir visa kitą, rasite štai čia.

 Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-03-07 Netradicinė biologijos pamoka

    2017 metų kovo 3 dieną vyko netradicinė biologijos pamoka „Ropliai ir varliagyviai mokykloje”. Į mūsų gimnaziją iš Palangos jau antrą kartą atvažiavo pirmojo Baltijos šalyse specializuoto nariuotakojų zoologijos sodo atstovė Erika su įspūdingais padarais, t.y. nakties vabalu, didžiąja achatina, varle karaliene, raguotąja rupūže, rupūže Aga, kukurūziniu žalčiu, raštuotuoju vėžliu, krabais vienuoliais, barzdotąja agama bei barzdotuoju gekonu. Neeilinėje pamokoje dalyvavo gimnazijos abiturientai.

    Atvykusi „Insektariumo“ atstovė pasakojo apie kiekvieno iš atsivežtų gyvūnų ypatybes - ką kuris padaras mėgsta valgyti, apie gynybos būdus, jų aktyvumą tam tikru paros metu, charakterius. Pirmiausia susipažinome su nakties vabalu ir jo skleidžiamu specifiniu, guašą primenančiu kvapu. Šio kvapo dėka vabalas apsigina nuo kitų gyvūnų. Pristačiusi savo augintinius, gimnazijos viešnia kai kuriuos gyvūnus leido palaikyti ir mums, mokiniams. Rankose laikėme kukurūzinį žaltį, sausumos raštuotąjį vėžlį, krabus vienuolius, glostėme barzdotąją agamą, tačiau, dėl galimo pavojaus, kad gyvūnai gali išsprūsti, negalėjome palaikyti vietoje nenustygusios raguotosios (dantytosios) rupūžės, ji nuostabi tuo, kad gali užaugusi sverti net pusę kilogramo, bei varlės karalienės, kuri pakerėjo savo mažu, gražiu kūneliu ir savais gebėjimais ištrūkus sklęsti net iki 15 metrų - nerizikavome. Vieni abiturientai iš tolo stebėjo gyvūnus, o kiti drąsiai juos apžiūrinėjo ir ėmė į rankas.

  Nebuvo galima nesistebėti egzotiniais, iš Afrikos, Malaizijos, Filipinų, Madagaskaro, P. Amerikos, Australijos atvežtais ropliais ir varliagyviais. Ši pamoka buvo ne tik įdomi, bet ir praturtinanti žiniomis bei naujais potyriais. Nuotraukos>>>

 

Abiturientė Teodora Plepytė2017-03-06 TARPTAUTINĖ MOKINIŲ TEORINĖ - PRAKTINĖ KONFERENCIJA

    Kovo 3 d. „Romuvos“ gimnazijoje vyko tarptautinė mokinių teorinė - praktinė konferencija „Laisvės kelias istorijos tėkmėje”, kurioje dalyvavo ir savo tiriamąjį darbą „Saulės robotų mūšis” pristatė mūsų gimnazijos mokiniai Lukas Bičiūnas, Gabrielė Petraitytė, Deinaras Damanskis, Rimvydas Gedvilas. Tiriamasis darbas buvo atliekamas remiantis „Eiliuotąja Livonijos kronika”, Romo Batūros knyga „Lietuvos pergalė Šiaulių (Saulės) mūšyje”, Arūno Gumuliausko knyga „Saulės mūšis“. Mokiniai rinko istorinius faktus, kūrė pagal juos dekoracijas, įvykius vaizdavo naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis (robotais, filmavimo kamera, IKT, fotoaparatais). Šis tiriamasis darbas dar nėra baigtas, kadangi norime pasidomėti nauja Tomo Baranausko ir Gintauto Zabielos knyga „Saulės mūšio pėdsakų paieškos“, kurioje iškelta nauja mūšio lokalizavimo versija – Ilguočių kaimas prie Radviliškio ir apsilankyti naujoje mūšio vietoje.

Istorijos mokytoja Regina Bučinskienė

                                                                                                                       2017-03-03 Išvyka į Šiaulių miesto apylinkės teismą

    „Saulėtekio“ gimnazijos trečiokai, lydimi etikos mokytojos Irmos Žemaitienės, vasario 24 dieną (penktadienį) pirmą kartą lankėsi Šiaulių apylinkės teisme. Jie stebėjo posėdį, kuriame buvo nagrinėjama baudžiamoji byla dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Prokuroras pagarsino kaltinamąjį aktą, tačiau proceso dalyviai nebuvo apklausti, nes nukentėjusysis paprašė pertraukos, kad galėtų susirasti advokatą. Po teismo posėdžio bendravome su minėtą bylą nagrinėjusiu teisėju M. Galvičiumi. Gimnazistai domėjosi, kiek ir kokias bylas teisėjui dažniausiai tenka nagrinėti, kokios yra nukentėjusiųjų ir liudytojų teisės, kodėl kaltinamasis per teismo posėdį gali nekalbėti ir pan.  Anot teisėjo, Šiaulių apylinkės teismą daugiausiai pasiekia baudžiamosios bylos dėl vagysčių, plėšimų, sukčiavimų. Daug baudžiamųjų bylų – dėl smurto artimoje aplinkoje. M. Galvičius pasakojo, kad tenka nagrinėti baudžiamąsias bylas, kuriose kaltinamieji yra ir nepilnamečiai. „Saulėtekio“ gimnazijos trečiokai apžiūrėjo moderniausią posėdžių salę, kur vyksta nuotoliniai teismo posėdžiai, sužinojo, kokia teismo savanorių veikla. Kovo pabaigoje planuojame dar kartą apsilankyti teisme, tos pačios bylos tolesnio nagrinėjimo posėdyje. Kadangi teismo eigą mokėmės tik pamokoje, tik iš knygų, buvo labai įdomu kaip žiūrovams stebėti teisminį procesą. Tokia išvyka tikrai naudinga ir be galo įdomi!

 IIIa kl. mokinė Ieva Bagamulskytė2017-03-03 Kovo mėnesio renginiai gimnazijoje

Susipažinkite su kovo mėnesį vyksiančiais renginiais „Saulėtekio“ gimnazijoje

plačiau >>>

2017-03-02 JAUNOJO PEDAGOGO AKADEMIJA LAUKIA TAVĘS

 

  Vyresniųjų klasių moksleiviai,

  Šiaulių Universiteto Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakultetas nori pakviesti Jus dalyvauti Jaunojo pedagogo akademijos veikloje.

 

 

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-03-02 Kas yra verslumas? Kaip valdyti savo asmeninius finansus?

   „Kiekviena idėja gali tapti verslu“- teigia DNB banko atstovė Kristina Knizikevičienė.  Šių metų kovo 02 d. vykusio susitikimo metu mokiniai sužinojo daug įdomių sėkmės istorijų, mokėsi susitvarkyti su savo asmeniniais finansais, buvo supažindinti su jaunimo programa UP, svarbiausiais programos privalumais. Trumpoje neakivaizdinėje ekskursijoje DNB banke gimnazistai sužinojo, kokių profesijų atstovai jame dirba, koks jų darbo pobūdis. Informatyvaus susitikimo pabaigoje vyko aktyvi diskusija, individualios konsultacijos, mokiniai gavo išsamius atsakymus į savo klausimus. Nuotraukos>>>

 

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2017-03-01 Projektas „Mind the Mind - to Combat Stigma of Mental Disorders"

    Mūsų gimnazistai dalyvavo Europos psichologijos studentų asociacijos inicijuotame Socialinės įtakos grupės projekto „Mind the Mind - to Combat Stigma of Mental Disorders" interaktyviame užiėmime, kurį vedė savanorės, Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos specialybės trečio kurso studentės, Ieva Balvočiūtė ir Dainora Šakinytė.

    Šio projekto tikslas – interaktyvių seminarų metu mažinti stigmą, prietarus ir neteisingas moksleivių nuostatas, supančias psichikos sutrikimų turinčius asmenis. Stigma – tam tikra žymė, dėl kurios žmogus išskiriamas iš kitų, gali būti diskriminuojamas. Dažnai stigmatizuojamos pažeidžiamiausios visuomenės grupės. Tai mažina žmogaus orumą, apriboja galimybes išnaudoti vidinį potencialą ir sutrikdo pasitenkinimą gyvenimu. Net 9 iš 10 žmonių, kenčiančių nuo psichikos sutrikimų, prisipažįsta, jog yra patyrę diskriminaciją. Tad projektu siekiama šviesti vyresniųjų klasių moksleivius apie stigmatizaciją, mažinti socialinę visuomenės atskirtį.

    „Mind the Mind“ projektas vykdomas 22 Europos šalyse. Šio projekto formatas Lietuvoje kol kas neturi sau atitikmens. Jis sukurtas Socialinės Įtakos grupės, kruopščiai suderintas ir paruoštas atsižvelgiant į specialistų rekomendacijas. Projektas vykdomas jau trečius metus Lietuvoje ir kitose Europos šalyse.

    Mūsų gimnazistai ne tik įdomiu ir suprantamu būdu įgijo naudingų žinių, bet ir turėjo galimybę įnešti savo indėlį į psichikos sveikatos problemų turinčių asmenų gerovės didinimą ir kovą su stigma.

  Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2017-03-01 Užgavėnių šventė

   Nors šiemet Užgavėnių dienos orai labiau priminė pavasarį nei žiemą, tačiau tradicijos varyti žiemą iš kiemo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė neatsisakė. Šventėje dalyvavo ir svečiai iš Gegužių progimnazijos.

    Ir šiemet Užgavėnių šventėje netrūko linksmybių. Kiekviena klasė tapo Užgavėnių persirengėliais: žydais, gydytojais, čigonais, ubagais ir kitokiom būtybėm. Gausų susirinkusiųjų į šventę būrį šokti bei dainuoti kvietė žydelis su čigonų būreliu (gimnazijos folkloro ansamblis „Vieversėlis“, vadovas Arūnas Stankus). Susirinkusieji šoko „Grečenikę“, „Meškutę“ ir kitus liaudies šokius. Šie šokiai gimnazistų šokami įvairiose šventėse, todėl daugelio mokyti nereikėjo. Nuskambėjo ir turbūt viena graudžiausių šventės dainų – „ubagų daina“, bet po jos vėl tęsėsi linksmybės! „Skaniausio blyno“ konkursą laimėjo IIc klasė, apdovanotos buvo ir  „Gražiausios kaukės“ (laimėjo „Gegužių“ progimnazijos raganaitės ir „Saulėtekio“ gimnazijos IIb kl. žydelis). Daugelį sužavėjo jaunoji, kuri nešiojo savo jaunikį ant rankų. Į tradicinę Lašininio bei Kanapinio kovą įsijungė ir gausus šventės dalyvių būrys. Smagu, kad nugalėjo Kanapinis, vadinasi, išties sulauksime šilto pavasario. Nuotraukos>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2017-03-01 „Grėsmingos naktys“ „Saulėtekio“ gimnazijoje

    Vasario 24 d. iš penktadienio į  šeštadienį gimnazijoje vyko „Grėsmingosios naktys“, kurias organizavo mokyklos mokinių parlamentas. Į renginį susirinko gausus būrys mokinių iš „Gegužių“ ir „Gytarių“ progimnazijų. Naktis prasidėjo dalyvių įsikūrimu gimnazijos erdvėse ir šventės atidarymu aktų salėje. Vėliau vyko socializacija, kurią vedė LMS nariai. Susitikime su Šiaulių miesto menininku Gediminu Beržiniu kalbėtąsi apie skirtingas baimes ir kaip jas valdyti. Po to vyko Protų mūšis, kurį parengė mūsų mokyklos formaliojo švietimo skyriaus vedėjas Malik Agamalijev. Smagiai praleidę laiką ir pagilinę įvairių sričių žinias, mokiniai neturėjo laiko ilsėtis -  jų laukė krikštynos. Baugi atmosfera gąsdino ir neleido atsipalaiduoti. Dalyviai galėjo pasijusti kaip tikrame siaubo filme, mat įvairios būtybės visaip juos stengėsi išgąsdinti. Naktinėtojai visą susikaupusią energiją išliejo estafetėse. Laisvu laiku dainavo karaoke, žiūrėjo filmus, žaidė stalo žaidimus, „bučiuoklį“ bei sportavo. „Just Dance“ šokiai kvietė norinčius smagiai praleisti laiką. Paryčiais vieni jau miegojo, kiti - vis dar dalyvavo įvairiose veiklose. Ryte skaniai papusryčiavę ir pasidalinę įspūdžiais, renginio dalyviai vieni su kitais  atsisveikino iki kitų „Grėsmingų naktų“. Nuotraukos>>>

 

Gimnazistės Izabelė Perminaitė, 2a ir Goda Sireikytė, 1a2017-03-01 Moksleivių raštingumo konkursas

    Vasario 22 d. 5 - 8 ir I - IV klasių moksleiviai iš Šiaulių regiono (Kuršėnų, Pavenčių, Kužių, Meškuičių, Naisių, Voveriškių) ir paties Šiaulių miesto galėjo išbandyti sėkmę Šiaulių regiono moksleivių raštingumo konkurse. Visi rašantys turėjo rišliame tekste sudėti skyrybos ženklus ir įrašyti praleistas raides. Mūsų gimnazistės Viltautė Titenytė (IIIa klasė, mokytoja J. Montvidienė), Teodora Plepytė (IVa klasė, mokytoja R. Glinskienė), Austėja Chorūnaitė (Ia klasė, mokytoja L. Andriuškevičienė) taip pat išbandė savo jėgas raštingumo konkurse. Džiaugiamės, kad tarp gausiai dalyvavusių konkursantų turime laimėtoją - Teodora Plepytė IV klasių grupėje užėmė antrąją vietą. Džiaugiamės ir sveikiname.

                                                                                                                                         Lietuvių kalbos mokytojai2017-02-28 Svečiuose „Salduvės“ progimnazijos aštuntokai

    Š. m. vasario 22 d. gimnazijoje viešėjo Salduvės progimnazijos aštuntokai. Svečiai susipažino su gimnazijos savivalda, dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose ir veiklose. Visi norintys turėjo galimybę sužinoti, kokia yra dekoratyvinio muilo sudėtis ir patys jo pasigaminti. Besidomintieji fizika, geografija, biologija, galėjo nustatyti kūno pagreičio priklausomybę nuo kūno masės, sisteminti meteorologinės stotelės duomenis, tirti žiedo sandarą šviesiniu mikroskopu. Mokiniai, norintys pasinerti į muzikos pasaulį, dalyvavo užsiėmime „Nuo garso – iki muzikos“. Pirmą kartą svečių garbei buvo suorganizuotas robotų futbolo varžybos Mbot. Na, o tie, kurie mėgsta sportuoti, jėgas išbandė tinklinio aikštelėje.   

     Tikimės, kad aštuntokams popietė neprailgo, kad išėjo kupini įspūdžių ir teigiamų emocijų bei apsisprendę savo ateitį sieti su mūsų gimnazija. Nuotraukos>>>2017-02-27 „Vieversio šokiai” gimnazijoje

    Gal kas nors jau regėjote parskridusį vieversį? Jei ne – matyt nesitraukianti žiema bus sukliudžiusi. Gamtininkas S. Paltanavičius sako, jog vieversiai grįžta čirškaudami, taigi, lydimi pakilios nuotaikos. Jie savo žiemavietėse negieda, o prabyla tik susitikę su gimtine.
     Tad vasario 22 d. gimnazijos folkloro ansamblio „vieversiukai“ trankiais šokiais suskubo budinti žemę iš žiemos sąstingio. Linksmai treptelti tradicinių lietuvių šokių atvyko daugiau nei šimtas gimnazijos draugų iš Šilalės ir Šiaulių miesto bei Šiaulių rajono. „Vieversėlio“ muzikantams talkino kalvis Arūnas Vaičelis su žmona Diana ir kalvis Albertas Martinaitis, o Ib klasės mokinys Aurimas Sakalas būgno dūžiais ragino trankiai šokti. Įpusėjus vakaronei sulaukėme svečių iš Šiaulių universiteto. Tai buvo mainų programos studentai, kurie iškart įsiliejo į šokėjų gretas. Daugiau nei dvi valandas trukusią šokių vakaronę baigėme bendra daina.

   Na, o „Vieversėlio“ šokiai tęsis kovo 23 dieną 18 val. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Šokdami lauksime kitų parskrendančių paukščių, šokite ir laukite jų ir jūs, Mielieji. Nuotraukos>>>

 

Muzikos mokytojas Arūnas Stankus2017-02-27 Puikus pasirodymas dailės olimpiadoje

    2017 m. vasario 15 dieną vyko Šiaulių miesto etapo mokinių dailės olimpiada, kurios tema „PILIAKALNIAI: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“. Olimpiadoje dalyvavo 8-12 klasių mokiniai iš Gytarių, Ragainės, Jovaro, „Sandoros“, Vinco Kudirkos, Gegužių, „Romuvos“, Dainų progimnazijų bei Simono Daukanto, Stasio Šalkauskio, Lieporių, Šiaulių universiteto, Didždvario, „Saulėtekio“, Juliaus Janonio, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijų.
   „Saulėtekio“ gimnazijai atstovavo (nuotraukoje iš kairės) trečios klasės gimnazistė Austėja Grinytė, ketvirtokė Iveta Časonytė ir pirmokė Austėja Chorūnaitė. Jos pasirodė puikiai - olimpiados metu pristatė ir apgynė savo sukurtą darbą bei piešė nurodyta tema, o Ivetai komisijos sprendimu buvo paskirta trečioji olimpiados vieta. Šaunuolės! Sveikiname ir linkime sėkmės kūrybiniuose atradimuose! Nuotraukos>>>

Dailės mokytoja Rasa Prišmontienė2017-02-25 Respublikinė užsienio kalbų metodinė - praktinė mokytojų ir mokinių konferencija

    Vasario 23 dieną Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje vyko III-oji Respublikinė užsienio kalbų metodinė - praktinė mokytojų ir mokinių konferencija „SĖKMINGAS UŽSIENIO KALBŲ MOKYMAS(IS) GEROJE MOKYKLOJE: DABARTIS, ATEITIES ĮŽVALGOS“.

    Konferencijos tikslas - skatinti kūrybiško užsienio kalbų mokymo ir mokymosi gerosios patirties idėjų sklaidą, lavinti mokinių viešo kalbėjimo gebėjimus nepamokinėje veikloje. Konferencijoje dalyvavo ir pranešimą anglų kalba skaitė mūsų gimnazijos IIa klasės mokinės Neda Tumėnaitė ir Simona Barzinskaitė. Įgyta patirtis neabejotinai praturtino.

 Anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė2017-02-23 Kodėl verta tapti kariu?

   02-23 d. svečiai iš karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Šiaulių skyriaus gimnazistams pasakojo apie Lietuvos kariuomenę, jos vertybes, kariuomenės laipsnius, pajėgas. Gimnazistai sužinojo, ką reikia daryti, jei nori tarnauti kariuomenėje, pamąstė kodėl verta tapti kariu? Susitikimo metu buvo pristatyta kario profesija, supažindinta su tarnybos būdais, suteikta  informacija apie galimybes, socialines garantijas ir iššūkius. Nuotraukos >>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2017-02-23 „Saulėtekio“ jaunystės šėlsmas

    Vasario 17 d. mūsų gimnazijos abiturientai, jų giminės, artimieji, mokytojai – visa „Saulėtekio“ bendruomenė skubėjo į Šiaulių kultūros centrą, kuriame vyko ketvirtokų Šimtadienio šventė. Prie jų prisijungė ir žiūrovai iš Jovaro, Gegužių progimnazijų, Bubių mokyklos. Kaip ir kiekvienais metais,  abiturientai susirinkusiems rodė vaidinimą. Šį kartą tai buvo spektaklis „Apie keistą angelo istoriją". Daugiau nei tris mėnesius abiturientai triūsė ir uoliai ruošėsi šiam pasirodymui. Aktoriams padėjo teatro mokytoja, šio spektaklio režisierė Lina Jokubauskienė, o dekoracijas ir kostiumus kūrė dailės mokytoja Rasa Prišmontienė. Scenoje skambėjo Lauros Remeikienės dainos, kurias dainuoti abiturientus mokino muzikos mokytojas Arūnas Stankus. Tradiciškai gimnazistai žiūrovus apdovanojo ne tik spektakliu, bet ir gražiu, jaunatvišku valsu, už tai esame dėkingi šokių mokytojai Sigitai Saikutei-Januškienei. Šventiniame vakare žiūrovai turėjo galimybę išvysti ne tik abiturientus, bet ir jų jaunuosius draugus – trečiokus, kurie visus pralinksmino suvaidindami ištraukas iš filmo „Netikra vienuolė“.

   Ketvirtokai džiaugiasi puikia švente, įvertintomis pastangomis, nuostabiai praleistu laiku ir dėkoja visai gimnazijos bendruomenei už pagalbą, palaikymą ir nuoširdžias šypsenas. Po greit prabėgusios šventės abiturientai vėl stropiai mokysis ir ruošis egzaminams. Juk liko tiek nedaug - 100 dienų! Šventės akimirkos>>>

                                                                 Abiturientė Agnė Šalbanovaitė2017-02-23 NETRADICINĖ CHEMIJOS PAMOKA. DANTŲ PASTOS SUDĖTIS. EKOLOGIŠKOS DANTŲ PASTOS GAMINIMAS.

    Dantų pastos tubelę galime rasti beveik kiekvienuose namuose. Deja, ši dantų priežiūros priemonė gali ne tik išbalinti jūsų dantis, bet ir prisidėti prie rimtų sveikatos sutrikimų. Dažnoje dantų pastoje yra bent kelios pavojingos medžiagos, kurios kasdien patenka į organizmą valantis dantis ir ilgainiui ima jame kauptis, todėl prieš renkantis šį gaminį, pakuotę reikėtų perskaityti itin atidžiai.

    Chemijos pamokos metu I-okai ir II-okai susipažino su pirktinės dantų pastos sudėtimi. Chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė pateikė penkių didelę žalą organizmui darančių medžiagų sąrašą, kurių nepatariame rasti savo dantų pastos sudėtyje.

plačiau >>>

2017-02-22 Pirmasis tarptautinis „Erasmus+“ projekto Be-well@ school.eu dalyvių susitikimas Lenkijoje: bendravimo džiaugsmas, nauji iššūkiai ir neįkainojamos patirtys

    2017 metų vasario 5 – 11 dienomis 4 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos trečiųjų  klasių mokiniai, lydimi mokytojo R. Gečo, vyko į projektinį susitikimą Przemysl mieste Lenkijoje. Projekte taip pat dalyvauja mokiniai iš Vokietijos, Italijos ir Lenkijos. Šio „Erasmus+“ projekto misija - skatinti mokinius labiau domėtis sveika mityba, ekologija, naujausiomis technologijomis ir mokytis tolerancijos ir pakantumo visų tautybių žmonėms. Šio, pirmojo, susitikimo tikslas buvo susipažinti vieniems su kitais bei atlikti paskirtą užduotį – paruošti pamoką  pagal iš anksto duotą temą.

plačiau >>>

2017-02-21 Sveikiname!!!

  

Sveikiname III b klasės mokinę Austėją Grinytę Šiaulių regiono bendrojo ugdymo mokyklų 10-11 klasių mokinių rusų kalbos (užsienio) rašinio konkurse „Сказка об ожившем предмете" („Pasaka apie atgijusį daiktą") užėmusią III-ąją vietą! Konkursui pasiruošti padėjo rusų kalbos mokytoja Asta Plukienė.

 

Rusų kalbos mokytoja Asta Plukienė2017-02-20 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija minėjo VASARIO 16 - ĄJĄ

    Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji diena.

    Šią įsimintiną dieną „Saulėtekio“ bendruomenė paminėjo giedodama TAUTINĘ GIESMĘ kartu su muzikos mokytoju Arūnu Stankumi ir jo vadovaujamu folkloro ansambliu „Vieversėlis“. Ačiū Mokytojui už tautiškumo puoselėjimą.

    I klasių gimnazistai ir gimnazijos savanoriai kartu su mokyklos direktore Jūrate Kaščiuškiene bei auklėtojomis dalyvavo iškilmingame minėjime ir Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje. Gimnazijos komanda sudalyvavo Vasario 16-ajai skirtame orientaciniame miesto žaidime „Nepriklausomybės keliu“. Taip pat savanoriauta koncerte „Tai gražiai mane augino“, kuris vyko Šiaulių Kultūros centre.

    Žmogus gimsta ne tam, kad vilktų grandines, bet tam, kad išskleistų sparnus.

                                                                                                                    (V. Hugo)

     Tad skleiskime sparnus ir neškime laisvas mintis, svajones. Nuotraukos>>>

                                                                                                 Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-02-16 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje organizuota „Jaunojo tyrėjo diena“ Šiaulių Jovaro ir Zoknių progimnazijos mokiniams

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje „Jaunojo tyrėjo diena“ organizuojama ne tik mūsų gimnazistams, bet siekiama, kad prie įvairių tyrimų ir atradimų prisiliestų ir Šiaulių progimnazijų mokiniai.

    Š. m. vasario 6 ir 10 d. gimnazijoje lankėsi Šiaulių Jovaro ir Zoknių progimnazijų mokiniai. Susitikimo metu svečiai turėjo galimybę sužinoti, kokia yra dekoratyvinio muilo sudėtis ir pasigaminti šio nuostabaus produkto, tie, kurie domisi fizika, geografija, biologija, galėjo nustatyti kūno pagreičio priklausomybę nuo kūno masės, sisteminti meteorologinės stotelės duomenis, tirti žiedo sandarą šviesiniu mikroskopu. Mokiniai, norintys pasinerti į muzikos pasaulį, dalyvavo užsiėmime „Nuo garso – iki muzikos“. Taip pat svečių laukė „Fotolaboratorija“, „Robotų lenktynės“, sporto užsiėmimas „Sportuok su TRX“, pažintis su gimnazijos savivalda.

   Tikimės, kad šis gražus bendradarbiavimas ateityje išaugs į didesnius projektus.

   Iki susitikimo, mieli progimnazijų mokiniai! Susitikimų akimirkos>>>

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-02-15 „Saulėtekio“ gimnazistai – Šiaulių miesto meninio skaitymo konkurso nugalėtojai!

    2017 metų vasario 6, 7 d. Šiaulių miesto 5–12 klasių mokiniai savo išskirtinius gebėjimus atskleidė prestižiniame meninio skaitymo konkurse. Įtaigus, meniškas, atmintinai skaitomas žinomų lietuvių literatūros autorių tekstas skambėjo „Juventos“ progimnazijoje.  Konkurse dalyvavo 41 mokinys iš 9 miesto gimnazijų, 11 progimnazijų, Šiaulių profesinio rengimo centro. Dalyviai šiek tiek jaudinosi norėdami kuo geriau už kitus skaitovus perteikti teksto mintį, atskleisti jo nuotaiką ir prasmes. Kiekvieną tariamą žodį, mimiką, judesį akylai vertino išskirtinė, žodžio ir teatro meną puoselėjanti komisija: Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovas, aktorius Aurimas Žvinys, Šiaulių universiteto Menų katedros lektorė Virgilija Staševičiūtė, Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Monika Šaltytė-Dovydavičienė, Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro vyresnioji mokslo darbuotoja doc., dr. Janina Švambarytė-Valužienė.

    „Saulėtekio“ gimnazija konkurse skynė laurus - pelnė net dvi prizines vietas! 9–12 klasių grupėje I vietą laimėjo IVa klasės mokinė Teodora Plepytė (mokytoja Roma Glinskienė). Ji skaitė dramatišką ištrauką iš S. Šaltenio romano „Žydų karalaitės dienoraštis“. Komisiją sužavėjo skaitovės puikiai jaučiamas prozos tekstas, natūraliai, iš širdies perteikta skaudi žmogaus patirtis. Teodorai teks garbė Šiauliams atstovauti kitame, jau respublikiniame, šio konkurso etape.  III vietą konkurse laimėjo IIIa klasės mokinys Erikas Čilinskis (mokytoja Jūratė Montvidienė). Jis skaitė avangardinį Salio Šemerio eilėraštį „Pokylio pojūčių prožektorius“. Erikas sugebėjo šokiruoti komisiją ir artistiškai, drąsiai perteikti modernistinį poezijos tekstą.

    Džiaugiamės ir sveikiname nugalėtojus! Linkime ir ateityje brandžiu meniniu žodžiu virpinti širdis!

 Lietuvių kalbos mokytojai2017-02-14 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Šiaulių kultūros centru

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija glaudžiai bendradarbiauja ne tik su ugdymo, bet ir kitomis biudžetinėmis miesto įstaigomis ir organizacijomis.

    Š.m. vasario 13 d. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Šiaulių kultūros centru. Šios sutarties dėka mūsų gimnazistai galės aktyviau vykdyti socialinę veiklą ir pagalbą (savanoriavimą), bendrauti ir susitikti su menininkais bei kitais žymiais žmonėmis, plėsti savo akiratį. Džiugu, kad gimnazijos partnerių ratas nuolatos didėja.

 

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-02-14 Žemėlapių konkursas „Mano žemėlapis Lietuvai“

    Jau trečius metus UAB „Hnit-Baltic“ kartu su Ugdymo plėtotės centru ir Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Kartografijos centru kviečia 6-12 klasių mokinius pažinti savo aplinką, šalį bei visą pasaulį ir skelbia mokinių skaitmeninių žemėlapių konkursą.

    Mūsų gimnazijai atstovavo IIIa klasės mokinys Paulius Balčiūnas. Jau antrus metus Paulius kuria skaitmeninius žemėlapius, kurie sulaukia aukšto komisijos narių įvertinimo. Pauliui dėkoja LEU geografai už įdomų ir originalų žemėlapį. Dėkojame ir mes. Linkime ir toliau kurti įvairius žemėlapius!

http://www.arcgis.com/apps/MapJournal/index.html?appid=6dba5487248f4a34a0b3ffa9202ec21d

                                                                                              Geografijos mokytoja Asta Titenienė2017-02-10 Tinklinio varžybos tarpusavyje susirungė pirmokai

    Vasario 9 d. gimnazijos sporto salėje vyko Ia ir Ib  draugiškos tinklinio varžybos. Varžybose siekta populiarinti tinklinio žaidimą ir išsiaiškinti geriausiai žaidžiančią I klasių komandą.

    Geriausiai sekėsi Ia klasės komandai – Karolinai Spranaitytei Lukui DomeikaiŠarūnui Stakučiui, Deividui Būtai, Šarūnui  Mikštai, Austėjai  Chorūnaitei. Antrąją vietą užėmė Ib klasė – Aurimas Adomaitis, Deividas Zevertas, Edvinas Butkus, Evelina Serafinaitė,  Saimonas Bieliakovas ir Oskaras Bogvila. Labai džiugu, kad prie komandų prisijungė merginos, jos labai gerai žaidė ir nė kiek nenusileido vaikinams. Nuotaikos buvo puikios, komandas palaikė didelis būrys sirgalių.

     Sveikiname žaidėjus ir linkime toliau tobulėti ir aktyviai sportuoti! Nuotraukos>>>

 

                                                                                              Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2017-02-08 TINKLINIO TURNYRAS DIREKTORĖS TAUREI LAIMĖTI. SUSITIKO ABSOLVENTAI - GIMNAZISTAI

   Vasario 3 dieną vyko tradicinis „Saulėtekio“ gimnazijos buvusių abiturientų susitikimas. 15.00 val. sporto salėje prasidėjo vaikinų tinklinio turnyras Direktorės taurei laimėti. Tarpusavyje varžėsi buvę gimnazijos moksleiviai – ABSOLVENTAI ir dabartiniai moksleiviai – GIMNAZISTAI.
    Varžybų dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė, palinkėjo draugiškos ir garbingos kovos bei pakvietė visus dalyvauti 19.00 val. vyksiančiame buvusių gimnazistų susitikime aktų salėje.

plačiau >>>

2017-02-08 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje įvyko buvusių abiturientų susitikimas

    „Nėra kilmingesnio, reikšmingesnio darbo, kaip padauginti, pagausinti šviesą, paskleisti ją žmogaus dvasioje, išauginti širdies rankas, kurios apglėbtų kitą, paguostų jį, sulaikytų krintantį, pakeltų puolusį. Kaip viso šito reikia šiandien...“ 

                                                                                                                    Justinas Marcinkevičius

    Didžiojo poeto Justino Marcinkevičius žodžius galima interpretuoti įvairiai. Man šie žodžiai siejasi su mokytoju, jo pašaukimu. Žinoma, daug kas yra dabar kitaip nei buvo prieš trisdešimt, dvidešimt, dešimt metų. Kitas laikmečio ritmas, kiti požiūriai, kitos vertybės... Tačiau visada yra kažkas, kas išlieka amžinai. Prie tų amžinųjų vertybių pratina ne tik tėvai, bet ir mokytojai.

     Rodos taip neseniai pabaigta mokykla, didieji gyvenimo vartai atsivėrė, ir mokiniai pabiro į visas pasaulio šalis. Džiaugiamės, kad „Saulėtekio“ gimnazijoje sukurta nuostabi tradicija – suburti visus į būrį ir prisiminti mokyklinius metus.

    Š.m. vasario 3 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija sukvietė buvusius savo mokinius į buvusių abiturientų susitikimą. Jis prasidėjo draugiškomis buvusių abiturientų ir gimnazijos mokinių tinklinio varžybomis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorės taurei laimėti. Vėliau visi buvo pakviesti į edukacines dirbtuvėles, apžiūrėtos naujos gimnazijos erdvės, užsukta į klases, atsisėsta į tą vietą, kur kažkada sėdėta. Šį kartą ne vieno galvoje sukosi mintis - kaip norėtųsi nors trumpam sustabdyti laiką.

   Išskirtinis dėmesys parodytas jubiliejinėms abiturientų laidoms. Šventės kulminacija – šventinis vakaras gimnazijos aktų salėje, kurį vedė DJ Aivaras Povilionis (buvęs gimnazijos mokinys) ir neformaliojo švietimo (integruotų menų) mokytoja Lina Jokubauskienė.

    Iki pasimatymo, buvę mūsų mokiniai, iki naujų susitikimų, Mielieji!

Nuotraukos>>>

Mokytoja Giedrė Kielaitė

 2017-02-05 Šiaulių „Saulėtekio“ III-IV klasių gimnazistai lankėsi Vilniuje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“

    Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo, kur mokytis. Kad būtų lengviau spręsti šią dilemą „Saulėtekio“ gimnazistai lankėsi tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „STUDIJOS 2017“ bei susipažino su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su paklausiausiomis profesijomis ir specialybėmis, karjeros ir verslo perspektyvomis.

   Gimnazistai galėjo dalyvauti diskusijose šiomis temomis: kaip formuoti asmenybę; bendraamžių įtaka asmenybės formavimuisi; kas motyvuoja siekiant savo tikslų; ar aš esu toks, kokį mane mato kiti?

     Tikimės, kad šioje parodoje gauta informacija mūsų gimnazistams padės pasirinkti tinkamą gyvenimo kelią. Juk ne veltui šių metų parodos moto – LAISVĖ RINKTIS. Tai galimybė savarankiškai ieškoti atsakymų, nebijoti iššūkių ir netradicinių sprendimų, drąsiai ieškoti savęs ir rinktis tai, ko nori! Nuotraukos>>>

 Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-02-04 Lobis surastas!

 

Skubame pranešti, kad LOBĮ rado mokytoja Ramūnė. Visi žinote, ką aplankyti savaitės pradžioje!
Paminklas skirtas švietėjui Jonui Murkai, Šiauliuose pastatytas 2015 metais. Paminklas stovi vadinamajame „studentų” skvere.
Šalia yra nebenaudojamas studentų svetainės pastatas, LOBIS buvo paslėptas būtent čia!

 2017-02-04 Jaunojo tyrėjo diena Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

    Šių dienų ugdyme svarbu į mokymąsi įtraukti ir pačius mokinius, kad šie ne tik aktyviai atliktų mokymosi užduotis, bet ir patys kurtų ugdymo turinį. Siekdami sudaryti sąlygas mokiniams įgyti dalykinių žinių pagrindus, „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojai ieško netradicinių, aktyvių mokymo metodų, todėl gimnazijoje jau tapo tradicija moksleiviams organizuoti „Jaunojo tyrėjo“ dieną. Šiemet gimnazistams pasiūlytas itin gausus veiklų spektras.

   Moksleiviai galėjo atlikti EUROFIT-testus, analizuoti grožinius tekstus bei mūsų šeimų vardus istorijos atspindžiuose, šventuosius - mene. Gimnazistai aiškinosi, ar rašysena – raktas į asmenybę, atliko integruotą chemijos - anglų kalbos tiriamąjį darbą „Muilo savybių tyrimas. Dekoratyvinio muilo gaminimas“. Taip pat mokėsi sukurti antspaudus ant audinio, sisteminti meteorologinės stotelės, darbo biržos duomenis, buvo įrengta ir veikė foto laboratorija. Norintieji analizavo, ar mokytojo profesiją lemia žvaigždės, ieškojo vokiečių kalbos pėdsakų anglų kalboje. Be įprastinių edukacinių užsiėmimų gimnazistams buvo pasiūlyta susipažinti su tarakonų gyvenimu ir išmatuoti jų greitį, spręsta, kokie geriausi namo apšiltinimo variantai, kokios matematikoje egzistuoja realios gyvenimo situacijos, kurti Lietuvos piliakalnių maketai.

   Vėliau visas tiriamąsias veiklas gimnazistai apibendrino ir pristatė jų rezultatus bei pasidalijo savo įspūdžiais.

   Svarbu pažymėti, jog tiriamųjų veiklų susiejimas su gyvenamąja aplinka, padeda kūrybiškai spręsti problemas ir adekvačiai vertinti realybę, o ypač  - plėsti mokinių žinių bagažą ir akiratį. Nuotraukos>>>

 Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-02-03 Vėl kviečiame į LOBIO paieškas

Šįkart LOBIS slepiasi prie vieno iš naujausių paminklų Šiauliuose, skirto švietėjui ir mokslininkui. Paminklas pastatytas viename iš miesto skverų.
Priešais paminklą - nebenaudojamas pastatas geltona siena. Ieškokite LOBIO žemai prie šios sienos!
Laukiame jūsų nuotraukų su LOBIU prie paminklo!

 2017-02-02 DĖMESIO, ABITURIENTAI! ISM UNIVERSITETAS INFORMUOJA

    Net 68 proc. visų stojančiųjų į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą įstoja per išankstinį priėmimą ir pasinaudoja galimybe gauti ISM studijų stipendiją arba studijuoti visiškai nemokamai. 

   Tokią galimybę IV klasių moksleiviai turės ir šiais metais - išankstinis priėmimas į bakalauro studijas ISM universitete startuoja jau vasario 1 d. PASINAUDOKITE GALIMYBE!

                                                                                                       Mokytoja Giedrė Kielaitė

 2017-02-01 Mūsų gimnazistams svarbi etnokultūra!

    Sausio 27 dieną „Saulėtekio“ gimnazistai dalyvavo „Romuvos“ gimnazijos etnokultūrinėje konferencijoje „Mitinis poetinis žmogaus, gyvūnų ir augalų pasaulis“. Filmuotą medžiagą „Apie Šiaulius šiaulietiškai“ parengė mūsų pirmokai,  o pristatė  Samanta  Marcinkevičiūtė, Ib kl., (konsultavo mokytoja Roma Glinskienė). Pranešimą apie šeimos sampratą skaitė Toma  Andrijauskaitė, IIa kl., ir Goda Sireikytė, Ib kl. (konsultavo mokytoja Loreta Andriuškevičienė). Apie lietuvių vardus kaip žmogaus ir tautos atspindį kalbėjo Kamilė Dovidauskytė, IIa kl. (konsultavo mokytoja Jūratė Montvidienė). Besilaukiančios moters praeities ir šiandienos situaciją aptarė Neda Tumėnaitė, IIa kl. (konsultavo mokytoja Jūratė Montvidienė).  Mūsų gimnazistai, ruošdamiesi konferencijai, atliko didelį tiriamąjį darbą, o susistemintą medžiagą pateikė itin patraukliai, pasirodė esantys ir geri oratoriai, todėl sudomino visus klausytojus.  Be to, jie turėjo puikią galimybę susipažinti ir su kitų mokinių darbais, tad įgyta patirtis neabejotinai praturtino. Nuotraukos>>>

 Lietuvių kalbos mokytojai2017-01-31 Meninio skaitymo konkursas

    Viskas gyvenime prasideda nuo žodžių. Pyktis, meilė, simpatija, abejingumas – visa jausmų skalė slypi žodžiuose. Jų galia milžiniška. „Sėkmingai parinktas žodis ne kartą sustabdė pakrikusią armiją, pralaimėjimą pavertė pergale ir išgelbėjo imperiją“ (E. De  Girardinas). Žodis yra ne tik mintis ir informacija, bet ir kitam žmogui siunčiama arba gaunama energija. Štai kodėl labai svarbu tinkamai jį parinkti. Nenorime, kad kitų žodžiai mus žeistų ar gadintų nuotaiką, todėl ir savaisiais turime kurti tik gerą energiją...

    Žvarbią sausio pabaigos dieną tradiciškai susirinkome pasidalinti meninio žodžio skleidžiama gera energija. Džiaugiamės ne tik mūsų senbūviais, kurie kiekvienais metais džiugina savo talentu valdyti žodį, bet ir šias gretas papildžiusiais pirmokais. Vieni rinkosi perteikti skaudžias patirtis, kiti džiugino šmaikštumu ir lengva ironija. Dėkojame visiems dalyviams ir džiaugiamės nugalėtojais. Garbingą pirmąją vietą iškovojo ir atstovaus mūsų gimnazijai miesto ture IVa klasės gimnazistė Teodora Plepytė (mokytoja R. Glinskienė) ir IIIa klasės gimnazistas Erikas Čilinskis (mokytoja J. Montvidienė). Antroji vieta atiteko Livijai Dromantaitei, IIIb, (mokytoja D. Gilytė), o tečiosios vietos laimėtoja tapo pirmokė Ineta Mochovaitė (mokytoja L. Andriuškevičienė). Sveikiname! Nuotraukos>>>

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė2017-01-31 Gimnazijos skaitykla kviečia skaityti naujus leidinius

       Nuo šių metų pradžios skaitykloje galite rasti naujus žurnalus:

     „Iliustruotasis mokslas“. Tai žurnalas tiems, kurie niekada nenustoja mokytis. Tiems, kuriuos intriguoja nauji atradimai ir kūrybingi sprendimai. Tiems, kurie nori žinoti, kaip viskas vyksta.

     „Ar žinai, kad?“. Tai puiki dovana visiems žingeidiems žmonėms. Šis žurnalas – tarsi unikali kelionių agentūra, organizuojanti keliones po technologijų, mokslo, visatos, gamtos ir istorijos pasaulius.

plačiau >>>

2017-01-29 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje - darželinukams skirta sporto šventė „Spartakiada - sportuojame žaisdami"

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, pasirašydama bendradarbiavimo sutartis su įvairiomis Šiaulių m. ugdymo įstaigomis, įsipareigoja bendradarbiauti ne tik ugdymo procese, bet ir vykdant neformalųjį švietimą.

    Š. m. sausio 25 d. gimnazijos kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis kartu su III-IV klasių gimnazistais Šiaulių logopedinio lopšelio-darželio, Šiaulių Petro Avižonio regos centro ugdytiniams organizavo sporto šventę „Spartakiada - sportuojame žaisdami". Renginio metu mokytojas kartu su gimnazijos savanoriais mokė, kaip atlikti rytinę mankštą, rengė įvairias sportines estafetes mažiesiems sportininkams.

    Ačiū kūno kultūros mokytojui Jonui Klapatauskiui ir III-IV klasių gimnazistams padėjusiems organizuoti šį didelį sporto renginį.

    Nuotraukos>>>

 Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-01-29 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai savanoriavo Valstybiniame Šiaulių Dramos teatre

    Šių metų sausio 26 d. IIIa, IVa ir IVd klasių gimnazistai savanoriavo Valstybiniame Šiaulių Dramos teatre.

   Savanoriavimas šiems gimnazistams gerai pažįstama veikla, tačiau tokioje aplinkoje – pirmas kartas. Savanoriai padėjo teatro darbuotojams dirbti rūbinėje renginio metu. Geri darbai juk atliekami ne tik per Kalėdas.

    Linkiu kasdienybėje atrasti gerumo akimirkų ir jomis pasidalinti su kitais. Juk pagalba - tokia graži ir prasminga veikla.

 

 Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-01-24 Ugdymo karjerai centras informuoja

PATVIRTINTOS 2017 M. BENDROJO PRIĖMIMO DATOS

Š. m. sausio 11 d. LAMA BPO valdybos posėdyje buvo patvirtintos 2017 m. bendrojo priėmimo į universitetus ir kolegijas datos. >>>2016-11-10 Naujas konkursas „Saulėtekio lobiai"

Akcijos organizatoriai yra Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija. Konkurse gali dalyvauti visų Šiaulių miesto ugdymo įstaigų moksleiviai. 

Konkurso tikslas – skatinti mokinius judėti ir kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, o taip pat ugdyti mokinių loginį mąstymą.

Konkurso uždaviniai:

  1. Skatinti mokinius domėtis miesto istorija ir geografija ieškant paslėptų lobių;
  1. Ugdyti loginį mąstymą suprantant pateiktas užuominas.

UŽUOMINA: toli nuo mokyklos nuklysti nereikia, lobis slepiasi po visai nauja atminimo lenta, o ji simbolizuoja žmones, kuriuos sieja dvi datos, bet skiria 72 metai.

plačiau >>>

Nuorodos
Šiaulių miesto savivaldybė
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Arbutas
Vydmantė
Emanuelis
Teklė

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius