Lieporių g. 2, LT-78244, Šiauliai PAŠTAS INTRANETAS KONTAKTAI
  
PAAUGLIŲ NAUDOJIMOSI SOCIALINIAIS TINKLAIS PRIEŽASTYS ŠIAULIŲ „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOJE

Data: 2013-01-24

    2012 m. lapkričio mėn. gimnazijoje atliktas tyrimas, kuriuo siekėme išsiaiškinti paauglių naudojimosi socialiniais tinklais priežastis. Tyrime dalyvavo šešiasdešimt  I-II klasių gimnazistų.

    Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad daugiausiai laiko mūsų gimnazijos paaugliai praleidžia tinkluose „Facebook.com“ ir „Youtube.com“. Daugiau nei pusė respondentų (55%) per dieną virtualioje erdvėje praleidžia nuo 2 iki 4 valandų kiekvieną dieną (92 %). Mokiniai teigia, kad jiems internetas reikalingas mokymuisi gimnazijoje (34%), bendravimui (28%), pramogoms (33%), o 5% - darbui. Gimnazistai nurodė, kad bendravimas socialiniais tinklais patogesnis, nei realybėje (21%), jie nori atsitraukti nuo kasdieninės veiklos (21%), gali susipažinti su naujais žmonėmis (21%), padeda palaikyti ryšį su giminaičiais ir draugais (21%), gali nevaržomai išsakyti savo nuomonę (15%). 46 % apklaustųjų teigia, kad socialiniai tinklai visada arba dažnai juos blaško ruošiant namų darbus. Net 46% apklaustųjų nesusimąsto apie asmeninės informacijos saugumą. Apibendrinus tyrimo duomenis paaiškėjo, kad naudojimasis socialiniais tinklais daugumai paauglių užgožia natūralų bendravimą realybėje.

Tyrimo medžiaga (skaidrės)


Parengė socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė
Kita informacijaKita informacija

2016-09-23 Kviečiame visą bendruomenę dalyvauti gimnazijos projekte „SKAITAU – ESU!“

     „Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui - nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais.“ (Just. Marcinkevičius) Knyga – visaverčio gyvenimo, kultūros, tautos dalis.  Skaitymas – tai galimybė pažinti pasaulį ir save. Tačiau vis mažiau žmonių (ypač jaunimo),   linkusių laisvalaikį praleisti su knyga. Todėl 2016 metai – Bibliotekų metai. Taigi mūsų projektas „Skaitau – esu!“ orientuotas į šių dienų aktualijas.

    „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai spalio 3 – 22 dienomis organizuoja projektą „SKAITAU – ESU!“  Kviečiame dalyvauti visą gimnazijos bendruomenę: mokinius, jų šeimos narius, mokytojus... Projekto veikla: „Skaitau šeimoje“, „Skaitau Šiauliuose“, „Skaitau „Saulėtekyje“. Skaitysime pasirinktus grožinės literatūros tekstus, aplankysime darželius, progimnazijas, bibliotekas. Susitiksime su rašytojais ir aktoriais.

    Kviečiame visus, neabejingus grožinei literatūrai, mylinčius knygą. Bus įdomu!

 

             Projekto vadovė „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Loreta Andriuškevičienė2016-09-23 Mūsų gimnazijoje startuoja TARPTAUTINIAI ERASMUS+ projektai!

    Džiugi žinia – mūsų gimnazija laimėjo du tarptautinius Erasmus+ projektus! Tai - puiki proga mokiniams patobulinti anglų kalbos įgūdžius, išvykti į kitą šalį, daugiau sužinoti bei išmokti, patirti smagių akimirkų bendraujant su kitų Europos valstybių bendraamžiais.

plačiau >>>

2016-09-21 Pirmokų krikštynos „Miego klinikoje“

    Saulėtą rugsėjo 16 d. poilsiavietėje „Miego klinikos“ buvo surengtos I klasių gimnazistų krikštynos. Pirmokai entuziastingai žaidė socializacijos žaidimus. Savo ištvermę, drąsą, taiklumą jie rodė atlikdami mokinių parlamento narių sugalvotas užduotis. Atokvėpio minutėlę jėgas grąžino ant laužo kepamos dešrelės, o paties drąsiausiems - ir maudynės! Kūno kultūros mokytojai surengė puikias sporto varžybas. Jose netrūko azarto, greičio, emocijų. Tikimės, kad į komandas subūrę patyrimo žaidimai ir refleksija, bus puikus įdirbis puikiems tarpusavio santykiams. Šio renginio paskirtis – susipažinti ir priimti į savo bendruomenę naujai atvykusius I klasių mokinius, kurie savo priesaikoje įsipareigojo gerbti vienas kitą ir aktyviai įsitraukti į „Saulėtekio“ gimnazijos gyvenimą. Nuotraukos>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2016-09-21 Ugdymo karjerai centras informuoja

   Kalba.Lt kviečia vykti į tarptautinę aukštojo mokslo parodą "Išsilavinimas ir Karjera 2016", kuri vyks Kaune, Žalgirio arenoje, rugsėjo 28 d. Parodos metu vyks karjeros interesų testas. Būtina išankstinė  registracija: http://www.issilavinimasirkarjera.lt/. Norinčius vykti prašome iki 09-22 d. 15 val. kreiptis į karjeros specialistę (208 kab.)2016-09-19 GERUMO DIENA!

 

2016 m. rugsėjo 27 d. gimnazijoje skelbiama GERUMO DIENA!

Prevencinė grupė „ORE“2016-09-19 Šiauliuose organizuotos pirmosios respublikinės robotikos varžybos „ROBO Meet“

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija tęsia robotikos populiarinimo Šiauliuose tradicijas. Gimnazija kartu su Šiaulių Robotikos klubu, VšĮ Išmaniąja mokykla ir Šiaulių universitetu rugsėjo 8 d. Šiaulių arenoje, parodos „Ką veiki? 2016“ metu, pirmąkart Šiauliuose organizavo respublikines robotikos varžybas „ROBO Meet“. Varžybos sulaukė didelio susidomėjimo – robotų kūrėjai iš visos Lietuvos savo jėgas išbandė net 6 rungtyse: LEGO robotų linijos sekimo, Linijos sekimo, LEGO robotų sumo, MINI sumo robotų, Freestyle robotų pasirodymo, PRO robotų linijos sekimo rungtyse.

plačiau >>>

2016-09-15 Įspūdžiai iš Jaunimo vasaros akademijos Žemaitijoje „Kartu mes galime daug“

    Rugsėjo 2 - 4 dienomis Šiaulių MSIC savanoriai, taip pat ir aš, „Saulėtekio" gimnazijos mokinė Laura Miklošiūtė, atstovavome Šiaulių miesto savivaldybę Jaunimo vasaros akademijoje Žemaitijoje „Kartu mes galime daug“. Akademija vyko Balsių stovykloje. Joje dalyvavo ir savo organizacijas ar mokyklas atstovavo jaunimas net iš dvidešimties savivaldybių. Stovyklos metu dalyvavome darbo grupėse, sportinėse varžybose, Mokomojo Europos Parlamento simuliacijoje, o vakarais dainavome prie laužo bei šokome diskotekoje iki paryčių. Manau, kad akademijoje praleistas laikas su tokiais pat motyvuotais moksleiviais tikrai pasiteisino, davė labai daug įspūdžių bei patirties. Atsisveikinę su ašarom akyse laukiame kitų metų! Nuotraukos>>>

 IIIa gimnazistė Laura Miklošiūtė2016-09-15 Kviečiame sportuoti mūsų gimnazijoje

    Mieli gimnazijos bendruomenės nariai, kviečiame šeštadieniais sportuoti gimnazijos sporto salėje nuo 11.00 iki 13.00 val. Tėvelių klubo nariai siūlo žaisti: krepšinį, tinklinį, futbolą ir stalo tenisą.
Laukiame Jūsų sporto salėje. Visa informacija telefonu: 841 55 28 17


Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2016-09-14 „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė – tradicinės Šiaulių dienų eisenos dalyvė

    Kaip ir kasmet „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai, mokytojai bei administracija aktyviai įsitraukė į Šiaulių dienų renginius. Vienas iš renginių - nuotaikinga motorizuota įvairių organizacijų, bendrovių, mokymo įstaigų atstovų eisena. Puikiai nusiteikę šventinės eisenos dalyviai savo puošniais ir originaliais apdarais bei atributais džiugino šiauliečius bei miesto svečius. Visa eisena buvo suskirstyta į sektorius, kurios pradžioje buvo galima pamatyti miesto ir šventės simbolį - dviratį.

   Mūsų gimnazijos atstovai, vilkėdami žaliais marškinėliais ir judėdami šokio žingsneliu, iš kitų eisenos dalyvių išsiskyrė savo gyvybingumu ir puikia nuotaika. Labai džiaugiamės ir dėkojame visiems aktyviems ir pilietiškiems saulėtekiečiams, kurie myli savo miestą, dalyvauja įvairiuose renginiuose ir nori būti savo miesto dalimi. Akimirkos>>>

 

 Mokytoja Vilma Vaitekutienė2016-09-12 Kviečiame registruotis į Konstitucijos egazaminą

    Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 10-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. 

   Egzaminą organizuojanti Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite – ir partneriais naujienų portalu DELFI, LRT bei rėmėju „Lietuvos paštu“, visus šalies piliečius ir gyventojus akcijos metu kviečia pasitikrinti Konstitucijos žinias.

    Rugsėjo 27 d., 9 val. I etapas mokyklose vyks per Konstitucijos egzamino pamoką.

    Norinčius dalyvauti egzamine kviečiame užsiregistruoti 322 arba 330 kabinetuose iki rugsėjo 23 dienos.2016-09-07 Ugdymo karjerai paskaita „Kelias tapti studentu“

   Rugsėjo 2 dieną „Saulėtekio“ gimnazijos abiturientai klausėsi ugdymo karjerai specialistės Linos Šidlauskienės paskaitos „Kelias tapti studentu“. Jos metu gimnazistams buvo priminta 2017 metų priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sąlygų ir geriausiųjų eilės sudarymo tvarka, kalbėta ir apie pagrindinį kiekvieno abituriento tikslą, studijų finansavimo galimybes, bendrojo priėmimo prašymo pildymą. Neužmiršti ir trečiokai. Jie buvo supažindinti su 2018 metų studentų priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sąlygų ir geriausiųjų eilės tvarka. Ypatingas dėmesys atkreiptas į 2018 metų tvarkos naujoves.

Gimnazistams palinkėta atkakliai siekti savo tikslų. O kad tai padaryti būtų lengviau, jie privalo gerai pamąstyti, kam 2016-2017 mokslo metais skirs savo laiką.

 Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2016-09-07 „Saulėtekio“ gimnazijos paplūdimio tinklinio aikštelės atidarymo šventė

    Rugsėjo 6 – džiugi diena: „Saulėtekio“ gimnazijoje oficialiai atidaryta nauja, tarptautinius standartus atitinkanti paplūdimio tinklinio aikštelė. Idėja įrengti tokią aikštelę, rūpinantis bendruomenės sveiku gyvenimo būdu bei gimnazistų užimtumu, kilo prieš keletą metų Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorei Jūratei Kaščiuškienei ir aktyviam visuomenininkui Mantui Mickevičiui.  Šią vasarą Šiaulių miesto savivaldybės dėka ją pavyko įgyvendinti.

    Į atidarymo ceremoniją atvyko Šiaulių miesto vadovai – miesto meras Artūras Visockas bei vicemeras Domas Griškevičius. Garbingi svečiai linkėjo būti aktyviems, žaisti tinklinį – naudotis naujai sukurtos sporto zonos paslaugomis. Gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė džiaugėsi, kad būtent „Saulėtekio“ gimnazijai savivaldybė patikėjo įrengti tokią sporto erdvę ir Lieporių parką padaryti dar patrauklesnį miesto bendruomenei. Po visų sveikinimų merui Artūrui Visockui, vicemerui Domui Griškevičiui ir gimnazijos direktorei Jūratei Kaščiuškienei perkirpus simbolinę juostelę, tinklinio aikštelė buvo oficialiai atidaryta. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir Švč. Mergelės Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas Saulius Paliūnas, kuris, linkėdamas sėkmės, saugaus žaidimo bei sveikatos žaidėjams, pašventino naująją tinklinio aikštelę. Netrukus prasidėjo pirmasis paplūdimio tinklinio turnyras, kuriame tašką pelnė ir pats miesto meras Artūras Visockas!

    Tikimės, kad ši nauja sporto ir poilsio erdvė bus nuolat pilna žaidėjų, kad joje vyks įvairūs turnyrai ir renginiai, kurie teiks atgaivą ne tik kūnui, bet ir sielai.

     Šventės akimirkos>>> 

Mokytoja Vilma Vaitekutienė2016-09-05 Mokslo metų pradžios šventė Chaimo Frenkelio vilos parke

    Kaip ir kasmet Šiaulių miesto bendruomenė pakviesta į šventinį Rugsėjo 1-osios dienos renginį Chaimo Frenkelio viloje. Mokslo ir žinių šventės proga Šiaulių miesto meras Artūras Visockas sveikino visą švietimo bendruomenę: nuo mažiausiųjų, pirmokėlių, kuriems buvo įteikti pirmoko pasai, iki garbingų senjorų, buvusių pedagogų. Norintieji galėjo sudalyvauti mero vedamoje istorijos pamokoje. Šventėje skambėjo pačių mokinių atliekama muzika bei visus žavėjo žinomos atlikėjos Evelinos Sašenko dainos. Puikus oras leido apžiūrėti Frenkelio vilos parką, o taip pat pavaikštinėti po pačią vilą, nes tradiciškai rugsėjo 1-ąją tai galima padaryti nemokamai. Gausus „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių bei mokytojų būrys puikiai praleido laiką: klausėsi garbingų svečių sveikinimų, mėgavosi puikia muzika bei aplinka. Tad, į naujuosius mokslo metus žengiame kupini optimizmo, šventiškai nusiteikę. Akimirkos>>>

 

Mokytoja Vilma Vaitekutienė2016-09-05 Registruokis į nemokamus užsiėmimus „Lyderystės ABC“

   Nori sužinoti kaip ugdyti charakterį ir kaip tai susiję su karjeros sėkme? Analizuoti verslo sėkmės istorijas, diskutuoti ir žaisti verslumą lavinančius žaidimus. Atlikti įvairias komandines užduotis. Pasaulyje veikia ne tik fizikos ar chemijos dėsniai, bet ir verslo, ekonomikos, marketingo ir pinigų dėsniai. Nori geriau juos pažinti, bei augti ir tobulėti? Lyderiai reikalingi visada ir visur, tad užsiregistruok į nemokamus užsiėmimus savo mokykloje 208 kabinete.

 

 

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė

plačiau >>>

2016-09-02 Mokslo metų pradžios šventė „Saulėtekyje“

    Ach, kaip greitai bėga laikas! Rodos visai neseniai vieni kitiems linkėjome šiltos, puikios, kupinos įspūdžių vasaros, o šiandien jau ant slenksčio mus pasitinka rugsėjis, kviečiantis visus sugrįžti į brangią „Saulėtekio“ gimnaziją, siekti mokslo aukštumų, susitikti su draugais, mokytojais ir kolegomis, konstruoti robotų, dainuoti, šokti, atrasti save – gyventi.

   Saulėtą ir gražų šventinį rytą visą vasarą snūduriavęs gimnazijos kiemas nubudo. Jį pripildė kalbos, juokas, džiaugsmo šūksniai, sveikinimai, plojimai ir muzika.

   Kaip ir kasmet į gimnazijos bendruomenę kreipėsi visų mylima direktorė Jūratė Kaščiuškienė savo kalboje linkėdama išlikti vieningiems, siekti užsibrėžtų tikslų, dirbti, kurti tokią mokyklą, kurioje būtų gera visiems, kuri taptų antraisiais namais, nesinorėtų iš jos išeiti bei visada trauktų sugrįžti.

plačiau >>>

2016-06-02 INFORMACIJA DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS

Nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti mokinys gali gauti, jei:

 • Šeima gauna socialinę pašalpą (pateikia tik prašymą);
 • Pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 153 Eur; 
 • Atsižvelgus į bendrai gyvenančių asmenų gyvenimo sąlygas bei gimnazijos rekomendaciją. (Jei vienas iš šeimos narių yra pensininkas, neįgalus, šeima augina 3 ir daugiau vaikų, vaiką augina vienas iš tėvų ar vaikas yra patyręs socialinę riziką ir pajamos vienam šeimos nariui neviršija 204 Eur.) 
 •  Reikalingi dokumentai:                                    
  • vaikų gimimo liudijimai, šeimos narių pasai arba asmens tapatybės kortelės;
  • 3-jų paskutinių mėnesių šeimos pajamos (iki prašymo pateikimo mėnesio) ir jų šaltiniai: atlyginimas, alimentai, stipendijos, žemės ūkio ar sklypo dokumentai ir kitos faktiškai gautos pajamos.
 • Dėl nemokamo maitinimo skyrimo 2015/2016 m.m. galima kreiptis nuo 2016 liepos 1 d.
 • Dėl paramos mokymosi reikmenims įsigyti mokinių tėveliai (globėjai) gali kreiptis iki spalio 5 d. Dokumentai gimnazijoje priimami nuo 9.00 iki 13.00 val.;
 • Šeimos, kurios deklaravusios gyvenamąją vietą ne Šiauliuose, dėl socialinės paramos turi kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją.

 

           Išsamesnė informacija: http://www.socmin.lt/lt/seima-ir-vaikai/soc-parama-seimoms-vaikams/socialine-parama-mokiniams.html         

 

Parengė gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė, tel. (8 41) 55 28 17   2016-05-24 Šiauliečių robotai ir vėl greičiausi

    Šių metų gegužės 20 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ nariai kartu su Šiaulių Robotikos klubo nariais dalyvavo Kauno technologijos universiteto organizuotose tarptautinėse varžybose Robots`Intellect 2016. „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojui Ričardui Gečui sekėsi itin gerai – jis laimėjo net dvi prizines vietas: Linijos sekimo rungtyje – I vieta, o Mini sumo rungtyje – II vieta. „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ narys Donatas Navikas („Rasos“ progimnazijos mokinys) Linijos sekimo rungtyje iškovojo III vietą.

plačiau >>>Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Vaigintas
Ramvydė
Kleopas
Aurelija

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius