Lieporių g. 2, LT-78244, Šiauliai PAŠTAS INTRANETAS KONTAKTAI
  
PAAUGLIŲ NAUDOJIMOSI SOCIALINIAIS TINKLAIS PRIEŽASTYS ŠIAULIŲ „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOJE

Data: 2013-01-24

    2012 m. lapkričio mėn. gimnazijoje atliktas tyrimas, kuriuo siekėme išsiaiškinti paauglių naudojimosi socialiniais tinklais priežastis. Tyrime dalyvavo šešiasdešimt  I-II klasių gimnazistų.

    Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad daugiausiai laiko mūsų gimnazijos paaugliai praleidžia tinkluose „Facebook.com“ ir „Youtube.com“. Daugiau nei pusė respondentų (55%) per dieną virtualioje erdvėje praleidžia nuo 2 iki 4 valandų kiekvieną dieną (92 %). Mokiniai teigia, kad jiems internetas reikalingas mokymuisi gimnazijoje (34%), bendravimui (28%), pramogoms (33%), o 5% - darbui. Gimnazistai nurodė, kad bendravimas socialiniais tinklais patogesnis, nei realybėje (21%), jie nori atsitraukti nuo kasdieninės veiklos (21%), gali susipažinti su naujais žmonėmis (21%), padeda palaikyti ryšį su giminaičiais ir draugais (21%), gali nevaržomai išsakyti savo nuomonę (15%). 46 % apklaustųjų teigia, kad socialiniai tinklai visada arba dažnai juos blaško ruošiant namų darbus. Net 46% apklaustųjų nesusimąsto apie asmeninės informacijos saugumą. Apibendrinus tyrimo duomenis paaiškėjo, kad naudojimasis socialiniais tinklais daugumai paauglių užgožia natūralų bendravimą realybėje.

Tyrimo medžiaga (skaidrės)


Parengė socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė
Kita informacijaKita informacija

2014-12-22 Sveikiname

    Tegul Didįjį gyvenimo ratą prasmingai suka ne tik kasdieniniai darbai, bet ir žmogiškų santykių šiluma.

Linkime jaukių, šviesių Šv. Kalėdų ir laimingų ateinančių Metų.

„Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės vardu
direktorė Jūratė Kaščiuškienė2014-12-18 Paskaita gimnazistams „Aš žinau savo teises“

     Kasdienybėje įprastai apie savo teises ir pareigas net nesusimąstome. Tačiau gyvenimas yra kupinas netikėtumų ir bet kada gali užklupti situacija, kurią sprendžiant prireiks elementarių teisinių žinių. Minint Tarptautinę Žmogaus teisių dieną gruodžio 10 d. mūsų gimnazijoje lankėsi atstovai iš LR Teisingumo ministerijos, kurie dar kartą mokiniams priminė jų teises. Gimnazistai nagrinėjo įvairias situacijas, aiškinosi teisinius pažeidimus. Mokiniai suprato, jog privalo žinoti savo teises, pareigas ir valstybinės teisinės sistemos pagrindus, kad galėtų savimi pasirūpinti. Patys aktyviausi ir dėmesingiausi buvo apdovanoti. Gyvename teisinėje valstybėje, kurioje įstatymams paklusti privaloma, o jų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

 Pilietiškumo pagrindų mokytoja Irma Žemaitienė2014-12-18 Antikorupcinių renginių ciklas „Saulėtekyje“

     Gruodžio 8 d. „Saulėtekyje“  svečiavosi  STT Šiaulių valdybos korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Šikšnienė.  Ji gimnazijos antrokams paaiškino, kad pareigūno papirkimas asmeniniams tikslams pasiekti yra vadinamas korupcija, supažindino, kokie  pasipelnymo tikslai ir būdai gali būti (nuo smulkių – maža dovanėlė sekretorei – iki akiplėšiškai plačių – išimtinių veiklos sąlygų sudarymo atskiram verslui). Visa tai yra nusikalstama veika: kaltas ir tas, kuris duoda, ir tas, kuris ima. Korupcija stabdo šalies ekonominį vystymąsi, žlugdo šalies autoritetą, menkina piliečių pasitikėjimą valdžios institucijomis. Gerai, kad antrokai galėjo pamąstyti, kokie piliečiai jie yra ir kokie bus.

Roma Glinskienė2014-12-17 Nemokamas bevielis internetas mokiniams!
Nuo 2014 m. gruodžio 16 d. visame gimnazijos pastate veikia NEMOKAMAS bevielis internetas mokiniams. Slaptažodį rasite gimnazijos foje skelbimų lentoje. Išmėginkite!


2014-12-16 I-II klasių futbolo tarpklasinės varžybos

    Spalio - Gruodžio mėnesiais. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto salėje vyko I-II klasių mažojo futbolo 5x5 varžybos. Jose dalyvavo 7 komandos. Jos žaidė rato sistema, buvo sužaistos 21 varžybos. Daugiausiai įvarčių pelnė IIa klasės mokinys Eligijus Šalkauskas 22 įvarčiai. IIc  komanda iškovojo pirmą vietą. Geriausiai besiginanti komanda IIa. Sveikiname nugalėtojus! Visiems linkime sėkmės žaidžiant futbolą.

 Įvarčių statistika:

 Ia - Vytenis Veitas 4, Rokas Šimkūnas , Mindaugas Kazakevičius, Mantas Gabalas, Alvaras Gužauskas 4, Laurynas Kerežius, Vytenis Jokubauskas, Andrius Limarenko.

Ib - Armandas Stankus 1, Erikas Akstinas 12, Andrius Grigalaitis 1, Lukas Tamulis 2, Aurminas Mazoliauskas, Dovydas Nartautas 1.

Ic - Kravčyk Adomas, Šmėga Lukas 1, Telšinskas Mantas 5, Lisauskas Paulius, Dapkus Liudas, Jurgilas Donatas.

IIa - Eligijus Šalkauskas  22, Edgaras Lapatovas 8, Arnoldas Rimkevičius 8 , Lukas Žymantas, Roman Charaim 7, Nikita Zaicev, Vaitoška Domantas, Laimonas Barbaravičius.

IIb - Lukas Petravičius 13, Dovydas Motkevičius 14, Mantas Kerbedis, Aidas Klimanskas, Lukas Sudžius.

IIc – Mantas Misevičius 3, Gediminas Abdykaševas 17, Armandas Glazauskas 4, Justas Miniotas 4, Gintaras Šiškus, Lukas Kirna 7, Edgaras Galvanauskas1, Tadas Domeika, Tadas Laukys

IId - Saulius Gedminas, Egidijus Bilevičius 6, Ignas Pabijanskas 9, Deividas Dambrauskas, Orestas Čepauskas 4, Edvinas Petkauskas, Gvidas Lukošiūnas

Rezultatų lentelė >>>

Kūno kultūros mokytojai Robertas Baranauskas ir Genutė Lašukienė2014-12-16 TRX gimnastika – naujos kartos kūno kultūra energingiems, ištvermingiems ir turintiems tikslą!!!

    Nuo rugsėjo mūsų “ Saulėtekio“ gimnazijoje vyresniųjų klasių vaikinai lanko TRX gimnastikos pamokas. Jiems reikia jėgų,  užsispyrimo, ryžto, tačiau jie žino, ko siekia.

    TRX treniruotės yra vienos naujausių treniruočių, kurios, naudojant savo asmeninį kūno svorį, priverčia dirbti visus kūno raumenis. Šiose treniruotėse labai paprasta kontroliuoti  krūvį – tiesiog paprastai perstatydami savo kūną į kitą atramos tašką sumažinate arba padidinate apkrovą. Treniruočių metu kūno masė palaikoma rankomis arba kojomis, kūnui suteikiamos skirtingos pozicijos įvairiais kampais. Tokiu būdu atliekant pratimus įdarbinami viso kūno raumenys, efektyviai dirba gilieji raumenys. Galima greitai pasiekti puikių raumenų stiprinimo rezultatų. TRX funkcinės treniruotės su diržais kiekvienam leidžia treniruotis individualiu tempu, nes krūvis ir intensyvumas parenkamas individualiai.  TRX funkcinių treniruočių su diržais metu galite sportuoti ir daryti visus pratimus taip pat, kaip ir su jėgos treniruokliais.

Video apie TRX pamoką galite pažiūrėti čia >>>

 Nepraleiskite progos išbandyti TRX daugiafunkcines treniruotes mūsų gimnazijoje.

Kūno kultūros mokytojas Robertas Baranauskas2014-12-15 „Saulėtekio“ gimnazijos pirmokai prieš korupciją

     Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną mūsų mokyklos pirmokai suorganizavo pilietinę akciją, kurios šūkis „Neduok – neimk!“ Apsimovę baltas pirštines mokiniai siekė atkreipti gimnazijos bendruomenės dėmesį į klestinčią problemą valstybėje. Baltos pirštinės simbolizavo švarias rankas, kurios nei duoda, nei ima. Gimnazistai iš rankų į rankas siuntė didžiulį voką, prikimštą pinigų. Į šį žaidimą mokiniai įtraukė ir mokytojus. Gavę voką, visi stengėsi kuo greičiau juo atsikratyti, kad ir rankos, ir sąžinė būtų švari. Tik nuo mūsų visų priklauso valstybės įvaizdis pasaulyje.

Pilietiškumo mokytoja Irma Žemaitienė2014-12-15 Netradicinė istorijos pamoka

    Gruodžio 4 dieną Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko diskusija su Jonu Ohmanu apie Ukrainos Nepriklausomybės karą ir jo pamokas Lietuvai. J. Ohmanas yra kino kūrėjas, žurnalistas, vertėjas. Jis aktyviai dalyvauja įvykiuose Ukrainoje, organizuoja paramos rinkimą bei tą paramą išvežioja tiems, kurie kovoja už Nepriklausomybę.

    „Ukraina dabar kariauja savo nepriklausomybės karą, ką Lietuva kariavo prieš šimtą metų. Žmonės tą supranta ir jie sako: mes turime savo laisvę atkovoti, ir jie pasiryžę mokėti už tą laisvę. Kai esu ten, kalbiesi su žmonėmis, jaučiuosi kaip Lietuvoje prieš šimtą metų“, - teigė J. Ohmanas.

    Diskusijoje dalyvavo ir saulėtekiečiai. Pokalbis su J. Ohmanu visus privertė susimąstyti apie patriotiškumą, šiuolaikines vertybes, meilę savo šaliai.

Istorijos mokytojos R. Gedminienė ir R. Bučinskienė2014-12-15 Bendruomenės diena

     Gruodžio 11 d. jau nuo 17.00 val. mokykloje šurmuliavo gimnazijos bendruomenė. Tėveliai, mokiniai bei mokytojai dalyvavo draugiškose tinklinio varžybose. Kalėdinėse dirbtuvėlėse gaminosi šventinius suvenyrus: kalėdinius magnetus, dekoracijas eglutei puošti bei dekoratyvinį muilą. 18.30 val. visi sugužėjo į šventinį koncertą. Bendruomenę pasveikino folklorinis ansamblis „Vieversėlis“, teatro studija dovanojo improvizacinę kompoziciją pagal Vinco Mykolaičio - Putino eiles „Šitas pavasaris“, skambėjo muzikinės instrumentinės grupės „IMMEL“ dainos, šokių studijos šokėjai džiugino šokiu. Direktorė Jūratė Kaščiuškienė gimnazijos bendruomenės vardu padėkojo mokiniams ir jų tėveliams už 2014 m. pasiekimus mokslo, meno, sporto bei kitose srityse. Šventinį koncertą vainikavo staigmena - Šiaulių grupės „Vairas“ pasirodymas.
Nuotraukos >>>2014-12-14 Graži III a klasės tradicija

    Mūsų III A klasė nepamiršta savo tradicijų ir kas mėnesį lankosi Šiaulių dramos teatre. Džiaugiamės, kad prie mūsų prisijungė ir kiti „Saulėtekio“ bendruomenės nariai. Gruodžio 14 dieną buvo rodomas spektaklis, pavadinimu „Gražuolės“. Jį režisavo jauna režisierė Agnė Dilytė. Tai gyvenimo būdo groteskas, kurio metu penkios nuostabios damos dalijasi gyvenimiška patirtimi , įspūdžiais bei savo išmone ir požiūriu į grožį. Visos moterys įsikūnija į skirtingų charakterių personažus, taip pat kaip realiame gyvenime - visos skirtingos. Kiekviena iš jų buvo paklausta: „Kaip jūs manote, kas yra grožis?... Tai dovana, prakeikimas, prekė ar tiesiog kažkoks pigus niekutis?“ Be jokios abejonės, kiekviena gražuolė atsakė unikaliai, skirtingai. Visi tie skirtumai spektaklį padarė dar įdomesnį, suteikė jam energijos, gyvybės. Rekomenduosiu jį savo draugams, tikrai dėmesio vertas šedevras.

                                                                                                       IIIa klasės gimnazistas Gabrielius Lapinskas2014-12-12 „Saulėtekio“ gimnazistai dalino „Laimės keksiukus“

    Žvarboką gruodžio 5 dienos popietę Šiaulių bulvare prie Višinskio paminklo šurmuliavo kalėdinė mugė. Į šventinį šurmulį įsiliejo ir „Saulėtekio“ I abc ir II abc klasių gimnazistai. Jie, vadovaujami mokytojų G. Kielaitės, E. Janušienės, I. Žemaitienės, R. Glinskienės ir K. Urbonienės, praeiviams siūlė pačių iškeptų, papuoštų ir šventiškai supakuotų „Laimės keksiukų“. Norintys gauti šių skanėstų turėjo paremti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Tokia paramos akcija Šiauliuose jau antroji. Mūsų gimnazistai ir praėjusiais metais rinko aukas ligoniukams padėti. Mokiniai sako, kad keksiukus kepė jie patys arba jiems padėjo tėveliai - bendras tikslas visus suburia. „Saulėtekio“ gimnazistams šiais metais už „Laimės keksiukus“ pavyko surinkti 423 litus. Akcijos dalyviai šypsosi, kad valanda dalinant kepinius prabėgo nepastebimai - buvo gera daryti gera. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie šios paramos akcijos.
Nuotraukos >>>

Mokytoja R. Glinskienė2014-12-12 Seminaras „Mokytojų, dirbančių su skaitmeninėmis mokymo priemonėmis, mokymai

    Š.m. lapkričio 20-21 dienomis,  įgyvendinant ES struktūrinių fondų remiamą projektą „Ugdymo turinio naujovių sklaidos modelis“ (projekto kodas VP1-2.2-ŠMM-02-V-01-008), Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko seminaras „Mokytojų, dirbančių su skaitmeninėmis mokymo priemonėmis, mokymai“ (mokymų vykdytojas – Tyrimų mokymų centras ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius). Mokymų tikslas - suteikti mokytojams žinių ir praktinių gebėjimų kaip kūrybiškai ir veiksmingai naudoti skaitmenines mokymo priemones (SMP) ugdymo procese, mokyti ir konsultuoti kaip jas kurti elektroninėje erdvėje „Ugdymo sodas“. Seminarą vedė lektorės, skaitmeninių mokymo priemonių naudojimo ugdyme švietimo konsultantės, Kristina Urbonienė (Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos anglų k. mokytoja-metodininkė) ir Laima Zdanavičienė (Akmenės gimnazijos chemijos ir biologijos mokytoja-metodininkė).

plačiau >>>

2014-12-09 Spalio ir lapkričio mėnesių „Saulėtekio“ žinios2014-12-09 2014 m. gruodžio 3-5 dienomis gimnazijoje veikė mobilioji mokslinė laboratorija (MoMoLab)

    Balandžio 24 d. gimnazijoje vyko projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ renginys „Tyrėjo diena tavo mokykloje“. Atvykusi mokslininkų komanda pakvietė gimnazistus į įvairių mokslo sričių paskaitas ir suteikė išskirtinę progą susipažinti su fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslo sričių tyrimais ir jiems naudojama moderniausia moksline įranga. Kaip šio įdomaus renginio tęsinį, rugsėjo mėn. pradžioje nutarėme į gimnaziją pasikviesti Mobiliąją mokslinę laboratoriją (MoMoLab). Gimnazistai aktyviai siuntė registracijos anketas, kuriose nurodė, kokius tiriamuosius darbus norėtų atlikti. Mokslininkų komanda atrinko 15 idėjų. Gruodžio 3-5 dienomis į gimnaziją atvyko mobilioji mokslinė laboratorija, kurioje mokiniai kartu su mokslininkais darė mokslinius tyrimus, klausėsi paskaitų apie naujausius mokslo atradimus; stebėjo mokslinių eksperimentų demonstracijas.
Apie vizitą žiūrėkite http://etaplius.lt/sauletekio-gimnazijos-kieme-isikure-viena-moderniausiu-mobilioji-laboratorija

Ugdymo skyriaus vedėja Romena Ruškienė

Nuotraukos >>>2014-12-09 Pilietinė akcija ,,Jaunimas prieš korupciją”

    Gruodžio 9-ąją nuo 2004- ųjų metų visas pasaulis  mini kaip  Tarptautinę antikorupcijos dieną,  skirtą atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti kelią šiam negatyviam reiškiniui.  Gruodžio 8 dieną septyni  ,,Saulėtekio  gimnazijos moksleiviai kartu su istorijos mokytoja Regina Bučinskiene  dalyvavo pilietinėje akcijoje "Jaunimas - prieš korupciją!”  Pilietinė akcija vyko  netradicinėje aplinkoje - Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje. Akcijoje dalyvavo komandos iš Simono Daukanto, Didždvario, Juliaus Janonio ir Stasio Šalkauskio gimnazijų. Į akciją susirinkusį jaunimą pasveikino miesto meras Justinas Sartauskas, apie korupcijos paplitimo mastus ir šio reiškinio neigiamą reikšmę valstybei bei jos piliečiams kalbėjo Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vytautas Juškus, o LR STT Šiaulių valdybos Korupcijos prevencijos  poskyrio viršininkė Rita Šikšnienė  supažindino su korupcijos ištakomis, papasakojo apie jau istorijoje likusias bei šių laikų priemones kovai su korupcija. Renginyje dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vyr. specialistas, Antikorupcinės komisijos narys Ričardas Bosas. . Akcijos pabaigoje gimnazistai papuošė kalėdinę eglutę juostelėmis, ant kurių užrašė svarbiausias žmogiškąsias vertybes, kurias išsiugdžius, nebereikėtų tokių ir panašių antikorupcinių akcijų.
Renginys baigėsi darniu visų susirinkusiųjų šūkiu: „Jaunimas- prieš korupciją!“.
Nuotraukos >>>

II b klasės gimnazistė Neda Jarašiūnaitė2014-12-03 III-IV klasių gimnazistai aplankė Šiaulių jaunimo darbo centrą

     Lapkričio 25 dieną III-IV klasių gimnazistai aplankė Šiaulių jaunimo darbo centrą, kuriame klausė paskaitą apie profesijų įvairovę, kuri  padės pasirinkti savo karjeros kelią. Šiaulių jaunimo darbo centro specialistė Jolanta Bagdonavičienė  mokiniams papasakojo, kad profesinis informavimas ir orientavimas svarbus kuo ankstesniame moksleivių mokymosi etape. Teisingas profesijos pasirinkimas - sėkminga karjeros planavimo dalis. Mėgstamas darbas yra pagrindinis žmogaus savirealizacijos veiksnys. Svarbu teisingai pasirinkti profesiją, klausytis savo širdies balso, kad galėtume pasakyti – galime dirbti savo darbą ir jausti, kad nedirbame.
     Buvo pristatyti profesinės karjeros planavimo žingsniai, profesijos pasirinkimą lemiantys veiksniai. Susitikimo metu mokiniai atliko profesinio kryptingumo testus. Testu mokiniai sužinojo savo asmenybės tipą, o jų yra net šeši: realistinis, intelektualusis, socialusis, konvencionalus, verslusis ir meninis. Kiekvienam asmenybės tipui būdingi tam tikri bruožai ir tam tikros profesijos. Paskaitos pabaigoje specialistė mokiniams palinkėjo: „Dideli tikslai nėra pasiekiami per vieną dieną, todėl užsispyrimas ir didžiulis noras dirbti – būtini. Linkiu, jog turėtumėte tikslą ir atkakliai jo siektumėte“.
     Paskaita mokiniams labai patiko, visi laimingi grįžome į namus.

Nuotraukos >>>

Mokytoja Danguolė Norkuvienė2014-12-03 Protų mūšis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

     Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai  Pasaulinę AIDS dieną  paminėjo prisijungdami prie AIDS centro (ULAC ) protų mūšio iniciatyvos „AIDS: geriau žinoti“. Į svečius pasikvietėme ir savo jaunesniuosius draugus iš Gegužių bei „Rasos“ progimnazijų. Protų mūšyje dalyvavo  penkios  komandos: „Saugera“,  „Rožytės“, „Debesėliai“, „Čiobrelės“ ir „Teisybės ieškotojai“. Be to, kad komandoms reikėjo atsakyti į parengtus klausimus, žaidimo metu pagilinome ir žinias apie AIDS.
     Ačiū visiems dalyviams bei prevencinės grupės „ORE“ nariams, padėjusiems organizuoti AIDS dienos paminėjimą.  Visiems protmūšio dalyviams įteikti padėkos raštai bei dovanėlės.  
     Dėkojame Švietimo ir komunikacijos skyriaus užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui už suteiktą galimybę prisijungti prie šios iniciatyvos.
Nuotraukos >>>

Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2014-11-28 Studijų parodoje „SVAKO studijos gyvai“ – lankėsi „Saulėtekio“ gimnazijos moksleiviai

     Lapkričio 27 d. Šiaulių valstybinė kolegija pakvietė moksleivius, jų mokytojus ir profesijos patarėjus į studijų parodą „SVAKO studijos gyvai“. Studijų parodos tikslas – paskatinti moksleivius kryptingai rinktis profesiją ir sistemingai kaupti žinias apie studijas, karjeros galimybes. Paroda sulaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo. Šiais metais studijų parodoje didelis dėmesys buvo skiriamas praktiškiems ir įdomiems studijų programų pristatymams. Moksleiviai parodos metu galėjo dalyvauti organizuojamuose seminaruose, praktiniuose užsiėmimuose, kartu su dėstytojais ir studentais padiskutuoti ir išbandyti savo tinkamumą dominančiai profesijai. „Saulėtekio“ gimnazijos III-IV klasių  moksleiviai tą  dieną  buvo pasinėrę į studijų šurmulį Šiaulių valstybinėje kolegijoje! Taip pat visos studijų parodos metu veikė „SVAKO priėmimo konsultacinis taškas“, kuriame buvo teikiama išsami informacija apie priėmimo į Šiaulių valstybinę kolegiją sąlygas, demonstruojama konkursinio balo skaičiuoklė.

 

                                                                                        Diana Kniežaitė

 2014-11-27 Dėmesio, gimnaziste!

     2014 m. lapkričio 19 dieną gimnazijoje savo veiklą pradėjo mokinių savitarpio pagalbos grupė „Savas kampas“.
     Jei tu blogai jautiesi bendraamžių tarpe, norėtum labiau pasitikėti savimi, nuspręsti, kokia popamokine veikla užsiimti, ar paprasčiausiai tau trūksta draugo, - ateik pas mus trečiadieniais į 303 kabinetą po 7 pamokų (išankstinė registracija el. paštu: savas.kampas.sauletekis@gmail.com), kuriame tavęs lauksime mes:
Rugilė, Viltautė, Viktorija ir Armandas!
Jei nori, kad pasveiktų kūnas – žaisk,
Jei nori, kad pasveiktų protas – dirbk,
Jei nori, kad pasveiktų siela – juokis!2014-11-27 Tinklinio turnyras „Romuvoje“

     Lapkričio 17 dieną „Romuvos“ gimnazija pakvietė mūsų gimnazijos merginas į tinklinio turnyrą „Gyvenk sveikiau dėl rytojaus“. Turnyro tikslas - populiarinti tinklinio žaidimą tarp merginų, pasiruošti tarpmokyklinėms mėgėjų tinklinio varžyboms. Varžybos vyko rato sistema. Žaista iki dviejų laimėtų setų. Kova buvo atkakli, varžovės lygiavertės. Turnyrą laimėjo Šiaulių universiteto gimnazijos merginos, antros buvo „Saulėtekio“, trečios –„Romuvos“ komandos. Varžybų nugalėtojos ir prizininkės apdovanotos diplomais ir saldžiais prizais, nugalėtojos – taure. Mūsų komanda – Marina Charaim (IVe), Rimantė Butkevičiūtė (IIIb), Vitalija Andriūnaitė (IIIb), Samanta Andrijauskaitė (IVd), Fausta Stonytė (IVa), Samanta Kriptavičiūtė (IVb), Ieva Kudžmaitė (IVb). 
Nuotraukos >>>

Kūno kultūros mokytoja Genovaitė Lašukienė2014-11-27 Badmintono turnyras

     Lapkričio 24 dieną vykusiame gimnazijos merginų badmintono turnyre dalyvavo 10 merginų iš II, III ir IV klasių. Dviejose grupėse jos kovojo dėl galimybės užimti I-II vietas, kad galėtų patekti į finalą. Finale geriausiai sekėsi Marinai Charaim (IVe) – I vieta, Deimantei Žukauskaitei  (IId) – II vieta, Gabijai Rudytei (IIc) – III vieta, Kornelijai Tamošiūnaitei (IIc) – IV vieta.
     Sveikinu visas šių varžybų dalyves už jų entuziazmą, norą sportuoti ir propaguoti badmintono žaidimą.
Nuotraukos >>>

Kūno kultūros mokytoja Genovaitė Lašukienė2014-11-27 Lapkričio 23 –oji Lietuvos kariuomenės diena

     Lapkričio 20 d. „Saulėtekio“ gimnazijoje trečiokai buvo pakviesti į paskaitą „Karas rytoj. Pamąstymai ir įžvalgos“, kurios pranešėjas Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6–osios rinktinės viršininkas Linas Idzelis. Majoras savo vaizdingame pranešime pateikė įvairius galimus karo įvykių scenarijus, variantus, paaiškino, kaip į juos reaguoti. Buvo supažindinta su instrukcija civiliams, „spiečiaus“ taktika, karinio konflikto etapais, kita naudinga informacija kiekvienam iš mūsų. Paskaitos metu buvo priminta, kad visi savyje turime atrasti patriotizmą, jo nepamiršti ir puoselėti, o Tėvynę ištikus nelaimei ar karui, neabejojant eiti ginti nuo priešų. Po pranešimo turėjome galimybę apžiūrėti įvairią karinę ginkluotę.
     Kupini įspūdžių ir ryžto rimtai susimąstėme, kad taika Tėvynėje – brangus ir neįkainojamas turtas.
Nuotraukos >>>

IIIa klasės gimnazistai Lina Jonaitytė ir Jonas Montvidas2014-11-27 I-II klasių tarpklasinės merginų kvadrato varžybos

     Spalio – lapkričio mėnesiais gimnazijos sporto salėje vyko tarpklasinės  I-II klasių kvadrato varžybos. Komandą sudarė šešios  žaidėjos, buvo žaidžiama iki dviejų laimėtų kėlinių. Nenugalimos buvo IIa klasės merginos, jos laimėjo I vietą. Tai Deimantė  Gedvilaitė, Gabrielė  Kazakevičiūtė, Benita Norvaišaitė ir Airida Djakonovaitė. Antros buvo Ia klasės merginos:  Viktorija Zakaržauskytė, Edita Balčiūnaitė, Urtė Tamulytė, Kornelija Tolvaišaitė, Erika Židonytė, Viltautė Titenytė,  Gabrielė Liaudanskaitė. Trečią vietą  laimėjo  IId klasė:  Deimantė  Žukauskaitė, Monika Janutytė, Vaida Šoblinskaitė, Indrė Vašinskaitė, Ermelina Varkelytė ir Laura Eidukaitė.
     Sveikiname nugalėtojas ir linkime sėkmės.

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2014-11-27 Gimnazistai svečiuose pas mažuosius kaimynus

     Kai į rankas nusileidžia pirmosios snaigės, imi laukti stebuklo. Šį ypatingą laukimo laiką – Adventą –  kalėdinėmis dainomis pradėjo Šiaulių logopedinio lopšelio –  darželio bendruomenė. Mūsų gimnazijos pirmokės Dovilė Sovaitė, Erika Židonytė, Edita Balčiūnaitė, Rosita Adomavičiūtė, Karolina Žalytė ir antrokės Gabrielė Tamašauskaitė, Rugilė Tautvaišaitė, Judita Gruodytė, Deimantė Kymantaitė, Kornelija Bulkštaitė, Brigita Petraitytė, Agnė Stuopelytė, Gintaras Šiškus, Kornelija Šmataitė, Evelina Tučkutė  bei jų auklėtojos I. Žemaitienė, E. Janušienė, R. Glinskienė, G. Kielaitė lapkričio 24-26  dienomis lankėsi pas mažuosius kaimynus. Kartu su darželinukais klausėsi pasakos, keliavo spirale link Kalėdų žvaigždės, degė žvakutes. Kelionės pabaigoje visi dalyviai gavo po simbolišką Kalėdų žvaigždę. Kai paauglio rankoje saugiai jaučiasi darželinuko rankelė – Kalėdų dvasia jau čia. Dėkojame Šiaulių logopedinio lopšelio –  darželio bendruomenei už Kalėdomis kvepiančias popietes.
Nuotraukos >>>

Mokytoja Roma Glinskienė2014-11-27 Respublikinė mokinių konferencija „Aš, mokykla ir sėkmė“ Rėkyvos progimnazijoje

     Šaltoką, žiemos sniegeliu lengvai pasidengusią rudens dieną „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai Teodora Plepytė, Mindaugas Tolvaišas ir Airida Djakonovaitė dalyvavo Rėkyvoje organizuotoje respublikinėje mokinių konferencijoje „Aš, mokykla ir sėkmė“.  Dvi IIa klasės mokinės Teodora ir Airida, vedamos auklėtojos Giedrės Kielaitės, skaitė pranešimą tema „Augu kartu su „Lyderių laikas 2“. Taip jos pristatė savo klasės lyderystės kelius, sėkmę bei veiklas, kurias vykdo jau antrus metus iš eilės ir tuo labai džiaugiasi. Mūsų gimnazijos abiturientas Mindaugas, visus susirinkusius sudomino pranešimu „Mano sėkmės istorija“. Publika liko nustebinta mūsų gimnazistais, įdėmiai klausėsi, stengėsi nepraleisti nė vienos girdimos frazės ar matomos nuotraukos... Buvo įgyta nuostabi patirtis ir linksmai praleista besibaigiančio rudens diena!..
Nuotraukos >>>

IIa klasės gimnazistė Teodora Plepytė2014-11-27 „G naktys“

     Spalio 14-15 dienomis „Saulėtekio“ gimnazijoje pirmąkart vyko „G naktys“. Šį renginį organizavo net 35 mokiniai. Naktyse dalyvavo Gegužių progimnazijos mokiniai, abiejų mokyklų mokinių savivaldos. Mūsų gretas papildė net skautai. Renginio pradžioje mokiniai dalyvavo paskaitoje, kurią vedė mūsų mokyklos soc. pedagogė Jurgita Kerežienė. Vienas kitą dalyviai labiau pažinti turėjo daug galimybių: dalyvaudami mokomose zonose, socializacijoje ir estafetėse, kurių metu dalyviai galėjo išlieti visą susikaupusią energiją. Laisvu laiku galėjo dainuoti karaoke, žiūrėti filmus, žaisti stalo žaidimus, bučiuoklį bei sportuoti sporto salėje. Ryte skaniai papusryčiavę ir pasidalinę įspūdžiais, renginio dalyviai atsisveikino ir išsiruošė namo gerai išsimiegoti.
Nuotraukos >>>

Mokinių parlamentas2014-11-26 Ib ir IIa klasės gimnazistai organizavo draugiškas „Saulėtekio“ gimnazijos ir Gytarių progimnazijos kvadrato ir futbolo komandų susitikimus

     Lapkričio 11 dieną gimnazijos sporto salėje vyko IIa ir Ib  klasių organizuojamos draugiškos tarpmokyklinės sporto varžybos. Gytarių progimnazijos ir mūsų gimnazijos Ib bei IIa klasių merginų komandos žaidė kvadratą, o Ib vaikinai futbolą. Nė viena komanda nebuvo linkusi pasiduoti, todėl vyko įtempta kova. Abi puses griausmingai palaikė sirgaliai. Tačiau visose varžybose būna laimėtojai ir pralaimėjusieji. Mūsų gimnazijos merginos iškovojo pergalę kvadrato varžybose, o Gytarių vaikinai – futbolo. Po varžybų visų dalyvių laukė saldūs prizai. Susitikimas buvo įtemptas ir nuotaikingas. Patenkinti buvo ir svečiai iš Gytarių progimnazijos, ir šeimininkai iš „Saulėtekio“ gimnazijos.
Nuotraukos >>>

Ib klasės mokinė Austėja Grinytė2014-11-26 „Saulėtekio“ II-okai susipažino su jaunimo galimybėmis versle

     Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija glaudžiai bendradarbiauja ne tik su šalies universitetais, bet ir su kolegijomis. Sužinoję, kad Lietuvos verslo kolegija kartu su Europos Sąjunga vykdo projektą „Verslumo skatinimas Lietuvos regionuose“, prisijungėme ir mes.
     Gimnazistai, bendraudami su Šiaulių banko lizingas vadove Verute Vitkevičiene, galėjo susipažinti su jaunimo galimybėmis versle. Vadovė pateikė praktinių patarimų, ką reikia daryti, norint verslą įsteigti užsienyje, kokių konsultantų paramos galima gauti, kodėl mus taip kausto rizikos baimė, kalbos barjeras, idėjų trūkumas, nepasitikėjimas savimi... Gal tai tik mūsų nuostatos?
     Šiaulių banko lizingo vadovė Verutė Vitkevičienė supažindino su internetiniu puslapiu „Versli Lietuva“, „Verslo vartai“, „Sparnų“ programa,  papasakojo sėkmės istorijų, supažindino su Lietuvos padėtimi pagal verslą Europos Sąjungoje, ką reiškia verslo pradžios krepšelis, verslo plano skaičiuoklė.

Ekonomikos mokytoja Giedrė Kielaitė2014-11-25 Lankėmės Šiaulių valstybinėje kolegijoje Sveikatos priežiūros fakultete

     Besibaigiančio rudens popietę „Saulėtekio“ gimnazijos biomedicinos mokslų krypties mokiniai praleido Sveikatos priežiūros fakultete. Čia jie iš pradžių sužinojo, jog 2002 m. Lietuvoje atsirado naujos įstaigos - kolegijos. Universitetai nuo kolegijų skiriasi tuo, kad universitetai yra dėmesį kreipiantys į ateitį, tolimesnius mokslus, o kolegijos - į praktiką, iš karto rengiami konkretaus darbo specialistai. Taip pat dar kartą išgirdome liūdinantį sakinį, jog mūsų valstybėje nuolat mažėja jaunimo. Daug studentų palieka šalį ir tik nedaugelis į ją sugrįžta. Taigi tokioms sąlygoms esant vis gvildenamas klausimas - studentai emigruoja, tad gal ir aukštųjų mokyklų jau per daug?.. 

plačiau >>>

2014-11-24 Informacinių technologijų konkursas BEBRAS

    Šiemet, kaip ir kasmet, vyko informacinių technologijų konkursas BEBRAS. Jame iš viso dalyvavo 24 985 mokiniai! Visus sveikiname pasiekus gerų rezultatų (rezultatus rasite prisijungę Bebro varžybų lauke). Geriausių rezultatų šiemet pasiekė: Aurimas Vaitiekus IA klasė, Mindaugas Mikalauskas IIB klasė, Aistė Čečkauskaitė IIA klasė, Mindaugas Navickas IVA klasė, Julija Petrilionytė IVB klasė. Dėkojame visiems respublikinio IT konkurso BEBRAS varžybų dalyviams.

    Be to, šiemet rengiamas 2-asis etapas juniorams(10 klasė) ir senjorams(12 klasė), kuris vyks 2015 m. sausio 24 d. skirtinguose Lietuvos miestuose. Į antrąjį etapą patenka visi juniorai ir senjorai surinkę lygiai 140 taškų ir daugiau. Daugiau informacijos pranešime vėliau.

Informacinių technologijų mokytojas R.Gečas2014-11-19 Ugdymo karjerai centras informuoja

Kviečiame susipažinti su Kauno technologijos universiteto leidiniu mokykloms  KTU Gidas.  2014-11-18 „Saulėtekio“ gimnazijos patirtis – respublikiniame forume „Lyderystė. Socialinė kompetemcija. Tvermė“

     Lapkričio 14 d.  „Saulėtekio“ gimnazijos  projekto „Lyderių laikas 2“ komandos dalis  – ugdymo skyriaus vedėjos Violeta Butkienė, Daiva Jagminienė, IIa klasės vadovė Giedrė Kielaitė bei forume savanoriavę IIa klasės mokiniai – Neda, Auksė, Airida, Teodora, Eligijus, Edgaras, Arnoldas ir Laimonas bei pateiktis rengęs ir nuostabius plakatus forumo vizualizacijai  išleidęs Karolis Šalkauskas – savo 2 metų projektinę patirtį  pristatė Šiaulių universiteto bibliotekoje vykusiame respublikiniame švietimo lyderystės forume „Socialinė kompetencija. Lyderystė. Tvermė“. „Lyderiais, ko gero, negimstama, jie išugdomi, todėl labai džiugu, kad švietimo bendruomenė telkia jėgas ugdyti lyderius nuo mažens ir kartu kuria modelį, kaip vaikus ir jaunimą įtraukti į prasmingą socialinę veiklą“, - pasveikinęs renginio dalyvius pasakė miesto meras Justinas Sartauskas.

plačiau >>>

2014-11-17 Gimnazistės poezija skambėjo H. Frenkelio viloje

     Jau antrus metus  į H. Frenkelio vilą kviečiami kuriantys miesto mokytojai ir mokiniai.  Šiemet literatūriniai skaitymai „Kūrybiniai rudenys“ buvo skirti K. Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms. Mūsų gimnazijos IIa klasės mokinė T. Plepytė pasidalino su kitais savo kūrybinėmis mintimis. Kaip pati jaunoji kūrėja sako, Poezijos mūza ją lanko jau beveik dešimt metų. Ji susirinkusiems skaitė savo kūrybos eilėraščius „Paryžius“ ir „Saulę sutikti“.  Teodora buvo pakviesta į baigiamąjį kūrybinių skaitymų renginį, kuriame turėtų pasirodyti ir knyga su jaunosios kūrėjos darbais. Sveikiname Teodorą! Nuotraukos >>>

Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2014-11-17 Oratorinio meno konkursas anglų kalba
     Šiaulių universiteto gimnazijoje lapkričio 12 d. vyko jau tradiciniu tapęs oratorinio meno konkursas anglų kalba "What makes me happy", kuriame II vietą laimėjo mūsų gimnazijos Ia klasės gimnazistė Laura Miklošiūtė (mokyt. Kristina Urbonienė). Sveikiname!


2014-11-17 Apskritojo stalo diskusija

     Lapkričio 14 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje  Šiaulių krašto socialinių pedagogų asociacijos iniciatyva organizuota apskritojo stalo diskusija „Socialinio pedagogo sėkmingi praktinės veikos pavyzdžiai ir iššūkiai“. Diskusijos dalyviai: Šiaulių miesto bei Kėdainių  socialinių pedagogų metodinių būrelių nariai, moderatorė  - Šiaulių krašto socialinių pedagogų asociacijos valdybos narė, Šiaulių „Rasos“ progimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Ligita Mickienė.
     Diskusijos probleminės sritys: projektinė veikla, lankomumo apskaita ir prevencija, uniformų dėvėjimo tvarka ir kylančios problemos, elektroninis socialinio pedagogo žurnalas bei sėkmingi socialinio pedagogo praktinės veiklos pavyzdžiai.  Tai, kad gerosios patirties pristatymai, pasisakymai, iškėlė daug klausimų, parodo, jog diskusija buvo sėkminga, naudinga ir kiekvienas išsinešė su savimi naujų idėjų bei pavyzdžių kraitelę.
     Pasibaigus apskritojo stalo diskusijai Kėdainių socialiniai pedagogai susipažino su Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, mokinių popamokinės veiklos barais, mokymosi sąlygomis, projektine veikla.
Nuotraukos >>>

Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2014-11-17 Protų mūšis, skirtas Tolerancijos dienos minėjimui

     1995 m. UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.  Tolerancija - tai įvairių pasaulio kultūrų, jų išraiškų, buvimo žmogumi būdų įvairovės supratimas bei gerbimas.
     Tarptautinės komisijos direktorius Ronaldas Račinskas teigia, kad „<...> vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų – išmokti pripažinti skirtumus. Deja, su nepakantumu, smurtu, žmogaus teisių pažeidinėjimais susiduriame visur: namuose ir viešose vietose, mokyklose ir gatvėse. Todėl kalbėti apie toleranciją, skiepyti ją moksleiviams, ugdytis pačiam – be galo svarbu, kai visuomenė nuolat keičiasi ir mes turime prie pokyčių prisitaikyti.“
     Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių prevencinė grupė „ORE“, kuri yra ir VO „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių struktūrinio padalinio narė, Tolerancijos dieną paminėjo J. Janonio gimnazijoje, kur jų laukė  ŠPRC studentų parengtos šios dienos minėjimui skirtos  protų mūšio užduotys VO „Gelbėkit vaikus“ grupėms. Norime pasidžiaugti, jog mūsų komandai „Oriukai“ pavyko iškovoti sidabrą!  Sveikiname!

Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2014-11-12 Šiaulių miesto Mero taurės konkursas „Šiaulių sveikuolis - 2014“

     Spalio 6-28 d.vyko Šiaulių miesto Mero taurės konkursas „Šiaulių sveikuolis - 2014“. Dalyviai varžėsi dėl pereinamosios miesto Mero taurės. Konkurse galėjo dalyvauti visi miesto gyventojai nuo 14 metų aštuoniolikoje amžiaus grupių. Šis konkursas yra vienuoliktas ir šiais metais jame dalyvavo 937 dalyviai.
     Lapkričio 11 d.  nugalėtojai  buvo sukviesti  į miesto savivaldybės tarybos posėdžių salę,  kur vyko Mero taurės konkurso „Šiaulių sveikuolis - 2014“  apdovanojimai. Mūsų gimnazijos mokinė  Aistė Zinkevičiūtė (IIIa) laimėjo I vietą,  Vitalija Andriūnaitė (IIIB) laimėjo III vietą,  Marina Charaim (IVe) laimėjo I vietą,  Aurimas Mazaliauskas (Ib) laimėjo I vietą. Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir asmeninėmis dovanomis. Komandinėje įskaitoje „Saulėtekio“ gimnazijos komanda liko penkta. Sveikiname nugalėtojus.

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2014-11-12 Samprotaujamųjų rašinių konkursas

    Lapkričio dvyliktą dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje šeštą kartą vyko Šiaulių miesto III-IV klasių mokinių samprotaujamųjų rašinių konkursas, kurį organizavo gimnazijos lituanistai. Iš viso konkurse dalyvavo trisdešimt mokinių. Jie tris valandas kūrė keturių šimtų žodžių samprotaujamąjį rašinį pasirinkta tema („Kodėl žmogui svarbi praeitis?“, „Ar tikėjimas vis dar vertybė?“). III klasių grupėje I vietą užėmė J. Janonio gimnazijos mokinė Damilė Martinaitytė (mokytoja A. Ganusauskienė), II vietą – „Romuvos“ gimnazijos mokinė Justina Ramonaitė (mokytoja Vida Norvaišienė), III vietą – J. Janonio gimnazijos mokinė Kamilė Macytė (mokytoja A. Ganusauskienė). IV klasių grupėje I ir II vietą užėmė J. Janonio gimnazijos mokytojos D. Žukauskienės mokinės Greta Sabaliauskaitė ir Dominyka Malinauskaitė, III vietą – St. Šalkauskio gimnazijos mokinė Emilija Kavaliauskaitė (mokytoja Z. Žuklijienė). Nuoširdžiai sveikiname laimėtojus ir linkime brandžių minčių!

Lietuvių kalbos mokytojai2014-11-11 Baigėsi projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“

     Spalio 21 dieną prasidėjęs projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“ baigėsi. Šiemet jame dalyvavo ne tik mūsų gimnazistai, bet ir mokiniai iš Gegužių ir „Rasos“ progimnazijų. Pirmąją projekto dieną dalyviai lankėsi Šiaulių regiono televizijoje „Splius“, Šiaulių universitete, o labiau susipažinti padėjo bendravimas žaidžiant boulingą. Kiekviena komanda, kurią sudarė skirtingų mokyklų mokiniai, sugalvojo ir savo pavadinimą: FUXAI, AWESOME, POKEMONAI. Kitomis dienomis dalyviams reikėjo ne tik fiksuoti ir aprašyti savo veiklą, bet ir kurti vienos iš projekte dalyvaujančių mokyklų reklamą, filmuką „Akimirka“. Mokiniai plušo net ir per atostogas. Apie savo veiklą rašė ir patys dalyviai gimnazijos „Facebook'o“ paskyroje.
     Lapkričio 5 d. įvyko baigiamasis renginys, kuriame dalyviai parodė, ką nuveikė. Juos vertino komisija. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad vos vieno taško skirtumu laimėjo POKEMONAI, antri buvo AWESOME, o treti – FUXAI. Visoms komandoms skirtas prizas – fotosesija.


     Šių metų projekto partneriai Šiaulių regiono televizija „Splius“ ir Šiaulių universiteto Dailės katedra. Projekto vadovai Lina Jokubauskienė, Ričardas Gečas, Vytautas Šalavėjus.

 

Nuotraukos >>>2014-11-11 Šiurpi išvyka

     Lapkričio 6 dieną Ib klasės mokiniai buvo Šiaulių Respublikinės ligoninės Patologinės anatomijos muziejuje. Čia mokiniai klausėsi, kaip išsivysto, susidaro ligos ir augliai, kas lemia jų atsiradimą. Buvo rodomi tikri eksponatai su įvairių ligų padaryta žala. Vaizdai buvo kraupūs, bet kartu ir labai įdomus. Mokiniai viską stebėjo su dideliu susidomėjimu. Pirmokai galėjo patikslinti ir praplėsti savo žinias bei akiratį. Mokiniai iš muziejaus išėjo su įvairiais įspūdžiais.

Austėja Grinytė, Ib klasė2014-11-10 Jaunieji verslininkai

     Lapkričio 5 dieną pirmųjų klasių mokiniai buvo Lietuvos verslo kolegijoje Šiauliuose. Mokiniams surengtoje paskaitoje buvo pasakojama, kaip geriau, tiksliau sukurti savo verslą. Buvo aiškinama, nuo ko pradėti ir kaip tai daryti gerai. Žinoma, nurodė ir ko geriau nedaryti, norint pradėti savo verslą. Buvo pasakojama  ir apie žmonės, kurie pasiekė verslo aukštumų, kurie tai padarė nuo visiško nulio. Visi šie pasakojimai ir nurodymai labai sužavėjo ir privertė susimąstyti pirmokus ir jų auklėtojas: ,,Gal ir man reikėtų sukurti verslą?“  Paskaita buvo labai įdomi. Ji visiems labai patiko.

Austėja Grinytė, Ib klasė2014-11-10 IIa klasės gimnazistai susipažino su aktualių problemų sprendimo metodu „Idėjų bankas“– dialogas kavinėje

     „Protas– tai ne indas, kurį reikia pripildyti, bet laužas, kurį reikia uždegti...“
                                                                                                      Plutarchas
     IIa klasės gimnazistai socialines kompetencijas ugdo įvairiais būdais: dalyvauja paskaitose, diskusijose, akcijose, vyksta į išvykas.
     Lapkričio 4 d. gimnazistai turėjo galimybę išbandyti naują problemų sprendimo metodą „Idėjų bankas“– dialogas kavinėje. Šio metodo idėja – neformali aplinka, per trumpą laiką gali dalyvauti daug žmonių, kurie turi galimybę sukurti originalių idėjų.
     Užsiėmimo metu kiekvienas dalyvis išreiškė savo nuomonę keturiomis temomis iš tam tikro pateiktų temų skaičiaus, mokėsi išskirti prioritetus, pasirinkti veiksmų planus, ugdė darbo grupėse įgūdžius bei pagarbą vieni kitiems.
     Galima tik patvirtinti, kad šiuolaikiniai aktyvūs mokymosi metodai  skatina mokinius pažinti, domėtis, spręsti aktualias problemas, padeda mokiniui suvokti savo stiprybes ir jas tikslingai išnaudoti.
Nuotraukos >>>

IIa klasės auklėtoja Giedrė Kielaitė2014-11-10 Gimnazistams organizuota netradicinė ekonomikos pamoka

     II-III klasių mokiniams buvo organizuota netradicinė ekonomikos pamoka „Savarankiško gyvenimo pradžia – ne tik laisvė, bet ir atsakomybė“. Gimnazistai turėjo galimybę pabendrauti su Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadove Odeta Bložiene.
     Tikriausiai yra tekę girdėti, kad vaikystė ir/ar paauglystė - nerūpestingiausias metas. Tikriausiai taip galima pasakyti ir finansų prasme, tačiau pažvelgus į laukiančius etapus, kurie vadinami gyvenimo ciklu, matyti, kad daug iššūkių dar tik laukia.
     Pamokos metu buvo kalbama apie arčiausiai esantį etapą, t.y. studijas, analizuota,  kas labiausiai nustebino pradėjus gyventi savarankiškai, kokių žinių jauni žmonės norėtų gauti daugiau prieš pradėdami dirbti, kokios vidutinės studentų pajamos pagal gyvenimo aplinkybes. Mokėsi, kaip padengti įmokas, jei už mokslą teks mokėti, diskutavo, kodėl svarbu valdyti išlaidas.
     Tegul laisvė ir galimybės neužgožia atsakomybės!

Ekonomikos mokytoja Giedrė Kielaitė2014-11-10 2-oji Scientix konferencija Briuselyje
 Spalio 24-26 dienomis Briuselyje vyko antroji Scientix konferencija, kurioje dalyvavo daugiau nei 600 (12 iš Lietuvos) dalyvių iš 43 pasaulio šalių. Scientix – tai gamtamokslinio ugdymo bendruomenė Europoje,  vienijanti ATGIM (angl. STEM) – aukštųjų techologijų, gamtos mokslų, informacinių technologijų ir matematikos – mokytojus ir mokslininkus.
plačiau >>>

2014-11-10 Europos parlamentinių žinių konkursas

     Lapkričio 17 dieną Mindaugas Tolvaišas (IVa), Deimantė Spudulytė (IVa), Greta Grikšelytė (IVa), Greta Jočytė (IVa), Aistė Pažereckaitė (IVa) ir jų smagioji istorijos mokytoja Ramunė Gedminienė keliavo į Vilnių, į EuroScola – Europos parlamentinių žinių konkursą. Šiame renginyje dalyvavo 16 komandų iš visos Lietuvos. Konkursas buvo labai sunkus, jį sudarė 4 dalys: prisistatymas, viktorina, testinė dalis ir valstybių atskyrimas. Smarkiai pasukę galvas ir tyliai pasitarę įveikėm jas visas. Per pertrauką mus pavaišino labai skaniais sumuštiniais. Gaila, pirmosios vietos neužėmėme, tačiau blogos nuotaikos pas save neįsileidome. Su geromis emocijomis ir naujomis žiniomis apie Europos parlamentą visi riedėjome namo. „Saulėtekio“ komandos nariai džiaugiasi, kad dalyvavo ir parodė linksmą bei laimingą „Saulėtekio“ mokyklos veidą.
Nuotraukos >>>

Mindaugas Tolvaišas2014-11-03 Klasės diena

     Spalio 24 dieną „Saulėtekio“  gimnazistai šventė  tradicinį gimnazijos renginį „Klasės diena“. Šiais metais „Klasės dienos“ tema – pasaulio šalys. Po trijų pamokų buvo galimybė degustuoti Brazilijos, Indijos, Prancūzijos, Japonijos, Meksikos, Kinijos, Suomijos, JAV, Vokietijos, Turkijos bei Lietuvos tradicinių patiekalų.
     Renginys baigėsi kūrybingai. Jį pradėjo ir pasveikino Lietuvą atstovaujanti klasė. Gimnazijos aktų salėje galima sutikti italus su kvepiančia pica, įsimylėjusius prancūzus, aistringus ispanų šokėjus, ritmingus meksikiečius. Šventės metu sulaukėme svečių iš pasaulio futbolo čempionato Brazilijoje, iš Indijos, Japonijos, Kinijos, JAV. Su didžiausiu trenksmu pasirodžiusi Naujosios Zelendijos gentis tapo  publikos numylėtiniais.
     Manome, kad renginio metu mokiniai labiau susipažino su pasaulio šalimis, jų kultūra bei tradicijomis.
Nuotraukos >>>

Lina Jokubauskienė2014-11-03 Kelionė po Žemaitiją

     Vieną iš rudens dienų - spalio 30 - su geografijos mokytojais išvykau į Žemaitijos regioną, kuris garsėja savo įstabiais pasakojimais, sakmėmis apie didingus dvarus, apie nepaprastus žmones. Žemė, turinti unikalų landšaftą, kuriam būdingos kalvos, piliakalniai...
     Vykstant vaizdingu keliu pro Varnius ir Tverus, užsukame į Rietavą. Miestas garsėja Oginskio dvaru ir Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia. Plungėje pasivaikštome po M. Oginskio parką. Toliau vykstame į Žemaičių Kalvariją, susitinkame su kolega gidu Broniumi Kleinausku, kuris aprodo Žemaičių Kalvarijos šventovę. Pabaigoje nuvažiuojame į vieną didžiausių Lietuvoje Gardų ozą ir aplankome Puokės (Barstyčių) akmenį.Linkiu ir Jums aplankyti gražius Lietuvos regionus.
Nuotraukos >>>

Geografijos mokytoja Asta Titenienė2014-10-22 Dviejų integruotų anglų kalbos ir matematikos pamokų projektas

    Vienas iš svarbiausių ugdymo ypatumų yra tai, kad orientuojamasi į didesne mokymosi galimybių įvairove pasižymintį ugdymo procesą: ugdymas individualizuojamas, daug dėmesio skiriama mokymosi strategijoms, ugdymas integruojamas bei sukuriama kompetencijų formavimąsi skatinanti mokymosi aplinka. Spalio 22 dieną „Saulėtekio“ gimnazijos II klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti dviejų integruotų anglų kalbos ir matematikos pamokų projekte. Projektą vykdė ir gimnazistams padėjo anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė bei matematikos mokytoja Romena Ruškienė.  Projektu siekta plėtoti mokinių bendrąsias kompetencijas – asmeninę, komunikavimo, pažinimo, socialinę, iniciatyvumo, kūrybingumo, mokėjimo mokytis. Dirdami grupėse gimnazistai atliko matematines užduotis, kurios buvo pateiktos angliškai. Žaidime „šilta – šalta“ mokiniai pakartojo plokštumos ir erdvės geometrines figūras, kelintinius ir kiekinius skaitvardžius. Paskutinis darbas – kūrybinė užduotis teksto kūrimo gebėjimams plėtoti. Komandos turėjo sukurti pasakojimą pagal pateiktų paveikslėlių seriją. Projektas, mokinių nuomone, buvo sėkmingas. Jiems patiko, kad užduotys siejosi su gyvenimo praktika, taikyti inovatyvūs metodai.
Nuotraukos >>>

Anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė ir matematikos mokytoja Romena Ruškienė2014-10-17 Prasideda projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“

     Jau spalio 21 dieną startuos projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“. Spalio 17 d. į įvadinį instruktažą susirinko mokiniai, norintys dalyvauti projekte. Šiemet žurnalistikos „duonos“ paragaus ne tik mūsų gimnazistai, bet ir mokiniai iš Gegužių ir „Rasos“ progimnazijų. Pirmajame susitikime buvo primintos dalyvavimo sąlygos, supažindinta su planuojama veikla, atsakyta į dalyvių klausimus. Šių metų projekto partneriai Šiaulių regiono televizija „Splius“ ir Šiaulių universiteto Dailės katedra.

Projekto vadovai Lina Jokubauskienė, Ričardas Gečas, Vytautas Šalavėjus

 

Nuotraukos >>>2013-09-02 Neformaliojo vaikų švietimo programa „Jaunimo slėnis“

     Kviečiame Šiaulių miesto ir rajono 11-19 metų mokinius į neformaliojo vaikų švietimo programos „Jaunimo slėnis“ užsiėmimus Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.
    Mokiniams siūlomos šios studijų programos: technologijų ir dailės studija „Pasidaryk pats“, sporto ir choreografijos studija „Sportiečių mokykla“.

        Technologijų ir dailės studija „Pasidaryk pats“ (dekupažo, rūbų ir tekstilės dekoravimo, tapybos, keramikos kryptys).  Trukmė 2 metai.
    Mokiniai, pasirinkę tapybos ir keramikos kryptį, naudodami priemones, skirtas tapybai ( rankų darbo popierių, drobę, šilką, akrilinius ir aliejinius dažus, dažus tapymui ant audinio, švitrinį kartoną, daiktus, ant kurių bus tapoma), kurs  meninius darbus  interjerui, užsiėmimų metu turės galimybę iš molio pasigaminti keramikos darbelių, juos išdegti keramikos degimo krosnyje ir šiais darbais papuošti  savo namų bei gimnazijos interjerą.  Studijos vadovė dailės mokytoja Rasa Prišmontienė.
     Mokiniai, pasirinkę dekupažo, rūbų ir tekstilės dekoravimo kryptį, naudodami priemones, skirtas dekupažo technikai (dekupažo popierių, servetėles, klijus, akrilinius dažus, sendinimo laką, kreideles, švitrinį popierių, kartoną, daiktus), dekoruos įvairius daiktus namų bei gimnazijos interjerui papuošti, dekoruos rūbus ir kitus audinius. Jie galės naudotis gimnazijoje esančia lyginimo sistema, siuvamosiomis mašinomis, tekstilinių audinių marginimo rėmais ir kitomis priemonėmis. Studijos vadovė technologijų mokytoja Lina Adomaitienė.
   

    Sporto ir choreografijos studija „Sportiečių mokykla“ (fitneso, sportinių žaidimų, choreografijos kryptys). Trukmė 2 metai.
    Mokiniams, pasirinkusiems fitneso kryptį, užsiėmimai vyks šiuolaikiškai įrengtoje treniruoklių salėje. Mokiniai kartu su mokytoju rengs savo asmeninio fizinio tobulėjimo programą, pratybų metu bus  kryptingai  lavinamos jų fizinės organizmo galios. Studijos vadovas kūno kultūros mokytojas Robertas Baranauskas.
    Mokiniai, norintys žaisti krepšinį, tinklinį, rankinį, gali rinktis sportinių žaidimų kryptį. Užsiėmimų metu mokiniai išmoks pasirinktos sporto šakos technikos. Turės galimybę dalyvauti įvairiuose gimnazijos, miesto, respublikos sporto renginiuose. Studijos vadovas  kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis.
     


    Priėmimo tvarka. Į neformaliojo vaikų švietimo programą „Jaunimo slėnis“ priimami visi pageidaujantys 11-19 metų mokiniai. Norintys lankyti šios programos užsiėmimus teikia prašymą (dėl prašymų kreiptis į skyriaus vedėja Violetą Butkienę, 302 kab.). Priimant į neformaliojo vaikų švietimo programą nevykdomi egzaminai, netaikomi kiti žinių ir gebėjimų patikrinimo būdai.

  • Sporto ir choreografijos studija „Sportiečių mokykla“ (sportinių žaidimų kryptis -mokytojas J. Klapatauskis ir fitneso kryptis - mokytojas R. Baranauskas)
  • Dailės ir technologijų studija „Pasidaryk pats“ (tapybos, keramikos kryptis - mokytoja R. Prišmontienė, 325 kab.;  dekupažo  bei rūbų ir tekstilės dekoravimo kryptis - mokytoja L. Adomaitienė, 107 kab.)

Mėnesio mokestis už „Jaunimo slėnio“ studijų užsiėmimus – 8 Lt.

Įsakymas dėl atlyginimo už Šiaulių  miesto savivaldybės įstaigose teikiamą neformalųjį švietimą mokėjimo tvarkos aprašo patvitinimo

 Paraiška atlyginimo už neformalųjį švietimą gauti

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimas dėl ugdymo lėšų neformaliąjam švietimui dydžio nustatymo

 

Neformaliojo vaikų švietimo programos „Jaunimo slėnis“ užsiėmimų tvarkaraštis

Mokytojo (studijos vadovo) vardas, pavardė

Studijos (studijos krypties) pavadinimas

Pirmadienis

Antradienis

Trečiadienis

Ketvirtadienis

Penktadienis

 

„Spartiečių mokykla“

 

 

 

 

 

R. Baranauskas

Fitneso kryptis

12.55-13.40

 

 

 

 

 

„Pasidaryk pats“

 

 

 

 

 

R. Prišmontienė

Tapybos, keramikos kryptis

 

 

 

 

 

L. Adomaitienė

Dekupažo ir rūbų bei tekstilės dekoravimo kryptis

 

 

 

12.35-13.20

 

 

 

 

 

 


Socialiniai partneriaiPaieška

Mokytojams
El. paštas

videoVardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Vilbutas
Veliuona
Viktorija
Mina

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>