Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@splius.lt
PAAUGLIŲ NAUDOJIMOSI SOCIALINIAIS TINKLAIS PRIEŽASTYS ŠIAULIŲ „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOJE

Data: 2013-01-24

    2012 m. lapkričio mėn. gimnazijoje atliktas tyrimas, kuriuo siekėme išsiaiškinti paauglių naudojimosi socialiniais tinklais priežastis. Tyrime dalyvavo šešiasdešimt  I-II klasių gimnazistų.

    Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad daugiausiai laiko mūsų gimnazijos paaugliai praleidžia tinkluose „Facebook.com“ ir „Youtube.com“. Daugiau nei pusė respondentų (55%) per dieną virtualioje erdvėje praleidžia nuo 2 iki 4 valandų kiekvieną dieną (92 %). Mokiniai teigia, kad jiems internetas reikalingas mokymuisi gimnazijoje (34%), bendravimui (28%), pramogoms (33%), o 5% - darbui. Gimnazistai nurodė, kad bendravimas socialiniais tinklais patogesnis, nei realybėje (21%), jie nori atsitraukti nuo kasdieninės veiklos (21%), gali susipažinti su naujais žmonėmis (21%), padeda palaikyti ryšį su giminaičiais ir draugais (21%), gali nevaržomai išsakyti savo nuomonę (15%). 46 % apklaustųjų teigia, kad socialiniai tinklai visada arba dažnai juos blaško ruošiant namų darbus. Net 46% apklaustųjų nesusimąsto apie asmeninės informacijos saugumą. Apibendrinus tyrimo duomenis paaiškėjo, kad naudojimasis socialiniais tinklais daugumai paauglių užgožia natūralų bendravimą realybėje.

Tyrimo medžiaga (skaidrės)


Parengė socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė
Kita informacijaKita informacija

2017-01-18 SPORTO VAKARĖLIS – TURBO TRENIRUOTĖ!!!

Ar jau girdėjai?
Šiaulių "Saulėtekio" gimnazija, treneris Robertas Baranauskas ir renginių vedėjas - DJ Aivaras Povilionis organizuoja SPORTO VAKARĖLĮ – TURBO TRENIRUOTĘ!!! :) Prisijunk prie MŪSŲ, bus labai smagu! ;)

SPORTO VAKARĖLIS – TURBO TRENIRUOTĖ vyks Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje (Šiauliai, Lieporių g. 2) 2017 sausio 25 d., trečiadienį 19 val.
Registracija į renginį >>>https://www.facebook.com/events/370103393348126/


2017-01-17 Kviečiame Jus į tradicinį buvusių abiturientų susitikimą

     Laikas nepaliaujamai bėga ir mes vėl maloniai kviečiame Jus į tradicinį buvusių abiturientų susitikimą, kuris vyks šių metų vasario 3 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.

   

Renginio programa >>>2017-01-14 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos atstovai lankėsi UAB „Laurema“

    Šiaulių miesto savivaldybės SKU modelio socialinis partneris Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai pradėjo renginių ciklą „Karjerai renkuosi Šiaulius“. Šios iniciatyvos pagrindinė idėja - pažangiausios Šiaulių miesto įmonės kviečia mokyklų vadovus ir ugdymo karjerai koordinatorius susipažinti su Šiaulių regiono pramone, darbo rinka ir karjeros mokiniams galimybėmis.

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija įsijungė į šį renginių ciklą. Šių metų sausio 12 d. gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė ir socialinių kompetencijų ugdymo koordinatorė Giedrė Kielaitė lankėsi Šiauliuose įsikūrusioje UAB  „Laurema“.

    Šios įmonės pagrindinė veiklos sritis – šilkografinė spauda. Įmonė siūlo unikalias ir išskirtines idėjas, kaip pritaikyti šilkografinę spaudą gaminių dekoravimui (audinių, medžio, metalo, plastiko paviršiams), gamina lipdukus tekstilei, laikinas tatuiruotes, paprastus lipdukus, dekoles, taip pat teikia tiesioginio marginimo (šilkografija), dizaino ir siuvimo paslaugas.

    Nuo 2012-ųjų metų UAB „Laurema" šilkografijos produktai yra sertifikuoti Oeko-Tex® 100 standartu. Įmonė yra Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Šiaulių pramonininkų asociacijos narė.

     Tikimės, kad mūsų gimnazistų socialinių kompetencijų ugdymasis sėkmingai plėtosis šioje įmonėje.

 

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-01-13 Laisvės gynėjų diena

    1991 m. sausio 13 d. įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas SSRS bandymui jėga užimti Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Seimo rūmus ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Nors kai kurie objektai buvo užimti, galutiniai operacijos tikslai (užimti Seimą, išprovokuoti nesantaiką tarp įvairių tautybių Lietuvos piliečių) nebuvo pasiekti. Gana greitai Sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti.

    Dėkodami žuvusiems ir dalyvavusiems tuose įvykiuose piliečiams už Laisvę, „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai ir mokyklos bendruomenės nariai įsisegė vieningą ženkliuką - Neužmirštuolės žiedą, solidarizavosi su visos šalies žmonėmis akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ - uždegė atminimo žvakutes gimnazijos languose ir pagerbė laisvės gynėjus tylos minute. Mokiniai iš žvakučių kūrė kompoziciją „Laisvė“, pertraukų metu stebėjo filmą, primenantį mums anų dienų įvykius, galėjo aplankyti parodą gimnazijos bibliotekos informaciniame centre. Nuotraukos>>>

 II klasių auklėtojos ir istorijos mokytoja Regina Bučinskienė2017-01-12 Kraujo donorystės akcija „Padovanok kraujo“

    Š. m. sausio 12 d. mokykloje vyko kraujo donorystės akcija „Padovanok kraujo“. Donorystės akcijoje dalyvavo visi norintys ir galintys duoti kraujo mokytojai bei pilnametystės sulaukę mokiniai. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės mokiniais, kurie pasiryžo tapti neatlygintinais kraujo donorais.                                                 

   Nacionalinio kraujo centro atstovai neatlygintinus kraujo  donorus paskatino, įteikdami atminimo dovanėles ir neatlygintinų kraujo donorų pažymėjimus.

    Gera daryti gera. Nuotraukos>>>

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dovilė Lapinskienė2017-01-12 Netradicinė biologijos pamoka Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos fakultete

    2016 metų gruodžio 20 dieną mūsų gimnazijos III ir IV klasių mokiniams vyko netradicinė biologijos pamoka Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos fakulteto biomedicinos mokslų katedroje. Mokiniai buvo šiltai pasitikti ir palydėti į pirmąją pamoką apie fizinio aktyvumo reikšmę sveikatai. Ją vedė dr. Vaida Berneckė, Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros lektorė. Ji aiškino, kuo skiriasi fizinis aktyvumas nuo sporto ir, kaip tai įtakoja žmogaus organizmą, taip pat aiškino apie kūno riebalus ir jų pasiskirstymą individo kūne.

plačiau >>>

2017-01-11 Žiemos pradžios „Saulėtekio“ žinios


View on YouTube2017-01-11 DĖMESIO, III – IV KASIŲ GIMNAZISTAI,

    Lietuvos edukologijos universitetas tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). Jos metu moksleiviai geriau pažins pedagogo profesiją, ugdysis lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizacinius įgūdžius.

    Šiais metais vyks trys JPA sesijos skirtingomis studijų sritimis besidomintiems moksleiviams.

     Socialinių mokslų sesija vyks 2017 m. vasario 6–10 d. (dokumentus reikia pateikti iki 2017 m. sausio 31 d. 16 val.).

    Humanitarinių mokslų sesija vyks 2017 m. vasario 20–24 d. (dokumentus reikia pateikti iki 2017 m. vasario 14 d. 16 val.).

    Gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesija vyks 2017 m. vasario 27–kovo 3 d. (dokumentus reikia pateikti iki 2017 m. vasario 21 d. 16 val.).

   Dokumentų formas ir daugiau informacijos galite rasti adresu http://leu.lt/lt/leu_naujienos/leu_laisvalaikio_naujienos/jpa-2017.html.

  Mokytoja Giedrė Kielaitė

 2017-01-10 III-IV klasių gimnazistų dėmesiui, INFORMACIJA DĖL VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETO

    Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų atstovybės Fundamentinių mokslų fakulteto atstovai keliaus po Lietuvos mokyklas. Atstovai papasakos apie universitetą, fakultetus ir ten rengiamas specialybes, veiklą, kuria galima užsiimti VGTU po paskaitų, bendrabučius ir studentišką gyvenimą. Turėsite galimybę pabendrauti su I-III kurso studentais, sužinoti daug naudingos informacijos, iš pačių studentų išgirsti apie studijas.

     Į MŪSŲ GIMNAZIJĄ VGTU ATSTOVAI ATVYKSTA SAUSIO 26 D. 14.00 VAL. SUSITIKIMAS VYKS 204 KAB.

                                                                                                                Mokytoja Giedrė Kielaitė

 2017-01-10 2017 m. sausio mėnesio renginių planas

Susipažinkite su gimnazijoje vyksiančiais renginiais sausio mėnesį.

plačiau >>>

2017-01-09 DĖMESIO, DĖMESIO, ŽAIDIMŲ KŪRĖJAI, NESNAUSKITE!

    Jau tapo tradicija, kad Lietuvos ir pasaulio žaidimų kūrėjai naujus metus pasitinka dalyvaudami didžiausiame žaidimų kūrimo maratone „Global Game Jam 2017“. Lietuvoje šie renginiai taip pat ypač populiarūs, o kiekvienais metais į žaidimų kūrimo šventę susirenka vis didesnis skaičius žmonių. Natūralu, kad „LT Game Jam“ išaugo ir šiemet pirmą kartą vyks net keturiuose Lietuvos miestuose vienu metu – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Žaidimų kūrėjų oaze Šiauliuose taps Šiaulių valstybinės kolegijos erdvės – jose 48 valandas bus dalijamasi patirtimi ir idėjomis, renginio dalyvius užvaldys kūrybos dvasia.

     „LT Game Jam“ vyks 2017 m. sausio 20–22 dienomis.

    Registracija dalyviams: http://2017.gamejam.lt/register/

plačiau >>>

2017-01-09 KALĖDINIS TINKLINIO TURNYRAS - 2016

    Prieš atostogas ir artėjančias šventes gimnazijos sporto salėje vyko KALĖDINIS TINKLINIO TURNYRAS. Kovoje dėl taurės varžėsi „ABITURIENTAI“ ir „RINKTINĖ – 2016“. Sudėtis galėjo būti ir mišri (merginos - vaikinai). Abiturientų komandai padėjo IVa klasės gimnazistė Gabrielė Kazakevičiūtė. Dalyvius pasveikino ir sėkmės palinkėjo gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė, formaliojo švietimo skyriaus vedėjas Malik Agamalijev.

     Vadovaujantis varžybų nuostatais buvo žaidžiama iki trijų laimėtų setų. Abi komandos buvo nusiteikusios laimėti. Rungtynėse atkakliai kovata dėl kiekvieno taško. Tai buvo ne tik dviejų komandų, bet ir gimnazijos tinklinio treniruočių draugų dvikova. Po dviejų setų rezultatas buvo 1:1. Pirmąjį setą rezultatu 25:19 laimėjo „ABITURIENTAI“, o antrąjį 25:23 „RINKTINĖ – 2016“. Trečiąjį setą labiau susikaupę pradėjo ketvirtokai ir laimėjo 25:14. Rezultatas tapo 2:1 ir abiturientams iki pergalės reikėjo laimėti tik vieną setą. Ketvirtojo seto pradžioje į priekį įsiveržė rinktinė komanda, tačiau setą 25:21, o kartu ir susitikimą 3:1 laimėjo „ABITURIENTAI“ .       

plačiau >>>

2017-01-09 DĖMESIO!


    Internetiniu adresu - https://euconnectour.gympos.sk/?p=173 vyksta finalinis projekto „Euconnectour" logotipo konkursas. 
     Mūsų mokyklos logotipų numeriai - 4 ir 5.

 

 2017-01-06 Kviečiame dalyvauti apklausoje dėl Šiaulių miesto gyventojų judumo situacijos

    Ūkio subjektų grupė UAB „Atamis“, UAB „Smart Continent LT“ ir VšĮ Vilniaus Gedimino technikos universitetas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos užsakymu rengia „Šiaulių miesto darnaus judumo planą“. Siekiant įvertinti egzistuojančius susisiekimo ryšius mieste ir gyventojų judumo įpročius, buvo parengtos apklausos anketos. Kviečiame visus būti aktyviais ir išsakyti savo nuomonę apie esamas judumo problemas Šiaulių mieste. Anketą rasite šiuo adresu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkxE9Dxe9giiFXeim1e-6wSRx7H3KsHpwnxpQmzAa5di3AZg/viewform?c=0&w=12017-01-04 Kalėdų senelių sąskrydis „Saulėtekyje“

    Gruodžio 23 d. „Saulėtekyje“ vyko „Kalėdų senelių sąskrydis". Nuotaikingame renginyje iš kiekvienos klasės atvykę Kalėdų senelis ir jo padėjėjai turėjo atlikti įvairias užduotis. Kai kurios klasės net atliko savo pasirodymus. Mokytojams taip pat buvo skirta užduotis – jiems teko pašokti. Kas negalėjo dalyvauti šventėje, jos transliavimą galėjo stebėti internetu!
    Gimnazijoje veikė kalėdinis baras, kuriame visi norintys vaišinosi kakava, vaisiais bei sausainiais. Kalėdų seneliai ir jų padėjėjai neliko neapdovanoti - jiems buvo įteiktos padėkos ir puodeliai su saldainiais. Klasėms, kurios atliko pasirodymus, buvo įteiktos dovanėlės. 
   Tą dieną pamokų nebuvo, mokiniams vyko paskutinė klasės valandėlė prieš atostogas. Puiki šventė visus nuteikė optimistiškai, kad artėjančios šventės ir atostogos bus puikios. Ačiū renginio vedėjams Mantui ir Matui. Šventės akimirkos>>>

Mokinių parlamentas2016-12-27 Kalėdinių muiliukų mugė

NIEKO NĖRA KILNIAU IR NUOSTABIAU KAIP SUTEIKTI LAIMĘ DAUGUMAI ŽMONIŲ

                                                                              Liudvikas van Bethovenas

    Gruodžio mėn. 22 dieną „Saulėtekio“ gimnazijos foje pertraukų metu šurmuliavo paroda - mugė, kurią surengė biomedicinos srities mokiniai ir chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė. Parodoje buvo galima ne tik pasigrožėti mokinių ir mokytojos pagamintais ekologiškais muiliukais, bet ir jų nusipirkti. Džiaugiamės, kad 10% surinktų pinigų paaukota labdarai (jie bus skirti paremti sunkiai gyvenančius mokinius). Ir kokių tik muiliukų nebuvo? Pasigrožėkite nuotraukose>>>

                                                             Biomedicinos srities mokiniai ir chemijos mokytoja2016-12-23 Skelbiame projekto „Euconnectour" logotipo konkurso nugalėtojus

    Prieš pat atostogas skelbiame LOGO konkurso, skirto ERASMUS+ projektui „Euconnectour", nugalėtojus. Šie du logotipai pateko į tarptautinį konkursą ir pretenduoja tapti viso projekto viešu veidu. Daugiausiai jūsų palaikymo sulaukė Simonos Barzinskaitės (IIa) logotipas. Antras geriausias logotipas sukurtas Justės Bertašiūtės (IIIa).
     Sveikiname gimnazistes!

 2016-12-22 Kalėdinė mankšta logopedinio darželio auklėtiniams

    Kasmet prieš šventes gimnazijoje vyksta tradicinis renginys „Ir pas mus gyvena angelai". Šiais metais skleisti prieššventinį gerumą ir teigiamas emocijas nusprendėme ne tik savo bendruomenei, bet ir mūsų gimnazijos mažiesiems draugams. Ta proga logopedinio darželio auklėtiniai buvo pakviesti į kalėdinę mankštelę. Vaikų klegesys, garsus juokas ir besiliejančios emocijos užliejo visą „Saulėtekio" gimnaziją. Mažųjų nuoširdumas, jų akyčių spindesys ir džiaugsmas dar kartą paliudijo, kaip svarbu ir gera dalintis gerumu. Nuotraukos>>>

 2016-12-22 IIIb klasės mokinė Austėja Grinytė – konkurso „Rudens godos - 2016“ laureatė

    Pačioje šių metų pabaigoje, gruodžio 21 dieną, kuriančius Šiaulių miesto mokinius 39 kartą subūrė „Rudens godų - 2016“ konkursas. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos muziejuje pagerbti šio gražaus, tradicinio renginio laureatai. Jų kūrybą vertino žinomos Šiaulių miesto rašytojos Ramutė Saulienė ir Vita Morkūnienė. Kuriantys eiles ar prozos tekstus mokiniai ne tik išgirdo komisijos nuomonę apie savo kūrybą, bet ir patys ją skaitė. Jų lūpomis tariamas meninis žodis visiems tartum priminė, kad kuriantis žmogus išties yra gražus. Labai smagu, kad šio šiauliečių pamėgto konkurso laureate prozos sekcijoje tapo mūsų gimnazijos IIIb klasės mokinė Austėja Grinytė (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Montvidienė). Komisija pastebėjo, kad, kai aplink tiek daug tamsos, kurdama Austėja kitiems dovanoja šviesą ir pati nuolat į ją gręžiasi. Tai svarbu, jautru ir gražu! Tad sveikiname ir džiaugiamės!

                                                                              Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai2016-12-22 Lobis surastas!

    Visos lobio užuominos buvo apie Aušrą. Būtent taip vadinasi skulptūra ir laikraštis. O LOBIS buvo paslėptas prie medžio, kurio kamienas dalinasi į tris dalis! Vėl nepralenkiamos buvo IIa klasės gimnazistės Neda Tumėnaitė, Kamilė Dovidauskytė, Simona Barzinskaitė ir Neringa Burbaitė! Šaunuolės! Sveikiname!

 

 

 2016-12-21 Ieškokite dar vieno LOBIO!

Štai tokias užuominas pateikiame šįkart:

Garsus lietuviškas laikraštis. Moters vardas. Skulptūra Šiauliuose. Už jos - daug medžių, bet vienas - ypatingas. Prie jo įspūdingo kamieno rasite LOBĮ!

 

 2016-12-20 Klasės diena

    Gruodžio 9 dieną vyko mokinių parlamento organizuotas renginys „Klasės diena“. Šiais metais pasirinkta „Brodvėjaus“ tema. Visos klasės turėjo išsitraukti užduotis ir pagal jas sukurti pasirodymus. Pertraukų metu mokiniai galėjo ne tik nusifotografuoti prie foje įrengto sosto, bet vyko ir įvairūs žaidimai. Taip pat buvo skirtos įvairios nominacijos, už kurias nominantai gavo „oskaro“ statulėles. Klasės už pasirodymus neliko neapdovanotos - joms buvo įteikti pačių parlamento narių padaryti prizai. O pirmąsias tris vietas užėmė IIA, IIC ir IIIA. Sveikiname! Taip pat dėkojame renginio vedėjams Matui ir Aurimui. Nuotraukos>>>2016-12-20 Gimnazijoje svečiavosi Gideonų bendrijos atstovai

   Lapkričio pabaigoje, kartu su Adventu, prasidėjo Bažnyčios nauji liturginiai metai. Advento metu mes nurimstame, susikaupiame, laikomės pasninko, stengiamės savyje ugdyti teigiamas savybes atsikratant neigiamų, gilinamės į save. Savęs tobulinimui ir naujam tikėjimo sužadinimui padeda Šventojo Rašto skaitymas ir analizė. Ne visuose namuose mes galime rasti Bibliją. Tad pas mus gimnazijoje svečiavosi Gideonų bendrijos atstovai. Svečiai susirinkusiems papasakojo, kas jie yra, kaip susikūrė bendruomenė, kokie tikslai. Pagrindinis tikslas – dovanoti įvairioms įstaigoms Šventąjį Raštą, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę susipažinti su Gyvuoju Kristaus Žodžiu. Ačiū mūsų tikėjimo broliams už brangią dovaną – Šventąjį Raštą. Jei kas nespėjote, ar nežinojote apie šį susitikimą, bet norite savo namučiuose turėti šią brangią Knygą, galite kreiptis į tikybos mokytoją.

     Linkime gražaus ir prasmingo laiko su Dievo Žodžiu. Nuotraukos>>>

Dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja Nijolė Pankratovaitė2016-12-18 Išvyka į Vilnių

    2016 metų  gruodžio 14 dieną  mūsų mokyklos olimpiadų ir konkursų laimėtojai, laureatai ir dalyviai, gabieji ir aktyvūs mokiniai vyko į nemokamą ekskursiją Lietuvos sostinėje - Vilniuje. Nors kelionė prasidėjo labai ankstų rytą, gimnazistai buvo nusiteikę teigiamai - jų veidus puošė plačios šypsenos, autobuse skambėjo juokas, mokiniai buvo tvirtai pasiryžę iš šios dienos parsivežti kuo daugiau įspūdžių, kuriais grįžę galėtų pasidalinti su savo draugais bei artimaisiais.

    Atvykę į sostinę gimnazistai lankėsi Valstybės pažinimo centre. Mokiniai stebėjosi interjero modernumu, tikrai pelnytai šiam centrui konkurse „Mano Erdvė 2016“ buvo skirtas geriausio viešojo interjero titulas. Nuolatinė Valstybės pažinimo centro ekspozicija, įsikūrusi trijuose LR Prezidento rūmų aukštuose, supažindino mokinius su esminiais valstybės elementais: teritorija, gyventojais, valstybės institucijomis ir jų funkcijomis. Čia buvo kalbama apie pilietybės instituto kismą ir šiandieninę sampratą, piliečių teises ir pareigas, aktyvų įsitraukimą į valstybės gyvenimą.

plačiau >>>

2016-12-18 Susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita

    Gruodžio 13 d.  Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su rašytoju Rimantu Kmita, buvusiu mūsų gimnazijos mokiniu. Jis dirba lietuvių literatūros ir tautosakos institute, domisi literatūros sociologija. Gimnazijai rašytojas padovanojo savo knygą „Pietinia kronikas“. Rimantas Kmita trumpai papasakojo apie literatūrą, kodėl ji yra reikalinga ir stengėsi įrodyti, kad lietuvių literatūra yra įdomi.

    Kuo skiriasi knygos skaitymas nuo jos ekranizacijos? Rašytojas teigė, jog tai du skirtingi dalykai: skaitymas reikalauja vaizduotės, susikaupimo, o filmas – tai tiesiog veiksmų žiūrėjimas. Skaitydamas knygą, kaip teigė R. Kmita, žmogus gali sugrįžti į ankstesnį puslapį, pasitikrinti. Knygose yra labiau aprašomi veikėjų jausmai ir išgyvenimai, jų mintys ir nuotaikos. Literatūra mus moko empatijos: įsijauti į skaitomos knygos žmogų ir bandai pamatyti pasaulį jo akimis, iš jo pusės.

plačiau >>>

2016-12-18 Viešnagė Šiaulių „Gegužių“ progimnazijoje

    2016 metų gruodžio 8 dieną mūsų gimnazijos atstovai dalyvavo Šiaulių „Gegužių“ progimnazijos organizuotoje adventinėje šventėje „Atbėga elnias devyniaragis“. Mūsų gimnazijai atstovavo folkloro ansamblis „Vieversėlis“, mokytojos Danguolė Norkuvienė, Rasa Prišmontienė ir Lina Adomaitienė, joms talkino ir pora gimnazistų. Folkloristai dainavo liaudies dainas, mokė vaikus bei susirinkusiuosius suaugusiuosius šokti ir žaisti liaudiškus ratelius, nuo jų neatsiliko ir pačios progimnazijos folkloro būrelio mokinukai. Mokytoja Danguolė Norkuvienė visus džiugino natūraliais, jos pačios rankomis gamintais muilais, kurie labai traukė vaikų akis. Mokytojų Rasos Prišmontienės ir Linos Adomaitienės nepakartojami rankdarbiai - išdailintos atvirutės, dėžutės, maišeliai bei kitos grožybės - taip pat nepaliko abejingų. Patys „Gegužių“ mokiniai pardavinėjo konditerinius gaminius ir įvairius gražius dalykėlius. Skambėjo muzika, aidėjo šokių - ratelių žingsniai ir vaikiškas juokas. Šventė buvo graži ir nuotaikinga. Nuotraukos>>>

 Austėja Grinytė, IIIb    2016-12-16 Gimnazistai dalyvavo Tarptautinės antikorupcijos dienos renginiuose

   Gruodžio 7 dieną III klasių gimnazistai dalyvavo ŠU bibliotekoje vykusioje diskusijoje „Visuomenės antikorupcinis švietimas: tarpinstitucinio bendradarbiavimo patirtys ir naujos galimybės", skirtoje paminėti Tarptautinę antikorupcijos dieną. Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskis perskaitė pranešimą antikorupcine tema, Specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vyresnioji specialistė Jurgita Razmytė supažindino dalyvius su antikorupcinio švietimo situacija Lietuvoje. Renginio metu įteikti apdovanojimai Šiaulių apskrities VPK pareigūnams, kurie drąsiai kovoja prieš korupciją.

    Gruodžio 8 d. I-II  klasių gimnazistai klausėsi ŠU dėstytojos Ritos Toleikienės pranešimo „Ar galime įveikti korupciją Lietuvoje?“. Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje, o lektorė skatino jaunąją kartą netoleruoti korupcijos. Nuotraukos>>>

 Etikos mokytoja Irma Žemaitienė2016-12-16 Projekto „Euconnectour" logotipo konkursas

    Kviečiame visus sudalyvauti renkant ERASMUS+ projekto „Euconnectour" logotipą. Konkurso rezultatai priklauso nuo jūsų palaikymo ir aktyvumo, todėl užeikite į gimnazijos feisbuko paskyrą ir paspauskite „LIKE" už jums labiausiai patikusį logotipą. Taip padėsite komisijai išrinkti gražiausią projekto logotipą, kurio autorius bus apdovanotas prizu!
    Geriausias mūsų išrinktas logotipas varžysis su užsienio partnerių pateiktais logotipais ir pretenduos tapti viso projekto oficialiu atvaizdu. Čia rasite visus konkursui pateiktų logotipų pavyzdžius>>>2016-12-15 Bendruomenės vakaras „Saulėtekyje“

 

    Gruodžio 13 – osios  vakarą į gimnazijos salę sugūžėjo šventiškai nusiteikę gimnazijos mokiniai, jų tėveliai, mokytojai.  Jau tradiciškai prieš metų pabaigą gimnazijos bendruomenė susirenka kartu pasidžiaugti nuveiktais darbais, savo pasiekimais. Pirmiausia, visi norintys buvo pakviesti į kalėdines dirbtuvėles, kurių metu gamino įvairius papuošimus ir dekoracijas. Šventinį vakarą aktų salėje pradėjo folkloro ansamblis „Vieversėlis“, vadovaujamas mokytojo Arūno Stankaus. Folkloristai priminė mūsų tradicijas, scenoje šoko, dainavo. Visus susirinkusiuosius pasveikino gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė ir pradėjo metų geriausiųjų apdovanojimus. Už laimėjimus miesto, respublikos, tarptautiniuose konkursuose, varžybose ir olimpiadose direktorė įteikė net 40 padėkų „Saulėtekio” gimnazistams ir jų tėveliams. Šie metai buvo itin gausūs įvairių pasiekimų, mokinių pavardės puikuojasi respublikiniuose ir tarptautiniuose informaciniuose leidiniuose. Apie Ivetos Časonytės ir Gabijos Klimavičiūtės sėkmingą dalyvavimą XVI tarptautinėje vaikų ir jaunimo EKSLIBRISO BIENALĖJE rašoma Lenkijos menininkų kataloge, o gabiausių, talentingiausių, šauniausių Lietuvos moksleivių žinyne „Kas bus kas. Lietuvos ateitis” – Karolio Šalkausko pavardė.

plačiau >>>

2016-12-15 Nariuotakojų viešnagė „Saulėtekyje“

    2016 metų gruodžio 9 dieną vyko netradicinė biologijos pamoka „Nariuotakojai mokykloje.” Į mūsų gimnaziją iš Palangos atvažiavo pirmojo Baltijos šalyse specializuoto nariuotakojų zoologijos sodo atstovė Erika su įspūdingais padarais, t.y. Čilės rože (voras), talifonu (skorpionas), lygiaragiu (voras), nakties vabalais, naminiais svirpliais, šimtakojais, krabais vienuoliais, Vietnamo gyvalazdėmis, Madagaskaro šnypščiančiaisiais tarakonais, sraigėmis. Neeilinėje pamokoje dalyvavo mokiniai, pasirinkę biomedicinos mokslų kryptį bei mokytojos. Atvykusi „Insektariumo“ atstovė pasakojo apie kiekvieno iš atsivežtų gyvūnų ypatybes, jai talkino mūsų gimnazistė Iveta, artimai bendraujanti su tokiais gyviais Šiaulių gamtininkų stotyje. Jos pasakojo, ką kuris padaras mėgsta valgyti, apie gynybos būdus, jų aktyvumą tam tikru paros metu, charakterius. Pristačiusi savo augintinius, mūsų gimnazijos viešnia kai kuriuos gyvūnus leido palaikyti ir mums, mokiniams. Rankose laikėme sraigę, šimtakojį, tarakonus, krabus, gyvalazdes, nakties vabalus, tačiau, dėl galimo pavojaus mūsų sveikatai, negalėjome palaikyti atvežtų vorų. Pasak atvykusios nariuotakojų žinovės, vorų nuodų poveikis matuojamas bitėmis (vorų nuodų poveikis žmogaus organizmui lyginamas su bičių įgėlimais), o vienas iš voragyvių tokių nuodų turėjo nuo 15 iki 20 bičių, todėl suprantama, kodėl negavome jų palaikyti. Vieni biomedicinos mokslo krypties mokiniai iš tolo stebėjo nariuotakojus, o kiti drąsiai juos apžiūrinėjo ir ėmė į rankas. Nebuvo galima nepastebėti mokinių ir mokytojų švytinčių smalsumu akių ir po rimtais veidais pasislėpti negalinčių šypsenų. Ši pamoka buvo ne tik įdomi, bet ir praturtinanti žiniomis bei naujais potyriais. Nuotraukos>>>

Austėja Grinytė, IIIb         2016-12-14 Šiaulių „Saulėtekio" gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su I. Jagmino vairavimo mokykla

Gruodžio 5 d.  Šiaulių „Saulėtekio" gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su I. Jagmino vairavimo mokykla. Pasirašiusios sutartį šalys tapo socialinėmis partnerėmis. Susitarta, jog gimnazijos mokiniai įgydami vairuotojo kvalifikacines kategorijas galės naudotis lengvatų sistema. Vairavimo mokyklos atstovai dalyvaus gimnazijos renginiuose, atliks šviečiamąją veiklą - ves įvairius užsiėmimus, ugdys mokinių elegesio saugioje eismo aplinkoje įgūdžius. Taip pat aptarta profesinio veiklinimo galimybė įmonėje. Tikimės,  produktyvaus, efektyvaus ir kūrybingo bendradarbiavimo.2016-12-09 LOBIS rastas!


  

   IIIa klasės gimnazistas Aurimas Vaitiekus įveikė šios savaitės užuominą. Užuominoje kalbėjome apie Povilą Višinskį. Jam atminti Šiauliuose yra viešoji biblioteka, gatvė ir aikštė su paminklu. Būtent prie paminklo yra vienintelė žaliaskarė. Prie jos ir slėpėsi lobis!
    Kitą savaitę jūsų laukia nauja užduotis!

 2016-12-09 TIRIAMASIS DARBAS - „Vonios burbulų “ gaminimas

   Gruodžio 1 dieną biomedicinos srities mokiniai, vadovaujami chemijos mokytojos Danguolės Norkuvienės atliko tiriamąjį darbą „VONIOS BURBULAI, JŲ GAMINIMAS“.

    Pirmiausia chemijos mokytoja papasakojo, kokios medžiagos įeina į „VONIOS BURBULŲ“ sudėtį, rinkome informaciją apie citrinos rūgštį, natrio karbonatą, eterinius ir kvapius aliejus, dažus, sužinojome jų savybes, panaudojimo sritis. Chemijos mokytoja papasakojo, kaip pasigaminti „vonios burbulą“.

    Vėliau kibome į darbą ir pasigaminome gražius ekologiškus „vonios burbulus“.

DAUGIAU INFORMACIJOS >>>

Biomedicinos srities mokiniai ir chemijos mokytoja2016-12-09 Susitikimas su Kastu.lt

    Gruodžio 8 d. gimnazijoje lankėsi atstovė iš Kastu.lt. Atstovė suteikė visą reikiamą informaciją, kaip išsirinkti norimas studijas užsienyje ir sėkmingai įstoti į universitetą. Kastu. lt atstovauja aukštąsias mokyklas Danijoje, Nyderlanduose, Anglijoje, Švedijoje ir Škotijoje. Jie teikia nemokamas konsultacijas apie stojimo procesą, švietimo sistemą, apgyvendinimą, darbo paiešką, organizuoja nemokamą Kastu anglų kalbos testą, koordinuoja visą stojimo procesą nuo anketos  pildymo iki atvykimo į aukštąją mokyklą. Tikimės, kad gimnazistams susitikimas buvo įdomus ir naudingas.

 

                                                                                    Karjeros konsultantė Diana Kniežaitė2016-12-08 Apsilankymas Šiaulių televizijoje

    Pirmų klasių mokiniai apsilankė Šiaulių televizijoje. Gimnazistai buvo supažindinti su darbu televizijoje, pareigomis, tenkančiomis kiekvienam darbuotojui. Pokalbio metu Šiaulių televizijos direktorius Vytautas Juškus pasidalino žinoma informacija, papasakojo apie esamą situaciją regioninėse televizijose. Mokiniai turėjo progą pabendrauti su darbuotojais, dirbančiais televizijoje, netgi sužinojo, jog galima „pardavinėti orą“ (čia apie reklamą). Vėliau mokiniai su redaktoriumi Gediminu Beržiniu žaidė „Gyvenimą“. Buvo bandoma atskleisti mokinių talentus, išryškinti mokinių būdo savybes. Kalbėta apie gyvenimo pasirinkimus, lemsiančius tolimesnę ateitį. Mokiniai įgavo išminties ir drąsos žengti sunkiu gyvenimo keliu.


                                                 Ib klasės mokinys Oskaras Bogvila2016-12-08 Ieškokite naujo LOBIO!

    Vėl kviečiame visus būti aktyviais ir ieškoti naujo LOBIO.
   UŽUOMINA: Šio iškilaus lietuvio atminimui pažymėti Šiauliuose skirti net trys objektai. Visi jie yra miesto centre, beje, du objektai susijungia. LOBIS slepiasi pritvirtintas prie žaliaskarės šakos, o ši - vienintelė vienoje iš miesto aikščių. 
    Laukiame jūsų nuotraukų!

 2016-12-05 Šiauliečių triumfas tarptautinėse robotų varžybose „Robotex 2016“ Taline

    Gruodžio pirmosios išvakarėse gausus šiauliečių robotikos entuziastų būrys vyko į didžiausias Europoje robotų varžybas „Robotex 2016“ Estijoje. Šiaulių miesto garbę varžybose gynė Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ komanda kartu su Šiaulių robotikos klubu, Jaunųjų technikų centru bei VšĮ Išmaniosios mokyklos mokiniais.

plačiau >>>

2016-12-04 Pirmokų viešnagė Prekybos ir verslo skyriuje

    Lapkričio 30 d. pirmos klasės gimnazistai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro prekybos ir verslo skyriuje. Mokiniai buvo supažindinti su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis. Vėliau mokiniai pasiskirstė po praktinio mokymo kabinetus. Gimnazistai galėjo „pasimatuoti“ padavėjo - barmeno specialybę. Jie dalyvavo užsiėmime, kurio metu plakė kokteilius ir juos degustavo. Kita mokinių grupė kepė ir dekoravo keksiukus. Gimnazistai apžiūrėjo puikią kalėdinių kepinių parodą. Visų nuotaika buvo puiki.

                                                                                       Ia klasės auklėtoja Diana Kniežaitė2016-12-02 Konferencija „Laiko ženklai“

    Lapkričio 30 dieną mūsų gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo Šiaulių krašto edukaciniame – kultūriniame renginyje „Laiko ženklai. Saulės ženklai Šiaulių (Saulės) krašte“. Konferencija vyko Šiaulių PRC Mechanikos skyriuje. IVa klasės mokinė Karolina Dambrauskaitė skaitė pranešimą „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą“ (mokytoja Diana Gilytė). Ib klasės mokiniai Aristida Serbaitė, Samanta Marcinkevičiūtė, Gabrielius Pociliauskas, Emilija Norkutė, Gabrielė Nagytė, Ignas Kaulokas, Aistė Astrauskaitė kalbėjo „Saulėtai ir linksmai apie Šiaulius“ (mokytoja Roma Glinskienė).  „Tekstą tikėjimo šviesoje“ pristatė IIIa klasės mokiniai Mantas Gabalas ir Aurimas Vaitiekus (mokytoja Jūratė Montvidienė). Ib klasės merginos Renalda Jankauskaitė ir Evelina Serafinaitė supažindino „Su knygos šviesa“ (mokytoja Loreta Andriuškevičienė). Mūsų gimnazistai pasirodė šauniai.

                                                                               Lietuvių kalbos mokytojai2016-12-01 Šiaulių „Saulėtekio” gimnazija kelyje į Europą

    apkričio 21-26 d. Piačenzoje (Italija) vyko pirmasis tarptautinis projekto be-well@school.eu koordinatorių iš Esens (Vokietija), Piačenzos (Italija), Przemysl (Lenkija) ir Šiaulių (Lietuva) projektinis susitikimas, kuriame Lietuvai atstovavo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojos Asta Plukienė ir Ingrida Railienė.

   Susitikimo tikslas buvo sukonkretinti projekto bendruosius ir turinio klausimus, visų pirma aptariant geros savijautos mokykloje aspektus. Projektas, finansuojamas Europos Sąjungos, prasidėjo 2016 m. rugsėjo 1 d. ir tęsis iki  2018 m. birželio 30 d.

  Susitikime buvo pasirengta pirmajam projektiniam mokinių susitikimui Lenkijoje, kuris įvyks 2017 m. vasarį. Buvo sudarytos keturios tarptautinės mokinių grupės, kurios per ateinančias savaites turės temai be-4.0@school parengti skaitmeninių priemonių panaudojimo pamokose galimybių aprašą. Tam pasitarnaus tarptautinis internetinis Etwinning portalas, kuriame visiems šiame projekte dalyvaujantiems nariams buvo sukurtas virtualusis klasės kambarys.Tarptautinių mokinių darbo grupių rezultatai vėliau Lenkijoje bus bendrai aptarti, susumuoti ir išplėtoti.

plačiau >>>

2016-11-30 Surink pokemonus „Saulėtekio” labirintuose

    Šių metų lapkričio 25 dieną vyko jau tradiciniu tapęs renginys - „Saulėtekio“ labirintai. Labai džiaugiamės tokiu dideliu mokinių skaičiumi, nes dalyvavo net 14 komandų. Sulaukėme moksleivių iš Gegužių, Ginkūnų, Zoknių, Gytarių, Dainų ir Ragainės progimnazijų. Renginio metu dalyviams reikėjo orientuotis mokykloje pagal pateiktą žemėlapį, vykdyti mokytojų paskirtas užduotis, ieškoti ir rinkti paslėptus pokemonus. Visi buvo labai aktyvūs ir energingi, noriai vykdė užduotis ir stengėsi aplenkti draugus. Nors pirmoji vieta atiteko tik vienai komandai, kiti irgi nenusiminė, nes svarbiausias tikslas buvo gerai praleisti laiką.

plačiau >>>

2016-11-29 Susitikimas su Šiaurės Lietuvos kolegijos studentais iš užsienio

    Lapkričio 18 dieną grupė Šiaurės Lietuvos kolegijos studentų - Erasmus programos dalyvių - lankėsi Šiaulių miesto „Saulėtekio" gimnazijoje. Vizito tikslas - pristatyti kolegijos partnerei savo mokslo institucijas, šalis, regionus.... ir tiesiog pabendrauti su gimnazijos moksleiviais. Susitikimas vyko anglų kalba, todėl visi atsidūrėme improvizuotoje anglų kalbos paskaitoje - pamokoje. Moksleivius nustebino betarpiškas studentų bendravimas, geranoriškumas, pagarba šaliai (bandyta kalbėti lietuviškai), kurioje studijuoja. Visus pristatymus lydėjo plojimai, šypsenos, padrąsinimo bei pritarimo šūksniai. Gražu buvo stebėti jaunimo bendravimą bei moksleivių reakciją į studentės iš Italijos Agnes Faino žodžius: „Mokykitės - juk žinios yra vertingiausia, ką galite gauti jaunystėje". O kad tikrai mums visiems buvo gera kartu, įamžinta ir nuotraukose.

Anglų kalbos mokytoja Vilma Bazarienė2016-11-29 Pergalė Šiaulių m. mokinių lietuvių kalbos konkurse „Taisyklinga kalba - vertybė“

    2016 m. lapkričio 23 dieną Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko Šiaulių miesto mokinių lietuvių kalbos konkursas „Taisyklinga kalba – vertybė“. Konkurso tikslas kilnus – ugdyti taisyklingai gimtąjį žodį vartojantį mokinį. Šįmet tradiciniame renginyje dalyvavo 30 mokinių, kurie buvo suskirstyti į dvi grupes: varžėsi progimnazijų aštuntokai bei gimnazijų pirmokai ir antrokai. Mūsų gimnazijai šiame konkurse atstovavo dvi mokinės: Austėja Chorūnaitė iš Ia klasės (lietuvių kalbos mokytoja Loreta Andriuškevičienė) ir Neringa Burbaitė iš IIa klasės (lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Montvidienė). Neringa konkurse dalyvavo labai sėkmingai: ji iš 100 taškų surinko net 90 ir laimėjo I vietą! Labai džiaugiamės Neringos pasiekimais. Dėkojame abiem gimnazistėms, dalyvavusioms konkurse.

                                                                                                               Lietuvių kalbos mokytojai

 2016-11-29 „Saulėtekio“ žinios


Žiūrėti YouTube2016-11-28 Verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai 2016“

    Šių metų lapkričio 24-26 dienomis Šiaulių arenoje vyko verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai 2016“. Kasmet tris dienas vykstanti verslo ir pasiekimų šventė vienu metu vienoje erdvėje sutelkia Šiaurės Lietuvos regiono smulkaus ir vidutinio verslo atstovus, pirkėjus, užsakovus ir verslo partnerius. 

Džiugu, kad šiemet Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijai šioje parodoje buvo patikėta neeilinė užduotis – visos parodos atidarymas!  Mūsų gimnazijos Robotikos klubo demonstruoti išradimai sužavėjo ne vieną žymų Šiaulių miesto politiką ar verslo pasaulio atstovą, užsienio svečius ir eilinius šiauliečius. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas mūsų gimnazijai įteikė padėką už BŪSIMŲ KŪRĖJŲ IR IŠRADĖJŲ UGDYMĄ! Šis apdovanojimas labai pradžiugino gimnazistus ir dar kartą įrodė, kad mokinių kūrybingumas, įdėtas darbas, aktyvumas nelieka nepastebėti ir dar labiau skatina tobulėti, aktyviai veikti bei garsinti gimnazijos ir miesto vardą.

  Parodos metu gimnazistai aktyviai dalyvavo Karjeros ir kontaktų klube. Ten jie susitiko su įmonių atstovais, bendravo su „Verslo avilio” įkūrėju Mariumi Pareščiumi, akceleratoriaus „Startup Highway“ įkūrėju Roku Tamošiūnu. Taip pat vyko srautinės paskaitos, kuriose gimnazistai gilino žinias ekonominiais, verslo klausimais. Lapkričio 25 d. „Saulėtekio“ gimnazijos estradinė grupė koncertavo Šiaulių arenoje. 

  Didžiuojamės savo gimnazistais bei mokytojais, kurie nestokodami energijos bei entuziasmo, pristato gimnazijoje vykdomas veiklas tokiuose svarbiuose renginiuose kaip šis. Renginio akimirkos>>>

Mokytoja Giedrė Kielaitė2016-11-25 Rastas ir trečiasis LOBIS!

    Džiaugiamės, kad nesunkiai įveikėtė užduotį ir suradote trečią LOBĮ. Šįkart pasistengė Izabelė Perminaitė (IIa) ir Gabrielė Viliūtė (IIa).

    Užuominoje buvo kalbama apie JAS, tai - uniformos. J. Erlickas juokavo, kad su uniformomis - jie 02, t.y. policininkai. Nenaudojamas policijos pastats yra Tilžės g. ir Aukštabalio g. kampe. LOBIS slėpėsi toje pusėje, nuo kurios matosi Šiaulių arena.2016-11-24 Kariuomenės diena „Saulėtekyje“

    Lapkričio 23 dieną minima Lietuvos kariuomenės diena. Tą dieną „Saulėtekio“ gimnazijos IIIc klasės mokiniai kvietė visus pasitikrinti, ar jau esame pasiruošę būti kariais. Geras karys turi būti ištvermingas, greitas, šoklus, vikrus. Visi gimnazistai galėjo išmėginti, kaip ilgai gali išlaikyti penkių kilogramų kimštinį kamuolį, kiek su juo gali padaryti pritūpimų, galėjo pasivaržyti, kas daugiau kartų peršoks per virvutę, pasuks lanką. Buvo galima išbandyti ir savo taiklumą, pamėtyti strėlytes į taikinį. Aktyvūs buvo ne tik mūsų Ib ir IIb klasių gimnazistai, bet ir gimnazijos direktorė, mokytojai. Tą diena gimnazijos svečiai iš „Ragainės“ progimnazijos taip pat „pasimatavo“ kario uniformą: išbandė įvairias rungtis, ragavo kareiviškos košės. Organizatoriai, IIIc klasės mokiniai, buvo patenkinti, kad namuose gaminta kareiviška košė bemat išgaravo, kad buvo įvertinti jų kulinariniai sugebėjimai. „Norėčiau daugiau tokių linksmų, judrių pertraukų“, - komentavo pakalbinti gimnazistai. „Mums kareiviška apranga tinka“, - šmaikštavo ir patys organizatoriai.
Nuotraukos >>>

IIIc klasės auklėtoja Roma Glinskienė2016-11-24 MŪSŲ TINKLININKAI - PIRMI!

    Lapkričio 22 dieną „Romuvos“ gimnazijoje vyko Šiaulių miesto vaikinų tinklinio turnyras Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Mūsų gimnazijos vaikinai pusfinalyje rezultatu 2:0 nugalėjo Šiaulių universitetinės gimnazijos moksleivius, o finale tokiu pat rezultatu 2:0 nugalėjo „Romuvos“ gimnazijos komandą ir tapo šio turnyro nugalėtojais. Antri liko „Romuvos“, treti - Šiaulių universitetinės gimnazijos vaikinai kovoje dėl trečios vietos nugalėję Didždvario gimnazijos komandą.

    Turnyras buvo gerai organizuotas. Nugalėtojai buvo apdovanoti taure ir diplomais, prizininkai - diplomais.

    Nugalėtojais tapo: Dominykas Klovas 2a, Eligijus Šalkauskas 4a, Lukas Tamulis 3b, Romanas Charaim 3a, Armandas Stankus 3b, Erikas Akstinas 3b, Tadas Domeika 3c, Nikita Zaicev 3a, Dovydas Nartautas 3b. Komandos treneris Jonas Klapatauskis.

    Sveikinu komandą ir džiaugiuosi vis gerėjančiu žaidimu. Nuotraukos>>>

 

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis2016-11-23 Iliustruoju žodį

    Savaitė, skirta lietuvių kalbos renginiams, praėjo. Nuo pirmadienio iki penktadienio gimnazistai dalyvavo vis kitame renginyje. Mėgstamos knygos iliustracijai buvo skirta pirmoji savaitės renginių diena, bet iliustracijas mokiniai dailino iki pat penktadienio, kada ir buvo išrinkti nugalėtojai. I vietos nugalėtojas Karolis Šalkauskas (IVa kl.), kuris iliustravo V. Mykolaičio-Putino romaną „Altorių šešėly”. II vieta atiteko Neringai Burbaitei (IIa kl.), piešusiai Dž. D. Selindžerio romano „Rugiuose  prie bedugnės” pagrindinio veikėjo Houldeno Kolfildo portretą. III vietos laimėtoja Izabelė Perminaitė (IIa kl.). Ji iliustravo R. Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų”.

    Sveikiname nugalėtojus ir džiaugiamės visų dalyvių puikiais darbais. Iliustracijos>>>

Lietuvių k. mokytoja Diana Gilytė2016-11-23 Olympis 2016

    Vykdant Lietuvių kalbos savaitės veiklas nebuvo pamirštas ir Olympis 2016, edukaciniai konkursai 1-12 klasių mokiniams. Grupelė I-IV kasių gimnazistų sėkmingai sudalyvavo lietuvių kalbos konkurse. Geriausiai pasisekė (91 procentas) Regimantai Tumaitei (IVb kl.). Sveikiname ir džiaugiamės visais išbandžiusiais savo jėgas.

 2016-11-23 Ieškokite jau trečio LOBIO

UŽUOMINA: Juozas Erlickas yra sakęs: „Su JOMIS jie 02, o be JŲ jie 0”. 02 LOBIO paieškoje labai svarbu. JAS gimnazistai privalo turėti, bet kiekvienoje ugdymo įstaigoje JOS skirtingos. LOBIS paslėptas prie jau nenaudojamo pastato, kuriame darbuotojai taip pat vaikšto su JOMIS. Stovint prie LOBIO matosi vienas labai didelis stiklinis pastatas!

Laukiame jūsų nuotraukos su LOBIU!

 2016-11-23 Gimnazistai paminėjo pasaulinę sveikinimosi dieną

    Lapkričio 21 d. pasaulyje minima sveikinimosi diena. Pasisveikinimas – pagarbos kitam žmogui ir asmeninės žmogaus kultūros išraiška. Gimnazistai šią dieną paminėjo miesto pėsčiųjų bulvare, dalyvaudami akcijoje – flešmobe. Mokiniai, sustoję vienas šalia kito, sudarė žodį „Labas“ ir vieną minutę sutartinai skandavo pasisveikinimo žodžius. Apkabino draugą, pasveikino praeivį, taip primindami mandagumo ir pagarbos kitam svarbą.  

    Nepamirškime, jog nuo pasisveikinimo prasideda bendravimas. Matykime vieni kitus! Sveikinkimės vieni su kitais! Nuotraukos>>>

                                                                                               Mokytoja Irma Žemaitienė2016-11-22 Samprotaujamųjų rašinių konkurso nugalėtojai

    Lapkričio 16 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje aštuntą kartą vyko Šiaulių miesto III-IV klasių mokinių samprotaujamųjų rašinių konkursas, kurį organizavo gimnazijos lituanistai. Iš viso konkurse dalyvavo dvidešimt penki mokiniai. Jie tris valandas kūrė keturių šimtų žodžių samprotaujamąjį rašinį temomis „Koks žmogus vertas pagarbos?“, „Ar stiprių jausmų išgyvenimai keičia žmogų?“). III klasių grupėje I vietą užėmė „Romuvos“ gimnazijos mokinė Ieva Auškalnytė (mokytoja Gitana Trinkaitė), II vietą – J. Janonio gimnazijos mokinė Ieva Šileikaitė (mokytoja Asta Valavičienė), III vietą – Didždvario gimnazijos mokinė Ugnė Tylenytė (mokytoja Lina Michailovienė) ir S. Daukanto gimnazijos mokinė Nerilė Gudmonaitė (mokytoja Alvyda Jusienė). IV klasių grupėje I vietą užėmė  Lieporių gimnazijos mokinė Augustė Ušinskytė (mokytoja Sandra Puzarienė), II vietą – J. Janonio gimnazijos mokinė Bertina Dragūnaitė (mokytoja Laimutė Samulionienė), III vietą - Lieporių gimnazijos mokinė Ieva Abdukevičiūtė (mokytoja Sandra Puzarienė). Nuoširdžiai sveikiname laimėtojus ir linkime brandžių minčių!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai

                                                                 2016-11-22 Dešimtoji akcija „Dovanoju knygą gimnazijai“

   Lapkričio 18 dieną mūsų mokykloje vyko jau dešimtoji akcija „Dovanoju knygą gimnazijai“. Šiais metais ji skirta J. Ivanauskaitės 55 gimimo metinėms paminėti. Renginį pradėjo mūsų pirmokai – Austėja Chorūnaitė, Erika Bukauskaitė, Goda Sireikytė ir Lukas Domeika paskaitė eilėraščių iš vienintelio rašytojos poezijos rinkinio „Odė džiaugsmui“. Tiesa, džiaugsmo šiose eilėse nedaug, nes J. Ivanauskaitė kurdama jau sunkiai sirgo. Abiturientės Brigita Petraitytė ir Evelina Tučkutė mums papasakojo apie šios talentingos ir įvairiapusės asmenybės trumpą gyvenimą ir išskirtinę kūrybą.

plačiau >>>

2016-11-21 Respublikinė konferencija „Žmogus ir gamta“

    Lapkričio 17 d. kartu su geografijos mokytoja Asta Titeniene ėjome į Juliaus Janonio gimnaziją, kurioje įvyko 5-oji respublikinė konferencija „Žmogus ir gamta“, skirta aplinkosaugininkui, fotografui, keliautojui, Australijos lietuviui Olegui Truchanui atminti. Konferencijoje pristačiau savo vykdytus projektus, kurie turėjo didelės reikšmės gamtai, atsižvelgiant į jos dabartinę padėtį. Sužinojau ir praplėčiau savo žinių akiratį, atrasdama daugiau informacijos, kuri bus naudinga ateityje. Taip pat tai buvo puiki proga pristatyti Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vykdomą popamokinę veiklą bei  turiningai praleisti laiką. Nuotraukos>>>

                                                                                                            Abiturientė Greta Tručinskaitė                                                                      2016-11-10 Naujas konkursas „Saulėtekio lobiai"

Akcijos organizatoriai yra Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija. Konkurse gali dalyvauti visų Šiaulių miesto ugdymo įstaigų moksleiviai. 

Konkurso tikslas – skatinti mokinius judėti ir kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, o taip pat ugdyti mokinių loginį mąstymą.

Konkurso uždaviniai:

  1. Skatinti mokinius domėtis miesto istorija ir geografija ieškant paslėptų lobių;
  1. Ugdyti loginį mąstymą suprantant pateiktas užuominas.

UŽUOMINA: toli nuo mokyklos nuklysti nereikia, lobis slepiasi po visai nauja atminimo lenta, o ji simbolizuoja žmones, kuriuos sieja dvi datos, bet skiria 72 metai.

plačiau >>>

Nuorodos
Šiaulių miesto savivaldybė
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Daugvydas
Nomeda
Fabijonas
Sebastijonas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius