Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@splius.lt
Kai abiturientams baigiasi pamokos...

Data: 2018-05-28

   Gyventi laukiant...Turbūt nieko už tai nėra gražiau! Mes visi gyvename nuolat laukdami... Būdami mokiniai laukiame, kol baigsis pamokos, būdami mokytojai – kol mokiniai supras temą ir net tai, kad ne tik ji yra svarbiausia, būdami tėvai laukiame, kol užaugs vaikai... Atrodytų, laukiame ir laukiame... Užtat ir sulaukiame... švenčių! Tik po to suprantame, kad viskas įvyko per greit. Atrodė, laukti buvo sunku, o bėgant laikui paaiškėjo, kad per gražu ir per gera...

   Šis gimnazijos IX abiturientų laidos Paskutinis skambutis, švęstas gegužės 24 dieną, darsyk paliudijo, kad laukti šventės buvo verta! Gražiai ir širdingai suplanuotas renginys trečiokams prasidėjo nuo žiedlapių kilimo paieškų, klasių suolų ir durų puošimo, meninės kompozicijos ir nuotraukų filmuko kūrimo... Tai nematomo, bet būtino šventės scenarijaus pradžia. Už ją esame dėkingi neformaliojo ugdymo organizatorei Linai Jokubauskienei, kūrybingiems trečiokams ir jų klasių auklėtojoms.

   Po abiturientų sutikimo gimnazijoje ir auklėtiniams skirtos klasių auklėtojų Paskutinės pamokos pilnoje aktų salėje sveikinimus tęsė teatro mokytojos Linos Jokubauskienės parengta jautri ir nuoširdi trečiokų meninė kompozicija, 3a klasės mokinės Izabelės Perminaitės atliekama daina „Gaila“, lydima 3a klasės mokinių Gabijos Grigaliūnaitės, Erikos Giedrikaitės ir 1a klasės mokinės Vaivos Tolvaišaitės šokio, skambėjo 1a klasės mokinio Normanto Kuolo atliekama daina „Baltos lelijos“. Po mokinių meninės programos visą salę plojimams pakilti įkvėpė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Dianos Gilytės bei muzikos mokytojo Rolando Janušo su grupe „Vairas atliekama lyriška daina „Paukščiai“. „Išskridę paukščiai į namus/ Sugrįš pavasarį saulėtą“, – šie dainos žodžiai mokytojams ir tėveliams skambėjo kaip gražus, viltingas abiturientų – ir mokinių, ir vaikų – pažadas išėjus iš mokyklos ar namų į brangias ir visada lauksiančias vietas būtinai sugrįžti... Po to abiturientus sveikino Gegužių ir „Rasos“ progimnazijų mokinių šokis ir daina (iš šių mokyklų į „Saulėtekį“ yra atėjusi nemaža abiturientų dalis), Gegužių progimnazijos direktorės Silvijos Baranauskienės kalba dovanojant knygą ir šios progimnazijos mokinių pagamintas gėles. Visi gimnazijos mokytojai ir mokiniai, svečiai sukūrė išties pakilią šventės nuotaiką!

   Kaip visada šiltas, nuoširdus, prasmingas mūsų gimnazijos direktorės Jūratės Kaščiuškienės žodis darsyk patvirtino, kad mokykloje užauga išskirtinių gebėjimų jaunoji karta, turinti didelių siekių. Ne sykį laimėtos dalykinės olimpiados, įvairaus lygio konkursai  skatina mus visus didžiuotis abiturientų pasiekimais. Malonu ir svarbu, kad Direktorė visada tiki savo mokiniais ir mokytojais  – ir teigiamų emocijų, ir žinių bei gebėjimų, ir žmoniškumo vėliavnešiais.

   Vargu, ar kas nors gali būti jautriau ir gražiau už Tėvelių žodį! Jie suvokia šios šventės akimirkos svarbą ir su begaline meile išleidžia savo vaikus į kitokį, naują, gyvenimą. Iš tikrųjų ir patys jį pradeda. Tėvelių vardu kalbėjusi 4a klasės mokinio Eriko Čilinskio mama Aida Čilinskienė daugelį paskatino pajausti, kaip drėksta akys, o per kūną bėga šiurpuliukai... Tai buvo nuostabi dėkingumo pamoka. Dėkingumo pamoka, skirta ne tik mokytojams, bet ir savo vaikams – tai dar labiau jaudino. Mamos žodžiai švelniai priminė, kad visų tinkamo auklėjimo situacijų net pačiose geriausiose knygose surašytų nėra, užtat kartais dėl begalinės meilės ir noro padėti, noro stumtelėti pirmyn, net kai vaikai to neprašo, priešingai, net nenori, nes patys pasiryžę iššūkius įveikti, tėveliai truputėliuką linkę per daug atsakomybės prisiimti sau. Tad drauge su vaikais užauga ir tėvai, kad sugebėtų jaunu žmogumi pasitikėti, suteiktų laisvę ir apskritai leistų patiems eiti jų pasirinktu keliu. Tačiau svarbiausias gyvenime tėvystės egzaminas jau išlaikytas – užauginti dukros ir sūnus! Mokykliniame gyvenime mes, mokytojai, visada jautėme, kad mūsų mokiniai turi šeimą, turi namus, turi tėvus, senelius, globėjus ir dėl to yra laimingi bei turtingi.

   Be tėvelių, abiturientų gyvenime visada svarbios auklėtojos –  lyg mamos. Tad trečiokai renginio vedėjai Neda Tumėnaitė ir Mantas Meškauskas joms taip pat suteikė žodį. Klasių auklėtojos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ro-MA Glinskienė, etikos mokytoja Ir-MA Žemaitienė, fizikos mokytoja Vil-MA Krankalienė (MA+MA+MA= MAMA) savo mintimis apie skirtingas klases, jose skirtingus mokinius, bet panašias jaunystės išdaigas dalijosi su šventiškai nusiteikusia gimnazijos bendruomene. Atrodytų, ketveri įvairiaspalviai metai prabėgo lyg viena graži diena auklėtojoms auginant Žmogų ir skatinant žmoniškumą, kurį vėliau šventėje paliudijo abiturientų padėka mokyklai, jų testamentas, pratęsta medelių alėja, kaip amžino buvimo šios gimnazijos mokiniu liudijimas, palikta dovana mokyklai – sėdmaišių komplektas, už kurį ketvirtokams nuoširdžiai dėkoja administracija ir mokytojai.

   Kai abiturientams baigiasi pamokos, prasideda didžioji GYVENIMO šventė, kuriai mes visi: IX laidos ketvirtokai, jų tėveliai ir mokytojai, esam pasirengę, nes žinom, kad namų darbai atlikti. Sakysit: o pažymiai, o balai? Bet tai ne Paskutinio skambučio, o kitų švenčių, kaip Brandos atestatų įteikimo ir net apskritai viso GYVENIMO, tema ir būsimas įvertinimas. Svarbu, kad dabar yra visiems gerai: Jums, Abiturientai, – kad užaugot ir baigiasi (beprasidedančios J) pamokos, mums, Mokytojams, – kad auginom, Jums, Tėveliai, – kad užauginot!   NUOTRAUKOS>>>

P.S. Mieli Abiturientai, džiaugiamės, kad mes pažinome vieni kitus!

Su meile „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės vardu


Jūratė Montvidienė
Kita informacijaKita informacija

2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.2018-06-18 Mokytojų žygis baidarėmis upe Dubysa

   Birželio 16d., šiltą šeštadienio rytą patys aktyviausi, drąsiausi, linksmiausi mokytojai susirinkome prie Lyduvėnų tilto. Susiskirstėme poromis, susėdome į baidares ir išplaukėme Dubysos upe.  Plaukdami gėrėjomės nuostabiu kraštovaizdžiu. Dar kartą įsitikinome, kad Lietuva yra nepaprasto grožio kraštas. Šiek tiek pavargome irkluodami, tačiau patyrėme puikių emocijų ir gerų įspūdžių. NUOTRAUKOS>>>

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai2018-06-18 Konkursas „Palaimintasis Teofilius ir popiežius Pranciškus“

   Birželio 16 d. Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje Vilniuje apdovanoti respublikinio mokinių rašinių ir piešinių konkurso „Palaimintasis Teofilius ir popiežius Pranciškus“, kurį organizavo Palaimintojo Teofiliaus Matulionio labdaros ir paramos fondas, laureatai. Palaimintojo Teofiliaus Matulionio fondo vardu kūrybinės sėkmės mokiniams linkėjo „Lietuvos katalikų radijo“ redakcijos įkūrėjas, dailininkas Vaidotas Žukas ir kunigas Julius Sasnauskas.

   Kūrinius konkursui sukūrė mūsų gimnazijos IIIB klasės mokiniai Lukas Bičiūnas ir Rimvydas Gedvilas. Lukas - plastiko raižinį „EXL Francisci pp. Summi Pontificis. Beatus Theophilus Matulionis“, o Rimvydas - linoleumo raižinį „Beatus Theophilus Matulionis“.

   Moksleivių darbus vertino TM fondo nariai ir pakviesti ekspertai: dailėtyrininkė dr. Giedrė Jankevičiūtė, žurnalistas iš Vatikano radijo Saulius Augustinas Kubilius.

   Komisijos sprendimu Rimvydui Gedvilui už linoleumo raižinį paskirta  II vieta  ir 100 Eur premija.  Mokinius  ruošė dailės mokytoja Rasa Prišmontienė ir tikybos mokytoja Nijolė Pankratovaitė. Plačiau apie konkursą galite paskaityti ČIA.    NUOTRAUKOS>>>2018-06-15 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kviečia nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos tapti mūsų bendruomenės dalimi!

Čia Tavęs laukia draugiška profesionalų mokytojų komanda ir

Sąlygos, Saugumas, Saviraiška

   Čia gali pasirinkti:

 • biomedicinos mokslų kryptį;
 • robotikos kryptį;
 • platų spektrą dalykų modulių ar kitų pasirenkamųjų dalykų;
 • sporto kryptį („Sportinių žaidimų lyga“, treniruotės su TRX diržais ir kt.);
 • mokytis nuotoliniu būdu (gali mokytis visos šalies mokiniai);
 • įdomiausią veiklą iš 17 nemokamų būrelių (viename jų – „Robotikos“ – galima sukurti net savo robotą, „Jaunųjų žurnalistų būrelyje“ – išmokti rengti reportažus);
 • kitą meninę, visuomeninę, etnokultūrinę, prevencinę veiklą.

   Prašymai mokytis I (9-ose) ir III (11-ose) gimn. klasėse
priimami 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

   Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje, tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

   Išsamesnė informacija tel. (8 41)  55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt.2018-06-15 Edukacinė veikla „Medvilninio maišelio dekoravimas“

   Birželio 14 d. „Saulėtekio“ gimnazijoje Ic ir IIb  klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje Medvilninio maišelio dekoravimas“. Jie dekoravo medvilninį maišelį naudodami specialų tušą, antspaudus, tapė specialiais tekstiliniais dažais teptuku, piešė markeriais ir flomasteriais. Edukacinį užsiėmimą vedė Skizze studijos vadovė Kristina Taurosevičiūtė. Po renginio mokiniai išsinešė savo paties pagamintą mielą meno kūrinėlį.

Auklėtojos Ingrida Railienė ir Irma Žemaitienė2018-06-14 Svarbi informacija abiturientams

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO ĮSAKYMAS

DĖL 2018 METŲ PAGRINDINĖS SESIJOS VALSTYBINIŲ BRANDOS EGZAMINŲ REZULTATŲ SKELBIMO DATOS

Informacija ČIA.

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė2018-06-14 Pergalės tarptautiniame konkurse „Eno Art Bee Contest“

   Į klausimą, kaip pasaulis atrodytų be bičių, galima atsakyti, kad be jų kiltų didžiulė problema, kaip išmaitinti daugiau nei septynis milijardus planetos gyventojų, nes bitės atsakingos mažiausiai už trečdalį mūsų kasdienio maisto. Dar Albertas Einšteinas prognozavo – jei bitės išnyktų, žmonija ištvertų vos kelerius metus. Tokias liūdnas hipotezes mokslininkai kelia ne šiaip sau – bičių pasaulyje stipriai mažėja. O labiausiai gąsdina tai, kad niekas tiksliai negali paaiškinti, kodėl bitės darosi vis silpnesnės.

   Gegužės 20 d. yra švenčiama Pasaulinė bičių diena. Minint šią dieną yra organizuojamas tarptautinis konkursasEno Art Bee Contest“. 2014 m. World Bee Day iniciatyvą pradėjo Slovėnija. Šiuo projektu siekiama ugdyti visuomenės sąmoningumą skatinti žmones tapti aktyviais atliekų tvarkytojais, tokiu būdu tausoti ir gamtos išteklius.  Šiais mokslo metais Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai: Normantas Kuolas, Justinas Veligoras, Viktorija Jakunčikovaitė ir Agnė Mamaikaitė, taip pat išreiškė norą dalyvauti konkurse...   NUOTRAUKOS>>>

plačiau >>>

2018-06-14 „Pirmokų olimpinės žaidynės 2018“

   Birželio 12 d. mūsų gimnazijos pirmokai rinkosi į sporto salę, kuriame vyko projekto „Pirmokų olimpinių žaidynių“ sportinės varžybos. Tai tradicinis renginys, vykstantis jau dešimti metai. Šio projekto tikslas – plėsti pirmokų žinias apie olimpines žaidynes, jų istoriją, tikslus, uždavinius, skatinti garbingos kovos, kilnaus elgesio principus, ugdyti atsakomybės už savo sveikatą, poelgius jausmą.

   Renginys prasidėjo dalyvių paradu. Dalyvius pasveikino ir žaidynių pradžią paskelbė kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis. Sportinę programą sudarė septynios rungtys:

 1. „Palestra“ bėgimas.
 2. Bėgimas su kliūtimis „Per kupstus, per pelkę“.
 3. Šuolis iš vietos „Šoklusis atletas“.
 4. Sunkaus kamuolio metimas į taikinį „Mesk toliau, mesk tiksliau“.
 5. Lengvosios atletikos estafetė 4x125 m.
 6. Krepšinio estafetė.
 7. Virvės traukimas.

Po atkaklių ir įnirtingų kovų ant nugalėtojų pakylos užlipo šie pirmokai...

plačiau >>>

2018-06-13 Išvyka į Druskininkus

   Ankstyvą birželio 6 d. rytą grupelė Ia, IIa ir IIb kl. mokinių išvykome į Druskininkus.

   Aplankėme Dzūkijos miškų apsupty spindintį stiklinį kupolą – Merkinės piramidę, sovietmečio dvasia alsuojantį Grūto parką, kuriame apžiūrėjome sovietinių skulptūrų ekspoziciją, mini zoologijos sodą, kuriame nedaug gyvūnų, bet daug paukščių, pasisupome sovietinėse sūpynėse – laiveliuose.

   Iš Grūto parko keliavome į Druskininkus. Ten grupelė mokinių linksmai pramogavo vandens parke, kiti grožėjosi miestu, kėlėsi keltuvu „Lynų kelias“,  aplankė M. K. Čiurlionio namą, kuriame kompozitorius ir dailininkas pradėjo savo kūrybos kelią. Laiką praleidome ir turiningai, ir prasmingai.

   Jei nežinote kur vykti ir ką aplankyti, tikrai neapsiriksite pasirinkę šį mūsų jau išbandytą maršrutą! NUOTRAUKOS>>>

Mokytojos Nijolė Pankratovaitė ir Irma Žemaitienė2018-06-12 Paskaita „Studijos užsienyje“

   Š.m. gegužės 31 d.Saulėtekio“ gimnazijoje I ir II klasių mokiniai klausėsi paskaitosStudijos užsienyje“. Šią paskaitą vedė www.kastu.lt atstovė Monika. Ji supažindino su studijavimo galimybėmis Didžiojoje Britanijoje, Nyderlanduose, Danijoje, Švedijoje, Suomijoje, pristatė stoti reikalingus dokumentus, pakalbėjo apie mitus, susijusius su pragyvenimu ir mokymusi užsienyje. Gimnazistai žiūrėjo filmukus, pasakojančius apie studentų sėkmės istorijas. Paskaitos pabaigoje Monika atsakinėjo į mokinių klausimus.  NUOTRAUKOS>>>

Daugiau informacijos apie studijas užsienyje galima rasti https://www.kastu.lt/.

Karjeros konsultantė Vilma Krankalienė2018-06-12 Socialinė akcija „MISIJA: NULIS“

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje lankėsi socialinės akcijos „MISIJA: NULIS“ organizatoriai. Lektorė Austė Juozapaitytė gimnazijos bendruomenės narius mokė atpažinti individualų poveikį aplinkai, keisti kasdienius įpročius bei fiksuoti realią jų naudą. Akcijos metu gimnazistai buvo skatinami įsitraukti į elgesio pokyčių eksperimentą, kad galėtų savo veiklos poveikį aplinkai lengvai apčiuopti. Dalyviai 30 dienų turės fiksuoti savo įpročius ir įvertinti, kaip jie teršia aplinką, o kitas 30 dienų siekti pagerinti rezultatus. Kiekvienas akcijos dalyvis gavo  specialius išmaniuosius žingsniamačius. Vienas esminių eksperimento tikslų – informuoti mokinius apie jų kasdien vartojamų produktų, transporto, netvarių elektros prietaisų žalą, naudojamų cheminių medžiagų savybes, jų poveikį žmogui ir aplinkai, cheminių medžiagų elgseną gamtoje. Kitas labai svarbus lūkestis yra paskatinti rinktis mažiau pavojingus produktus, atpažinti buityje naudojamų pavojingų cheminių elementų etiketes, ženklinimo simbolius, rinktis draugiškesnes aplinkai transporto priemones, dažniau vaikščioti pėsčiomis, taupyti elektros energijos ir vandens išteklius, mažinti buitinių atliekų kiekį.

    Džiaugiamės turėdami galimybę įsitraukti į socialinės akcijos „MISIJA: NULIS“ organizuojamas veiklas. NUOTRAUKOS>>>

Biologijos vyr. mokytoja Jurgita Kizeliauskienė ir
chemijos mokytoja  metodininkė Danguolė Norkuvienė2018-06-11 Apdovanoti konkurso „Aš – lyderis 2018“ laureatai

   Jau keturioliktus metus Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius organizuoja miesto mokyklų lyderių konkursą „Aš – lyderis“. Šiais metais 8-11 klasių aktyvūs progimnazijų ir gimnazijų mokiniai, atstovaujantys mokykloms konkursuose, konferencijose bei varžybose, pateikė savo pasiekimus ir laimėjimus. Iš kiekvienos ugdymo įstaigos 8-9 bei 10-11 klasių grupės buvo išrinkta po vieną daugiausiai taškų surinkusį mokinį. Mūsų gimnazijos Ia klasės mokinė Viktorija Jakunčikovaitė ir IIIa klasės mokinė Greta Siroveckytė tapo konkurso laureatėmis. Mokinės buvo apdovanotos skaitmeniniais laikrodžiais „Aš – lyderis“, padėkomis ir mūsų gimnazijos direktorės dovanomis. Sveikiname Viktoriją ir Gretą bei linkime ir toliau lyderiauti!  NUOTRAUKOS>>>2018-06-07 Susitikimas su futbolininku Žygimantu Žiaugra

   Gegužės 17 d. Saulėtekio“ gimnazijoje apsilankė III c kl. mokinys Žygimantas Žiaugra,  besimokantis nuotoliniu būdu, gyvenantis ir žaidžiantis futbolą Vokietijoje. Jis mokiniams pristatė savo futbolininko karjeros kelią, papasakojo su kokiais sunkumais susiduria sportininkai Vokietijoje. Susitikime dalyvavo ir Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų pagrindinės mokyklos šeštokai. Po susitikimo vyko futbolo treniruotė.  NUOTRAUKOS>>>

   Linkime Žygimantui sėkmės ir sveikatos tolimesniame sportiniame bei asmeniniame gyvenime.

 Vokiečių k. mokytoja Asta Plukienė ir karjeros konsultantė Vilma Krankalienė2018-06-04 Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes”

   2018 m. birželio 1d. vyko respublikinis projektas „Šok į tėvų klumpes 2018. Tai yra galimybė  moksleiviams apsilankyti pačių artimiausių asmenų darbovietėse ir taip susipažinti su tėvelių ir kitų artimųjų profesijomis, juos matyti darbo aplinkoje. Visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse inicijuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Šio projekto metu Šiaulių Saulėtekio” gimnazijos Ic klasės mokiniai lankėsi VšĮ Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir susipažino su gydytojo darbu. NUOTRAUKOS>>>

Ic klasės mokinė Irma Vaitkūnaitė2018-06-01 „Saulėtekio“ gimnazistai vėl dviračių žygyje „MINAM!“

   Jau penktus metus „Saulėtekio“ gimnazistai dalyvavo tradiciniame dviračių žygyje „MINAM!“ , kuris šiemet yra skirtas gimnazijos 40-mečiui paminėti. Įdomu tai, kad ši sveiką gyvenseną skatinanti ir meilę sportui skatinanti tradicija gimė, kai mokykla šventė 35-metį. Šiais metais mokiniai pasiūlė naują maršrutą ir visi mynėme prie Rėkyvos ežero. Lepino puikus oras, džiaugiamės gera nuotaika, todėl nepajutome, kaip įveikėme suplanuotą kelio atkarpą. Prie ežero žaidėme futbolą, tinklinį, badmintoną, o drąsiausieji pradėjo maudymosi sezoną. Gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė visus vaišino tikra kareiviška koše! Pasistiprinę ir šiek tiek pailsėję visi žygio dalyviai sėdo ant dviračių, pajudėjo Šiaulių miesto link ir jau mynė į namus.  NUOTRAUKOS>>>Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Geistautas
Geistautė
Vilhelmas
Baniutė

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius