Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Susitikimas su KASTU atstove

Data: 2019-02-01

   Sausio 28 d. mūsų gimnazijos III-IV klasių mokiniai susitiko su KASTU atstove Monika Elijošiene. Ji supažindino gimnazistus su KASTU teikiamomis paslaugomis: nemokamomis konsultacijomis, nemokama pagalba renkantis profesiją, nemokamu universitetų ir specialybių parinkimu pagal asmenybę, nemokamu anglų kalbos testu, stojimo proceso organizavimu ir pažintinėmis kelionėmis po užsienio aukštąsias mokyklas. Gimnazistai buvo supažindinti su studijomis Danijoje, Olandijoje, Anglijoje, Švedijoje, Kinijoje. NUOTRAUKOS>>>

   Gimnaziste, nesvarbu, mokysiesi Lietuvoje ar užsienyje, rinkis studijas, kurios tinka ir patinka būtent Tau!

Karjeros konsultantė Irma ŽemaitienėKarjeros konsultantė Irma Žemaitienė
Kita informacijaKita informacija

2019-11-08 Susitikimas su „Kalba.lt“ atstovais

   Spalio 22 d. III-IV klasių mokiniai susitiko su edukacinės bendrovės „Kalba.lt konsultante Roberta Paškevičiūte. Ji papasakojo, kad Kalba.lt tai ilgametę patirtį sukaupusi ir platų bendradarbiavimo tinklą su užsienio šalių universitetais Danijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje išvysčiusi įmonė. Konsultantė gimnazistus supažindino su karjeros galimybėmis užsienyje, suteikė jiems informacijos, ką rinktis, kur stoti, kada teikti dokumentus, papasakojo, kokios finansavimo galimybės. Susitikimo metu mokiniai suprato, jog „Kalba.lt“ komanda yra pasiruošusi padėti suprasti ir atpažinti savo gabumus bei gebėjimus, pasirinkti būsimos „studijų kelionės“ tikslą ir sėkmingai keliauti pirmyn.

   Gimnaziste, planuodamas savo ateitį, apsilankyk puslapyje www.kalba.lt. Ten rasi naudingų praktinių patarimų.

Karjeros konsultantės Vilma Endrikienė ir Irma Žemaitienė2019-11-08 Naudinga patirtis forume „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“

   Lapkričio 5 d. mūsų gimnazistės Agnė Mamaikaitė ir Tesa Vaičaitė dalyvavo Vilniuje Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje vykusiame forume „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“. Jame buvo kalbama apie prancūzų kalbos mokymą, studijas ir mokymąsi šia kalba. Forume dalyvavusios įmonės ir institucijos, kurių veikloje svarbi prancūzų kalbos kompetencija, susitiko su gimnazistais, studentais, mokytojais, dėstytojais, universitetų atstovais. Pranešėjai iš akademinio ir verslo pasaulių kėlė klausimus apie ekonominio pasaulio poreikius ir ekonominį kalbų vaidmenį.

   Praktinėse dirbtuvėse gimnazistai ir studentai pagal konkretų atvejį galėjo parengti savo CV ir parašyti motyvacinį laišką, artimiau susipažinti su specializuota prancūzų kalba.

   Diena buvo kupina įspūdžių, naudingos informacijos, todėl prabėgo itin greitai.

   Gausus būrys prancūzakalbių mokinių, studentų, mokytojų ir dėstytojų dar kartą įrodė kalbų mokymosi aktualumą.

 Prancūzų kalbos mokytoja Vilma Vaitekutienė2019-11-05 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai

   Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. 2018 metais gautos paramos lėšos tikslingai panaudotos gimnazijos ugdymo(si) bazės turtinimui. Įrengtas Ramybės kambarys mokinių ir darbuotojų poilsiui, savižinos užsiėmimams (kambarys aprūpintas kompiuterine, vaizdo ir garso įranga bei moderniais baldais), sukurta „Lietuvybės kodo siena“, modernizuotas ir virtualiomis darbo vietomis aprūpintas anglų kalbos kabinetas, atnaujinta ugdymo(si) bazė naujomis mokymo priemonėmis.

   2019 m. gautos lėšos ir vėl bus tikslingai panaudotos ugdymo(si) aplinkos gerinimui. Tikėdamiesi Jūsų supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir vėl kviečiame skirti už 2019 metus 1,2 procento pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai.

   Nutarę šią paramą skirti gimnazijai, Jūs galėsite nuo 2020 m. sausio 1 d. tai padaryti asmeniškai užpildę specialios formos FR0512 prašymą ir pateikę jį elektroniniu būdu per Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

   Atsiųsti paštu ar pateikti tiesiogiai VMI popieriniai prašymai nebus nagrinėjami!

   Prašymus per EDS galėsite pateikti ne tik savarankiškai, bet ir atvykę į gimnaziją, kur Jums tikrai pagelbės mūsų sekretoriato darbuotojai. Taip pat prašymus padės užsipildyti VMI darbuotojai bet kurios apskrities VMI padalinyje.

Rekvizitai 1,2 procentų paramai skirti:

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 290532510.

Paramos gavėjo pavadinimas – „Saulėtekio“ gimnazija.

Primename, kad šią paramą Jūs galite skirti iki 2020 metų gegužės 1 dienos.

Pagarbiai,

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2019-11-04 2019 m. lapkričio mėnesio renginių planas

2019 m. lapkričio mėnesio renginių planas ČIA.2019-10-29 Pirmokų išvyka

   Belaukdami ateinančių rudens atostogų, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos 1c klasės mokiniai susiorganizavo išvyką į Naisius ir jų apylinkes. Iš pradžių aplankėme Žačių kaime įsikūrusį žirgyną, turėjome galimybę pasidžiaugti gyvūnais, juos pašerti ir net pajodinėti žirgais.

   Kita stotelė – Naisiai, kur žaidėme dažasvydį. Buvome susiskirstę komandomis, kurios kovojo viena su kita. Pagavę azartą net nepastebėjome, kaip greit prabėgo laikas. Namo važiavome geros nuotaikos, nes mūsų laukė rudens ATOSTOGOS.  NUOTRAUKOS>>>

Viktorija – Ieva Vadeikytė, Ic klasės mokinė2019-10-25 Projektas „Heritage for tomorrow - from understanding to enjoyment“
 alt=

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos delegacija spalio 12-18 dienomis lankėsi Lenkijoje. Išvykos metu mūsų mokiniai bei mokytojai atstovavo mūsų mokyklai „Heritage for tomorrow - from understanding to enjoyment“ projekte. Pirmąsias 2 dienas svečiavomės viename seniausių miestų - Krokuvoje,  apžiūrėjome miesto senamiestį, aplankėme Wawel (Vavelio) pilį, tyrinėjome į UNESCO paveldą įtrauktus objektus. Trečią dieną nuo ankstyvo ryto visi išvykome į Wieliczka (Veličkų) druskų kasyklas, kuriose turėjome galimybę sužinoti apie druską ir jos išgavimą.

   Kita diena buvo skirta susipažinti su miesteliu, kuriame gyveno mūsų draugai. Tai mielas mažas miestelis Weluń (Veliunis). Dienos pradžioje turėjome pažintinę pamokėlę apie Romos imperiją, kurios metu sužinojome apie gyvenimą Romos imperijos laikais, taip pat gavome galimybę patys išbandyti tų laikų kareivio šarvus bei kitą amuniciją, o vakare kartu su jaunimu mokėmės šokti tradicinius įvairių šalių šokius.

   Penktą dieną iš ankstyvo ryto sėdę į autobusą nuvykome į savo meduoliais garsėjantį miestą Toruń (Torūnę). Nors oras nebuvo geriausias, tačiau sulaukėme nuostabių pasakojimų bei pamatėme tradicinius vietinių drabužius. Diena tuo nesibaigė. Aplankėme visiems žinomo Koperniko muziejų, apžiūrinėjome miestą ir išgirdome įdomių faktų apie meduolius bei jų istoriją. Dienos pabaigoje patys išbandėme savo konditerinius sugebėjimus bei pasigaminome po meduolį.

   Paskutinę dieną turėjome išvyką į Wroclaw (Vroclavą), kuriame išvydome žymiąją panoramą Raclawicka (Raslavicų) – 15 metrų aukščio ir net 114 metrų ilgio nutapytą darbą, skirtą Kosciuškos sukilimui paminėti. Likusią dienos dalį lankėmės įvairiose miesto vietose, nuo kurių atsivėrė kvapą gniaužiantys vaizdai, bei ieškojome pasislėpusių nykštukų (kurių visame mieste daugiau nei 350). Penktadienį, po ilgos ir turiningos savaitės, mūsų delegacija grįžo į tėvynę. Tikimės, kad tokių kelionių mūsų mokykloje tik daugės!  NUOTRAUKOS>>>

Projekto dalyviai2019-10-25 Šiaulių "Saulėtekio" gimnazija – naujo „Erasmus+“ projekto partneris

  Šiaulių miesto savivaldybės administracija, kartu su miesto bendrojo ugdymo mokyklomis, parengė „Erasmus+“ programos projekto „Ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose“, finansuojamo remiant Europos Komisijai paraišką.

   Projektui skirtas finansavimas111.524,00 Eur. Projekto trukmė24 mėnesiai.

   Projekto tikslas – ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose.

   Pastebėtina, kad neatitikimai tarp šiuolaikinės švietimo sistemos ir darbo rinkos yra sudėtingas klausimas. Projekto dalyvių organizacijos pasirengimo projekto paraiškos teikimui etapo metu išreiškė požiūrį, kad verslo pagrindų mokymo įvedimas į mokyklas, tinkamas profesinis konsultavimas bei ugdymas karjerai, tiesioginis glaudus ryšys su verslu yra labai svarbus bendrojo ugdymo mokyklų žingsnis pozityviems tolimesnio mokinių užimtumo rezultatams siekti. Šį svarbų iššūkį galima išspręsti ne tik keičiant ugdymo karjerai sistemos procesus mokyklose, juos tobulinant, adaptuojant pagal mokinių poreikius, bet ir padedant aktyvioms iniciatyvoms, tokioms kaip darbo stebėjimo vizitai ar struktūruoti kursai užsienyje, kadangi daugeliu minėtu klausimų pasisemti patirties Lietuvoje paprasčiausiai nėra iš ko, nes ugdymo karjerai sistemos tobulinimo ir efektyvumo didinimo veiklos kol kas tik prasideda Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose.

   Į darbo stebėjimo vizitus vyks asmenų grupės, sudarytos iš 2-3 žmonių, atsakingų už ugdymo karjerai veiklų organizavimą, įgyvendinimą ir priežiūrą Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklose bei Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriuje. Planuojama darbo stebėjimo vizitų trukmė - 3 darbo dienos. Į struktūruotus kursus vyks dalyvių grupės, sudarytos iš 4-6 asmenų kiekvienai kursų temai. Planuojama kursų trukmė5 darbo dienos. Kursuose iš viso dalyvaus 28 asmenys, o į darbo stebėjimo vizitus vyks 41 darbuotojas.

   Tikimasi, kad po dalyvavimo projekto veiklose projekto dalyviai gebės padėti mokiniams giliau pažinti save ir darbo pasaulį, o tai sudarys prielaidas jiems priimti adekvačius tolimesnės karjeros sprendimus. Tikimasi, kad projekto dalyviai atnaujins ir geriau gebės savo veikloje taikyti efektyvius ugdymo karjerai modelius, pagilins žinias, kaip patraukliau įtraukti mokinius į ugdymo karjerai veiklas. Planuojama, kad įgyta patirtis prisidės prie pagalbos mokiniams lengviau pereiti į kitą karjeros – mokymosi ar darbo – aplinką, prisidės prie efektyvesnės darbo paieškos. Tarpusavio mokymas(is) taip pat gali būti laikomas tvaraus profesinio tobulėjimo šaltiniu, o ugdymo karjerai integravimas į dalyko turinį, pagalbos mokiniui teikimas dalykų pamokose gali tiesiogiai prisidėti prie mokinių ateities sėkmės, todėl tikimasi, kad projekto dalyviai įgis ir šios patirties.

Administracija2019-10-21 Gerumo diena

   2019 m. spalio 14 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos prevencinės grupės nariai organizavo jau tradicija tapusią gerumo dieną. Šiais metais lankėmės P. Avižonio regos centre. Maži vaikučiai ir atviros gėriui bei meilei jų širdelės. Kiekvieno istorija kitokia, kiekvienas su savo rūpestėliu, skausmu, viltimi ir džiaugsmu. Skaitėme ir žaidėme pasakas, statėme pilis, linksmai dūkome lauke. Susidraugavome... Atsisveikinant raudojo ne tik keletas mažylių, bet ir mums, prevencinės grupės nariams, suspaudė širdis – sunku buvo skirtis...

Grupės vadovė Jurgita Kerežienė2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Getautas
Gilvilė
Viktorija
Salomėja

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius