Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
ERASMUS+ skaitmeninio ugdymo projekto DEFEMS mobilumas Rumunijoje

Data: 2019-10-03

   Erasmus+KA2 projektas DEFEMSdigital education for English, Math and Science (skaitmeninis ugdymas anglų, matematikos ir gamtos mokslų pamokose). Projekto tikslas – sukurti "Web 2.0" priemonių rinkinį, kuriuo galėtų naudotis moksleiviai bei anglų kalbos, matematikos ir gamtos mokslų mokytojai.

   Rugsėjo 23 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos trijų mokytojų ir 8 mokinių komanda vyko į Oradeą miestą Rumunijoje, kur įvyko jau trečias susitikimas su partneriais iš Italijos, Turkijos ir Rumunijos. Pirma projekto diena prasidėjo savo šalies pristatymu. Vėliau, žaisdami žaidimus, projekto dalyviai artimiau susipažino vienas su kitu. Tautinė vakaronė sukvietė mokytojus, tėvus ir mokinius prie bendro stalo paragauti nacionalinių patiekalų ir pasimokyti visų keturių šalių tautinių šokių.

   Trečiasis mobilumas buvo skirtas anglų kalbos skaitmeniniam ugdymui. Mokiniai dalyvavo anglų kalbos pamokose. Pamokų temos buvo skirtos ekologijai, globaliniam atšilimui, gyvūnijai ir augalijai. Mokiniai buvo padalinti į dvi grupes, kuriose lavino savo anglų kalbos žinias minėtomis temomis. Tarptautinės komandos nariai atliko kalbėjimo ir klausymo užduotis. Užduotims paruošti buvo naudojamos kahoot, jeopardylab, popplet, quizizz, socrative, gimkit, canva, artsteps ir daugelis kitų internetinių programų. Pamokos žodynas bus įkeltas į elektroninę erdvę. Žodžiai gamtamoksline tema bus ne tik anglų, bet ir rumunų bei lietuvių kalbomis. Patys mokiniai rinks žodžius, kuriuos norės sukelti į elektroninį žodyną.

   Moksleiviai gyveno rumunų šeimose pagal DEFEMS projekto susitarimą. Kartu su rumunų šeimos nariais jie gamino ir filmavo tradicinius nacionalinius patiekalus. Patiekalų receptai bus įkelti į canva.com puslapį, rezultatas – elektroninė nacionalinių patiekalų receptų knyga, kurioje bus Italijos, Rumunijos ir Lietuvos tradiciniai patiekalai.

   Projekto DEFEMS dalyviai turėjo galimybę susitikti su Oradeos mero pavaduotoju Florinu Birtu, apžiūrėti miesto panoramą iš Oradea miesto rotušės bokšto, pasigrožėti Oradeos senamiesčiu: Didžiąją aikšte, Juodųjų erelių rūmais ir Oradeos istorinę pilimi. Kitą dieną projekto dalyviai keliavo į Rumunijos Karpatus, aplankė antrą pagal dydį Rumunijos miestą – Kluž-Napoką. Toliau kelionė tęsėsi druskų kasyklose Salina Turda. Gidas papasakojo, kaip anksčiau buvo kasama druska. Dabar ten įkurtas muziejus ir pramogų parkas, kuriame galima paplaukioti valtelėmis, pažaisti tenisą, boulingą, pasisupti ant velnio rato ir pakvėpuoti druska prisotintu oru.  NUOTRAUKOS>>>

   2020 metais kovo mėnesį visų projekto dalyvių lauksime Lietuvoje. Tai bus jau ketvirtasis mobilumas, kuris skirtas gamtos mokslams ir informacinėms technologijoms.

 


Projekto DEFEMS koordinatorė Tatjana Cukanova
Kita informacijaKita informacija

2020-02-14 Dekoratyvinio muilo gaminimas

   Muilo gamyba – labai malonus užsiėmimas, jis atpalaiduoja nuo sunkių minčių ir pakelia nuotaiką. Mes, biomedicinos krypties mokiniai, gaminome muilą. Gamindami galėjome pasirinkti ne tik muilo formą ir spalvą, bet ir jo sudėtį. Be to, muilo gamyba – tai nuostabus kūrybos procesas: galime paruošti daugybę skirtingų „muilinių“ dovanėlių visiems savo draugams ir giminėms ir taip juos pradžiuginti. Likome labai patenkinti gautu rezultatu ir dėkojame chemijos mokytojai. NUOTRAUKOS>>>

Biomedicinos krypties mokiniai2020-02-13 Karjeros mugė

   Vasario 4 d. „Saulėtekio“ gimnazijos karjeros konsultantės Irma Žemaitienė ir Jurgita Kerežienė pakvietė III-IV klasių mokinius bei jų tėvelius į renginį „Karjeros mugė“, kuriame pristatė naujausią informaciją apie studijų galimybes universitetuose, kolegijose, profesinio rengimo centruose Lietuvoje bei užsienyje. Renginio dalyviai ne tik konsultavosi su specialistėmis, bet ir gavo literatūros, kuri jiems pravers planuojant ateitį. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantės Irma Žemaitienė ir Jurgita Kerežienė2020-02-07 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai

   Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. 2018 metais gautos paramos lėšos tikslingai panaudotos gimnazijos ugdymo(si) bazės turtinimui. Įrengtas Ramybės kambarys mokinių ir darbuotojų poilsiui, savižinos užsiėmimams (kambarys aprūpintas kompiuterine, vaizdo ir garso įranga bei moderniais baldais), sukurta „Lietuvybės kodo siena“, modernizuotas ir virtualiomis darbo vietomis aprūpintas anglų kalbos kabinetas, atnaujinta ugdymo(si) bazė naujomis mokymo priemonėmis.

   2019 m. gautos lėšos ir vėl bus tikslingai panaudotos ugdymo(si) aplinkos gerinimui. Tikėdamiesi Jūsų supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir vėl kviečiame skirti už 2019 metus 1,2 procento pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai.

   Nutarę šią paramą skirti gimnazijai, Jūs galėsite nuo 2020 m. sausio 1 d. tai padaryti asmeniškai užpildę specialios formos FR0512 prašymą ir pateikę jį elektroniniu būdu per Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

   Atsiųsti paštu ar pateikti tiesiogiai VMI popieriniai prašymai nebus nagrinėjami!

   Prašymus per EDS galėsite pateikti ne tik savarankiškai, bet ir atvykę į gimnaziją, kur Jums tikrai pagelbės mūsų sekretoriato darbuotojai. Taip pat prašymus padės užsipildyti VMI darbuotojai bet kurios apskrities VMI padalinyje.

Rekvizitai 1,2 procentų paramai skirti:

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 290532510.

Paramos gavėjo pavadinimas – „Saulėtekio“ gimnazija.

Primename, kad šią paramą Jūs galite skirti iki 2020 metų gegužės 1 dienos.

Pagarbiai,

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2020-02-07 Saugus internetas

LIETUVOS POLICIJOS informacija - patarimai, kaip atpažinti sukčius ir ką daryti?

Informacija apie saugų apsipirkimą internete bei apie tai, kaip netapti nusikaltimų elektroninėje erdvėje auka:

   

:: VIDEO - istorijos, grįstos tikrais įvykiais ::2020-02-06 „Saulėtekio“ gimnazijos labirintais“

   Sausio 5 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje svečiavosi 7-8 klasių mokiniai iš Gegužių, „Rasos“, Ragainės, Gytarių, Zoknių progimnazijų ir Kairių pagrindinės mokyklos.

   Svečiai dalyvavo renginyje „Saulėtekio“ gimnazijos labirintais“. Visos komandos turėjo sugalvoti savo pavadinimą ir šūkį. Pagal duotą gimnazijos planą ir pamokų tvarkaraštį komandos turėjo surasti tam tikras klases, nueiti pagal tvarkaraštį į pamokas ir per 5 minutes atlikti mokytojų paskirtas užduotis.

   Aplankę visas pamokas ir atlikę visas jiems skirtas užduotis žaidėjai grįžo į salę ir laukė, kol komisija suskaičiuos rezultatus. Pirmą vietą iškovojo Zoknių progimnazijos moksleiviai, garbinga antroji vieta atiteko Gegužių progimnazijos moksleiviams, trečiojiRagainės progimnazijos trečiosios komandos mokiniams. NUOTRAUKOS>>>

   Atsiėmę prizus ir susipažinę su „Saulėtekio“ gimnazija mokiniai su šypsenomis veiduose tarė: – Iki kito karto!

Kamilė Mendelytė, Ia klasė mokinė2020-02-06 Saugesnio interneto savaitė

   Šių metų vasario 10 d. Lietuvoje startuoja Saugesnio interneto savaitė. Akcija, inspiruota jau 17–us metus Europoje minimos Saugesnio interneto dienos, kviečia jaunuolius atkreipti dėmesį į atsakingą elgesį skaitmeninėje erdvėje, mokytis bendravimo etikos socialiniuose tinkluose, susipažinti su internete iškilusių problemų sprendimo būdais (Kaip atpažinti grėsmes? Kur kreiptis? Kaip jų išvengti?).

   Savaitės metu kviečiame būti aktyviems: organizuoti įvairias edukacines veiklas savo mokiniams, įsitraukti į viešosiose bibliotekose organizuojamas veiklas, susipažinti su moksleiviams, jų tėvams bei mokytojams svarbiomis temomis specialiose tinklalaidėse, kartu su jaunuoliais aptarti saugaus elgesio internete taisykles. Akcijos veiklos pritaikytos įvairaus amžiaus vaikams.

   Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – informuoti itin daug laiko skaitmeninėje erdvėje praleidžiančius vaikus ir jaunuolius apie grėsmių įvairovę internete. Tik žinodami pavojus išliksime saugūs!

   Informaciją apie akciją rasite projekto „Draugiškas internetas“ svetainėje www.draugiskasinternetas.lt, o specialias veiklas ir metodinę medžiagą – akcijos partnerio projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje.2020-02-06 Konkursas, skirtas saugesnio interneto dienai

Saugesnio interneto dienos proga  UAB Splius  skelbia konkursą:

Laimėk robotikos užsiėmimą savo klasei! Sukurk trumpą video (TikTok, Instagram ar kitų programėlių pagalba) apie saugų internetą ir visą tavo klasę pakviesime į Išmaniąją mokyklą!

Konkurso taisyklės:
   1. Konkurse gali dalyvauti Šiaulių, Kelmės, Radviliškio, Joniškio, Naujosios Akmenės,
       Pasvalio, Klaipėdos, Gargždų, Kuršėnų miestų
mokyklinio amžiaus vaikai.
   2. Vienas ar su draugais sukurk trumpą video apie saugų internetą.
   3. Pasidalink šiuo video su mumis:
     a) siųskite el.paštu  konkursai@splius.lt   (ilgesniems video naudokite www.wetransfer.com),
          nepamirškite nurodyti autoriaus (-ės) vardą, pavardę, amžių, kontaktinį telefono numerį,
     b) dalinkitės video savo "Instagram" istorijose (story).  Būtina pažymėti @Splius bei uždėti grotažymę #Saugusinternetas,
     c) dalinkitės video savo  "TikTok" programėlėje. Būtina pažymėti @Splius bei uždėti grotažymę #Saugusinternetas.
   5. Visą vasario mėnesį video kelsime į „Splius“ facebook paskyrą.
   6. Vasario pabaigoje komisija, sudaryta iš Išmaniosios mokyklos atstovų ir Splius,
       išrinks kūrybingiausią, įdomiausią ir labiausiai tematiką atitinkantį autorių ar autorių grupę.
   7. Vasario 28 dieną paskelbsime nugalėtojus.
   8. Apsilankymo laikas robotikos užsiėmime bus derinamas su laimėtoju (ais).2020-02-05 Dailės pamokoje – dovana mokyklai

   Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (ŠAVB) kartu su ŠAVB projekto „Petro Repšio ekslibrisų katalogo leidyba ir sklaida“ partneriu Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija sausio 28 d. pradėjo dailės pamokų gimnazistams ciklą, skirtą ekslibriso meno ir Petro Repšio kūrybai populiarinti.

   Pirmojo užsiėmimo metu moksleiviai daugiau sužinojo apie grafiko, vieno žymiausių Lietuvos ekslibrisų kūrėjo Petro Repšio daugiašakę kūrybą, žiūrėjo filmų apie menininką ištraukas, analizavo Petro Repšio sukurtus ekslibrisus. Apie dailininko kūrybą kalbėjo projekto vadovė Asta Kaktytė ir gimnazijos dailės mokytoja Rasa Prišmontienė.

   Moksleiviai, savaip interpretuodami jiems pristatytą žymaus dailininko grafinį vaizdavimo būdą, pradėjo kurti ekslibrisus, skirtus katalogo leidėjai ŠAVB, kuri 2020 metais švenčia 70-ies metų jubiliejų.

   Atviros pamokos metu gimnazijai pristatytas ir padovanotas ekslibrisų katalogas „Petras Repšys. Ekslibrisai ir kas jie mums“. Šiaulių kraštui ir Lietuvos menininkų bendruomenei reikšmingas katalogas išleistas vykdant projektą „Petro Repšio ekslibrisų katalogo leidyba ir sklaida“, kurį remia Lietuvos Respublikos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė. NUOTRAUKOS>>>

   Apie pamoką paskelbta ŠAVAB puslapyje „Dailės pamokų gimnazistams ciklas Petro Repšio kūrybos ir ekslibriso meno populiarinimui“.

 Projekto vadovė Asta Kaktytė, dailės mokytoja Rasa Prišmontienė2020-01-30 Rašinių konkurso laureatė

   Gruodžio-sausio mėn. vyko Šiaulių regiono bendrojo ugdymo mokyklų 5-8, I-II klasių mokinių rašinių konkursasStiprus tas, kas įveikia savo žalingus įpročius“. Tarp daugelio šio konkurso dalyvių ir „SaulėtekioIIa klasės gimnazistė Andėja Smirinenko (mokytoja Roma Glinskienė). Rašinyje Andrėja samprotavo, kaip šiuolaikiniame modernėjančiame pasaulyje sunku jaunam žmogui atsilaikyti prieš gyvenimo išbandymus, siekti svajonių, aukštesnių gyvenimo tikslų. Ji ieškojo sprendimų, kaip įveikti žalingus įpročius. „Įprotis yra įprotis, pro langą jo neišmesi, įprotį  reikia žingsnis po žingsnio išvilioti iš namų,“- rašė gimnazistė. Andrėja Smirinenko paskelbta rašinio konkurso laureate. Sveikiname laureatę ir linkime gražių kūrybinių minčių.

Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2020-01-30 Gimnazistų išvyka į „Aukštųjų mokyklų mugę“

   Sausio 23 d. I-IV klasių gimnazistai lankėsi žinių ir karjeros planavimo parodoje „Aukštųjų mokyklų mugė“, kuri vyko Kauno Žalgirio arenoje. Mokiniai susipažino su aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovais. Kiekvienas atvykęs turėjo galimybę pabendrauti tiek su dėstytojais, tiek su studentais ir iš pirmų lūpų išgirsti vertingų patarimų: kaip surasti savo kelią, kokia yra priėmimo tvarka, stojimo eiga, kokios yra studijų programos ir kaip joms pasirengti. Universitetų ir profesinių mokyklų stenduose buvo galima rasti naujausių informacinių leidinių, skrajučių apie fakultetus, informacijos apie specialius renginius gimnazistams. Mokytojai ir moksleiviai „Aukštųjų mokyklų mugės“ metu galėjo dalyvauti susitikimuose, diskusijose, seminaruose.  NUOTRAUKOS>>>

   Mokiniai dar kartą įsitikino, jog studijų pasirinkimas kiekvienam jaunam žmogui yra labai atsakingas ir  sudėtingas procesas.

Karjeros konsultantės Jurgita Kerežienė ir Irma Žemaitienė2020-01-29 Netradicinės lietuvių kalbos pamokos abiturientams

   „Nieko dvasingesnio nei širdingesnio už kalbą tauta neturi. Tad, jei tauta nenori prarasti to, per ką egzistuoja, turi nieko kito taip nežiūrėti, kaip kad nebūtų darkoma ir griaunama jos kalba,“ – teigia žymus vokiečių kultūros veikėjas E. M. Arnstas. Domėtis gimtąja kalba, ją ugdyti, kelti raštingumo lygį yra kiekvieno žmogaus pareiga.

   Gimtąja kalba domėtis, taisyklingai ją vartoti „Saulėtekio“ abiturientus ragino doc. dr. Jolanta VaskelienėŠiaulių universiteto Regionų plėtros instituto docentė, vyresnioji mokslo darbuotoja, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė. Ji sausio 28 d. IV klasių mokiniams vedė netradicines lietuvių kalbos pamokas-paskaitas Lietuvių kalba: vertė, turtingumas, grėsmės“, „Kokių klaidų daroma dažniausiai“. „Kiekviena kalba, kurią žmogus moka, atveria vis kitokį pasaulio vaizdą,“ – sako docentė. Tad koks bus pasaulis, ar išliks lietuvių kalba, priklauso tik nuo mūsų. Tikimės, kad mūsų abiturientai, paskatinti doc. dr. Jolantos Vaskelienės, puoselės gimtąją kalbą.

Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2020-01-29 Viešnagė Šiaulių dramos teatre


   Sausio 29 dieną
Saulėtekio“ gimnazistai lankėsi Šiaulių dramos teatre. Jie žiūrėjo spektaklį „Buvo tylu“. Tai trumpa impresija apie kūrybą ir griovimą pagal J. Savickio noveles „Ad astra“ ir „Fleita“. Gimnazistai turėjo puikią progą ne tik pažiūrėti spektaklį, bet ir pabendrauti su aktoriais Monika Šaltyte, Daliumi Jančiausku, Josif Baliukevič apie tai, ką matė, pasąmprotauti apie meno reikšmę, pasirinkimo galimybes.  NUOTRAUKOS>>>

Mokytoja Roma Glinskienė2020-01-28 Interaktyvios klasės projektas

   Kaip greitai bėga laikas... Rodos, ką tik pradėjome mokslo metus, o jau prabėgo I pusmetis... Penki mokyklinių metų mėnesiai... Į juos telpa daugybė įvairių pamokų, daugybė naujų žinių ir įgūdžių... Noriu pasidžiaugti, kad kai kurie mokytojai aktyviai įsitraukiame į nebe pirmus metus mūsų gimnazijoje vykstantį interaktyvios klasės projektą. Per 5 mėnesius vedėme 51 atvirą interaktyvaus mokymo(si) pamoką (23 lietuvių kalbos, 13 chemijos, 7 anglų kalbos, 6 biologijos ir po 1 geografijos ir matematikos pamoką). Kiekvieną mėnesį organizuojama interaktyvaus mokymo(si) savaitė yra mokinių laukiama, tad kviečiami į šį projektą įsitraukti ir to dar neišbandę mokytojai.  NUOTRAUKOS>>>

Mokytoja Diana Gilytė2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Šarūnas
Nida
Konradas
Zuzana

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius