Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Karjeros planavimo diena

Data: 2007-11-20

     Lapkričio 20-oji buvo „Saulėtekio“ vidurinės mokyklos mokiniams organizuota Karjeros planavimo diena.

     6a ir 6b klasės vyko į Mažeikius. Ekskursijos metu susipažinome plačiau su vairuotojo, ledo arenos darbuotojo, padavėjo profesijomis.

 

 

     7c klasės mokiniai ir jų auklėtoja Ingrida Railienė bei mokytoja Tatjana Cukanova apsilankė Šiaulių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Kai atvykome, mus maloniai pasitiko vienas iš personalo darbuotojų ir sutiko papasakoti daug įdomių dalykų. Pirmiausia mums parodė visas mašinas ir įrangą. Čia tai buvo tikras džiaugsmas, nes mokiniai galėjo pasėdėti mašinose ir pasijusti tikrais gaisrininkais. Ypač ši atrakcija patiko berniukams. Po to turėjome galimybę apsilankyti muziejuje. Taip pat sužinojome, kaip priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai leidžia laisvalaikį. Manome, kad laiką praleidome turiningai  ir ekskursija likome patenkinti.


Nuotraukos
Mokytojos Ingrida Railienė ir Tatjana Cukanova

 

     9d klasė lankėsi tardymo izoliatoriuje, pamatė, kaip dirba prižiūrėtojai, kokiomis sąlygomis gyvena kaliniai.

 

 

 

     10b klasė lankėsi akcinėje bendrovėje „Šiaulių duonos“. Ten buvo labai įdomu: teko paragauti ką tik iškeptos juodos ir baltos duonos, vaflių. Sužinojome daug įvairiausių dalykų, apie kuriuos anksčiau nepagalvojome, pavyzdžiui, kad ką tik iškepta duona yra palaistoma, kad jos pluta būtų minkštesnė ir blizgėtų. Nors „Šiaulių duonos“ įmonėje praleidome tik 1 valandą, tačiau visiems ten labai patiko.

 

Nuotraukos

 

     10d klasės mokiniai aplankė Šiaulių „Guberniją“. Susipažino su „Gubernijos“ istorija, aplankė gamybos patalpas, paragavo giros.

 

 

 

      11d ir 11c klasių mokiniai važiavo į Kauną pasidomėti, kokiose aukštosiose mokyklose gali pratęsti mokslus ir įgyti norimą išsilavinimą. Pirmiausia apsilankėme Vytauto Didžiojo universitete. Mus čia labai maloniai priėmė šio universiteto dėstytojai ir studentai. Aprodė įvairius fakultetus, auditorijas. Papasakojo apie studijas ir net apie tai, kas būna, jei neišlaikai egzamino. Jei sudominome, galite ir jūs pažiūrėti filmuotą medžiagą apie šį universitetą.(Filmuota medžiaga).
     Lankėmės ir Lietuvos kūno kultūros akademijoje. Pasitikusi dėstytoja papasakojo, kokias specialybes galime įsigyti studijuodami šioje akademijoje. Šios akademijos studentai aprodė visas sporto ir treniruoklių sales, baseiną. Kauno technologijų universitete sužinojome apie mokymo sistemą, priėmimo į universitetą tvarką bei mokymosi programas. Apsilankius aukštosiose mokyklose liko viena smulkmena – išsirinkti, kur mokytis Smile.

VDU studentų akimis 2007 (video)  

   11d klasės mokinės Iveta Pelenytė ir Monika Mažeikaitė


Kita informacijaKita informacija

2020-10-20 Mokinių prezidento rinkimai

Saulėtekiogimnaziste,

Gimnazijoje vyks mokinių prezidento rinkimai. Būk aktyvus!!! Išsirink tinkamą kandidatą.

   Spalio 20 d. (antradienį) 13.50 val. kviečiame iš arčiau susipažinti su trimis kandidatėmis, kurias tiesioginio pokalbio metu (https://www.facebook.com/Sauletekis) kalbins  žurnalistų būrelio vadovas Gediminas Beržinis.

Spalio 21 - 23 d. vyks balsavimas TAMO dienyne.

ANONIMINĘ BALSAVIMO ANKETĄ rasite TAMO dienyne,
kairiame meniu pačioje apačioje skyrelyje "KITA --> Apklausos".

Kandidatės:2020-10-15 Helovinas ir konkursai

Mieli gimnazistai, tėveliai, seneliai ir kiti artimieji!

Artėja Helovinas. Ta proga skelbiame netgi du puikius konkursus.

Įdomiausias ir išraiškingiausias moliūgas.

Dalyvauti šiame konkurse visai paprasta:

  1. Susiraskite moliūgą.
  2. Paverskite jį šventiniu personažu.
  3. Nufotografuokite.
  4. Nuotraukas  iki spalio 30 d. siųskite el. p. rasa@sauletekis.lt  ar  adomlina@sauletekis.lt 

Tobuliausias, savičiausias helovininis veido makiažas.

Norint dalyvauti šiame konkurse nebūtina pirkti kokių nors specialių papildomų priemonių.

  1. Naudokitės paprasčiausiu guašu arba jau turimu kosmetinės turiniu.
  2. Drąsiai improvizuokite.
  3. Fotografuokitės.
  4. Nuotraukas  iki spalio 30 d. siųskite el. p. rasa@sauletekis.lt  ar  adomlina@sauletekis.lt

   Nuotraukos bus publikuojamos gimnazijos Facebook ir Instagram @dailesauletekiogimnazija puslapiuose. 

   Jūsų darbus vertins Rasa, Lina, Evaldas ir  Malik bei išrinks po tris kiekvieno konkurso prizines vietas. Dar po vieną prizininką (surinkusį daugiausiai „patiktukų“) išrinks socialinių tinklų lankytojai.

   Siųsdami nuotraukas nurodykite savo vardą, pavardę, o temos eilutėje konkurso pavadinimą.

Nekantriai laukiame jūsų nuotraukų.2020-10-01 Muzikinis protų mūšis MELOMANAS

   Spalio 1-oji Tarptautinė muzikos diena. Kaip ir kitos meno formos muzika turi galią priversti žmogų susimąstyti, sužadina jausmus. Muzika galbūt net įtaigesnė nei kuris kitas menas, nes gali pasiekti tą mūsų esybės dalį, kurios nei puikus paveikslas, nei jausminga knyga nepasieks. Vienokia muzika gali mus pakylėti ir kojos ims pačios šokti, o kitokia, atvirkščiai, nuramins ar net sukels liūdesį...

   Rugsėjo 29 – 30 dienomis „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko I-II klasių mokinių virtualus protų mūšis „Melomanas“, skirtas Tarptautinei muzikos dienai.  Renginio metu mokiniai atsakinėjo į nesudėtingus viktorinos klausimus apie muzikos istoriją, žanrus, kūrinius, atlikėjus... Protų mūšio nugalėtojais tapo IIc klasės mokiniai. Antrą vietą užėmė Ia klasės mokiniai, trečioji atiteko IIa klasei. Sveikiname nugalėtojus!

   Su Tarptautine muzikos diena! Tegul muzikos spalvos rudens fone kuria mums visiems gražesnį, tauresnį ir jaukesnį pasaulį!

Muzikos mokytoja Ieva Kelertienė2020-09-29 Aktuali informacija dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos)

   Aktuali informacija dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos šalyje dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo gimnazijos bendruomenei skelbiama Tamo dienyne.

   Su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais galite susipažinti svetainėje https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/operaciju-vadovo-sprendimai

   Aktuali informacija Šiaulių miesto gyventojams dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) skelbiama Šiaulių miesto savivaldybės interneto svetainėje https://www.siauliai.lt/index.php?832118913

!!! Algoritmas - kaip elgtis susidūrus su COVID-19 !!!

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos administracija2020-09-28 Paragavome mokytojo darbo duonos


   Rugsėjo 21-22 dienomis mes, dvi „Saulėtekio“ gimnazijos moksleivės (antrokė Emilija Jankutė ir ketvirtokė Viktorija Gabrielaitytė), lankėmės Šiaulių Gegužių progimnazijoje, kur išbandėme pradinių klasių mokytojos profesiją. Mes padėjome mokytojoms, dirbančioms pailgintos dienos grupėje. Su  pradinukais atlikome įvairias užduotėles, skaičiavome ir spalvinome priešinius, žaidėme sportinius žaidimus, sprendėme galvosūkius... Ne tik paragavome mokytojo darbo duonos, bet ir smagiai praleidome laiką su vaikais.  NUOTRAUKOS>>>

Viktorija Gabrielaitytė2020-09-28 „TYRĖJŲ NAKTIES“ renginiai „Saulėtekio“ gimnazijoje

Nebūtina gimti Einšteinu, kad kas dieną atrastum ką nors naujo.

   Rugsėjo 25-oji  Europoje skelbiama „Tyrėjų naktimi“. Tai įspūdingas gyvybės, entuziazmo bei mokslo naujovių kupinas renginys, kuriame dalyvauja daugiau nei 30 Europos šalių, t.y. daugiau nei 300 Europos miestų. „Tyrėjų nakties“ renginiai vyko ir mūsų gimnazijoje. Pirmokai atliko projektinį darbą, kurio tema buvo „Mano diena mokslo istorijoje“. Mokiniai, naudodamiesi IT priemonėmis bei Google paieškos sistema, surado mokslo srityje reikšmingų laimėjimų, įvykių, pasiekimų, įvykusių jų gimimo dieną, darė lankstinukus, skaidres ar stendinius pranešimus bei pristatė juos klasės draugams.

   „Tyrėjų nakties“ renginys neapsiejo be įvairių įspūdingų eksperimentų, tokių kaip: „drambliuko nosis“, „netikras kraujas“, „spalvų vaivorykštė“, „vulkanas“...

   Per visą renginį mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip atrodo dramblio dantų pasta, kaip keičiasi tirpalų spalvos, sužinoti, kaip išpūsti balioną, kaip atrodo „netikras kraujas“ ir stebėti daug kitų įdomių eksperimentų.

   Už netradicinį renginį su įvairiais praktikos tiriamaisiais darbais esame dėkingi chemijos mokytojai. NUOTRAUKOS>>>

Gimnazistai ir chemijos mokytoja


Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Raitvilas
Gilanda
Hiliaras
Uršulė

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius