Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Karjeros planavimo diena

Data: 2007-11-20

     Lapkričio 20-oji buvo „Saulėtekio“ vidurinės mokyklos mokiniams organizuota Karjeros planavimo diena.

     6a ir 6b klasės vyko į Mažeikius. Ekskursijos metu susipažinome plačiau su vairuotojo, ledo arenos darbuotojo, padavėjo profesijomis.

 

 

     7c klasės mokiniai ir jų auklėtoja Ingrida Railienė bei mokytoja Tatjana Cukanova apsilankė Šiaulių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Kai atvykome, mus maloniai pasitiko vienas iš personalo darbuotojų ir sutiko papasakoti daug įdomių dalykų. Pirmiausia mums parodė visas mašinas ir įrangą. Čia tai buvo tikras džiaugsmas, nes mokiniai galėjo pasėdėti mašinose ir pasijusti tikrais gaisrininkais. Ypač ši atrakcija patiko berniukams. Po to turėjome galimybę apsilankyti muziejuje. Taip pat sužinojome, kaip priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai leidžia laisvalaikį. Manome, kad laiką praleidome turiningai  ir ekskursija likome patenkinti.


Nuotraukos
Mokytojos Ingrida Railienė ir Tatjana Cukanova

 

     9d klasė lankėsi tardymo izoliatoriuje, pamatė, kaip dirba prižiūrėtojai, kokiomis sąlygomis gyvena kaliniai.

 

 

 

     10b klasė lankėsi akcinėje bendrovėje „Šiaulių duonos“. Ten buvo labai įdomu: teko paragauti ką tik iškeptos juodos ir baltos duonos, vaflių. Sužinojome daug įvairiausių dalykų, apie kuriuos anksčiau nepagalvojome, pavyzdžiui, kad ką tik iškepta duona yra palaistoma, kad jos pluta būtų minkštesnė ir blizgėtų. Nors „Šiaulių duonos“ įmonėje praleidome tik 1 valandą, tačiau visiems ten labai patiko.

 

Nuotraukos

 

     10d klasės mokiniai aplankė Šiaulių „Guberniją“. Susipažino su „Gubernijos“ istorija, aplankė gamybos patalpas, paragavo giros.

 

 

 

      11d ir 11c klasių mokiniai važiavo į Kauną pasidomėti, kokiose aukštosiose mokyklose gali pratęsti mokslus ir įgyti norimą išsilavinimą. Pirmiausia apsilankėme Vytauto Didžiojo universitete. Mus čia labai maloniai priėmė šio universiteto dėstytojai ir studentai. Aprodė įvairius fakultetus, auditorijas. Papasakojo apie studijas ir net apie tai, kas būna, jei neišlaikai egzamino. Jei sudominome, galite ir jūs pažiūrėti filmuotą medžiagą apie šį universitetą.(Filmuota medžiaga).
     Lankėmės ir Lietuvos kūno kultūros akademijoje. Pasitikusi dėstytoja papasakojo, kokias specialybes galime įsigyti studijuodami šioje akademijoje. Šios akademijos studentai aprodė visas sporto ir treniruoklių sales, baseiną. Kauno technologijų universitete sužinojome apie mokymo sistemą, priėmimo į universitetą tvarką bei mokymosi programas. Apsilankius aukštosiose mokyklose liko viena smulkmena – išsirinkti, kur mokytis Smile.

VDU studentų akimis 2007 (video)  

   11d klasės mokinės Iveta Pelenytė ir Monika Mažeikaitė


Kita informacijaKita informacija

2019-06-26 Kviečiame mokytis

Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje!

Prašymai mokytis į laisvas vietas II-IV bei naujai komplektuojamose I (9-ose) klasėse
priimami darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. (penktadieniais iki 16.45 val.)
102, 201, 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje,
 tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

 Dėl asmeninių pageidavimų ir išsamesnės informacijos prašome
kreiptis tel. (8 41)  55 27 48,
sauletekis@sauletekis.lt.

BIOMEDICINOS MOKSLŲ, ROBOTIKOS, SPORTO KRYPTYS,
4 TARPTAUTINIAI ERASMUS + PROJEKTAI, 18 BŪRELIŲ, NUOTOLINIS MOKYMAS

:: VIDEO - kviečiame mokytis „Saulėtekyje“ ::2019-06-25 Šiaulių miesto „Saulėtekio“ gimnazijos paplūdimio tinklinio turnyras „Pasitikime vasarą sportuodami“

   Birželio 19-20 dienomis gimnazijos sporto bazėje vyko paplūdimio tinklinio turnyras „Pasitikime vasarą sportuodami“. Pirmąją varžybų dieną komandos žaidė vieno rato sistema (priedas Nr.1) ir išsiaiškino pusfinalio poras. Antrąją dieną pirmame pusfinalyje susitiko „LINKSMUČIAI” – „SAULĖTEKIS”. Rezultatu 2:0 nugalėjo didesnę žaidybinę patirtį turintys „LINKSMUČIAI” ir pateko į finalą. Antrame pusfinalyje susitiko „101” ir „PAPRIKOLU” komandos. Rezultatas 2:0 ir į finalą pateko „101” komanda.

   Varžybose dėl III vietos susitiko „SAULĖTEKIS” (Šarūnas Mikšta, Šarūnas Stakutis, Gabrielius Pociliauskas, Mindaugas Brazas ir Deividas Būta) ir „PAPRIKOLU” (Giedrius Stankus, Tomas Bagdonavičius, Gintautas Gužauskas, Martynas Bardauskas ir Andrius Felmanas) komandos. Stipresni buvo pastarieji, nugalėję moksleivius rezultatu 2:0 ir užėmę III vietą (priedas Nr.2).

   Didžiajame finale susitiko „101” (Karolina Dužinaitė, Goda Verbickaitė, Marius Krasauskas, Lukas Gabrilaitis, Kajus Kazlauskas) ir „LINKSMUČIAI” (Martynas Jadenkus, Domantas Gricius, Vilius Vainorius, Mantas Šaltmeris ir Paulius Zaranka). Rezultatu 2:0 nugalėję savo varžovus turnyro „Pasitikime vasarą sportuodami“ čempionais tapo „101” komanda (priedas Nr.2).

   Gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė komandas prizininkes apdovanojo gražuolėmis taurėmis ir atitinkamo laipsnio medaliais. Naudingiausi komandų žaidėjai buvo apdovanoti asmeniniais prizais: Karolina Dužinaitė - „101”, Martynas Jadenkus - „LINKSMUČIAI”, Martynas Bardauskas – „PAPRIKOLU” ir Šarūnas Mikšta – „SAULĖTEKIS”.

Turnyras buvo nuostabus, ačiū visiems dalyvavusiems ir iki kitų susitikimų.

Varžybų vyr. teisėjas Jonas Klapatauskis2019-06-25 Karjeros diena ir atvirų durų diena tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes 2019“

   Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ketvirtus metus iš eilės inicijuoja visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Jau antrus metus Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos IIc klasės mokiniai dalyvauja šiame projekte. Birželio 10 dieną vykome į Simonos Remeikienės šeimos verslo individualią įmonę, kurioje dirba mūsų klasės mokinio Edvino Ūdros mama. Šioje įmonėje siuvami lininiai rūbai ir eksportuojami į įvairias šalis. Šeimos verslo prekyba vyksta tik interneto parduotuvėse. Mokiniams buvo galimybė susipažinti su siuvėjo profesija. Direktorė Rita pasitiko mus labai maloniai su vaišėmis, be to, kiekvienas mokinys gavo dovanų - lininį rankšluostį.

   Mokiniai susipažino su šio darbo pasauliu, sistemino informaciją apie šios profesijos ypatumus ir reikalavimus, profesijos įsigijimo ir įsidarbinimo galimybes. Labai dėkojame Edvino mamai bei direktorei, atvėrusioms savo įstaigos duris mokiniams, padėjus žengti sudėtingu profesijos pasirinkimo keliu.

   Išvykome su labai geromis emocijomis. Beje, kad nebūtų taip karšta įmonės savininkas pavaišino arbūzu. NUOTRAUKOS>>>

IIc klasės auklėtoja Ingrida Railienė2019-06-20 Popietė „Architektūra ir magiškos kelionės“

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko popietėArchitektūra ir magiškos kelionės“. Mokiniai turėjo galimybę susitikti su architekte ir aistringa keliautoja Palmira Petrauskaite. Ji papasakojo apie savo profesiją, kodėl ją pasirinko, kur studijavo. Palmira sakė, kad architektas mokosi visą gyvenimą. Ši profesija yra mokslas ir menas. Architektas turi puikiai išmanyti tiek humanitarinius, tiek technologinius dalykus. Kasdienis darbas reikalauja kruopštumo, atsakomybės ir ilgo sėdėjimo prie kompiuterio, bet išsigąsti nereikia. Svarbiausia turėti tikslą ir jo siekti. Ji palinkėjo gimnazistams daugiau keliauti. Pasaulis nuostabus, pilnas grožio, žavesio ir nuotykių. Keliaudamas įgyji žinių ir patirties, tampi laimingesnis. Palmira Petrauskaitė pradėjo keliauti studijų metais. Aplankė daugelį pasaulio šalių. Klausantis įdomių istorijų apie Etiopijos genčių gyvenimą ir papročius, Nepalo skurdą ir religiją, įspūdingą Vakarų civilizacijos nepaliestą Mianmarą ir šventyklų šalį Butaną, popietė praėjo kaip akimirka. Viešnia palinkėjo džiaugtis vasara, mėgautis kiekviena diena, jeigu nėra galimybės keliauti svetur, ragino pažinti savo kraštą. „Laiko tėkmėje nusitrina konkretumai, bet pagalvojus pasąmonėje aplankyta šalis įgauna bendrą spalvą, kvapą ir skambėjimą“,- sakė architektė. Vasara ir kuprinė jau laukia. Keliaukite, svajokite ir atraskite save. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantė Vilma Endrikienė ir bibliotekos vedėja Rima Juškienė2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Tautvilas
Eimantė
Kamilis
Ervinas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius