Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Mokytojas keičia profesiją

Data: 2015-10-13

    Ruduo… paskutinė, mieliausia metų šypsena. Jis savo kišenėse turi daugiau aukso, daugiau mažose sėklytėse paslėptos naujos gyvybės nei kiti metų laikai. Ramumas… Gamta atiduoda viską, ką užaugino, subrandino… Tokiu gražiu, ypatingu metu švenčiama tarptautinė Mokytojo diena. Mokytojai nuolatos stengiasi brandinti jaunojoje kartoje ne tik mokslo, bet ir gėrio, gyvenimiškos patirties sėklytes ir su šypsena stebi bei su jauduliu laukia, kas iš jų išaugs… Ši graži šventė – tai proga padėkoti už sunkų kasdieninį darbą, kantrybę, supratingumą, atsidavimą…

    Mūsų gimnazijos ketvirtokai jau nuo pat ankstyvo ryto pasipuošę, su šypsenomis ir trankia gyva liaudiška muzika laukė ateinančių mokytojų, kuriuos sutiko audringais plojimais. Atidarytos durys bei galantiškai priklaupus įteikta gėlė – tai pirmas žingsnis link to, kad Mokytojas tą dieną tik šypsotųsi. O kas toliau? Per pertraukas visi mokytojai fotografavosi persikūnydami į kitų profesijų (gaisrininkų, statybininkų, virėjų, medikų…) atstovus (mat šios šventės tema – “Mokytojas keičia profesiją”). Pamokos (nors ir per šventes) yra varginantis darbas, o pozavimas – dar sunkesnis, todėl mokytojų kambarys buvo virtęs kavinuke „Atpūta”. Čia  įėjus iš tikrųjų galėjai „atsipūsti”: vos pravėrus duris pakvipo rudeniu, nes šįkart mokytojai žengė ne raudonu kilimu, o braidė po margaspalvius lapus. Karštos kavos ar arbatos puodelis, gausios vaišės ir šiltas kolegiškas pabendravimas (o to kasdienybėje dėl nuolatinės laiko stokos labai pasigendame) leido pasijusti šią dieną kitaip…   

    Šią gražią šventę vainikavo LIK’as. Persikūniję į pasirinktų profesijų atstovų vaidmenį aktų salėje susirinko trijų (tėvelių, mokinių ir mokytojų) komandų dalyviai ir žiūrovai. Tėvelių komanda – bebaimiai gaisrininkai (gaisrų, anot jų, buvo, yra ir visada bus, taigi darbo niekada netrūks), mokiniai – dizaineriai (jie žino, kaip atrodo stilingas žmogus ir patys, jų žodžiais tariant, tokie yra), o mokytojai pasirinko aktorių profesiją ir oriai žengė kaip karaliai ir karalienės. Paklausite kodėl? Dėl kelių (kaip patys pasakė) svarbių priežasčių: visada būna dėmesio centre, labai mėgsta, kad jų klausytų, o jei taip nebūna, mėgsta bausti nepaklusniuosius, labai norėtų nors vieną dieną nieko neveikti… Taigi po komandų prisistatymų prasidėjo rungtys (ir išvardinti kuo daugiau profesijų, ir sukurti savo tądien pasirinktos profesijos reklamą, ir jumoristiškai iššifruoti populiarius trumpinius…). Žodžiu, visi buvo šaunūs, todėl ir komisija tądien skyrė tik pirmąsias vietas. Ar buvo linksma? Žinoma! Pažiūrėkite renginio nuotraukas ir įsitikinsite patys!

    Nuotraukos>>>

 

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė


Kita informacijaKita informacija

2021-04-12 Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

Kviečiame nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.

   Prašymai mokytis naujai komplektuojamose I (9-ose) klasėse bei į laisvas vietas II (10-ose), III (11-ose), IV (12-ose) klasėse priimami darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val. (penktadieniais iki 15.45 val.) 102 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

Prašymus galite atsiųsti elektroniniu paštu sauletekis@sauletekis.lt.

   Dėl prašymų pildymo bei jų pateikimo, asmeninių pageidavimų ar išsamesnės informacijos prašome kreiptis tel. +370 695 07264(8 41) 55 27 48,  elektroniniu paštu sauletekis@sauletekis.lt.

Prašymų mokytis formos ir daugiau informacijos apie priėmimą mokytis bei gimnazijos siūlomas mokymosi kryptis >>>

Gimnazijos administracija2021-04-12 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai

   Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. 2020 metais gautos paramos lėšos tikslingai panaudotos gimnazijos ugdymo(si) bazės turtinimui. Renovuota gimnazijos aerobikos salė, baigta įrengti sporto pasiekimų ir apdovanojimų garbės vieta. Trečio aukšto fojė edukacinė-poilsio erdvė papildyta šachmatų stalu. Trečiame aukšte įrengta nauja poilsio erdvė su biliardo ir stalo futbolo stalais, laukia sugrįžtančių į gimnaziją mokinių.

   2021 m. gautos lėšos ir vėl bus tikslingai panaudotos ugdymo(si) aplinkos gerinimui. Tikėdamiesi Jūsų supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir vėl kviečiame skirti už 2020 metus 1,2 procento pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai.

   Nutarę šią paramą skirti gimnazijai, greičiausiai ir patogiausiai prašymą FR0512 galite pateikti elektroniniu būdu per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Pildymo vedlys >>>

   Užpildytą popierinį prašymą taip pat galite atsiųsti paštu (išskyrus elektroninį paštą) į VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento Dokumentų tvarkymo ir archyvavimo skyrių adresu:  Neravų g. 8, 66257 Druskininkai.

Išsamesnę informaciją rasite čia.
Iškilus klausimams, konsultuojame elektroniniu paštu sauletekis@sauletekis.lt, tel. Nr.:  (8-41) 552748, +370  695 07264.

Rekvizitai 1,2 procentų paramai skirti:

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 290532510.

Paramos gavėjo pavadinimas – „Saulėtekio“ gimnazija.

Primename, kad šią paramą Jūs galite skirti iki 2021 metų gegužės 1 dienos.

Pagarbiai,

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2021-04-02 Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

   2021 m. kovo 1 d. prasidėjo nuo 2019 m. emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ inicijuojamas Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ, kuris kvietė praleisti progą pasityčioti.

   Šią  puikią iniciatyvą kaip ir kasmet palaikė mūsų gimnazija, siekdama atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei skatindama pagarbius ir draugiškus santykius, empatiją ir toleranciją.

    Veiksmo savaitės „BE PATYČIŲ“ metu akcentavome tolerancijos ir pagarbos vienas kitam svarbą: apie tai kalbėta per klasių valandėles, organizuoti Šiaulių miesto policijos bendruomenės pareigūnų  užsiėmimai  apie patyčias elektroninėje erdvėje, gimnazijos pedagogai dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Patyčios tarp mokinių“. Dailės mokytoja Rasa Prišmontienė bei  mokinių prevencinė grupė „ORE“ inicijavo patyčių prevencijai skirtą konkursą „Pavasario linkėjimai“. Nuoširdžiai sveikiname šio konkurso laureatus Rūtą Lukauskaitę (1a kl.) ir Jovarą Pernarauskį (1c kl.). Jiems bus įteikti ypatingi „Saulėtekio“ gimnazijos prizai.

Gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2021-03-30 Tarptautinis matematikos konkursas KENGŪRA 2021


   Kovo paskutinį ketvirtadienį Lietuvoje vyko tarptautinis matematikos konkursas Kengūra 2021, kuriame dalyvavo III-IV klasių gimnazistai. Dauguma dalyvavusiųjų jau ne naujokai šiame konkurse. Moksleiviai, besidomintys matematika, čia gali pasitikrinti žinias bei gebėjimus. Kengūrą 2021 dalyviai vertino pakankamai skirtingai: vieniems užduotys pasirodė ganėtinai sunkios, kitiems – ne, dar kiti akcentavo, kad jų sprendimas – tikras malonumas.

Matematikos mokytojos Raimonda Bražūnienė ir Violeta Daugelavičiūtė2021-03-25 CHEMIJOS PAMOKA KITAIP...


   Pamokos pradžioje pirmokai susipažino su neorganinių junginių klase  - druskomis. Išnagrinėjome druskų sandarą, savybes, sužinojome, kad  druskos gali būti įvairių spalvų, ne tik mums įprastos baltos (kaip  valgomoji druska – NaCl). Mokiniai, sužinoję, kur druskos naudojamos, kaip gaunamos, atliko praktinę  užduotį: iš valgomosios druskos, miltų ir vandens suminkė tešlą. Minkę tol, kol druska ištirpo, pagamino širdžiai mielą dirbinį. Pamoka pirmokams labai patiko.

:: Pasigrožėkite mokinių sukurtais darbeliais ::

Chemijos mokytoja2021-03-19 Tarptautinė mokinių pažintinės istorijos konferencija

   2021 m. kovo 19 d. Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje nuotoliniu būdu vyko tarptautinė mokinių pažintinės istorijos konferencija „Laisvės kelias istorijos tėkmėje“, kurioje dalyvavo mokiniai ne tik iš įvairių Lietuvos regionų, bet ir pranešėjai iš Latvijos bei Argentinos. Mūsų gimnazijai šioje konferencijoje atstovavo A. Smirinenko (IIIa klasė) ir G. Malinauskaitė (IIIb klasė). Merginos pristatė E. Kmitai-Evaldui, kuris 1961 m. lapkričio mėnesį žuvo Kražių apylinkėse (Kelmės raj.), skirtą pranešimą „Paskutinysis „Kęstučio“ apygardos partizanas“.

Istorijos mokytojas T.Žilius2021-03-05 Naudingos svetainės abiturientams

 

Vaizdo pamokos ir konsultacijos,
ankstesnių metų brandos egzaminų užduotys ir kita - ČIA.

Nacionalinės švietimo agentūros info apie
įvairių mokomųjų dalykų egzaminus - ČIA.Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Eitvilas
Girmantė
Apolonijus

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius