Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Mokytojas keičia profesiją

Data: 2015-10-13

    Ruduo… paskutinė, mieliausia metų šypsena. Jis savo kišenėse turi daugiau aukso, daugiau mažose sėklytėse paslėptos naujos gyvybės nei kiti metų laikai. Ramumas… Gamta atiduoda viską, ką užaugino, subrandino… Tokiu gražiu, ypatingu metu švenčiama tarptautinė Mokytojo diena. Mokytojai nuolatos stengiasi brandinti jaunojoje kartoje ne tik mokslo, bet ir gėrio, gyvenimiškos patirties sėklytes ir su šypsena stebi bei su jauduliu laukia, kas iš jų išaugs… Ši graži šventė – tai proga padėkoti už sunkų kasdieninį darbą, kantrybę, supratingumą, atsidavimą…

    Mūsų gimnazijos ketvirtokai jau nuo pat ankstyvo ryto pasipuošę, su šypsenomis ir trankia gyva liaudiška muzika laukė ateinančių mokytojų, kuriuos sutiko audringais plojimais. Atidarytos durys bei galantiškai priklaupus įteikta gėlė – tai pirmas žingsnis link to, kad Mokytojas tą dieną tik šypsotųsi. O kas toliau? Per pertraukas visi mokytojai fotografavosi persikūnydami į kitų profesijų (gaisrininkų, statybininkų, virėjų, medikų…) atstovus (mat šios šventės tema – “Mokytojas keičia profesiją”). Pamokos (nors ir per šventes) yra varginantis darbas, o pozavimas – dar sunkesnis, todėl mokytojų kambarys buvo virtęs kavinuke „Atpūta”. Čia  įėjus iš tikrųjų galėjai „atsipūsti”: vos pravėrus duris pakvipo rudeniu, nes šįkart mokytojai žengė ne raudonu kilimu, o braidė po margaspalvius lapus. Karštos kavos ar arbatos puodelis, gausios vaišės ir šiltas kolegiškas pabendravimas (o to kasdienybėje dėl nuolatinės laiko stokos labai pasigendame) leido pasijusti šią dieną kitaip…   

    Šią gražią šventę vainikavo LIK’as. Persikūniję į pasirinktų profesijų atstovų vaidmenį aktų salėje susirinko trijų (tėvelių, mokinių ir mokytojų) komandų dalyviai ir žiūrovai. Tėvelių komanda – bebaimiai gaisrininkai (gaisrų, anot jų, buvo, yra ir visada bus, taigi darbo niekada netrūks), mokiniai – dizaineriai (jie žino, kaip atrodo stilingas žmogus ir patys, jų žodžiais tariant, tokie yra), o mokytojai pasirinko aktorių profesiją ir oriai žengė kaip karaliai ir karalienės. Paklausite kodėl? Dėl kelių (kaip patys pasakė) svarbių priežasčių: visada būna dėmesio centre, labai mėgsta, kad jų klausytų, o jei taip nebūna, mėgsta bausti nepaklusniuosius, labai norėtų nors vieną dieną nieko neveikti… Taigi po komandų prisistatymų prasidėjo rungtys (ir išvardinti kuo daugiau profesijų, ir sukurti savo tądien pasirinktos profesijos reklamą, ir jumoristiškai iššifruoti populiarius trumpinius…). Žodžiu, visi buvo šaunūs, todėl ir komisija tądien skyrė tik pirmąsias vietas. Ar buvo linksma? Žinoma! Pažiūrėkite renginio nuotraukas ir įsitikinsite patys!

    Nuotraukos>>>

 

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė


Kita informacijaKita informacija

2021-01-07 Konkurso „Žiemos pasaka“ nugalėtojai

   2020 m. gruodžio mėn. „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko kalėdinių kūrinių konkursas „Žiemos pasaka“. Gimnazistai piešė tradicinėmis ir skaitmeninėmis priemonėmis, kūrė koliažus, dekoratyvinius akcentus ir fotografijas.

   Gimnazijos bendruomenės vakaro metu, gruodžio 22 dieną, komisija paskelbė konkurso „Žiemos pasaka“ laimėtojus: 

  • vieta Edvinui Ūdrai (IVc klasė) už dekoratyvinį akcentą - eglutę, sukurtą iš veržlių,
  • II vieta Ugniui Dulinskui (IVb klasė) už kompiuterinės grafikos darbą,
  • III vieta Viktorijai Margalikaitei (Ib klasė) už piešinį, kuris tapo gimnaziją reprezentuojančiu kalėdiniu sveikinimo atviruku.

Dėkojame visiems gimnazistams už kūrybiškus ir įdomius darbus.

Sveikiname konkurso nugalėtojus ir visiems linkime sėkmingų ir kūrybingų metų!

::  Nuotraukų galerija 1  ::  Nuotraukų galerija 2  ::

Malik, Lina, Evaldas, Rasa2021-01-06 Dėl bendradarbiavimo su Šiaulių miesto savivaldybės viešąja biblioteka

   Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka 2020 m. pabaigoje įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės dalinai finansuotą projektą „(Ne)atrasta biblioteka: interaktyvus edukacinių veiklų gidas“, kurio rezultatas – sukurtas virtualus Edukacinių veiklų gidas, orientuotas į Šiaulių miesto švietimo įstaigas, kaip pagalba skatinanti mokinių užimtumą mokantis nuotoliniu būdu ir kartu didinantis bibliotekos paslaugų prieinamumą nuotoliniu būdu.

   Biblioteka kviečia mokytojus pasinaudoti Edukacinių veiklų gido teikiamomis galimybėmis paįvairinti pamoką grupinėmis veiklomis. Pradinių klasių mokiniams galima pasiūlyti grupinę dėlionę, vyresniųjų klasių mokinimas – viktorinos ar žodžių spėlionės. Galima rinktis iš jau esamų arba pasiūlyti savo. Užsiėmimų tematika gali būti įvairi, tinkanti bet kuriai pamokai.

:: https://www.edukacinisgidas.lt/ ::2020-12-18 Virtuali viktorina „Šv. Kalėdų belaukiant“

   Lapkričio 29 d. prasidėjo adventas, kuris žymi naujus liturginius metus. Tai pats jautriausias ir paslaptiniausias metas, kai laukiame pasaulio Išganytojo gimimo. Mūsų gimnazijos bendruomenė dalyvavo virtualioje viktorinoje „Šv. Kalėdų belaukiant“. Testą sudarė 20 klausimų apie advento ir Kalėdų tradicijas.

   Aktyviausiai viktorinoje dalyvavo šios klasės: Ia – 24, Ic – 21, IIa ir IVa – po 18 mokinių.

   Viktorinos nugailėtojais tapo: I vieta – IIa klasė, II vieta – IVa klasė, III vieta – IIIa klasė.

   Norime pasidžiaugti Ingridos Čerkauskaitės (IIIc), Luko Virganavičiaus (IIIa), Ugnės Būtaitės (IIIa) ir Viktorijos Jakunčikovaitės (IVa) rezultatais. Jie atsakė 90-95 % klausimų. Nustebino mokytojos Tatjanos Cukanovos rezultatai. Ji tapo absoliuti viktorinos nugalėtoja.

   Kalėdos – tai ne blizgučiai ir ne lemputės. Tai vidinė šviesa mūsų širdyje – gerumas ir džiaugsmas. Linkime prasmingų ir jaukių švenčių!

Dorinio ugdymo mokytojos Nijolė Pankratovaitė ir Irma Žemaitienė2020-12-18 Projektas "Gyvoji žemė. Gyvūnai - mūsų Mokytojai"


   Biomedicinos srities mokiniai ir jų biologijos mokytoja Jurgita Kizeliauskienė džiaugiasi turėję galimybę dalyvauti "Gyvosios planetos" komandos projekte "Gyvoji žemė. Gyvūnai - mūsų Mokytojai". Projekto tikslas buvo pažvelgti į kitas gyvybės rūšis, siekiant pažinti, mokytis iš jų, gerbti, puoselėti gražų, harmoningą santykį su jomis.

Biologijos mokytoja Jurgita Kizeliauskienė2020-12-02 2021 metų mokyklos kalendorius!


   Tai dešimtasis „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės leidinys, kuriame pristatoma bendruomenės veikla, klasės, buvusių gimnazijos mokinių parlamento prezidentų mintys ir linkėjimai. Tai dar vienas puslapis mokyklos istorijoje.

Gimnazijos administracija ir kūrėjai2020-11-05 Gimnazijos projektas kartu su partneriais iš Italijos ir Jungtinės Karalystės

   Gimnazija kartu su partneriais iš Italijos ir Jungtinės Karalystės parengė projektą
STEMmed.FR.O.M.Robotics – STEM iMprovED in the FRame Of Mobility and Robotics
ir gavo dotaciją jo įgyvendinimui.

    Projekto tikslas populiarinti STEAM veiklas ugdymo įstaigose, o konkrečiai robotikos kryptį. Susipažinsime su robotikos srities tendencijomis Europoje ir Pasaulyje, organizuosime mokymus ir seminarus robotikos pritaikymui ugdymo įstaigose ir, žinoma, organizuosime TARPTAUTINES robotikos varžybas.

Projektas vykdomas 24 mėn. nuo 2020-10-01 iki 2022-09-30.

Dotacijos suma yra 22 912.00 EUR.

Projekto koordinatorius mokykloje - Direktoriaus pavaduotojas ugdymui Malik Agamalijev.


Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Dovainis
Vilda
Leonilė

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius