Spalio 3 dieną III-IV klasių mokiniai su lydinčiomis mokytojomis vyko į Kauno „Žalgirio areną“. Gimnazistai dalyvavo tarptautinėje aukštojo ir vidurinio mokslo užsienyje parodoje „Išsilavinimas ir karjera 2018“. Darbas vyko dviejose sekcijose: vienoje (amfiteatre) – paskaitos, diskusijos moksleiviams, kitoje – mokytojams. Mokiniai išgirdo ir sužinojo labai naudingos informacijos apie netolimos ateities perspektyvas (Khalid Abbas), apie jaunimo ir mūsų visų laiko vagis ir kaip juos pričiupti (Rytis Jurkėnas), apie nestandartinę specialybę (Rokas Vasiliauskas, Paulius Jakutis), apie pasirinkimų laisvę ir gyvenimą be stereotipų (ZIP FM, Petras Daunys), studijų portfolio, chaosą galvoje ir kaip jo atsikratyti (Steven Rudolph). Gimnazistai turėjo galimybę individualiai pabendrauti su užsienio universitetų atstovais, užduoti klausimus apie studijų programas, studentų gyvenimą ir pan.
Mokytojai taip pat intensyviai klausėsi, diskutavo, kėlė klausimų, problemų edukacinių pranešimų zonoje. Daug dėmesio susilaukė „Multiple Natures Internacional“ įkūrėjas Steven Rudolph, su užsidegimu kalbėjęs apie mūsų visų daugialypius intelektus bei prigimtis (tigrus) ir kaip tuos tigrus „pamaitinti“. Didelį įspūdį paliko paskutinis pranešimas „Profesija pagal prigimtis: ar tikrai geriausias matematikas užaugs sėkmingiausiu programuotoju“ (KALBA įmonių grupės įkūrėjas lektorius Rytis Jurkėnas).
Po mokymų ir susitikimų išvykome iš „Žalgirio“ arenos bei apsilankėme prie senosios pilies, kurios prieigas neseniai papuošė raitelio skulptūra, nulieta kaimyninėje Ukrainoje. NUOTRAUKOS>>>
Karjeros konsultantės Irma Žemaitienė ir Vilma Krankalienė
Kita informacijaKita informacija
2021-01-26 „Saulėtekio“ gimnazistė - miesto meninio skaitymo konkurso laureatė
Šiemet ir mokyklose, ir mieste meninio skaitymo konkursas vyko neįprastai - be tiesioginio santykio su žiūrovu, be galimybės stovėti scenoje... Toks jau pastaruoju metu visas mūsų gyvenimas – neįprastas... Bet turbūt ne mažesnis jaudulys apima ir stovint prieš kamerą bei įsivaizduojant būsimą klausytoją... Ne mažesnė atsakomybė už raiškų žodį, gimnaziją, save...
IVb klasės mokinė Raimonda Beliajeva (mokytoja Diana Gilytė) šiemet buvo išrinkta atstovauti mūsų gimnazijai miesto meninio skaitymo konkurse ir užėmė garbingą II vietą. Sveikiname bei linkime nepamiršti meninio žodžio ir toliau puoselėti savo talentą.
Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė
Laikas nepaliaujamai bėga ir mes vėl maloniai kviečiame Jus į tradicinį buvusių abiturientų susitikimą, kuris vyks vasario 5 d. 18.00 val. virtualioje erdvėje facebooksauletekis.
Labai kviečiame prisijungti prie mūsų gyvos transliacijos ir pasidalinti prisiminimais arba iš anksto atsiųsti video sveikinimą, nuotraukų, palinkėjimų, prisiminimų... Kad tai galėtumėte padaryti, Jums bus reikalinga prisijungimo nuoroda. Informuokite iki vasario 3 dienos el. paštu lina.jokubauskiene@sauletekis.lt ir gausite ją.
Šių, jubiliejinių, metų abiturientų laidų susitikimą kartu švęsti ypač kviečiame šias laidas:
Renginio organizatoriai
Žodžio galia didžiulė... Žmogus, gebantis tą žodį valdyti, taip pat turi galią... surasti kelią į kito žmogaus jausmus... Tokių kelių ar takelių ieškojo „Saulėtekio“ gimnazistai, susirinkę į kasmetinį Meninio skaitymo konkursą, kuris vyko sausio 18 d. virtualioje Zoom platformoje. Konkurso laureatai: Deimilė Mikolaitytė, Ib klasės mokinė, deklamavusi V. Mačernio eilėraštį „Apie trūnijantį medį“ (mokytoja L. Andriuškevičienė), Andrėja Smirinenko (IIIa klasė), skaičiusi V. Juknaitės apysakos „Stiklo šalis“ ištrauką (mokytoja R. Glinskienė), Raimonda Beliajeva (IVb klasė), skaičiusi A. Šlepiko romano „Mano vardas – Marytė“ ištrauką (mokytoja D. Gilytė) ir Normantas Kuolas (IVa klasė), skaitęs R. Černiausko apsakymo „Tuščia gatvė“ ištrauką (mokytoja D. Gilytė).
Šiaulių miesto Meninio skaitymo konkurse mūsų gimnazijai atstovaus Andrėja Smirinenko ir Raimonda Beliajeva. Linkime merginoms sėkmės ir sveikiname visus laureatus.
Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė
2020 m. gruodžio mėn. „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko kalėdinių kūrinių konkursas „Žiemos pasaka“. Gimnazistai piešė tradicinėmis ir skaitmeninėmis priemonėmis, kūrė koliažus, dekoratyvinius akcentus ir fotografijas.
Gimnazijos bendruomenės vakaro metu, gruodžio 22 dieną, komisija paskelbė konkurso „Žiemos pasaka“ laimėtojus:
Dėkojame visiems gimnazistams už kūrybiškus ir įdomius darbus.
Sveikiname konkurso nugalėtojus ir visiems linkime sėkmingų ir kūrybingų metų!
:: Nuotraukų galerija 1 :: Nuotraukų galerija 2 ::
Malik, Lina, Evaldas, Rasa
Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka 2020 m. pabaigoje įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės dalinai finansuotą projektą „(Ne)atrasta biblioteka: interaktyvus edukacinių veiklų gidas“, kurio rezultatas – sukurtas virtualus Edukacinių veiklų gidas, orientuotas į Šiaulių miesto švietimo įstaigas, kaip pagalba skatinanti mokinių užimtumą mokantis nuotoliniu būdu ir kartu didinantis bibliotekos paslaugų prieinamumą nuotoliniu būdu.
Biblioteka kviečia mokytojus pasinaudoti Edukacinių veiklų gido teikiamomis galimybėmis paįvairinti pamoką grupinėmis veiklomis. Pradinių klasių mokiniams galima pasiūlyti grupinę dėlionę, vyresniųjų klasių mokinimas – viktorinos ar žodžių spėlionės. Galima rinktis iš jau esamų arba pasiūlyti savo. Užsiėmimų tematika gali būti įvairi, tinkanti bet kuriai pamokai.
Gimnazija kartu su partneriais iš Italijos ir Jungtinės Karalystės parengė projektą
„STEMmed.FR.O.M.Robotics – STEM iMprovED in the FRame Of Mobility and Robotics“
ir gavo dotaciją jo įgyvendinimui.
Projekto tikslas populiarinti STEAM veiklas ugdymo įstaigose, o konkrečiai robotikos kryptį. Susipažinsime su robotikos srities tendencijomis Europoje ir Pasaulyje, organizuosime mokymus ir seminarus robotikos pritaikymui ugdymo įstaigose ir, žinoma, organizuosime TARPTAUTINES robotikos varžybas.
Projektas vykdomas 24 mėn. nuo 2020-10-01 iki 2022-09-30.
Dotacijos suma yra 22 912.00 EUR.
Projekto koordinatorius mokykloje - Direktoriaus pavaduotojas ugdymui Malik Agamalijev.