Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Gimnazistų kūrybinė veikla 2022 metais

Data: 2022-06-09

   Šie metai buvo turtingi mokinių, garsinusių gimnazijos vardą meninėje srityje: dailės parodose, konkursuose, olimpiadose, pleneruose; sukurti originalūs dailės brandos egzamino darbai.

   Kūrybingumas, išradingumas, kantrybė, pasitikėjimas savimi tegu leidžia mokiniams vis drąsiau įgyvendinti meninius sumanymus ne tik mokslo metu, bet ir gyvenime. Tad jau šiandien atskleiskite savo gebėjimus, dalyvaukite veiklose ir laimėkite pripažinimą! Tegu bendraamžių laimėjimai Jums tampa vedliu kūrybos link.

   Šiaulių regiono mokinių piešinių konkurso „Regiu muziką“ darbų vertinimo komisijos sprendimu, Marko Aurelijaus Miceikos piešinys „Džiazas“ pelnė II vietą. Konkursui darbus pateikė Adrija Stupuraitė (IIIa kl.), Dovydas Lečkauskas (IIIa kl.), Ugnė Gočelkytė (Ib kl.), Kamilė Sausdravaitė (Ib kl.).

   Tarptautinėje mokinių projektų olimpiadoje Vilnius International Project Olympiad – VILIPO darbą pateikė Dovydas Bogužas (IIIb kl.). Meno srities kategorijoje Dovydo nuotrauka laimėjo Nacionaliniame etape ir pelnė Aukso medalį. https://youtu.be/u7lnfCk-5Is 

   Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos organizuotoje nacionalinėje mokslinėje – metodinėje konferencijoje „Gyvenimo ir ugdymo idėjų dermė“, skirtoje filosofui, pedagogui prof. Stasiui Šalkauskiui atminti, popieriaus plastikos darbų parodoje-konkurse „Išmintis. Kas tai?“ dalyvavo Eimantė Rakauskaitė ir Stela Juotkaitė iš Ic kl. Jos sukūrė popieriaus plastikos darbą „Laikamiestis“, Ia kl. Mokinių Deivinos Stankauskaitės ir Monikos Surantaitės darbas „Asteroidas“ laimėjo originaliausio kūrinio nominaciją, Eglės Liseckaitės (Ib kl.) „Išminties gėlė“ laimėjo įsimintiniausio kūrinio nominaciją.

   Šiaulių miesto mokyklų mokinių plenere „Šiauliai – mūsų namai“, skirtame Stasio Šalkauskio 136-osioms gimimo metinėms pažymėti, mūsų gimnazijai atstovavo Ugnė Gočelkytė (Ib kl.) ir Gabrielius Klimaitis (Ib kl.).

   Gegužių progimnazijoje vykusiame tarpdisciplininiame tarptautiniame projekte „Būk sveikas, pavasari“ mūsų gimnazijai atstovavo Ugnė Gočelkytė (Ibkl.) ir Akvilė Baranauskaitė (IVb kl.) pastarajai už karpinį komisija skyrė laureatės diplomą.

   Šiaulių m. mokinių piešinių konkurse "Muzika sielos sparnai" dalyvavo Karina Tavoraitė (IIc kl.), Markas Aurelijus Miceika (IIIc kl.), Ingrida Čerkauskaitė (IVc kl.). Dovydo Lečkausko (IIIa kl.) darbas pelnė II vietą.

   Ugnė Gocelkytė (Ib kl.), Aridana Tinterytė (IIc kl.), Virginija Calkutė (IIIa kl.), Viktorija Janauskaitė (IVc kl.), Mantė Rutkauskaitė (IVc kl.) dalyvavo Tarptautinėje  virtualioje mokinių piešinių parodoje-konkurse  „40 paukščių belaukiant“.  Aridanos Tinterytės piešinys pelnė nominaciją „Už meninį temos įprasminimą“, Viktorijos Janauskaitės darbas – laureatės diplomą.

   Vasario mėn. miesto mokinių dailės olimpiada vyko nuotoliniu būdu. Tema „Laikmečių atradimai“. Joje dalyvavo mūsų gimnazistai.

   Olimpiadai namų darbus sukūrė Ema Šurkutė (IIa kl.) aliejinė tapyba ant drobės „Pasaka“ – ir Dovydas Lečkauskas (IIIa kl.) – grafitas ant popieriaus „Marijos Gimbutienės portretas“; taip pat mokinys atliko kūrybinį darbą olimpiados metu.

   Gaila, kad sukūrę darbus pačioje olimpiadoje negalėjo dalyvauti Viktorija Janauskaitė (IVc kl.) mišrios technikos grafikos darbas „Ženklai“ ir  Austėja Banytė (IIc kl.) akrilo tapybos darbas „Laumė“.

   Viktorija Janauskaitė ir Deimantė Šiukšterytė (IVc kl.) išlaikė dailės egzaminą.

   Viktorija sukūrė ir pristatė mišrios technikos keturių grafikos darbų seriją „Laiko ženklai“, Deimantė - akrilo tapybos darbą „Demencija“. Jų darbai buvo įvertinti aukščiausiais balais.

   Gimnazistės Vanesa Stulgytė (Ia kl.), Deimantė Lotužytė (Ic kl.), Viktorija Margalikaitė (IIb kl.), Viktorija Janauskaitė (IVc kl.) dalyvavo Šiaulių apskrities konkurse „Šiaulių vyskupijos bažnyčios“ ir tapo laureatėmis.

Jų  konkursiniai darbai pateko į leidinį „Šiaulių vyskupijos BAŽNYČIOS“, skirtą Šiaulių vyskupijos įsteigimo 25-ečiui paminėti, ir dalyvauja pokonkursinėje parodoje. Konkursui pasiruošti padėjo tikybos mokytoja Nijolė Pankratovaitė.

   Dalyvavome Nacionaliname mokinių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Konkursui darbus sukūrė  Markas Aurelijus Miceika (IIIc kl.), Justina Lisauskaitė (IIc kl.) ir Dovydas Bogužas (IIIb kl.) – Dovydo kūrinys laimėjo III vietą. Konkursui ruoštis padėjo istorijos mokytojas Tomas Žilius.

Linkiu visiems gražios, kūrybingos vasaros. Sėkmės!!!


Dailės mokytoja R.Prišmontienė
Kita informacijaKita informacija

2022-06-27 Informacija abiturientams

Informacija abiturientams dėl prašymų teikimo į  Lietuvos aukštąsias mokyklas

Bendrojo priėmimo prašymų registracija vyksta nuo birželio 1 d. iki liepos 25 d. 12 val.

Visa detali info, instrukcijos, video vedlys, nuorodos - ČIA2022-06-27 Gimnazijoje baigėsi Skaitymo maratonas-2022

   490 m. pr. Kr. graikų karys Filipidas atbėgo iš Maratono miestelio į Atėnus pranešti apie graikų pergalę prieš persus ir, vos sušukęs „Mes laimėjome!“, krito negyvas. Jis nubėgo 42 km 195 m. Dabar pasaulyje yra įveiktas ne vienas maratonas...

   „Saulėtekio“ gimnazijoje nuo vasario iki birželio mėn. vyko „Skaitymo maratonas“ – sportas ne kūnui, o protui. Skaitymo maratone dalyvavo gimnazijos mokiniai. Vyko nuožmios lenktynės! Daugiausiai knygų perskaitė 3a klasės mokinė Modesta Juozapavičiūtė. Ji laimėjo pagrindinį prizą – knygų skaityklę. Antrąją vietą iškovojo 2a klasės mokinė Samanta Maižytė. Samanta galės klausytis audio knygų, nes gavo dovanų belaidžius ausinukus. Sveikiname nugalėtojas ir linkime kiekvieną vasaros dieną pradėti su knyga, nes reikia ruoštis kitam skaitymo maratonui.

   P.S. Skaitymas – ne galvojimas, o mąstymas: kuo daugiau skaitai, tuo tampi išmintingesnis. Tad linkime gražios, išmintingos vasaros su knyga.  NUOTRAUKOS >>>

Bibliotekos-informacinio centro vedėja Rima Juškienė2022-06-27 Prieš atostogas Lieporių bendruomenę subūrė šventė „LABAS, VASARA!“

Birželio 16 dieną  Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija ir Regbio klubas „Baltrex pakvietė Lieporių bendruomenę į šventę „Labas, vasara!“ Joje ne tik sportavome, piešėme, konstravome, šokome, grojome, dainavome, fotografavomės, bet ir po visų veiklų vaišinomės dešrainiais. Liko tikrai nedaug... Tik paskutiniai darbai ir mokiniams, ir mokytojams. Tad linkime turiningų atostogų ir lauksime visų sugrįžtančių Rugsėjo 1-ąją dieną.  NUOTRAUKOS>>>

Renginio organizatoriai2022-06-13 Suaugusiųjų švietimas Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos Suaugusiųjų mokymo skyriuje

   Nuo 2022 metų rugsėjo 1 dienos Šiaulių suaugusiųjų mokykla reorganizuojama ir prijungiama prie Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos.

   Gimnazijoje įsteigiamas Suaugusiųjų mokymo skyrius.

   Kviečiame suaugusiuosius kasdieniniu, nuotoliniu, neakivaizdiniu ar savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu:

 • siekti įgyti aukštesnio lygmens išsilavinimą: pradinį, pagrindinį ar vidurinį (nebaigus pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos);
 • pakartotinai mokytis pagal vidurinio ugdymo programą ir geriau pasirengti studijoms.

   Daugiau informacijos >>>2022-06-10 STEAM veiklos „Saulėtekio” gimnazijoje

   Birželio 9 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje fizikos laboratorijoje apsilankė Šiaulių „Rasos" progimnazijos 7a klasės mokiniai su auklėtoja Danute Sakalauskiene. Gimnazijos fizikos mokytojos Ona Girjotienė ir Vilma Endrikienė supažindino mokinius su mūsų aplinkoje vykstančiais fizikiniais reiškiniais. Septintokai stebėjo šviesos spektro susidarymą, mokėsi apie daiktų spalvų prigimtį, susipažino su pagrindinėmis šviesos spalvomis bei kaip gauti papildomas spalvas, jungė elektros grandines, aiškinosi elektrinio skambučio ir elektromagneto veikimą. STEAM veikloje dalyvavo ir III gimnazijos klasių mokiniai, kurie padėjo „Rasos“ progimnazijos mokiniams fizikos žinias pritaikyti praktikoje.  NUOTRAUKOS>>>

Fizikos mokytoja Vilma Endrikienė2022-06-09 ERKĖS IR JŲ PLATINAMOS LIGOS

ERKĖS IR JŲ PLATINAMOS LIGOS

   Su atgimstančia ir sužaliuojančia gamta, pabunda ir Lietuvoje paplitę kraujasiurbiai–    erkės. Ne kiekviena platina ligas, tačiau Lietuvoje vis dar stebimas didelis sergamumas Laimo liga ir Erkiniu Encefalitu (toliau EE), todėl nederėtų nuvertinti šių voragyvių ir svarbu būti budriems. Erkės ieško grobio nuo pavasario iki rudens, kol vidutinė žemės temperatūra nukrinta iki 5 laipsnių šilumos. Jos ypač aktyvios vasarą, po lietingos dienos ir  paprastai tyko aukos nuo 10-20 cm. aukščio žolės stiebelio. Erkės mėgsta šilumą, drėgmę ir prieblandą, todėl dažniausiai aptinkamos tankiuose lapuočių miško jaunuolynuose, miško proskynose, kirtimuose ir brūzgynuose. Tačiau  jų gali būti visur, tad svarbu pasirūpinti saugia aplinka.

   Erkės yra ypač pavojingos, nes gali sukelti sunkias ligas (žr. 1pav.). Pati pavojingiausia liga, kurią gali perduoti į jūsų kūną įsisiurbusi erkė yra EE. Ši liga gali sukelti ne tik pavienius simptomus, tačiau ir paralyžių ar kitą smegenų funkcijų sutrikimą. Lietuvoje kasmet registruojama net keli šimtai atvejų, todėl būtina žinoti, kokių atsargumo priemonių turime imtis.

Rekomendacijos:

 1. Vaikščioti nuvalytais takeliais, stengiantis kuo mažiau liestis su krūmų lapais ar aukšta žole.
 2. Miške užsivilkti rūbus, nepaliekant atviros odos. Dėvėti kojines, ilgas kelnes, marškinius ilgomis rankovėmis. Kelnių klešnes susikišti į kojines, kad erkės negalėtų nuropoti po kelnėmis. Dėvėti šviesių spalvų drabužius, kad būtų galima lengvai pamatyti ir pašalinti erkę.
 3. Apipurkšti odą ir drabužius repelentais, skirtais atbaidyti erkes, kurių sudėtyje yra DEET medžiagos. Laikytis repelentų naudojimo rekomendacijų ir jų neperdozuoti, ypač mažiems vaikams. Atkreipti dėmesį į gamintojo pastabas dėl poveikio trukmės. Repelentus naudoti tik lauke. Grįžus į patalpą– odą nusiplauti su muilu ir vandeniu. Stengtis neįkvėpti, nepraryti ir saugotis, kad nepatektų į akis ar ant sužeistos odos.
 4. Po veiklos lauke naudojantis veidrodžiu apžiūrėti ar nėra erkių, kurios paprastai būna įsisiurbusios į pakinklius, kirkšnis, šlaunis, tarpupirščius, pažastis, juosmens srityje, aplink bambą, sprandą, už ausų, galvos odoje.
 5. Rastas erkes kuo greičiau pašalinti, naudojant pincetą (galima ir pirštais). Erkę reikia suimti kuo arčiau odos ir lėtu judesiu traukti tiesiai kol ji atsiskirs nuo odos (žr. 2pav.). Parazitas perduodamas per 36-48 val., todėl laiku pašalinus erkę, užsikrėtimo galima išvengti...
plačiau >>>

2022-06-07 Dėl mokinių darbo vasaros laikotarpiu

Mieli mokytojai, tėveliai, mokiniai,

   Artėjant vasaros atostogoms ir minint Pasaulinę kovos prieš dirbančius vaikus dieną, birželio 12-ąją, norime priminti pagrindines atsakomybes ir atsakyti į svarbiausius klausimus dėl vaikų ir paauglių darbo.

Ką turiu žinoti, norėdamas įsidarbinti?

 • Įsidarbinti galima nuo 14 metų mažiaus, tačiau iki 16 metų būtinas raštiškas vieno iš tėvų (globėjų) sutikimas. Be viso to, reikia pateikti ir med. pažymą, kad vaikas gali dirbti konkretų darbą, o mokslo metų laikotarpiu – mokyklos raštiško sutikimo. Visais atvejais būtina darbo sutartis.
 • Nuo 14 iki 16 metų galima dirbti tik lengvus darbus, kurie nekenkia vaiko sveikatai, saugai, ir netrukdo lankyti mokyklos.
 • Vaikas ir paauglys iki 18 metų gali dirbti: vaikai ne per mokslo metus – iki 30 val. per savaitę ir iki 6 val. per dieną; per mokslo metus – iki 12 val. per savaitę, t. y. iki 2 val. mokyklos lankymo dienomis ir iki 6 val. – nelankymo dienomis (trimestro arba semestro metu), tačiau ne per pamokas. Paaugliai – ne daugiau kaip 8 val. per dieną ir ne daugiau kaip 40 val. per savaitę kartu su pamokų trukme.
 • Vaikas ir paauglys iki 18 metų negali dirbti: vaikas, dirbantis lengvus darbus, prieš pamokas, t. y. nuo 6 iki 7 val., ir naktį, t. y. nuo 20 iki 6 val.; paauglys iki 18 m. – naktį, t. y. nuo 22 iki 6 val.
 • Jauniems, iki 18 metų asmenims nustatytas poilsio laikas: ne mažiau kaip 2 poilsio dienos per savaitę. Vaikų poilsis – nepertraukiamas, ne trumpesnis kaip 14 val. per parą. Paauglių – nepertraukiamas, ne trumpesnis kaip 12 val.
 • Papildomos lengvatos vaikams ir paaugliams – 25 darbo dienų kasmetinės atostogos, jeigu dirbama 5 dienas per savaitę, arba 30 dienų, kai dirbama 6 dienas per savaitę. Užtikrinamas 14 kalendorinių dienų iš eilės kasmetinių atostogų poilsis arba tiek pat dienų nemokamų atostogų poilsis per vasaros atostogas.

   Visą aprašą, naudingų patarimų tėvams, vaikams, darbdaviams ir naujoko darbe atmintinę rasite Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) parengtoje santraukoje Jei įsidarbinti nori asmuo iki 18 metų.

:: Įdarbinant nepilnamečius – papildomi reikalavimai ::

Erlanda Polekaitė
Administravimo skyriaus Komunikacijos specialistė2022-06-06 STEAM veikloje dalyvavusių svečių šeštokų fizikos labirintai nepaklaidino

   „Saulėtekio“ gimnazijoje ypatingas dėmesys skiriamas gimnazistų STEAM kompetencijoms ugdyti. Taip siekiama paruošti jaunąją kartą XXI iššūkiams, ugdyti problemų sprendimo, kritinio mąstymo gebėjimus ir kt. Mokykla savo patirtimi STEAM srityje noriai dalijasi su bendradarbiaujančiomis gimnazijomis.  Tad birželio 2 dieną jos „Saulėtekio“ gimnazijoje sėmėsi Šiaulių "Rasos" progimnazijos 6b klasės mokiniai su auklėtoja Diana Šidlauske. Šeštokai dalyvavo STEAM veikloje, kurią organizavo fizikos mokytojos Ona Girjotienė ir Vilma Endrikienė. Mokiniai susipažino su šviesos ir elektriniais reiškiniais: aiškinosi šviesos spektro sudėtį, elektros grandinių veikimo principus, stebėjo šviesos spektro susidarymą stiklinėje prizmėje, praktiškai susipažino su elektros skambučio bei elektromagneto veikimu. Džiugu, kad veikloje sudėtinga fizika, susieta su gyvenimo praktika, tapo paprastesnė ir aiškesnė.  NUOTRAUKOS>>>2022-04-08 Šiaulių suaugusiųjų mokyklos reorganizavimas ir prijungimas prie Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos

   2022 metų vasario 3 dienos Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-21 nutarta,  kad nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. Šiaulių suaugusiųjų mokykla būtų reorganizuota ir prijungta prie Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos įsteigiant Suaugusiųjų mokymo ir Tardymo izoliatoriaus skyrius.2022-04-06 Nuo kovo 1-osios dienos prasidėjo priėmimas į 2022-2023 m. m. formuojamas I-ąsias (9-ąsias) gimnazijos klases

Priėmimas į I-ąsias (9-ąsias) gimnazijos klases 2022-2023 m. m.
prasidėjo 2022 m. kovo 1 d.

Prašymai mokytis 2022-2023 m. m. naujai formuojamose I-osiose (9-ose) gimnazijos klasėse ir į laisvas II-IV gimnazijos klasių vietas teikiami per elektroninę prašymų registravimo sistemą >>>

Detali prašymo pateikimo instrukcija Vartotojo vadove (tėvams)“.

Daugiau informacijos apie priėmimo tvarką į Šiaulių miesto
bendrojo ugdymo mokyklas skaitykite ČIA.

Apie priėmimą į Saulėtekio gimnaziją plačiau skaitykite ir mūsų svetainėje.2022-03-10 Projektas "Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis"

 

   Šiaulių "Saulėtekio" gimnazija dalyvavo projekte "Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" Nr. 09.1.3.-CPVA-V-704-02-0001. Gimnazija projekto metu gavo 9 nešiojamus komopiuterius su Microsoft Windows programine įranga.

  Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą.
   Projekto uždavinys
 – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.
   Projekto partneriai:
 visos šalies savivaldybės, valstybinės bendrojo ugdymo mokyklos, švietimo pagalbos įstaigos, kolegijos ir universitetai.

   Projekto įgyvendinimo metu yra vykdomos šios veiklos:

 • Gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir įrangos įsigijimas;
 • Gamtos mokslų  ir technologijų dalykams mokyti įsigytų mokymo priemonių ir įrangos panaudojimo ugdymo procese metodikų parengimas;
 • STEAM atviros prieigos centrų kūrimas.

   Projektui įgyvendinti skirtos Europos regioninės plėtros fondo  ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos24 065 118,47 eurų. Projekto trukmė – 56 mėn. (2017 m. kovo 22 d. – 2021 m. gruodžio  31 d.).   PLAČIAU APIE PROJEKTĄ>>>


Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Argaudas
Tolvina
Boleslovas
Balys

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius