Lieporių g. 2, LT-78244, Šiauliai PAŠTAS INTRANETAS KONTAKTAI
  

NaujienosNaujienos

2015-05-03 Kviečiame mokytis


2015-05-01 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai,

    Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų ženklaus indėlio dėka gimnazija kasmet tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. 2014 metais gautos paramos lėšos tikslingai panaudotos gimnazijos aplinkos gerinimui: modernizuota konferencijų salė (204 kab.), naujai įrengtas etikos kabinetas (127 kab.), atliktas vaikinų persirengimo, dušo patalpų (prie treniruoklių salių) ir einamasis patalpų remontas. Šiuo metu įsibėgėjo chemijos kabineto modernizavimo darbai.
    Tikėdamiesi Jūsų supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir vėl kviečiame skirti už 2014 metus 2 procentus pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai. Nutarę 2 procentų pajamų mokesčio paramą skirti gimnazijai, Jūs galite tai padaryti asmeniškai užpildę specialios formos FR0512 prašymą.

Rekvizitai 2 procentų paramai:
Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 290532510;
Paramos gavėjo pavadinimas – „Saulėtekio“ gimnazija.
Primename, kad šią paramą Jūs galite skirti iki 2015 metų gegužės 1 dienos.

 

Pagarbiai,
„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė

 Kita informacijaKita informacija

2015-04-24 „Antikos sporto“ žaidynės

    Balandžio 21 dieną mūsų gimnazijos sporto salėje vyko „Antikos sporto“ žaidynės, kurių tikslas – populiarinti olimpinį  sąjūdį, ugdyti domėjimąsi sportu. Jose dalyvavo Gegužių, Rasos ir Gytarių septintų-aštuntų klasių komandos. Žaidynės prasidėjo dalyvių paradu, olimpinės vėliavos ir deglo įnešimu, dalyvių ir teisėjų priesaikomis. Mergaitės ir berniukai rungtyniavo keturiose rungtyse. Rungtyje „Per kupstus, per pelkę“ nugalėjo Ugnė Gudauskytė (Gytarių progimnazija) ir Edas Romanovas (Gytarių progimnazija). Rungtyje „Mesk toliau, mesk tiksliau“ geriausiai sekėsi Karolinai Rudzinskaitei (Rasos progimnazija) ir Aivarui Šidlauskui (Gegužių progimnazija). Krepšinio estafetę laimėjo Gegužių  progimnazijos komanda. Virvės traukime nugalėjo Gytarių  progimnazijos komanda.
Nuotraukos >>>

     Rungčių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti šių žaidynių diplomais.

 

Kūno kultūros mokytoja Genovaitė Lašukienė2015-04-24 Susitikimas su svečiais iš Kauno technologijų universiteto

    Balandžio 22 d. „Saulėtekio“ gimnazijoje lankėsi Kauno technologijų universiteto atstovai. Mūsų gimnazijos mokiniams jie vedė paskaitas-diskusijas „Studijas rinkis atsakingai!“ (lektorius Marius Šumanas) ir „Kaip parduoti ledus eskimams? Google, Facebook atvejai“ (Ekonomikos ir vadybos fakulteto Marketingo katedros lektorė Indrė Jucaitytė). Taip pat svečiai supažindino su svarbiausiais studijų organizavimo principais, vertinimo sistema, papildomų studijų galimybėmis, siūloma akademine pagalba, buvo galima užduoti klausimus, kurie padėtų apsispręsti dėl būsimų studijų. Šis universitetas daro didelį poveikį Lietuvos raidai. Pasak lektorių, vienintelis Lietuvos šansas ateityje - technologijos ir inovacijos.

 

 

                                                                              Mokytoja Diana Kniežaitė2015-04-24 Sausio - kovo mėnesių „Saulėtekio“ žinios


2015-04-22 Tarpmokyklinis konkursas „Moku, žinau, galiu“

   Š. m. balandžio 15 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs tarpmokyklinis žinių konkursas „Moku, žinau, galiu“. Jame dalyvavo 7-8 klasių mokinių komandos iš Šiaulių Gegužių, Gytarių, Ragainės, Medelyno progimnazijų bei Sporto mokyklos.

   Lietuvos ekologija vis labiau veržiasi į kasdieninį mokinių gyvenimą. Tai yra universalus ir integralus mokslas, susijęs su daugeliu mokomųjų dalykų, todėl tikslingai pasirinkta tarpdalykinio konkurso tema – ekologija.

    Konkursas prasidėjo išradingais ir nuotaikingais komandų prisistatymais. Mokiniai konkurse atliko 9 skirtingų mokomųjų dalykų (chemija, istorija, biologija, ekonomika, geografija, fizika, matematika, informacinės technologijos, anglų kalba) video užduotis, kurių tematika – ekologija. Atlikę užduotį ir pateikę atsakymus vertinimo komisijai, dalyviai galėjo iš karto pamatyti ir išgirsti teisingus video-atsakymus. Šių metų konkurso naujovė – užduotis komandos kapitonui, kuri ne tik pareikalavo didelės atsakomybės prieš komandą, bet ir suteikė galimybę komandai pelnyti papildomą tašką. Pasibaigus konkurso užduotims, komisijai reikėjo suskaičiuoti taškus ir skirti prizines vietas. Tuo metu mokiniai žiūrėjo informacinius filmukus apie saugius maisto produktus, aplinkos taršą, mokėsi rūšiuoti šiukšles. Komisijos pirmininkė paskelbė I-III vietų laimėtojus. Visos konkurse dalyvavusios komandos apdovanotos puikiais prizais – apsilankymo boulinge kuponais.

   Aplinkosauginis ugdymas – tai procesas, kurio metu formuojamos ekologinės nuostatos, žinių ir įgūdžių visuma. Tarpdalykinio konkurso „Moku, žinau, galiu” tikslas – ugdyti kritiškai mąstantį žmogų, kuris gebėtų pažinti artimiausią aplinką, atsakingai darytų sprendimus, savarankiškai veiktų. Integruota veikla garantuoja platesnį mokinių dalykinių ir bendramokslinių kompetencijų ugdymą.
Nuotraukos >>>

 

 

Kristina Urbonienė, anglų k. mokytoja

Danguolė Vaičekauskienė, biologijos mokytoja

 

 2015-04-21 Išvyka į AB „TEO LT“

   Balandžio 16 d. Ia klasės mokiniai lankėsi AB „TEO LT“. IT Pagalbos padalinio vadovas Tomas Šeputis akcentavo, kad tai viena iš didžiausių integruotų telekomunikacijos, informacinių technologijų ir televizijos paslaugų bendrovė Lietuvoje. Supažindino mokinius su įmonės veikla, čia dirbančių žmonių profesijomis. Susitikime dalyvavo ir Šiaulių universiteto informatikos, matematikos ir e. studijų instituto kompiuterių sistemų katedros vedėjas doc. dr. Egidijus Paliulis, kuris supažindino mokinius su informacinių technologijų svarba ir galimybėmis, atsakė į pateiktus klausimus, pasiūlė atvykti į ŠU ir plačiau susipažinti su studijų programomis.

                                                                                                    Ia klasės auklėtoja Irma Žemaitienė2015-04-14 Kraujo donorystės akcija: „TU GALI IŠGELBĖTI TRIS GYVYBES!“

   2015 m. balandžio 14 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko kraujo donorystės akcija: „TU GALI IŠGELBĖTI TRIS GYVYBES!“. Įveikę baimę ir parodę pilietiškumą, neatlyginamai kraujo paaukojo net 33 asmenys! Akcijos metu visi atėjusieji išsityrė kraują, sužinojo kraujo grupę, faktorių, hemoglobino kiekį kraujyje. Norinčiųjų buvo ir daugiau, tačiau jie dėl žemo kraujospūdžio, mažo svorio ar neseniai įvertų auskarų negalėjo tapti donorais.

   GERA DARYTI GERA! AČIŪ VISIEMS!

Nuotraukos >>>

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Leonora Mikuckienė 

 2015-04-14 Temidė

    2015 m. balandžio 14 dieną LTD Šiaulių skyriaus atstovė advokatė Eglė Gecevičė dalyvavo Šiaulių vyriausiojo policijos komisariato organizuojamame teisinių žinių konkurse  „Temidė", kaip vertinimo komisijos narė. Tikslas – skatinti mokinių pilietiškumą, ugdyti jų teisinį sąmoningumą, bendravimo kultūrą bei išaiškinti geriausiai teisines žinias išmanančią Šiaulių apskrities mokinių komandą.
Dėl geriausiųjų vardo šiais metais konkurse varžėsi šešios apskrities mokinių komandos: Joniškio „Aušros“ gimnazijos ir Joniškio žemės ūkio mokyklos jungtinė komanda „Teisingumo kumštis“, Pakruojo Linkuvos gimnazijos komanda „Detektyvės“, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos komanda „Pagaminta Lietuvoje“, Raseinių rajono Nemakščių M. Mažvydo gimnazijos komanda „Teisės link“, Šiaulių rajono Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos komanda „Klig“ ir Šiaulių miesto „Saulėtekio“ gimnazijos komanda „Brigada 2G2LB“.
     Konkurso dalyviams teko įveikti tris užduotis – pristatyti savo komandą, spręsti protų mūšio užduotis bei parengti komandos atsisveikinimą. Nuo pat pirmos užduoties atlikimo į priekį įsiveržė Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos komanda „Brigada 2G2LB“. Vertinimo komisija aukščiausiais balais įvertino šios komandos prisistatymą ir atsisveikinimą, jiems geriausiai sekėsi spręsti ir protų mūšio užduotis, tad jie pripažinti konkurso nugalėtojais. Antroji vieta atiteko Radviliškio Lizdeikos gimnazijos komandai „Pagaminta Lietuvoje“, tik vienu balu nuo antrosios vietos laimėtojos atsiliko ir trečią vietą užėmė – Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos komanda „Detektyvės“.
     Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės atstovaujant Šiaulių apskritį baigiamajame konkurso etape, vyksiančiame balandžio 24 dieną Panevėžyje.2015-04-13 EDUKACINĖ PROGRAMA „ALIEJŲ DEGUSTAVIMAS IR KREMŲ GAMYBA“

    Balandžio 8 d. I-III klasių gimnazistai viešėjo vaistinėje „Valerijonas“. Mūsų viešnagės tikslas - susipažinti su natūralia kosmetika gaminama šioje vaistinėje ir sužinoti, kaip gaminami ekologiški kremai. Pirmoje programos dalyje vaistininkė mums papasakojo, kokius aliejus naudoja gaminant kremus. Jų buvo net aštuonios rūšys (alyvuogių, migdolų, saulėgrąžų, sezamo, argano, kokoso, nakvišų, erškėtuogių). Po to mums teko kiekvieno jų paragauti ir įvertinti skonį. Labiausiai patiko moliūgų aliejus - jis sodrios žalios spalvos ir malonaus skonio. Vaistininkė papasakojo, kur naudojamas kiekvienas aliejus. Sužinojome, kad argano aliejus tinka nuo odos ir plaukų išsausėjimo, nakvišų aliejus gali padėti įveikti odos niežėjimą, migdolų aliejus tinka jautriai, alergiškai, sausai odai ir t. t.

    Antrojoje programos dalyje, stebėjome kaip gaminamas kremas. Į kremo sudėtį įeina trys komponentai: kokoso sviestas, emulsiklis ir aliejus. Po to kibome į darbą ir su vaistininko pagalba pagaminome „savo“ kremą. Laikas prabėgo labai greitai, sužinoję daug naudingos informacijos apie ekologiškus aliejus ir išmokę pasigaminti kremą, patenkinti grįžome į namus.
Nuotraukos >>>

 

  Gimnazistai ir chemijos mokytoja2015-04-13 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai karjeros kompetencijas tobulino UAB „Salda“

    Šiandien kiekvienam žmogui labai svarbu surasti savo pašaukimą ir suvokti, kad informacija nuolatos kinta, o profesijos pasirinkimas gali būti svarbiausias gyvenime priimtas sprendimas. Mokiniai, kurie šiandien mokosi mokykloje, turės dirbti ne šiandienos, o rytojaus darbo pasaulyje, todėl pagrindinis mokyklos uždavinys - padėti jaunimui sąmoningai rinktis jiems tinkamas švietimo ir užimtumo galimybes, sudaryti sąlygas įgyti karjeros kompetencijų, aktyviai kurti savo karjerą.

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai turėjo galimybę savo karjeros kompetencijas ugdyti UAB „Salda“. Ši įmonė – vėdinimo įrangos gamintojų lyderė Pabaltijyje, turinti didesnę nei 20 metų darbo patirtį. Daugiau nei į 30 šalių įmonė eksportuoja platų vėdinimo įrangos asortimentą, skirtą didelėms pramonės įmonėms ir gamybinėms patalpoms, biurams, kavinėms, viešbučiams, taip pat individualiems namams. UAB „Salda“ gimnazistai praleido tris dienas po keturias valandas. Pirmąją dieną susipažino su įmonės struktūra, padalinių darbo specifika, bendravo su pardavimų, marketingo, technologijų, personalo skyrių vadovais. Kitomis dienomis analizavo dokumentus, dalyvavo darbuotojų susirinkimuose, kartu su skyrių  vadovais dirbo kasdieninį darbą (vyko šešėliavimas).

    Toks bendradarbiavimas naudingas tiek mokiniams, tiek įmonei. Gimnazistai stiprina motyvaciją domėtis įvairiomis specialybėmis, įgyja daugiau supratimo apie verslą, įmonės darbą, pakeičiama ugdymo(si) aplinka, stebėdami darbuotoją, jie gali pasitikrinti ar jiems būtų įdomu dirbti tokį darbą. Jaunuoliai savo akimis pamato, kokių savybių reikia, norint pasiekti rezultatų, gauna profesionalų atsakymus į iškilusius klausimus. Įmonei ši patirtis naudinga dėl to, jog stiprina ryšį su visuomene, kuria palankų įvaizdį.

    Tik kryptingai pasirinkęs (informuotas, motyvuotas, jaučiantis atsakomybę už savo mokymąsi bei pasirinkimus) mokinys aktyviai, tikslingai ir sistemingai mokosi, didina savo atsakomybę, rečiau keičia mokymosi/studijų kryptis – mažesnės jo, jo tėvų ir valstybės išlaidos.

 

                                                                                                    IIa klasės auklėtoja Giedrė Kielaitė2015-04-13 Oranžinės Kengūros diplomas!
2015 metais vasario 4 d. vyko Gamtos Kengūra 2015. Oranžinės Kengūros diplomą laimėjo I a klasės mokinys Aurimas Vaitiekus (chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė, biologijos mokytoja Danguolė Vaičekauskienė, fizikos mokytoja Reda Petrilionienė). Sveikiname!


2015-04-13 Ugdymo karjerai centras informuoja

     Šiaulių universitetas vėl kviečia stebėti nuotolinių pamokų tiesiogines transliacijas. Nuo balandžio 13 d. kiekvieną savaitės pirmadienį žiūrėkite lietuvių kalbos dalyko, o kiekvieną savaitės antradienį – matematikos (informatikos) dalyko pamokas visad tuo pačiu laiku – 9.50 val. Junkitės nurodytą dieną 9.50 val. interneto adresu http://distance.su.lt/tv/ . Nesant galimybės pažiūrėti tiesioginių transliacijų, galima tai padaryti bet kada sau patogiu laiku – pamokų įrašai skelbiami universiteto e. talpykloje ir  Youtube kanale.

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2015-04-12 Įspūdingos pavasario atostogos - kelionė į Vokietiją!

    Mums, „Saulėtekio“ gimnazijos ir Gegužių progimnazijos mokiniams, pavasario atostogos prasidėjo linksma kelione į Vokietiją. Visą dieną keliavome autobusu, tačiau nenuobodžiavome: grožėjomės Lenkija, žaidėme žaidimus bei atlikdami kūrybišką užduotį susipažinome vieni su kitais. Antrąją dieną sveikinome Vokietiją! Atvykome į Serengeti parką, kuris paliko mums be galo gerus ir šiltus įspūdžius. Juk ne kasdien pabūsi laukinėje gamtoje, pamatysi jos gyventojus: baltųjų tigrų ir liūtų šeimynas, kelią užtveriantį begemotą ar ilgakaklių žirafų pulką, susipažinsi su išdykusiomis beždžionėmis, kurios  atiminėja sausainius bei Afrikos džiunglėmis pralėksi džipu.

   Kitą dieną atvykome į visų labai lauktą Heide parką. Nepabūgome keistai permainingo oro ir išbandėme visas ekstremalias karuseles. Aplankėme cirką, plaukiojome pasakų bei kalnų upėmis.

    Ši kelionė mums paliko pačius geriausius ir šilčiausius prisiminimus.  Ačiū drauge su mumis keliavusiems mokytojams bei kelionių agentūrai „Jūsų ir Mūsų sėkmė“. Tikimės, kad tokios kelionės taps mūsų gimnazijos tradicija. Juk keliauti šaunu!!!
Nuotraukos >>>

 

IIa klasės gimnazistės Benita ir Karolina2015-04-07 Tinklinio turnyras Kuršėnuose

    Kovo 24 dieną Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko merginų ir vaikinų komandų tinklinio turnyras, kuriame dalyvavo Šiaulių „Saulėtekio“ ir Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijų merginų ir vaikinų komandos. Šis turnyras, kurį organizuoja bendradarbiaujantys abiejų gimnazijų kūno kultūros mokytojai, vyksta jau treti metai. Pernai šis turnyras vyko mūsų gimnazijoje. Vadovaujantis turnyro nuostatais, buvo žaidžiama iki dviejų laimėtų setų.
    Nugalėtojais tapo „Saulėtekio“ gimnazijos vaikinai: Tadas Jocas IIIb, Benas Romutis IIId, Tautvydas Drizga IId,  Justinas Valančius IIIb, Gytis Andžius IIIb, Eligijus Šalkauskas IIa, Egidijus Bilevičius IIb. Komandos treneris Jonas Klapatauskis.

   Mūsų gimnazijos merginos šiais metais liko antros:  Samanta Andrijauskaitė IVd,  Samanta Kriptavičiūtė IVb, Marina Charaim IVe, Ieva Kudžmaitė IVb, Fausta Stonytė IVa, Berta Šinkūnaitė IVb, Vitalija Andriūnaitė IIIb, Dainora Pranskutė IVa. Komandos trenerė Genovaitė Lašukienė.

  Lauryno Ivinskio gimnazijos merginų I- oji komanda užėmė pirmąją vietą, II-oji - trečiąją, o vaikinai, kaip ir pernai, liko antri. Komandos buvo apdovanotos  diplomais. Kitais metais ketvirtasis turnyras vyks mūsų gimnazijoje.
Nuotraukos >>>

 

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis2015-04-02 Dėmesio
 

Piešiančių ir kuriančių gimnazijos bendruomenės narių dėmesiui!

Siekiant humanizuoti gimnazijos aplinką, praturtinti ją meniniais akcentais ir įrengti naują poilsio erdvę gimnazistams,

 mokyklos direktorė

Kviečia sukurti freskos projektą

 „Saulėtekio“ gimnazijos trečio aukšto foje prie 322 kabineto

tema

„Miestas“

plačiau >>>


2015-04-02 Gimnazija paminėjo Žemės dieną

    Kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis. Tai tarsi mūsų planetos gimtadienis. Žemės dieną mes paminėjome ir gimnazijoje:

  • akcijos metu rinkome senus, naudotus, sugadintus  skėčius, kurie siuvėjų rankose taps pirkinių krepšeliais;
  • stebėjome Saulės užtemimą, kuris Lietuvoje labai retai matomas. (Nuotraukos https://www.facebook.com/Sauletekis);
  • dalyvavome Žemės dienos eisenoje, kuri kasmet vyksta Šiaulių mieste. Simboliškai apkabinome rankomis Žemę;
  • pirmokai parodė savo žinias, ką išmano apie Lietuvos gamtą. Komandos turėjo atsakyti į 20 klausimų. I-ą  vietą laimėjo Ia klasės komanda, II-ą  vietą- Ib ir III-ą vietą užėmė Ic klasių komandos. Sveikiname ir linkime saugoti ir mylėti gamtą!

    Pasaulio bendruomenė skatinama tapti žaliąja karta ir prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Nuotraukos>>>

Geografijos mokytoja A. Titenienė ir fizikos mokytoja R. Petrilionienė2015-04-01 Jaunųjų tyrėjų mokymai Vilniuje kovo 25-27 d.

    Šių metų kovo 25-27 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre I-III klasių gimnazistų grupė antrą kartą dalyvavo praktiniuose mokymuose stacionarioje mokslinėje laboratorijoje.

     Mokiniai, vasario mėnesį susipažinę su keturiomis mokslo sritimis - nanotechnologijomis, mikrobiologija, biochemija ir biofizika, kovo mėnesį turėjo įgyvendinti pasirinktos srities mokslinius eksperimentus.

    Mikrobiologijos srityje (darbų kuratorius Povilas Kavaliauskas) atlikti 3 tyrimai. Tyrimą „Mielių produkcinė nauda“ atliko Aurimas Vaitiekus ir Neda Baradinskaitė. Jo metu skirtingų temperatūrų veiktose terpėse augintos mielės, kurios skaidė gliukozę, fruktozę ir krakmolą. Gautos medžiagos tirtos reagentais, registruota, kurių suskaidytų medžiagų buvo daugiau ar mažiau. „Mikrobų pernešimas“ - tai turbūt labiausiai visus sudominęs tyrimas. Neįprastas jis buvo tuo, kad jo atlikimui reikėjo skrosti du, insektariume augintus, tyrimui užmigdytus tarakonus. Jų virškinimo trakte  buvo rasta e.Coli ir Salmonella bakterijų (tyrimą atliko Iveta Časonytė). Ugnė Špokauskaitė, naudodama skirtingas dezinfekuojančias priemones, atliko delnų tepinėlių tyrimą.

plačiau >>>


2015-04-01 KREPŠINIO 3X3 TURNYRAS I-II KLASIŲ VAIKINAMS

  

Prieš atostogas gimnazijos sporto salėje vyko krepšinio 3x3 turnyras, kuriame dalyvavo visi norintys I-II klasių vaikinai. Norą dalyvauti pareiškė aštuonios komandos, kurios burtų keliu buvo suskirstytos į du pogrupius:

„A“ pogrupis – IC, IIA–pirmoji, IIA–antroji ir IIC klasių komandos.

„B“ pogrupis – IB, IIB, IA ir IID klasių komandos.

    Varžybos vyko vieno rato sistema „A“ ir „B“ pogrupiuose. Į pusfinalį pateko po dvi pirmąsias vietas savo pogrupiuose užėmusios komandos. Taigi, pirmame pusfinalyje susitiko IIC–IA, rezultatas 5:0 IIC klasės komandos naudai, antrame IB–IIA pirmoji, komandų rezultatas 5:9 IIA–pirmosios komandos naudai. Komandos nugalėtojos įgijo teisę dalyvauti varžybose dėl pirmos vietos, pralaimėjusios - dėl trečios vietos.

    Taigi, trečioji vieta be kovos atiteko IA klasės komandai: Rokui Šinkūnui, Vyteniui Veitui, Vyteniui Jokubauskui ir Matui Gabalui. Gaila, kad stipria laikyta IB klasės komanda nesugebėjo išeiti kovoti mažajame finale.

   Pirmąją vietą iškovojo IIC klasės komanda (Lukas Kirna, Mantas Misevičius, Gediminas Abdikaševas) finale rezultatu 5:4 nugalėjusi IIA–pirmąją komandą (Edgaras Lopatovas, Lukas Žymantas, Airidas Dikšas, Ernestas Simelis).

     Nugalėtojai buvo apdovanoti taure ir pirmojo laipsnio diplomais, prizininkai - atitinkamo laipsnio diplomais.

 

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis2015-04-01 Bėgimas „RunwayRun 2015“.
Kovo 28 d. Lietuvos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, Šiauliuose, organizuojamas jau tradiciniu tapęs vienintelis bėgimas kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2015“. Bėgimas skirtas 25-osioms Lietuvos nepriklausomybės ir 11-osioms įstojimo į NATO metinėms pažymėti.

    Atsarginiu pakilimo taku kartu bėgo Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų kariai, NATO šalių ambasadų darbuotojai, Lietuvai draugiškų  Karinių oro pajėgų atstovai, šiuo metu Baltijos šalių oro erdvę saugantys Italijos bei Lenkijos Karinių oro pajėgų kariai, Lietuvoje dislokuoti JAV kariai, visi KAS sistemos kariai ir civiliai tarnautojai, bėgimo mėgėjų asociacijos bei visi norintys sudalyvauti šiame renginyje.

 
plačiau >>>


2015-03-31 Abiturientė Gintarė Jonuškytė – Šiaulių miesto mokinių ekspromtinės kalbos konkurso laureatė!

   Jau daugelį metų miesto III-IV klasių mokinius į ekspromtinės kalbos konkursą kviečia Didždvario gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos. Konkursu siekiama skatinti mokinių gebėjimą taisyklinga kalba reikšti mintis žodžiu ir samprotauti pagal suformuluotą temą remiantis pateiktų meno rūšių idėjomis, išsakyti savo mintis, pagrįsti požiūrį, paremtą socialine, kultūrine patirtimi.

    Šiemet konkursas vyko kovo 18 d. Mokiniai turėjo lyginti A. Vaičiulaičio romaną „Valentina“ ir juo remiantis sukurtą filmą. Labai džiaugiamės, kad mūsų abiturientė Gintarė Jonuškytė (mokytoja Jūratė Montvidienė) puikiai susitvarkė su užduotimi ir laimėjo II vietą!

 

                                                                                                     Lietuvių kalbos mokytojai2015-03-30 „Samsung School“ interaktyvioji klasė Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

    Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro vykdomo projekto  „Ugdymo karjerai infrastruktūros bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme sukūrimas ir plėtra” dėka gautas „Samsung School“ interaktyviosios klasės komplektas. Šiuo projektu įgyvendinamas švietimo sistemos infrastruktūros atnaujinimas, naudojant šiuolaikinių informacinių technologijų teikiamas galimybes. Projekto metu profesinio mokymo įstaigos, bendrojo ugdymo mokyklos aprūpinamos nešiojamais kompiuteriais, o atrinktos mokyklos - planšetinių kompiuterių komplektais.

Vasa­rio 25 dieną  Šiau­lių „Sau­lė­te­kio“ gim­na­zi­joje uždaroji akcinė bendrovė „NBCS“ organizavo 8 akademinių valandų mokymus apie inte­rak­ty­vios kla­sės panau­do­jimo gali­my­bes ugdymo procese. Mokymuose dalyvavo ir mūsų gimnazijos informacinių technologijų mokytojai Ričardas Gečas, Sergej Zaikin ir ugdymo karjerai specialistė bei vokiečių ir rusų kalbų mokytoja Lina Šidlauskienė. Kovo 26 dieną šie mokytojai pristatė interaktyviosios klasės komplektą gimnazijos pedagogų kolektyvui ir pasidalino mokymuose įgytomis žiniomis ir patirtimi.

 „Samsung School“ yra skirtas mokymo proceso organizavimui ir valdymui, gali padėti mokytojams sudominti mokinius mokymosi procesu taip pat sutei­kia gali­mybę moky­to­jams inte­rak­ty­viais meto­dais rengti medžiagą pamo­koms bei ja dalin­tis su kole­go­mis. „Samsung School“  leidžia mokinių mobiliuosius įrenginius apjungti į vieną bendrą tinklą, kurti viktorinas, apklausas, organizuoti darbus grupėse.

 Džiaugiamės, kad nuo šiol „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojai galės savo mokiniams žinias perteikti pritaikydami naujausius interaktyvius mokymo metodus ir skaitmeninius informacinius išteklius.

Nuotraukos >>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2015-03-27 Pilietiškumo popietė, skirta Ukrainai nepaliko abejingų

    2015 m. kovo 25 d. 14.00 val. gimnazijos aktų salėje „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai ir miesto gimnazistai buvo pakviesti į pilietiškumo popietę „Esame vieno kraujo", skirtą palaikyti Ukrainą kovoje dėl savo laisvės. Popietės pradžioje skambėjo karo dainos, kurias dainavo Gabija iš Gegužių progimnazijos bei „Saulėtekio“ gimnazijos folkloro ansamblis „Vieversėlis“. IIIa klasės gimnazistė Veronika ir Lina pristatė pranešimą apie Ukrainos valstybingumo simbolius bei tradicijas.
Popietės dalyviai iš pirmų lūpų išgirdo apie Ukrainą - pabėgėlė iš Donecko pasakojo savo gyvenimo istoriją ir ragino mokinius branginti savo tėvynę, gimtąjį miestą bei saugoti laisvę. Savanoris iš Naujosios Akmenės mokiniams suteikė informacijos apie teikiamą paramą Ukrainos gyventojams, kariams. KASP (Krašto apsaugos savanorių pajėgos) atstovai priminė, jog Šiauliuose paramą Ukrainai padeda rinkti KASP Prisikėlimo apygardos 6 – oji savanorių rinktinė. Popietės vedėjas Šiaulių miesto skautų tunto atstovas Sergejus Staponkus mokinius pakvietė pažiūrėti fotografijų ekspozicijos „Doneckas nuotraukose“, kuri keliaus į kitas įstaigas ir žmonėms primins apie skaudžius karo įvykius Ukrainoje. Ši popietė dar kartą priminė, jog esame vieno kraujo, nesvarbu, kokioje šalyje gyvename.
Nuotraukos >>>

Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Violeta Butkienė2015-03-25 Paskaita „Istorija ir informacinis karas- ką turėtų žinoti kiekvienas pilietis? “

,,Mes randame gyvenime tai, ką patys jam suteikiame“

                                                                                                                                                R.V. Emersonas

 

    Kovo 20 d. popietę „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai dalyvavo VU dėstytojo V.Volungevičiaus ir studentės L.Lesauskaitės organizuotoje paskaitoje  „Istorija ir informacinis karas - ką turėtų žinoti kiekvienas pilietis? “. Jos metu sužinojome, kad ne visos istorinės knygos pateikia mums tikrus įvykius, todėl reikia išmokti tinkamai atsirinkti literatūrą. Taip pat buvo plačiai nagrinėjama ir apžvelgta mūsų kaimynų, lenkų, pozicija, iškeltas klausimas ar ši valstybė Lietuvai yra priešiška, ar kaip tik sąjungininkė bei pagalbininkė. Trumpai, bet aiškiai buvo aptartas Lietuvos aukso amžius, dar kitaip vadinamas pagonybe. Ši paskaita buvo naudinga, turėjome galimybę į istorijos įvykius pažiūrėti kitu kampu. Supratome, kad kiekviena valstybė turi savo praeitį, kurios negalime pakeisti, tačiau egzistuoja ir ateitis, kurią galime kurti šviesesnę ir geresnę visi drauge.

                                                                   III a kl. mokinė Jonaitytė Lina2015-03-24 Paskaita „Žalingi įpročiai – pinklės jaunimui“

    Kovo 24 d. „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko paskaita „Žalingi įpročiai – pinklės jaunimui“. Paskaitą vedė PPT psichologė Irena Česnulaitienė. Psichoaktyvi medžiaga – tai bet kokia medžiaga, kurią vartoja žmonės, kad pakeistų savo elgesį, mąstymą ar emocinę būseną. Psichoaktyvioms medžiagos priklauso ne tik narkotikai, bet ir alkoholis bei tabakas. Psichologės teigimu, paaugliui pradėjus vartoti narkotikus, labai greitai susiformuoja psichinė priklausomybė. Ji pasireiškia tuo, kad paauglys vėl ir vėl nori pajusti tą psichinę būseną, kurią jautė apsvaigęs nuo narkotikų. Būtina turėti kuo daugiau informacijos apie svaiginimosi būdus, kurie sparčiai plinta jaunimo tarpe. Didžioji dauguma gimnazistų net nepagalvoja, jog vieną dieną ir jiems gali būti pasiūlyta narkotikų. Po paskaitos peržiūrėti trumpi filmai apie tai, kaip atrodo žmogus pavartojęs narkotikų. Ačiū psichologei  Irenai už informatyvią ir įdomią paskaitą.
Nuotraukos >>>

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Leonora Mikuckienė2015-03-23 Teisinių žinių konkursas „Temidė“

    2015 m. kovo 19 d. Šiaulių  „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko Šiaulių miesto  bendrojo ugdymo įstaigų mokinių respublikinis teisinių žinių konkursas „Temidė“. Konkurso dalyviams teko įveikti tris užduotis – pristatyti komandą, įveikti protų mūšį teisės tema bei atlikti atsisveikinimo užduotį. Mūsų komanda „Brigada 2G2LB“, kurią sudarė – Lukas Vigelis (IIIa), Gabrielius Lapinskas (IIIa), Gretė Jokubauskaitė (IVb), Berta Šinkūnaitė (IVb) ir Laurynas Kerežius (Ia) tapo nugalėtojais. Komandos nariai džiaugiasi iškovotais prizais bei pirmąja vieta. Sveikiname komandą! Komandą teisinių žinių konkursui rengė socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė, neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė ir choreografijos mokytoja Sigita Saikutė - Januškienė. Joms talkino komisaras inspektorius Sigitas Petraitis.     
Nuotraukos >>>         

Jurgita Kerežienė2015-03-23 Šiaulių miesto bendruomenės susitiko krepšinio aikštelėje
2015 m. kovo 21 dieną  „Saulėtekio“ gimnazijos sporto salėje vyko Šiaulių miesto bendruomenių krepšinio 3x3 turnyras. Turnyro tikslas – sutelkti miesto bendruomenes turiningam laisvalaikiui sportuojant, puoselėti sveiką gyvenimo būdą darbuotojų, pareigūnų, valstybės tarnautojų, mokinių, mokytojų, dėstytojų ir studentų tarpe bei išsiaiškinti stipriausias bendruomenių krepšinio komandas.
plačiau >>>


2015-03-19 Džiugios pergalės lietuvių kalbos diktanto konkurse

   Šių metų vasario 12 dieną Gegužių progimnazijoje vyko XII diktanto konkursas, skirtas vasario 21-ajai, Tarptautinei gimtosios kalbos dienai, paminėti. Jame dalyvavo Lieporių mikrorajono švietimo įstaigų mokiniai, mokytojai (ne lietuvių kalbos specialistai) ir kiti darbuotojai. Kovo 10 dieną per šventinį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą paaiškėjo konkurso nugalėtojai. Mūsų gimnazijos trys mokinės užėmė prizines vietas! Nuoširdžiai sveikiname I-ąją vietą laimėjusią IVb klasės mokinę Robertą Jocaitę (mokytoja Jūratė Montvidienė), III-ąją vietą laimėjusias IIa klasės mokinę Teodorą Plepytę (mokytoja Roma Glinskienė) ir Ia klasės mokinę Viltautę Titenytę (mokytoja Jūratė Montvidienė)! Didžiuojamės gimtąjį žodį puoselėjančiu jaunimu!

 

                                                                                                                     Lietuvių kalbos mokytojai

 2015-03-18 Fotokonkursas „Rink taškus - būk išmanus!“

    Mūsų gimnazijos komanda dalyvavo fotokonkurse „Rink taškus – būk išmanus!”, kurį organizavo sistema „Egzaminatorius.lt“ ir Lietuvos mokinių parlamentas. Laimėjome garbingą II – ąją vietą! Mokiniai gavo dviejų mėnesių neribotą  „Egzaminatorius.lt“ licenciją, kurios dėka galės sėkmingiau pasiruošti artėjantiems egzaminams.

Istorijos mokytoja Ramūnė Gedminienė2015-03-16 Žygis „11 nuotraukų Lietuvai”

    Kovo 10 d. I-III klasių gimnazistai  dalyvavo Normundo Valterio jaunimo mokyklos organizuotame žygyje „11 nuotraukų Lietuvai”. Žygyje  dalyvavo 18 komandų, daugiau nei 200 mokinių iš Šiaulių miesto gimnazijų ir progimnazijų. Kartu su mokiniais žygiavo ir KASP 6-osios rinktinės kariai savanoriai, ir Oro gynybos bataliono karių komanda.  Susirinkusius žygio dalyvius pasveikino miesto meras Justinas Sartauskas ir Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė. Visi sugiedojo Lietuvos himną. Įveikę 11 kilometrų ir nusifotografavę prie Šiaulių miestui svarbių objektų, žygio dalyviai rinkosi P. Višinskio viešosios bibliotekos konferencijų salėje. Normundo Valterio jaunimo mokyklos direktorė Loreta Tamulaitienė pasveikino komandas ir įteikė padėkas. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos mokiniai prisidėjo prie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinių paminėjimo.
Nuotraukos >>>

                                                                        Mokytojos Nijolė Pankratovaitė ir Irma Žemaitienė2015-03-16 Netradicinis renginys Jaunimo darbo klientams

     2015 m. vasario – balandžio mėnesiais Jaunimo darbo centruose vyksta renginių ciklas-akcija „Planuok karjerą atsakingai“. Karjeros dienose,  susitikimuose, seminaruose ir  simuliaciniuose užsiėmimuose dalyvauja darbdaviai, socialiniai partneriai, švietimo įstaigų, karjeros centrų, studentų atstovybių ar konkrečių profesijų atstovai.  

Šiaulių Jaunimo darbo centras pakvietė „Saulėtekio“ gimnazijos karjeros specialistę, vokiečių ir rusų kalbų mokytoją Liną Šidlauskienę pravesti Jaunimo darbo centro klientams seminarą „Gebėjimas atpažinti ir valdyti savo emocijas lemia sėkmę gyvenime; Emocijos ir jausmai: jų įtaka karjerai“. Seminaro metu siekta ugdyti gebėjimą įvardinti bei atpažinti savo, kitų žmonių emocijas ir jausmus, kalbėti apie savo jausmus, tinkamai juos reikšti, žinojimą sieti su ateities planais.  Ugdyti gebėjimą įvardinti emocijas ir jausmus, kalbėti apie savo jausmus, tinkamai juos reikšti, atpažinti kito jausmus, žinojimą sieti su ateities planais. Ugdyti gebėjimą įvardinti emocijas ir jausmus, kalbėti apie savo jausmus, tinkamai juos reikšti, atpažinti kito jausmus, žinojimą sieti su ateities planais. Ugdyti gebėjimą įvardinti emocijas ir jausmus, kalbėti apie savo jausmus, tinkamai juos reikšti, atpažinti kito jausmus, žinojimą sieti su ateities planais.

Šiaulių Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja Jolanta Bagdonavičienė dėkojo lektorei už netradicinį renginį: “Labai netradicinė įdomi tema, įtraukianti dalyvius ne tik klausyti, bet ir kalbėti. Esu tikra, kad šis renginys buvo labai naudingas jaunimui“. Džiaugiamės gražiu „Saulėtekio“ gimnazijos ir Jaunimo darbo centro bendradarbiavimu ir tikimės naujų prasmingų projektų.

Nuotraukos >>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2015-03-14 Patriotiškumo pamoka „Saulėtekio“ gimnazijoje su projekto „Misija Sibiras“ dalyve

    Jau tapo tradicija, jog kasmet „Saulėtekio“ gimnazijoje svečiuojasi projekto „Misija Sibiras“ dalyviai. Šiemet mūsų gimnazijoje apie 2014 metų ekspediciją į Krasnojarsko kraštą pasakojo projekto dalyvė Laura Rojutė.
    Renginys prasidėjo tylos minute, pagerbiant negrįžusius iš Sibiro tremtinius, ir Lietuvos himnu. Laura Rojutė pirmiausia gimnazistams priminė istorijos faktus apie Molotovo-Ribentropo paktą, sovietų okupaciją, tremtį. Jei nebūtų trėmimų, šiandien Lietuvoje gyventų apie 5 milijonus lietuvių.

plačiau >>>


2015-03-14 MAX štangos spaudimo varžybos

     2015 kovo 10 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko kasmetinės MAX štangos spaudimo varžybos. MAX rungtyje dalyviai varžėsi, kas paspaus didesnį svorį vieną kartą ir pasieks didžiausią Vilkso koeficientą. Šiemet į varžybas pasikvietėme Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos vaikinų komandą. Svečiai buvo stipresni, tad kitais metais sieksime revanšo ir kviesime kitas Šiaulių miesto gimnazijas prisijunkti prie mūsų! Visiems varžybų dalyviams linkime siekti dar aukštesnių rezultatų kitose varžybos.
Nuotraukos >>>

Kūno kultūros mokytojas Robertas Baranauskas2015-03-10 „Kūrybinės ROBOTIKOS dirbtuvės“

    Kovo 5 d., besidomintys robotika, buvo pakviesti į „Kūrybines ROBOTIKOS dirbtuves“ Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje.

    Renginyje robotikos projektus pristatė Šiaulių universiteto doc. dr. N. Ramanauskas, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos ir Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos robotikos entuziastai. O savo robotų tikslumą ir greitumą išmėgino Sumo robotų varžybose, linijos sekimo rungtyje ir FLL lauke vykdydami misijas.

    Renginio dalyviai galėjo ne tik susipažinti su robotų rūšimis (LEGO Mindstorms robotais, Arduino robotais), stebėti varžybas, bet turėjo galimybę programuoti Lego Mindstorms robotus bei dalyvauti mini kliūčių turnyre.

„Kūrybinės robotikos dirbtuvės“ sudomino ir į veiklas įtraukė visus: nuo pradinių klasių dalyvių iki vyriausiųjų gimnazistų.
Nuotraukos >>>

Filmas „Kūrybinės robotikos dirbtuvės“

Renginį organizavo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos IT mokytojas R. Gečas ir Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos IT mokytoja R. Nemanienė.2015-03-10 Šiaulių universiteto renginys „Diena su studentu“

    Šiaulių universitetas organizavo atvirų durų dieną, skirtą mokiniams ir jų  mokytojams. Universiteto bibliotekoje vyko renginys „Diena su studentu“. Šiame renginyje dalyvavo mūsų gimnazijos moksleiviai, kurie į studijas universitete pažvelgė kitaip ir keitė požiūrį į studijų procesą bei studento kasdienybę. Aktyvių veiklų metu gimnazistams buvo suteikta galimybė iš arčiau susipažinti su juos dominančiomis sudijų sritimis.

                                                                                    Diana Kniežaitė2015-03-10 Tarptautinė konferencija „Moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektiniai darbai“

   Kovo šeštą dieną Šiaulių Universitete vyko  Simono Daukanto gimnazijos organizuota tarptautinė konferencija „Moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektiniai darbai“. Konferencija vyko  penkioliktą kartą,  kiekvienais metais joje dalyvauja vis daugiau mokinių su savo darbais. Šioje konferencijoje dalyvavo IIB klasės gimnazistas Erlandas Aksomaitis. Erlandas konferencijos dalyviams pristatė du savo sukurtus projektus - „E-sodas“ ir „Arduino valdomas gimnazijos skambutis“. Konferencijai ruoštis padėjo mokytojas Ričardas Gečas.2015-03-09 Frankofonijos dienos minėjimas

   Kovo 20-ąją – Tarptautinę Frankofonijos dieną – visame pasaulyje švenčia daugiau nei 800 milijonų žmonių. Kas yra frankofonija? Šią savoką sugalvojo prancūzų eseistas geografas O. Reclus 1880 m., norėdamas apibrėžti visumą geografinių regionų, kuriuose vartojama prancūzų kalba. Dabar frankofonija suprantama kaip prancūziškai kalbančių žmonių visuma.

  1970 m. kovo 20 d. buvo įkurta Tarptautinė Frankofonijos organizacija (TFO). Ši diena taip pat tapo prancūzų kalbos ir kultūros sklaidos pasaulyje diena. Lietuvoje Frankofonijos diena minima nuo 1999 m., kai Lietuva buvo priimta į TFO stebėtojos teisėmis.

  Dabar prancūzų kalba yra oficiali kalba net 33 šalyse ir antroji kalba pasaulyje (po anglų kalbos), kurios labiausiai mokomasi. Kai kuriose šalyse ji yra vienintelė oficiali kalba, kitose – viena iš greta vartojamų oficialų kalbų.

plačiau >>>


2015-03-09 Puikus abiturientų pasirodymas projekte „Įsivertink prieš egzaminą“

    Nuo 2014 m. gruodžio mėnesio „Saulėtekis“ prisijungė prie internetinės ruošimosi brandos egzaminams sistemos „Egzaminatorius.lt“. Biologijos, matematikos, lietuvių kalbos ir istorijos pamokose mokytojai išnaudoja jos galimybes inovatyviam ir efektyvesniam egzaminų pasiruošimui: mokiniai savarankiškai atlieka užduotis, gauna savalaikius rezultatus ir jų išsamią analizę. Matydami mokinių spragas, mokytojai koreguoja planus ir ugdymo procesą, siekiant aukštesnių mokymosi rezultatų.

    Kovo 1 d. istorijos bandomojo egzamino etapu baigėsi mėnesį trukęs mokinių įsivertinimo prieš brandos egzaminus projektas „Įsivertink prieš egzaminą“. Šį projektą įgyvendino Lietuvos mokinių parlamentas kartu su „Egzaminatoriumi.lt“.

    Galime pasidžiaugti sėkmingu mūsų abiturientų įsivertinimu: biologijos ir matematikos bandomųjų egzaminų rezultatai buvo treti tarp 8 miesto gimnazijų, o istorijos egzamine pranokome šešių gimnazijų abiturientus. Tikimės, kad taip pat puikiai ketvirtokai pasirodys ir brandos egzaminų sesijoje. Sėkmės!

Ugdymo skyriaus vedėja Romena Ruškienė

 

2015-03-06 Projektas „Sveika ir saugi gimnazijos bendruomenė“

    Sudėtinga ekonominė ir socialinė situacija Lietuvoje daro didelę įtaką mokinių psichinei ir fizinei sveikatai, todėl trečius metus ,,Saulėtekio“ gimnazijoje tikslingai vykdytas Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamas bendruomenės sveikatinimo projektas „Sveika ir saugi gimnazijos bendruomenė“. Projektas teikė žinių mokiniams apie sveikatą ir pagrindinius sveikos gyvensenos principus. Įgyvendinant šio projekto tikslus, skatintas moksleivių susidomėjimas žmogaus fizinės ir psichinės sveikatos aktualijomis, lavinti sveikos gyvensenos įgūdžiai. Per edukacinius užsiėmimus akcentuotos šeimos tradicinės vertybės: lyčių lygybė, vaikų saugumas, kartų solidarumo principai. Minėtų tikslų siekta organizuojant paskaitas gimnazijos bendruomenei apie sveikatos stiprinimą, žalingų įpročių poveikį, sveikos gyvensenos naudą žmogui ir visuomenei. Kartu su mokiniais kurti stendiniai pranešimai atkreipė jų dėmesį į sveikatos sutrikimus, kuriuos sukelia žalingi įpročiai ir kiti rizikos veiksniai. 

plačiau >>>


2015-03-06 Paskaita įmonėje „Salda”

    Kovo 5 d. popietę „Saulėtekio” gimnazijos mokiniai praleido įmonėje „Salda“. Ji garsėja kokybiška vėdinimo įrangos gamyba ne tik Šiauliuose, bet ir užsienio valstybėse. 25-erius metus gyvuojančios įmonės darbuotojai mus pasitiko su šypsenomis ir gera nuotaika. Palydėję į konferencijų salę, personalo vadybos, finansų ir IT specialistai mums plačiai papasakojo apie „Saldoje” vykstantį darbo procesą. Sužinojome, kad tai iš tikųjų nelengvas, tačiau, kaip patys specialistai teigė, įdomus, iššūkių ir netikėtumų kupinas darbas. Mokiniai diskutavo, uždavinėjo rūpimus klausimus ir mėgavosi pasakojimais. Ne vienas susidomėjo ir susimąstė apie savo ateitį, kad galbūt čia, šioje imonėje, būtų puiki galimybė save realizuoti. Pakilios nuotaikos, apdovanoti įmonės suvenyrais ir su neišdildomais ispūdžiais bei nauja patirtimi, šiltą ir gražią pavasario popietę sugrįžome namo.

 

                                                                                                                      Jonaitytė Lina2015-03-03 Abiturientų Šimtadienio šventė

    Vasario 27 dieną Šiaulių miesto kultūros centre vyko mūsų gimnazijos abiturientų Šimtadienio šventė. Ketvirtokai parodė spektaklį pagal V. V. Landsbergio kūrinį „Pelytė Zita", kuris susilaukė gausių aplodismentų. Visi buvo sužavėti abiturientų vaidyba, kostiumais bei įspūdingomis dekoracijomis. O kas gali būti gražiau už mokyklinį valsą? Žiūrovai neliko abejingi ir trečiokų pasirodymui. Šį kartą trečiokai ketvirtokus pasveikino, surengdami jiems televizijos publicistinę laidą „Nuo balos iki vandenyno", sveikinimus taip pat siuntė sinchroninio plaukimo grupė "Mėlynieji taškučiai".
     Ši tradicinė šventė sušildė visų širdis. Liko tik  šimtas dienų iki egzaminų, tad sėkmės mieli abiturientai!

Neformaliojo ugdymo organizatoė Lina Jokūbauskienė

 Įspūdžiais apie Šimtadienio šventę pasidalijo ir III d klasės auklėtoja Asta Plukienė:

„ŠIMTADIENIS“ yra jėga!!!

     Negalėčiau išskirti nė vienos šios šventės dalies – ši patiko, kita šiek tiek mažiau, o va tai, tai turėčiau priekaištų... Mačiau virpančias mūsų vaikų  rankas ir kojas, kai jie taip stengėsi nugalėti didžiulę baimę ir kiek įmanoma grakščiau slysti valso melodijos apsupty ir gėrėjausi... Stebėjausi spektaklio herojų profesionalumu ir su pasididžiavimu gėriau į save tylias sėdėjusiųjų man už nugaros replikas: „Bet kaip vaidina, ką? Negėda būtų ir kitiems parodyti“... Gėrėjausi ansambliečių muzikavimo technika, paslapčiom vis mintyse palygindama: „Kaip stipriai per tuos pora metų patobulėjo, kokius sudėtingus kūrinius groja ir kaip publiką „užveda“... Manau, šventė pavykusi yra tada, kai nuo emocijų truputuką svaigsta galva. Taip ir jaučiausi. Vadinasi, Šimtadienis tikrai pavyko...

Nuotraukos >>>

 2015-03-02 I-II klasių berniukų tinklinio varžybos

   Sausio ir vasario mėnesiais gimnazijos sporto salėje vyko I-II klasių berniukų tinklinio varžybos. Pagrindiniai tikslai buvo populiarinti tinklinio žaidimą ir išsiaiškinti geriausiai žaidžiančią I-II klasių komandą.

    Dalyvavo šešios komandos. Geriausiai sekėsi IIa klasės komandai – Arnoldui Rimkevičiui, Eligijui Šalkauskui, Edgarui Lopatovui, Romanui Charaim, Lukui Žymantui, Nikitai Zaicev, Domantui Vaitoškai, Mantui Juozapavičiui, Artūrui Duško. Antrą vietą, pralaimėjusi tik varžybų nugalėtojams, užėmė IId klasės komanda – Ignas Pabijanskas, Denas Janulaitis, Egidijus Bilevičius, Orestas Čepauskas, Edvinas Petkauskas, Saulius Gedminas, Deividas Dambrauskas. Trečioje vietoje liko Ia klasė – Mindaugas Kazakevičius, Rokas Šinkūnas, Vytenis Veitas, Vytenis Jokubauskas, Alvaras Gužauskas, Laurynas Kerežius, Matas Gabalas.

    Sveikiname visus tinklinio žaidėjus ir linkime toliau aktyviai sportuoti ir siekti pergalių!
Nuotraukos>>>

Kūno kultūros mokytoja Genovaitė Lašukienė2015-03-02 "Saulėtekio" gimnazijoje Gegužių progimnazijos mokinių darbų paroda

     „Saulėtekio“  gimnazijoje galime pasidžiaugti eksponuojamais Gegužių progimnazijos 6a ir 6c klasių mokinių darbais. Šeštokai su savo mokytojomis (dailės mokytoja Vita Žabarauskaite ir vokiečių kalbos mokytoja Lina Šidlauskiene) vykdė mokyklinį tarpdalykinį projektą „„Simbolis ir kalba. Vokiečių ir anglų kalbų panašumų beieškant“. Mokiniai šio projekto metu ne tik  ugdė estetinę nuovoką ir dailės raiškos gebėjimus, bet ir pagilino užsienio kalbų (anglų ir vokiečių) žinias. Galutinis projekto rezultatas – dailės ir vokiečių kalbos darbų pristatymas Gegužių progimnazijos bei „Saulėtekio“ gimnazijos  bendruomenėms.

Džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su Gegužių progimnazija ir tikimės dar ne kartą mūsų gimnazijos erdvėse pamatyti kaimyninės mokyklos moksleivių darbus.

Nuotraukos >>>

Vokiečių ir rusų kalbų mokytoja Lina Šidlauskienė2015-02-20 Ugdymo karjerai centras informuoja

     Jeigu ateityje svajoji rinktis pedagogo profesiją, kviečiame dalyvauti Šiaulių universiteto Edukologijos fakulteto „Jaunojo pedagogo akademijos” veikloje. Pageidaujantieji dalyvauti „Jaunojo pedagogo akademijos“ veikloje turi užsiregistruoti į užsiėmimus. Dėl registracijos prašome kreiptis į klasės vadovą arba registruotis individualiai.
Daugiau informacijos ir registracija >>>


Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2015-02-10 Ugdymo karjerai centras informuoja: Vyksta išankstinis priėmimas į bakalauro studijas VDU

 

     Vytauto Didžiojo universitetas iki šių metų gegužės 10 dienos kviečia 12 klasės moksleivius dalyvauti išankstiniame priėmime į Vytauto Didžiojo universiteto bakalauro ir vientisąsias studijas. Išankstinio priėmimo metu stojantieji gali pretenduoti į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.

plačiau >>>

Lina Šidlauskienė


Balsavimas
Kokiu laiku turėtų prasidėti pamokos nuo 2015 m. rugsėjo 1 d.?

8.00
8.30
Man nesvarbu

Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

videoVardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Vygantas
Rimgailė
Vitalius
Valerija

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius