Lieporių g. 2, LT-78244, Šiauliai PAŠTAS INTRANETAS KONTAKTAI
  

NaujienosNaujienos

2014-05-31 Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

    Būsimasis gimnaziste! Jau atėjo laikas priimti sprendimą, kurią iš daugelio patrauklių miesto gimnazijų pasirinksi. Neabejok – drąsiai siek savo ateitį su mumis. Ateik mokytis į „Saulėtekio“ gimnaziją. Juk čia netrūksta dvasios šviesos ir išminties  šilumos! Čia mes esame vieni dėl kitų! Čia gyvenimo vizija tampa  realybe! Esame moderni, saugi ir atvira kaitai, bet globaliame pasaulyje sauganti tautinį identitetą ugdymo įstaiga. Mes vertiname ugdymo kokybę ir nuolat ieškome patrauklių darbo formų. Laisvas, kūrybingas, kritiškai mąstantis žmogus – gimnazijos siekiamybė.

     „Saulėtekio“ gimnazija nuo 2014 m. rugsėjo 1 d. kviečia Šiaulių miesto ir rajono mokinius mokytis I-IV gimnazijos klasėse. Laisvų vietų skaičius 2014-2015 m. m. >>> 

Prašymai priimami 102 kab. (darbo laikas: I-IV 8.00-17.00 val., V 8.00-15.45 val.).

Adresas: Lieporių g. 2, Šiauliai. Tel.: (8-41) 55 27 48, el. p.: sauletekis@sauletekis.lt. 

     Mes tikime, kad žmogaus ateitis vaikšto mokyklos koridoriais, kad visos mintys sudėtos į mokyklos klases... Tikėk ir tu kartu su mumis! Linkime pasirinkti „Saulėtekį“, kuriame saulė šviečia visiems!

plačiau >>>


Kita informacijaKita informacija

2014-04-16 Ia klasė lankėsi Šiaulių universiteto technologijų fakultete

     Kiekvieno mėnesio pradžioje Ia klasės gimnazistai su savo auklėtoja aptaria socialinių kompetencijų ugdymo planą. Balandžio mėn. buvo suplanuota dalyvauti Šiaulių universiteto technologijos fakulteto siūlomame demonstraciniame seminare „Apsauga nuo elektros“. Tai ne tik pagal projektą „Lyderių laikas 2“ socialinių kompetencijų tobulinimas, bet ir fizikos, biologijos žinių gilinimas kitoje erdvėje.  
     Demonstracinį seminarą vedė docentas dr. Leonardas Buivis. Gimnazistai buvo supažindinti, kaip mūsų genetika susijusi su elektra, elektros reiškiniais ir galimu jų poveikiu žmogui, aptartas įžeminimo ir kitų saugos priemonių veiksmingumas bei jų panaudojimo sritys. Kiekvienas seminaro dalyvis galėjo praktiškai atlikti įvairius bandymus, susijusius su elektros reiškiniais.

Ia klasės auklėtoja Giedrė Kielaitė 2014-04-11 „Karjeros diena“

     2014m. balandžio 4 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko „Karjeros diena“. Gimnazistai lankėsi Šiaulių miesto švietimo įstaigose, centruose, verslo įmonėse, organizacijose, „šešėliavo“ Šiaulių valstybinės kolegijos Svetingumo paslaugų centre.

Karjeros planavimas svarbus kuo ankstesniame moksleivių mokymosi etape. Teisingas profesijos pasirinkimas- sėkminga karjeros planavimo dalis. Mėgstamas darbas yra pagrindinis žmogaus savirealizacijos veiksnys. Svarbu teisingai pasirinkti profesiją, klausytis savo širdies balso, kad galėtum pasakyti - galiu dirbti savo darbą ir jaustis kad nedirbu...

Karjeros koordinatorė Lina Šidlauskienė

plačiau >>>


2014-04-08 Konkursas VANDUO – GYVYBĖS ŠALTINIS

     Antuanas de Sent-Egziuperi apie vandenį rašė: „Per maža pasakyti, kad tu reikalingas gyvybei - tu pats esi gyvybė“.
     Balandžio 7 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje įvyko konkursas VANDUO – GYVYBĖS ŠALTINIS, skirtas Pasaulinei vandens dienai, kuri yra kovo 22 dieną, ir Pasaulinei sveikatos dienai, kuri minima balandžio 7 dieną.  Jame dalyvavo 9-10 klasių mokinių komandos.

 

 

 

plačiau >>>


2014-04-07 Domiesi ekologija, robotų jutikliais, vizualizacija ir animacija, trimate grafika ar optometrija?

  

   Šiaulių universiteto Technologijos ir gamtos mokslų fakultetas  kviečia moksleivius iš arčiau susipažinti su šiuolaikinėmis studijomis. Renginio metu VŠĮ „Išmanioji mokykla“ pristatys užsiėmimus moksleiviams: robotika, 3D modeliavimas, elektronika ir kt. Renginys vyks 04-11d. 14 val. Būtina registracija. Norintys vykti į renginį, kreipkitės į Karjeros koordinatorę.

plačiau>>>

Karjeros koordinatorė Lina Šidlauskienė

 2014-04-07 Konferenciją įkvėpė K. Donelaitis
Balandžio 2 d.  „Saulėtekio“ gimnazijoje nuo ankstyvo ryto šurmuliavo mokiniai ir mokytojai iš  Radviliškio, Šeduvos, Mažeikių, Kretingos rajonų ir kaimyninės Kaliningrado srities. Beveik šimtas žmonių susirinko į tarptautinę mokytojų ir mokinių tarpdalykinę teorinę-praktinę konferenciją „Pasaulis po K. Donelaičio kūrybos saule“.
plačiau >>>


2014-04-07 I-II klasių vaikinų tinklinio varžybos

     Gimnazijos sporto salėje kovo-balandžio mėnesiais vyko I-II klasių vaikinų tarpklasinės tinklinio varžybos. Varžybose dalyvavo Ia, Ic, Id, IIc ir IIe. Buvo žaidžiama rato sistema iki dviejų laimėtų setų. Komandos eiliškumas nustatomas pagal taškų skaičių. Nenugalimi tapo Id klasės vaikinai, kurie laimėjo I vietą. Tai Ignas Pabijanskas, Denas Janulaitis, Egidijus Bilevičius, Edvinas Šelaganovas, Saulius Gedminas ir Eimantas Danasas. Antri liko Ia klasės vaikinai: Eligijus  Šalkauskas, Mantas Juozapavičius, Charaim Roman, Lukas Žymantas, Artūras Duško, Arnoldas Rimkevičius ir Edgaras Lopatovas. III vietą laimėjo IIe klasės komanda: Donatas Andrijaitis, Arnolas Geisleris, Deivydas Kmieliauskas, Tadas Rukas, Rytis Šimkus ir Ernestas Urbonas.
     Sveikiname nugalėtojus. Linkime aktyviai sportuoti ir nuolat tobulėti.

Kūno kultūros mokytojai Diana Kniežaitė ir Robertas Baranauskas2014-04-07 Domina teisės specialybė?

2014-04-23 dieną , 14 val.  į susitikimą su įvairių sričių teisininkais kviečia Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius. Teisininkai pristatys savo karjeros kelią ir galimybes. Susitikimas vyks Šiaurės Lietuvos kolegijoje, 305 auditorijoje. Registracija iki 2014-04-18 dienos  el.paštu:  siauliu.ltd@gmail.com

 

 

Karjeros koordinatorė Lina Šidlauskienė2014-04-05 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai,

    Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų ženklaus indėlio dėka gimnazija kasmet tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. 2013 metais gautos paramos lėšos tikslingai panaudotos gimnazijos aplinkos gerinimui: renovuota aktų salė, įrengtas mokinių savivaldai skirtas kabinetas, modernizuotas technologijų (mitybos programai įgyvendinti) kabinetas, reorganizuotas Profesinio informavimo taškas į Ugdymo karjerai centrą, atliktas einamasis patalpų remontas. Šiuo metu pradėti etikos kabineto modernizavimo darbai.
    Tikėdamiesi Jūsų supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir vėl kviečiame skirti už 2013 metus 2 procentus pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai. Nutarę 2 procentų pajamų mokesčio paramą skirti gimnazijai, Jūs galite tai padaryti asmeniškai užpildę specialios formos FR0512 prašymą.

Rekvizitai 2 procentų paramai:

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 290532510;

Paramos gavėjo pavadinimas – „Saulėtekio“ gimnazija.

Primename, kad šią paramą Jūs galite skirti iki 2014 metų gegužės 1 dienos.

Pagarbiai, „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2014-04-04 Sveikiname gimnazijos merginų mėgėjų futbolo komandą
Balandžio 2 dieną Gytarių progimnazijoje vykusiose Šiaulių miesto gimnazijų merginų mėgėjų futbolo varžybose puikiai sekėsi mūsų gimnazijos merginoms - Samantai Andrijauskaitei (IIId), Marinai Charaim (IIIe), Rimantei Butkevičiūtei (IIb), Ievai Mamaikaitei (IIc), Ievai Paulauskaitei (IIId), Gretai Koroliovaitei (IIe). Jos iškovojo antrąją vietą.
Nuotraukos >>>

Kūno kultūros mokytoja Genovaitė Lašukienė
2014-04-03 Narystės NATO dešimtmečio bėgime dalyvavo ir „Saulėtekio“ bėgikai

     Kovo 28 dieną, minint  Lietuvos narystės NATO ir NATO oro policijos misijos dešimtmetį, pirmą kartą Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose naikintuvų kilimo-tūpimo taku 3 km bėgo daugiau nei 800 karių ir civilių. Tarp jų ir „Saulėtekio“ gimnazistai – Eligijus Šalkauskas (Ia), Lukas Žymantas (Ia), Vitalija Andriūnaitė (IIb), Rimantė Butkevičiūtė (IIb), Eimontas Mickus (IIc), Samanta Andrijauskaitė (IIId), Marina Charaim (IIIe), Tomas Rėzgis (IIIe), Justinas Valančius (IIIb), Benas Romutis (IIIb).
     Bėgimo pradžią paskelbė praskrendantys du naikintuvai „F-15C“ ir krašto apsaugos ministro Juozo Oleko šūvis. Visi bėgikai nesunkiai įveikė 3 km distanciją. Bėgti tokią distanciją nuspręsta neatsitiktinai. Trys kilometrai simbolizuoja tris Baltijos valstybes, bėgimas kilimo-tūpimo taku – siekis parodyti civiliams oro uosto infrastruktūrą.
      „Tu bėgi, o už tavęs dar 500 žmonių. Girdi, kaip kareiviai skanduoja. Labai geros emocijos“, – po bėgimo įspūdžiais dalijosi dalyviai. Visi parbėgę galėjo atsigerti arbatos, suvalgyti bandelę, dovanų gavo sertifikatą ir pakabuką.
     Pernai kilimo-tūpimo taku irgi buvo organizuotas bėgimas, tačiau dalyvavo tik kariai, šiemet pirmą kartą pakviesti civiliai. Tikimasi, kad minint įstojimo į NATO metines kasmet bus organizuojami bėgimai.
Nuotraukos >>>

  Kūno kultūros mokytoja Genovaitė Lašukienė2014-04-03 „Pavasario žiedai“

     Kovo 27 dieną rusų kalbos besimokantys „Saulėtekio“ gimnazijos moksleiviai Roman Charaim, Artūras Duško, Jonas Montvidas, Aušra Martinaitytė, Marina Charaim, Aleksandras Zujevas, Fausta Stonytė, Roberta Jocaitė, Jekaterina Chremenkina dalyvavo renginyje „Pavasario žiedai“. Renginyje moksleiviai pristatė šiuolaikinę repo stiliaus dainą «Зачем мы ходим в школу?».
     Buvo smagu pasiklausyti dalyvių iš kitų miesto mokyklų, kurie puikiai dainavo rusų, prancūzų ir vokiečių kalbomis. Renginys buvo nuotaikingas ir gražus, skatinantis dar labiau domėtis kitų tautų kultūra.
Nuotraukos >>>2014-04-01 Kovo mėnesio „Saulėtekio“ žinios

Šiose žiniose matysite:

  • Užgavėnės
  • Čili sriuba
  • Rankų lenkimo varžybos
  • Moku, žinau, galiu
  • Protų mūšis
  • Greitos žinios

 2014-04-01 Tarpmokyklinis konkursas „Moku, žinau, galiu“

Kovo 26 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko tarpmokyklinis  žinių konkursas „Moku, žinau, galiu“. Jame dalyvavo 7-8 klasių mokinių komandos iš Šiaulių Gegužių, Gytarių, Dainų, „Rasos“ progimnazijų bei Vijolių vidurinės mokyklos.
plačiau >>>


2014-03-31 Abiturientė Eglė Milinavičiūtė – respublikinio rašinių konkurso laureatė

   „Jeigu žemėje yra stebuklų, tai jie vyksta teatre“, - ši rusų aktoriaus, režisieriaus K. Stanislavskio mintis daugelį Lietuvos mokinių įkvėpė dalyvauti respublikiniame vyresniųjų klasių mokinių rašinių konkurse „Ką jums reiškia teatras?“ ir pasidalinti savo įžvalgomis. Konkursą organizavo LR Seimas, jo globėja - Seimo narė Dalia Teišerskytė. Mūsų gimnazijos IVd klasės mokinės Eglės Milinavičiūtės darbas buvo palankiai įvertintas – ji tapo konkurso laureate (užėmė 4 vietą)! 2014 metais – Teatro metais – tai ypač malonus laimėjimas.
   „Džiaugiuosi, kad mylite teatrą – dvasingumo oazę, kurios didesnė ar mažesnė dalis yra kiekviename mūsų. Tikiu, kad scena, kurioje rampų šviesos raižo likimus, kur susitinka meilė ir kančia, viltis ir skausmas, kur šlovė ir vienatvė taip arti viena kitos, yra jums ypatingai artima, o dvasinį alkį teatrui galite prilyginti kasdienės duonos poreikiui“, - šiais žodžiais su Tarptautine teatro diena konkurso laureatus sveikino LR Seimo narė Dalia Teišerskytė. Tikimės, kad kūrybinis įkvėpimas ir toliau lydės Eglę!

Lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Montvidienė2014-03-30 „Saulėtekio“ gimnazijoje per ekonomikos II ir IV-tokų pamokas lankėsi AB DNB banko plėtros vadovė Renata Lembutienė

    

AB DNB banko plėtros vadovė Renata Lembutienė lankydamasi gimnazistų pamokose pristatė edukacinį projektą LIFTAS. Šiuo projektu siekiama, kad gimnazistai dar mokykloje įgytų verslumo bei finansinės patirties  tiesiogiai bendraudami su DNB banko profesionalais.

Pamokų metu diskutuota, kas yra verslumas, kokie yra pagrindiniai verslumo gebėjimai, ar svarbu turėti idėją ir kaip idėją paversti realybe.

Apibendrinant susitikimą galima pasinaudoti Piterio Drukerio mintimi „ Verslas yra nuosekli, savarankiška veikla, o ne koks nors ypatingas gabumas. Kiekvienas gebantis ryžtis ką nors spręsti pats, gali tapti verslininku.“ Nuotraukos

Ekonomikos mokytoja Giedrė Kielaitė

Karjeros koordinatorė Lina Šidlauskienė2014-03-28 Kartu galim daug

     Kovo 24 dieną  jau penktą kartą startavo VšĮ „Vaikų linija“ organizuojama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“.  Šią  puikią iniciatyvą palaikė ir mūsų gimnazija, kaip ir kasmet į ją įsitraukdama savo idėjomis, kuriomis siekė atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei skatinti pagarbius ir draugiškus santykius, empatiją ir toleranciją.
Kovo 25 d. buvo atidaryta I-IV gimnazijos klasių mokinių kaukių paroda „Veidas, kurį norėčiau paslėpti“.  2014 m. kovo 27 d. vyko protų mūšis „Kartu galim daug“, kurį organizavo neformaliojo švietimo organizatorė Lina Jokubauskienė, o jai talkino prevencinė grupė „ORE“, jų vadovė Jurgita Kerežienė bei grupės lyderis, IIIa klasės gimnazistas Mindaugas Tolvaišas. Renginyje  dalyvavo Šiaulių miesto policijos pareigūnų komanda (viršininkas Rimvydas Šlekys, Viešosios policijos viršininkas Eligijus Skuja, tyrėjos Viktorija Krivickaitė ir Audronė Bagdonavičiūtė , nepilnamečių reikalų vyr. specialistas Sigitas Petraitis), Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė vyr. specialistė Eglė Lazdauskienė, miesto socialiniai pedagogai, mokiniai bei mokytojai iš 11 Šiaulių bendrojo lavinimo įstaigų.  I vietą iškovojo Jovaro progimnazijos atstovų bei „Saulėtekio“ mokinių ir mokytojų jungtinė komanda pavadinimu „Geriečiai“. II vieta atiteko drąsiai ir įnirtingai kovojusiai policijos pareigūnų komandai, pasivadinusiai „Žalieji žmogeliukai“, treti šiame mūšyje  - Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių parlamento narių komanda „Food“. Ne tik protų kova audrino dalyvius, bet ir nuotaikingas koncertas, kurį šią popietę dalyviams dovanojo – „saulėtekiečiai“ Gretė Jokubauskaitė, Aistė Rimkutė, Deimantė Spudulytė bei instrumentinė grupė ir jų vadovas Arūnas Stankus.
    Tikime, jog renginio dalyviai ne tik puikiai praleido laiką, bet ir įsigijo naujų draugų. Juk kartu galim daugiau!
Nuotraukos >>>

Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2014-03-27 LAMA BPO atstovybė jau veikia

     Kiekvieną ketvirtadienį nuo 15.30 iki 17.00 val. 409 aud. (Vytauto g. 84, Biblioteka) iki pat prašymų stoti priėmimo (gegužės 29 d.) galite konsultuotis su Šiaulių universitete įkurtos Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) atstovybės konsultantais bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas  ar studijų klausimais.

Karjeros koordinatorė Lina Šidlauskienė

 

 2014-03-27 Šiaulių universiteto dėstytojai siūlo konsultacijas el. paštu

 

Šiaulių universiteto svetainės skiltyje "Stojantiesiems" – "Priėmimas" rasite specialiai moksleiviams sukurtą puslapį "Konsultuoja dėstytojai". Jame pateikti fakulteto dėstytojų-konsultantų, kuruojančių vieną ar kitą studijų programą, kontaktai. Klauskite drąsiai visko, kas įdomu.

Karjeros koordinatorė Lina Šidlauskienė2014-03-27 Patvirtinta sporto nacionalinių ir tarptautinių pasiekimų vertinimo tvarka

     Š.m. kovo 10 d. švietimo ir mokslo ministras patvirtino sporto nacionalinių ir tarptautinių pasiekimų vertinimo tvarkos aprašą. Čia.

Sporto nacionaliniai ir tarptautiniai pasiekimai įskaičiuojami į konkursinius balus stojantiems į biomedicinos studijų srities sporto studijų krypties ir socialinių mokslų studijų srities švietimo ir ugdymo studijų krypties dalyko sporto pedagogikos studijų programas.

Stojantieji į sporto ir sporto pedagogikos studijų programas turės pristatyti dokumentus, pagrindžiančius sporto pasiekimus, į vieną iš LAMA BPO punktų.

Karjeros koordinatorė Lina Šidlauskienė2014-03-26 MIDNIGHT SCHOOL’14 JAU NE UŽ KALNŲ!!

      Midnight School – tai laukiamiausias metų renginys, kurio metu mokiniai turi galimybę visą naktį praleisti gimnazijoje. Tradicinio renginio metu mokiniai naktį galės linksmai bei aktyviai praleisti laisvalaikį, išmokti įvairių dalykų, susirasti naujų draugų, klausyti paskaitos, žaisti sportinius žaidimus, šokti, dainuoti, rungtis protmūšyje bei stalo teniso turnyre. Svarbiausias „Saulėtekio“ nakties akcentas – ESTAFETĖS! Jų metu mokiniai lakstys gimnazijos koridoriais ieškodami kabinetų, kuriuose atliks įvairias mokinių parlamento sugalvotas užduotis. Pažadame, jos nebus liūdnos!

Sekite informaciją gimnazijos parlamento FACEBOOK‘e
https://www.facebook.com/sauletekioparlamentas

Gimnazijos mokinių parlamentas2014-03-25 „Saulėtekio“ gimnazistai dalyvavo projekte „ Verslumo skatinimas probleminiuose Lietuvos regionuose“

     Sausio 15 dieną Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, kaip partneris, pradėjo vykdyti projektą „Verslumo skatinimas probleminiuose Lietuvos regionuose“ (Nr. VP2-2.2-ŪM-02-K-01-029). Šio projekto tikslas – skatinti verslumą probleminiuose Lietuvos regionuose. Pagrindinis projekto uždavinys – visuomenės, ypač jaunimo ir moterų, verslumo skatinimas.
     Šiame projekte dalyvauti mums pasiūlė Lietuvos verslo kolegijos dekanė Raimonda Tamoševičienė. Projektas sudarytas iš informacinių renginių ciklų skirtų jaunimui, kuris neturi (arba turi mažai) žinių ir informacijos, kaip pradėti nuosavą verslą.
     Mūsų gimnazistai pasirinko informacinį renginį „Jaunimo socialinis verslumas (kompetencijų visuma, kurias jaunimas gali panaudoti patys kurdami naujas darbo vietas“. Šis užsiėmimas vyko 4 val. Buvo skaitomos teorinės paskaitos bei atliekami praktiniai užsiėmimai. Gimnazistai atliko psichologinius testus, bandydami išsiaiškinti, ar jie gali tapti verslininkais, atlikinėjo praktines užduotis, susijusias su verslumu, diskutavo rūpimais klausimais.
     Renginio pabaigoje kiekvienam dalyviui buvo įteiktas pažymėjimas.
     Tikimės, ir toliau gražaus, glaudaus bendradarbiavimo su šia kolegija.

Ekonomikos mokytoja Giedrė Kielaitė2014-03-25 Žemės diena

     Kasmet kovo 20 d. minima Pasaulinė žemės diena – astronominis pavasaris. Į žemę ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose rutulio kampuose. Šiai dienai paminėti Šiauliuose buvo organizuojama eisena miesto pėsčiųjų bulvaru iki Prisikėlimo aikštės. Joje dalyvavo ir „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai. Belaukiant eisenos pradžios geografijos mokytojos Ona Vėževičienė ir Asta Titenienė pasakojo apie Žemės dieną „Saulėtekio“ gimnazijos I-IV klasių mokiniams. Pradėję žygiuoti aukštai iškėlėme gimnazijos vėliavą ir nuotaikingai skandavome šiai progai išmoktą skanduotę. Žemės vėliavą Prisikėlimo aikštėje iškėlė Šiaulių universiteto Technologijos ir gamtos mokslų fakulteto dekanas Sergėjus Rimovskas. Susirinkusius sveikino Šiaulių mero pavaduotojas Juras Andriukaitis, žodį tarė ir Savivaldybės tarybos narys Ramūnas Snarskis. „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojos bei mokiniai buvo sužavėti išvyka, įspūdžiai išliks ilgam.
Nuotraukos >>>

IId klasės gimnazistė Ema Vitkauskaitė2014-03-24 Atvirų durų mėnuo Šiaurės Lietuvos kolegijoje

Šiaurės Lietuvos kolegija kviečia apsilankyti. Plakatas

plačiau >>>


2014-03-21 „Saulėtekyje“ – Knygnešio dienai skirtas diktanto rašymo konkursas

     Kovo 15 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje  vyko tradicinis diktanto rašymo konkursas, skirtas Knygnešio dienai. Mes pagerbėme knygnešius, lietuvių kalbos draudimo metais platinusius lietuviškas knygas, kai po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti knygas lietuvių kalba. Knygnešystė – autentiškas mūsų tėvynės reiškinys, kuris vyko tik Lietuvoje ir kurio daugiau niekur pasaulyje nerasime. Nors tai liudija skaudžią mūsų tautos istorinę praeitį, tačiau dabar galime didžiuotis išsaugoję gimtąją kalbą, raštą ir net valstybę. Knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, o kovo 16-oji - įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena – skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti.
     Kadangi pavasaris - paukščių grįžimo metas, diktanto tekstą parinkome būtent apie paukščius.
     Šis konkursas „Saulėtekyje“ jau septintasis. Kas metai jis suburia arti šimto bendruomenės narių. Šiemet buvo 87 dalyviai, iš kurių mažiausiems – broliukams dvynukams – po 10, o vyriausiajai – močiutei – 71-eri metai. Be galo džiaugiamės, galėdami tokiu būdu įprasminti gimtosios kalbos, rašto, tėvynės svarbą.
     Mokyklinis suolas pakvietė ir gimnazistus, ir jų artimuosius: tėvelius, senelius, seseris ir brolius, draugus. Diktantą rašė ir mokytojai. Šis konkursas ne tik leido išbandyti jėgas parodant lietuvių kalbos žinias, bet ir suteikė daug teigiamų emocijų. Dar ilgai visi nesiskirstėme namo, dalijomės įspūdžiais. Anželika Linkuvienė, jau šeštą kartą dalyvaujanti konkurse, neslėpė savo emocijų – viena dukra baigusi mūsų gimnaziją prieš keletą metų, kita abiturientė, tačiau mama  tradicijos nepamiršianti. Ji lauks konkurso ir jame dalyvaus. Juk turi būti pavyzdys ir dukroms, ir būsimiems anūkams – lietuvių kalbos negalima pamiršti. Trečiokės mama Rasa Songailienė, dalyvaujanti konkurse antrąkart, džiaugėsi turiningai ir smagiai praleista diena su dukra – buvo įdomu ne tik pačiai dalyvauti, bet ir pažiūrėti, kaip rašo mergaitė. Smagu ir įdomu buvo ir Ilonai Kazlauskienei – kadangi sūnus abiturientas, mama suskubo išnaudoti paskutinį šansą ir apgailestavo, kad nedalyvavo iki šiol. Bet „Saulėtekis“ visų lauks ir po metų!
     „Džiaugiasi širdis“,– taip trumpai apibūdino renginį „Saulėtekio“ gimnazijos lituanistai. Nuotraukos >>>

Lietuvių kalbos mokytoja Loreta Andriuškevičienė

     Reportažas apie konkursą „Splius“ žiniose (nuo 7:30 min.) >>>

     Skelbiame nugalėtojus:

Svečių grupė
I vieta – Indra Pabijanskienė, Karolina Žičkutė.
II vieta – Jolanta Trikšienė.
III vieta – Aurelija Pranckienė, Vilma Šimkuvienė.

Gimnazistų grupė
I vieta – Aistė Žičkutė (IId).
II vieta – Kristina Mitkevičiūtė (IVa), Teodora Plepytė (Ia).
III vieta – Raminta Mogilaitė (IVa).

Darbuotojų grupė
I vieta – Daiva Jagminienė

     Prizininkai bus apdovanoti balandžio 2 d. 12 val. konferencijoje „Pasaulis po K. Donelaičio kūrybos saule“.2014-03-21 Projektinė veikla – kristalų auginimas

     Kristalai – tai kietieji kūnai, turintys tvarkingą vidinę struktūrą. Juos sudaro tvarkingai susigrupavusios dalelės: atomai, jonai arba molekulės. Kristalai susidaro iš tirpalų, aušinant išlydytą kietąją medžiagą, o šis susidarymo procesas vadinamas kristalizacija.
     Ar kada bandėte namie užsiauginti kristalą? Greičiausiai ne. O be reikalo – mokiniams tokie eksperimentai-žaidimai labai patinka. Žinoma, teks sugaišti daugiau nei vieną dieną, kai kada galbūt net dvi arba tris savaites, bet patikėkite – rezultato laukti bus labai smagu!

plačiau >>>


2014-03-20 Dalyvavome pėsčiųjų žygyje „11 nuotraukų Lietuvai“

    Mūsų gimnazijos mokiniai kovo 10 d. dalyvavo pėsčiųjų žygyje „11 nuotraukų Lietuvai“, kuris buvo skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Žygio metu gimnazistai turėjo įamžinti nuotraukose Šiaulių miestui ir Lietuvai svarbius objektus. Džiaugiamės turiningai paminėję Lietuvai ir mums reikšmingą šventę. Dėkojame mokiniams už ištvermę ir atsakingumą atstovaujant „Saulėtekio“ gimnazijai.
Nuotraukos >>>

Mokytojos Irma Žemaitienė ir Nijolė Pankratovaitė2014-03-18 Šiaulių miesto 9 – 12 klasių merginų ir vaikinų rankų lenkimo varžybos

     Kovo 13 d. „Saulėtekio“ gimnazijos sporto salėje vyko Šiaulių miesto 9-12 klasių merginų ir vaikinų rankų lenkimo varžybos. Jose sėkmingai pasirodė mūsų gimnazijos moksleiviai

Renginio nuotraukos >>>

plačiau >>>


2014-03-18 Lankėmės ŠU Technologijos ir gamtos mokslų fakultete

     Kovo 10 d. popietę „Saulėtekio“ gimnazijos I klasės mokiniai su biologijos mokytoja Danguole Vaičekauskiene praleido ŠU Technologijos ir gamtos mokslų fakultete, biomedicininės inžinierijos katedroje.
     Biomedicininės inžinerijos mokslinio centro jaunesnysis mokslo darbuotojas Saulius Niauronis supažindino su naujomis tyrimų sritimis: kompiuterio žymeklio valdymu žvilgsniu, akių judesių registravimo įranga ir metodais. Mokiniai galėjo ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti žvilgsniu kompiuterio valdymą.
     Paskaita buvo naudinga, nes praplėtė pasirinkimų galimybes ateičiai, stojant į universitetus ir renkantis sau tinkamą specialybę. Kas žino, gal „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai netolimoje ateityje pasirinks biomedicininės inžinerijos kryptį...
Nuotraukos >>>

Ia klasės gimnazistė Teodora Plepytė2014-03-18 Kviečiame apsilankyti parodoje „Aukštojo ir profesinio mokymo studijos Šiaulių mieste“

     Paroda veikia Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Profesinio informavimo taške, Aido g. 27, IIa.

Karjeros koordinatorė2014-03-17 Teodora Plepytė diktanto konkurso prizininkė

     Mūsų kaimynai, Gegužių progimnazijos bendruomenė, pasikvietė miesto moksleivius į XI diktanto konkursą. Tai dar viena proga pasidžiaugti gimtosios kalbos gražumu, pabūti visiems kartu. „Saulėtekio“ gimnazistai irgi dalyvavo Gegužių progimnazijos organizuotame diktanto konkurse ir neliko be apdovanojimų. Ia klasės mokinė Teodora Plepytė (mokytoja R. Glinskienė) XI diktanto konkurse užėmė II vietą I-II gimnazinių klasių mokinių grupėje. Rašyti gimtąja kalba diktantus Teodorai ir patinka, ir sekasi. Šis II vietos diplomas jau antras tokio tipo konkurse: mokinė eilę metų dalyvauja diktanto konkursuose ir laimi prizines vietas. „Nieko nėra maloniau, kaip rašyti gimtąja kalba,“- džiaugiasi gimnazistė. Sveikiname Teodorą, puoselėjančią gimtąją kalbą.

Lietuvių k. mokytoja Roma Glinskienė2014-03-17 Dalyvavome tarptautinėje konferencijoje „Moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektiniai darbai“

     Kovo 7 d. aš, IId klasės gimnazistė Bernadeta Navickaitė, ir matematikos mokytoja Romena Ruškienė dalyvavome Šiaulių universitete vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektiniai darbai“. Aš paruošiau ir pristačiau stendinį pranešimą „Dalumo savybių panaudojimas“. Pranešimų buvo daug ir visi jie skirtingi. Štai tik keleto iš mums su mokytoja labiausiai patikusių pavadinimai: „Įdomu – kiek ir kokių yra Pitagoro teoremos įrodymų?“, „Dvi sesutės per kalnelį nesueina“, „Matematika ir drabužių dizainas“, „Skaičiaus 9 magija“, „Kodėl reikia mokytis matematikos?“. Konferencijoje dalyvavo ir svečiai iš Latvijos, kurie pranešimus skaitė rusų ir anglų kalbomis. Įdomu buvo klausytis, kaip mokinių pranešimus aptarė ir vertino Šiaulių universiteto dėstytojai.
     Manau, kad dalyvavimas konferencijose suteikia galimybę ne tik pristatyti savo atliktus darbus, bet ir palyginti save su kitais, pasidalinti idėjomis ir pasisemti naujų. Man konferencijoje labai patiko, planuoju dalyvauti ir kitais metais.
Nuotraukos >>>

IId klasės gimnazistė Bernadeta Navickaitė2014-03-14 Netradicinė lietuvių k. pamoka su aktoriumi R. Lukšu

     Kovo 6 dieną „Saulėtekio“ gimnazijos ketvirtokai, susirinkę aktų salėje,  lietuvių literatūros mokėsi kitaip. Jau nebe pirmą kartą pas mus svečiuojasi aktorius – skaitovas  Raimundas Lukšas, kuris šįkart pristatė naujausią savo programą pagal Just. Marcinkevičiaus draminę trilogiją „Mindaugas. Mažvydas. Katedra“. Panašūs susitikimai jau tampa mūsų gimnazijos tradicija. Aktoriaus R.Lukšo kalbos įtaigumas, mokėjimas bendrauti, skaitomų kūrinių grožis žavi jaunimą. Mūsų gimnazistai mielai eina į šias netradicines edukacines pamokas. Klausytojus užvaldo skaitovo perteikiama nuotaika, balso tembras, įsijautimas į skaitomą tekstą. Klausantis aktoriaus kūrinys visada padaro daug didesnį  įspūdį nei skaitant patiems... O neskaičiusius kūrinio ragina jį vis dėlto atsiversti... Dėkojame aktoriui už nepakartojamas akimirkas ir lauksime kito sustikimo.

Lietuvių k. mokytoja D. Gilytė2014-03-14 Stažuotė Vokietijos Hofo mieste – puiki proga patobulėti, sužinoti ir susipažinti

     Šių metų vasario 17-21 dienomis Ugdymo plėtotės centras, įgyvendindamas projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“, organizavo stažuotę Vokietijos Hofo mieste, kurioje dalyvavo dešimt mokytojų, atstovaujančių įvairių Lietuvos mokytojų asociacijoms. Stažuotės tikslas – susipažinti su vienos iš Vokietijos žemių – Bavarijos -  švietimo sistema, Vokietijos mokytojų asociacijų veikla, jų misija, kvalifikacijos tobulinimo sistema ir ypatumais.

plačiau >>>


2014-03-14 Lietuvos edukologijos universitetas kviečia

     Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kviečia 11–12 klasių moksleivius į  „Jaunojo pedagogo akademiją“. Ji truks savaitę (š. m. kovo 31–balandžio 4 d.), kurios metu moksleiviai geriau pažins pedagogo profesiją, ugdys lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius.

Plačiau>>>

Karjeros koordinatorė Lina Šidlauskienė2014-03-13 Informuojame

Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms įgyvendinti skyrimo tvarkos aprašas. Čia2014-03-12 Aš kuriu valstybę!

     Kovo 11 - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, šia proga Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos aktų salėje vyko netradicinė pamoka „Aš kuriu valstybę“. Ją pradėjome prisijungę prie Šiaulių miesto akcijos „Tautinę giesmę giedokime kartu”. Šią pamoką vedė IIIa klasės gimnazistas Mindaugas Tolvaišas. Susirinkusiems jis uždavė tris klausimus: „Kas yra valstybė?“, „Kas yra pilietis?“ bei „Kas yra tautiškumas?“. Į šiuos klausimus atsakyti padėjo folkloro ansamblis „Vieversėlis“, scenoje skambėjusios populiarios patriotinės dainos. Mokinių parlamento narės Agnė ir Veronika kalbėjo apie puoselėjamą pilietiškumą mūsų gimnazijoje. Karolina ir Benita pristatė tautinius, jau tapusius  tradiciniais, renginius. Ši pamoka baigėsi daina „Savanorių himnas“ bei renginio vedėjo žodžiais: „O aš galvoju kitaip… mes turime kurti valstybę, kad joje būtų gera gyventi. Todėl, jaunime, pradėkime nuo šiandien kurti savo ateitį ir pirmiausia pradėkime nuo savęs.“
Nuotraukoa >>>

Lina Jokubauskienė

plačiau >>>


2014-03-12 Meninio skaitymo konkursas anglų kalba

     Kovo 10 dieną mūsų gimnazijoje vyko I-IV klasių mokinių Meninio skaitymo konkursas anglų kalba. 13 mokinių iš skirtingų klasių dalyvavo konkurse ir deklamavo eilėraščius tema „Feelings and Emotions“ (Jausmai ir emocijos). Po visų skaitovų pasirodymo komisijai nekilo abejonių, kurie mokiniai atstovaus mūsų gimnazijai kovo 20 dieną Stasio Šalkauskio gimnazijoje. Konkurso nugalėtojais tapo ir Šiaulių miesto Meninio skaitymo konkurse atstovaus mūsų gimnazijai Ib klasės gimnazistas Erlandas Aksomaitis (mokytoja I. Kučinskienė), IIa klasės gimnazistas Gabrielius Lapinskas (mokytoja I. Railienė), IIIa klasės gimnazistė Greta Grikšelytė (mokytoja K. Urbonienė) ir IVa klasės gimnazistė Neda Balčiūnaitė (mokytoja K. Urbonienė). Sveikiname nugalėtojus.

Anglų k. mokytoja I. Railienė2014-03-12 Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas

     1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė.
     Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 24-ąsias metines kovo 10 d. ,,Saulėtekio“ gimnazijoje vyko mokinių konferencija „1918 – 1991 m. Lietuvoje: laimėjimai, netektys ir laisvės siekimas“. Pranešimus skaitė 14 gimnazistų. Konferencijos metu  dalyviai prisiminė sunkią kovą dėl laisvės, jos aukas ir pergalę. Pabaigoje mokiniai rašė linkėjimus  Lietuvai. Dauguma linkėjo išlikti laisvai ir nepriklausomai.
     Kovo 11 d. gimnazistai dalyvavo Lietuvos trispalvės žygyje „Lietuva mūsų širdyse“. Mokiniai prie Didždvario gimnazijos susirinko su lietuviška atributika ir gera nuotaika, kurią kėlė ir gražus saulėtas oras. Dalyvių buvo labai daug, bet „Saulėtekio“ gimnazijos vėliava ir mokiniai minioje nedingo. Nuo Didždvario gimanzijos  žygiavome iki Prisikėlimo aikštės, kur buvo giedamas valstybės himnas,  keliama Lietuvos vėliava ir iš arčiau galėjome išvysti mus saugančius naikintuvus.
Nuotraukos >>>

IIa gimnazinės klasės mokinė Veronika Veitaitė2014-03-12 Netradicinė chemijos pamoka – muilo gaminimas

     Labai malonu praustis muilu, kurio sudėtyje yra natūralių  komponentų: augalinių ir eterinių aliejų, cinamono, šokolado, medaus. Tik nedaugelis  žino, kad  šitokį  muilą  galima pasigaminti patiems. Tai ir padarėme per chemijos pamokas. Muilo gamyba – labai malonus užsiėmimas, jis atpalaiduoja nuo sunkių minčių ir pakelia nuotaiką. Mes,  trečiųjų klasių gimnazistai,  gamindami muilą galėjome pasirinkti  ne tik muilo formą ir spalvą, bet ir jo sudėtį ir kvapą, turėjome progos eksperimentuoti su faktūra, maišyti skirtingą terapinį poveikį turinčius aromatinius eterinius aliejus. Be to, muilo gamyba labai naši kūrybos rūšis: per vieną kartą galime paruošti daugybę skirtingų „muilinių“ dovanėlių visiems savo draugams ir giminėms. Likome labai patenkinti gautu rezultatu ir dėkojame chemijos mokytojai.
Nuotraukos >>>

Trečiųjų klasių gimnazistai2014-03-12 Jaunimo verslumo turnyras „FIX’14“

     Vasario mėnesio 13, 20 dienomis vyko jaunimo verslumo turnyras „FIX’14“. Šiame turnyre dalyvavo keturi mūsų IIIa gimnazijos mokiniai: komandos kapitonas Mindaugas Tolvaišas, Greta Jočytė, Greta Grikšelytė ir Elvina Zavackaitė. Turnyras „FIX’14“ buvo sudarytas iš dviejų etapų: pirmasis – vasario 13 dieną, kai komandos turėjo savo verslo mintimis pasidalinti su patyrusiais verslininkais, ir antrasis etapas – vasario 20 dieną, kai visos komandos turėjo pristatyti jau baigtą reprezentaciją apie savo verslo struktūrą, vykdytą veiklą, norimus pakeitimus, galimus rėmėjus. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos komanda „Siekis“ didžiuojasi savo pasiektais rezultatais, džiaugiasi, kad teko dalyvauti tokiame turnyre ir įgauti labai daug naujų žinių, bei tikisi, kad kitais metais bus galimybė dalyvauti dar kartą.
Nuotraukos >>>

Mindaugas Tolvaišas2014-03-12 Ia klasė dalyvavo Šiaulių „Rasos“ progimnazijoje organizuojamame renginyje „Gardūs pyragai Lietuvai“

     Kasmet kiekviena mokykla mini Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę. Šiais metais Ia klasės mokiniai buvo pakviesti į Šiaulių „Rasos“ progimnazijos organizuojamą netradicinį šventinį renginį. Dalyviai buvo suskirstyti į atskiras komandas. Kiekviena komanda prieš atlikdama užduotis turėjo pristatyti savo iškeptus gardėsius, kurie simboliškai buvo skirti Lietuvai. Po to dalyviai atliko skirtas užduotis: pagal duotus žodžius turėjo sukurti dainą, šokį Lietuvai, išrinkti tautiškiausią dainą.
     Renginio pabaigoje buvo renkamas didžiausias, skaniausias, įspūdingiausias pyragų pyragas. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas padėkomis bei atminimo dovanėlėmis. Tai buvo šilta, jauki pavasariška šventė. Tikimės ir tolesnio glaudaus bendradarbiavimo su Šiaulių „Rasos“ progimnazija.  
Nuotraukos >>> 

Ia klasės auklėtoja Giedrė Kielaitė 2014-03-07 Geografijos konkursas „Lietuva. Europa. Pasaulis“

    Vasario 27 d. Juliaus Janonio gimnazijoje vyko konkursas, kuriame Šiaulių miesto I klasių gimnazistai galėjo įvertinti savo geografinį išprusimą, pasivaržyti su bendraamžiais bei ugdyti darbo komandoje įgūdžius.
     Tai geografinio raštingumo konkursas-žaidimas, kurio metu komandoms pateikiama 40 klausimų.  Mūsų gimnazijai atstovavo 3 komandos: „Neries kariai“- Nerijus Gudavičius (Ib), Neda Jarašiūnaitė (Ib), Agnė Šivickytė (Ib), Erlandas Aksomaitis (Ib), „Bebrai“-Edgaras Lopatovas (Ia), Lukas Žymantas (Ia), Auksė Laurutytė (Ia), Neda Baradinskaitė (Ia), „Morenos“ - Aistė Čečkauskaitė (Ia), Karolina Dambrauskaitė (Ia), Airida Djakonovaitė (Ia), Greta Tručinskaitė (Ia). Nors prizinių vietų nelaimėjome, tačiau patobulinome geografinį raštingumą ir bendrąjį išprusimą. Dėkojame konkurso dalyviams už dalyvavimą.
Nuotraukos >>>

Geografijos mokytoja Asta Titenienė

plačiau >>>


2014-03-06 Renginys „Mokiniai - Mokiniams“

     Kovo 5 d. gimnazijos mokinių parlamentas organizavo renginį „Mokiniai - Mokiniams“ ir sulaukė svečių iš Šiaulių „Rasos“ progimnazijos. Renginio pradžioje vyko socializacija. Vėliau suburtos keturios mokinių komandos, kurios turėjo spalvinį kodą. Energingai startavusios komandos ieškojo įvairiomis spalvomis pažymėtų kabinetų, kuriuose jų laukė mokinių parlamento nariai su paruoštomis užduotimis. Atlikę užduotis mokiniai susirinko refleksijai. Tikimės, jog šio pobūdžio renginys taps tradiciniu.
Nuotraukos >>>

Lina Jokubauskienė2014-03-05 Užgavėnių šventėje netrūko nei linksmybių, nei blynų

    Nors šiemet Užgavėnių dienos orai labiau priminė pavasarį, tačiau tradicijos varyti žiemą neatsisakė Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė. Į šventę pakvietė ir draugų būrį iš pietinio rajono ugdymo įstaigų. Nepasididžiavo ir pasilinksminti atvyko mažieji logopedinio lopšelio-darželio draugai su auklėtojomis, „Rasos“ progimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Čiutulis“, Gegužių progimnazijos mokiniai ir jų mokytojai.

plačiau >>>


2014-03-04 Ia klasė lankėsi išmaniojoje mokykloje

Ia klasės mokiniai ne tik klausosi paskaitų, diskutuoja įvairiais klausimais, bet ir dalyvauja aktyviose veiklose. Visi pasitarę vieningai nutarėme, kad reikia apsilankyti Šiauliuose įsikūrusioje išmaniojoje mokykloje.
     Mus sudomino robotika ir 3D modeliavimas. Sužinojome, kad robotika – tai mokslas apie robotus ir išmaniąją techniką, kuri jau dabar iš pagrindų keičia žmonijos veidą. Robotikos veikloje naudojome pačius moderniausius (2013 rugsėjį pasirodžiusius) profesionalius robotų konstruktorius LEGO EV3. Jais konstravome robotus, įgijome robotų programavimo įgūdžių, o užsiėmimo pabaigoje surengėme jų varžybas.
     Susipažinome su 3D modeliavimu, sužinojome, kad 3D spausdintuvas leidžia atspausdinti/sukurti norimus realius daiktus iš brėžinių, 3D skeneriu galima skenuoti ir perspausdinti bet kokius realius daiktus.
     Šioje mokykloje galima būti savimi, ieškoti ir atrasti tokią veiklą, kuri yra mieliausia.
Nuotraukos >>>

Ia klasės mokiniai ir klasės auklėtoja Giedrė Kielaitė2014-03-04 Renginys „Valentinas rumbos ritmu“

     Vasario 14 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko renginys „Valentinas rumbos ritmu“, kurį organizavo „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių parlamentas. Į jį susirinko dalyviai iš viso Šiaulių miesto. Renginyje porelės turėjo galimybę susipažinti su rumbos šokiu bei dalyvauti įvairiose rungtyse. Visą vakarą poreles bei renginio dalyvius linksmino Šiaulių sportinių šokių klubo „Šypsena“ šokėjai bei gimnazijos muzikos grupė. Buvo apdovanojamos porelės mūsų rėmėjų prizais ir skirtos nominacijos: „Šauniausia porelė“, „Valentino porelė“, „Saldžausia porelė“, „Pradedančioji porelė“, „Išradingiausia porelė“, „Rumbiškiausia  porelė“. Visi dalyvavusieji praleido tikrai nuostabų, romantišką, aistringą, žaismingą vakarą kartu su „Saulėtekio“ gimnazija.
Nuotraukos >>>

Gretė Jokubauskaitė2014-03-01 Mažoji lietuvių kalbos olimpiada

     Vasario 26 dieną Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijoje vyko mažoji lietuvių kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo ir mūsų gimnazijos komanda (Lukas Beniušis IIB, Loreta Karklelytė IIA, Agnė Šivickytė IB, Karolina Dambrauskaitė IA). Gavome įvairiausių kalbos ir literatūros užduočių. Mus lydėjo puiki nuotaika, visi dirbome draugiškai, nuosekliai gilinomės į užduotis, kurioms atlikti buvo duotos dvi valandos. Tikėjomės gerų rezultatų ir jų sulaukėme – mes užėmėme II vietą!

IIa klasės gimnazistė Loreta Karklelytė2014-02-27 Gimnazijos mokinių geografijos olimpiada

     Mūsų gimnazijoje vasario 25 d. vyko geografijos olimpiada, kurios tema „Žemė – miestų planeta”. Buvo sudarytos galimybės įvertinti  savo geografinį išprusimą bei pasivaržyti tarpusavyje. Dalyviai sprendė kryžiažodį, atliko užduotis žemėlapyje ir ieškojo sąvokų.
     Geriausiai sekėsi Ryčiui Preimantui (IVd kl.), jis užėmė I vietą. II vieta – Pauliui Butavičiui (IIa), III vieta – Lukui Beniušiui (IIb). Rytis ir Paulius dalyvaus miesto geografijos olimpiadoje.
     Irma Bukterytė (IIb), Gediminas Erlingis (IIb), Juozas Kazlauskas (Ib), Lukas Sudžius (Ib), Agnė Šivickytė (Ib), Neda Jarašiūnaitė (Ib), Aidas Klimanskas (Ib), Aurelijus Pužas (Ia), Ernestas Simelis (Ia), Laurynas Gladunas (Ia), Ema Vitkauskaitė (IId), Bernadeta Navickaitė (IId). Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais.
     Džiaugiamės gerais rezultatais ir gražiu bendravimu.
Nuotraukos >>>

Mokytojos  Asta Titenienė ir Ona Vėževičienė2014-02-27 Integruotos žmogaus saugos pamokos

     Vasario 12-14 dienomis mūsų gimnazijoje vyko integruotos žmogaus saugos pamokos „Traumos ir pirma pagalba“. Paskaitą skaitė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Leonora Mikuckienė su žmogaus saugos mokytoja Ona Vėževičiene. Diskusijos metu I klasių gimnazistai turėjo galimybę mokytis gaivinti žmogų su manekenu. Po šios paskaitos gimnazistai išmoko atsakingiau žvelgti į savo ir draugų sveikatą. Žinodami, kad 4 minutės gali būti lemtingos gyvybei, nepradėjus teisingai gaivinti gali ištikti mirtis. Gimnazistai ne tik gaivino, bet ir matė vaizdinę medžiagą. Išmoko teikti pirmąją pagalbą.
Nuotraukos >>>2014-02-27 Gimnazistai lankėsi Moters ir vaiko klinikoje

     Vasario 14 d. „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių grupelė lankėsi Moters ir vaiko klinikoje Pasaulinei ligonių dienai paminėti ir kartu pasveikinti su šv. Valentino diena. Šiai išvykai pas sergančius vaikus gimnazistai ruošėsi jau iš anksto: padedami dailės mokytojos R. Prišmontienės pasigamino atvirukų. Įteikė ir saldžių, šiltų dovanėlių ligoniukams palatose, suteikdami jiems džiaugsmo ir gražių šypsenų. Mokinius palydėjo visuomenės sveikatos specialistė L. Mikuckienė. Esame dėkingi ligoninės personalui už rūpestingą  gydymą ir  suteiktą galimybę  „Saulėtekio“  gimnazijos bendruomenės nariams atlikti šią svarbią gerumo misiją.  Juk niekas nežinome: „Šiandien mes sveiki, o ryt galime tapti ligoniais“.2014-02-24 Miesto anglų kalbos olimpiada gimnazijų I (bendrojo lavinimo mokyklų 9) klasių mokiniams

     Vasario 20 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko Šiaulių miesto anglų kalbos olimpiada gimnazijų I (bendrojo lavinimo mokyklų 9) klasių mokiniams. Iš viso dalyvavo 18 dalyvių. Buvo tikrinami šie mokinių gebėjimai: sakytinio ir rašytinio tekstų suvokimas, kalbos priemonių vartojimo taisyklingumas, rašytinio teksto kūrimas, kalbinė raiška. Geriausiai sekėsi Kristijonui Žaliui iš „Romuvos“ gimnazijos, jis užėmė I-ąją vietą. II vieta skirta Juliaus Janonio gimnazijos mokiniui Gvidui Gaidauskui bei Didžvario gimnazijos mokiniui Pijui Maskolaičiui. III-ąją vietą laimėjo Lieporių gimnazijos mokinys Tomas Drąsutis ir VŠĮ universiteto gimnazijos mokinys Lukas Laurinavičius. Sveikiname nugalėtojus.

Anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė2014-02-14 Ugdymo įstaigų draugystė sutvirtinta sutartimi

     Vasario 10 d. „Saulėtekio“ gimnazijos  istorijoje išliks kaip data, išplėtusi gerų bičiulių ratą. Šią dieną buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Rėkyvos progimnazija, su kuria „Saulėtekis“ artimai  bičiuliaujasi jau keletą metų. Į „Saulėtekį“  tęsti mokymosi kasmet atvyksta ir dalis šią progimnaziją baigusių aštuntokų.  Šilti tarpusavio santykiai su mokytojais ir bendramoksliais, moderni ir saugi aplinka lemia šių mokinių apsisprendimą savo ateitį patikėti „Saulėtekiui“.
     Rėkyvos progimnazijos mokytojai pasidžiaugė, kad buvę jų auklėtiniai, mažos mokyklos ugdytiniai, gimnazijoje greitai randa savo vietą, sėkmingai įsilieja į bendruomenės gretas. „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė ir Rėkyvos progimnazijos direktorius Romas Senkus pasirašydami sutartį pasižadėjo dar didesnį dėmesį skirti bendrų veiklų organizavimui, užtikrinti etnokultūrinio bei gamtosauginio ugdymo tęstinumą.

Humanitarinių mokslų skyriaus vedėja Daiva Jagminienė2014-02-12 IV klasių gimnazistams „Abituriento atmintinė“

     Lietuvos moksleivių sąjunga bendradarbiaudama su Nacionaliniu egzaminų centru (NEC) ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), atsako į Jums rūpimus klausimus baigiant mokyklą.

     Leidinyje rasite informaciją apie brandos egzaminus, jų laikymo tvarką, atsakymus apie bendrąjį priėmimą, socialines stipendijas ir paskolas, brandos egzaminų tvarkaraštį, bendrojo priėmimo datas bei kriterinio vertinimo paaiškinimą, naudingų nuorodų sąrašą nuo brandos egzaminų programų iki pagrindinių kriterijų, kurie nulemia jūsų stojimo pasirinkimus.

     Leidinio pabaigoje pateikiamos įdomios buvusių abiturientų istorijos, kaip jiems sekėsi apsispręsti bei pasirinkti savo studijų programas bei jų patarimai Jums!

Abituriento atmintinė

Karjeros koordinatorė Lina Šidlauskienė2014-02-05 Dėmesio!

     Jei pakeliui į sėkmę Tave užklupo laikini sunkumai, mokytis sutrukdė liga ar nori pagilinti mėgstamo dalyko žinias, turi puikią galimybę dalyvauti nemokamose dalykų konsultacijose. Tuo pačiu metu galėsi atsiskaityti ir už neatliktus darbus. Mokytojai Jus konsultuoja pagal tvarkaraštį.

Tvarkaraštis >>>2014-01-13 Atnaujinta į aukštąsias mokyklas stojamojo konkursinio balo skaičiuoklė

     Apskaičiuokite savo konkursinį balą, pasinaudodami atnaujinta LAMA BPO konkursinio balo skaičiuokle, kuri yra skirta stojantiems 2014 m.

Plačiau>>>

Patvirtintos 2014m. norminės studijų kainos.

Š.m. lapkričio 29 d. švietimo ir mokslo ministras patvirtino studentų, priimamų 2014 metais į aukštąsias mokyklas, normines universitetinių ir koleginių studijų kainas.

Plačiau>>>

Karjeros koordinatorė Lina Šidlauskienė2013-09-02 Neformaliojo vaikų švietimo programa „Jaunimo slėnis“

     Kviečiame Šiaulių miesto ir rajono 11-19 metų mokinius į neformaliojo vaikų švietimo programos „Jaunimo slėnis“ užsiėmimus Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.
    Mokiniams siūlomos šios studijų programos: technologijų ir dailės studija „Pasidaryk pats“, sporto ir choreografijos studija „Sportiečių mokykla“.

        Technologijų ir dailės studija „Pasidaryk pats“ (dekupažo, rūbų ir tekstilės dekoravimo, tapybos, keramikos kryptys).  Trukmė 2 metai.
    Mokiniai, pasirinkę tapybos ir keramikos kryptį, naudodami priemones, skirtas tapybai ( rankų darbo popierių, drobę, šilką, akrilinius ir aliejinius dažus, dažus tapymui ant audinio, švitrinį kartoną, daiktus, ant kurių bus tapoma), kurs  meninius darbus  interjerui, užsiėmimų metu turės galimybę iš molio pasigaminti keramikos darbelių, juos išdegti keramikos degimo krosnyje ir šiais darbais papuošti  savo namų bei gimnazijos interjerą.  Studijos vadovė dailės mokytoja Rasa Prišmontienė.
     Mokiniai, pasirinkę dekupažo, rūbų ir tekstilės dekoravimo kryptį, naudodami priemones, skirtas dekupažo technikai (dekupažo popierių, servetėles, klijus, akrilinius dažus, sendinimo laką, kreideles, švitrinį popierių, kartoną, daiktus), dekoruos įvairius daiktus namų bei gimnazijos interjerui papuošti, dekoruos rūbus ir kitus audinius. Jie galės naudotis gimnazijoje esančia lyginimo sistema, siuvamosiomis mašinomis, tekstilinių audinių marginimo rėmais ir kitomis priemonėmis. Studijos vadovė technologijų mokytoja Lina Adomaitienė.
   

    Sporto ir choreografijos studija „Sportiečių mokykla“ (fitneso, sportinių žaidimų, choreografijos kryptys). Trukmė 2 metai.
    Mokiniams, pasirinkusiems fitneso kryptį, užsiėmimai vyks šiuolaikiškai įrengtoje treniruoklių salėje. Mokiniai kartu su mokytoju rengs savo asmeninio fizinio tobulėjimo programą, pratybų metu bus  kryptingai  lavinamos jų fizinės organizmo galios. Studijos vadovas kūno kultūros mokytojas Robertas Baranauskas.
    Mokiniai, norintys žaisti krepšinį, tinklinį, rankinį, gali rinktis sportinių žaidimų kryptį. Užsiėmimų metu mokiniai išmoks pasirinktos sporto šakos technikos. Turės galimybę dalyvauti įvairiuose gimnazijos, miesto, respublikos sporto renginiuose. Studijos vadovas  kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis.
     


    Priėmimo tvarka. Į neformaliojo vaikų švietimo programą „Jaunimo slėnis“ priimami visi pageidaujantys 11-19 metų mokiniai. Norintys lankyti šios programos užsiėmimus teikia prašymą (dėl prašymų kreiptis į skyriaus vedėja Violetą Butkienę, 302 kab.). Priimant į neformaliojo vaikų švietimo programą nevykdomi egzaminai, netaikomi kiti žinių ir gebėjimų patikrinimo būdai.

  • Sporto ir choreografijos studija „Sportiečių mokykla“ (sportinių žaidimų kryptis -mokytojas J. Klapatauskis ir fitneso kryptis - mokytojas R. Baranauskas)
  • Dailės ir technologijų studija „Pasidaryk pats“ (tapybos, keramikos kryptis - mokytoja R. Prišmontienė, 325 kab.;  dekupažo  bei rūbų ir tekstilės dekoravimo kryptis - mokytoja L. Adomaitienė, 107 kab.)

Mėnesio mokestis už „Jaunimo slėnio“ studijų užsiėmimus – 8 Lt.

 

 

Dėl atlyginimo dydžio nustatymo už neformalųjį ugdymą 2012-01-26

Dėl Atlyginimo tvarkos aprašo 2012-03-01

Mokėjimo už būrelius tvarka 2012 m.

 

Neformaliojo vaikų švietimo programos „Jaunimo slėnis“ užsiėmimų tvarkaraštis

Mokytojo (studijos vadovo) vardas, pavardė

Studijos (studijos krypties) pavadinimas

Pirmadienis

Antradienis

Trečiadienis

Ketvirtadienis

Penktadienis

 

„Spartiečių mokykla“

 

 

 

 

 

R. Baranauskas

Fitneso kryptis

13.50-14.35

 

 

 

 

 

„Pasidaryk pats“

 

 

 

 

 

R. Prišmontienė

Tapybos, keramikos kryptis

13.50-14.35

 

 

 

 

L. Adomaitienė

Dekupažo ir rūbų bei tekstilės dekoravimo kryptis

 

 

 

12.35-13.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 2013-07-24 Brandos atestatų įteikimo šventė

Liepos 11 d. Šiaulių kultūros centre visiems „Saulėtekio“ gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Trys brandos atestatai su pagyrimu įteikti Stanislovui Ambrasui, Žanui Norkui ir Lukui Kruopiui. Gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė pasveikino abiturientus sėkmingai išlaikius brandos egzaminus ir palinkėjo didelės sėkmės tikslingai renkantis studijas ir planuojant savo profesinę karjerą. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė Lietuvos Respublikos Seimo narys Arvydas Mockus ir įteikė padėkos raštus abiturientams, baigusiems gimnaziją su pagyrimu. Abiturientus pasveikino Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys Denis Michalenko ir įteikė Lietuvos Respublikos Seimo narių Valerijaus Simulik ir Edvardo Žakario padėkas gimnazistams už labai gerą mokymąsi, aktyvią sportinę, visuomeninę veiklą, atsakomybę ir pareigingumą, meilę knygai, muzikai ir gimnazijos vardo garsinimą bei mokytojams už žmogiškųjų vertybių puoselėjimą, kūrybiškumą, rūpestį ir dėmesį jaunajai kartai. Gimnazijos bendruomenę šiltai pasveikino Šiaulių universiteto studijų skyriaus direktorė Laima Liukinevičienė.

Mieli abiturientai, pasitelkę žemaitišką užsispyrimą drąsiai ir ryžtingai siekite savo svajonių išsipildymo, tegu fortūna Jums šypsosi, o visagalis laikas pats viską sudėlios į savo vietas. Kuo didžiausios sėkmės tolimesniame Jūsų gyvenimo kelyje!

„Saulėtekio“ bendruomenė

Nuotraukos >>>Socialiniai partneriaiPaieška

Mokytojams
El. paštas

videoVardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Dravenis
Skaidra
Anicetas
Robertas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>