Lieporių g. 2, LT-78244, Šiauliai PAŠTAS INTRANETAS KONTAKTAI
  

Kita informacijaKita informacija

2014-10-28 IIa ir III- ių klasių gimnazistai lankėsi Joniškio krepšinio muziejuje

     Krepšinis Lietuvoje vadinamas antrąja religija, tačiau vietos, kur šios sporto šakos gerbėjai, sportininkai ir visi besidomintys galėtų pamatyti žymiausius šalies krepšininkų laimėjimus, atributiką, istorines nuotraukas, ilgą laiką nebuvo, todėl 2009–aisiais metais,– Joniškyje duris atvėrė vienintelis Lietuvoje, o galbūt ir Europoje, krepšinio muziejus. Krepšinio muziejaus įkūrėjas Leonas Karaliūnas, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas. Muziejaus tikslas- garsinti šalies krepšininkų iškovotus laimėjimus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Juk krepšinis ir jį žaidžiantys mūsų šalies sportininkai yra puikiausi ambasadoriai. Mes šiame muziejuje  turėjome galimybę  pamatyti Arvydo Sabonio, Šarūno Marčiulionio, Valdemaro Chomičiaus, Rimo Kurtinaičio, sportinius marškinėlius ir batelius su autografais, Latvijos prezidento K. Ulmanio dovaną 1937 metų Europos krepšinio čempionato nugalėtojai Lietuvos rinktinei – sidabrinę lėkštę (kopiją), galybę Lietuvos krepšinio legendų fotografijų, piešinius, pasakojančius apie Lietuvos krepšinio istoriją  ir krepšinio žaidimo pasaulyje atsiradimo pradžią. Daugelį  sienų  puošė galybės autografų, kiekvienas šio  muziejaus kampelis vertingas. Mes, šios gimnazijos mokiniai, taip pat galėjome palikti žymę, kad tikrai ten buvome, pasirašydami ant ilgo koridoriaus sienų, mylimiausių ir geriausių Lietuvos rinktinės krepšininkų atvaizdų... Galime džiaugtis- ir mūsų autografai puoš šio nuostabaus muziejaus vidų, kaip tikrų Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjų gerbėjų!!!

Nuotraukos >>>

IIa klasės gimnazistė Teodora Plepytė2014-10-24 Mokomoji-pažintinė ekskursija į Kėdainius ir „Lokės pėdą“

     Spalio 18 dieną šauniausios klasės - IIa ir IIb - vyko į ekskursiją Kėdainiuose. 9 valandą ryto susirinkome ir iškeliavome. Nuvykę į Kėdainius ėjome į Radvilų kriptą, kuri yra Evangelikų reformatų bažnyčioje. Vėliau apsilankėme Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje, kuri garsėja savo senoviniu pastatu, rūsiais. Apie kriptą ir rūsius mums pasakojo gidė, o kompaniją palaikė ir labai linksmas vairuotojas. Vėliau vaikščiojome Kėdainių senamiestyje, kuris yra labai gražus ir švarus. Po laisvo laiko visi vėl susirinkome, sėdome į autobusą ir išvažiavome į nuotykių parką „Lokės pėda“.  Ten laipiojome po medžius kaip beždžionėlės. Vieni įveikė visas trasas, o kitiems užteko ir lengvesnių trasų. Pavargę, bet su geromis nuotaikomis grįžome į Šiaulius ir ten išsiskirstėme.

IIb klasės mokinės Greta Urbietytė ir Deimantė Poškutė2014-10-24 Oratorinis meno konkursas anglų kalba

     Spalio 21 dieną mūsų gimnazijoje vyko atrankinis etapas Oratorinio meno konkurso „What makes me happy?“. Dalyvavo I ir II gimnazijos klasių mokiniai. Iš visų dalyvių komisija išrinko du mokinius, atstovausiančius mūsų mokyklą Šiaulių miesto Oratoriniame meno konkurse. I klasių nugalėtoja tapo Laura Miklošiūtė (mokytoja K. Urbonienė), II klasių - Aistė Čečkauskaitė (mokytoja I. Kučinskienė). Linkime sėkmės nugalėtojoms ir jas ruošusioms mokytojoms tolimesniame miesto etape.
Nuotraukos >>>

Anglų kalbos mokytojas K. Mockūnas

 

 2014-10-24 Vyksta projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“

     Spalio 21 dieną prasidėjo projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“. Jame dalyvauja ne tik mūsų gimnazistai, bet ir mokiniai iš Gegužių ir „Rasos“ progimnazijų. Spalio 21-23 dienomis dalyviai  lankėsi Šiaulių regiono televizijoje „Splius“, Šiaulių universitete, atliko jiems skirtas užduotis, o labiau susipažinti padėjo bendravimas žaidžiant boulingą. Apie savo veiklą rašė ir patys dalyviai gimnazijos „Facebook'o“ paskyroje. Kviečiame paskaityti, pažiūrėti nuotraukų ir vaizdo įrašų.


     Projektas tęsiasi: per mokinių atostogas dalyviai baigs skirtus darbus, o baigiamasis renginys vyks lapkričio pradžioje.

     

Projekto vadovai Lina Jokubauskienė, Ričardas Gečas, Vytautas Šalavėjus2014-10-24 „Saulėtekio“ gimnazistų išvyka pas ūkininką Eugenijų Stonį

     Mes, „Saulėtekio“ gimnazijos gimnazistai, ekonomikos pamokas mokomės ne tik tradiciškai sėdėdami klasėse, bet ir už gimnazijos ribų. Mokytoja  Giedrė, mums pasiūlė sužinoti verslo kūrimo subtilybių apsilankant pas šiuolaikinį ūkininką Eugenijų Stonį. Jis įsikūręs Žagarės miestelyje, netoli Joniškio. Eugenijaus ūkyje ganosi  apie 150 karvių. Visas jas „aptarnauti“ pasitelkiamos šiuolaikinės technologijos, kad darbas vyktų greičiau. Čia gaminama šviežia ir natūrali produkcija - įvairūs sūriai, skirtingais pagardinimais, tirštas, neapsakomo skonio  jogurtas... Degustavome... pirštus apsilaižysi! Kaip gera prisiliesti prie to tikrojo, natūraliojo, riebiojo produkto, gaminamo tik iš šviežaus pieno!..  Šeimininkai išdavė mums mažą jogurto pagaminimo paslaptėlę, tad jeigu ir Jūs norite sužinoti, nuvažiuokite ten ir patys apsilaižykite pirštukus! Pažadu, įsitikinsite, jog nieko nėra skaniau už tą tikrą, lietuvišką Eugenijaus Stonio pagamintą produkciją!.. Pabuvojome tvarte, kuriame maitinosi eilės karvių, turbūt 100, nes kita mažuma rupšnojo žolę laukuose. Kvapas - savotiškas, žinot, visgi kaimo aplinka... Bet mūsų jis neišbaidė, tik leido labiau pajusti darbą, gamtą, natūralumą ir Lietuvą...

 

IIa klasės gimnazistė Teodora Plepytė2014-10-23 Kūrinių ištraukos iš profesionalaus skaitovo lūpų

     Į susitikimą su aktoriumi – skaitovu (taip jį vadinti prašo pats aktorius) Raimundu Lukšu spalio mėnesį tradiciškai vėl rinkosi „Saulėtekio“ gimnazistai. Aktorius amintinai skaitė ištraukas iš B. Sruogos „Dievų miško“, Just. Marcinkevičiaus trilogijos „Mindaugas – Mažvydas – Katedra“, A. de Sent Egziuperi „Mažojo princo“, E. Hemingvėjaus „Senio ir jūros“.

plačiau >>>


2014-10-21 Ekskursija į Vilnių, o sutemus... išbandymai tamsiame, paslapčių kupiname miške

     Vilnius – Lietuvos sostinė, į kurią suplūsta žmonės iš įvairių pasaulio šalių. Spalio 11 dieną pasigrožėti šiuo miestu išvykome ir mes, Ia, Ib ir Ic klasių gimnazistai. Apžiūrėjome Valdovų rūmus, Gedimino pilį, Pinigų muziejų, kai kurie užkopė ir į Trijų kryžių kalną, aplankė naujai atsidariusią kačių kavinę „Murrr Cafe“, kurioje turėjo galimybę atsigerti šiltos arbatos ir pamatyti ten gyvenančias kates, kiti mokiniai ėjo į Kalnų parką, norėdami atsipūsti nuo miesto šurmulio ar tiesiog pasigrožėti kraštovaizdžiu.
     Pradėjus temti vykome į Trakų rajoną, kur dalyvavome edukacinėje programoje „Paklaidinimas miške“. Atvykę buvome supažindinti su griežtomis taisyklėmis, padalinti į dvi komandas. Kurį laiką ėjome tamsiu miško taku, kol pripratome prie tamsos. Vėliau turėjome surasti pasislėpusius priešininkų komandos narius, užkurti laužą, kuris degtų vieną minutę, surasti išėjimą iš miško, ieškant ant medžio prikabinto balto popieriaus lapo.
     Žygis neprailgo, buvo įdomus, informatyvus ir labai linksmas. Tuo pasirūpino žygio vadovas Antanas. Nors miego kitą dieną ir trūko, tačiau jautėmės patenkinti ir džiaugėmės neįprastai praleidę laiką.
Nuotraukos >>>

Ia kasės gimnazistė Laura Miklošiūtė

plačiau >>>


2014-10-21 Edukacinė programa Šiaulių arenoje

     Spalio 10 d. Ia klasės mokiniai lankėsi Šiaulių arenoje ir stebėjo Pasaulio taurės etapo žirgų sporto varžybas uždarose patalpose. Tokio lygio varžybos Lietuvoje vyko pirmą kartą. Arenoje varžėsi pajėgiausi raiteliai iš 7 valstybių. Edukacinės programos tikslas buvo susipažinti su žirgų sportu Lietuvoje, išaiškinti taisykles.
Nuotraukos >>>

Ia klasės mokinė Laura Miklošiūtė

 

 

plačiau >>>


2014-10-20 Akcija „Ką jaučiu - tą piešiu“

     Spalio 9 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko akcija „Ką jaučiu - tą piešiu“, skirta paminėti pasaulinei psichikos sveikatos dienai. Mokiniams buvo paruošti molbertai su piešimo priemonėmis ir visi, kas tik norėjo, tas galėjo popieriaus lape pavaizduota tai, ką jaučia. Dailės mokytoja metodininkė Rasa Prišmontienė pakomentavo gimnazistų piešinius. Mūsų mokyklos mokinių  piešiniai nuotaikingi, ekspresyvūs, svajingi, romantiški. Ačiū visiems dalyvavusiems, juk  puiki nuotaika - gera sveikata.
Nuotraukos >>>

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Leonora Mikuckienė2014-10-20 Šiaulių miesto Mero taurės konkursą „Šiaulių sveikuolis-2014“

     Spalio 17 d. „Saulėtekio“ gimnazijos sporto salėje Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras kartu su gimnazijos kūno kultūros mokytojais organizavo Šiaulių miesto Mero taurės konkursą „Šiaulių sveikuolis-2014“. Pagrindinis šio renginio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą ir skatinti kuo daugiau gyventojų pasitikrinti sveikatą bei įvertinti fizinį pajėgumą atliekant testus.
     Šiame konkurse dalyvavo „Saulėtekio“ gimnazijos I-IV klasių gimnazistai. Dalyviai turėjo atlikti šios EUROFITO testus: atsispaudimai per 30 s, sėstis ir gultis per 30 s, atsitūpimai ir atsistojimai per 60 s ir flamingo pusiausvyra.

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2014-10-20 Susitikimas su atstove iš nevyriausybinės organizacijos „Kastu International“

     Spalio 8 d. gimnazijoje lankėsi nevyriausybinės organizacijos „Kastu International“atstovė. Ji supažindino su švietimo sistema, aukštųjų mokyklų bei studijų finansavimo galimybėmis penkiose skirtingose šalyse: Danijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Anglijoje bei Škotijoje. Kastu tikslas – padėti įstoti į užsienio aukštąją mokyklą ir pasirūpinti, kad stojimo procesas būtų paprastas, suprantamas ir patikimas. Stojant į užsienio aukštąsias mokyklas laikomi brandos egzaminai neturi didelės įtakos. Svarbiausia yra teisingai užpildyti stojimo anketą bei parašyti gerą ir išsamų motyvacinį laišką. Dauguma užsienio aukštųjų mokyklų didžiausią dėmesį kreipia ne į pažymius, o į  asmenines savybes. Studijos užsienyje suteiks ne tik reikalingas žinias, patirtį, bet ir galimybę gyventi tarptautinėje bendruomenėje bei užmegzti naudingas pažintis.

Diana Kniežaitė2014-10-17 KONSULTACIJŲ TVARKARAŠTIS

    Jei pakeliui į sėkmę Tave užklupo laikini sunkumai, mokytis sutrukdė liga ar nori pagilinti mėgstamo dalyko žinias, turi puikią galimybę dalyvauti nemokamose dalykų konsultacijose. Tuo pačiu metu galėsi atsiskaityti ir už neatliktus darbus. Mokytojai Jus konsultuoja pagal tvarkaraštį.

 KONSULTACIJŲ TVARKARAŠTIS 2014-2015 M. M.

Konsultacijų tvarkaraštį visada rasite pasirinkę meniu Informacija-Konsultacijos2014-10-17 Prasideda projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“

     Jau spalio 21 dieną startuos projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“. Spalio 17 d. į įvadinį instruktažą susirinko mokiniai, norintys dalyvauti projekte. Šiemet žurnalistikos „duonos“ paragaus ne tik mūsų gimnazistai, bet ir mokiniai iš Gegužių ir „Rasos“ progimnazijų. Pirmajame susitikime buvo primintos dalyvavimo sąlygos, supažindinta su planuojama veikla, atsakyta į dalyvių klausimus. Šių metų projekto partneriai Šiaulių regiono televizija „Splius“ ir Šiaulių universiteto Dailės katedra.

Projekto vadovai Lina Jokubauskienė, Ričardas Gečas, Vytautas Šalavėjus

 

Nuotraukos >>>2014-10-16 Šiaulių miesto I klasių mokinių konkursas „Ar pažįsti gimtąjį miestą?“

     Spalio 15 dieną mūsų gimnazijos dvi komandos „Saulėtekiukai“ ir „Lagūna“ Didždvario gimnazijoje dalyvavome konkurse. Reikėjo per nurodytą laiką aplankyti kuo daugiau objektų, pažymėtų miesto plane, ir prie jų nusifotografuoti.
     Kitame etape – protų mūšis tema „Šiaulių miestas“. Klausimai buvo sunkūs, tačiau daug sužinojome apie Šiaulius. Buvome apdovanoti diplomais.
Nuotraukos >>>

Geografijos mokytoja Asta Titenienė2014-10-15 Kova „Bibliomūšyje“

     Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pradeda įgyvendinti projekto ,,Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyvą „Bibliomūšis“ ir kviečia prie jos prisijungti visas Lietuvos viešąsias bibliotekas.
     Vaikų Literatūros Skyriaus bibliotekoje, kuri yra  Gvazdikų takas 8, spalio 2 dieną vyko „Bibliomūšis“. Jame dalyvavo Šiaulių ,,Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai. Kovėmės penkiuose etapuose, kiekviename atsakydami į dešimt klausimų. Visi etapai buvo gan sudėtingi, tačiau atsakymus tikrai buvo galima rasti, nes galėjai naudotis ne tik savo žiniomis, bet ir internetu. Klausimai buvo pateikiami po vieną skaidrėse. Į juos atsakyti turėjome laiko tol, kol buvo rodomas klausimas ir jo kartojimas (tam skirtos penkios minutės). Laukdami kito klausimo atsigėrėme arbatos, kuria mus pavaišino bibliotekininkės, ir pamaitinome savo smegenis, užkąsdami sausainukų. Dalyvavimas „Bibliomūšyje“ visiems labai patiko ir įsiminė, nes tai ne tik geras laiko praleidimas, bet ir savo žinių patikrinimas bei naujos informacijos kaupimas. Su nekantrumu laukiame II etapo.
Nuotraukos >>>

IIa klasės gimnazistė Karolina Dambrauskaitė2014-10-09 Šventėme Mokytojo dieną

     Spalio 3 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko Mokytojo diena, kitaip „Saulewood‘as“.  Kaip ir kiekvienais metais, ryte mokytojus prie durų su gėlėmis pasitiko gimnazijos abiturientai. Gausiais aplodismentais ir su muzika raudonu kilimu mokytojai buvo palydėti į pirmą pamoką. Tuo linksmybės nesibaigė, nes likusią dienos dalį, iki 12 valandos, mokytojų kambaryje dirbo kavinė „Cafe“. Pasibaigus pamokoms šventės kaltininkai galėjo atsipūsti, nes aktų salėje vyko renginys, Mokytojo dienai paminėti. Po nuotaikingo dvyliktokų surengto koncerto,  „Nerealių 6996“ merginų pasirodymo (šį kartą jomis tapo dvyliktokų auklėtojos)  ir apdovanojimų, kurių metu buvo išrinktas „Metų punktualiausias mandaguolis“, „Metų frazė“, „Metų TOP modelis“, „Metų barbė devyndarbė“, „Metų VPK“, „Metų siela“, „Metų kovingoji“, „Metų prikolistas“ “ ir „Metų remontininkas“. Vakare mokytojai vyko į Trakus.
Nuotraukos>>>

IVa klasės gimnazistė Elvina Zavackaitė2014-10-07 „Tyrėjų naktis“ gimnazijoje

     Nebūtina gimti Einšteinu, kad kas dieną atrastum ką nors naujo.
     Gerti negalima išpilti! Kur rašyti kablelį?
     Dešimtoji „Tyrėjų naktis“ vėl pakvietė į nepakartojamus renginius rugsėjo 26 d. Per chemijos pamokas gimnazistai tyrinėjo gaiviųjų gėrimų kokakolos savybes, kodėl ji gaivesnė už kitus gėrimus, ar ją gerti sveika?

 

 

 

plačiau >>>


2014-10-06 Rugsėjo mėnesio „Saulėtekio“ žinios2014-10-02 IId ir IIc klasių kelionė į Anykščius

     Anykščiai – miestas, kurio vardas kilęs nuo upelio Anykštos . Savo ruožtu liaudis savaip aiškina miesto vardą. Anykščių miesto parką puošia skulptūrinis akcentas, vaizduojantis į viršų pakeltą nykštį. Teigiama, kad tie, kurie palies miesto simbolį, iš jo pasisems stiprybės ir sėkmės.
     Pasisemti sėkmės ir stiprybės vyko ir IIc ir IId klasių gimnazistai. Pirmiausia aplankėme aukščiausios dvibokštės Šv. Mato bažnyčios Lietuvoje apžvalgos aikštelę, kuri įrengta 33 metrų aukštyje ir lipome 186 laiptelius! Pasigrožėjome nuostabia Anykščių apylinkių panorama. Toliau mūsų maršrutas - Labirintų parkas, kurį sudaro trys skirtingi karklų labirintai: didysis labirintas – kuriame tikslas nepasiklysti ir pereiti labirintą,  apvalusis labirintas – kuriame reikia surasti labirinto centrą bei rasti išėjimą,  lenktynių labirintas – šiame labirinte galima rengti varžybas, rungtis, kas greičiau įveiks labirintą. Visi jie nesunkiai buvo įveikti. Smagiausiai buvo vasaros rogučių trasoje, kur svarbiausia greitis (net iki 40 km/h) ir laiku panaudoti stabdžiai. Kelionę užbaigėme pasivaikščioję po Šeimyniškėlių piliakalnį.
     Su gerais įspūdžiais grįžome į namus.
Nuotraukos >>>

Auklėtojos Asta Titenienė ir Asta Budraitienė2014-10-02 IIa klasė dalyvavo renginyje skirtame Europos paveldo dienoms

     Šių metų Europos paveldo dienų renginių Šiaulių mieste tema – „XXa. pradžios skonis: tarpukario modernizmas Šiauliuose“.
     Mums, IIa klasės merginoms, Gabrielei, Karolinai, Benita ir Teodorai, buvo pasiūlyta dalyvauti Europos paveldo dienoms skirtame renginyje. Visa veikla truko apie keturias dienas. Pirmą dieną pagal mums paskirtą planą kartu su kitų Šiaulių gimnazijų komandomis vykome į apžvalginę ekskursiją miesto centre. Iš viso aplankėme 20 objektų, kurie pasižymi subtilia ir gan įdomia XX a. istorija. Tą pačią dieną Šiaulių universiteto bibliotekoje traukėme burtus ir pagal šią atranką gavome „Kūrybinių dirbtuvėlių“ užduotį – parengti pristatymą apie du žymius objektus: Šiaulių universitetą ir Venclauskių namus. Trumpas laiko tarpas užduočiai atlikti – sunkokas  kelias greitai gauti tinkamą informaciją, rasti įdomius žmones, kurie mus supažindintų su dviejų pastatų istorija. Bet mes greit šiuos sunkumus palikome šešėlyje. Užduočiai pristatyti pasirinkome vaizdinę medžiagą, kad žiūrovų dėmesį patrauktų istorikų pasakojimai, besikeičiantys vaizdai ir įdomi praeitis. Projekto dėka tapome dar drąsesnės, laisvai ėjome ir domėjomės žmonėmis, jų pasakojimais ir tikėjomės, kad mūsų galutinis projekto vaizdas pritrauks daug žvilgsnių. Esame labai dėkingos savo gimnazijos anglų kalbos mokytojoms ir mokytojams, kurie tikrai daug pagelbėjo planuoti, versti tekstą iš lietuvių kalbos į anglų, kadangi filmukas turėjo būti pritaikytas žiūrėti ir turistams iš įvairių šalių. Paskutinės valandos metu komisijos kritikų nebijojome, nes žinojome, kad mes padarėme viską, ką galėjome, projektui skyrėme tikrai daug savo brangaus laiko, aukojome ir visas kelių dienų pamokas, kol pagaliau visi išvydo tai, kam mes atidavėm daugiau nei visą save, garsindamos „Saulėtekio“ gimnazijos vardą...
„Kūrybinių dirbtuvėlių“ užduotis >>>

IIa klasės gimnazistė Teodora Plepytė2014-10-02 Europos kalbų diena

     Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.
     Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų dieną – saulėtekiečiai paminėjo kaip visada netradiciškai. Mokytojai K. Urbonienė, K. Mockūnas ir A. Plukienė parengė medžiagą užsienio kalbų mokytojams su nuorodomis ir įvairiomis užduotimis, skirtomis paminėti Europos kalbų dieną. Mokytojai turėjo galimybę pasirinkti medžiagą, kuri jų mokiniams būtų labiausiai informatyvi ir įdomi. Mokiniai galėjo žiūrėti filmuką apie kalbų mokyklos studentus kursų lankytojus, atvykusius mokytis anglų kalbos iš įvairių pasaulio šalių, atlikti testus apie Europos kalbas, prieš tai susipažinę su mokytojo pateikta medžiaga. Fojė prie užsienio kalbų kabinetų buvo paruoštas informatyvus stendas, skirtas Europos kalbų dienai. Mokiniai suprato, kaip svarbu mokėti kuo daugiau Europos kalbų, nes kalbų mokėjimas – didelė vertybė.
Nuotraukos >>>

Asta Plukienė, Kristina Urbonienė, Kęstutis Mockūnas2014-10-01 Konstitucijos egzaminas

     Jau aštuntus metus visoje Lietuvoje organizuojama tradicine tapusi visuotinė teisinių žinių įvertinimo akcija – Konstitucijos egzaminas.  Rugsėjo 30 dieną savo teisines žinias išbandė 36 mūsų gimnazijos mokiniai. Geriausiai sekėsi šiems gimnazistams:
I klasė – J. Bertašiūtė – 17 balų, V. Jokubauskas - 16 balų, A. Grinytė – 16 balų, L. Kerežius – 15 balų, F. Urbanavičiūtė – 15 balų, V. Veitas – 15 balų.
II klasė – G. Tručinskaitė – 19 balų, E. Lopatovas – 19 balų, A. Čečkauskaitė – 18 balų, L. Barbaravičius – 17 balų.
III klasė – P. Butavičius – 22 balai.
IV klasė – O. Lemežytė – 16 balų, G. Varnaitė – 15 balų, M. Tolvaišas – 13 balų.
     Sveikiname visus ir dėkojame už parodytą pilietiškumą.
Nuotraukos >>>

Istorijos mokytojos R. Bučinskienė ir R. Gedminienė2014-09-29 Dėmesio!

     Skautai jau „Saulėtekyje“! Būrelį ves Sergejus Staponkus. Norintys sužinoti daugiau informacijos, gali kreiptis į Violetą Butkienę, Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėją (302 kab.).

plačiau >>>


2014-09-28 Muziejiniai susitikimai su fotografija 2014
     Nuo 2001 Koszaline (Lenkija) kasmet organizuojamas fotografijų konkursas vaikams ir jaunimui (iki 21 metų) ir pleneras konkurso laureatams bei jų vadovams, vykstantis Baltijos jūros pakrantėje įsikūrusiame kurortiniame Mielno miestelyje.
plačiau >>>


2014-09-23 Socialinė akcija „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!“

     Rugsėjo 12 d., vykstant Šiaulių dienoms, prie Didždvario gimnazijos buvo UAB „Šiaulių vandenų“ socialinė akcija „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!“. Šioje akcijoje dalyvavo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos Ia, Ib ir IIb klasių mokinių grupė bei mokytojos Danguolė Vaičekauskienė ir Kristina Urbonienė. Ten mes tyrėme savo atsineštą vandenį, sprendėme kryžiažodį bei gavome lankstinukų su vertinga informacija.
     Tyrėme įvairų vandenį – osmosinį, šulinio ir vandentiekio. Indikatoriai parodė vandens pH, kietumą, rūgštingumą, cheminių elementų koncentraciją, nitritų ir nitratų lygį. Tyrimais nustatėme, kad vanduo, kurį yra saugiausia gerti, – vandentiekio. Specialistai papasakojo, kad naudoti vandens filtrus nėra gerai, nes jie iš vandens pašalina didžiąją dalį žmogaus organizmui vertingų mineralinių druskų ir mikroelementų.
     Įgavome naujų žinių apie Šiaulių miesto vandenį, tekantį iš čiaupo, kurį geriame ir naudojame buityje bei „Saulėtekio“ gimnazijoje.

Nuotraukos >>>

Ia klasės gimnazistai Viltautė Titenytė, Laurynas Kerežius2014-09-23 Diena be automobilių

     Rugsėjo 17 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos stadione vyko darželinukų šventė „Diena be automobilių“. Vaikai, lydimi auklėtojų, į stadioną sugūžėjo su paspirtukais ir dviratukais. Mažyliams ir jų auklėtojoms padėjo gimnazijos Ib klasės mokiniai.
     Šventė prasidėjo nuo mankštos. Ją darė ne tik darželinukai, bet ir auklėtojos bei gimnazistai. Apšilę jaunieji sportininkai apvažiavo stadioną. Pirmi važiavo paspirtukininkai, po jų dviratininkai, o gale likę mažyliai su auklėtojomis apėjo visą stadioną. Ib klasės mokiniai stovėjo greta važiuojančiųjų ir einančiųjų, jei atsitiktų nelaimė.
     Po gražios eisenos vaikai susiskirstė į tris grupeles: lenktyniaujančių dviračiais, lenktyniaujančių paspirtukais ir žaidžiančių ratelyje. Vaikai linksmai, aktyviai ir labai ryžtingai lenktyniavo, juos aktyviai palaike Ib klasės mokinės. Likę vaikinai darželinukus, kurie neturėjo jokios transporto priemonės, vežiojo su mažu vežimaičiu.
     Šventei besibaigiant mažyliai buvo apdovanoti, kas greičiausiai nuvažiavo su dviračiu ar paspirtuku. Laimėtojų buvo nemažai. Žinoma, nebuvo pamiršti ir gimnazistai. Už pagalbą darželinukai atsidėkojo labai garsiu ir gražiu „AČIŪ“ bei padėka raštu.
Nuotraukos >>>

Ib klasės gimnazistė Austėja Grinytė2014-09-22 „Saulėtekiečiai“ pakvietė minti dviračių pedalus

     Rugsėjo 19 d. 10 val. „Saulėtekio“ gimnazijos kiemelyje būriavosi mokiniai ir mokytojai, pasirengę jau tradiciniam dviračių žygiui. Įgyvendindami aplinkosaugos projektą „Sveikas aš - sveika gamta“ šiais metais minti dviračio pedalus susirinko ne tik apie 120 gimnazijos mokinių ir mokytojų, bet prie dviratininkų būrio prisijungė ir Gegužių skautai. Išklausiusi saugaus elgesio instruktažo ir gerai nusiteikusi dviratininkų kolona dviračių taku pajudėjo Bubių link. Skirtingai nei pernai dviračių žygio dalyvius lydėjo giedras dangus, nebe tokiu dideliu iššūkiu buvo ir Aukštelkės kalnas. Beveik po pusantros valandos buvo pasiekta aikštelė Bubiuose, kurioje žygeivių laukė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos bei Bubių gyvenvietės bendruomenė.  Savanoriai visus vaišino arbata ir tikra kareiviška koše. Žygio dalyviai susidomėję apžiūrėjo ir savanorių surengtą ginkluotės parodą. Turintys jėgų dviratininkai prisijungė prie Bubių mokyklos stadione vykusios sporto šventės ir aktyviai rungėsi dviračių estafetėse. Kiti dalyvavo kūno kultūros mokytojų surengtuose sporto atrakcionuose. Pasistiprinę ir šiek tiek pailsėję, grįždami namo dviratininkai aplankė Bubių piliakalnį. Po valandos žygio dalyviai horizonte galėjo pamatyti Šiaulių miestą. Grįžę į „Saulėtekį“ visi pritarė, jog tokią tradiciją – žygį dviračiais – reikia puoselėti kiekvienais metais.
Nuotraukos >>>

Violeta Butkienė2014-09-21 Ragu per dangų

    Gimnazijos folkloro ansamblis „Vieversėlis“ rugsėjo mėn. 20, 21 dienomis dalyvavo Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos minėjime ,,RAGU PER DANGŲ“ Drevernoje. Šventės metu vyko „RUDENS LYGĖS NAKTINIS VOŽINIS“, kuomet per visą naktį buvo šokami lietuvių, latvių tradiciniai šokiai. Renginyje dalyvavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kelmės bei Rygos ir Cesis tradicinių šokių muzikantai ir šokėjai. Sekmadienį laivais kėlėmės per marias į Juodkrantę, aplankėme Gintaro įlanką, Juodkrantės Sengirę bei perkėlėme simbolinę Lygiadienio ugnį iš vieno kranto į kitą.
Nuotraukos >>>2014-09-12 Krikštynos

     Saulėtą rugsėjo 10 d. poilsiavietėje „Jurtos“ prie gražaus Medinio ežero skambėjo  I klasių mokiniai balsai, indėnų šūkiai, dainų ir švilpuko garsai – vyko gimnazistų krikštynos. Mokinių parlamento nariai šiam renginiui pasirinko indėnų temą.  Atitinkamai I klasių mokiniai ruošė ir savo prisistatymus: Ia – pavirto karingais vikingais, Ib – urviniais, Ic – romiečiais. „Vikingai“, „urviniai“ ir „romiečiai“  kartu su muzikos mokytoju dainavo muzikos pamokoje pasirinktas dainas. Pirmokai buvo supažindinti su tradiciniais „Saulėtekio“ gimnazistų  žaidimais, žaidžiamais tokio pobūdžio renginiuose – „Madzinga“, „Arkliukai“. Savo ištvermę, drąsą, taiklumą jie rodė atlikdami mokinių parlamento narių sugalvotas užduotis. Krikštynose netrūko ir sportinių varžybų:  „greitaisiais bėgikais“ tapo – Ic, „tvirtosios kėdės“ rungtį laimėjo Ia,  o „taikliosios rankos“ – Ib. „Geležiniais žmonėmis“  tapo Ib, geriausiai traukę virvę.  Šio renginio paskirtis – susipažinti ir priimti į savo bendruomenę naujai atvykusius I klasių mokinius, kurie savo priesaikoje įsipareigojo gerbti vienas kitą ir aktyviai įsitraukti į „Saulėtekio“ gimnazijos gyvenimą.
Nuotraukos >>>

Violeta Butkienė2014-09-11 Dalyvavome pamokoje „Mokomės iš K. Donelaičio“

     Rugsėjo 9 d. „Laiptų galerijoje“ vyko popietė-pamoka „Mokomės iš K. Donelaičio“, skirta K. Donelaičio metams. Pamoką vedė mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas Vytautas Šalavėjus. Jis susirinkusius miesto gimnazistus trumpai supažindino su K. Donelaičio gyvenimo būdu, jo siekiais bei padarytais darbais.

 

 

plačiau >>>


2014-09-10 Vasaros poilsio stovyklos „SMS Tau“ įspūdžiai

     Mes, IIa klasės merginos, vykome į poilsio stovyklą „SMS Tau“ Alksnyniškės kaime, Bubių seniūnijoje. Stovykloje dalyvavo Gabrielė Kazakevičiūtė, Benita Norvaišaitė, Karolina Nekrašiūtė, Neda Baradinskaitė, Auksė Laurutytė, Greta Tručinskaitė, Karolina Dambrauskaitė, Rugilė Tautvaišaitė bei Airida Djakonovaitė. Įsikūrėme, kūrėme stovyklos taisykles, turėjome sukurti savo mokyklos plakatą, kuriame atsispindėtų gimnazijos charakteris, juk mes visi skirtingi, bet ir panašūs.
     Kitomis dienomis mūsų laukė daug veiklos. Žaidėme tinklinį, futbolą, krepšinį, traukėme virvę,  šokom zumbą.  Mokėmės piešti tatuiruotes draugams, ant drobės piešėme gimnazijai piešinį, pasiskirstę į grupes, sukūrėme meno kūrinius. Naudojome 12 m. audinį sukurti madų šou, kuriame taip pat reikėjo prisistatyti ar sukurti vaidinimą šia tema. Įvyko ir „Protų mūšis“. Iškovojome III vietos medalius už visas sportines varžybas.
     Paskutinę dieną rašėme, kas mums stovykloje patiko, koks įvykis mūsų gyvenime įvyko pirmą kartą, ko nepamiršime, ar norėtume dar sugrįžti ir linkėjimas draugui. Išmokome dirbti ir pasitikėti grupės nariais, susiradome naujų draugų. Ilgai dar nepamiršime stovykloje patirtų įspūdžių.

Nuotraukos >>>2014-09-05 „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių grafikos kūrinių paroda Putikon Hovi (Suomija) dailės galerijoje

     Putikon Hovi (Suomija) dailės galerijoje atidaryta „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių grafikos kūrinių paroda.

     
plačiau >>>


2014-09-04 Neformaliojo ugdymo būreliai

Gimnazijoje veikia daug neformaliojo ugdymo būrelių. Kviečiame išsirinkti sau tinkamiausią ir lankyti.

     

Filmukas apie būrelius >>>

Dar vienas filmukas apie būrelius >>>

plačiau >>>


2013-09-02 Neformaliojo vaikų švietimo programa „Jaunimo slėnis“

     Kviečiame Šiaulių miesto ir rajono 11-19 metų mokinius į neformaliojo vaikų švietimo programos „Jaunimo slėnis“ užsiėmimus Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.
    Mokiniams siūlomos šios studijų programos: technologijų ir dailės studija „Pasidaryk pats“, sporto ir choreografijos studija „Sportiečių mokykla“.

        Technologijų ir dailės studija „Pasidaryk pats“ (dekupažo, rūbų ir tekstilės dekoravimo, tapybos, keramikos kryptys).  Trukmė 2 metai.
    Mokiniai, pasirinkę tapybos ir keramikos kryptį, naudodami priemones, skirtas tapybai ( rankų darbo popierių, drobę, šilką, akrilinius ir aliejinius dažus, dažus tapymui ant audinio, švitrinį kartoną, daiktus, ant kurių bus tapoma), kurs  meninius darbus  interjerui, užsiėmimų metu turės galimybę iš molio pasigaminti keramikos darbelių, juos išdegti keramikos degimo krosnyje ir šiais darbais papuošti  savo namų bei gimnazijos interjerą.  Studijos vadovė dailės mokytoja Rasa Prišmontienė.
     Mokiniai, pasirinkę dekupažo, rūbų ir tekstilės dekoravimo kryptį, naudodami priemones, skirtas dekupažo technikai (dekupažo popierių, servetėles, klijus, akrilinius dažus, sendinimo laką, kreideles, švitrinį popierių, kartoną, daiktus), dekoruos įvairius daiktus namų bei gimnazijos interjerui papuošti, dekoruos rūbus ir kitus audinius. Jie galės naudotis gimnazijoje esančia lyginimo sistema, siuvamosiomis mašinomis, tekstilinių audinių marginimo rėmais ir kitomis priemonėmis. Studijos vadovė technologijų mokytoja Lina Adomaitienė.
   

    Sporto ir choreografijos studija „Sportiečių mokykla“ (fitneso, sportinių žaidimų, choreografijos kryptys). Trukmė 2 metai.
    Mokiniams, pasirinkusiems fitneso kryptį, užsiėmimai vyks šiuolaikiškai įrengtoje treniruoklių salėje. Mokiniai kartu su mokytoju rengs savo asmeninio fizinio tobulėjimo programą, pratybų metu bus  kryptingai  lavinamos jų fizinės organizmo galios. Studijos vadovas kūno kultūros mokytojas Robertas Baranauskas.
    Mokiniai, norintys žaisti krepšinį, tinklinį, rankinį, gali rinktis sportinių žaidimų kryptį. Užsiėmimų metu mokiniai išmoks pasirinktos sporto šakos technikos. Turės galimybę dalyvauti įvairiuose gimnazijos, miesto, respublikos sporto renginiuose. Studijos vadovas  kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis.
     


    Priėmimo tvarka. Į neformaliojo vaikų švietimo programą „Jaunimo slėnis“ priimami visi pageidaujantys 11-19 metų mokiniai. Norintys lankyti šios programos užsiėmimus teikia prašymą (dėl prašymų kreiptis į skyriaus vedėja Violetą Butkienę, 302 kab.). Priimant į neformaliojo vaikų švietimo programą nevykdomi egzaminai, netaikomi kiti žinių ir gebėjimų patikrinimo būdai.

  • Sporto ir choreografijos studija „Sportiečių mokykla“ (sportinių žaidimų kryptis -mokytojas J. Klapatauskis ir fitneso kryptis - mokytojas R. Baranauskas)
  • Dailės ir technologijų studija „Pasidaryk pats“ (tapybos, keramikos kryptis - mokytoja R. Prišmontienė, 325 kab.;  dekupažo  bei rūbų ir tekstilės dekoravimo kryptis - mokytoja L. Adomaitienė, 107 kab.)

Mėnesio mokestis už „Jaunimo slėnio“ studijų užsiėmimus – 8 Lt.

Įsakymas dėl atlyginimo už Šiaulių  miesto savivaldybės įstaigose teikiamą neformalųjį švietimą mokėjimo tvarkos aprašo patvitinimo

 Paraiška atlyginimo už neformalųjį švietimą gauti

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimas dėl ugdymo lėšų neformaliąjam švietimui dydžio nustatymo

 

Neformaliojo vaikų švietimo programos „Jaunimo slėnis“ užsiėmimų tvarkaraštis

Mokytojo (studijos vadovo) vardas, pavardė

Studijos (studijos krypties) pavadinimas

Pirmadienis

Antradienis

Trečiadienis

Ketvirtadienis

Penktadienis

 

„Spartiečių mokykla“

 

 

 

 

 

R. Baranauskas

Fitneso kryptis

12.55-13.40

 

 

 

 

 

„Pasidaryk pats“

 

 

 

 

 

R. Prišmontienė

Tapybos, keramikos kryptis

 

 

 

 

 

L. Adomaitienė

Dekupažo ir rūbų bei tekstilės dekoravimo kryptis

 

 

 

12.35-13.20

 

 

 

 

 

 


Socialiniai partneriaiPaieška

Mokytojams
El. paštas

videoVardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Skirgaila
Skirvydė
Edmundas
Darata

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>