Lieporių g. 2, LT-78244, Šiauliai PAŠTAS INTRANETAS KONTAKTAI
  

Kita informacijaKita informacija

2016-02-13 Kvietimas

    Šiaulių Europe Direct informacijos centras (EDIC) tęsia renginių ciklą „Jaunimas - jaunimui".

    Vasario 22 d. (pirmadienį) 15 val.  Verslo inkubatoriaus salėje įvyks susitikimas su  Kristina Medžiaušyte.

     Pokalbio tema - „Jaunimo galimybės: KAS, KUR IR KAIP?"

   Kristina Medžiaušytė – šiaulietė, buvusi Lieporių gimnazijos moksleivė, politikos mokslų absolventė. Jos trumpa „gyvenimo suvestinė“ – regis, ištisa sėkmės istorija: ji dalyvavo projekte "Misija Sibiras'10", pagal Europos Sąjungos Erasmus+ absolventų programas studijavo Pietų Korėjoje, Kroatijoje, spėjo pasidarbuoti viename Prancūzijos universitetų, vėliau - LR ambasadoje Ispanijoje. Jau spėjo aplankyti 37 valstybes (mokslo, darbo ir pažintiniais tikslais ). Ji netgi dirbo Šiaulių miesto mero patarėja! Turi ambicingų planų ateičiai...

   Kristina pasiruošusi pasidalinti savo sėkmės istorija - papasakoti ne tik apie savo pastangas, Fortūnos dovanotas šypsenas, bet ir apie tai, kokios asmeninės savybės reikalingos siekiant užsibrėžtų tikslų, kaip nepraleisti pasitaikančių galimybių ir jomis pasinaudoti! Kita pokalbio pusė – išbandymai, netikėtumai ir kiti nemalonumai... 

  Kviečiame jaunimą registruotis el. p. siauliai@eudirect.lt arba tel. +370 612 62882 . Nurodykite vardą, pavardę, įstaigą/organizaciją, el. paštą. Visi EDIC renginiai nemokami.2016-02-12 Dėmesio! Dėmesio!


   

    Vasario 20 d. 11 val. „Saulėtekio“ gimnazijoje vyks DIKTANTO konkursas. Kviečiame dalyvauti visą bendruomenę: mokinius, jų tėvus, gimines, draugus, mokytojus ir kitus darbuotojus. Visi, neabejingi gimtajai kalbai, laukiami 308, 310, 312, 314 kabinetuose.

 

 Lietuvių kalbos mokytojai2016-02-12 Kvietimas į Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginius

  

    Kviečiame visą „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenę aktyviai dalyvauti renginiuose, skirtuose Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Išsamią informaiją rasite paspaudę nuorodą:http://edem.siauliai.lt/lit/Renginiai-skirti-Lietuvos-valstybes-atkurimo-dienai--pamineti-/47902016-02-12 Vasario 16-oji - Lietuvos valstybės atkūrimo diena

    Tai mūsų stiprybės diena, jungianti dabartį su praeitimi, neatsiejama nuo pagarbos savo tautos istorijai. 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą.

   Vasario 16-osios aktas skelbia, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Valstybės atkūrimo aktą pasirašė 20 Tarybos narių: Jonas Basanavičius, Saliamonas Banaitis, Mykolas Biržiška, Kazys Bizauskas, Pranas Dovydaitis, Steponas Kairys, Petras Klimas, Kazimieras Steponas Šaulys, Jurgis Šaulys, Donatas Malinauskas, Vladas Mironas, Stanislovas Narutavičius, Alfonsas Petrulis, Jonas Smilgevičius, Antanas Smetona, Justinas Staugaitis, Aleksandras Stulginskis, Jokūbas Šernas, Jonas Vailokaitis, Jonas Vileišis. Juo pasauliui pranešama, kad atkuriama nepriklausoma, demokratinė Lietuvos valstybė su sostine Vilniuje ir pareiškiama, jog valstybės santvarką nustatys sušauktas Steigiamasis seimas.

  Dėl nesėkmių fronte 1918 m. spalį Vokietija suteikė veiksmų laisvę Lietuvai, perdavė Lietuvos valdymą Lietuvos Valstybės Tarybai. Gavusi Vokietijos pripažinimą, Taryba atsisakė planų sieti Lietuvos ateitį su Vokietija, atsisakė monarchijos idėjų. Vasario 16-ąją pasirašytą nepriklausomybės aktą Rusija pripažino 1920 m. liepos 12 d., pasirašydama su atkurta Lietuva taikos sutartį. Deja, taika truko iki 1940 m. Vasario 16-ios Nepriklausomybės aktas - ne tik mūsų valstybingumo, nepriklausomybės siekio, bet ir didžios drąsos pavyzdys. Lietuvos istorijoje Nepriklausomybės aktas žymėjo naują lietuvių tautos istorijos laikotarpį.

  Su Vasario-16-ąja!

  Kviečiame dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiuose.

 

Istorijos mokytoja Regina Bučinskienė2016-02-12 Informacija apie tėvelių susirinkimus

Kviečiame 2016 m. vasario 18 d. I-III klasių tėvelius į susirinkimus.

Susirinkimų programa:

1. 18.00-18.30 val. 204 kab. II klasių mokinių tėveliai bus supažindinti su pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimų organizavimo tvarka. Ugdymo skyriaus vedėja R. Ruškienė.

2. 18.30-19.30 val. 313 kab. vyks I-IV klasių tėvelių pirmininkų susitikimas su gimnazijos direktore dėl gimnazijos veiklos įsivertinimo.

3. 18.30 val. I-III klasių tėvelių susirinkimas klasių kabinetuose.2016-02-11 Saulėtekiečiai šėlo Rumšiškėse

     Šiais metais „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė Užgavėnes šventė Lietuvos liaudies muziejuje Rumšiškėse. Folkloro ansamblis „Vieversėlis“ vasario 6 d. buvo vienas iš 18 Lietuvos folkloro kolektyvų, organizavusių šią tradicinę šventę. Ankstų pavasarį primenantį rytą gausus „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės būrys (buvę mokiniai, tėveliai, gimnazijos darbuotojai,  Šiaulių miesto kalvis bei muzikantas Arūnas Vaičelis su žmona Dalia) įsikūrė Žemaitkiemyje. Šioje erdvėje atsirado „Gydytojų kampinė“, „Žydelio kroma“, „Gaspadinės vaišės“ ir prasidėjo Užgavėnių linksmybės: dainos, tradiciniai liaudies šokiai. Į šventę atvykusius Lietuvos žmones dainuoti ir šokti kvietė ubagais, gydytojais, čigonais, velniais ir raganomis, jaunaisiais, gyvūnais - meškute, oželiu, arkliu, tapę gimnazistai, mokytojai ir  tėveliai. Jie ragino stoti  į kovą su žiema ir dalyvauti  įvairiose rungtyse: traukti virvę, kovoti su Lašininiu ir Kanapiniu, kuo greičiau užmaišyti tešlą blynams, gaudyti „blusą“. Džiugu, kad saulėtekiečių  persirengėliai buvo įvertinti tradiciniame kaukių konkurse: „arklys“, ir „oželis“ – gavo  gražiausiųjų gyvūnų nominaciją.  Sudeginę Morę, pasilinksminę,  prisiragavę Užgavėnių vaišių, pavargę, bet gerai nusiteikę gimnazijos bendruomenės nariai pažadėjo sau, kad dar ne vieną kartą sugrįš į Rumšiškes.
Nuotraukos >>>

Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Violeta Butkienė2016-02-10 Kvietimas į teorinę-praktinę konferenciją „Su knygos šviesa per pasaulį“

    Kovo 3 d. 10 val. „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė kviečia visus į Šiaulių regiono mokinių teorinę-praktinę konferenciją „Su knygos šviesa per pasaulį“. Konferencija apie šviesą ir jos šaltinį - saulę - jau penkta. Ir nekeista, juk mes - „Saulėtekis“ ir mūsų šūkis -  „Saulė šviečia visiems“. Kaip konferencijų metu buvo pastebėta, SAULĖ ne tik planeta, bet ir žmogus, nešantis šviesą, todėl šiemet pasidalinsime pastebėjimais apie knygnešius - žmones - šviesulius, išsaugojusius mūsų kultūrą, išsaugojusius lietuvišką knygą  - dvasinį šviesos šaltinį. Tad kviečiame 7-10 klasių mokinius pasidalinti savo pastebėjimais apie knygas, knygnešius ir maloniai praleisti laiką kartu. 

 

Kvietimas >>>

Dalyvio anketa >>>

                                                                                    Konferencijos organizatoriai2016-02-09 Informacija apie karantiną

    2016 m. vasario 9-12 dienomis nebus vykdomas ugdymo procesas I-IV klasėse dėl didelio sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Į gimnaziją mokiniai grįžta vasario 17 d.

Gimnazijos administracija2016-02-09 Informacija dėl biologijos bandomojo egzamino

Biologijos bandomasis egzaminas IV klasių mokiniams perkeliamas į vasario 18 d. 8.00 val.

Gimnazijos administracija2016-02-08 Įdomioji chemija

    Bandymai, eksperimentai, įdomūs, netikėti rezultatai – štai tokia įdomioji praktinė chemija, kurią išbandė pirmokai chemijos modulio užsiėmime. Mokiniai, vadovaujami chemijos mokytojos Danguolės Norkuvienės, atliko daug cheminių eksperimentų. Pirmiausia atlikome bandymą su keistu pavadinimu „Drambliuko nosis“. Į cilindrą įdėjome KJ( kalio jodido), jį ištirpinome nedideliame kiekyje vandens, po to įlašinome skysto muilo ir, galiausiai, vandenilio peroksido. Audringai pradėjo veržtis putos, skyrėsi šiluma. Mokytoja papasakojo, kad reakcijos metu išsiskyrė deguonis. Vėliau atlikome kitus bandymus: „netikrą kraują“, „spalvą keičiantį skystį“, „vulkaną“. Įspūdingiausia buvo stebėti besiveržiantį vulkaną, kuris šnypšdamas vis didėjo ir didėjo. Pamoka prabėgo labai greitai, nenorėjome skirstytis. Džiaugiamės, kad pasirinkome modulį „Įdomioji chemija“.
Nuotraukos >>>

                                                                                                              Pirmų klasių gimnazistai2016-02-04 Vasario mėnesio renginiai gimnazijoje

Kviečiame susipažinti su vasario mėnesio renginiais, kurie vyks mūsų gimnazijoje ir už jos ribų.

plačiau >>>


2016-02-04 „Saulėtekio“ gimnazistai dalyvaus „Forumo teatro dirbtuvių“ projekte

    Šiauliuose startuoja „Forumo teatro dirbtuvių“ projektas, kurio metu Šiaulių „Saulėtekio" gimnazistai, vadovaujami aktorės Monikos Šaltytės, kurs spektaklį aktualiomis jaunimui temomis. Šiandien forumo teatro dirbtuvių projektas prasidės organizuojamu seminaru. Platesnė informacija:http://etaplius.lt/jaunimo-problemos-interaktyviame-spektaklyje/

Jurgita Kerežienė ir Lina Jokubauskienė2016-02-03 Ugdymo karjerai centras informuoja

  Lietuvos sveikatos mokslų universitetas kviečia į atvirų durų dieną

Pavasaris kiekvienai abiturientų kartai kelia nerimą – artėja egzaminai ir apsisprendimo, kuo bus baigę mokyklą, metas. Tiems, kurie nėra tvirtai apsisprendę, kur stoti mokytis, ir nori iš arti pamatyti aukštąsias mokyklas, jų fakultetus, susipažinti su dėstytojais, studentais, atvirų durų dienos – puiki proga. Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atvirų durų dieną, kuri vyks 2016 m. vasario 26 d. atskirai kiekviename fakultete. Norinčių dalyvauti registracija vyks iki vasario 24 d.>>> Programa >>>

 

   Vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami dalyvauti „Jaunojo pedagogo akademijoje“

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečią kartą kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA), kurios metu geriau pažins pedagogo profesiją, ugdysis lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius. Tai kasmetinis renginys, kuris sukviečia gabiausius moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę   sužinoti apie studijas LEU. Plačiau>>>

 

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2016-02-03 Šiaulių miesto mokinių meninio skaitymo konkursas

 

Sausio 27 dieną „Romuvos“ gimnazijoje vyko 9 – 12 klasių tradicinis Šiaulių miesto mokinių meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo 15 skaitovų. Mūsų gimnazijai atstovavo Matas Gabalas (mokytoja J. Montvidienė) ir Teodora Plepytė (mokytoja R. Glinskienė). Matas skaitė M. P. Vilučio tekstą „Tortas“, o Teodora – ištrauką iš A. Šlepiko romano „Mano vardas Marytė“. Teodoros Plepytės skaitytas tekstas apie vaikus Antrojo pasaulinio karo metais ypač paveikė klausytojus ir komisiją, todėl jai už raiškų ir įtaigų žodį buvo skirta III-oji vieta. Sveikiname skaitovę!

 

 Lietuvių kalbos mokytojai2016-02-02 Teatro mylėtojų gretos „Saulėtekyje“ gausėja

   Sausio 30 dieną „Saulėtekio“ bendruomenė vėl lankėsi Šiaulių dramos teatre. Šį kartą žiūrėjome spektaklį „Geismų tramvajus“. Ši istorija - tai žmogiškų jausmų ir aistrų drama, neišsipildžiusių svajonių, meilės, laimės troškimo ir žiaurios tikrovės konfliktas. Personažai vaizduoja skirtingų pasaulių, senojo ir naujojo, sandūrą, moralės ir geismų konfliktą. Be to, netrūko ir nuotaikingų scenų, kurios ne kartą privertė net nusijuokti. Spektaklis, trukęs 3 valandas, nė vienam neprailgo.

    Džiugu, kad teatro mylėtojų gretas papildo vis daugiau „Saulėtekio“ bendruomenės narių. Prasmingai savaitgalius leidžia ir mokiniai, ir jų tėvai, ir mokytojai, ir kiti darbuotojai.

 

 Lietuvių kalbos mokytoja Loreta Andriuškevičienė2016-01-30 NEMOKAMOS ČIUOŽIMO PAMOKOS!

    Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus nemokamai pačiuožinėti Šiaulių „Akropolio ledo arenoje“.

   Aktyviai leidžiant laiką ledo arenoje, grūdinasi žmogaus organizmas, rečiau susergama peršalimo, viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Čiuožiant juda ne tik kojų raumenys, bet ir stuburas, pečių linija, teigiamai veikiama širdies bei kraujagyslių sistema. Judant su muzika gerėja nuotaika, didėja darbingumas.

  Čiuožimo pagrindų  vaikus (nuo 5 metų), moksleivius, tėvelius ir visus šiauliečius taisyklingai čiuožti mokys „Akropolio ledo“ instruktoriai.

  Nemokamos čiuožimo pamokos vyks nuo vasario 1 d. iki kovo 1 d. kasdien (nuo pirmadienio iki penktadienio). Pamokų laikas: 13.30 val. – 14.15 val. ir 14.45 val. – 15.30 val.

  Čiuožimo pamokos bei pačiūžų nuoma NEMOKAMA.

  Kviečiame aktyviai dalyvauti !2016-01-27 Sveikiname biologijos olimpiados nugalėtojus!

    2016 m. sausio 15 d. vyko Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 9-12 klasių mokinių biologijos olimpiada. Dešimtų klasių grupėje I - ąją vietą laimėjo IIa klasės mokinys Aurimas Vaitiekus, III - ąją vietą laimėjo IIa klasės mokinys Laurynas Kerežius. Devintų klasių grupėje III - ąją  vietą užėmė Ia klasės mokinė Greta Siroveckytė.

    Sveikiname nugalėtojus!

Biologijos mokytoja Danguolė Vaičekauskienė2016-01-25 „Būsimojo gimnazisto diena“ „Rasos“ progimnazijos 8 klasių mokiniams

    Paskutinę I-ojo pusmečio dieną „Rasos“ progimnazijos mokiniai praleido kitoje edukacinėje erdvėje – „Saulėtekio“ gimnazijoje. Mokiniai buvo pakviesti dalyvauti netradicinėse ugdomosiose veiklose. Jiems buvo organizuotos anglų ir lietuvių kalbos pamokos su planšetiniais kompiuteriais, mokiniai mokėsi psichologijos, atliko bandymus fizikos ir chemijos pamokose, lipdė molį dailės pamokoje. Svečiams buvo sudarytos sąlygos susipažinti su „Saulėtekio“ gimnazijoje vykdoma „Jaunųjų tyrėjų“ veikla bei patiems išbandyti savo jėgas šioje srityje. Aštuntokai mobiliose grupėse taikė tyrimo metodus ir lavino savo pažinimo kompetencijas atlikdami šiuos tiriamuosius darbus: „Ar pažįsti skaičių p?“, „Dekoratyvinio muilo sudėtis ir gaminimas“, „Fizinio krūvio įtaka organizmui“, „Robotų gamyba ir lenktynės“. Po aktyvios protinės veiklos „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių parlamento nariai pasiūlė pažaisti judrų ir linksmą „Spalvų žaidimą“.

    Tikimės, kad „Rasos“ progimnazijos 8 klasių mokiniams laikas, praleistas „Saulėtekio“ gimnazijoje, neprailgo, ir jie, nors ir pavargę, bet kupini gerų emocijų užbaigė sunkią paskutinę I-ojo pusmečio savaitę. Užsiėmimų akimirkos>>>2016-01-25 Respublikiniame rašinių konkurse „Saulėtekio“ gimnazistei – geriausio vienuoliktoko kūrinio nominacija

   Artėjant Lietuvos valstybingumo šimtmečio minėjimui, Jaunieji krikščionys demokratai pakvietė į rašinių konkursą tema „Kaip galiu prisidėti prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo?“. Kai mokytojas pasiūlė dalyvauti, pabūgau. Tai tikrai sunki, labai individuali tema kiekvienam mokiniui, tačiau sutikau. Daug vakarų sėdėjau ir tiesiog ant lapo užsirašinėjau mintis, šovusias į galvą, domėjausi garsiais, autoritetingais žmonėmis, jų požiūriu į Lietuvos valstybingumą. Vieną šeštadienio rytą išėjau į biblioteką, atsisėdau ir ėmiau rašyti. Išėjau bibliotekininkei jau kraunantis daiktus. Nors aplink sukinėjosi daug vaikų, kurie norėjo užimti vietą prie kompiuterio, bibliotekininkės juos drausmino, girdėjau pabarimus: „Mergaitė čia rimtą darbą daro". Rašyti šį rašinį man buvo gera ir naudinga. Neketinau laimėti, bet norėjau pasidalinti savo mintimis. Buvau pakviesta į gruodžio pabaigoje vykusią baigiamąją konferenciją Seime, kur buvau apdovanota geriausio vienuoliktoko kūrinio nominacija. Esu dėkinga savo mokytojui Vytautui Šalavėjui už tai, kad skatina mokinius dalyvauti tokiuose naudinguose konkursuose, padrąsina ir motyvuoja mokytis.

                           IIIb klasės gimnazistė Ieva Ramanauskaitė2016-01-22 „Saulėtekio“ gimnazistės dalyvavo Šiaulių vyskupijos Šeimų šventėje

  Sausio 3 d. vykusi Šiaulių vyskupijos Šeimų šventė buvo skirta popiežiaus Pranciškaus paskelbtiems Jubiliejiniams Gailestingumo metams. Ši kasmetinė šventė - graži šeimų tradicija metus pradėti kartu švenčiant Eucharistiją. Ji organizuota jau penkioliktą kartą. Kaip sakė viena dalyvių: „Šventė visus dalyvaujančius buria į gražią didelę šeimą“. O ji išties didelė - kiekvienais metais į Šiaulių areną suplūsta keli tūkstančiai žmonių iš visos Lietuvos. Joje dalyvauja ir vietinės valdžios atstovai, politikai, seimo nariai su savo šeimomis.

plačiau >>>


2016-01-19 Ugdymo karjerai centras informuoja

PATVIRTINTOS 2016 M. BENDROJO PRIĖMIMO DATOS. Lamabpo informacija

MOKSLO IR STUDIJŲ ĮSTATYMO NR. XI-242 7, 42 IR 52 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO
ĮSTATYMAS. Plačiau>>>2016-01-19 Gimnazijos Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados nugalėtojai

    Sveikiname Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos I–IV klasių gimnazistų Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados nugalėtojas: Izabelę Perminaitę (Ia), Ievą Bagamulskytę (IIa), Teodorą Plepytę (IIIa), Rūtą Rimeikytę (IVa). Linkime joms sėkmės Šiaulių miesto mokinių olimpiadoje!2016-01-19 Sudalyvaukite jaunimo iniciatyvų finansavimo konkurse

    Šiaulių miesto savivaldybė skelbia 2016 metų jaunimo iniciatyvų finansavimo konkursą. Visą informaciją rasite: http://edem.siauliai.lt/lit/Siauliu-miesto-savivaldybe-skelbia-2016-metu-jaunimo-iniciatyvu-finansavimo-konkursa/47052016-01-18 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos IVc klasės gimnazistas Gvidas Bielskis gavo pirmąjį Ekonomikos ir lyderystės mokyklos baigimo pažymėjimą

    Ekonomikos ir lyderystės mokykla – viena iš miesto savivaldybės finansuojamų Jaunimo verslumo ugdymo programų, kurią jau antri metai įgyvendina Šiaulių verslo inkubatorius. Šešiolika Šiaulių miesto gimnazistų gavo pirmuosius Ekonomikos ir lyderystės mokyklos baigimo pažymėjimus. Džiugu, kad šiuose mokymuose dalyvavo ir mūsų gimnazijos gimnazistas Gvidas Bielskis.

    Šešiolika gimnazistų iš penkių Šiaulių miesto gimnazijų tris mėnesius kiekvieną antradienį skyrė dalį savo laiko ekonomikos ir lyderystės įgūdžiams ugdyti. Mokymosi programą, kurią parengė Šiaulių verslo inkubatorius, sudarė ne tik teorija. Gimnazistai susipažino su sėkmingai veikiančių įmonių veikla, verslo sėkmės istorijomis. Mokymams buvo skirta 40 akademinių valandų. Per šias valandas gimnazistai mokėsi asmeninių finansų planavimo ir valdymo įgūdžių, susipažino, kas yra kūrybinis verslas, kaip iš pomėgio padaryti verslą. Gilinosi į išorinės ir vidinės motyvacijos skatinimą, diskutavo, kodėl verta likti Lietuvoje ir, kokia yra tikroji emigracijos kaina. Buvo organizuota kelionė į Vilnių. Kelionės metu aplankytas informacinių technologijų parkas, pinigų muziejus.

   Užsiėmimus vainikavo gimnazistų atsiskaitomųjų darbų pristatymai, kuriuose buvo lavinami viešojo kalbėjimo įgūdžiai. Pasak Šiaulių verslo inkubatoriaus direktoriaus Felikso Aliaus Valio, verslumas – tai gebėjimas, kurį turėtų išsiugdyti visi: jis padeda jaunimui atskleisti kūrybines galias, labiau pasitikėti savo jėgomis imantis bet kokios veiklos.

    Tikiu, kad mūsų gimnazijos gimnazistas Gvidas Bielskis verslumo gebėjimus tikrai pritaikys savo gyvenime.

 

                                                                                   Ekonomikos ir verslumo mokytoja Giedrė Kielaitė2016-01-18 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija paskirta 2016 metų brandos egzaminų bazinė mokykla

Tekstas - Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. sausio 7 d. įsakymu Nr. A-21 paskirta 2016 metų brandos egzaminų bazinė mokykla.

plačiau >>>


2016-01-13 Laisvės gynėjų diena paminėta „Saulėtekio“ gimnazijoje

    „Ištikimybė savo tautai“, „narsa“, „patriotiškumas“, „ryžtas“, „tikėjimas“, „laisvė“  - šiais žodžiais daugelis lietuvių apibūdina įvykius, vykusius prieš 25 metus sausio 13-ąją. „Nors dar nebuvau gimęs, kai lietuviai kovojo už savo nepriklausomybę, - sako vienas pakalbintas „Saulėtekio“ gimnazistas, - tačiau dabar jaučiu didžiulę pagarbą Lietuvos gynėjams, paaukojusiems gyvybes, už tai, kad aš dabar galiu vadintis lietuviu. „Jie yra didvyriai“, - taip apibūdina žuvusius už tėvynės laisvę kitas užkalbintas trečios klasės gimnazistas. „Šiandien jaučiame ryšį su visa Lietuva, tas bendrumo jausmas neapsakomas“, - įspūdžiais dalinosi ir pakalbinti gimnazijos abiturientai. Didžiulę pagarbą gynusiems Lietuvos nepriklausomybę jautė ir antrų klasių gimnazistai, „Saulėtekio“ gimnazijos antrame aukšte iš žvakučių sudėję Gediminaičių stulpus – vieną svarbiausių Lietuvos simbolių. Sausio 13-osios rytą visa gimnazijos bendruomenė solidarizavosi su visos šalies žmonėmis akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ - uždegė atminimo žvakutes gimnazijos languose ir pagerbė laisvės gynėjus tylos minute. Apie šios dienos įvykius gimnazistai galėjo ne tik pakalbėti su dalykų mokytojais, bet ir paskaityti istorijos mokytojos R. Bučinskienės paruoštus stendus apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius.  Neužmirštuolės žiedais pasidabinę „Saulėtekio“ gimnazijos gimnazistai ir darbuotojai vienas kitam priminė – MES PRISIMENAME IR DIDŽIUOJAMĖS.

    Visus Laisvės gynėjų dienai skirtus renginius vainikavo prie Šiaulių miesto savivaldybės surengta akcija „Šviečianti trispalvė“, kurioje taip pat dalyvavo „Saulėtekio‘‘ gimnazijos mokiniai.  Nors ir buvo gana šalta, bet gimnazistai nepabūgo atvykti, atsivežti savo namų darbus ir pasigrožėti 647 trispalves simbolizuojančiais geltonais, žaliais ir raudonais žibintais.


Nuotraukos >>>

                      Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos II klasių auklėtojos ir istorijos mokytoja Regina Bučinskienė2016-01-11 Seminaras Lietuvos anglų k. mokytojams „Anglų kalbos kalbėjimo gebėjimų vertinimas (B1/B2 lygiu)”

    Š. m. sausio 8 d. mūsų gimnazijoje vyko seminaras Lietuvos anglų kalbos mokytojams „Anglų kalbos kalbinių gebėjimų vertinimas (B1/B2 lygiu)“, kurį organizavo Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija (LAKMA) ir Šiaulių „Saulėtekio” gimnazija. Seminare, kurį vedė Vilniaus universiteto dėstytoja, mokytojų ir vertintojų kvalifikacinių seminarų lektorė dr. Rita Juknevičienė, dalyvavo 56 mokytojai iš Šiaulių, Pakruojo, Rokiškio, Klaipėdos, Akmenės, Radviliškio, Šeduvos, Tytuvėnų, Plungės ir Joniškio.

    2016 m. kalbėjimas tampa valstybinio brandos egzamino (VBE) dalimi, todėl mokytojams labai svarbu patobulinti mokinių pasiekimų vertinimo kompetencijas ir gebėti objektyviai vertinti VBE kandidatų kalbėjimą (spontanišką monologą ir dialogą). Seminaro tikslas ir buvo plėtoti pedagogų praktines kompetencijas, reikalingas vertinant mokinių anglų kalbos kalbėjimo gebėjimus. Seminaro dalyviai aptarė Bendruosiuose Europos Kalbų Metmenyse (BEKM) pateiktus kalbos mokėjimo lygius (B1 – C2), užsienio kalbų valstybinio brandos egzamino išlaikymo lygius (patenkinamąjį, pagrindinį, aukštesnįjį). Seminaro lektorė rėmėsi valstybiniame brandos egzamine naudojama kalbėjimo gebėjimų vertinimo lentele ir buvo mokomasi tinkamai ją naudoti. Renginio dalyviai interpretavo vertinimo kriterijų aptartis bei  mokėsi mokinių kalboje atpažinti tuos kalbos faktus, kurie leidžia spręsti apie kalbos mokėjimo lygį. Mokytojai diskutavo, dirbo grupėmis, išbandė dialogo ir monologo užduotis, analizavo sakytinės kalbos pavyzdžius bei Europos Tarybos parengtą vaizdo medžiagą, skirtą iliustruoti tipinius įvairių lygių vartotojus.

    Pasak seminaro dalyvių, seminaras buvo labai naudingas, mokytojai patobulino pedagogo profesines (mokinių pasiekimų vertinimo) bei specialiąsias (anglų kalbos gebėjimų ugdymo) kompetencijas. Dėkojame lektorei ir tikimės tokių sėkmingų seminarų ateityje.
Nuotraukos >>>

 

  Anglų k. mokytoja Kristina Urbonienė2016-01-11 Kalėdinis karnavalas

    Gruodžio 21d. klube „Havana“ vyko mūsų mokyklos kalėdinis karnavalas. Renginio tema buvo „Muzikinė kaukė”. Kiekviena klasė turėjo paruošti pasirodymą, kuriame parodijuotų žinomą dainą. Visų klasių pasirodymai buvo įdomūs ir išradingi. Smagiai praleidome laiką, gerų emocijų netrūko. Komisija išrinko 3 klases, kurios pasirodė geriausiai. 1 - oji vieta atiteko 1a klasei, 2 - ąją vietą užėmė 2a klasė, o  3 - iąja vieta apdovanota 1c klasė. Nugalėtojams skirti įvairūs rėmėjų prizai ir saldumynai. Po pasirodymų vyko diskoteka, kurioje mokiniai linksmai užbaigė šį karnavalą.

 Dėkojame karnavalinių rūbų nuomos salonui „Raudona varna“ už renginio organizatorių išvaizdą, „Kavakukiui“ už saldžias dovanas karnavalo dalyviams. Taip pat dėkojame prekybos centrui „Akropolis“, „Naisių vasaros“ teatrui bei „Žaidimų tuneliui“ už pagalbą, ruošiantis renginiui ir laisvalaikio dovanas karnavalo laimėtojams. Nuotraukos>>>

 

                                           Gimnazijos mokinių parlamentas, Izabelė Perminaitė2016-01-11 Sveikiname!

    Sveikiname Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos III klasių mokinių anglų k. olimpiados nugalėtojus: Artūrą Duško ir Aistę Čečkauskaitę. I-II klasių anglų kalbos konkurso nugalėtojai - Kamilė Dovydauskytė ir Aurimas Vaitiekus.  Linkime jiems sėkmės miesto olimpiadoje ir konkurse.2015-12-22 KALĖDINIS KREPŠINIO 3X3 TURNYRAS

     Gimnazijos sporto salėje vyko Kalėdinis krepšinio 3x3 turnyras. Komandos varžėsi dviejose klasių grupėse I-II ir III-IV. Sudėtis galėjo būti mišri (merginos - vaikinai) ir ne vienos klasės moksleiviai, tačiau turėjo priklausyti vienai iš grupių. Rungtynėse vyko atkakli kova dėl kiekvieno taško abiejose grupėse. Pasibaigus visiems susitikimams paaiškėjo, jog III-IV klasių grupėje nugalėtojais tapo „Kūčiukai“: Liveta Kačerauskaitė, Paulius Butavičius, Jonas Montvidas ir Marius Galkauskas. Antri liko „Trečiokai“: Mantas Misevičius, Mantas Kerbedis, Dovydas Šepetauskas.

    I-II klasių grupėje, nugalėję visas komandas, pirmąją vietą laimėjo „Naujametiniai“: Edvinas Naumovas, Mantas Telšinskas, Tautvydas Vaičikas. Antroji vieta atiteko „Drim Team“ komandai: Armandas Stankus, Erikas Akstinas ir broliukai Lukas ir Andrius Grigalaičiai. Treti liko „Rising Stars“ komanda: Justas Šilinskas, Mantas Valentinas ir Aretas Jasaitis.

    Turnyro nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti atitinkamo laipsnio medaliais, o kam nepasisekė - pasiseks Naujaisiais 2016 metais. Linkiu gerų, saugių ir linksmų švenčių!

 

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis   2015-12-17 Mokomoji - pažintinė išvyka į Klaipėdos universiteto mokslinį tiriamąjį laivą „Mintis“

  2015 m. biomedicinos mokslų krypties grupei „Jaunieji tyrėjai“ buvo paskirta Petro Baranausko vardo premija už mokslo pasiekimus, todėl gruodžio 10 d. vykome į Klaipėdos universiteto mokslinį tiriamąjį laivą „Mintis“ ir turėjome galimybę stebėti laive sumontuotą galingą energetinę jėgainę, modernius eigos įrenginius, šiuolaikinę radijo ryšio navigacinę įrangą. Taip pat mus sužavėjo moderniai įrengta laboratorija, esanti pačiame laive! Mokslininkams paėmus mėginį iš vandens, mikroskopo pagalba galėjome stebėti zooplanktoną ir fitoplanktoną. Likome labai suintriguoti, kai sužinojome, koks yra nepastovus, sudėtingas ir įdomus ten dirbančių tyrėjų darbas. Išvyka labai patiko, gavome pasiūlymą konsultuotis visais iškilusiais klausimais atliekant tiriamuosius darbus ir atvykti dar kartą.
Nuotraukos >>>

 

                                                                                               Faustina Urbanavičiūtė ir Kornelija Tolvaišaitė, 2a klasė2015-12-17 Šventinis bendruomenės vakaras gimnazijoje

 

    Gruodžio 17 d. gimnazijoje šurmuliavo šventiškai pasipuošę ir nusiteikę mokiniai, mokytojai bei tėveliai. Šį lietingą žiemos vakarą jau tradiciškai visi saulėtekiečiai buvo pakviesti į be galo šiltą ir jaukų bendruomenės dienos šventinį koncertą. Visus susirinkusiuosius pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Burinskienė. Ji gimnazijos bendruomenės vardu padėkojo mokiniams, jų tėveliams, mokytojams už 2015 m. pasiekimus mokslo, meno, sporto bei kitose srityse. Buvo įteiktos gimnazijos padėkos. Koncertinį vakarą pradėjo ir du šokius žiūrovams padovanojo miesto suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Šermukšnis“ (vadovė Indrė Šerpytienė). Džiugu, kad šio kolektyvo branduolį sudaro gimnazijos mokinių tėveliai. Folkloro ansamblis „Vieversėlis“, vadovaujamas mokytojo Arūno Stankaus, scenoje šoko, dainavo, pristatė liaudiškus žaidimus. Vakaro svečiai šiltai priėmė ir Gegužių progimnazijos 7-ų klasių mokinių gitaristų kalėdinį muzikinį kūrinį. Visi taip pat gėrėjosi muzikinės instrumentinės grupės narių bei solistės Izabelės Perminaitės atliekamais kūriniais. Šokių studijos šokėjos pradžiugino nuotaikingu šokiu. Paskutinį vakaro akordą „sugrojo“ ritmingą salsą energingai šokantys ne tik dabartiniai gimnazistai, bet ir buvę abiturientai. Po koncerto visi buvo pakviesti pabūti kartu ir pasidalinti įspūdžiais bei pabendrauti prie kavos puodelio ir mokytojų pagamintų vaišių bei pasigėrėti gimnazistų tėvelių kūrybinių darbų paroda. Šis padėkos vakaras dar kartą parodė, kad „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė - sutelkta ir kūrybinga.

Nuotraukos >>>

 

Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Violeta Butkienė2015-12-17 II klasių merginų tinklinio varžybos

    Gruodžio mėnesį gimnazijos sporto salėje vyko II klasių merginų tinklinio varžybos. Pagrindiniai tikslai buvo populiarinti  tinklinio žaidimą ir išsiaiškinti geriausiai žaidžiančią II klasių komandą.

    Geriausiai sekėsi IIc klasės komandai - Ainei Lindinaitei, Karolinai Jonaitytei, Amandai Verbickaitei, Ingai Vaičaitei.  Antrąją vietą užėmė IIb klasė - Livija Dromantaitė, Ieva Norvaišaitė, Greta Rėzgytė, Greta Pagarauskaitė, Karolina Balčiūnaitė. Trečiąją vietą užėmė IIa klasė - Edita Balčiūnaitė, Gerda Grigaliūnaitė, Viktorija Zakaržauskytė, Kornelija Tolvaišaitė, Viltė Titenytė ir Greta Okockytė

     Sveikiname žaidėjas ir linkime toliau tobulėti ir aktyviai sportuoti.

                                                                                                              Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2015-12-09 „Saulėtekio“ gimnazija – tarptautinių robotų varžybų „Robotex 2015“ prizininkė

Gruodžio 4-5 dienomis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ komanda kartu su Šiaulių robotikos klubu, Jaunųjų technikų centru bei VšĮ Išmaniosios mokyklos mokiniais dalyvavome tarptautinėse robotų varžybose Estijoje „Robotex 2015“. Tai didžiausios robotų varžybos Europoje, kuriose varžėsi per 600 robotų. Dalyvius iškilmingai pasveikino Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas. Per dvi dienas šis renginys  sulaukė daugiau nei 15 000 žiūrovų.

„Saulėtekio“ gimnazijos komanda dalyvavo mini sumo ir linijos sekimo rungtyse. Linijos sekimo rungtyje iš viso rungėsi net 80 robotų. Į antrąjį šios rungties etapą pateko 24 greičiausi robotai, iš jų – trys „Saulėtekio“ gimnazijos komandos robotai. Finaliniame rungties etape mūsų gimnazijos robotikos būrelio vadovas Ričardas Gečas, sukūręs robotą RRRL, iškovojo trečiąją vietą. Šiaulių robotikos klubo vadovas Nerijus Ramanauskas su savo robotu TGMF-2 užėmė ketvirtąją vietą. „Saulėtekio“ gimnazistė Aistė Čečkauskaitė linijos sekimo rungtyje su kitais mokiniais dalijosi 5-8 vietomis, o komandos draugas Mindaugas Mikalauskas – 9-16 vietomis.

Taip pat dalyvavome mini sumo rungtyje, kurioje susitikome su Europos mini sumo robotų konstravimo lyderiais Donatu Srėbaliumi bei Oleg Lyan. Nebuvome silpniausi, bet į finalinį etapą nepatekome. Tačiau pabendravę su geriausiais robotų kūrėjais pasisėmėme naujų idėjų savo robotams tobulinti.

Šio įspūdingo renginio metu turėjome puikią galimybę pamatyti įvairių technologijų parodas. Stebėjomės varžybų salėje važinėjusiu žmogaus ūgio robotu. Rankose laikėme profesionalaus filmavimo drono valdymo pultą. Iš Talino parsivežėme tik gerų įspūdžių ir daug žinių bei minčių naujiems projektams.

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ komanda

Nuotraukos >>>Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Saulius
Saulė
Valentinas
Liliana

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius