Lieporių g. 2, LT-78244, Šiauliai PAŠTAS INTRANETAS KONTAKTAI
  

NaujienosNaujienos

2015-06-03 Kviečiame mokytis


Kita informacijaKita informacija

2015-05-22 ŠIAULIŲ OLIMPINĖS DIENOS VARŽYBOS

    Balandžio 20 dieną prie Talkšos ežero „Lapės“ vyko tradicinės Olimpinės dienos varžybos. Atidarymo ceremonijoje sportininkų pasveikinti atvyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Savivaldybės ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovai tarėsi dėl galimybės Nacionalinę olimpinės dienos šventę kitais metais surengti Šiauliuose.

    Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, tradiciškai gerai pasirodė mūsų gimnazistai. Olimpinės mylios (1988 metrai) bėgimo varžybose nugalėjo mūsų gimnazijos abiturientas Tomas Rėzgis, trasą įveikęs per 5:56.06. Inga Vaičaitė (7:44.04) užėmė šeštąją vietą, o Eimontas Mickus buvo dešimtas (6:56.08). Krepšinio 3x3 varžybose vienoje grupėje (1997 g. m. ir vyresni) su vyrais kovėsi mūsų gimnazijos vaikinai - Benius Urbonavičius (3e), Artūras Kazlauskas (3d), Paulius Butavičius (3a) ir Donatas Andrijaitis (3e). Po labai sunkių varžybų vaikinai sugebėjo užimti garbingą trečiąją vietą!

     Vyrai:

1 vieta – SDG

2 vieta - Šiaulių apskrities VPK-1

3 vieta – „Saulėtekis“

      Sveikiname visus dalyvavusius, nugalėtojus bei prizininkus! Linkime abiturientams gerų egzaminų, o visiems kitiems geros vasaros!
Nuotraukos >>>

 

Kūno kultūos mokytojas Jonas Klapatauskis2015-05-21 2015-05-16/17 Išvyka į Tartu mokslo centrą „AHHAA“

   Ankstų šeštadienio rytą, 4.30 val., „Saulėtekio“ gimnazijos I-III klasių mokiniai ir mokytojos išvyko į Tartu miestą Estijoje. Lydimi iškalbingosios gidės Rasos, kirtome dviejų valstybių - Latvijos ir Estijos sienas. Grožėdamiesi už lango bėgančiais vaizdais, atvykome į Tartu – seną universitetinį miestą ir jame įsikūrusį mokslo centrą „AHHAA“. Tai didžiausias tokio pobūdžio centras Baltijos šalyse. Čia patyrėme daug naujų įspūdžių bei sužinojome daug įdomių faktų.

   Pasijutome tikrais tyrėjais, nes mus įdomiai ir patraukliai supažindino su fizikos dėsniais, chemijos įdomybėmis ir kitais mokslo objektais. Čia teko paeksperimentuoti, išbandyti įvairius prietaisus, paliesti ir pačiupinėti įvairias medžiagas. Centre patyrėme ekstremalių įspūdžių mindami dviratį ištemptu lynu, sėdėdami specialiuose krėsluose kylant lynu į 30 metrų aukštį, krisdami laisvuoju kritimu ir klaidžiodami veidrodžių labirinte. Pajutome nesvarumo būseną sferiniame planetariume, kur buvo pristatyta programa „Kelionė po Visatą“. Tapome kriminaliniais darbuotojais ir susipažinome su šios specialybės subtilybėmis – analizavome antspaudus, šaunamuosius ginklus, jų padarytą žalą. Stebėjome skruzdėlių ir žuvų gyvenimą iš arti, viščiukų išsiritimą iš kiaušinio.

    Buvome aktyviais fizikinių dėsnių ir cheminių eksperimentų dalyviais praktiniuose užsiėmimuose. Išsamiai susipažinome su kiaulės akies sandara – ją pjaustėme, išėmėme visas jos dalis. Eksperimentiniame teatre supratome, kad skystas azotas, helio dujos ir kitos cheminės medžiagos yra labai pavojingos ir gali labai pakenkti, jei nemokėsime su jomis elgtis. Mokslo centro „AHHAA“ sukurta ugdomoji aplinka gimnazistus privertė prisiminti pamokų metu įgytas žinias ir jas pritaikyti praktiškai.

    Po įspūdžiais pripildyto apsilankymo mokslo centre mūsų laukė ekskursija po Tartu miestą, kuris sužavėjo savo architektūra ir įsikūrimo istorija. Tai tikrai įspūdingas miestas, kurio senieji pastatai, skulptūros ir fontanai atspindi studentišką dvasią, nes net 20% Tartu gyventojų – studentai. Siūlome kiekvienam gimnazijos bendruomenės nariui aplankyti  Tartu miestą ir jame įsikūrusį mokslo centrą bei pasijusti tikraisiais mokslininkais ir išradėjais.

 

Mokytojos Irma Žemaitienė, Kristina Urbonienė, Nijolė Pankratovaitė2015-05-20 Diskusija „Šeima – vertybė?!“

    Saulėtą gegužės 12 dienos pavakarę Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos prevencinės grupės „ORE“ nariai subūrė gimnazistų tėvelius, mokinių parlamentą ir mokytojus diskusijai „Šeima – vertybė?!“ Tradicija, gegužę minėti kaip mėnesį be smurto prieš vaikus, mūsų gimnazijoje jau tęsiama daugiau nei 10 metų, organizuojant renginių ciklą „Gerumu prieš smurtą“. Šiemet nusprendėme didesnį dėmesį skirti šeimos vertybėms. Prieš prasidedant diskusijai atlikome mini tyrimą, kurio metu išsiaiškinome, jog tiek tėveliai, tiek mokytojai, tiek patys mokiniai mano, jog didžiausia atsakomybė už sėkmę moksle bei santykius su draugais tenka pačiam mokiniui. Diskusijos metu išsakytos mintys apie laisvalaikį, pasiaukojimą, susitarimus ir taisykles šeimoje, šeimos santykius su mokykla bei žalingus įpročius.

     Mūsų vakarą sušildė ir padarė dar jaukesniu puikūs abiturientų Gretės ir Manto atlikti kūriniai. O iš išsakytų minčių, dar organizuoti panašaus pobūdžio diskusijų, supratome, jog vakaras neprailgo...
Nuotraukos >>>

                                                                                        Jurgita Kerežienė2015-05-20 Savanorystė giesmių šventėje „Giesmių pynė Marijai“

    Gegužės 8 d. mūsų gimnazistės savanoriavo giesmių šventėje „Giesmių pynė Marijai“, kuri vyko Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje. Šią šventę tradiciškai organizavo Šiaulių „Sandoros“ progimnazija ir Šiaulių vyskupijos Jaunimo centras. Kaip ir praėjusiais metais, mums teko atsakingas darbas registracijoje – užregistruoti visus šventės dalyvius, išdalinti dalyvių knygutes ir maisto talonus. Nors užtrukome visą dieną, mes nepavargome, nes savanoriavome kartu su kitų gimnazijų šauniaisiais savanoriais! Buvo gera klausytis jaunųjų giesmininkų, nuo darželinukų iki gimnazistų, iš visos Šiaulių vyskupijos.
Nuotraukos >>>

 

Sandra Navickytė III a klasė2015-05-19 Dėl uniformų

     Mokinių parlamento ir gimnazijos administracijos sprendimu nuo gegužės 19 d. iki mokslo metų pabaigos nėra privaloma dėvėti uniformos.2015-05-19 Susitikimas su Andriumi Tapinu

    Gegužės 11 dieną Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko Andriaus Tapino knygos „Maro diena“ pristatymas. Į popietę su Lietuvoje gerai žinomu žurnalistu, televizijos laidų vedėju Andriumi Tapinu atvyko įvairaus amžiaus žmonių. Mane nustebino jaunimo gausa. Nė negalėjau pagalvoti, kad šitiek jaunų ir besišypsančių veidų gali pritraukti (jau galima sakyti - rašytojas) Andrius Tapinas. Juk visiems yra žinoma, kad jauniems žmonėms knygas skaityti tikrai nėra aktualu. Man asmeniškai didžiulį įspūdį paliko jo begalinė iškalba, nusiteikimas žmonėms perduoti tai, kas, jo nuomone, yra teisinga. A. Tapinas teigė, jog norint patraukti žmones skaityti knygas, jas reikia rašyti remiantis šių dienų aktualijomis. Atsižvelgiant į tai, kas yra įdomu jaunimui, juos pritraukti arčiau savęs yra visiškai nesunku. Jaunimas reiklus, neneigė A. Tapinas, tačiau visus poreikius reikia tenkinti, norint pasiekti geresnį rezultatą. Tuo jis ir vadovaujasi: keliauja po pasaulį, ieško vis kažko naujo, dar neatrasto, visas naujoves perteikia taip, kaip yra, nieko nepakeisdamas.

    Andriaus Tapino knygoje „Maro diena“ vaizduojama senoji Lietuva, tik jos vaizdas kiek kitoks nei tas, kuris visiems gerai žinomas. Veikėjai visiškai kitokie, jų bruožai, manieros, elgesys skiriasi nuo tikrųjų istorinių veikėjų. Kaip pavyzdį paminėsiu Žemaitę, visiems puikiai žinomą tiek jos išvaizda, tiek kūryba. „Maro dienoje“ ji visiškai kitokia: karinga moteris, su didžiuliu šaunamuoju ginklu rankose, karo dažais išsidažiusi veidą būrio vadė. Tokie A. Tapino istorijos pakeitimai žavi ir suintriguoja skaitytoją. Mano nuomone, būtent dėl tokio išskirtinio bruožo šio žmogaus knygas skaito didelė dalis jaunimo.

   Knygos „Maro diena“ pristatymas tikrai neprailgo. Buvo be galo įdomu klausytis tokio unikalaus žmogaus kaip Andrius Tapinas. Laikas sėdint salėje tiesiog bėgte prabėgo, ir aš norėčiau visa tai pakartoti dar ne vieną kartą.

 

IIIa klasės gimnazistas Gabrielius Lapinskas2015-05-18 „Saulėtekio" gimnazistai lankėsi Šiaulių apylinkės teisme

    Šiais metais Karjeros diena IIIb klasės gimnazistams buvo ypač įdomi. Jie lankėsi Šiaulių apylinkės teisme, kur buvo suorganizuotas pažintinis-patyriminis vizitas-susitikimas su Šiaulių apylinkės teismo teisėju Alfredu Vilbiku. Mokiniai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su nepaprastai įdomiu žmogumi, knygų autoriumi, muziejų įkūrėju, bet ir išbandyti teisėjo, kaltinamojo kėdes. Po susitikimo mokiniai pasidžiaugė, kad  paskaita buvo labai naudinga, informatyvi, įdomi, o  teisme praleistas laikas prasmingas.

Plačiau>>>

Lina Šidlauskienė2015-05-18 DALYVAUK IR TOBULĖK SAVANORYSTĖS FORUME „SAVANORYSTĖ – STIPRUS KARJEROS PAGRINDAS“

    Asociacija „JCI Šiauliai“ įgyvendina profesinio orientavimo projektą „Karjeros dirbtuvės“ ir kviečia moksleivius bei mokytojus dalyvauti seminare, kuris vyks 2015 m. gegužės 26 d. 15.00 val. (seminaro trukmė 3 akad. val.) Šiaulių universiteto bibliotekos konferencijų salėje (II a., 205 aud.). Reikalinga registracija.
Plačiau>>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2015-05-18 Ugdymo karjerai centras informuoja

   Vytauto Didžiojo universiteto Kultūrų studijų ir etnologijos katedra kviečia vyresniųjų klasių (9–12) moksleivius registruotis į „Jaunojo etnologo akademiją“.

Plačiau>>>

Birželio 15-19 d. Vytauto Didžiojo universitetas kviečia moksleivius dalyvauti kasmetiniame renginyje „VDU vasaros mokykla 2015“.

Plačiau>>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė
2015-05-18 „Pirmokų olimpinės žaidynės“ 2015

    Gegužės 14 d. mūsų gimnazijos pirmokai rinkosi į sporto salę, į baigiamąjį projekto „Pirmokų olimpinės žaidynės“ renginį – sportines varžybas. Tai tradicinis renginys, vykstantis dešimti metai. Šio projekto tikslas – plėsti pirmokų žinias apie olimpines žaidynes, jų istoriją, tikslus, uždavinius, garbingos kovos, kilnaus elgesio principus, ugdyti atsakomybės už savo sveikatą, poelgius jausmą.

plačiau >>>


2015-05-14 „Saulėtekio“ pirmokai Šiaulių televizijoje

    Apie karjerą galvoti ir ją planuoti niekada nėra per anksti. „Saulėtekio“ gimnazistams rūpi jų karjera, todėl mūsų gimnazijos pirmokai balandžio 30 dieną lankėsi Šiaulių televizijoje ir domėjosi, kokių profesijų žmonės čia dirba, kaip televizija gali padėti siekti karjeros. Mus šiltai sutiko Gediminas Beržinis, vienas iš Šiaulių televizijos steigėjų,  programų skyriaus redaktorius, ir papasakojo apie šioje televizijoje dirbančius žmones, parodė studijas.  Žaisdamas su mokiniais jis įtaigiai pademonstravo, kokių charakterio savybių reikia vadovaujančias pareigas užimančiam žmogui, iš visų dalyvavusių pirmokų atrinko kelis tinkančius šioms pareigoms. Studijoje G. Beržinis su mokiniais atliko socialinius tyrimus, aiškinosi, kokiomis savybėmis turi pasižymėti šiuolaikinis žmogus, siekdamas sėkmingos karjeros. Mokiniai noriai dalyvavo redaktoriaus pasiūlytoje veikloje, drąsiai išsakė savo nuomonę, galėjo „pasimatuoti“ kino operatoriaus, diktoriaus profesijas. Šis susitikimas paskatino mokinius būti drąsesniais, pasitikėti savo jėgomis.
Nuotraukos >>>

Pirmokų auklėtojos2015-05-14 Karjeros dieną – IIb klasės išvyka į Jaunųjų gamtininkų centrą

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos 2b klasės mokiniai balandžio 30 dieną lankėsi netoliese esančiame Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centre. Mokiniai turėjo puikią galimybę apsilankyti V. Kavaliauskienės „Katinų muziejuje“, kuriame galėjo apžvelgti net dešimt tūkstančių eksponatų! Šiame muziejuje yra ne tik įvairiausi paveikslai ir eksponatai, tačiau po šias valdas vaikšto ir naminiai katinėliai, kuriuos galima paimti į rankas, švelniai paglostyti ar net su jais pažaisti. Taip pat 2b klasės mokiniai turėjo unikalią progą palaikyti rankose ir kitus, Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centre esančius, egzotiškesnius gyvūnus: šiltą ir didžiulį, besirangantį smauglį, ramųjį leopardinį gekoną, mažąjį apuoką ar ant savo rankų, minutėlei palaikyti net delno dydžio Madagaskaro šnypščiantį tarakoną. O kur dar Taivano žaltys, Kalifornijos gyvatė ir dar daug kitų nepakartojamų gyvūnų bei egzotinių paukščių. Taigi, moksleiviai turėjo puikią galimybę patikrinti savo drąsą ir išbandyti tai, kas dar nepatirta. Žinoma, mokiniai galėjo pasidžiaugti ir įprastesniais gyvūnėliais - dekoratyviniais triušiais, mielomis jūrų kiaulytėmis bei draugiškomis šinšilomis. Nepaisant to, jog daugelis jau yra ten lankęsis, mokiniai namo grįžo su iki tol dar nepatirtomis emocijomis, nauja patirtimi bei susipažinę su gyvūnų prižiūrėtojo ir zoologo profesijomis.

Sulamita Mileškaitė, IIb klasė2015-05-14 Pirmosios pagalbos mokymai

    Gegužės 14 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko teorinės pamokos, mokymai, kaip nelaimės vietoje, suteikti tinkamą pirmąją pagalbą. Juk gyvybė - tai pats brangiausias mūsų visų turtas. Nelaimingi atsitikimai, nelaimės keliuose ar staigus sveikatos pablogėjimas gąsdina visus. Pasitaiko situacijų, kai vienintelis nelaimės liudininkas yra paauglys, kuriam tenka imtis skubių veiksmų. Tad gimnazistai išklausė teorinę pamokėlę apie elgseną nelaimės vietoje, individualias apsaugos priemones ir, svarbiausia, kaip gaivinti nelaimės ištiktą žmogų. Akcentuota, kad gaivinant žmogų būtina apsaugoti ir save panaudojant vienkartines pirštines bei gaivinimo kaukę. Taip galima išvengti infekcinių ligų. Vėliau moksleiviai pasinaudodami manekenu turėjo galimybę praktiškai atlikti pradinio gaivinimo veiksmus. Po mokymų organizuotas tarpklasinis konkursas „Sportinė trauma ir pirma pagalba“. Konkursą laimėjo 1c klasės komanda. Sveikiname nugalėtojus - Titą Balvočių, Karoliną Jonaitytę, Luką Šmėgą, Mantą Telšinską ir Amandą Verbickaitę! Iš tikrųjų laimėjo ne tik ši viena komanda, bet visi mokiniai, dar kartą suvokę, kaip svarbu branginti savo gyvybę ir padėti ją išsaugoti į nelaimę patekusiam žmogui.
Nuotraukos >>>

 

                                Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Leonora Mikuckienė2015-05-13 „Saulėtekyje“ – tradicinis renginys „Midnight school“

    Gegužės 8 ir 9 dienomis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko trečius metus organizuojamas renginys „Midnight School“, kuriame dalyvavo apie 60  mūsų mokyklos gimnazistų. Buvo be galo smagu ir įdomu artimiau susipažinti su gimnazijos mokiniais. Su gera nuotaika ir puikia motyvacija visi mokiniai įsijungė į renginio programą. Buvo organizuota paskaita „Aplinkybės, kurios trukdo siekti tikslo“. Vėliau visi šėlo kartu su folkloriniu ansambliu „Vieversėlis“ folkšokiuose. Socializacija privertė artimiau pažinti vienas kitą. Trumpalaikė neformaliojo švietimo programa „Šviesa-žmogus-technologijos“ padėjo išmokti pasigaminti dangaus žibintus, supažindino bei leido išbandyti fotografiją šviesos efektais. Estafetėse kiekvienas rodė savo vikrumą, gudrumą, komandinio darbo įgūdžius. Buvo žiūrimi filmai, mokiniai žaidė stalo žaidimus, sportavo. Didelė dalis gimnazistų išbandė jėgas žaidime „Bučiuoklis“. Panorėję miego, negalvodami apie diskomfortą krisdavo miegoti kur papuola: ant kėdžių, čiužinių, minkštasuolių, suolų. Visą naktį gimnazija buvo gyva žaidimais, juoku, aidinčiais balsais, tyliu knarkimu. Ryte prie pusryčių stalo buvo paskelbti estafečių nugalėtojai. Jie apdovanoti rėmėjų prizais.
  Dar kartą gimnazijos parlamento vardu nuoširdžiai dėkojame renginio globėjams – Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijai ir jos direktorei Jūratei Kaščiuškienei, renginio rėmėjams – UAB  „Eurobiuras“.
Nuotraukos >>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2015-05-12 Paminėta Europos diena

    Europos egzaminas – nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas, kuriame jėgas kviečiami išmėginti moksleiviai, studentai ir visi norintieji. Egzaminas vyksta gegužės mėnesį ir yra skirtas Europos dienai paminėti. Konkurso dalyviai turi galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas. Kasmet Europos egzamine dalyvauja ir mūsų gimnazijos mokiniai.

   Šiemet geriausiai užduotis pirmame ture I klasių grupėje atliko: Austėja Grinytė Ib, Lukas Tamulis Ib. II-III-IV klasių grupėje: Teodora Plepytė IIa, Gustas Gedminas IIc, Paulius Butavičius IIIa.

   Paminėti Europos dieną su Ia klasės komanda (Erikas Čilinskas, Matas Gabalas, Urtė Tamulytė, Edita Balčiūnaitė) Lieporių gimnazijoje dalyvavome konkurse „Opa opa per Europą“. Tai geografinio raštingumo konkursas – žaidimas, kurio metu komandoms buvo pateikta 40 klausimų. Prizinės vietos nelaimėjome, tačiau pagilinome žinias apie Europą. Visos konkurse dalyvavusios komandos ir jų mokytojai apdovanoti padėkos raštais.
Nuotraukos >>>

 

                                                                           Mokytojos Asta Titenienė ir Regina Bučinskienė2015-05-11 Debatai anglų kalba

    Gegužės 7 dieną gimnazijoje vyko II gimnazinių klasių mokinių debatai Europos dienai paminėti. Debatai vyko anglų kalba, tema „BENEFITS AND DRAWBACKS OF MIGRATION“. Debatus organizavo A. Čečkauskaitė, I. Časonytė, E. Lopatovas, K. Šalkauskas, A. Duško, L. Žymantas, E. Aksomaitis, D. Šepetauskas, M. Mikalauskas, A. Aksomaitis (ruošė anglų kalbos mokytoja I. Kučinskienė). Kas yra debatai? Debatai - žinių ir informacijos sisteminimas, argumentuota kalba, loginis mąstymas, būdas atskleisti save, kovos ringas, tolerantiškumo mokykla, dviejų komandų diskusija. Debatai turi konkrečią temą, trumpą ir paprastą teiginį, dėl kurio teigiančioji ir neigiančioji komanda bando atremti viena kitos argumentus, kad įrodytų, jog yra teisi. Debatų tikslas - įtikinti trečiąją, neutralią teisėjų grupę, kad jūsų argumentai yra geresni už oponentų argumentus.  Išklausę debatų, abiejų komandų argumentų, teisėjai savo vertinimo lapuose pažymi, kuri komanda geriau įrodė savo poziciją, t.y. kuri komanda laimėjo. Debatuoti nėra lengva, bet mūsų mokyklos antrokai susidorojo su šia užduotimi.
Nuotraukos >>>

 

Anglų kalbos mokytoja Ilona Kučinskienė2015-05-11 Paskaitos ŠU Technologijos ir gamtos mokslų fakultete

    Balandžio 27 d. biomedicinos mokslų krypties mokiniai su mokytojomis Danguole Vaičekauskiene ir Kristina Urboniene lankėsi Šiaulių universiteto Technologijos ir gamtos mokslų fakultete, kuriame klausėsi paskaitos apie ore sklandančių žiedadulkių stebėjimą visuomenės sveikatos gerinimo tikslais. Aplinkotyrininkė ir fizikė Laura Šukienė papasakojo apie žiedadulkes, jų sukeliamas ligas, alergijas, supažindino su žiedadulkių gaudykle, kuri surenka lauke esančias žiedų dulkeles. Sužinojome, kad vienu metu yra surenkama 30 - 40 rūšių žiedadulkių, kurių skaičius siekia iki 3000 per savaitę. Taip pat laboratorijoje turėjome galimybę mikroskopu stebėti pačias „aršiausias“ žiedadulkes „Dygliuotąsias saulutes“ ir labiausiai plintančias grybų sporas. Jos įvardijamos kaip pelėsis, kuris greitai plinta mūsų kasdieninėje aplinkoje. Pastaruoju metu  mokslininkai plačiai tyrinėja pačias aktyviausias alksnio, beržo ir klevo žiedadulkes, kurios sukelia įvairias alergijas.

    Doktorantas Martynas Kazlauskas paskaitoje „Žiedadulkės ir jų panaudojimas praeities augalijai atkurti” pristatė žiedadulkių rūšis, jų reikalingumą gamtai bei panaudojimą. Paskaitos metu išsiaiškinome kaip reikia atskirti žiedadulkes, kuo jos matuojamos, kaip pagal žiedų dulkeles galime nustatyti oro klimatą. Taip pat galėjome prisiliesti prie pačių žiedadulkių rinkimo ir išgavimo prietaisų - nuo mėgintuvėlių iki jau naudojimui paruoštų durpių bei jų substratų.

     Visi biomedicinos mokslų krypties mokiniai liko patenkinti tokia įdomia informacija apie žiedadulkes.
Nuotraukos >>>

 

                                                                                                             Greta Tručinskaitė IIa klasė 2015-05-11 Aktuali informacija jaunimui apie sezoninius darbus

    Valstybinė darbo inspekcija (VDI) prieš prasidedant moksleivių vasaros atostogoms ir sezoninių darbų įkarščiui parengė svarbiausią informaciją, skirtą jaunimui apie jų teises ir pareigas darbe. Taip pat VDI specialistai Darbo biržos Jaunimo darbo centruose rengia visą konsultacijų ciklą jaunimui apie saugų ir teisėtą darbą. Konsultacijų grafikas ir visa informacija prisegtukuose.

Informacija jaunimui ieškantiems darbo

VDI Konsultacijų LDB Jaunimo darbo centruose grafikas

Jauniems asmenims: kas vasarą dirbti būtų smagu, saugu, naudinga2015-05-08 PAAIŠKĖJO GIMNAZIJOS STIPRIAUSI STALO TENISININKAI

   Gegužės 7 dieną vyko gimnazijos sportinių žaidimų lygos vaikinų stalo teniso varžybos. Kaip ir buvo tikėtasi, atkakliausia kova užvirė tarp Almanto Oželio (4b), Beno Romučio (4d), Justino Valančiaus (4b), Eligijaus Šalkausko (2a) ir Romano Charaim (2a). Malonu, kad antrokai „neišsigando“ vyresnių gimnazijos ketvirtokų ir gana rimtai jiems pasipriešino.

    Įveikęs visus varžovus ir surinkęs 14 taškų nugalėtoju tapo Almantas Oželis, beje jis labai gerai žaidžia lauko tenisą. Stipriausias jo varžovas buvo Romanas Charaim, esant rezultatui 2:2 prireikė žaisti penktą setą, kuriame pranašesnis buvo Almantas. Priminsiu, kad buvo žaidžiama iki trijų laimėtų setų. Du žaidėjai Benas Romutis ir Eligijus Šalkauskas surinko po 12 taškų. Tarpusavio susitikimą rezultatu 3:2 laimėjo Benas todėl jam atiteko antroji, o Eligijui - trečioji vieta. Romanas liko ketvirtas.

    Žaidėjų apdovanojimas vyks per sportinių žaidimų lygos visų sporto šakų uždarymo šventę gegužės pabaigoje (tiksli data bus pranešta).

    Džiaugiuosi aukštu žaidimo lygiu ir tikiuosi, kad kitais mokslo metais šaunus stalo tenisininkų būrys pasipildys naujais talentingais nariais.
Nuotraukos >>>

 

Būrelio vadovas, kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis2015-05-08 KROSO ESTAFEČIŲ VARŽYBOS

   Balandžio 28 dieną Lieporių parke vyko Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklų kroso estafetės varžybos, kuriose varžėsi devynios komandos. Be šeimininkų, „Saulėtekio“ gimnazijos, pavasario kroso estafetėje dalyvavo Juliaus Janonio, Didždvario, Stasio Šalkauskio, Lieporių, Romuvos, VĮ Šiaulių universitetinės, Simono Daukanto gimnazijų, Sporto Vidurinės mokyklos, Salduvės progimnazijos komandos.

   Merginos šiose varžybose turėjo įveikti 500 m. atstumą, vaikinams teko grumtis 1000 m. bėgime. Jau po pirmojo etapo (komandas sudarė 4 merginos ir 4 vaikinai) į priekį įsiveržė Sporto vidurinės mokyklos komanda, kuri ir tapo varžybų nugalėtoja. Trasą ši komanda įveikė per 17min. 08 sek.

    Mūsų komanda, daugkartinė šių varžybų nugalėtoja ir prizininkė, šį kartą liko ketvirta, tik penkiomis sekundėmis atsilikusi nuo trečiąją vietą užėmusios J. Janonio gimnazijos komandos.

   Gaila, bet kai kurie mūsų gimnazijos moksleiviai jau ne pirmą kartą nepranešę mokytojams, be pateisinamos priežasties neatvyksta į varžybas, o tai neigiamai atsiliepia visos komandos rezultatams.

    Ačiū komandai už gerą rezultatą, o kolegoms už pagalbą vykdant varžybas.
Nuotraukos >>>

 

Varžybų vyr. teisėjas Jonas Klapatauskis2015-05-08 Šachmatų turnyras
 Gegužės 7 dieną vykusiame gimnazijos šachmatų turnyre dalyvavo 12 mokinių. Jie burtų keliu buvo suskirstyti į tris pogrupius. Pogrupiuose užėmę pirmąsias vietas žaidė finale. Antri metai geriausiu gimnazijos šachmatininku tapo Lukas Novožilovas (IIIa). Antrąją vietą užėmė Tadas Trikšys (IIIa), trečiąją – Mindaugas Navickas (IVa). Sveikiname nugalėtojus!
Nuotraukos >>>

 

Kūno kultūros mokytoja Genovaitė Lašukienė


 2015-05-08 Karjeros diena Šiaulių universitete

   Balandžio 30 dieną apsilankėme Šiaulių universitete. Ten mus pasitiko labai malonūs darbuotojai, kurie pakvietė susipažinti su ŠU fakultetais ir juose vykdomomis studijų programomis. Mūsų ekskursija prasidėjo Edukologijos fakultete, darbuotojai parodė auditorijas, kuriose vyksta paskaitos, papasakojo apie šiame fakultete vykdomas studijų programas. Vėliau apsilankėme Edukologijos fakultete įsikūrusiame Stasio Gliaudžio gamtos muziejuje, kuriame eksponuojama beveik 200 rūšių paukščių ir žvėrių iškamšų. Pažintį su universitetu tęsėme Socialinės gerovės ir negalios fakultete, kuriame mums buvo pristatyta naujausia ir moderniausia universiteto įsigyta įranga, su kuria dirbti mokosi ŠU studentai. Po to mūsų laukė, ko gero, pati linksmiausia pažinties dalis - menų fakultetas, kuriame mus pasitiko charizmatiškas ir labai malonus muzikos dėstytojas, su kuriuo auditorijoje sukūrėme trumpą muzikinę kompoziciją, ji visiems labai patiko. Dėstytojas mums parodė universiteto įrašų studiją bei atskleidė kelias pop scenos paslaptis. Paskutinis pristatytas fakultetas buvo Technologijų ir gamtos mokslų, kuriame mums buvo parodyta moderni įranga, naudojama paskaitų metu. Inžinerijos dėstytojas pristatė 3D spausdintuvą bei papasakojo apie jo veikimo principą. Baigę pažintį padėkojome darbuotojams bei kupini įspūdžių grįžome namo.

                                            Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos III a kl. gimnazistas Paulius Butavičius2015-05-07 Svarbiausias metų įvykis pasaulio anglų k. mokytojams

    Kiekvieną pavasarį viso pasaulio anglų kalbos mokytojai kalendoriuose pasižymi vieną svarbią datą – tai kasmetinė tarptautinės anglų kalbos kaip užsienio kalbos mokytojų asociacijos (angl.International Association of Teachers of English as a Foreign Language IATEFL) konferencija. Kiekvienais metais toks renginys organizuojamas viename iš Jungtinės Karalystės miestų. Šiais metais tokia konferencija organizuota šalies šiaurėje – Mančesteryje. Tai jau 49-oji konferencija, kuri vyko naujame konferencijų centre Manchester Central, įsikūrusiame pačiame miesto centre. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 2500 anglų kalbos specialistų iš beveik 100 pasaulio šalių. Penkias dienas (balandžio 10-14 dienomis) trukusioje konferencijoje buvo galima išklausyti daugiau nei 500 pranešimų įvairiausiomis temomis. Dalyviams buvo suteikta unikali proga susitikti su pačiais žymiausiais kalbininkais, rašytojais bei pasidalinti gerąja patirtimi su anglų k. mokymo profesionalais, dirbančiais ne tik mokyklose, bet ir universitetuose, kalbų mokyklose bei testavimo centruose. Be to, konferencijos metu žymiausios leidyklos, testavimo centrai siūlė savo metodinę medžiagą, vadovėlius, teikė profesionalią pagalbą mokant kalbos. 

plačiau >>>


2015-05-06 Išvyka į Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyrių

    IIIc ir IIIe klasių mokiniai lankėsi Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriuje. Buvome supažindinti su stojimo sąlygomis ir specialybėmis. Stojant į Šiaulių PRC egzaminų laikyti nereikia. Mokinių mokymąsis finansuojamas valstybės. Buitinių paslaugų skyriuje galima įgyti kirpėjo, siuvėjo, floristo, vizualinės reklamos gamintojo ir buitinių paslaugų elektromechaniko specialybes.

 

 Diana Kniežaitė2015-05-06 Ekskursija į patologijos muziejų

    2015 m. balandžio 30 dieną IVe klasės mokiniai su auklėtoja Danguole Norkuviene aplankėme Šiaulių respublikinės ligoninės patologinės anatomijos skyriaus muziejų.

    Visų pirma kas gi yra patologija? Patologija - ligų tyrimas ir diagnozavimas tiriant audinius, organus ar visą kūną (skrodimas). O kas yra anatomija? Anatomija - biologijos mokslo šaka, tirianti organizmo kūno sandarą. Su visa šia informaciją abiturientai yra susipažinę biologijos pamokose. Taigi, įtvirtinti žinias buvo pravartu ir šiame muziejuje. Be to, pamatyti viską gyvai ir iš arti, yra begalę kartų įdomiau nei knygų iliustracijose.

    Muziejaus įkūrėjas Osvaldas Lapienis (1928 - 2001 m.), kuris buvo pirmasis patologinės anatomijos specialistas Šiaulių krašte. Gydytojas taikė moksliškai pagrįstus tiriamojo darbo metodus ir nuo pirmųjų darbo metų ėmėsi įdomaus sumanymo - Medicinos muziejaus kūrimo. Nusileidome laiptais į požemį, kuriame buvo įkurtas muziejus. Ten  mūsų laukė gydytoja. Taigi, visi susikoncentravome ir įdėmiai klausėmės gydytojos pasakojimo. Specialistės pasakojimą labai pagyvino visi organai, kurie buvo „užkonservuoti“ formaline. (Formalinas - tai konservavimui ir dezinfekavimui vartojamas stipraus kvapo tirpalas). Plačiau sužinojome apie alkoholio ir tabako žąlą, pamatėme kaip atrodo rūkančio žmogaus plaučiai. Matėme vėžio pažeistus įvairius organus, visi pirmąkart gyvai išvydome Siamo dvynius, kurie, žinoma, buvo negyvi. Visa tai kėlė įvairius jausmus - nuo pasibjaurėjimo iki gailesčio ir susimąstymo. Gydytoja rodė ir pasakojo begalę dalykų, kuriuos sunku atpasakoti, tiesiog juos reikia pamatyti ir išgirsti iš tikro specialisto lūpų. Šioje ekskursijoje mes pagilinome žinias apie žmogaus organizmo sandarą, žalingų įpročių ir aplinkos taršos neigiamą poveikį jaunam organizmui, apie tabako, alkoholio ir narkotinių medžiagų, medikamentų bei stresų poveikį žmogaus gemalo vystymuisi, apie žmonių nevaisingumo priežastis. Pasibaigus mūsų ekskursijai visi išėjome pasisėmę naujų žinių, praplėtę akiratį  ir nors akimirką  pasijutę „jaunaisiais gydytojais“.

 

                                                                             IV e klasės mokiniai ir auklėtoja

 2015-05-04 VAIKINAI VĖL MIESTO TINKLINIO VARŽYBŲ ČEMPIONAI!

    Baigėsi 2014 - 2015 m. m. Šiaulių miesto gimnazijų vaikinų tinklinio turnyras vykęs vasario - balandžio mėnesiais. Iš viso šiame turnyre dalyvavo penkių gimnazijų vaikinų komandos.
   „Saulėtekio“ gimnazijos vaikinai trečius metus iš eilės tapo šio turnyro nugalėtojais! 2014 - 2015 m. m. moksleivių vaikinų tinklinio turnyro čempionais tapo: Tadas Jocas (IVb), Benas Romutis (IVd),  Airidas Lideikis (IVc), Justinas Valančius (IVb), Gytis Andžius (IVb), Tautvydas Drizga (IIId), Eligijus Šalkauskas (IIa), Egidijus Bilevičius (IIb).  Komandos treneris Jonas Klapatauskis.

    Sveikiname vaikinų tinklinio komandą, linkime tapti nugalėtojais ir kitais metais!
Nuotraukos >>>

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis2015-05-04 RANKŲ LENKIMO VARŽYBOS

      „Saulėtekio“ gimnazijos aktų  salėje vyko Šiaulių miesto  9-12 klasių merginų ir vaikinų rankų lenkimo varžybos. Jose sėkmingai pasirodė mūsų gimnazijos moksleiviai.

 Šiaulių m. moksleivių 9-11 klasių rankų lenkimo varžybų prizininkai:

9 klasė vaikinai:

1 vieta – Herardas Pažarauskas, „Saulėtekio“ gimnazija

 2 vieta – Simonas Garbenis, „Romuvos“ gimnazija

3 vieta – Erikas Akstinas, „Saulėtekio“ gimnazija

plačiau >>>


2015-05-04 Pramogos „Lokės pėdoje”

    Balandžio 29 dieną IId ir IIc klasės mokiniams buvo organizuota šauni ugdomoji veikla. Vykome į „Lokės pėdą” išbandyti savo jėgų įvairaus sudėtingumo trasose bei laisvuose skrydžiuose. Oras nuotaikos nesugadino, grožėjomės bundančia gamta. Šauniai praleidome laiką įspūdžių kupiname Lokio slėnyje.
Nuotraukos >>>

Auklėtojos   A. Titenienė ir A. Budraitienė2015-05-03 IIa klasė lankėsi Šiaulių Jaunimo darbo rinkos centre

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje balandžio 30 d. buvo organizuota „Karjeros diena“. Tai tradicinė diena, kurios metu kiekviena klasė pasirinko veiklas susijusias su karjeros ugdymu.

    Dabar, kai vis labiau integruojamės į Europos Sąjungą, jaunimui atsiveria didesnės galimybės laisvai pasirinkti profesiją, todėl šią dieną IIa klasės gimnazistai praleido Jaunimo darbo centre.

    Šio cento tikslas - padėti jaunimui integruotis į darbo rinką, ugdyti gebėjimus, reikalingus konkuruoti darbo rinkoje ir motyvuoti mokymuisi visą gyvenimą. Centre gimnazistai buvo supažindinti su situacija darbo rinkoje, informacija apie profesinės karjeros galimybes, mokėsi planuoti savo karjerą, įvertinant pagrindinius profesijos rinkimosi veiksnius. Mokiniams buvo pristatyti karjeros planavimo žingsniai, profesijos pasirinkimo klaidos, profesinio mokymo svarba ir galimybės. Buvo atliekami asmenybės, profesinio kryptingumo testai.

 

 

                                                                                                  IIa klasės auklėtoja Giedrė Kielaitė

 2015-05-03 Išvyka į Šiaulių universiteto technologijos ir gamtos mokslų fakultetą

   Balandžio 27 d. Ib klasės mokiniai dalyvavo Šiaulių universiteto technologijos ir gamtos mokslų fakulteto organizuojamame demonstraciniame seminare „Kaip išrasti dviratį?” Seminaro lektorius Gintaras Kušleika trumpai supažindino mokinius su dviračio atsiradimo istorija, aprodė prietaisus, kuriais tikrinami dviračiai prieš pradedant jais prekiauti. Daug diskusijų sukėlė ateities dviračio tema. Kokį dviratį geriau rinktis: mechaninį ar elektrinį? Čia abejonių neliko tiems, kurie išbandė elektrinio dviračio galimybes.

 

                                                                                         Ib klasės auklėtoja Erika Janušienė2015-05-02 Šiaulių „Saulėtekio“ IIa klasės gimnazistai fizikos laboratorinius darbus atliko Šiaulių universiteto fizikos laboratorijoje

    Kiekvieną pavasarį gimnazijoje vyksta tiksliųjų, socialinių ir gamtos mokslų savaitė. Šiemet IIa klasės gimnazistai kartu su fizikos mokytoja ir auklėtoja Giedre Kielaite lankėsi Šiaulių universiteto fizikos laboratorijoje. Laboratorijoje buvo suplanuotos šios veiklos: stiklo ir skysčio lūžio rodiklio nustatymas, plonų lęšių židinio nuotolio nustatymas, mikroskopo tyrimas ir šviesos dispersijos stikle tyrimas. Gimnazistai turėjo galimybę ne tik stebėti kaip atliekami darbai, bet ir pabūti studentais. Patys moksleiviai susiskirstę į grupes pasirinko, kokį darbą norės atlikti. Gavus darbų aprašus vienas iš grupės narių turėjo susipažinti su pasirinktu laboratoriniu darbu ir perteikti žinias kitiems savo grupės nariams. Kiekviena grupė dirbo su skirtais fizikiniais prietaisais, atliko skaičiavimus, nustatinėjo paklaidas, formulavo išvadas.

   Tokios pamokos už gimnazijos ribų ir pasirinkta šiuolaikinė darbo forma ugdo gimnazistų kritiškumą (kartu mokomąsi ir lyginama), teisingų žinių perdavimą vieni kitiems, moko analizuoti ir argumentuoti gautus rezultatus.  
Nuotraukos >>>

                                                                                                   Fizikos mokytoja Giedrė Kielaitė2015-05-01 Latvijos robotikos čempionatas

   Vienas iš didžiausių Latvijos robotikos čempionatų jau įvyko. Jame dalyvavome ir mes - „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio nariai (Mindaugas, Bernadeta, Nerijus ir mokytojas R.Gečas). Pirmą kartą dalyvaudami tokiame renginyje, nežinojome ko tikėtis. Važiavome pasisemti patirties, pamatyti kitų sukonstruotus robotus ir žinoma - išbandyti savo robotų pajėgumą. Dalyvavome linijos sekimo rungtyje. Svarbu dalyvauti, o ne nugalėti. Mums taip ir pavyko. Renginyje robotų konstravimo entuziastai rungėsi devyniose rungtyse (Lego sumo, iRobot sumo, mega sumo, linefollower, lego linefollower, folkrace, lego folkrace, mini sumo, mini sumo beginner). Apie 200 dalyvių į renginį atsivežė virš 180 robotų. Daug dėmesio sulaukė mini sumo rungtis, kurioje nugalėjo Donatas Srėbalius iš Gargždų. Mega sumo rungtyje triumfavo Klaipėdos univesiteto robotų kūrėjai.
    Diena praleista šiame renginyje atnešė daug naujų įdėjų. Jei nenustosime tobulėti, kada nors ir mes lipsime ant apdovanojimų pakylos.

Nuotraukos >>>
Video >>>2015-05-01 Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų turizmo varžybos

   Balandžio 30 d. Salduvės parke vyko Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų turizmo varžybos. Varžybose dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklų mergaičių ir berniukų komandos, kurių dalyviai startavo po du. Dalyviai varžėsi Sportinio ir Pėsčiųjų turizmo grupėse. Jie turėjo įveikti pakilimą, oro perkėlą, traversą, nusileidimą, mazgų rišimą, pelkės įveikimą, virvės markiravimą.
   Mūsų gimnazijos merginoms puikiai sekėsi. Jos laimėjo pirmąją vietą! Tai Agnė Stuopelytė (IIc), Deimantė  Gedvilaitė (IIa), Greta Koroliovaitė (IIIe) ir Aurelija Mačiulytė (IIIa). Mūsų gimnazijos merginų komanda įgijo teisę atstovauti Šiaulių miestą finaliniame festivalio varžybų etape.
    Sveikiname nugalėtojas ir linkime sėkmės!

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2015-04-29 Viešnagė Šiaulių municipalinėje aplinkos tyrimų laboratorijoje

    Šiltą pavasario dieną „Saulėtekio“ gimnazijos I-II klasių mokiniai, pasirinkę biomedicinos sritį, lydimi chemijos mokytojos Danguolės Norkuvienės, lankėsi Šiaulių municipalinėje aplinkos tyrimų laboratorijoje (ši įstaiga įkurta 1992 m.). Gimnazistai susipažino su laboratorijos veikla, sužinojo, jog būtent čia yra tiriamas triukšmas mieste, oro užterštumas ir vandens būklė. Biomedicinos grupės atstovai, gyvenantys nuosavuose namuose, atsinešė vandens mėginių iš savo kiemo šulinių, mokiniai galėjo ištirti, koks kiekis nitratų yra susikaupęs jų vandens mėginiuose (nitratų koncentracijos norma - 50 mg/l ). Štai kokie rezultatai: pirmame mėginyje rastas nitratų kiekis - 9 mg/l, antrame - 42 mg/l (didžiausia koncentracija iš visų, mūsų tirtų, mėginių), trečiame - 5 mg/l, ketvirtame - 30 mg/l, na o kituose mėginiuose nitratų kiekis – 0 mg/l. Gimnazistai liko patenkinti šia paskaita ir tiriamaisiais darbais.

     Jeigu Jūs norite daugiau sužinoti apie šią laboratoriją, visą informaciją rasite internetinėje svetainėje - http://www.matl.lt/index.php?ID=0 

Nuotraukos >>>

IIa klasės gimnazistė Teodora Plepytė2015-04-28 „Vieversėlio“ skrydis Kurtuvėnų miškais

    Saulėtą šeštadienio rytą folkloro ansamblio „Vieversėlis“ nariai bei Manto ir Mindaugo Kazakevičių tėveliai pulkeliu patraukėme Kurtuvėnų regioninio parko pusėn. Pirmoji užduotis buvo įkopti į legendomis apipintą, milžino Anculio supiltą Girnikų piliakalnį. Apžvelgę nuostabias Šiaulių apylinkes keliavome prie Kurtuvėnų svirno. Nuo čia mūsų kelionė regioninio parko miškais truko aštuonias valandas. Aplankėme Rimo kalnelį, akmenį su „Dievo pėdomis", Ešerinės ozą bei ežerą, atsiradusį ištirpus po ledyno nuosėdomis palaidotam ledkalniui, termokarstinės kilmės Lestoniškio ežerą, Jautmalkės gamtos centrą, Vainagių piliakalnį. Trumpai pailsėti stabtelėjome Jautmalkės kaimo sodyboje. Ten žaidėme senovinius lietuvių liaudies žaidimus: „Perkūnas šaudo“ ir „Kerėplaitis“. Apie pastarąjį prisiminimais dalijosi brolių Manto ir Mindaugo tėtis, sakydamas, kad šį žaidimą vaikystėje žaisdavę jo tėvai. Po ilgo žygio gaivino tik stebuklingi ledai.

Nuotraukos >>>

                                              Folkloro ansamblio vadovas Arūnas Stankus2015-04-28 Išvyka į Baltriškes

    Balandžio 10-13 dienomis II b klasės mokiniai vyko į tris dienas vykusią trumpą, tačiau labai smagią stovyklą esančią Baltriškių kaime (Zarasų raj.), Tiberiados vienuolyne. Stovykloje mokiniai turėjo galimybę pamatyti vienuolių gyvenimą iš arčiau, kartu su broliais dirbti įvairius darbus bei išklausyti gyvenimui pravarčių pamokymų, dalyvauti Šv. Mišių aukoje. „Nei viena diena nenuėjo veltui, džiaugiamės turiningai praleidę laiką. Žinome, jog tikrai čia dar sugrįšime!“ - įspūdžiais dalinasi „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai. Kviečiame kitą kartą prisijungti prie mūsų!

 

Sulamita Mileškaitė, Greta Urbietytė II b klasės mokinės2015-04-27 „Įdomieji chemijos bandymai“

    Balandžio 21 dieną gimnazijoje vyko renginys „Įdomieji chemijos bandymai“. Bandymus demonstravo biomedicinos srities mokiniai, vadovaujami chemijos mokytojos Danguolės Norkuvienės. Ir kokių tik bandymų nebuvo! Mokiniai parodė, kaip išgauti spalvas, pagaminti „pyragą“, išpūsti balioną be oro, pagaminti „pieną“ ir „netikrą kraują“  ir kt. Laimonas Barbaravičius parodė, kaip išpūsti balioną naudojant sodą ir acto rūgštį: į butelį atsargiai įpylė acto rūgšties, o į balioną įdėjo tris šaukštelius sodos. Abi medžiagas sujungė. Bandymo metu išsiskyrė dujos, kurios išpūtė balioną. Gimnazistė Teodora atliko bandymą keistoku pavadinimu - „Drambliuko dantų pasta“, kuriame naudojo tris medžiagas: indų ploviklį, kalio jodidą ir vandenilio peroksidą. Jas sujungus įvyko audringa reakcija, išsiskyrė dujos. Gimnazistė Auksė į tris tirpalus įpylė indikatorių, tirpalai nusidažė avietine, raudona, geltona spalvomis. Įspūdingiausias chemijos eksperimentas buvo „pyrago“ gavimas, kurį atliko Mindaugas Mikalauskas. Jis į stiklinę įdėjo cukraus pudros ir atsargiai užpylė koncentruotos sieros rūgšties. Įvyko audringa reakcija, iš stiklinės išsiveržė tamsios spalvos medžiaga, kuri priminė šokoladinį pyragą. Įdomieji chemijos bandymai visiems labai patiko ir mes pažadame, kad juos demonstruosime ir ateityje, nes chemija - ne tik teorinės tiesos, bet tyrinėjimai ir atradimai.

    „Mokykis chemijos - ir tavo gyvenimas bus spalvingas, turtingas, įdomus” - taip teigė gimnazistai.
Nuotraukos >>>

                                                                             Gimnazistai ir chemijos mokytoja

 2015-04-24 „Antikos sporto“ žaidynės

    Balandžio 21 dieną mūsų gimnazijos sporto salėje vyko „Antikos sporto“ žaidynės, kurių tikslas – populiarinti olimpinį  sąjūdį, ugdyti domėjimąsi sportu. Jose dalyvavo Gegužių, Rasos ir Gytarių septintų-aštuntų klasių komandos. Žaidynės prasidėjo dalyvių paradu, olimpinės vėliavos ir deglo įnešimu, dalyvių ir teisėjų priesaikomis. Mergaitės ir berniukai rungtyniavo keturiose rungtyse. Rungtyje „Per kupstus, per pelkę“ nugalėjo Ugnė Gudauskytė (Gytarių progimnazija) ir Edas Romanovas (Gytarių progimnazija). Rungtyje „Mesk toliau, mesk tiksliau“ geriausiai sekėsi Karolinai Rudzinskaitei (Rasos progimnazija) ir Aivarui Šidlauskui (Gegužių progimnazija). Krepšinio estafetę laimėjo Gegužių  progimnazijos komanda. Virvės traukime nugalėjo Gytarių  progimnazijos komanda.
Nuotraukos >>>

     Rungčių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti šių žaidynių diplomais.

 

Kūno kultūros mokytoja Genovaitė Lašukienė2015-04-24 Susitikimas su svečiais iš Kauno technologijų universiteto

    Balandžio 22 d. „Saulėtekio“ gimnazijoje lankėsi Kauno technologijų universiteto atstovai. Mūsų gimnazijos mokiniams jie vedė paskaitas-diskusijas „Studijas rinkis atsakingai!“ (lektorius Marius Šumanas) ir „Kaip parduoti ledus eskimams? Google, Facebook atvejai“ (Ekonomikos ir vadybos fakulteto Marketingo katedros lektorė Indrė Jucaitytė). Taip pat svečiai supažindino su svarbiausiais studijų organizavimo principais, vertinimo sistema, papildomų studijų galimybėmis, siūloma akademine pagalba, buvo galima užduoti klausimus, kurie padėtų apsispręsti dėl būsimų studijų. Šis universitetas daro didelį poveikį Lietuvos raidai. Pasak lektorių, vienintelis Lietuvos šansas ateityje - technologijos ir inovacijos.

 

 

                                                                              Mokytoja Diana Kniežaitė2015-04-24 Sausio - kovo mėnesių „Saulėtekio“ žinios


2015-04-22 Tarpmokyklinis konkursas „Moku, žinau, galiu“

   Š. m. balandžio 15 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs tarpmokyklinis žinių konkursas „Moku, žinau, galiu“. Jame dalyvavo 7-8 klasių mokinių komandos iš Šiaulių Gegužių, Gytarių, Ragainės, Medelyno progimnazijų bei Sporto mokyklos.

   Lietuvos ekologija vis labiau veržiasi į kasdieninį mokinių gyvenimą. Tai yra universalus ir integralus mokslas, susijęs su daugeliu mokomųjų dalykų, todėl tikslingai pasirinkta tarpdalykinio konkurso tema – ekologija.

    Konkursas prasidėjo išradingais ir nuotaikingais komandų prisistatymais. Mokiniai konkurse atliko 9 skirtingų mokomųjų dalykų (chemija, istorija, biologija, ekonomika, geografija, fizika, matematika, informacinės technologijos, anglų kalba) video užduotis, kurių tematika – ekologija. Atlikę užduotį ir pateikę atsakymus vertinimo komisijai, dalyviai galėjo iš karto pamatyti ir išgirsti teisingus video-atsakymus. Šių metų konkurso naujovė – užduotis komandos kapitonui, kuri ne tik pareikalavo didelės atsakomybės prieš komandą, bet ir suteikė galimybę komandai pelnyti papildomą tašką. Pasibaigus konkurso užduotims, komisijai reikėjo suskaičiuoti taškus ir skirti prizines vietas. Tuo metu mokiniai žiūrėjo informacinius filmukus apie saugius maisto produktus, aplinkos taršą, mokėsi rūšiuoti šiukšles. Komisijos pirmininkė paskelbė I-III vietų laimėtojus. Visos konkurse dalyvavusios komandos apdovanotos puikiais prizais – apsilankymo boulinge kuponais.

   Aplinkosauginis ugdymas – tai procesas, kurio metu formuojamos ekologinės nuostatos, žinių ir įgūdžių visuma. Tarpdalykinio konkurso „Moku, žinau, galiu” tikslas – ugdyti kritiškai mąstantį žmogų, kuris gebėtų pažinti artimiausią aplinką, atsakingai darytų sprendimus, savarankiškai veiktų. Integruota veikla garantuoja platesnį mokinių dalykinių ir bendramokslinių kompetencijų ugdymą.
Nuotraukos >>>

 

 

Kristina Urbonienė, anglų k. mokytoja

Danguolė Vaičekauskienė, biologijos mokytoja

 

 2015-04-21 15-oji Jaunųjų tyrėjų tarptautinė mokslinė konferencija

  Balandžio 17 d. Ia klasės mokinės Justė Bertašiūtė ir Erika Židonytė dalyvavo 15 - oje Jaunųjų tyrėjų tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Ekonomikos ir vadybos aktualijos“. Merginos turėjo galimybę išgirsti triskart Dakaro ralio dalyvio, lenktynininko Benedikto Vanago gyvenimo sėkmės istoriją, pateikti jam klausimų. Sužinojo, ką reiškia būti jungtinės studijų programos studentu. Vyko studijų programų pristatymas - studijų mugė.  Kompetetingi dėstytojai ir studentai pristatė studijų programas.

   Antroje dalyje darbas vyko sekcijoje „Etika ir korupcijos prevencija“. Mokinės pristatė tyrimą  „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos II – III klasių mokinių apklausos apie korupcijos suvokimą ir antikorupcinį švietimą analizė“. Darbą puikiai įvertino grupės moderatorės: lekt. dokt. Rita Toleikienė ir STT Šiaulių valdybos korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Šikšnienė.

   Norime padėkoti už pagalbą ruošiant šį pranešimą ŠU studentėms, kurios šiuo metu atlieka praktiką mūsų gimnazijoje.
Nuotraukos >>>

 

                                                                                                                          Etikos mokytoja Irma Žemaitienė2015-04-21 Išvyka į AB „TEO LT“

   Balandžio 16 d. Ia klasės mokiniai lankėsi AB „TEO LT“. IT Pagalbos padalinio vadovas Tomas Šeputis akcentavo, kad tai viena iš didžiausių integruotų telekomunikacijos, informacinių technologijų ir televizijos paslaugų bendrovė Lietuvoje. Supažindino mokinius su įmonės veikla, čia dirbančių žmonių profesijomis. Susitikime dalyvavo ir Šiaulių universiteto informatikos, matematikos ir e. studijų instituto kompiuterių sistemų katedros vedėjas doc. dr. Egidijus Paliulis, kuris supažindino mokinius su informacinių technologijų svarba ir galimybėmis, atsakė į pateiktus klausimus, pasiūlė atvykti į ŠU ir plačiau susipažinti su studijų programomis.

                                                                                                    Ia klasės auklėtoja Irma Žemaitienė2015-04-14 Kraujo donorystės akcija: „TU GALI IŠGELBĖTI TRIS GYVYBES!“

   2015 m. balandžio 14 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko kraujo donorystės akcija: „TU GALI IŠGELBĖTI TRIS GYVYBES!“. Įveikę baimę ir parodę pilietiškumą, neatlyginamai kraujo paaukojo net 33 asmenys! Akcijos metu visi atėjusieji išsityrė kraują, sužinojo kraujo grupę, faktorių, hemoglobino kiekį kraujyje. Norinčiųjų buvo ir daugiau, tačiau jie dėl žemo kraujospūdžio, mažo svorio ar neseniai įvertų auskarų negalėjo tapti donorais.

   GERA DARYTI GERA! AČIŪ VISIEMS!

Nuotraukos >>>

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Leonora Mikuckienė 

 2015-04-14 Sėkmė teisinių žinių konkurse „Temidė“

    2015 m. balandžio 14 dieną LTD Šiaulių skyriaus atstovė advokatė Eglė Gecevičė dalyvavo Šiaulių vyriausiojo policijos komisariato organizuojamame teisinių žinių konkurse  „Temidė", kaip vertinimo komisijos narė. Tikslas – skatinti mokinių pilietiškumą, ugdyti jų teisinį sąmoningumą, bendravimo kultūrą bei išaiškinti geriausiai teisines žinias išmanančią Šiaulių apskrities mokinių komandą.
Dėl geriausiųjų vardo šiais metais konkurse varžėsi šešios apskrities mokinių komandos: Joniškio „Aušros“ gimnazijos ir Joniškio žemės ūkio mokyklos jungtinė komanda „Teisingumo kumštis“, Pakruojo Linkuvos gimnazijos komanda „Detektyvės“, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos komanda „Pagaminta Lietuvoje“, Raseinių rajono Nemakščių M. Mažvydo gimnazijos komanda „Teisės link“, Šiaulių rajono Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos komanda „Klig“ ir Šiaulių miesto „Saulėtekio“ gimnazijos komanda „Brigada 2G2LB“.
     Konkurso dalyviams teko įveikti tris užduotis – pristatyti savo komandą, spręsti protų mūšio užduotis bei parengti komandos atsisveikinimą. Nuo pat pirmos užduoties atlikimo į priekį įsiveržė Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos komanda „Brigada 2G2LB“. Vertinimo komisija aukščiausiais balais įvertino šios komandos prisistatymą ir atsisveikinimą, jiems geriausiai sekėsi spręsti ir protų mūšio užduotis, tad jie pripažinti konkurso nugalėtojais. Antroji vieta atiteko Radviliškio Lizdeikos gimnazijos komandai „Pagaminta Lietuvoje“, tik vienu balu nuo antrosios vietos laimėtojos atsiliko ir trečią vietą užėmė – Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos komanda „Detektyvės“.
     Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės atstovaujant Šiaulių apskritį baigiamajame konkurso etape, vyksiančiame balandžio 24 dieną Panevėžyje.2015-04-13 EDUKACINĖ PROGRAMA „ALIEJŲ DEGUSTAVIMAS IR KREMŲ GAMYBA“

    Balandžio 8 d. I-III klasių gimnazistai viešėjo vaistinėje „Valerijonas“. Mūsų viešnagės tikslas - susipažinti su natūralia kosmetika gaminama šioje vaistinėje ir sužinoti, kaip gaminami ekologiški kremai. Pirmoje programos dalyje vaistininkė mums papasakojo, kokius aliejus naudoja gaminant kremus. Jų buvo net aštuonios rūšys (alyvuogių, migdolų, saulėgrąžų, sezamo, argano, kokoso, nakvišų, erškėtuogių). Po to mums teko kiekvieno jų paragauti ir įvertinti skonį. Labiausiai patiko moliūgų aliejus - jis sodrios žalios spalvos ir malonaus skonio. Vaistininkė papasakojo, kur naudojamas kiekvienas aliejus. Sužinojome, kad argano aliejus tinka nuo odos ir plaukų išsausėjimo, nakvišų aliejus gali padėti įveikti odos niežėjimą, migdolų aliejus tinka jautriai, alergiškai, sausai odai ir t. t.

    Antrojoje programos dalyje, stebėjome kaip gaminamas kremas. Į kremo sudėtį įeina trys komponentai: kokoso sviestas, emulsiklis ir aliejus. Po to kibome į darbą ir su vaistininko pagalba pagaminome „savo“ kremą. Laikas prabėgo labai greitai, sužinoję daug naudingos informacijos apie ekologiškus aliejus ir išmokę pasigaminti kremą, patenkinti grįžome į namus.
Nuotraukos >>>

 

  Gimnazistai ir chemijos mokytoja2015-04-13 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai karjeros kompetencijas tobulino UAB „Salda“

    Šiandien kiekvienam žmogui labai svarbu surasti savo pašaukimą ir suvokti, kad informacija nuolatos kinta, o profesijos pasirinkimas gali būti svarbiausias gyvenime priimtas sprendimas. Mokiniai, kurie šiandien mokosi mokykloje, turės dirbti ne šiandienos, o rytojaus darbo pasaulyje, todėl pagrindinis mokyklos uždavinys - padėti jaunimui sąmoningai rinktis jiems tinkamas švietimo ir užimtumo galimybes, sudaryti sąlygas įgyti karjeros kompetencijų, aktyviai kurti savo karjerą.

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai turėjo galimybę savo karjeros kompetencijas ugdyti UAB „Salda“. Ši įmonė – vėdinimo įrangos gamintojų lyderė Pabaltijyje, turinti didesnę nei 20 metų darbo patirtį. Daugiau nei į 30 šalių įmonė eksportuoja platų vėdinimo įrangos asortimentą, skirtą didelėms pramonės įmonėms ir gamybinėms patalpoms, biurams, kavinėms, viešbučiams, taip pat individualiems namams. UAB „Salda“ gimnazistai praleido tris dienas po keturias valandas. Pirmąją dieną susipažino su įmonės struktūra, padalinių darbo specifika, bendravo su pardavimų, marketingo, technologijų, personalo skyrių vadovais. Kitomis dienomis analizavo dokumentus, dalyvavo darbuotojų susirinkimuose, kartu su skyrių  vadovais dirbo kasdieninį darbą (vyko šešėliavimas).

    Toks bendradarbiavimas naudingas tiek mokiniams, tiek įmonei. Gimnazistai stiprina motyvaciją domėtis įvairiomis specialybėmis, įgyja daugiau supratimo apie verslą, įmonės darbą, pakeičiama ugdymo(si) aplinka, stebėdami darbuotoją, jie gali pasitikrinti ar jiems būtų įdomu dirbti tokį darbą. Jaunuoliai savo akimis pamato, kokių savybių reikia, norint pasiekti rezultatų, gauna profesionalų atsakymus į iškilusius klausimus. Įmonei ši patirtis naudinga dėl to, jog stiprina ryšį su visuomene, kuria palankų įvaizdį.

    Tik kryptingai pasirinkęs (informuotas, motyvuotas, jaučiantis atsakomybę už savo mokymąsi bei pasirinkimus) mokinys aktyviai, tikslingai ir sistemingai mokosi, didina savo atsakomybę, rečiau keičia mokymosi/studijų kryptis – mažesnės jo, jo tėvų ir valstybės išlaidos.

 

                                                                                                    IIa klasės auklėtoja Giedrė Kielaitė2015-04-13 Oranžinės Kengūros diplomas!
2015 metais vasario 4 d. vyko Gamtos Kengūra 2015. Oranžinės Kengūros diplomą laimėjo I a klasės mokinys Aurimas Vaitiekus (chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė, biologijos mokytoja Danguolė Vaičekauskienė, fizikos mokytoja Reda Petrilionienė). Sveikiname!


2015-04-13 Ugdymo karjerai centras informuoja

     Šiaulių universitetas vėl kviečia stebėti nuotolinių pamokų tiesiogines transliacijas. Nuo balandžio 13 d. kiekvieną savaitės pirmadienį žiūrėkite lietuvių kalbos dalyko, o kiekvieną savaitės antradienį – matematikos (informatikos) dalyko pamokas visad tuo pačiu laiku – 9.50 val. Junkitės nurodytą dieną 9.50 val. interneto adresu http://distance.su.lt/tv/ . Nesant galimybės pažiūrėti tiesioginių transliacijų, galima tai padaryti bet kada sau patogiu laiku – pamokų įrašai skelbiami universiteto e. talpykloje ir  Youtube kanale.

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2015-04-12 Įspūdingos pavasario atostogos - kelionė į Vokietiją!

    Mums, „Saulėtekio“ gimnazijos ir Gegužių progimnazijos mokiniams, pavasario atostogos prasidėjo linksma kelione į Vokietiją. Visą dieną keliavome autobusu, tačiau nenuobodžiavome: grožėjomės Lenkija, žaidėme žaidimus bei atlikdami kūrybišką užduotį susipažinome vieni su kitais. Antrąją dieną sveikinome Vokietiją! Atvykome į Serengeti parką, kuris paliko mums be galo gerus ir šiltus įspūdžius. Juk ne kasdien pabūsi laukinėje gamtoje, pamatysi jos gyventojus: baltųjų tigrų ir liūtų šeimynas, kelią užtveriantį begemotą ar ilgakaklių žirafų pulką, susipažinsi su išdykusiomis beždžionėmis, kurios  atiminėja sausainius bei Afrikos džiunglėmis pralėksi džipu.

   Kitą dieną atvykome į visų labai lauktą Heide parką. Nepabūgome keistai permainingo oro ir išbandėme visas ekstremalias karuseles. Aplankėme cirką, plaukiojome pasakų bei kalnų upėmis.

    Ši kelionė mums paliko pačius geriausius ir šilčiausius prisiminimus.  Ačiū drauge su mumis keliavusiems mokytojams bei kelionių agentūrai „Jūsų ir Mūsų sėkmė“. Tikimės, kad tokios kelionės taps mūsų gimnazijos tradicija. Juk keliauti šaunu!!!
Nuotraukos >>>

 

IIa klasės gimnazistės Benita ir Karolina2015-04-07 Tinklinio turnyras Kuršėnuose

    Kovo 24 dieną Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko merginų ir vaikinų komandų tinklinio turnyras, kuriame dalyvavo Šiaulių „Saulėtekio“ ir Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijų merginų ir vaikinų komandos. Šis turnyras, kurį organizuoja bendradarbiaujantys abiejų gimnazijų kūno kultūros mokytojai, vyksta jau treti metai. Pernai šis turnyras vyko mūsų gimnazijoje. Vadovaujantis turnyro nuostatais, buvo žaidžiama iki dviejų laimėtų setų.
    Nugalėtojais tapo „Saulėtekio“ gimnazijos vaikinai: Tadas Jocas IIIb, Benas Romutis IIId, Tautvydas Drizga IId,  Justinas Valančius IIIb, Gytis Andžius IIIb, Eligijus Šalkauskas IIa, Egidijus Bilevičius IIb. Komandos treneris Jonas Klapatauskis.

   Mūsų gimnazijos merginos šiais metais liko antros:  Samanta Andrijauskaitė IVd,  Samanta Kriptavičiūtė IVb, Marina Charaim IVe, Ieva Kudžmaitė IVb, Fausta Stonytė IVa, Berta Šinkūnaitė IVb, Vitalija Andriūnaitė IIIb, Dainora Pranskutė IVa. Komandos trenerė Genovaitė Lašukienė.

  Lauryno Ivinskio gimnazijos merginų I- oji komanda užėmė pirmąją vietą, II-oji - trečiąją, o vaikinai, kaip ir pernai, liko antri. Komandos buvo apdovanotos  diplomais. Kitais metais ketvirtasis turnyras vyks mūsų gimnazijoje.
Nuotraukos >>>

 

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis2015-04-02 Gimnazija paminėjo Žemės dieną

    Kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis. Tai tarsi mūsų planetos gimtadienis. Žemės dieną mes paminėjome ir gimnazijoje:

  • akcijos metu rinkome senus, naudotus, sugadintus  skėčius, kurie siuvėjų rankose taps pirkinių krepšeliais;
  • stebėjome Saulės užtemimą, kuris Lietuvoje labai retai matomas. (Nuotraukos https://www.facebook.com/Sauletekis);
  • dalyvavome Žemės dienos eisenoje, kuri kasmet vyksta Šiaulių mieste. Simboliškai apkabinome rankomis Žemę;
  • pirmokai parodė savo žinias, ką išmano apie Lietuvos gamtą. Komandos turėjo atsakyti į 20 klausimų. I-ą  vietą laimėjo Ia klasės komanda, II-ą  vietą- Ib ir III-ą vietą užėmė Ic klasių komandos. Sveikiname ir linkime saugoti ir mylėti gamtą!

    Pasaulio bendruomenė skatinama tapti žaliąja karta ir prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Nuotraukos>>>

Geografijos mokytoja A. Titenienė ir fizikos mokytoja R. Petrilionienė2015-04-01 Jaunųjų tyrėjų mokymai Vilniuje kovo 25-27 d.

    Šių metų kovo 25-27 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre I-III klasių gimnazistų grupė antrą kartą dalyvavo praktiniuose mokymuose stacionarioje mokslinėje laboratorijoje.

     Mokiniai, vasario mėnesį susipažinę su keturiomis mokslo sritimis - nanotechnologijomis, mikrobiologija, biochemija ir biofizika, kovo mėnesį turėjo įgyvendinti pasirinktos srities mokslinius eksperimentus.

    Mikrobiologijos srityje (darbų kuratorius Povilas Kavaliauskas) atlikti 3 tyrimai. Tyrimą „Mielių produkcinė nauda“ atliko Aurimas Vaitiekus ir Neda Baradinskaitė. Jo metu skirtingų temperatūrų veiktose terpėse augintos mielės, kurios skaidė gliukozę, fruktozę ir krakmolą. Gautos medžiagos tirtos reagentais, registruota, kurių suskaidytų medžiagų buvo daugiau ar mažiau. „Mikrobų pernešimas“ - tai turbūt labiausiai visus sudominęs tyrimas. Neįprastas jis buvo tuo, kad jo atlikimui reikėjo skrosti du, insektariume augintus, tyrimui užmigdytus tarakonus. Jų virškinimo trakte  buvo rasta e.Coli ir Salmonella bakterijų (tyrimą atliko Iveta Časonytė). Ugnė Špokauskaitė, naudodama skirtingas dezinfekuojančias priemones, atliko delnų tepinėlių tyrimą.

plačiau >>>


2015-04-01 KREPŠINIO 3X3 TURNYRAS I-II KLASIŲ VAIKINAMS

  

Prieš atostogas gimnazijos sporto salėje vyko krepšinio 3x3 turnyras, kuriame dalyvavo visi norintys I-II klasių vaikinai. Norą dalyvauti pareiškė aštuonios komandos, kurios burtų keliu buvo suskirstytos į du pogrupius:

„A“ pogrupis – IC, IIA–pirmoji, IIA–antroji ir IIC klasių komandos.

„B“ pogrupis – IB, IIB, IA ir IID klasių komandos.

    Varžybos vyko vieno rato sistema „A“ ir „B“ pogrupiuose. Į pusfinalį pateko po dvi pirmąsias vietas savo pogrupiuose užėmusios komandos. Taigi, pirmame pusfinalyje susitiko IIC–IA, rezultatas 5:0 IIC klasės komandos naudai, antrame IB–IIA pirmoji, komandų rezultatas 5:9 IIA–pirmosios komandos naudai. Komandos nugalėtojos įgijo teisę dalyvauti varžybose dėl pirmos vietos, pralaimėjusios - dėl trečios vietos.

    Taigi, trečioji vieta be kovos atiteko IA klasės komandai: Rokui Šinkūnui, Vyteniui Veitui, Vyteniui Jokubauskui ir Matui Gabalui. Gaila, kad stipria laikyta IB klasės komanda nesugebėjo išeiti kovoti mažajame finale.

   Pirmąją vietą iškovojo IIC klasės komanda (Lukas Kirna, Mantas Misevičius, Gediminas Abdikaševas) finale rezultatu 5:4 nugalėjusi IIA–pirmąją komandą (Edgaras Lopatovas, Lukas Žymantas, Airidas Dikšas, Ernestas Simelis).

     Nugalėtojai buvo apdovanoti taure ir pirmojo laipsnio diplomais, prizininkai - atitinkamo laipsnio diplomais.

 

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis2015-04-01 Bėgimas „RunwayRun 2015“.
Kovo 28 d. Lietuvos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, Šiauliuose, organizuojamas jau tradiciniu tapęs vienintelis bėgimas kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2015“. Bėgimas skirtas 25-osioms Lietuvos nepriklausomybės ir 11-osioms įstojimo į NATO metinėms pažymėti.

    Atsarginiu pakilimo taku kartu bėgo Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų kariai, NATO šalių ambasadų darbuotojai, Lietuvai draugiškų  Karinių oro pajėgų atstovai, šiuo metu Baltijos šalių oro erdvę saugantys Italijos bei Lenkijos Karinių oro pajėgų kariai, Lietuvoje dislokuoti JAV kariai, visi KAS sistemos kariai ir civiliai tarnautojai, bėgimo mėgėjų asociacijos bei visi norintys sudalyvauti šiame renginyje.

 
plačiau >>>


2015-03-31 Abiturientė Gintarė Jonuškytė – Šiaulių miesto mokinių ekspromtinės kalbos konkurso laureatė!

   Jau daugelį metų miesto III-IV klasių mokinius į ekspromtinės kalbos konkursą kviečia Didždvario gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos. Konkursu siekiama skatinti mokinių gebėjimą taisyklinga kalba reikšti mintis žodžiu ir samprotauti pagal suformuluotą temą remiantis pateiktų meno rūšių idėjomis, išsakyti savo mintis, pagrįsti požiūrį, paremtą socialine, kultūrine patirtimi.

    Šiemet konkursas vyko kovo 18 d. Mokiniai turėjo lyginti A. Vaičiulaičio romaną „Valentina“ ir juo remiantis sukurtą filmą. Labai džiaugiamės, kad mūsų abiturientė Gintarė Jonuškytė (mokytoja Jūratė Montvidienė) puikiai susitvarkė su užduotimi ir laimėjo II vietą!

 

                                                                                                     Lietuvių kalbos mokytojai2015-03-27 Pilietiškumo popietė, skirta Ukrainai nepaliko abejingų

    2015 m. kovo 25 d. 14.00 val. gimnazijos aktų salėje „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai ir miesto gimnazistai buvo pakviesti į pilietiškumo popietę „Esame vieno kraujo", skirtą palaikyti Ukrainą kovoje dėl savo laisvės. Popietės pradžioje skambėjo karo dainos, kurias dainavo Gabija iš Gegužių progimnazijos bei „Saulėtekio“ gimnazijos folkloro ansamblis „Vieversėlis“. IIIa klasės gimnazistė Veronika ir Lina pristatė pranešimą apie Ukrainos valstybingumo simbolius bei tradicijas.
Popietės dalyviai iš pirmų lūpų išgirdo apie Ukrainą - pabėgėlė iš Donecko pasakojo savo gyvenimo istoriją ir ragino mokinius branginti savo tėvynę, gimtąjį miestą bei saugoti laisvę. Savanoris iš Naujosios Akmenės mokiniams suteikė informacijos apie teikiamą paramą Ukrainos gyventojams, kariams. KASP (Krašto apsaugos savanorių pajėgos) atstovai priminė, jog Šiauliuose paramą Ukrainai padeda rinkti KASP Prisikėlimo apygardos 6 – oji savanorių rinktinė. Popietės vedėjas Šiaulių miesto skautų tunto atstovas Sergejus Staponkus mokinius pakvietė pažiūrėti fotografijų ekspozicijos „Doneckas nuotraukose“, kuri keliaus į kitas įstaigas ir žmonėms primins apie skaudžius karo įvykius Ukrainoje. Ši popietė dar kartą priminė, jog esame vieno kraujo, nesvarbu, kokioje šalyje gyvename.
Nuotraukos >>>

Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Violeta Butkienė2015-03-25 Paskaita „Istorija ir informacinis karas- ką turėtų žinoti kiekvienas pilietis? “

,,Mes randame gyvenime tai, ką patys jam suteikiame“

                                                                                                                                                R.V. Emersonas

 

    Kovo 20 d. popietę „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai dalyvavo VU dėstytojo V.Volungevičiaus ir studentės L.Lesauskaitės organizuotoje paskaitoje  „Istorija ir informacinis karas - ką turėtų žinoti kiekvienas pilietis? “. Jos metu sužinojome, kad ne visos istorinės knygos pateikia mums tikrus įvykius, todėl reikia išmokti tinkamai atsirinkti literatūrą. Taip pat buvo plačiai nagrinėjama ir apžvelgta mūsų kaimynų, lenkų, pozicija, iškeltas klausimas ar ši valstybė Lietuvai yra priešiška, ar kaip tik sąjungininkė bei pagalbininkė. Trumpai, bet aiškiai buvo aptartas Lietuvos aukso amžius, dar kitaip vadinamas pagonybe. Ši paskaita buvo naudinga, turėjome galimybę į istorijos įvykius pažiūrėti kitu kampu. Supratome, kad kiekviena valstybė turi savo praeitį, kurios negalime pakeisti, tačiau egzistuoja ir ateitis, kurią galime kurti šviesesnę ir geresnę visi drauge.

                                                                   III a kl. mokinė Jonaitytė Lina2015-03-24 Paskaita „Žalingi įpročiai – pinklės jaunimui“

    Kovo 24 d. „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko paskaita „Žalingi įpročiai – pinklės jaunimui“. Paskaitą vedė PPT psichologė Irena Česnulaitienė. Psichoaktyvi medžiaga – tai bet kokia medžiaga, kurią vartoja žmonės, kad pakeistų savo elgesį, mąstymą ar emocinę būseną. Psichoaktyvioms medžiagos priklauso ne tik narkotikai, bet ir alkoholis bei tabakas. Psichologės teigimu, paaugliui pradėjus vartoti narkotikus, labai greitai susiformuoja psichinė priklausomybė. Ji pasireiškia tuo, kad paauglys vėl ir vėl nori pajusti tą psichinę būseną, kurią jautė apsvaigęs nuo narkotikų. Būtina turėti kuo daugiau informacijos apie svaiginimosi būdus, kurie sparčiai plinta jaunimo tarpe. Didžioji dauguma gimnazistų net nepagalvoja, jog vieną dieną ir jiems gali būti pasiūlyta narkotikų. Po paskaitos peržiūrėti trumpi filmai apie tai, kaip atrodo žmogus pavartojęs narkotikų. Ačiū psichologei  Irenai už informatyvią ir įdomią paskaitą.
Nuotraukos >>>

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Leonora Mikuckienė2015-03-14 MAX štangos spaudimo varžybos

     2015 kovo 10 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko kasmetinės MAX štangos spaudimo varžybos. MAX rungtyje dalyviai varžėsi, kas paspaus didesnį svorį vieną kartą ir pasieks didžiausią Vilkso koeficientą. Šiemet į varžybas pasikvietėme Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos vaikinų komandą. Svečiai buvo stipresni, tad kitais metais sieksime revanšo ir kviesime kitas Šiaulių miesto gimnazijas prisijunkti prie mūsų! Visiems varžybų dalyviams linkime siekti dar aukštesnių rezultatų kitose varžybos.
Nuotraukos >>>

Kūno kultūros mokytojas Robertas Baranauskas2015-03-02 "Saulėtekio" gimnazijoje Gegužių progimnazijos mokinių darbų paroda

     „Saulėtekio“  gimnazijoje galime pasidžiaugti eksponuojamais Gegužių progimnazijos 6a ir 6c klasių mokinių darbais. Šeštokai su savo mokytojomis (dailės mokytoja Vita Žabarauskaite ir vokiečių kalbos mokytoja Lina Šidlauskiene) vykdė mokyklinį tarpdalykinį projektą „„Simbolis ir kalba. Vokiečių ir anglų kalbų panašumų beieškant“. Mokiniai šio projekto metu ne tik  ugdė estetinę nuovoką ir dailės raiškos gebėjimus, bet ir pagilino užsienio kalbų (anglų ir vokiečių) žinias. Galutinis projekto rezultatas – dailės ir vokiečių kalbos darbų pristatymas Gegužių progimnazijos bei „Saulėtekio“ gimnazijos  bendruomenėms.

Džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su Gegužių progimnazija ir tikimės dar ne kartą mūsų gimnazijos erdvėse pamatyti kaimyninės mokyklos moksleivių darbus.

Nuotraukos >>>

Vokiečių ir rusų kalbų mokytoja Lina Šidlauskienė


Balsavimas
Kokiu laiku turėtų prasidėti pamokos nuo 2015 m. rugsėjo 1 d.?

8.00
8.30
Man nesvarbu

Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

videoVardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Gertautas
Tautvydė
Ivona

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius