Lieporių g. 2, LT-78244, Šiauliai PAŠTAS INTRANETAS KONTAKTAI
  

Kita informacijaKita informacija

2016-10-21 Projektas „Skaitau – esu!“: ilgosios pertraukos su knyga

     Spalio 17-19 dienomis projektas „Skaitau-esu!” ir toliau tęsėsi mūsų gimnazijoje. Tris dienas per ilgąsias pertraukas rinkosi susidomėję mokiniai ir mokytojai, norintys pasiklausyti tekstų bei patys pasidalinti ištraukomis iš mėgstamų knygų. Buvo labai smagu išgirsti gimnazijos direktorės, įvairių dalykų mokytojų ir įvairių klasių mokinių skaitomų grožinių tekstų ištraukas. Jie aidėjo per visą mokyklą ir skatino skaityti, domėtis lietuvių bei kitų tautų kūriniais, puoselėti literatūrą.

    Skaičiau ir aš. Pasinaudojau puikia galimybe pasidalinti mėgstamu kūriniu su gimnazijos bendruomene. Džiaugiuosi ir šia projekto idėja: ji praskaidrino nuotaiką ir įkvėpė kurti bei skaityti grožinę literatūrą, nepamiršti gražiausių lietuviškų (ir ne tik) kūrinių. Skaitymų akimirkos>>>

IIa klasės mokinė Izabelė Perminaitė2016-10-20 Pabirę žodžiai

    Prasidėjo trečioji projekto „Skaitau – esu“ savaitė. Skaitymo bumas persikėlė į gimnaziją. Veiklos kasdien netrūksta. Spalio 18 d. gimnazijos skaitykloje įvyko draugiškos kryžiažodžio žaidimo „Pabirę žodžiai“ varžybos. Tarpusavyje rungėsi pirmokų ir antrokų bei trečiokų ir ketvirtokų komandos. Ne visiems vienodai klusniai raidės lipo į žodžius, bet gera nuotaika ir azartas viską atpirko. Nugalėjo draugiškumas. Beje, patiems mokiniams gimė mintis per laisvas pamokas žaisti šį žaidimą ir taip ne tik gerai praleisti laiką, bet ir tobulinti rašybą bei turtinti žodyną. Dabar jau žinome, ko dar trūksta mūsų skaitykloje... Na, o kol ši puiki idėja bus įgyvendinta, pajutę azarto skonį gimnazistai planuoja laiką, kada vėl galės susėsti prie žaidimo lentos. Mielai prašom!
Nuotraukos >>>

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė2016-10-20 EDUKACINĖ PROGRAMA - EKOLOGIŠKŲ ALIEJŲ DEGUSTACIJA IR KREMO GAMYBA

    Spalio 18 d. biomedicinos  srities mokiniai skubėjo į vieną iš seniausių vaistinių Šiaurės Lietuvoje -  „Valerijono“  vaistinę, kurioje susipažinome su ekologiškais aliejais ir kremo gaminimu. Mus pasitiko vaistinės vedėja Almyra Girdenienė. Iš pradžių vedėja papasakojo, kad vaistinė gyvuoja nuo 1870 metų. Vaistinės savininku buvo provizorius Freimanas, nuo 2013 metų gaminama ekologiška kosmetika.

   Vaistinėje veikia profesionalių gydytojų klinika, ekologiškų produktų krautuvėlė, sveiko maisto arbatinė, kurioje galima išmėginti tradicinės ir netradicinės vegetarinės mitybos virtuvę. Kosmetikos skyriuje galima įsigyti pripažintos visame pasaulyje specializuotos ir gydomosios, vaistinėje gaminamos kosmetikos.

plačiau >>>


2016-10-20 Projektas „Skaitau – esu!“

    Projektas „Skaitau – esu!“ įtraukia vis daugiau žmonių, knygų skaitymui gimnazijoje išnaudojamos visos erdvės. Tikybos mokytoja Nijolė Pankratovaitė kartu su pirmų klasių gimnazistais Šventąjį Raštą skaitė mokinių poilsio kampelyje. Jei jaukus kampelis, geras tekstas ir draugai šalia – tai skaityti daugkart maloniau.

 

 

Pirmokė2016-10-20 Projekto „Skaitau – esu!“ metu išmėgintas ir greitasis skaitymas

    Citius, altius, fortius – šis olimpinis šūkis „Greičiau, aukščiau, tvirčiau“ tinka ir projektui „Skaitau – esu!“. Mokiniai, norintys pasivaržyti tarpusavyje, kuris yra greitesnis, šią savaitę turėjo puikią galimybę. Lietuvių kalbos pamokose I, II klasių gimnazistai gavo tekstą ir per minutę laiko turėjo perskaityti kuo daugiau. Atrodo paprasta? Neapsirikite. Greitai skaitant „pabėga“ raidės, pinasi liežuvis. Su greitojo skaitymo sunkumais puikiai susitvarkė I, II klasių gimnazistai. Greičiausio skaitovo vardo nusipelnė Deimantas Murauskas, IIa klasės mokinys, jis per minutę perskaitė 218 žodžius. Nuo jo daug neatsiliko Kornelija Bružaitė (174 žodžiai), Ia klsės mokinė, ir 173 žodžius perskaitę antrokas Mantas Meškauskas bei pirmokas Salvinas Taukevičius. Sveikiname.

                                                                        Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2016-10-19 „Saulėtekio“ gimnazistai surengė Gegužių progimnazijoje „Vokiškų pokemonų medžioklę“

   „Saulėtekio“ gimnazija ir Gegužių progimnazija į respublikinį vokiečių kalbos projekto  „Ö kaip vokiškai?“ veiklų srautą įsiliejo bendru renginiu. Spalio 18 dieną Gegužių progimnazija ūžė - vyko „Vokiškų pokemonų medžioklė". Progimnazijoje buvo paslėpti gimnazistų sukurti „Pokemonai“.  Mokiniai  pertraukų metu jų  ieškojo, skaitė įvairiausius faktus apie Vokietiją, vokiškas frazes ir visi kartu kūrė stendą Vokiečių kalbos dienų proga. Informacinis stendas apie Vokietiją, jos kalbą, kultūrą - puikus bendro darbo rezultatas. Už savo triūsą mokinukai buvo apdovanoti iš projekto organizatorių gautomis dovanėlėmis, padėkos raštais. Nors per šį projektą gimnazistai ir pavargo, tačiau įgavo įvairiapusės patirties, naujų žinių, galėjo save išbandyti įvairioje veikloje. Gegužių progimnazijos mokiniai patyrė daug smagių akimirkų ieškodami, varžydamiesi, geriau pažino Vokietiją, jos kalbą. Džiaugiamės, kad mokiniai aktyviai įsitraukė į šį smagų  projektą „Ö kaip vokiškai?“. Dėkojame jiems už dalyvavimą. Iki kitų susitikimų !!! Nuotraukos>>>

Vokiečių kalbos mokytoja Lina Šidlauskienė2016-10-19 Netradicinė pamoka su rašytoja Ramute Sauliene

    Trečiadienį, spalio 19 d., mūsų gimnazijos skaitykloje vyko susitikimas su šiauliete rašytoja, dviejų knygų autore Ramute Sauliene. Ji ėmėsi vesti pamoką „Kūrybinis skaitymas“.

    Tam, kad įvyktų netradicinė pamoka, buvo reikalingi dalyviai. Šįkart jais tapo mūsų trečiokai. O jų laukė nemenkas iššūkis. Pirmiausia tam, kad kiekvienas galėtų perskaityti tekstą, turėjo jį patys parašyti. Pirmam pabandymui buvo duoti du raktiniai žodžiai: RUDUO ir SAULĖ. Iš kiekvienos raidės reikėjo sugalvoti vis kitą žodį. Po to mokiniai sudarinėjo vardų sąrašą ir iš jo išsirinko savo veikėjui labiausiai patikusį. Galiausiai rašytoja tekstui davė pradžią: „Jei aš būčiau...“. Įsibėgėjus mintims, rašytoja tarstelėjo, jog pasakojimas turi baigtis sakiniu – „netikėtai...“.

    Ne visiems tekstas gimė iš karto. Dar kai kuriems tai buvo išvis lyg neįmanoma misija. Tačiau... Tačiau nieko nėra neįmanomo. Žodis prie žodžio, sakinys prie sakinio, ėmė ir palengva „susilipdė“ į vientisą tekstą. Gimnazistai, net ir patys tuo nepatikėję, sau įrodė, jog kurti tekstą ir po to perskaityti jie gali.
Nuotraukos >>>

Bibliotekos vedėja Dilanta Vasylienė2016-10-18 „Saulėtekio“ gimnazistai skaito ir elektroninėje bibliotekoje „Vyturys“

    Jau trečią savaitę Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyksta projektas „Skaitau – esu!“. Gimnazistai skaito ne tik įprastas popierines knygas, bet ir elektronines. Šiais mokslo metais mūsų gimnazistai turi galimybę nemokamai naudotis elektronine biblioteka „Vyturys“ (www.vyturys.lt). Čia gausu įvairaus pobūdžio grožinės literatūros kūrinių. O juos galima skaityti kompiuteryje, planšetėje, telefone. Skaitytojai gali ne tik keisti šrifto dydį, bet ir patį šriftą, pasižymėti, kur baigė skaityti, išsaugoti patinkamas citatas, o nusistatę skaitymo greitį sekti, kiek laiko liko iki knygos pabaigos. Baigę knygą gali ją įvertinti. Patogu ir tai, jog prisijungę prie „Vyturio“ elektroninės bibliotekos ten, kur yra internetas, neuždarę naršyklės lango skaitytojai gali pratęsti skaitymą ten, kur nėra interneto. Jei dar neprisijungėte prie „Vyturio“, kreipkitės į lietuvių kalbos mokytoją, kad sužinotumėte, kaip nemokamai prisijungti. Malonaus skaitymo!

 

Lietuvių kalbos mokytojas Vytautas Šalavėjus2016-10-18 Kviečiame kartu siekti skaitymo rekordo!

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, minėdama bibliotekų metus, organizuoja projektą „Skaitau-esu!“. Šio projekto tikslas - skatinti mokinius daugiau laiko praleisti su knyga. Projektas truko visą spalio mėnesį, o spalio 21 dieną įvyks jo finalas. Spalio 21 dieną, 11 val. gimnazijos aikštėje (Lieporių g. 2) sieksime rekordo - „Daugiausiai vienu metu tą patį tekstą skaitančių žmonių“. Šio rekordo sieksime kartu su aplinkinėmis progimnazijomis bei Lieporių bendruomenės nariais.

 2016-10-17 Projektas „Skaitau – esu!“: šiurpės malūninininko sodyboje

    Spalio 14 dieną mes, antrokai, lietuvių kalbos pamokas praleidome Žaliūkių malūno muziejuje. Ten apžiūrėjome klėtį ir malūną. Viename klėties gale susėdome ratu, užsidegėme tris žvakes ir skaitėme vienas kitam šiurpes. Išrinkome geriausius šiurpintojus. Pačią baisiausią šiurpę apie balerinos paveikslą klausėme malūno viršuje. Visi gerai praleidome laiką ir įsibauginę grįžome atgal į mokyklą. Nuotraukos>>>

                                              Neda Tumėnaitė, 2a klasė

 2016-10-17 Aš irgi skaitau!

  Koliaže matoma, kaip aš skaitau savo mėgstamiausią knygą „Rugiuose prie bedugnės", kurios autorius Džeromas D. Selindžeris. Ši knyga man yra nepaprastai svarbi. Ji sudaro nedidelę dalelę mano asmenybės. Esu labai dėkinga, kad progimnazijoje ji buvo įtraukta į knygų sąrašą, nes kitaip vargu ar būčiau ją radusi ir perskaičiusi. Nuotraukose norėjau pavaizduoti, kad gerą knygą gali bet kur skaityti. Kaip sakoma, kai įsijauti į knygą, nebenori jos iš rankų paleisti!   

                                                                                                  Kamilė Dovidauskytė, IIa klasė2016-10-17 Projektas „Skaitau – esu!“

Skaitau psichologinę knygą „Vaikystė prie kompiuterio", parašytą Lawrence Kutner ir Cheryl K. Olson, laukdamas ir važiuodamas autobusu į mokyklą.

 

Karolis Kundrotas, 3b klasė2016-10-17 Mano nuveikti darbai bibliotekoje

    Visus metus respublikoje vyksta pilietinė akcija „Mano nuveikti darbai bibliotekoje“, skirta bibliotekų metams paminėti, kurią inicijuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, o organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Džiugu, kad mūsų dar tebevykdomas projektas „SKAITAU – ESU!“ įvertintas ir apdovanotas padėkos raštu.

Sveikiname visus dalyvius.

Bibliotekos vedėja Dilanta Vasylienė2016-10-17 Sportinis rytmetys „Mažoji mylia – 2016“

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistams jau tapo įprasta užsiimti savanoriška veikla.

    Sužinoję, jog spalio 12 d. Šiaulių miesto lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre lopšelis-darželis „Žirniukas“ organizuoja sportinį rytmetį „Mažoji mylia – 2016“, mūsų IIIa klasės mokiniai Matas Gabalas, Erikas Čilinskas ir IIIb klasės – broliai Andrius ir Lukas Grigalaičiai, Erikas Akstinas, Armandas Stankus, pasisiūlė padėti organizuoti ir vesti šį renginį. Šis fizinio aktyvumo renginys buvo skirtas spaliui - sveikatos mėnesiui paminėti. Sportiniame rytmetyje dalyvavo lopšelių-darželių „Žirniukas“, „Coliukė“, „Klevelis“, „Sigutė“, „Gluosnis“ ugdytiniai.

    Vaikinai prižiūrėjo „jaunuosius sportininkus“, padėjo įveikti sportines kliūtis. Vadovaudamiesi šūkiu „Svarbu dalyvauti, o ne laimėti“, visi dalyviai, padedami gimnazistų, įveikė „Mažąją mylią“, mankštinosi, pramogavo. Nuotraukos>>>

  IIIb ir IVa klasės auklėtoja Giedrė Kielaitė2016-10-17 Projektas „Skaitau – esu!“ tęsiasi

Jaukiai ir šiltai ruošiamės pietų miego. Skaitau Prano Mašioto knygą „Senelio pasakos". Su manimi jau nuo mažens skaito ir mano mažoji sesutė Ema.

 

 

Mantas Meškauskas, IIa klasė2016-10-16 Projektas „Skaitau – esu!“

    Gražų spalio 13 dienos rytą lietuvių literatūros pamoka „Saulėtekio“ antrokams vyko netradicinėje aplinkoje. Lydimi mokytojos Loretos ir auklėtojos Redos, apsilankėme Šiaulių miesto savivaldybės Vaikų literatūros skyriuje. Ten nuvykę pajutome šiltą bei draugišką aplinką, pamatėme gausybę įvairių knygų. Be abejo, aptarėme gimnazijoje vykstantį projektą „Skaitau – esu!“ Aš pristačiau savo skaitytų knygų istoriją, po to bibliotekininkė supažindino su įvairiomis, daugiausiai skaitomomis knygomis, labiausiai patinkančiomis paaugliams. Turėjome progą ne tik pasiklausyti įdomių ištraukų, bet ir pavartyti sudominusias knygas. Taigi bibliotekoje patiko, tikimės, jog bus ir daugiau tokių išvykų. Nuotraukos>>>

IIa klasės mokinė Toma Andrijauskaitė

 2016-10-16 Projektas „Skaitau – esu!“ tęsiasi

 

Įsibėgėjus projektui „Skaitau - esu!" prie jo prisijungė ir abiturientai. Jie skaito ir analizuoja poeziją.

Nuotraukos>>>

Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2016-10-15 Projektas „Skaitau – esu!“

 

Jaukiai įsitaisiusi skaitau T.Harris knygą „Avinėlių tylėjimas". Su manimi skaito mano augintinis Pifas. Gera praleisti vakarus su knyga rankose.

      Simona Barzinskaitė, IIa klasė

 2016-10-14 Trečiokus įtraukė projektas „Skaitau – esu!“

    Spalio 13 dieną mūsų gimnazijos III klasės A kurso mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūrate Montvidiene lankėsi  Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, kur tęsė jau įsibėgėjusį mokyklos projektą „Skaitau – esu!“ Mokinius su mokytoja šiltai sutiko kunigas Stasys Kazėnas: jis su kiekvienu pasisveikino ir paspaudė ranką, o vėliau pakvietė užeiti į jėzuitų šventovę. Tuomet trumpai papasakojo bažnytėlės istoriją, pristatytė jėzuitų bendruomenės veiklą. Po pokalbio trečiokai iš sakyklos skaitė Martyno Mažvydo „Katekizmo“ ir Šventojo Rašto ištraukas. Kitoje, neįprastoje, erdvėje darsyk pajuto skaitymo džiaugsmą ir apmąstė šventų, amžinų žodžių prasmę.
Nuotraukos>>>
Video >>>

Austėja Grinytė, IIIb klasė        2016-10-14 Projektas „Skaitau – esu!“

    Mes, Oskaras Bogvila, Lukas Ščiukas ir Gendvydas Karpavičius, spalio 13 dieną nuvykome į „Rasos“ progimnaziją. Aplankėme lietuvių kalbos mokytoją Tatjaną Kukelkienę ir jos mokinius. Atėję į klasę ir su visais susipažinę, šiek tiek paklausinėjome vaikų, kaip dažnai jie skaito knygas. Vėliau jiems perskaitę Vytauto V. Landsbergio „Arklio Dominyko meilę",  uždavėme keletą klausimų, į kuriuos sulaukėme labai originalių atsakymų. Pamoka visiems neprailgo ir buvo įdomi ne tik mums, bet  ir „Rasos“ mokinukams.
Skaitome – vadinasi, esame! Nuotraukos>>>

 Ib klasės mokinys Oskaras Bogvila2016-10-14 „Skaitau Šiauliuose“

   Saulėtą ir šiltą rudens popietę vaikų darželio „Varpelis“ vaikus džiugino Ib klasės mokinės, kurios jiems skaitė linksmas ir įdomias vaikiškas istorijas. Ypač mažiesiems patiko istorijos apie varlytes. Paklausti, ar mėgsta knygas, jie nieko negalvoję, vienbalsiai atsakė: „Taip!"
Knygos teikia džiaugsmo net patiems mažiausiems! Knyga - žmogaus draugas! Juk „Skaitau - esu!" Nuotraukos>>>

 

 Ib klasės mokinės Evelina Serafinaitė ir Renalda Jankauskaitė2016-10-13 „Draugystės pamokėlė“ „Šaltinio“ globos namuose

  

2016 m. spalio 6 dienos popietę prevencinės grupės „ORE“ nariai lankėsi „Šaltinio“ globos namuose. Gimnazistai akcijos „Gerumo diena“ metu surinktas dovanas įteikė „Šaltinio“ globos namų auklėtiniams bei dovanojo „Draugystės pamokėlę“. Gera dovanoti gėrį! Akimirkos>>>

    Daugiau informacijos http://www.svgnsaltinis.lt/index.php?qw=new&newid=1432016-10-12 Projektas „Skaitau – esu!“ tęsiasi

    Spalio 11 dieną mes, „Saulėtekio“ pirmokai, lydimi savo lietuvių kalbos mokytojų Romos ir Loretos, aplankėme Šiaulių Povilo Višinskio biblioteką. Tai buvo puiki netradicinė pamoka apie literatūrą ir knygas, paskatinusi joms skirti dar daugiau dėmesio.

    Kai tik atvykome į biblioteką, mus pasitiko jos darbuotoja. Visų pirma sustojome prie Povilo Višinskio portreto ir klausėmės jo trumpos biografijos. Bibliotekos darbuotoja papasakojo, kaip reikia įsigyti skaitytojo  kortelę. Aplankėme pagrindinę salę, kur išduodamos knygos. Darbuotoja paaiškino, kaip jas reikia užsisakyti ir rezervuoti. Taip pat parodė ir nedidelį Poezijos kambarį. Aplankėme Kino salę ir pabuvojome Jaunimo erdvėje. Užlipę į antrą aukštą, kampe pamatėme nedidelę patalpą, kurioje yra sukaupta visa informacija apie Šiaulius. Buvome Periodikos skaitykloje: bibliotekininkė pasakojo, kad čia yra naujausių žurnalų, kuriuos galima paskaityti. Vėliau nuėjome į Meno ir muzikos kambarį. Ten apžiūrėjome exlibris parodą ir klausėmės muzikos. Užsukome į Amerikos skaityklą, kurioje visos knygos yra anglų kalba, kurioje vyksta ne tik susitikimai su užsieniečiais, bet ir mokytojų organizuojamos pamokos (beje, kai kurie iš mūsų jose yra dalyvavę!).Galiausiai mus įleido į saugyklą ir papasakojo apie joje laikomus šaltinius. Parodė,  kokios knygos buvo knygnešių laikais ir kokios yra dabar. Taip susipažinome su biblioteka ir jos turiniu. Žinoma, didžioji mūsų dalis čia lankėsi nebe pirmąkart, bet vis tiek atrado kažką naujo. O kai kuriems tai buvo nauja pažintis...

     Taigi ši išvyka buvo naudinga visiems: įgijome naujos patirties ir dar kartą atsigręžėme į knygą.  Juk skaitome – vadinasi, esame! Nuotraukos>>>

 

                                                         Ia klasės mokinės Austėja Chorūnaitė ir Gabija Jankauskaitė2016-10-11 Projektas „Skaitau – esu!“

   Mūsų gimnazijoje jau antra savaitė vyksta projektas „Skaitau – esu!“ Knyga - geriausias žmogaus draugas. Knygų nėra vienodų. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios - naujos ir intriguojančios, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios priverčiančios juoktis. Knygos tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą su džiaugsmu. Su knygomis, kaip ir  su žmonėmis: galima pakliūti į gerą ir į blogą draugiją.Remarko romanas „Trys draugai“ yra apie tris draugus, kurie sugrįžo iš karo ir bando atsistoti ant kojų. Šiuo kūriniu Remarkas iškelia tikros draugystės ir nesavanaudiškos meilės vertybes, daug kalbama apie sunkų gyvenimą, kuris verčia kai kuriuos žmones jaustis svetimais ir niekam nereikalingais. Todėl Ši knyga man sukelia daug įvairių emocijų.
    Nesvarbu, kiek Tau metų būtų, svarbu skaityti knygas. Beje, mano sesei taip pat labai patinka skaityti, kaip ir man. O Tu ar draugauji su knyga? Skaitymo akimirkos>>>                                                          Ia klasės mokinė Erika Bukauskaitė2016-10-09 „Saulėtekio“ gimnazija dalyvauja respublikiniame vokiečių kalbos projekte

    LR švietimo ir mokslo ministerija glaudžiai bendradarbiauja su Vokietijos ambasada ir Goethe‘s institutu, siekdama daugiakalbystės tikslų Lietuvoje ir ypatingai skatindama kalbų mokymąsi ir kultūrų pažinimą bendrojo ugdymo mokyklose. Todėl Vokiečių kalbos dienos, kurias inicijuoja Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada, Goethe‘s institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AKH), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA) yra aktualus renginys atkreipiant dėmesį į vokiečių kalbos ir užsienio kalbų svarbą Lietuvoje.

    Vokiečių kalbos dienų veiklos bus pristatytos projekto interneto svetainėje www.vokiskai.lt, jos bus viešinamos ir kitais būdais. Savo veiklas svetainėje užregistravusios įstaigos ir iniciatyvinės grupės iš projekto organizatorių gaus paketą su vokiška simbolika ir atributika, dovanėlėmis ir kitais smagiais ir netikėtais dalykais renginio dalyviams. Vokiečių kalbos dienų programa>>>

 „Saulėtekio “ gimnazija taip pat įsijungė į šį linksmą ir informatyvų projektą ir kviečia mokyklos bendruomenę padainuoti vokiškai! Nemokančius  - išmokysim! Dainos tekstą rasite čia:

   Dainuoti mokysimės aktų salėje  spalio 20 d. 13.00 val. Kviečiame ir laukiame!

 

                   Vokiečių kalbos mokytojos Lina ir Asta bei muzikos mokytojas Arūnas

 2016-10-07 „Mokytojų mokyklos“ akimirkos

 Brangūs mūsų abiturientai ir visi „Saulėtekio“ gimnazistai!

 Dėkojame Jums už puikią nuotaiką, gražias akimirkas ir šiltą pamoką „Mokytojų mokykloje“. Ačiū.

„Mokytojų mokyklos“ akimirkos >>>

„Saulėtekio“ mokytojai2016-10-07 Gimnazistai dalyvavo Solidarumo bėgime

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai 2016 m. spalio 3 d. aktyviai dalyvavo VO „Gelbėkit vaikus“ inicijuotame Solidarumo bėgime, kartu su Šiaulių miesto VO „Gelbėkit vaikus“ struktūrinio padalinio grupių savanoriais. Ačiū jiems už neabejingumą ir ryžtą prisidedant kovoje prieš patyčias Lietuvoje. Solidarumo metu surinkta parama bus skirta vaikų, lankančių dienos centrus Lietuvoje psichologinei pagalbai bei padės Zambijos mažyliams išgyventi...

    Ačiū visiems, kurie prisidėjo ir parėmė šią idėją!

    Bėgimo akimirkos>>>

 Gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2016-10-06 Šiaulių miesto Metų mokytoja – Jurgita Kerežienė!

 

    Kasmet Tarptautinės mokytojų dienos proga Šiauliuose išrenkami aktyviausi ir kūrybingiausi mokytojai. Šįmet tokiais mokytojais tapo penki Šiaulių miesto bendrojo ugdymo įstaigų pedagogai. Mes be galo džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos socialinė pedagogė – viena iš šių penkių mokytojų ir jai suteiktas Metų mokytojo vardas.

    Sveikiname ir didžiuojamės Šiaulių miesto Metų mokytoja Jurgita!!!

 

2016-10-06 Mokinių dėmesiui!!!

 

Pavasario atostogas planuokime iš anksto!!!

Organizuojame kelionę po Šiaurės Lenkiją.

Registracija vyksta iki spalio 21 dienos. Visa informacija>>>

Soc. pedagogė Jurgita Kerežienė (303 kab.)2016-10-04 „Saulėtekio“ gimnazija ir Robotikos klubas – Vilniuje vykusios „Inovacijų savaitės 2016“ baigiamojo renginio „Robotų kovos“ organizatoriai

    Vilniečiai ir šio miesto svečiai paskutinę rugsėjo savaitę turėjo galimybę dalyvauti pirmą kartą Lietuvoje rengiamoje „Inovacijų savaitėje 2016“. Šį renginių ciklą inovacijų tema kartu su partneriais organizavo Lietuvos Respublikos ūkio ministerija.

    Džiugu, kad spalio 1 dieną, šeštadienį, Vilniuje, prie Baltojo tilto, „Inovacijų savaitės 2016“ finaliniame renginyje Šiaulių miesto vardas buvo minimas ne vieną kartą. Šalia bepiločių skraiduolių, dronų pasirodymų net 3 valandas vyko Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Šiaulių robotikos klubo organizuotos „Robotų kovos“, kuriose rungėsi robotų kūrėjai iš visos Lietuvos. Karštas ir įnirtingas robotų kovas stebėjo gausus būrys žiūrovų nuo pačių mažiausių iki vyriausių. Daugelis mažųjų nenustigo vietoje ir buvo be galo laimingi, kai po varžybų galėjo išbandyti profesionalų kurtus robotus. Iš viso finalinį renginį aplankė apie 2000 žiūrovų! Jį įspūdingai baigė Mini Sumo robotų „mirties kova“ – visų Mini Sumo robotų mūšis vienu metu viename ringe.  

plačiau >>>


2016-10-04 Sveikiname!!!

 

„Saulėtekio" gimnazijos mokinių prezidento rinkimus laimėjo

MANTAS MEŠKAUSKAS

Linkime sėkmės!!!2016-10-04 „TYRĖJŲ NAKTIES“ renginiai

Nebūtina gimti Einšteinu, kad kas dieną atrastum ką nors naujo.

    Rugsėjo 30 - oji Europoje skelbiama „Tyrėjų naktimi“. Tai - įspūdingas gyvybės, entuziazmo bei mokslo naujovių kupinas renginys, kuriame dalyvauja daugiau nei 30 Europos šalių, t.y. daugiau nei 300 Europos miestų.

    Mūsų gimnazistai irgi vykdė tiriamuosius darbus. Pirmokai tyrinėjo vandenį, susipažino ne tik su vandens sandara, bet sužinojo, kaip naudotis ph metru, kaip pamatuoti temperatūrą, kad vanduo gali būti kietas ir minkštas. Mokiniai sužinojo, kodėl aliuminio moneta atsargiai padėta ant vandens, neskęsta, nors aliuminio tankis didesnis už vandens tankį. Antrokai tyrinėjo daržovėse ir vaisiuose esantį ph. Tyrinėjo šias daržoves: agurką, bulvę, moliūgą, pomidorą, svogūną, česnaką ir vaisius: apelsiną, citriną, slyvą, obuolį. Gimnazistai nustatė, kurios daržovės ir vaisiai yra rūgštūs, kurie - baziniai. Taip pat sužinojo, kokios daržovės ir vaisiai tinkamos valgyti sergant skrandžio ligomis („ėdant“ rėmeniui ar refliuksui).

   O penktadienį (rugsėjo 30 d. ) ne tik  biomedicinos srities, bet  ir kiti  mokiniai, skubėjo į Šiaulių valstybinę kolegiją, į projektą „Sveika aplinka”. Čia gimnazistai sužinojo, kokie tyrimai vykdomi šioje kolegijoje, teko patiems ištirti nitratų kiekį vandenyje. Gimnazistai dalyvavo konkurse „Aš - žalias“, kuriame laimėjo prizus.

   Laikas neprailgo, pasisėmę žinių, patenkinti grįžome namo. Nuotraukos>>>

                                                                 Gimnazistai ir chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė2016-10-03 Sveikiname konkurso nugalėtojas!

    Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistai pakvietė Šiaulių miesto ugdymo bei švietimo įstaigų mokinius dalyvauti atviruko-laiško konkurse „Mano patarimai draugui – kodėl verta gyventi?“. Šiaulių „Saulėtekio“ IIa klasės gimnazistės  Neringa Burbaitė ir Simona Barzinskaitė tapo nugalėtojomis! Sveikiname gimnazistes!

Daugiau informacijos: http://etaplius.lt/sveikatos-biuras-pakviete-vaikus-kurti-atvirukus-laiskus-mano-patarimai-draugui-kodel-verta-gyventi/2016-09-30 Tarptautinė aukštojo mokslo paroda „Išsilavinimas ir Karjera 2016“

   Rugsėjo 28 dieną „Saulėtekio“ gimnazistų būrys vyko į Kauną, į „Kalba.Lt“ bendrovės organizuotą tarptautinę aukštojo mokslo parodą „Išsilavinimas ir Karjera 2016“. Parodoje dalyvavo daugiau nei 50 užsienio universitetų ir mokyklų atstovų. Visos parodos metu moksleiviai galėjo pabendrauti su atstovais, priėję prie jų stendų, ir sužinoti apie norimos studijų programos studijavimo galimybes užsienyje. Gimnazistai lankėsi seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse, paskaitose.

Šių metų parodos šūkis - „Priimk sprendimą sužinojęs ir išbandęs“. Parodos metu moksleiviai daug sužinojo apie karjeros pasirinkimą, studijų programų galimybes, praktiškai susipažino su įvairiomis specialybėmis, sudalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu galėjo patirti, ką reiškia studijuoti užsienyje.

Mokiniams labiausiai įsiminė profesionalaus karjeros konsultanto Ryčio Jurkėno seminaras apie karjeros pasirinkimą, taip pat gimnazistai džiaugėsi galimybe nemokamai atlikti „Kalba.Lt“ karjeros interesų testą. Nuotraukos>>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2016-09-28 Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

    Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Tądien 1943 m. buvo sunaikintas Vilniaus getas: nužudyti arba į koncentracijos stovyklas išvežti paskutinieji žydų tautybės Vilniaus geto gyventojai. Nacių okupuotoje Lietuvoje buvo nužudyta daugiau nei 90 proc. litvakų. Beveik išnaikinta tauta, kuri šalia mūsų gyveno kelis šimtmečius, Lietuvai davusi nevieną mokslininką, gydytoją, teisininką ar rašytoją.

   Šią dieną istorijos pamokoje „Šiaulių žydų bendruomenės praeitis“ prisiminėme tragišką žydų tautos likimą, pristatėme pranešimus apie žymiausius miesto žydus, bendruomenę, getus, naikinimo vietas, gelbėjimą. Pagerbdami šią tautą pamokoje rašėme ant akmenėlių žydų vardus. „Saulėtekio“ gimnazijos kiemelyje kartu su visa bendruomene iš akmenėlių dėliojome valstybės simbolį  - menorą. Po pamokų aplankėme senąsias žydų kapines. Supratome, kad lietuvių tauta gali sustiprėti, tik prisimindama savo bendrapiliečius. Nuotraukos>>>

IIb klasės mokinys Deinaras Damanskis2016-09-28 Europos kalbų diena KTU

    Rugsėjo 22 dieną „Saulėtekio" gimnazijos komanda, sudaryta iš III-IV klasių mokinių, dalyvavo Protų lygos ir Kauno technologijos universiteto organizuotame „Protų mūšyje“, skirtame paminėti Europos kalbų dieną. Protmūšis vyko Kaune, viename iš KTU fakultetų. 
    Renginį sudarė penki turai. Kiekvienam turui buvo skirta po 10 klausimų, o jie suskirstyti pagal tematiką. Tai - tarmės, kalbos, kultūra, literatūra, šalys. Mokiniams tai buvo tikrai nelengvas iššūkis. 
    Nors ir neužimta prizinė vieta, gimnazistai grįždami namo, džiaugėsi praplėtę savo žinias ir turėję galimybę sudalyvauti tokiame renginyje. Nuotraukos>>>

 

Anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė2016-09-28 Konstitucijos egzaminas „Saulėtekio“ gimnazijoje

   „Konstitucijos išmanymas - tai Tautos stiprybė“. Šiemet jau dešimtą kartą iš eilės Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ir partneriais visus Lietuvos piliečius kvietė laikyti Konstitucijos egzaminą. Pirmajame egzamino etape dalyvavo ir mūsų gimnazijos  I-II ir III-IV klasių mokiniai. I-II gimnazijos klasių grupėje geriausiai sekėsi Gabijai Jankauskaitei (Ia), Salvinui Taukevičiui (Ia), Domui Mikalavičiui (IIb) ir Mantui Valentinui (IIb). III-IV gimnazinių klasių grupėje užduotis geriausiai atliko Justė Bertašiūtė (III a), Urtė Tamulytė (IIIa), Rokas Šimkūnas (IIIa), Gustė Čerkauskaitė (IIIc).

 

Istorijos mokytojos Regina Bučinskienė ir Ramūnė Gedminienė2016-09-27 Europos kalbų dienos minėjimas gimnazijoje

 

    Kasmet rugsėjo 26-ąją minima Europos kalbų diena. Šią dieną akcentuojama užsienio kalbų mokėjimo svarba, siekiama parodyti, kad šiandieniniame pasaulyje kaip niekada svarbu komunikuoti užsienio kalbomis, kurių dėka ne tik betarpiškai bendraujame keliaudami, dalyvaujame įvairiuose projektuose, skaitome literatūrą originalo kalba, geriau pažįstame šalies kultūrą ir identitetą.

   Europos kalbų dienos proga „Saulėtekio“ gimnazistai dalyvavo užsienio kalbų mokytojų surengtame Protų mūšyje. Mokinių komandos atsakinėjo į klausimus apie įvairias kalbas, atliko klausymo užduotį. Apibendrinus rezultatus paaiškėjo, jog pirmąją vietą užėmė „Hugh Mungus“ komanda (Salvinas Tautkevičius Ia, Ugnius Brilis Ib, Greta Siroveckytė IIa, Artūras Duško IVa, Nikita Zaicev IVa), antrieji buvo „Protai“ (Lukas Ščiukas Ib, Justinas Naujokas IIb, Karolina Žalytė IIIb, Gabija Lešinskaitė IIIb, Aistė Čečkauskaitė IVa), tretieji liko „Mandarinai“ (Oskaras Bogvila Ib, Simona Barzinskaitė IIa, Raminta Bernotaitė IIIa, Justė Bertašiūtė IIIa, Mantas Kerbedis IVb).

    Džiugu, kad gimnazistai pateikė daug teisingų atsakymų, o jeigu ko nors ir nežinojo, tai turėjo puikią galimybę pagilinti savo žinias. Dėkojame visiems dalyviams. Nuotraukos>>>

  Prancūzų kalbos mokytoja Vilma Vaitekutienė2016-09-26 Susitikimas su atstovu iš Kalba.Lt

   Rugsėjo 22 d. gimnazijoje lankėsi „Kalba.lt“ vadybininkas, kuris gimnazistus supažindino su studijomis Danijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse. Jis gimnazistams pasakojo apie studijų finansavimą, pagalbą pildant studijų dokumentus, pateikė informaciją apie ypatingus stipendijų pasiūlymus. Taip pat supažindino su anglų kalbos egzaminais IELTS ir TOEFL.

     „Kalba.lt“ vadybininkas padeda pasirinkti bakalauro ir magistro studijų programas iš daugiau nei šimto užsienio šalių universitetų ir koledžų. Moksleiviams, kurie nori studijuoti užsienio universitetuose, „Kalba.lt“ suteikia profesionalią nemokamą konsultaciją, pasiūlo geriausias ir perspektyviausias aukštąsias mokyklas, programas pagal akademinius rodiklius, poreikius ir norus.

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2016-09-23 Mūsų gimnazijoje startuoja TARPTAUTINIAI ERASMUS+ projektai!

    Džiugi žinia – mūsų gimnazija laimėjo du tarptautinius Erasmus+ projektus! Tai - puiki proga mokiniams patobulinti anglų kalbos įgūdžius, išvykti į kitą šalį, daugiau sužinoti bei išmokti, patirti smagių akimirkų bendraujant su kitų Europos valstybių bendraamžiais.

plačiau >>>


2016-09-21 Pirmokų krikštynos „Miego klinikoje“

    Saulėtą rugsėjo 16 d. poilsiavietėje „Miego klinikos“ buvo surengtos I klasių gimnazistų krikštynos. Pirmokai entuziastingai žaidė socializacijos žaidimus. Savo ištvermę, drąsą, taiklumą jie rodė atlikdami mokinių parlamento narių sugalvotas užduotis. Atokvėpio minutėlę jėgas grąžino ant laužo kepamos dešrelės, o paties drąsiausiems - ir maudynės! Kūno kultūros mokytojai surengė puikias sporto varžybas. Jose netrūko azarto, greičio, emocijų. Tikimės, kad į komandas subūrę patyrimo žaidimai ir refleksija, bus puikus įdirbis puikiems tarpusavio santykiams. Šio renginio paskirtis – susipažinti ir priimti į savo bendruomenę naujai atvykusius I klasių mokinius, kurie savo priesaikoje įsipareigojo gerbti vienas kitą ir aktyviai įsitraukti į „Saulėtekio“ gimnazijos gyvenimą. Nuotraukos>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2016-09-19 Šiauliuose organizuotos pirmosios respublikinės robotikos varžybos „ROBO Meet“

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija tęsia robotikos populiarinimo Šiauliuose tradicijas. Gimnazija kartu su Šiaulių Robotikos klubu, VšĮ Išmaniąja mokykla ir Šiaulių universitetu rugsėjo 8 d. Šiaulių arenoje, parodos „Ką veiki? 2016“ metu, pirmąkart Šiauliuose organizavo respublikines robotikos varžybas „ROBO Meet“. Varžybos sulaukė didelio susidomėjimo – robotų kūrėjai iš visos Lietuvos savo jėgas išbandė net 6 rungtyse: LEGO robotų linijos sekimo, Linijos sekimo, LEGO robotų sumo, MINI sumo robotų, Freestyle robotų pasirodymo, PRO robotų linijos sekimo rungtyse.

plačiau >>>


2016-09-15 Kviečiame sportuoti mūsų gimnazijoje

    Mieli gimnazijos bendruomenės nariai, kviečiame šeštadieniais sportuoti gimnazijos sporto salėje nuo 11.00 iki 13.00 val. Tėvelių klubo nariai siūlo žaisti: krepšinį, tinklinį, futbolą ir stalo tenisą.
Laukiame Jūsų sporto salėje. Visa informacija telefonu: 841 55 28 17


Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2016-09-07 „Saulėtekio“ gimnazijos paplūdimio tinklinio aikštelės atidarymo šventė

    Rugsėjo 6 – džiugi diena: „Saulėtekio“ gimnazijoje oficialiai atidaryta nauja, tarptautinius standartus atitinkanti paplūdimio tinklinio aikštelė. Idėja įrengti tokią aikštelę, rūpinantis bendruomenės sveiku gyvenimo būdu bei gimnazistų užimtumu, kilo prieš keletą metų Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorei Jūratei Kaščiuškienei ir aktyviam visuomenininkui Mantui Mickevičiui.  Šią vasarą Šiaulių miesto savivaldybės dėka ją pavyko įgyvendinti.

    Į atidarymo ceremoniją atvyko Šiaulių miesto vadovai – miesto meras Artūras Visockas bei vicemeras Domas Griškevičius. Garbingi svečiai linkėjo būti aktyviems, žaisti tinklinį – naudotis naujai sukurtos sporto zonos paslaugomis. Gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė džiaugėsi, kad būtent „Saulėtekio“ gimnazijai savivaldybė patikėjo įrengti tokią sporto erdvę ir Lieporių parką padaryti dar patrauklesnį miesto bendruomenei. Po visų sveikinimų merui Artūrui Visockui, vicemerui Domui Griškevičiui ir gimnazijos direktorei Jūratei Kaščiuškienei perkirpus simbolinę juostelę, tinklinio aikštelė buvo oficialiai atidaryta. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir Švč. Mergelės Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas Saulius Paliūnas, kuris, linkėdamas sėkmės, saugaus žaidimo bei sveikatos žaidėjams, pašventino naująją tinklinio aikštelę. Netrukus prasidėjo pirmasis paplūdimio tinklinio turnyras, kuriame tašką pelnė ir pats miesto meras Artūras Visockas!

    Tikimės, kad ši nauja sporto ir poilsio erdvė bus nuolat pilna žaidėjų, kad joje vyks įvairūs turnyrai ir renginiai, kurie teiks atgaivą ne tik kūnui, bet ir sielai.

     Šventės akimirkos>>> 

Mokytoja Vilma Vaitekutienė2016-09-05 Mokslo metų pradžios šventė Chaimo Frenkelio vilos parke

    Kaip ir kasmet Šiaulių miesto bendruomenė pakviesta į šventinį Rugsėjo 1-osios dienos renginį Chaimo Frenkelio viloje. Mokslo ir žinių šventės proga Šiaulių miesto meras Artūras Visockas sveikino visą švietimo bendruomenę: nuo mažiausiųjų, pirmokėlių, kuriems buvo įteikti pirmoko pasai, iki garbingų senjorų, buvusių pedagogų. Norintieji galėjo sudalyvauti mero vedamoje istorijos pamokoje. Šventėje skambėjo pačių mokinių atliekama muzika bei visus žavėjo žinomos atlikėjos Evelinos Sašenko dainos. Puikus oras leido apžiūrėti Frenkelio vilos parką, o taip pat pavaikštinėti po pačią vilą, nes tradiciškai rugsėjo 1-ąją tai galima padaryti nemokamai. Gausus „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių bei mokytojų būrys puikiai praleido laiką: klausėsi garbingų svečių sveikinimų, mėgavosi puikia muzika bei aplinka. Tad, į naujuosius mokslo metus žengiame kupini optimizmo, šventiškai nusiteikę. Akimirkos>>>

 

Mokytoja Vilma Vaitekutienė2016-09-05 Registruokis į nemokamus užsiėmimus „Lyderystės ABC“

   Nori sužinoti kaip ugdyti charakterį ir kaip tai susiję su karjeros sėkme? Analizuoti verslo sėkmės istorijas, diskutuoti ir žaisti verslumą lavinančius žaidimus. Atlikti įvairias komandines užduotis. Pasaulyje veikia ne tik fizikos ar chemijos dėsniai, bet ir verslo, ekonomikos, marketingo ir pinigų dėsniai. Nori geriau juos pažinti, bei augti ir tobulėti? Lyderiai reikalingi visada ir visur, tad užsiregistruok į nemokamus užsiėmimus savo mokykloje 208 kabinete.

 

 

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė

plačiau >>>


2016-09-02 Mokslo metų pradžios šventė „Saulėtekyje“

    Ach, kaip greitai bėga laikas! Rodos visai neseniai vieni kitiems linkėjome šiltos, puikios, kupinos įspūdžių vasaros, o šiandien jau ant slenksčio mus pasitinka rugsėjis, kviečiantis visus sugrįžti į brangią „Saulėtekio“ gimnaziją, siekti mokslo aukštumų, susitikti su draugais, mokytojais ir kolegomis, konstruoti robotų, dainuoti, šokti, atrasti save – gyventi.

   Saulėtą ir gražų šventinį rytą visą vasarą snūduriavęs gimnazijos kiemas nubudo. Jį pripildė kalbos, juokas, džiaugsmo šūksniai, sveikinimai, plojimai ir muzika.

   Kaip ir kasmet į gimnazijos bendruomenę kreipėsi visų mylima direktorė Jūratė Kaščiuškienė savo kalboje linkėdama išlikti vieningiems, siekti užsibrėžtų tikslų, dirbti, kurti tokią mokyklą, kurioje būtų gera visiems, kuri taptų antraisiais namais, nesinorėtų iš jos išeiti bei visada trauktų sugrįžti.

plačiau >>>


2016-05-24 Šiauliečių robotai ir vėl greičiausi

    Šių metų gegužės 20 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ nariai kartu su Šiaulių Robotikos klubo nariais dalyvavo Kauno technologijos universiteto organizuotose tarptautinėse varžybose Robots`Intellect 2016. „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojui Ričardui Gečui sekėsi itin gerai – jis laimėjo net dvi prizines vietas: Linijos sekimo rungtyje – I vieta, o Mini sumo rungtyje – II vieta. „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ narys Donatas Navikas („Rasos“ progimnazijos mokinys) Linijos sekimo rungtyje iškovojo III vietą.

plačiau >>>
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Raitvilas
Gilanda
Hiliaras
Uršulė

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius