Lieporių g. 2, LT-78244, Šiauliai PAŠTAS INTRANETAS KONTAKTAI
  

Kita informacijaKita informacija

2014-11-28 Akcija „IŠTIESKI RANKĄ LETENĖLEI“

ŠIAULIŲ GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJA IR „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJA
KVIEČIA DALYVAUTI
Šiaulių miesto švietimo įstaigų labdaros akcijoje
„IŠTIESKI RANKĄ LETENĖLEI“,
skirtoje Šiaulių rajono gyvūnų globos namams „Šiaulių letenėlė“ paremti

Labdaros akcijos organizavimo tvarka:
 2014 m. lapkričio mėnesį per dailės ir technologijų pamokas, neformaliojo švietimo užsiėmimų metu vaikai ruošia dailės, meno darbelius labdaros mugei.
 Labdaros mugės metu mokiniai su mokytojais prekiauja savo pagamintais darbeliais (surinktas lėšas aukos gyvūnų globos namams).
 Miesto gyventojai aukoja gyvūnų globos namų augintiniams maisto, kraiko, pinigų ir kt.
 Labdaros akcijoje miesto gyventojai kviečiami dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ir pasigaminti darbelius Kalėdoms, aukoti pagal savo galimybes.
 Akcijos metu „Saulėtekio“ gimnazijos folkloro ansamblis „Vieversėlis“ mokys šokti lietuvių liaudies šokių.
 Labdaros akcijos laikas – 2014 m. lapkričio 28 diena, 15.00-18.00 val.
 Labdaros akcijos vieta – prekybos centras „Saulės miestas“.

plačiau >>>


2014-11-28 Studijų parodoje „SVAKO studijos gyvai“ – lankėsi „Saulėtekio“ gimnazijos moksleiviai

     Lapkričio 27 d. Šiaulių valstybinė kolegija pakvietė moksleivius, jų mokytojus ir profesijos patarėjus į studijų parodą „SVAKO studijos gyvai“. Studijų parodos tikslas – paskatinti moksleivius kryptingai rinktis profesiją ir sistemingai kaupti žinias apie studijas, karjeros galimybes. Paroda sulaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo. Šiais metais studijų parodoje didelis dėmesys buvo skiriamas praktiškiems ir įdomiems studijų programų pristatymams. Moksleiviai parodos metu galėjo dalyvauti organizuojamuose seminaruose, praktiniuose užsiėmimuose, kartu su dėstytojais ir studentais padiskutuoti ir išbandyti savo tinkamumą dominančiai profesijai. „Saulėtekio“ gimnazijos III-IV klasių  moksleiviai tą  dieną  buvo pasinėrę į studijų šurmulį Šiaulių valstybinėje kolegijoje! Taip pat visos studijų parodos metu veikė „SVAKO priėmimo konsultacinis taškas“, kuriame buvo teikiama išsami informacija apie priėmimo į Šiaulių valstybinę kolegiją sąlygas, demonstruojama konkursinio balo skaičiuoklė.

 

                                                                                        Diana Kniežaitė

 2014-11-27 Dėmesio, gimnaziste!

     2014 m. lapkričio 19 dieną gimnazijoje savo veiklą pradėjo mokinių savitarpio pagalbos grupė „Savas kampas“.
     Jei tu blogai jautiesi bendraamžių tarpe, norėtum labiau pasitikėti savimi, nuspręsti, kokia popamokine veikla užsiimti, ar paprasčiausiai tau trūksta draugo, - ateik pas mus trečiadieniais į 303 kabinetą po 7 pamokų (išankstinė registracija el. paštu: savas.kampas.sauletekis@gmail.com), kuriame tavęs lauksime mes:
Rugilė, Viltautė, Viktorija ir Armandas!
Jei nori, kad pasveiktų kūnas – žaisk,
Jei nori, kad pasveiktų protas – dirbk,
Jei nori, kad pasveiktų siela – juokis!2014-11-27 Lapkričio 23 –oji Lietuvos kariuomenės diena

     Lapkričio 20 d. „Saulėtekio“ gimnazijoje trečiokai buvo pakviesti į paskaitą „Karas rytoj. Pamąstymai ir įžvalgos“, kurios pranešėjas Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6–osios rinktinės viršininkas Linas Idzelis. Majoras savo vaizdingame pranešime pateikė įvairius galimus karo įvykių scenarijus, variantus, paaiškino, kaip į juos reaguoti. Buvo supažindinta su instrukcija civiliams, „spiečiaus“ taktika, karinio konflikto etapais, kita naudinga informacija kiekvienam iš mūsų. Paskaitos metu buvo priminta, kad visi savyje turime atrasti patriotizmą, jo nepamiršti ir puoselėti, o Tėvynę ištikus nelaimei ar karui, neabejojant eiti ginti nuo priešų. Po pranešimo turėjome galimybę apžiūrėti įvairią karinę ginkluotę.
     Kupini įspūdžių ir ryžto rimtai susimąstėme, kad taika Tėvynėje – brangus ir neįkainojamas turtas.
Nuotraukos >>>

IIIa klasės gimnazistai Lina Jonaitytė ir Jonas Montvidas2014-11-27 I-II klasių tarpklasinės merginų kvadrato varžybos

     Spalio – lapkričio mėnesiais gimnazijos sporto salėje vyko tarpklasinės  I-II klasių kvadrato varžybos. Komandą sudarė šešios  žaidėjos, buvo žaidžiama iki dviejų laimėtų kėlinių. Nenugalimos buvo IIa klasės merginos, jos laimėjo I vietą. Tai Deimantė  Gedvilaitė, Gabrielė  Kazakevičiūtė, Benita Norvaišaitė ir Airida Djakonovaitė. Antros buvo Ia klasės merginos:  Viktorija Zakaržauskytė, Edita Balčiūnaitė, Urtė Tamulytė, Kornelija Tolvaišaitė, Erika Židonytė, Viltautė Titenytė,  Gabrielė Liaudanskaitė. Trečią vietą  laimėjo  IId klasė:  Deimantė  Žukauskaitė, Monika Janutytė, Vaida Šoblinskaitė, Indrė Vašinskaitė, Ermelina Varkelytė ir Laura Eidukaitė.
     Sveikiname nugalėtojas ir linkime sėkmės.

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2014-11-27 Mes žavimės teatro menu!

     Mes, IIIa klasės mokiniai, turime gražią tradiciją – kartą per mėnesį organizuojame išvyką į Šiaulių dramos teatrą. Kviečiame prisijungti visą bendruomenę.
     Džiugu, kad lapkričio 16 d. vykusį spektaklį „Šykštuolis“ aplankė net 44 „Saulėtekio“ bendruomenės nariai. Mūsų iniciatyvą palaikė ne tik mokytojai, kitų klasių moksleiviai, bet ir tėveliai. Ėjo tik tie, kurie norėjo ir, kaip sakė mano bendraklasis, norėtų pamatyti dar ne vieną spektaklį.
     Spektaklis „Šykštuolis“ – tai šiuolaikinis spektaklis, režisuotas Rimanto Tereso pagal Moljero komediją. Jame aiškiai, su subtiliu humoru pašiepiamas materializmas, parodomos kvailos žmonių ydos. Pagrindinis spektaklio veikėjas vertina tik pinigus. Jam mažiau svarbūs yra savi vaikai bei artimieji. Spektaklio moralas - parodyti žiūrovui, kokios menkos yra materialinės vertybės, palyginus su vidinėmis žmogaus savybėmis  – tolerancija, meile, dosnumu.
     Iš gruodžio mėnesio repertuaro  išsirinkome spektaklį „Gražuolės“, jis vyks gruodžio  14 d. 18 .00 val.  (kaina 12 Lt – pinigus atnešti mūsų auklėtojai Loretai iki gruodžio 4 dienos į 310 kabinetą).
      Kviečiame prie mūsų prisijungti visą „Saulėtekio“ bendruomenę.

Lukas Šemetas, IIIa klasė2014-11-27 Gimnazistai svečiuose pas mažuosius kaimynus

     Kai į rankas nusileidžia pirmosios snaigės, imi laukti stebuklo. Šį ypatingą laukimo laiką – Adventą –  kalėdinėmis dainomis pradėjo Šiaulių logopedinio lopšelio –  darželio bendruomenė. Mūsų gimnazijos pirmokės Dovilė Sovaitė, Erika Židonytė, Edita Balčiūnaitė, Rosita Adomavičiūtė, Karolina Žalytė ir antrokės Gabrielė Tamašauskaitė, Rugilė Tautvaišaitė, Judita Gruodytė, Deimantė Kymantaitė, Kornelija Bulkštaitė, Brigita Petraitytė, Agnė Stuopelytė, Gintaras Šiškus, Kornelija Šmataitė, Evelina Tučkutė  bei jų auklėtojos I. Žemaitienė, E. Janušienė, R. Glinskienė, G. Kielaitė lapkričio 24-26  dienomis lankėsi pas mažuosius kaimynus. Kartu su darželinukais klausėsi pasakos, keliavo spirale link Kalėdų žvaigždės, degė žvakutes. Kelionės pabaigoje visi dalyviai gavo po simbolišką Kalėdų žvaigždę. Kai paauglio rankoje saugiai jaučiasi darželinuko rankelė – Kalėdų dvasia jau čia. Dėkojame Šiaulių logopedinio lopšelio –  darželio bendruomenei už Kalėdomis kvepiančias popietes.
Nuotraukos >>>

Mokytoja Roma Glinskienė2014-11-27 Respublikinė mokinių konferencija „Aš, mokykla ir sėkmė“ Rėkyvos progimnazijoje

     Šaltoką, žiemos sniegeliu lengvai pasidengusią rudens dieną „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai Teodora Plepytė, Mindaugas Tolvaišas ir Airida Djakonovaitė dalyvavo Rėkyvoje organizuotoje respublikinėje mokinių konferencijoje „Aš, mokykla ir sėkmė“.  Dvi IIa klasės mokinės Teodora ir Airida, vedamos auklėtojos Giedrės Kielaitės, skaitė pranešimą tema „Augu kartu su „Lyderių laikas 2“. Taip jos pristatė savo klasės lyderystės kelius, sėkmę bei veiklas, kurias vykdo jau antrus metus iš eilės ir tuo labai džiaugiasi. Mūsų gimnazijos abiturientas Mindaugas, visus susirinkusius sudomino pranešimu „Mano sėkmės istorija“. Publika liko nustebinta mūsų gimnazistais, įdėmiai klausėsi, stengėsi nepraleisti nė vienos girdimos frazės ar matomos nuotraukos... Buvo įgyta nuostabi patirtis ir linksmai praleista besibaigiančio rudens diena!..

IIa klasės gimnazistė Teodora Plepytė2014-11-27 „G naktys“

     Spalio 14-15 dienomis „Saulėtekio“ gimnazijoje pirmąkart vyko „G naktys“. Šį renginį organizavo net 35 mokiniai. Naktyse dalyvavo Gegužių progimnazijos mokiniai, abiejų mokyklų mokinių savivaldos. Mūsų gretas papildė net skautai. Renginio pradžioje mokiniai dalyvavo paskaitoje, kurią vedė mūsų mokyklos soc. pedagogė Jurgita Kerežienė. Vienas kitą dalyviai labiau pažinti turėjo daug galimybių: dalyvaudami mokomose zonose, socializacijoje ir estafetėse, kurių metu dalyviai galėjo išlieti visą susikaupusią energiją. Laisvu laiku galėjo dainuoti karaoke, žiūrėti filmus, žaisti stalo žaidimus, bučiuoklį bei sportuoti sporto salėje. Ryte skaniai papusryčiavę ir pasidalinę įspūdžiais, renginio dalyviai atsisveikino ir išsiruošė namo gerai išsimiegoti.
Nuotraukos >>>

Mokinių parlamentas2014-11-26 Ib ir IIa klasės gimnazistai organizavo draugiškas „Saulėtekio“ gimnazijos ir Gytarių progimnazijos kvadrato ir futbolo komandų susitikimus

     Lapkričio 11 dieną gimnazijos sporto salėje vyko IIa ir Ib  klasių organizuojamos draugiškos tarpmokyklinės sporto varžybos. Gytarių progimnazijos ir mūsų gimnazijos Ib bei IIa klasių merginų komandos žaidė kvadratą, o Ib vaikinai futbolą. Nė viena komanda nebuvo linkusi pasiduoti, todėl vyko įtempta kova. Abi puses griausmingai palaikė sirgaliai. Tačiau visose varžybose būna laimėtojai ir pralaimėjusieji. Mūsų gimnazijos merginos iškovojo pergalę kvadrato varžybose, o Gytarių vaikinai – futbolo. Po varžybų visų dalyvių laukė saldūs prizai. Susitikimas buvo įtemptas ir nuotaikingas. Patenkinti buvo ir svečiai iš Gytarių progimnazijos, ir šeimininkai iš „Saulėtekio“ gimnazijos.
Nuotraukos >>>

Ib klasės mokinė Austėja Grinytė2014-11-26 „Saulėtekio“ II-okai susipažino su jaunimo galimybėmis versle

     Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija glaudžiai bendradarbiauja ne tik su šalies universitetais, bet ir su kolegijomis. Sužinoję, kad Lietuvos verslo kolegija kartu su Europos Sąjunga vykdo projektą „Verslumo skatinimas Lietuvos regionuose“, prisijungėme ir mes.
     Gimnazistai, bendraudami su Šiaulių banko lizingas vadove Verute Vitkevičiene, galėjo susipažinti su jaunimo galimybėmis versle. Vadovė pateikė praktinių patarimų, ką reikia daryti, norint verslą įsteigti užsienyje, kokių konsultantų paramos galima gauti, kodėl mus taip kausto rizikos baimė, kalbos barjeras, idėjų trūkumas, nepasitikėjimas savimi... Gal tai tik mūsų nuostatos?
     Šiaulių banko lizingo vadovė Verutė Vitkevičienė supažindino su internetiniu puslapiu „Versli Lietuva“, „Verslo vartai“, „Sparnų“ programa,  papasakojo sėkmės istorijų, supažindino su Lietuvos padėtimi pagal verslą Europos Sąjungoje, ką reiškia verslo pradžios krepšelis, verslo plano skaičiuoklė.

Ekonomikos mokytoja Giedrė Kielaitė2014-11-25 Lankėmės Šiaulių valstybinėje kolegijoje Sveikatos priežiūros fakultete

     Besibaigiančio rudens popietę „Saulėtekio“ gimnazijos biomedicinos mokslų krypties mokiniai praleido Sveikatos priežiūros fakultete. Čia jie iš pradžių sužinojo, jog 2002 m. Lietuvoje atsirado naujos įstaigos - kolegijos. Universitetai nuo kolegijų skiriasi tuo, kad universitetai yra dėmesį kreipiantys į ateitį, tolimesnius mokslus, o kolegijos - į praktiką, iš karto rengiami konkretaus darbo specialistai. Taip pat dar kartą išgirdome liūdinantį sakinį, jog mūsų valstybėje nuolat mažėja jaunimo. Daug studentų palieka šalį ir tik nedaugelis į ją sugrįžta. Taigi tokioms sąlygoms esant vis gvildenamas klausimas - studentai emigruoja, tad gal ir aukštųjų mokyklų jau per daug?.. 

plačiau >>>


2014-11-25 DĖMESIO!!!

     GRUODŽIO 23 DIENĄ  IIIA KLASĖS MOKINIAI ORGANIZUOJA EKSKURSIJĄ Į VILNIŲ. APLANKYSIME SEIMĄ, VALDOVŲ RŪMUS. PASIGROŽĖSIME KALĖDINE SOSTINE.
     Ekskursijos kaina – apie 45 Lt.
     Dėl ekskursijos kreipkitės į lietuvių kalbos mokytoją Loretą Andriuškevičienę.2014-11-24 Informacinių technologijų konkursas BEBRAS

    Šiemet, kaip ir kasmet, vyko informacinių technologijų konkursas BEBRAS. Jame iš viso dalyvavo 24 985 mokiniai! Visus sveikiname pasiekus gerų rezultatų (rezultatus rasite prisijungę Bebro varžybų lauke). Geriausių rezultatų šiemet pasiekė: Aurimas Vaitiekus IA klasė, Mindaugas Mikalauskas IIB klasė, Aistė Čečkauskaitė IIA klasė, Mindaugas Navickas IVA klasė, Julija Petrilionytė IVB klasė. Dėkojame visiems respublikinio IT konkurso BEBRAS varžybų dalyviams.

    Be to, šiemet rengiamas 2-asis etapas juniorams(10 klasė) ir senjorams(12 klasė), kuris vyks 2015 m. sausio 24 d. skirtinguose Lietuvos miestuose. Į antrąjį etapą patenka visi juniorai ir senjorai surinkę lygiai 140 taškų ir daugiau. Daugiau informacijos pranešime vėliau.

Informacinių technologijų mokytojas R.Gečas2014-11-19 Ugdymo karjerai centras informuoja

Kviečiame susipažinti su Kauno technologijos universiteto leidiniu mokykloms  KTU Gidas.  2014-11-19 Ugdymo karjerai centras informuoja

     Lapkričio 27 d. Šiaulių valstybinėje kolegijoje organizuojama tradicinė studijų paroda "SVAKO studijos gyvai 2014". Jos metu suteikiama galimybė iš arčiau susipažinti su studijų programomis, apžiūrėti auditorijas, laboratorijas, pabendrauti gyvai su studentais ir dėstytojais. PIT'e (Priėmimo Informacijos Taške) bus teikiamos konsultacijos priėmimo klausimas, galėsite išbandyti konkursinio balo skaičiuoklę!

Norinčius dalyvauti parodoje prašome kreiptis į 208 kab.  Registracija vyksta iki lapkričio 25 d.

Plačiau>>>

Karjeros koordinatorė Lina Šidlauskienė2014-11-19 „Cogito ergo sum“ – „mąstau, vadinasi, esu (gyvenu)“

     2014 m. lapkričio 18 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi lektorius Emilijus Gricius iš Klaipėdos LCC universiteto.  Lektorius skaitė paskaitą vyresniųjų klasių moksleiviams, skirtą atkreipti dėmesį į priimamų sprendimų reikšmę gyvenime bei jų pasekmes: „Visi priimame sprendimus, tačiau vengiame pasekmių“.

     Paskaitos metu buvo nagrinėjami klausimai: kaip mes mąstome ir kodėl taip mąstome? Kas yra logika? Ar visada ja vadovaujamės savo gyvenime? Lektorius pakerėjo mokinius savo betarpišku bendravimu, privertė iš naujo pažvelgti į visuotinai priimtus dalykus, susimąstyti. Prancūzų filosofo Renė Dekarto frazė „cogito ergo sum“ – „mąstau, vadinasi, esu (gyvenu)“ renginyje skambėjo ne kartą ir tapo pagrindiniu leitmotyvu. Dėkojame lektoriui E. Griciui ir tikimės, kad jis dar ne kartą apsilankys mūsų gimnazijoje.

Nuotraukos>>>

Karjeros koordinatorė Lina Šidlauskienė2014-11-18 „Saulėtekio“ gimnazijos patirtis – respublikiniame forume „Lyderystė. Socialinė kompetemcija. Tvermė“

     Lapkričio 14 d.  „Saulėtekio“ gimnazijos  projekto „Lyderių laikas 2“ komandos dalis  – ugdymo skyriaus vedėjos Violeta Butkienė, Daiva Jagminienė, IIa klasės vadovė Giedrė Kielaitė bei forume savanoriavę IIa klasės mokiniai – Neda, Auksė, Airida, Teodora, Eligijus, Edgaras, Arnoldas ir Laimonas bei pateiktis rengęs ir nuostabius plakatus forumo vizualizacijai  išleidęs Karolis Šalkauskas – savo 2 metų projektinę patirtį  pristatė Šiaulių universiteto bibliotekoje vykusiame respublikiniame švietimo lyderystės forume „Socialinė kompetencija. Lyderystė. Tvermė“. „Lyderiais, ko gero, negimstama, jie išugdomi, todėl labai džiugu, kad švietimo bendruomenė telkia jėgas ugdyti lyderius nuo mažens ir kartu kuria modelį, kaip vaikus ir jaunimą įtraukti į prasmingą socialinę veiklą“, - pasveikinęs renginio dalyvius pasakė miesto meras Justinas Sartauskas.

plačiau >>>


2014-11-17 Gimnazistės poezija skambėjo H. Frenkelio viloje

     Jau antrus metus  į H. Frenkelio vilą kviečiami kuriantys miesto mokytojai ir mokiniai.  Šiemet literatūriniai skaitymai „Kūrybiniai rudenys“ buvo skirti K. Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms. Mūsų gimnazijos IIa klasės mokinė T. Plepytė pasidalino su kitais savo kūrybinėmis mintimis. Kaip pati jaunoji kūrėja sako, Poezijos mūza ją lanko jau beveik dešimt metų. Ji susirinkusiems skaitė savo kūrybos eilėraščius „Paryžius“ ir „Saulę sutikti“.  Teodora buvo pakviesta į baigiamąjį kūrybinių skaitymų renginį, kuriame turėtų pasirodyti ir knyga su jaunosios kūrėjos darbais. Sveikiname Teodorą! Nuotraukos >>>

Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2014-11-17 Oratorinio meno konkursas anglų kalba
     Šiaulių universiteto gimnazijoje lapkričio 12 d. vyko jau tradiciniu tapęs oratorinio meno konkursas anglų kalba "What makes me happy", kuriame II vietą laimėjo mūsų gimnazijos Ia klasės gimnazistė Laura Miklošiūtė (mokyt. Kristina Urbonienė). Sveikiname!


2014-11-17 Apskritojo stalo diskusija

     Lapkričio 14 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje  Šiaulių krašto socialinių pedagogų asociacijos iniciatyva organizuota apskritojo stalo diskusija „Socialinio pedagogo sėkmingi praktinės veikos pavyzdžiai ir iššūkiai“. Diskusijos dalyviai: Šiaulių miesto bei Kėdainių  socialinių pedagogų metodinių būrelių nariai, moderatorė  - Šiaulių krašto socialinių pedagogų asociacijos valdybos narė, Šiaulių „Rasos“ progimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Ligita Mickienė.
     Diskusijos probleminės sritys: projektinė veikla, lankomumo apskaita ir prevencija, uniformų dėvėjimo tvarka ir kylančios problemos, elektroninis socialinio pedagogo žurnalas bei sėkmingi socialinio pedagogo praktinės veiklos pavyzdžiai.  Tai, kad gerosios patirties pristatymai, pasisakymai, iškėlė daug klausimų, parodo, jog diskusija buvo sėkminga, naudinga ir kiekvienas išsinešė su savimi naujų idėjų bei pavyzdžių kraitelę.
     Pasibaigus apskritojo stalo diskusijai Kėdainių socialiniai pedagogai susipažino su Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, mokinių popamokinės veiklos barais, mokymosi sąlygomis, projektine veikla.
Nuotraukos >>>

Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2014-11-17 Protų mūšis, skirtas Tolerancijos dienos minėjimui

     1995 m. UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.  Tolerancija - tai įvairių pasaulio kultūrų, jų išraiškų, buvimo žmogumi būdų įvairovės supratimas bei gerbimas.
     Tarptautinės komisijos direktorius Ronaldas Račinskas teigia, kad „<...> vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų – išmokti pripažinti skirtumus. Deja, su nepakantumu, smurtu, žmogaus teisių pažeidinėjimais susiduriame visur: namuose ir viešose vietose, mokyklose ir gatvėse. Todėl kalbėti apie toleranciją, skiepyti ją moksleiviams, ugdytis pačiam – be galo svarbu, kai visuomenė nuolat keičiasi ir mes turime prie pokyčių prisitaikyti.“
     Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių prevencinė grupė „ORE“, kuri yra ir VO „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių struktūrinio padalinio narė, Tolerancijos dieną paminėjo J. Janonio gimnazijoje, kur jų laukė  ŠPRC studentų parengtos šios dienos minėjimui skirtos  protų mūšio užduotys VO „Gelbėkit vaikus“ grupėms. Norime pasidžiaugti, jog mūsų komandai „Oriukai“ pavyko iškovoti sidabrą!  Sveikiname!

Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2014-11-17 Susitikimas su „Kalba.lt“atstovu

     Lapkričio 13 d. gimnazijoje lankėsi „Kalba.lt“ vadybininkas, kuris gimnazistus supažindino su studijomis Danijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse. Gimnazistams pasakojo apie studijų finansavimą, pagalbą pildant studijų dokumentus, pateikė informaciją apie ypatingus stipendijų pasiūlymus. Taip pat supažindino su anglų kalbos egzaminu IELTS ir TOEFL.

     „Kalba.lt“ vadybininkas padeda pasirinkti bakalauro ir magistro studijų programas iš daugiau nei šimto užsienio šalių universitetų ir koledžų. Moksleivius, kurie nori studijuoti užsienio universitetuose „Kalba.lt“ suteikia profesionalę nemokamą konsultaciją, pasiūlo geriausias ir perspektyviausias aukštąsias mokyklas,  programas pagal akademinius rodiklius, poreikius ir norus.

 Diana Kniežaitė2014-11-12 Šiaulių miesto Mero taurės konkursas „Šiaulių sveikuolis - 2014“

     Spalio 6-28 d.vyko Šiaulių miesto Mero taurės konkursas „Šiaulių sveikuolis - 2014“. Dalyviai varžėsi dėl pereinamosios miesto Mero taurės. Konkurse galėjo dalyvauti visi miesto gyventojai nuo 14 metų aštuoniolikoje amžiaus grupių. Šis konkursas yra vienuoliktas ir šiais metais jame dalyvavo 937 dalyviai.
     Lapkričio 11 d.  nugalėtojai  buvo sukviesti  į miesto savivaldybės tarybos posėdžių salę,  kur vyko Mero taurės konkurso „Šiaulių sveikuolis - 2014“  apdovanojimai. Mūsų gimnazijos mokinė  Aistė Zinkevičiūtė (IIIa) laimėjo I vietą,  Vitalija Andriūnaitė (IIIB) laimėjo III vietą,  Marina Charaim (IVe) laimėjo I vietą,  Aurimas Mazaliauskas (Ib) laimėjo I vietą. Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir asmeninėmis dovanomis. Komandinėje įskaitoje „Saulėtekio“ gimnazijos komanda liko penkta. Sveikiname nugalėtojus.

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2014-11-11 Baigėsi projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“

     Spalio 21 dieną prasidėjęs projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“ baigėsi. Šiemet jame dalyvavo ne tik mūsų gimnazistai, bet ir mokiniai iš Gegužių ir „Rasos“ progimnazijų. Pirmąją projekto dieną dalyviai lankėsi Šiaulių regiono televizijoje „Splius“, Šiaulių universitete, o labiau susipažinti padėjo bendravimas žaidžiant boulingą. Kiekviena komanda, kurią sudarė skirtingų mokyklų mokiniai, sugalvojo ir savo pavadinimą: FUXAI, AWESOME, POKEMONAI. Kitomis dienomis dalyviams reikėjo ne tik fiksuoti ir aprašyti savo veiklą, bet ir kurti vienos iš projekte dalyvaujančių mokyklų reklamą, filmuką „Akimirka“. Mokiniai plušo net ir per atostogas. Apie savo veiklą rašė ir patys dalyviai gimnazijos „Facebook'o“ paskyroje.
     Lapkričio 5 d. įvyko baigiamasis renginys, kuriame dalyviai parodė, ką nuveikė. Juos vertino komisija. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad vos vieno taško skirtumu laimėjo POKEMONAI, antri buvo AWESOME, o treti – FUXAI. Visoms komandoms skirtas prizas – fotosesija.


     Šių metų projekto partneriai Šiaulių regiono televizija „Splius“ ir Šiaulių universiteto Dailės katedra. Projekto vadovai Lina Jokubauskienė, Ričardas Gečas, Vytautas Šalavėjus.

 

Nuotraukos >>>2014-11-11 Šiurpi išvyka

     Lapkričio 6 dieną Ib klasės mokiniai buvo Šiaulių Respublikinės ligoninės Patologinės anatomijos muziejuje. Čia mokiniai klausėsi, kaip išsivysto, susidaro ligos ir augliai, kas lemia jų atsiradimą. Buvo rodomi tikri eksponatai su įvairių ligų padaryta žala. Vaizdai buvo kraupūs, bet kartu ir labai įdomus. Mokiniai viską stebėjo su dideliu susidomėjimu. Pirmokai galėjo patikslinti ir praplėsti savo žinias bei akiratį. Mokiniai iš muziejaus išėjo su įvairiais įspūdžiais.

Austėja Grinytė, Ib klasė2014-11-10 Jaunieji verslininkai

     Lapkričio 5 dieną pirmųjų klasių mokiniai buvo Lietuvos verslo kolegijoje Šiauliuose. Mokiniams surengtoje paskaitoje buvo pasakojama, kaip geriau, tiksliau sukurti savo verslą. Buvo aiškinama, nuo ko pradėti ir kaip tai daryti gerai. Žinoma, nurodė ir ko geriau nedaryti, norint pradėti savo verslą. Buvo pasakojama  ir apie žmonės, kurie pasiekė verslo aukštumų, kurie tai padarė nuo visiško nulio. Visi šie pasakojimai ir nurodymai labai sužavėjo ir privertė susimąstyti pirmokus ir jų auklėtojas: ,,Gal ir man reikėtų sukurti verslą?“  Paskaita buvo labai įdomi. Ji visiems labai patiko.

Austėja Grinytė, Ib klasė2014-11-10 IIa klasės gimnazistai susipažino su aktualių problemų sprendimo metodu „Idėjų bankas“– dialogas kavinėje

     „Protas– tai ne indas, kurį reikia pripildyti, bet laužas, kurį reikia uždegti...“
                                                                                                      Plutarchas
     IIa klasės gimnazistai socialines kompetencijas ugdo įvairiais būdais: dalyvauja paskaitose, diskusijose, akcijose, vyksta į išvykas.
     Lapkričio 4 d. gimnazistai turėjo galimybę išbandyti naują problemų sprendimo metodą „Idėjų bankas“– dialogas kavinėje. Šio metodo idėja – neformali aplinka, per trumpą laiką gali dalyvauti daug žmonių, kurie turi galimybę sukurti originalių idėjų.
     Užsiėmimo metu kiekvienas dalyvis išreiškė savo nuomonę keturiomis temomis iš tam tikro pateiktų temų skaičiaus, mokėsi išskirti prioritetus, pasirinkti veiksmų planus, ugdė darbo grupėse įgūdžius bei pagarbą vieni kitiems.
     Galima tik patvirtinti, kad šiuolaikiniai aktyvūs mokymosi metodai  skatina mokinius pažinti, domėtis, spręsti aktualias problemas, padeda mokiniui suvokti savo stiprybes ir jas tikslingai išnaudoti.
Nuotraukos >>>

IIa klasės auklėtoja Giedrė Kielaitė2014-11-10 Gimnazistams organizuota netradicinė ekonomikos pamoka

     II-III klasių mokiniams buvo organizuota netradicinė ekonomikos pamoka „Savarankiško gyvenimo pradžia – ne tik laisvė, bet ir atsakomybė“. Gimnazistai turėjo galimybę pabendrauti su Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadove Odeta Bložiene.
     Tikriausiai yra tekę girdėti, kad vaikystė ir/ar paauglystė - nerūpestingiausias metas. Tikriausiai taip galima pasakyti ir finansų prasme, tačiau pažvelgus į laukiančius etapus, kurie vadinami gyvenimo ciklu, matyti, kad daug iššūkių dar tik laukia.
     Pamokos metu buvo kalbama apie arčiausiai esantį etapą, t.y. studijas, analizuota,  kas labiausiai nustebino pradėjus gyventi savarankiškai, kokių žinių jauni žmonės norėtų gauti daugiau prieš pradėdami dirbti, kokios vidutinės studentų pajamos pagal gyvenimo aplinkybes. Mokėsi, kaip padengti įmokas, jei už mokslą teks mokėti, diskutavo, kodėl svarbu valdyti išlaidas.
     Tegul laisvė ir galimybės neužgožia atsakomybės!

Ekonomikos mokytoja Giedrė Kielaitė2014-11-10 2-oji Scientix konferencija Briuselyje
 Spalio 24-26 dienomis Briuselyje vyko antroji Scientix konferencija, kurioje dalyvavo daugiau nei 600 (12 iš Lietuvos) dalyvių iš 43 pasaulio šalių. Scientix – tai gamtamokslinio ugdymo bendruomenė Europoje,  vienijanti ATGIM (angl. STEM) – aukštųjų techologijų, gamtos mokslų, informacinių technologijų ir matematikos – mokytojus ir mokslininkus.
plačiau >>>


2014-11-10 Europos parlamentinių žinių konkursas

     Lapkričio 17 dieną Mindaugas Tolvaišas (IVa), Deimantė Spudulytė (IVa), Greta Grikšelytė (IVa), Greta Jočytė (IVa), Aistė Pažereckaitė (IVa) ir jų smagioji istorijos mokytoja Ramunė Gedminienė keliavo į Vilnių, į EuroScola – Europos parlamentinių žinių konkursą. Šiame renginyje dalyvavo 16 komandų iš visos Lietuvos. Konkursas buvo labai sunkus, jį sudarė 4 dalys: prisistatymas, viktorina, testinė dalis ir valstybių atskyrimas. Smarkiai pasukę galvas ir tyliai pasitarę įveikėm jas visas. Per pertrauką mus pavaišino labai skaniais sumuštiniais. Gaila, pirmosios vietos neužėmėme, tačiau blogos nuotaikos pas save neįsileidome. Su geromis emocijomis ir naujomis žiniomis apie Europos parlamentą visi riedėjome namo. „Saulėtekio“ komandos nariai džiaugiasi, kad dalyvavo ir parodė linksmą bei laimingą „Saulėtekio“ mokyklos veidą.
Nuotraukos >>>

Mindaugas Tolvaišas2014-11-07 Ugdymo karjerai centras informuoja

 

     Vytauto Didžiojo universitetas Menų fakultetas KVIEČIA 10-12 klasių moksleivius ir jų mokytojus į atnaujintą Menotyros renginį Meno tyrai.

Plačiau>>>

Lina Šidlauskienė2014-11-05 Ugdymo karjerai centras informuoja

    Šiaulių universitetas kviečia dalyvauti projekte  „BŪK ŠUMNAS!“.

 

Plačiau>>>

 
2014-11-03 Klasės diena

     Spalio 24 dieną „Saulėtekio“  gimnazistai šventė  tradicinį gimnazijos renginį „Klasės diena“. Šiais metais „Klasės dienos“ tema – pasaulio šalys. Po trijų pamokų buvo galimybė degustuoti Brazilijos, Indijos, Prancūzijos, Japonijos, Meksikos, Kinijos, Suomijos, JAV, Vokietijos, Turkijos bei Lietuvos tradicinių patiekalų.
     Renginys baigėsi kūrybingai. Jį pradėjo ir pasveikino Lietuvą atstovaujanti klasė. Gimnazijos aktų salėje galima sutikti italus su kvepiančia pica, įsimylėjusius prancūzus, aistringus ispanų šokėjus, ritmingus meksikiečius. Šventės metu sulaukėme svečių iš pasaulio futbolo čempionato Brazilijoje, iš Indijos, Japonijos, Kinijos, JAV. Su didžiausiu trenksmu pasirodžiusi Naujosios Zelendijos gentis tapo  publikos numylėtiniais.
     Manome, kad renginio metu mokiniai labiau susipažino su pasaulio šalimis, jų kultūra bei tradicijomis.
Nuotraukos >>>

Lina Jokubauskienė2014-11-03 Kelionė po Žemaitiją

     Vieną iš rudens dienų - spalio 30 - su geografijos mokytojais išvykau į Žemaitijos regioną, kuris garsėja savo įstabiais pasakojimais, sakmėmis apie didingus dvarus, apie nepaprastus žmones. Žemė, turinti unikalų landšaftą, kuriam būdingos kalvos, piliakalniai...
     Vykstant vaizdingu keliu pro Varnius ir Tverus, užsukame į Rietavą. Miestas garsėja Oginskio dvaru ir Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia. Plungėje pasivaikštome po M. Oginskio parką. Toliau vykstame į Žemaičių Kalvariją, susitinkame su kolega gidu Broniumi Kleinausku, kuris aprodo Žemaičių Kalvarijos šventovę. Pabaigoje nuvažiuojame į vieną didžiausių Lietuvoje Gardų ozą ir aplankome Puokės (Barstyčių) akmenį.Linkiu ir Jums aplankyti gražius Lietuvos regionus.
Nuotraukos >>>

Geografijos mokytoja Asta Titenienė2014-10-24 Akcija „Vėlinių žvakutė“

     Spalio 22 d. mūsų gimnazijos mokinių prevencinė grupė „ORE“ jau ketvirtus metus organizavo akciją „Vėlinių žvakutė“, prie kurios prisijungė dauguma gimnazijos bendruomenės narių. Pagrindinė akcijos idėja – aplankyti apleistus, pamirštus kapus ir ant jų uždegti žvakutes, kaip vilties ir susitaikymo ženklą. Šiemet vykome į  Šiaulių senąsias  kapines.
     Tikime, kad savo gerais mažais darbais sušildėme šią darganotą rudens dieną...

Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2014-10-24 Mokomoji-pažintinė ekskursija į Kėdainius ir „Lokės pėdą“

     Spalio 18 dieną šauniausios klasės - IIa ir IIb - vyko į ekskursiją Kėdainiuose. 9 valandą ryto susirinkome ir iškeliavome. Nuvykę į Kėdainius ėjome į Radvilų kriptą, kuri yra Evangelikų reformatų bažnyčioje. Vėliau apsilankėme Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje, kuri garsėja savo senoviniu pastatu, rūsiais. Apie kriptą ir rūsius mums pasakojo gidė, o kompaniją palaikė ir labai linksmas vairuotojas. Vėliau vaikščiojome Kėdainių senamiestyje, kuris yra labai gražus ir švarus. Po laisvo laiko visi vėl susirinkome, sėdome į autobusą ir išvažiavome į nuotykių parką „Lokės pėda“.  Ten laipiojome po medžius kaip beždžionėlės. Vieni įveikė visas trasas, o kitiems užteko ir lengvesnių trasų. Pavargę, bet su geromis nuotaikomis grįžome į Šiaulius ir ten išsiskirstėme.

IIb klasės mokinės Greta Urbietytė ir Deimantė Poškutė2014-10-24 Oratorinis meno konkursas anglų kalba

     Spalio 21 dieną mūsų gimnazijoje vyko atrankinis etapas Oratorinio meno konkurso „What makes me happy?“. Dalyvavo I ir II gimnazijos klasių mokiniai. Iš visų dalyvių komisija išrinko du mokinius, atstovausiančius mūsų mokyklą Šiaulių miesto Oratoriniame meno konkurse. I klasių nugalėtoja tapo Laura Miklošiūtė (mokytoja K. Urbonienė), II klasių - Aistė Čečkauskaitė (mokytoja I. Kučinskienė). Linkime sėkmės nugalėtojoms ir jas ruošusioms mokytojoms tolimesniame miesto etape.
Nuotraukos >>>

Anglų kalbos mokytojas K. Mockūnas

 

 2014-10-24 Vyksta projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“

     Spalio 21 dieną prasidėjo projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“. Jame dalyvauja ne tik mūsų gimnazistai, bet ir mokiniai iš Gegužių ir „Rasos“ progimnazijų. Spalio 21-23 dienomis dalyviai  lankėsi Šiaulių regiono televizijoje „Splius“, Šiaulių universitete, atliko jiems skirtas užduotis, o labiau susipažinti padėjo bendravimas žaidžiant boulingą. Apie savo veiklą rašė ir patys dalyviai gimnazijos „Facebook'o“ paskyroje. Kviečiame paskaityti, pažiūrėti nuotraukų ir vaizdo įrašų.


     Projektas tęsiasi: per mokinių atostogas dalyviai baigs skirtus darbus, o baigiamasis renginys vyks lapkričio pradžioje.

     

Projekto vadovai Lina Jokubauskienė, Ričardas Gečas, Vytautas Šalavėjus2014-10-23 Kūrinių ištraukos iš profesionalaus skaitovo lūpų

     Į susitikimą su aktoriumi – skaitovu (taip jį vadinti prašo pats aktorius) Raimundu Lukšu spalio mėnesį tradiciškai vėl rinkosi „Saulėtekio“ gimnazistai. Aktorius amintinai skaitė ištraukas iš B. Sruogos „Dievų miško“, Just. Marcinkevičiaus trilogijos „Mindaugas – Mažvydas – Katedra“, A. de Sent Egziuperi „Mažojo princo“, E. Hemingvėjaus „Senio ir jūros“.

plačiau >>>


2014-10-22 Dviejų integruotų anglų kalbos ir matematikos pamokų projektas

    Vienas iš svarbiausių ugdymo ypatumų yra tai, kad orientuojamasi į didesne mokymosi galimybių įvairove pasižymintį ugdymo procesą: ugdymas individualizuojamas, daug dėmesio skiriama mokymosi strategijoms, ugdymas integruojamas bei sukuriama kompetencijų formavimąsi skatinanti mokymosi aplinka. Spalio 22 dieną „Saulėtekio“ gimnazijos II klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti dviejų integruotų anglų kalbos ir matematikos pamokų projekte. Projektą vykdė ir gimnazistams padėjo anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė bei matematikos mokytoja Romena Ruškienė.  Projektu siekta plėtoti mokinių bendrąsias kompetencijas – asmeninę, komunikavimo, pažinimo, socialinę, iniciatyvumo, kūrybingumo, mokėjimo mokytis. Dirdami grupėse gimnazistai atliko matematines užduotis, kurios buvo pateiktos angliškai. Žaidime „šilta – šalta“ mokiniai pakartojo plokštumos ir erdvės geometrines figūras, kelintinius ir kiekinius skaitvardžius. Paskutinis darbas – kūrybinė užduotis teksto kūrimo gebėjimams plėtoti. Komandos turėjo sukurti pasakojimą pagal pateiktų paveikslėlių seriją. Projektas, mokinių nuomone, buvo sėkmingas. Jiems patiko, kad užduotys siejosi su gyvenimo praktika, taikyti inovatyvūs metodai.
Nuotraukos >>>

Anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė ir matematikos mokytoja Romena Ruškienė2014-10-21 Ekskursija į Vilnių, o sutemus... išbandymai tamsiame, paslapčių kupiname miške

     Vilnius – Lietuvos sostinė, į kurią suplūsta žmonės iš įvairių pasaulio šalių. Spalio 11 dieną pasigrožėti šiuo miestu išvykome ir mes, Ia, Ib ir Ic klasių gimnazistai. Apžiūrėjome Valdovų rūmus, Gedimino pilį, Pinigų muziejų, kai kurie užkopė ir į Trijų kryžių kalną, aplankė naujai atsidariusią kačių kavinę „Murrr Cafe“, kurioje turėjo galimybę atsigerti šiltos arbatos ir pamatyti ten gyvenančias kates, kiti mokiniai ėjo į Kalnų parką, norėdami atsipūsti nuo miesto šurmulio ar tiesiog pasigrožėti kraštovaizdžiu.
     Pradėjus temti vykome į Trakų rajoną, kur dalyvavome edukacinėje programoje „Paklaidinimas miške“. Atvykę buvome supažindinti su griežtomis taisyklėmis, padalinti į dvi komandas. Kurį laiką ėjome tamsiu miško taku, kol pripratome prie tamsos. Vėliau turėjome surasti pasislėpusius priešininkų komandos narius, užkurti laužą, kuris degtų vieną minutę, surasti išėjimą iš miško, ieškant ant medžio prikabinto balto popieriaus lapo.
     Žygis neprailgo, buvo įdomus, informatyvus ir labai linksmas. Tuo pasirūpino žygio vadovas Antanas. Nors miego kitą dieną ir trūko, tačiau jautėmės patenkinti ir džiaugėmės neįprastai praleidę laiką.
Nuotraukos >>>

Ia kasės gimnazistė Laura Miklošiūtė

plačiau >>>


2014-10-21 Edukacinė programa Šiaulių arenoje

     Spalio 10 d. Ia klasės mokiniai lankėsi Šiaulių arenoje ir stebėjo Pasaulio taurės etapo žirgų sporto varžybas uždarose patalpose. Tokio lygio varžybos Lietuvoje vyko pirmą kartą. Arenoje varžėsi pajėgiausi raiteliai iš 7 valstybių. Edukacinės programos tikslas buvo susipažinti su žirgų sportu Lietuvoje, išaiškinti taisykles.
Nuotraukos >>>

Ia klasės mokinė Laura Miklošiūtė

 

 

plačiau >>>


2014-10-20 Akcija „Ką jaučiu - tą piešiu“

     Spalio 9 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko akcija „Ką jaučiu - tą piešiu“, skirta paminėti pasaulinei psichikos sveikatos dienai. Mokiniams buvo paruošti molbertai su piešimo priemonėmis ir visi, kas tik norėjo, tas galėjo popieriaus lape pavaizduota tai, ką jaučia. Dailės mokytoja metodininkė Rasa Prišmontienė pakomentavo gimnazistų piešinius. Mūsų mokyklos mokinių  piešiniai nuotaikingi, ekspresyvūs, svajingi, romantiški. Ačiū visiems dalyvavusiems, juk  puiki nuotaika - gera sveikata.
Nuotraukos >>>

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Leonora Mikuckienė2014-10-20 Šiaulių miesto Mero taurės konkursą „Šiaulių sveikuolis-2014“

     Spalio 17 d. „Saulėtekio“ gimnazijos sporto salėje Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras kartu su gimnazijos kūno kultūros mokytojais organizavo Šiaulių miesto Mero taurės konkursą „Šiaulių sveikuolis-2014“. Pagrindinis šio renginio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą ir skatinti kuo daugiau gyventojų pasitikrinti sveikatą bei įvertinti fizinį pajėgumą atliekant testus.
     Šiame konkurse dalyvavo „Saulėtekio“ gimnazijos I-IV klasių gimnazistai. Dalyviai turėjo atlikti šios EUROFITO testus: atsispaudimai per 30 s, sėstis ir gultis per 30 s, atsitūpimai ir atsistojimai per 60 s ir flamingo pusiausvyra.

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2014-10-17 Prasideda projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“

     Jau spalio 21 dieną startuos projektas „Saulėtekio“ paparacai 2014“. Spalio 17 d. į įvadinį instruktažą susirinko mokiniai, norintys dalyvauti projekte. Šiemet žurnalistikos „duonos“ paragaus ne tik mūsų gimnazistai, bet ir mokiniai iš Gegužių ir „Rasos“ progimnazijų. Pirmajame susitikime buvo primintos dalyvavimo sąlygos, supažindinta su planuojama veikla, atsakyta į dalyvių klausimus. Šių metų projekto partneriai Šiaulių regiono televizija „Splius“ ir Šiaulių universiteto Dailės katedra.

Projekto vadovai Lina Jokubauskienė, Ričardas Gečas, Vytautas Šalavėjus

 

Nuotraukos >>>2014-10-16 Šiaulių miesto I klasių mokinių konkursas „Ar pažįsti gimtąjį miestą?“

     Spalio 15 dieną mūsų gimnazijos dvi komandos „Saulėtekiukai“ ir „Lagūna“ Didždvario gimnazijoje dalyvavome konkurse. Reikėjo per nurodytą laiką aplankyti kuo daugiau objektų, pažymėtų miesto plane, ir prie jų nusifotografuoti.
     Kitame etape – protų mūšis tema „Šiaulių miestas“. Klausimai buvo sunkūs, tačiau daug sužinojome apie Šiaulius. Buvome apdovanoti diplomais.
Nuotraukos >>>

Geografijos mokytoja Asta Titenienė2014-10-15 Kova „Bibliomūšyje“

     Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pradeda įgyvendinti projekto ,,Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyvą „Bibliomūšis“ ir kviečia prie jos prisijungti visas Lietuvos viešąsias bibliotekas.
     Vaikų Literatūros Skyriaus bibliotekoje, kuri yra  Gvazdikų takas 8, spalio 2 dieną vyko „Bibliomūšis“. Jame dalyvavo Šiaulių ,,Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai. Kovėmės penkiuose etapuose, kiekviename atsakydami į dešimt klausimų. Visi etapai buvo gan sudėtingi, tačiau atsakymus tikrai buvo galima rasti, nes galėjai naudotis ne tik savo žiniomis, bet ir internetu. Klausimai buvo pateikiami po vieną skaidrėse. Į juos atsakyti turėjome laiko tol, kol buvo rodomas klausimas ir jo kartojimas (tam skirtos penkios minutės). Laukdami kito klausimo atsigėrėme arbatos, kuria mus pavaišino bibliotekininkės, ir pamaitinome savo smegenis, užkąsdami sausainukų. Dalyvavimas „Bibliomūšyje“ visiems labai patiko ir įsiminė, nes tai ne tik geras laiko praleidimas, bet ir savo žinių patikrinimas bei naujos informacijos kaupimas. Su nekantrumu laukiame II etapo.
Nuotraukos >>>

IIa klasės gimnazistė Karolina Dambrauskaitė2014-10-09 Šventėme Mokytojo dieną

     Spalio 3 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko Mokytojo diena, kitaip „Saulewood‘as“.  Kaip ir kiekvienais metais, ryte mokytojus prie durų su gėlėmis pasitiko gimnazijos abiturientai. Gausiais aplodismentais ir su muzika raudonu kilimu mokytojai buvo palydėti į pirmą pamoką. Tuo linksmybės nesibaigė, nes likusią dienos dalį, iki 12 valandos, mokytojų kambaryje dirbo kavinė „Cafe“. Pasibaigus pamokoms šventės kaltininkai galėjo atsipūsti, nes aktų salėje vyko renginys, Mokytojo dienai paminėti. Po nuotaikingo dvyliktokų surengto koncerto,  „Nerealių 6996“ merginų pasirodymo (šį kartą jomis tapo dvyliktokų auklėtojos)  ir apdovanojimų, kurių metu buvo išrinktas „Metų punktualiausias mandaguolis“, „Metų frazė“, „Metų TOP modelis“, „Metų barbė devyndarbė“, „Metų VPK“, „Metų siela“, „Metų kovingoji“, „Metų prikolistas“ “ ir „Metų remontininkas“. Vakare mokytojai vyko į Trakus.
Nuotraukos>>>

IVa klasės gimnazistė Elvina Zavackaitė2014-10-07 „Tyrėjų naktis“ gimnazijoje

     Nebūtina gimti Einšteinu, kad kas dieną atrastum ką nors naujo.
     Gerti negalima išpilti! Kur rašyti kablelį?
     Dešimtoji „Tyrėjų naktis“ vėl pakvietė į nepakartojamus renginius rugsėjo 26 d. Per chemijos pamokas gimnazistai tyrinėjo gaiviųjų gėrimų kokakolos savybes, kodėl ji gaivesnė už kitus gėrimus, ar ją gerti sveika?

 

 

 

plačiau >>>


2014-10-02 IId ir IIc klasių kelionė į Anykščius

     Anykščiai – miestas, kurio vardas kilęs nuo upelio Anykštos . Savo ruožtu liaudis savaip aiškina miesto vardą. Anykščių miesto parką puošia skulptūrinis akcentas, vaizduojantis į viršų pakeltą nykštį. Teigiama, kad tie, kurie palies miesto simbolį, iš jo pasisems stiprybės ir sėkmės.
     Pasisemti sėkmės ir stiprybės vyko ir IIc ir IId klasių gimnazistai. Pirmiausia aplankėme aukščiausios dvibokštės Šv. Mato bažnyčios Lietuvoje apžvalgos aikštelę, kuri įrengta 33 metrų aukštyje ir lipome 186 laiptelius! Pasigrožėjome nuostabia Anykščių apylinkių panorama. Toliau mūsų maršrutas - Labirintų parkas, kurį sudaro trys skirtingi karklų labirintai: didysis labirintas – kuriame tikslas nepasiklysti ir pereiti labirintą,  apvalusis labirintas – kuriame reikia surasti labirinto centrą bei rasti išėjimą,  lenktynių labirintas – šiame labirinte galima rengti varžybas, rungtis, kas greičiau įveiks labirintą. Visi jie nesunkiai buvo įveikti. Smagiausiai buvo vasaros rogučių trasoje, kur svarbiausia greitis (net iki 40 km/h) ir laiku panaudoti stabdžiai. Kelionę užbaigėme pasivaikščioję po Šeimyniškėlių piliakalnį.
     Su gerais įspūdžiais grįžome į namus.
Nuotraukos >>>

Auklėtojos Asta Titenienė ir Asta Budraitienė2014-10-01 Konstitucijos egzaminas

     Jau aštuntus metus visoje Lietuvoje organizuojama tradicine tapusi visuotinė teisinių žinių įvertinimo akcija – Konstitucijos egzaminas.  Rugsėjo 30 dieną savo teisines žinias išbandė 36 mūsų gimnazijos mokiniai. Geriausiai sekėsi šiems gimnazistams:
I klasė – J. Bertašiūtė – 17 balų, V. Jokubauskas - 16 balų, A. Grinytė – 16 balų, L. Kerežius – 15 balų, F. Urbanavičiūtė – 15 balų, V. Veitas – 15 balų.
II klasė – G. Tručinskaitė – 19 balų, E. Lopatovas – 19 balų, A. Čečkauskaitė – 18 balų, L. Barbaravičius – 17 balų.
III klasė – P. Butavičius – 22 balai.
IV klasė – O. Lemežytė – 16 balų, G. Varnaitė – 15 balų, M. Tolvaišas – 13 balų.
     Sveikiname visus ir dėkojame už parodytą pilietiškumą.
Nuotraukos >>>

Istorijos mokytojos R. Bučinskienė ir R. Gedminienė2014-09-22 „Saulėtekiečiai“ pakvietė minti dviračių pedalus

     Rugsėjo 19 d. 10 val. „Saulėtekio“ gimnazijos kiemelyje būriavosi mokiniai ir mokytojai, pasirengę jau tradiciniam dviračių žygiui. Įgyvendindami aplinkosaugos projektą „Sveikas aš - sveika gamta“ šiais metais minti dviračio pedalus susirinko ne tik apie 120 gimnazijos mokinių ir mokytojų, bet prie dviratininkų būrio prisijungė ir Gegužių skautai. Išklausiusi saugaus elgesio instruktažo ir gerai nusiteikusi dviratininkų kolona dviračių taku pajudėjo Bubių link. Skirtingai nei pernai dviračių žygio dalyvius lydėjo giedras dangus, nebe tokiu dideliu iššūkiu buvo ir Aukštelkės kalnas. Beveik po pusantros valandos buvo pasiekta aikštelė Bubiuose, kurioje žygeivių laukė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos bei Bubių gyvenvietės bendruomenė.  Savanoriai visus vaišino arbata ir tikra kareiviška koše. Žygio dalyviai susidomėję apžiūrėjo ir savanorių surengtą ginkluotės parodą. Turintys jėgų dviratininkai prisijungė prie Bubių mokyklos stadione vykusios sporto šventės ir aktyviai rungėsi dviračių estafetėse. Kiti dalyvavo kūno kultūros mokytojų surengtuose sporto atrakcionuose. Pasistiprinę ir šiek tiek pailsėję, grįždami namo dviratininkai aplankė Bubių piliakalnį. Po valandos žygio dalyviai horizonte galėjo pamatyti Šiaulių miestą. Grįžę į „Saulėtekį“ visi pritarė, jog tokią tradiciją – žygį dviračiais – reikia puoselėti kiekvienais metais.
Nuotraukos >>>

Violeta Butkienė2013-09-02 Neformaliojo vaikų švietimo programa „Jaunimo slėnis“

     Kviečiame Šiaulių miesto ir rajono 11-19 metų mokinius į neformaliojo vaikų švietimo programos „Jaunimo slėnis“ užsiėmimus Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.
    Mokiniams siūlomos šios studijų programos: technologijų ir dailės studija „Pasidaryk pats“, sporto ir choreografijos studija „Sportiečių mokykla“.

        Technologijų ir dailės studija „Pasidaryk pats“ (dekupažo, rūbų ir tekstilės dekoravimo, tapybos, keramikos kryptys).  Trukmė 2 metai.
    Mokiniai, pasirinkę tapybos ir keramikos kryptį, naudodami priemones, skirtas tapybai ( rankų darbo popierių, drobę, šilką, akrilinius ir aliejinius dažus, dažus tapymui ant audinio, švitrinį kartoną, daiktus, ant kurių bus tapoma), kurs  meninius darbus  interjerui, užsiėmimų metu turės galimybę iš molio pasigaminti keramikos darbelių, juos išdegti keramikos degimo krosnyje ir šiais darbais papuošti  savo namų bei gimnazijos interjerą.  Studijos vadovė dailės mokytoja Rasa Prišmontienė.
     Mokiniai, pasirinkę dekupažo, rūbų ir tekstilės dekoravimo kryptį, naudodami priemones, skirtas dekupažo technikai (dekupažo popierių, servetėles, klijus, akrilinius dažus, sendinimo laką, kreideles, švitrinį popierių, kartoną, daiktus), dekoruos įvairius daiktus namų bei gimnazijos interjerui papuošti, dekoruos rūbus ir kitus audinius. Jie galės naudotis gimnazijoje esančia lyginimo sistema, siuvamosiomis mašinomis, tekstilinių audinių marginimo rėmais ir kitomis priemonėmis. Studijos vadovė technologijų mokytoja Lina Adomaitienė.
   

    Sporto ir choreografijos studija „Sportiečių mokykla“ (fitneso, sportinių žaidimų, choreografijos kryptys). Trukmė 2 metai.
    Mokiniams, pasirinkusiems fitneso kryptį, užsiėmimai vyks šiuolaikiškai įrengtoje treniruoklių salėje. Mokiniai kartu su mokytoju rengs savo asmeninio fizinio tobulėjimo programą, pratybų metu bus  kryptingai  lavinamos jų fizinės organizmo galios. Studijos vadovas kūno kultūros mokytojas Robertas Baranauskas.
    Mokiniai, norintys žaisti krepšinį, tinklinį, rankinį, gali rinktis sportinių žaidimų kryptį. Užsiėmimų metu mokiniai išmoks pasirinktos sporto šakos technikos. Turės galimybę dalyvauti įvairiuose gimnazijos, miesto, respublikos sporto renginiuose. Studijos vadovas  kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis.
     


    Priėmimo tvarka. Į neformaliojo vaikų švietimo programą „Jaunimo slėnis“ priimami visi pageidaujantys 11-19 metų mokiniai. Norintys lankyti šios programos užsiėmimus teikia prašymą (dėl prašymų kreiptis į skyriaus vedėja Violetą Butkienę, 302 kab.). Priimant į neformaliojo vaikų švietimo programą nevykdomi egzaminai, netaikomi kiti žinių ir gebėjimų patikrinimo būdai.

  • Sporto ir choreografijos studija „Sportiečių mokykla“ (sportinių žaidimų kryptis -mokytojas J. Klapatauskis ir fitneso kryptis - mokytojas R. Baranauskas)
  • Dailės ir technologijų studija „Pasidaryk pats“ (tapybos, keramikos kryptis - mokytoja R. Prišmontienė, 325 kab.;  dekupažo  bei rūbų ir tekstilės dekoravimo kryptis - mokytoja L. Adomaitienė, 107 kab.)

Mėnesio mokestis už „Jaunimo slėnio“ studijų užsiėmimus – 8 Lt.

Įsakymas dėl atlyginimo už Šiaulių  miesto savivaldybės įstaigose teikiamą neformalųjį švietimą mokėjimo tvarkos aprašo patvitinimo

 Paraiška atlyginimo už neformalųjį švietimą gauti

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimas dėl ugdymo lėšų neformaliąjam švietimui dydžio nustatymo

 

Neformaliojo vaikų švietimo programos „Jaunimo slėnis“ užsiėmimų tvarkaraštis

Mokytojo (studijos vadovo) vardas, pavardė

Studijos (studijos krypties) pavadinimas

Pirmadienis

Antradienis

Trečiadienis

Ketvirtadienis

Penktadienis

 

„Spartiečių mokykla“

 

 

 

 

 

R. Baranauskas

Fitneso kryptis

12.55-13.40

 

 

 

 

 

„Pasidaryk pats“

 

 

 

 

 

R. Prišmontienė

Tapybos, keramikos kryptis

 

 

 

 

 

L. Adomaitienė

Dekupažo ir rūbų bei tekstilės dekoravimo kryptis

 

 

 

12.35-13.20

 

 

 

 

 

 


Socialiniai partneriaiPaieška

Mokytojams
El. paštas

videoVardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Rimgaudas
Vakarė
Rufas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>