Lieporių g. 2, LT-78244, Šiauliai PAŠTAS INTRANETAS KONTAKTAI
  

Kita informacijaKita informacija

2016-12-04 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje karjeros dienos

Karjeros dienų tvarkaraštis

2016-12-06

1. Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centras. Susipažinimas su socialinio darbuotojo specialybe. Pažintiniame vizite dalyvauja I gimnazinės klasės(Laikas: Ia klasė 10-11val.; Ib klasė 11-12 val.)

2. Vizitas į Šiaulių televiziją. Profesinio orientavimo paskaita su redaktoriumi Gediminu Beržiniu. Pažintiniame vizite ir profesinio orientavimo paskaitoje dalyvauja II gimnazinės klasės(Laikas: 10-11 val.)

3. Šiaulių Universiteto mokslo tyrimų festivalis. Veiklos fizikos, chemijos ir technologijų laboratorijose. Veiklose dalyvauja III-IV gimnazinės klasės (Laikas: 11.15-12.15 val. fizikos laboratorijoje; 12.30-13.30 val. chemijos laboratorijoje ir 12.30-13.30 val. technologijų laboratorijoje).

plačiau >>>


2016-12-02 Konferencija „Laiko ženklai“

    Lapkričio 30 dieną mūsų gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo Šiaulių krašto edukaciniame – kultūriniame renginyje „Laiko ženklai. Saulės ženklai Šiaulių (Saulės) krašte“. Konferencija vyko Šiaulių PRC Mechanikos skyriuje. IVa klasės mokinė Karolina Dambrauskaitė skaitė pranešimą „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą“ (mokytoja Diana Gilytė). Ib klasės mokiniai Aristida Serbaitė, Samanta Marcinkevičiūtė, Gabrielius Pociliauskas, Emilija Norkutė, Gabrielė Nagytė, Ignas Kaulokas, Aistė Astrauskaitė kalbėjo „Saulėtai ir linksmai apie Šiaulius“ (mokytoja Roma Glinskienė).  „Tekstą tikėjimo šviesoje“ pristatė IIIa klasės mokiniai Mantas Gabalas ir Aurimas Vaitiekus (mokytoja Jūratė Montvidienė). Ib klasės merginos Renalda Jankauskaitė ir Evelina Serafinaitė supažindino „Su knygos šviesa“ (mokytoja Loreta Andriuškevičienė). Mūsų gimnazistai pasirodė šauniai.

                                                                               Lietuvių kalbos mokytojai2016-12-01 Šiaulių „Saulėtekio” gimnazija kelyje į Europą

    apkričio 21-26 d. Piačenzoje (Italija) vyko pirmasis tarptautinis projekto be-well@school.eu koordinatorių iš Esens (Vokietija), Piačenzos (Italija), Przemysl (Lenkija) ir Šiaulių (Lietuva) projektinis susitikimas, kuriame Lietuvai atstovavo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojos Asta Plukienė ir Ingrida Railienė.

   Susitikimo tikslas buvo sukonkretinti projekto bendruosius ir turinio klausimus, visų pirma aptariant geros savijautos mokykloje aspektus. Projektas, finansuojamas Europos Sąjungos, prasidėjo 2016 m. rugsėjo 1 d. ir tęsis iki  2018 m. birželio 30 d.

  Susitikime buvo pasirengta pirmajam projektiniam mokinių susitikimui Lenkijoje, kuris įvyks 2017 m. vasarį. Buvo sudarytos keturios tarptautinės mokinių grupės, kurios per ateinančias savaites turės temai be-4.0@school parengti skaitmeninių priemonių panaudojimo pamokose galimybių aprašą. Tam pasitarnaus tarptautinis internetinis Etwinning portalas, kuriame visiems šiame projekte dalyvaujantiems nariams buvo sukurtas virtualusis klasės kambarys.Tarptautinių mokinių darbo grupių rezultatai vėliau Lenkijoje bus bendrai aptarti, susumuoti ir išplėtoti.

plačiau >>>


2016-11-30 Surink pokemonus „Saulėtekio” labirintuose

    Šių metų lapkričio 25 dieną vyko jau tradiciniu tapęs renginys - „Saulėtekio“ labirintai. Labai džiaugiamės tokiu dideliu mokinių skaičiumi, nes dalyvavo net 14 komandų. Sulaukėme moksleivių iš Gegužių, Ginkūnų, Zoknių, Gytarių, Dainų ir Ragainės progimnazijų. Renginio metu dalyviams reikėjo orientuotis mokykloje pagal pateiktą žemėlapį, vykdyti mokytojų paskirtas užduotis, ieškoti ir rinkti paslėptus pokemonus. Visi buvo labai aktyvūs ir energingi, noriai vykdė užduotis ir stengėsi aplenkti draugus. Nors pirmoji vieta atiteko tik vienai komandai, kiti irgi nenusiminė, nes svarbiausias tikslas buvo gerai praleisti laiką.

plačiau >>>


2016-11-29 Susitikimas su Šiaurės Lietuvos kolegijos studentais iš užsienio

    Lapkričio 18 dieną grupė Šiaurės Lietuvos kolegijos studentų - Erasmus programos dalyvių - lankėsi Šiaulių miesto „Saulėtekio" gimnazijoje. Vizito tikslas - pristatyti kolegijos partnerei savo mokslo institucijas, šalis, regionus.... ir tiesiog pabendrauti su gimnazijos moksleiviais. Susitikimas vyko anglų kalba, todėl visi atsidūrėme improvizuotoje anglų kalbos paskaitoje - pamokoje. Moksleivius nustebino betarpiškas studentų bendravimas, geranoriškumas, pagarba šaliai (bandyta kalbėti lietuviškai), kurioje studijuoja. Visus pristatymus lydėjo plojimai, šypsenos, padrąsinimo bei pritarimo šūksniai. Gražu buvo stebėti jaunimo bendravimą bei moksleivių reakciją į studentės iš Italijos Agnes Faino žodžius: „Mokykitės - juk žinios yra vertingiausia, ką galite gauti jaunystėje". O kad tikrai mums visiems buvo gera kartu, įamžinta ir nuotraukose.

Anglų kalbos mokytoja Vilma Bazarienė2016-11-29 Pergalė Šiaulių m. mokinių lietuvių kalbos konkurse „Taisyklinga kalba - vertybė“

    2016 m. lapkričio 23 dieną Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko Šiaulių miesto mokinių lietuvių kalbos konkursas „Taisyklinga kalba – vertybė“. Konkurso tikslas kilnus – ugdyti taisyklingai gimtąjį žodį vartojantį mokinį. Šįmet tradiciniame renginyje dalyvavo 30 mokinių, kurie buvo suskirstyti į dvi grupes: varžėsi progimnazijų aštuntokai bei gimnazijų pirmokai ir antrokai. Mūsų gimnazijai šiame konkurse atstovavo dvi mokinės: Austėja Chorūnaitė iš Ia klasės (lietuvių kalbos mokytoja Loreta Andriuškevičienė) ir Neringa Burbaitė iš IIa klasės (lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Montvidienė). Neringa konkurse dalyvavo labai sėkmingai: ji iš 100 taškų surinko net 90 ir laimėjo I vietą! Labai džiaugiamės Neringos pasiekimais. Dėkojame abiem gimnazistėms, dalyvavusioms konkurse.

                                                                                                               Lietuvių kalbos mokytojai

 2016-11-29 „Saulėtekio“ žinios


2016-11-28 Verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai 2016“

    Šių metų lapkričio 24-26 dienomis Šiaulių arenoje vyko verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai 2016“. Kasmet tris dienas vykstanti verslo ir pasiekimų šventė vienu metu vienoje erdvėje sutelkia Šiaurės Lietuvos regiono smulkaus ir vidutinio verslo atstovus, pirkėjus, užsakovus ir verslo partnerius. 

Džiugu, kad šiemet Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijai šioje parodoje buvo patikėta neeilinė užduotis – visos parodos atidarymas!  Mūsų gimnazijos Robotikos klubo demonstruoti išradimai sužavėjo ne vieną žymų Šiaulių miesto politiką ar verslo pasaulio atstovą, užsienio svečius ir eilinius šiauliečius. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas mūsų gimnazijai įteikė padėką už BŪSIMŲ KŪRĖJŲ IR IŠRADĖJŲ UGDYMĄ! Šis apdovanojimas labai pradžiugino gimnazistus ir dar kartą įrodė, kad mokinių kūrybingumas, įdėtas darbas, aktyvumas nelieka nepastebėti ir dar labiau skatina tobulėti, aktyviai veikti bei garsinti gimnazijos ir miesto vardą.

  Parodos metu gimnazistai aktyviai dalyvavo Karjeros ir kontaktų klube. Ten jie susitiko su įmonių atstovais, bendravo su „Verslo avilio” įkūrėju Mariumi Pareščiumi, akceleratoriaus „Startup Highway“ įkūrėju Roku Tamošiūnu. Taip pat vyko srautinės paskaitos, kuriose gimnazistai gilino žinias ekonominiais, verslo klausimais. Lapkričio 25 d. „Saulėtekio“ gimnazijos estradinė grupė koncertavo Šiaulių arenoje. 

  Didžiuojamės savo gimnazistais bei mokytojais, kurie nestokodami energijos bei entuziasmo, pristato gimnazijoje vykdomas veiklas tokiuose svarbiuose renginiuose kaip šis. Renginio akimirkos>>>

Mokytoja Giedrė Kielaitė2016-11-25 Rastas ir trečiasis LOBIS!

    Džiaugiamės, kad nesunkiai įveikėtė užduotį ir suradote trečią LOBĮ. Šįkart pasistengė Izabelė Perminaitė (IIa) ir Gabrielė Viliūtė (IIa).

    Užuominoje buvo kalbama apie JAS, tai - uniformos. J. Erlickas juokavo, kad su uniformomis - jie 02, t.y. policininkai. Nenaudojamas policijos pastats yra Tilžės g. ir Aukštabalio g. kampe. LOBIS slėpėsi toje pusėje, nuo kurios matosi Šiaulių arena.2016-11-24 Kariuomenės diena „Saulėtekyje“

    Lapkričio 23 dieną minima Lietuvos kariuomenės diena. Tą dieną „Saulėtekio“ gimnazijos IIIc klasės mokiniai kvietė visus pasitikrinti, ar jau esame pasiruošę būti kariais. Geras karys turi būti ištvermingas, greitas, šoklus, vikrus. Visi gimnazistai galėjo išmėginti, kaip ilgai gali išlaikyti penkių kilogramų kimštinį kamuolį, kiek su juo gali padaryti pritūpimų, galėjo pasivaržyti, kas daugiau kartų peršoks per virvutę, pasuks lanką. Buvo galima išbandyti ir savo taiklumą, pamėtyti strėlytes į taikinį. Aktyvūs buvo ne tik mūsų Ib ir IIb klasių gimnazistai, bet ir gimnazijos direktorė, mokytojai. Tą diena gimnazijos svečiai iš „Ragainės“ progimnazijos taip pat „pasimatavo“ kario uniformą: išbandė įvairias rungtis, ragavo kareiviškos košės. Organizatoriai, IIIc klasės mokiniai, buvo patenkinti, kad namuose gaminta kareiviška košė bemat išgaravo, kad buvo įvertinti jų kulinariniai sugebėjimai. „Norėčiau daugiau tokių linksmų, judrių pertraukų“, - komentavo pakalbinti gimnazistai. „Mums kareiviška apranga tinka“, - šmaikštavo ir patys organizatoriai.
Nuotraukos >>>

IIIc klasės auklėtoja Roma Glinskienė2016-11-24 MŪSŲ TINKLININKAI - PIRMI!

    Lapkričio 22 dieną „Romuvos“ gimnazijoje vyko Šiaulių miesto vaikinų tinklinio turnyras Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Mūsų gimnazijos vaikinai pusfinalyje rezultatu 2:0 nugalėjo Šiaulių universitetinės gimnazijos moksleivius, o finale tokiu pat rezultatu 2:0 nugalėjo „Romuvos“ gimnazijos komandą ir tapo šio turnyro nugalėtojais. Antri liko „Romuvos“, treti - Šiaulių universitetinės gimnazijos vaikinai kovoje dėl trečios vietos nugalėję Didždvario gimnazijos komandą.

    Turnyras buvo gerai organizuotas. Nugalėtojai buvo apdovanoti taure ir diplomais, prizininkai - diplomais.

    Nugalėtojais tapo: Dominykas Klovas 2a, Eligijus Šalkauskas 4a, Lukas Tamulis 3b, Romanas Charaim 3a, Armandas Stankus 3b, Erikas Akstinas 3b, Tadas Domeika 3c, Nikita Zaicev 3a, Dovydas Nartautas 3b. Komandos treneris Jonas Klapatauskis.

    Sveikinu komandą ir džiaugiuosi vis gerėjančiu žaidimu. Nuotraukos>>>

 

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis2016-11-23 Iliustruoju žodį

    Savaitė, skirta lietuvių kalbos renginiams, praėjo. Nuo pirmadienio iki penktadienio gimnazistai dalyvavo vis kitame renginyje. Mėgstamos knygos iliustracijai buvo skirta pirmoji savaitės renginių diena, bet iliustracijas mokiniai dailino iki pat penktadienio, kada ir buvo išrinkti nugalėtojai. I vietos nugalėtojas Karolis Šalkauskas (IVa kl.), kuris iliustravo V. Mykolaičio-Putino romaną „Altorių šešėly”. II vieta atiteko Neringai Burbaitei (IIa kl.), piešusiai Dž. D. Selindžerio romano „Rugiuose  prie bedugnės” pagrindinio veikėjo Houldeno Kolfildo portretą. III vietos laimėtoja Izabelė Perminaitė (IIa kl.). Ji iliustravo R. Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų”.

    Sveikiname nugalėtojus ir džiaugiamės visų dalyvių puikiais darbais. Iliustracijos>>>

Lietuvių k. mokytoja Diana Gilytė2016-11-23 Olympis 2016

    Vykdant Lietuvių kalbos savaitės veiklas nebuvo pamirštas ir Olympis 2016, edukaciniai konkursai 1-12 klasių mokiniams. Grupelė I-IV kasių gimnazistų sėkmingai sudalyvavo lietuvių kalbos konkurse. Geriausiai pasisekė (91 procentas) Regimantai Tumaitei (IVb kl.). Sveikiname ir džiaugiamės visais išbandžiusiais savo jėgas.

 2016-11-23 Ieškokite jau trečio LOBIO

UŽUOMINA: Juozas Erlickas yra sakęs: „Su JOMIS jie 02, o be JŲ jie 0”. 02 LOBIO paieškoje labai svarbu. JAS gimnazistai privalo turėti, bet kiekvienoje ugdymo įstaigoje JOS skirtingos. LOBIS paslėptas prie jau nenaudojamo pastato, kuriame darbuotojai taip pat vaikšto su JOMIS. Stovint prie LOBIO matosi vienas labai didelis stiklinis pastatas!

Laukiame jūsų nuotraukos su LOBIU!

 2016-11-23 Gimnazistai paminėjo pasaulinę sveikinimosi dieną

    Lapkričio 21 d. pasaulyje minima sveikinimosi diena. Pasisveikinimas – pagarbos kitam žmogui ir asmeninės žmogaus kultūros išraiška. Gimnazistai šią dieną paminėjo miesto pėsčiųjų bulvare, dalyvaudami akcijoje – flešmobe. Mokiniai, sustoję vienas šalia kito, sudarė žodį „Labas“ ir vieną minutę sutartinai skandavo pasisveikinimo žodžius. Apkabino draugą, pasveikino praeivį, taip primindami mandagumo ir pagarbos kitam svarbą.  

    Nepamirškime, jog nuo pasisveikinimo prasideda bendravimas. Matykime vieni kitus! Sveikinkimės vieni su kitais! Nuotraukos>>>

                                                                                               Mokytoja Irma Žemaitienė2016-11-22 Samprotaujamųjų rašinių konkurso nugalėtojai

    Lapkričio 16 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje aštuntą kartą vyko Šiaulių miesto III-IV klasių mokinių samprotaujamųjų rašinių konkursas, kurį organizavo gimnazijos lituanistai. Iš viso konkurse dalyvavo dvidešimt penki mokiniai. Jie tris valandas kūrė keturių šimtų žodžių samprotaujamąjį rašinį temomis „Koks žmogus vertas pagarbos?“, „Ar stiprių jausmų išgyvenimai keičia žmogų?“). III klasių grupėje I vietą užėmė „Romuvos“ gimnazijos mokinė Ieva Auškalnytė (mokytoja Gitana Trinkaitė), II vietą – J. Janonio gimnazijos mokinė Ieva Šileikaitė (mokytoja Asta Valavičienė), III vietą – Didždvario gimnazijos mokinė Ugnė Tylenytė (mokytoja Lina Michailovienė) ir S. Daukanto gimnazijos mokinė Nerilė Gudmonaitė (mokytoja Alvyda Jusienė). IV klasių grupėje I vietą užėmė  Lieporių gimnazijos mokinė Augustė Ušinskytė (mokytoja Sandra Puzarienė), II vietą – J. Janonio gimnazijos mokinė Bertina Dragūnaitė (mokytoja Laimutė Samulionienė), III vietą - Lieporių gimnazijos mokinė Ieva Abdukevičiūtė (mokytoja Sandra Puzarienė). Nuoširdžiai sveikiname laimėtojus ir linkime brandžių minčių!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai

                                                                 2016-11-22 Dešimtoji akcija „Dovanoju knygą gimnazijai“

   Lapkričio 18 dieną mūsų mokykloje vyko jau dešimtoji akcija „Dovanoju knygą gimnazijai“. Šiais metais ji skirta J. Ivanauskaitės 55 gimimo metinėms paminėti. Renginį pradėjo mūsų pirmokai – Austėja Chorūnaitė, Erika Bukauskaitė, Goda Sireikytė ir Lukas Domeika paskaitė eilėraščių iš vienintelio rašytojos poezijos rinkinio „Odė džiaugsmui“. Tiesa, džiaugsmo šiose eilėse nedaug, nes J. Ivanauskaitė kurdama jau sunkiai sirgo. Abiturientės Brigita Petraitytė ir Evelina Tučkutė mums papasakojo apie šios talentingos ir įvairiapusės asmenybės trumpą gyvenimą ir išskirtinę kūrybą.

plačiau >>>


2016-11-21 Respublikinė konferencija „Žmogus ir gamta“

    Lapkričio 17 d. kartu su geografijos mokytoja Asta Titeniene ėjome į Juliaus Janonio gimnaziją, kurioje įvyko 5-oji respublikinė konferencija „Žmogus ir gamta“, skirta aplinkosaugininkui, fotografui, keliautojui, Australijos lietuviui Olegui Truchanui atminti. Konferencijoje pristačiau savo vykdytus projektus, kurie turėjo didelės reikšmės gamtai, atsižvelgiant į jos dabartinę padėtį. Sužinojau ir praplėčiau savo žinių akiratį, atrasdama daugiau informacijos, kuri bus naudinga ateityje. Taip pat tai buvo puiki proga pristatyti Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vykdomą popamokinę veiklą bei  turiningai praleisti laiką. Nuotraukos>>>

                                                                                                            Abiturientė Greta Tručinskaitė                                                                      2016-11-20 Jaunimo videofilmų kūrimas „Rodom 2016“

    Jau šeštą kartą grįžta jaunimo vaizdo siužetų konkursas „Rodom 2016“. Džiugu, kad šiame konkurse nusprendė dalyvauti ir mūsų IIa klasės gimnazistai.

   Šių metų tema „Manipuliacija tikrove ir informacija“ yra labai aktuali, juk mes vienaip atrodome kasdienybėje, o visai kitaip pateikiame save virtualioje erdvėje... 

    Linkime gimnazistams didelės sėkmės šiame jaunimo vaizdo siužetų konkurse, o kaip jiems sekėsi, sužinosime gruodžio mėnesį.

Mokytoja Giedrė Kielaitė2016-11-20 Įdomios knygos šalia!

    Lapkričio 15 d. mes, antrokai, su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūrate Montvidiene lankėmės bibliotekoje, kuri yra visiškai šalia gimnazijos - tai Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje. Joje vyko netradicinė literatūros pamoka. Bibliotekos darbuotoja mums papasakojo apie populiarias jaunimo knygas, mėgstamus žanrus. Ji teigė, kad įdomus ir stilingas knygos viršelis labiau patraukia akį ir sudomina. Kartu mąstėme, ko tikimės iš knygų. Taip pat kalbėjomės apie klasiką, kuri niekada neišeina iš mados, yra paklausi.
   Moteris pasidžiaugė, kad šiandien skaityti tampa madinga. Mes irgi norime būti madingi, tad skaitysime!

                                                IIa klasės mokinė Vakarė Vytautė Zaborskaitė2016-11-20 „Saulėtekio“ moksleiviai paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną

    Lapkričio 15 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko moksleivių ir užsienio šalių studentų, universitete studijuojančių pagal Erasmus programą, popietė – diskusija „Būk mano draugas“, skirta tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Šiame renginyje dalyvavo Ib klasės mokiniai. Jie turėjo galimybę išgirsti trijų studentų iš Pietų Korėjos kanklėmis atliekamų lietuvių liaudies melodijų, pasiklausyti studentų iš Ispanijos, Čekijos ir Pietų Korėjos pasakojimų apie tolerancijos ir netolerancijos reiškinius jų šalyse. Po diskusijos moksleiviai ir studentai dirbo grupėse – kūrė himną tolerancijai ir jį pristatė. Darbas grupėse sukūrė betarpišką atmosferą, tad popietėje „Būk mano draugas“ moksleiviai ne tik išgirdo daug įdomaus apie kitų šalių kultūrą, bet ir įgijo naujų draugų.

   Tarptautinė tolerancijos diena buvo paminėta ir mūsų gimnazijoje.  Dorinio ugdymo pamokų metu mokiniai kalbėjo, ką reiškia būti tolerantišku, ir suprato, jog ši vertybė padeda sukurti tvirtus tarpusavio saitus. III klasių gimnazistų iškarpyti paukščiai, kurie papuošė mūsų I aukšto fojė, tarsi primena, kad visi mes esame viena bendruomenė ir matome šalia esantį. Nuotraukos>>>

                                                                                      Mokytoja Irma Žemaitienė2016-11-18 Rastas jau antrasis lobis!

    Šią savaitę lobis slėpėsi prie Šiaurės Lietuvos kolegijos, nes pagal užuominą buvo galima suprasti, kad graikiškai dievas yra „Theo“, o TEO anksčiau vadinosi Telekomas. Telekomas buvo įsikūręs būtent dabartiniame Šiaurės Lietuvos kolegijos pastate.

    Kitą savaitę jūsų laukia dar sudėtingesnė užuomina ir jau trečiasis lobis!

 

 2016-11-18 Žibintų šventė gimnazijoje

    Lapkričio 17 d. jau antrus metus iš eilės „Saulėtekio“ gimnazijos pirmokai į Žibintų šventę pasikvietė Šiaulių logopedinio lopšelio - darželio darželinukus, jų tėvelius, auklėtojas. Ši šventė mums primena, kad kai lauke tamsu ir niūru, viduje - šilta ir  šviesu. Sielos šviesa yra tikroji žibinto šviesa, kurią svarbu saugoti, puoselėti ir neleisti tai šviesai užgesti. Gimnazistai pagamino įspūdingus šviečiančius namelius, kuriuos padovanojo mažiesiems svečiams. Mažieji mūsų draugai taip pat įteikė dovanų -  pačių pagamintų žibintų.

    Šviesa ir šiluma šildo žmones, suteikia teigiamų emocijų, žibintų šviesa norime uždegti mažytę ugnelę širdyje, šeimoje, namuose, mažą saulę mūsų viduje ir stiprinti gimnazijos bei lopšelio - darželio gražią draugystę.

Nuotraukos >>>

                                                                          Ia klasės auklėtoja Diana Kniežaitė2016-11-18 TIRIAMASIS DARBAS „HIDROLATŲ SAVYBĖS IR JŲ GAMINIMAS“

    Lapkričio 17 d. biomedicinos srities mokiniai atliko tiriamąjį darbą „HIDROLATŲ SAVYBĖS IR JŲ GAMINIMAS“. Pamokos pradžioje chemijos mokytoja papasakojo, kas yra hidrolatai, kokios jų savybės, kokia jų  nauda.

    Visų pirma hidrolatai – neatsiejama natūralios kosmetikos dalis. HIDROLATAI - tai gėlių vanduo išgaunamas garais arba vandeniu distiliuojant augalus, jų žiedus ar lapus! Distiliavimo metu gėlių žiedlapiai, lapai išskiria eterinius aliejus, o garai virsta hidrolatais, kuriuose lieka ištirpusių eterinių aliejų. Hidrolatai naudojami gryni odos bei plaukų drėkinimui, galima naudoti ir virtuvėje gėrimams, salotoms, troškiniams ir desertams gardinti. Hidrolatai naudojami kaip drėkikliai ar tonikai, kremų gamybai, kvapai patalynei, vietoje šampūno, jie puikiai tonizuoja odą. Gėlių vanduo - hidrolatai - tikra atgaiva veido odai! Galima pagaminti hidrolatus iš įvairių augalų: levandų, ramunėlių, pelargonijų, pipirmėčių, rožių, morkų sėklų, santalų, gauruotojų  švitrūnų, čiobrelių, beržo lapų ir t. t.

    Po to chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė paaiškino, kaip galima pasigaminti hidrolatą. Mes gaminome hidrolatą iš ekologiškai užaugintų vaistažolių - mėtų. Mėta - nuo seno žinoma kaip gaivinantis ir stimuliuojantis augalas, kuris palaiko odos tonusą ir gyvybingumą, stiprina, maitina ir ramina ją, veikia antiseptiškai ir analgetiškai, gerina kraujotaką, mažina uždegimus ir paraudimus. Mėtos hidrolatai tinka visų tipų odai. Ramina bėrimus, niežulį, sudirginimą, tinka spuoguotos odos priežiūrai, šalina blogą kvapą ir suteikia energijos.

    Po teorinės dalies kibome į darbą... Hidrolato gamyba truko apie 2 valandas. Užsiėmimo metu pasigaminome ekologišką kosmetinę priemonę, įgijome daug praktinių žinių. Nuotraukos>>>  

                                                                          Biomedicinos srities mokiniai2016-11-18 Sveikiname

    Sveikiname informacinių technologijų konkurse geriausiai iš visų Šiaulių 11-okų pasirodžiusį mūsų gimnazistą Karolį Kundrotą. „Bebras“ – tai informatikos ir informatinio mąstymo konkursas, kurio tikslas parodyti informatikos mokslo patrauklumą. Šių metų konkurse Karolis tarp Šiaulių vienuoliktokų buvo pirmas, o Lietuvoje - penktas. Geriausiai uždavinius sprendusieji yra kviečiami į apdovanojimų šventę, kuri vyks š. m. lapkričio 26 d. parodos „Mokykla 2016“ metu (Litexpo parodų rūmuose). 2016-11-17 DĖMESIO!!!

 Kviečiame vėl pasinerti į lobio paieškas:

 Užuomina:

Seniau čia buvo įsikūrusi įmonė, kurios DABARTINIS pavadinimas išvertus iš graikų kalbos reiškia „Dievas“. Dabar šiame pastate šurmuliuoja žingeidūs jaunuoliai. Priėjęs didelius laiptus, dešinėje po jais, ieškok lobio!

Laukiame jūsų nuotraukų su lobiu!2016-11-17 Susitikimas su „Barclays Tech Academy“ atstovais

   Šiandien gimnazijoje lankėsi „Barclays Tech Academy“ atstovai, kurie supažindino mokinius su galimybe dalyvauti konkurse, o vėliau 16 savaičių kartu padirbėti su geriausiais IT specialistais!
   Tikimės, kad mūsų gimnazija suburs pačią geriausią komandą ir sėkmingai dalyvaus akademijoje.   Nuotraukos>>>

 

 2016-11-16 UAB „Busturas“ difenbachija papuošė „Saulėtekio“ gimnazijos erdvę

    „Saulėtekio“ gimnaziją maloniai nustebino netikėta UAB „Busturas“ dovana – atogrąžų puošmena gražuolė gėlė difenbachija. Juk visada gera sulaukti netikėto dėmesio, malonios staigmenos! Gėlės visada puošia Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos koridorius ir kabinetus, tad difenbachija puikiai papildys gimnazijos žaliąją erdvę. Malonu, kad viena didžiausių Šiaulių miesto įmonių ne tik teikia paslaugas – nustatytais maršrutais veža keleivius vietinio (miesto ir priemiestinio) ir tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutais bei užsakomaisiais reisais, bet ir kuria grožį ir juo dalinasi su šiauliečiais. Pasirodo, UAB „Busturas“ yra darbuotojų, puoselėjančių įmonės erdves. Viena jų – Birutė Povilaitienė, savo išaugintomis gėlėmis gražinanti aplinką. Dėkojame jai ir UAB „Busturas“ vadovams, padovanojusiems gimnazijai įspūdingą grožiu ir dydžiu gėlę. Įspūdingoji difenbachija>>>2016-11-16 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vykdoma pilietinė iniciatyva „Tolerancijos paukštis“

   Tolerancija – tai nei privilegija, nei abejingumas. Žmonės iš prigimties yra skirtingi ir tik tolerancija gali užtikrinti mišrių bendruomenių kiekviename pasaulio kampelyje išlikimą.

      Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje lapkričio 11-16 d. vykdoma pilietinė iniciatyva „Tolerancijos paukštis“.

    Šiais metais  Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠČIAI. Paukščio simbolis dažnai sutinkamas įvairiose religijose ir kultūrose, kuriose jis reiškia meilę, tyrumą, atnešamą gerą žinią, taiką. Tolerancijos žodis nereiškia meilės ar taikos. Tai – pakantumas kitam, kitokiam. Tolerancijos dienai paminėti gimnazijoje pamokų metu paukščio simbolis išplėtojamas per tolerancijos temą, pasitelkiant pavyzdžius iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios aplinkos, gimnazija puošiama paukščių karpiniais.

 

Mokytoja Giedrė Kielaitė2016-11-16 Paskaita apie viešosios tvarkos pažeidimus

    2016 m. lapkričio 15 d. mūsų gimnazijoje lankėsi Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnai Donatas Verkys ir Donatas Šimkus, kurie I-II klasių gimnazistams skaitė paskaitą „Viešosios tvarkos pažeidimai (bendrosios taisyklės)“ bei diskutavo su mokiniais. Ačiū pareigūnams už išsamią ir įdomiai parengtą paskaitą!

 

 2016-11-16 „Saulėtekio“ abiturientai svečiavosi Šiaulių miesto viešojoje bibliotekoje

    „Knygos - minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą“, - taip teigia F. Bekonas. Susipažinti su jaunimo literatūra „Saulėtekio“ abiturientai išsiruošė lapkričio 15 dieną. Netradicinė lietuvių kalbos pamoka vyko kaimynystėje esančioje Šiaulių viešojoje bibliotekoje. Šiltai sutikusi bibliotekininkė geranoriškai papasakojo apie knygas, kurių jų bibliotekoje gausu, pasidalino savo nuomone, kurias knygas būtų verta paskaityti. Daugelis garsių autorių, tokių kaip E. Hemingvėjus, E. M. Remarkas, Dž. Londonas, abiturientams gerai žinomi, tačiau bibliotekoje gausu ir naujos literatūros, su kuria darbuotoja Rima supažindino skaitydama ištraukas. Įdomus knygų pristatymas ir jų gausa sužadino norą skaityti. Mokiniai, kurie skaito, kuria ir turi laisvo laiko, yra visada laukiami šioje bibliotekoje. Nuotraukos>>>

                                                                                                                                               Abiturientė Agnė Šalbanovaitė2016-11-16 „Veltėdžio“ ir „Sparnų premija“, arba „Saulėtekio“ moksleiviai Ekspromtinės kalbos konkurse

    Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Šiaulių Didžvario gimnazija pakvietė miesto III – IV klasių moksleivius į Ekspromtinės kalbos konkursą. Mūsų mokyklai atstovavo III kl. mokinys E. Čilinskis (mokytoja J. Montvydienė) ir abiturientė A. Čečkauskaitė (mokytoja R. Glinskienė). Mokiniai turėjo paruošti 5 minučių proginę kalbą, sakomą teikiant nominaciją menininkui. Oratoriai turėjo įvardinti nominaciją, nominantą ir pamąstyti, koks menininko vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje. Ekspromtinė kalba yra rimtas iššūkis kiekvienam oratoriui. Aistė ir Erikas puikiai suvaldė jaudulį ir įtaigiai pristatė sugalvotas nominacijas „Veltėdis“ ir „Sparnų premija“.  „Ši patirtis labai pravers, kai reikės kalbėti prieš didelę ir reiklią auditoriją, ekspromtu atsakyti į įvairius klausimus“, - įspūdžiais dalinosi konkursantai. Nuotraukos>>>

 Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2016-11-15 Paminėta GIS diena – geografijos pamoka kitaip

   Lapkričio 16 d. švenčiama GIS diena. Mūsų gimnazijoje geografijos pamokos metu lankėsi GIS mentorius Vladas Kriščiūnas iš Šiaulių miesto „Hnit-Baltic". Šis žmogus jau 20 metų dirba AB „Lietuvos dujos" GIS srityje. Jis III klasės mokiniams pristatė, kaip GIS technologijos taikomos ESO kompanijoje.

   Kas yra GIS? Tai - geografinės informacinės sistemos, kuriose duomenis susiejami su vieta (geografine padėtimi) ir padeda atsakyti į klausimus KAS yra KUR.

   Į gimnaziją vykusi ESO komanda pademonstravo, kaip veikia GIS sistema ieškant dujotiekio. Ar nėra gimnazijos teritorijoje dujų nuotėkio? Mus nuramino, kad su dujomis viskas gerai. Praktiškai pamatėme „gisininkų“ darbą, pakalbėjome apie geodezininko specialybę, pamatėme sukurtus žemėlapius. IIIa klasės mokinys Paulius Balčiūnas pristatė savo sukurtą žemėlapį. Geografijos pamoka praėjo kitaip.

   Paminėjome ir atšventėme GIS gimtadienį, nes GIS - tai: smagu, naujos patirtys, kūryba šiandien, rytoj ir kiekvieną dieną. Nuotraukos>>>

                                                                                     Geografijos mokytoja Asta Titenienė2016-11-14 Svečiuose Gegužių penktokai

    Jau kelinti metai mūsų gimnazijoje vykdomas projektas „Mokytojas“, kurio tikslas - bendradarbiauti su progimnazijų mokytojais, kartu su jais vedant pamokas progimnazijų mokiniams. Šiemet mūsų projektas startavo lapkričio 10 dieną, kai net 30 Gegužių progimnazijos penktokų sugužėjo į „Saulėtekį“. Juos atlydėjo auklėtoja ir lietuvių kalbos mokytoja Birutė Petkuvienė. Ką gi jie čia veikė? Pirmiausia susitikome lietuvių kalbos pamokoje „Kelionė po lietuvių kalbos ir literatūros šalį“ (mokytojos Diana Gilytė ir Birutė Petkuvienė). Mokiniai su didžiuliu azartu naudodamiesi planšetėmis pasitikrino, ką yra išmokę. Programa Kahoot gal ir nebuvo jiems visiška naujiena, bet darbas su ja nepalieka abejingų. Po to pasivaišinę arbata ir saldainiais lydimi socialinės pedagogės Jurgitos Kerežienės ir IV klasės gimnazisto Mindaugo Mikalausko mūsų svečiai pratęsė pažintį su „Saulėtekio“ gimnazija. Fizikos kabinete su mokytoja Reda Petrilioniene atliko bandymus su vandeniu ir monetomis, stebėjo, kaip ant stiklinės krašto dantų krapštukas gali išlaikyti kamštį, chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė pademonstravo bandymus („drambliuko ausys“, „vulkanas“, kaip netradiciniu būdu pripūsti balioną) ir dar padovanojo gimnazijoje gamintų ekologiškų muiliukų. Laikas pralėkė taip greitai, kad nebespėjome apsilankyti pas mokytoją Ričardą Gečą ir susipažinti su robotikos naujovėmis. O gal tai bus dar viena proga apsilankyti...

Mokytoja Diana Gilytė2016-11-13 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai siekė origami lankstymo rekordo

    Japonija nuo seno traukia žmones savo paslaptingumu, savita kultūra ir grožiu. Tai – tarsi kitas pasaulis, kuriame žmonės ne tik turi kitokius papročius, elgiasi kitaip negu mes, bet ir savaip supranta pasaulį, gyvenimą.

    Lapkričio 11-oji Japonijoje yra Origami diena. Origami (jap. ori – lankstyti, kami – popierius) – japoniškas popieriaus lankstymo menas. Nors iš tiesų, šis žodis taip pritapo daugybėje pasaulio kalbų, kad net nereikia jo versti.

    Džiugu, kad mūsų mieste taip pat nepamiršta paminėti šios dienos. Lapkričio 11 d. Šiaulių Povilo Višinskio bibliotekoje buvo organizuotas origami lankstymo rekordas. Mes, Šiaulių „Saulėtekio“ I-III klasių gimnazistai, taip pat dalyvavome šio rekordo siekime. Renginio dalyviai pirmiausia buvo supažindinti su japonų kultūra, origami lankstymo menu. Mokiniams reikėjo lankstyti „Lotoso žiedą“. Tai iš tikrųjų nelengva užduotis, nes tikrieji origamiai yra lankstomi iš vieno popieriaus lapo, nesinaudojant nei žirklėmis, nei klijais, nei jokiais kitais įrankiais. Tam reikia ypatingo kruopštumo, todėl kai kuriems sekėsi lengviau, kai kuriems sunkiau; vieniems žiedas išėjo sveikas, kitiems - įplyšęs, tačiau galutinis rezultatas buvo gražus. Išlankstę žiedus moksleiviai juos sudėjo į bendrą ratą. Tikimės, kad bus pasiektas origami lankstymo rekordas. Šis menas yra neišsenkantis lobis, anot vokiečių šiuolaikinio meno eksperto Nicolaus Schafhause, domėjimąsi menu galima palyginti su knygos skaitymu. Taip, žmonės žino, kad reikia skaityti, bet dažniausiai neskiria tam laiko, nors supranta, kad daug praranda. Nuotraukos>>>

  IIIb klasės gimnazistė Austėja Grinytė ir mokytoja Giedrė Kielaitė2016-11-11 Ekskursijoje įgytos gyvenimo pamokos

    Spalio 29 dieną gimnazijos pirmokai, antrokai ir trečiokai vyko į Vilnių ir Nemenčinę. Pirmiausia sostinėje aplankėme Lietuvos banko Pinigų muziejų. Pasirodo, iš 200 tokio pobūdžio muziejų mūsiškis pasaulyje penktas! Ten sužinojome visą lietuviškų pinigų istoriją nuo ilgųjų, skatikų (beje, patys jį išsikalėme), muštinių iki šiandienos euro. Šiame muziejuje yra ir vienintelė pasaulyje piramidė, pastatyta iš monetų. Ji sudaryta iš milijono lietuviškų vieno cento monetų.
Po to turėjome galimybę aplankyti kitas nuostabias Vilniaus vietas, tokias kaip Bernardinų sodas, Gedimino pilis, Karaliaus Mindaugo paminklas, Trijų kryžių kalnas. Tuomet pajudėjome Nemenčinės link, kur mūsų laukė tikras išbandymas – realybės šou ,,1984. Išgyvenimo drama bunkeryje“. Spektaklio, vykstančio 5 metrai po žeme, režisierius – Nacionalinės premijos laureatas Jonas Vaitkus. Mes buvome supažindinti su sovietmečio žmogaus mąstysena, ideologija, SSRS piliečių kasdienybe. Nuolat jautėme baimę būti nubausti, keikiami, sulaukti fizinių bausmių. Čia turėjome išmokti užsidėti dujokaukes, lyg šuneliai bėgiojome po bunkerį, susipažinome su tarybinės medicinos kabinetu, kuriame dantys buvo gydomi, raunami be nuskausminamųjų vaistų, su KGB kabinetu, kuriame žmonės be kaltės buvo apkaltinami ir baudžiami, sužinojome, kuo skiriasi darbininkas nuo kolūkiečio, patys dirbome, apžiūrėjome tarybinę parduotuvę ir skambant sovietinei muzikai vaišinomės tarybinėje valgykloje.

    Mano bendraamžiams, kaip ir man pačiai, ši kelionė tapo ne tik istorijos, bet ir gyvenimo pamoka. Ji paskatino susimąstyti apie tokias vertybes kaip atsakomybė, pareiga, laisvė ir ištikimybė ir jų neišduoti. Nuotraukos>>>

                                                                                                 IIIa klasės mokinė Ieva Bagamulskytė2016-11-11 SĖKMINGOS MOKYTOJŲ METODINĖS VEIKLOS MINI KONFERENCIJA

    Lapkričio 9 dieną mūsų gimnazijoje vyko antroji mini konferencija „Mokomės kartu“, kurioje mokytojai dalijosi savo metodinės veiklos gerąja patirtimi. Anglų kalbos mokytoja metodininkė I. Railienė pristatė savo pamokų video medžiagą, kaip mokiniai ruošiasi kalbėjimo egzaminui. Dorinio ugdymo mokytoja metodininkė N. Pankratovaitė pasakojo apie galvosūkių panaudojimą ne tik dorinio ugdymo pamokose, bet ir kitų dalykų pamokose. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė R. Glinskienė pateikė praktiškus patarimus, skatinančius aktyvumą lietuvių kalbos pamokose. Dorinio ugdymo mokytoja metodininkė I. Žemaitienė pristatė naują „atviros erdvės“ metodą. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė J. Montvidienė atskleidė lietuvių kalbos ir geografijos integracijos ryšį analizuojant A.Baranausko poemą „Anykščių šilelis“. Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė L. Šidlauskienė parodė, kaip galima pamokose panaudoti programą Quizlet. Istorijos ir chemijos mokytojos metodininkės R. Bučinskienė bei D. Norkuvienė pasakojo apie atliktą tiriamąją veiklą už gimnazijos ribų. Dailės mokytoja metodininkė R. Prišmontienė parodė vaizdo medžiagą apie mokinių, dalyvavusių miesto, šalies ir tarptautiniuose konkursuose, olimpiadose, parodose. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė L. Andriuškevičienė apibendrino visai neseniai įvykusį projektą „Skaitau – esu!”. Geografijos mokytoja metodininkė A. Titenienė supažindino su „Saulėtekio“ gimnazijoje veikiančia automatine orų stebėjimo meteorologine stotele.

   Mokytojus ne tik praturtina šitokios patirties sklaida, bet ir įprasmina mokytojo darbą. Metodinės veiklos konferencijos parodė, kad mokytojo darbas svarbus ne tik jam pačiam.

    Dėkojame mokytojams už šiltus pristatymus ir šios konferencijos organizatorėms Tatjanai Cukanovai ir Reginai Burinskienei - už puikią konferencijos įgyvendinimo idėją.

Nuotraukos >>>2016-11-11 Pirmasis „Saulėtekio“ gimnazijos lobis surastas!

    Džiaugsmingai pranešame, kad pirmasis „Saulėtekio“ lobis jau surastas! Paieškoje dalyvavo ir jį sėkmingai surado IIa klasės mokinės Neda Tumėnaitė, Kamilė Dovidauskytė, Neringa Burbaitė ir Simona Barzinskaitė. Šį kartą lobis „slėpėsi“ Lieporių parke esančioje alėjoje, prie signatarų atminimui skirtos lentos. Sveikiname merginas ir kviečiame visus šiauliečius įsijungti į lobio paieškas! Sekite informaciją, naujos lobio paieškos užuominos bus paskelbtos kitą savaitę.

 2016-11-10 Naujas konkursas „Saulėtekio lobiai"

Akcijos organizatoriai yra Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija. Konkurse gali dalyvauti visų Šiaulių miesto ugdymo įstaigų moksleiviai. 

Konkurso tikslas – skatinti mokinius judėti ir kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, o taip pat ugdyti mokinių loginį mąstymą.

Konkurso uždaviniai:

  1. Skatinti mokinius domėtis miesto istorija ir geografija ieškant paslėptų lobių;
  1. Ugdyti loginį mąstymą suprantant pateiktas užuominas.

UŽUOMINA: toli nuo mokyklos nuklysti nereikia, lobis slepiasi po visai nauja atminimo lenta, o ji simbolizuoja žmones, kuriuos sieja dvi datos, bet skiria 72 metai.

plačiau >>>


2016-11-10 „SVAKO studijos gyvai 2016“

    Lapkričio 10 d. „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai lankėsi Šiaulių valstybinėje kolegijoje bei dalyvavo tradicinėje parodoje „SVAKO studijos gyvai 2016”. Moksleiviai buvo supažindinti su studijų programomis, jiems buvo paaiškintos priėmimo sąlygos į aukštąsias mokyklas, o svarbiausia - ŠVK atstovai pakvietė į auditorijas kartu su studentais dalyvauti kūrybiškose veiklose, atspindinčiose studijų programas. „SVAKO studijos gyvai“- tai tradicinė ir kartu neįprasta paroda, praktinė pažintis su studijomis. Paroda skelbia: DALYVAUK, JAUSK, DALINKIS.

                                                                                  Karjeros konsultantė Diana Kniežaitė2016-11-09 LOGOTIPO konkursas

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija dalyvauja ERASMUS+ projekte, kurio pavadinimas „Euconnectour“. Šio projekto tikslas ir uždaviniai susiję su turizmu ir savo miestų bei valstybių pristatymu tiek internetinėje erdvėje, tiek gaminant suvenyrus ar foto/video albumus.

    Konkurso tikslas – sukurti logotipą (nupiešti arba sumaketuoti kompiuteriu), kuris atspindėtų projekto esmę.

   Kas galėtų/turėtų būti logotipe: projekto pavadinimas EUCONNECTOUR, ES vėliava ar jos dalys - žvaigždės, partnerių šalių vėliavos (Lietuva, Lenkija, Bulgarija, Slovakija, Ispanija, Italija, Didžioji Britanija).

    Projekto pavadinimas šifruojasi iš trijų žodžių EU – Europe Union (Europos Sąjunga), CONNECT – susijungti, TOUR – kelionė, ekskursija.

    Konkurso laikas – konkurso dalyviai savo gaminius pateikia iki gruodžio mėnesio 9 dienos 15.00 val. Vėliau konkurso komisija, kurią sudarys mokyklos atstovai, žinomi Šiaulių universiteto ir vizualinio meno atstovai, vertins dalyvių darbus. Geriausias logotipas bus pristatomas tarptautiniam vertinimui, todėl nugalėtojo darbas turi būti pateiktas iki gruodžio 22 d.

     Konkurso prizas – nugalėtojas bus apdovanotas „Akropolio“ 25 EUR čekiu.2016-11-01 Tarnauti tėvynei – garbė

    „Vakar mokinys, šiandien karys“, - tokia mintis kilo klausantis praeitų mokslo metų abituriento Jono Montvido paskaitos apie savanorišką tarnybą kariuomenėje. Į renginį susirinkę antrokai, ypač vaikinai, susimąstė: galbūt išties verta priimti sprendimą savanoriauti ir poelgiu parodyti meilę tėvynei?

   Jonas nuo rugpjūčio pirmos dienos tarnauja Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotame pėstininkų batalione. Tarnaujant tėvynei užtikrinamas šalies, jos žmonių saugumas - tai atsakinga. Kariuomenėje suprantama, koks svarbus komandinis darbas ir pasitikėjimas vienas kitu. Per paskaitą taip pat sužinojome apie karių išbandymus Vilko take, kai nuolat tikrinama ištvermė ir išbandoma draugystė: kad ir kaip būtų pačiam sunku, kario pareiga kitam padėti, aukoti save. Susipažinome ir su gyvenimo sąlygomis kariuomenėje, ir su griežta dienotvarke, ir su ginklais. Netgi ragavome pratybų sausą davinį. Pasirodo, karštas patiekalas  - košė su kiauliena - be virtuvės paruošiamas per penkias minutes! Ji skani, bet namie skaniau...

   Gražūs pavyzdžiai visada užkrečia: jie skatina sąmoningai pasirinkti garbingą tarnystę tėvynei ir taip išbandyti save. Gerai, kad antrokai dar turi laiko ateities apmąstymams...

 

                                                                   IIb klasės mokinė Gabija Grigaliūnaitė2016-10-31 Helovyno šou „Vaiduokliai grįžta“

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko renginys, skirtas 4Halloween“ šventei paminėti. Šio renginio idėja „gimė“ rugsėjo 22 d.  IIa klasės iniciatyva. Renginio sumanymo idėjomis bei įspūdžiais dalijasi IIa klasės mokiniai bei jų auklėtoja:

   „Darbai klostėsi sklandžiai. Viskas prasidėjo nuo svarstymo, kas vyks renginio metu. Galiausiai nusprendėme, jog organizuosime protų mūšį, kurį pavadinome „Vaiduoklių mūšiu“.“ – Mantas Meškauskas, IIa.

plačiau >>>


2016-10-27 KVIEČIAME GIMNAZISTUS ĮSIJUNGTI Į PROJEKTUS IR PATIRTI TARPTAUTINIO BENDRADARBIAVIMO DŽIAUGSMĄ!

 „Saulėtekio“ gimnazija su užsienio šalių partneriais pradeda vykdyti net du ERASMUS+ KA2 projektus „be-well@school.eu“ ir „Euconnectour“. Siūlome susipažinti su išsamiais projektų pristatymais ir kviečiame gimnazistus būti aktyviais ir įsitraukti į veiklas. Projekto „be-well@school.eu“ aprašymas>>>  ir projekto „Euconnectour“ aprašymas>>>

 
2016-10-27 Akcija „Vėlinių žvakutė“

    2016 m. spalio 25 d. mūsų gimnazijos mokinių prevencinė grupė „ORE“ jau šeštus metus organizavo akciją „Vėlinių žvakutė“, prie kurios prisijungė dauguma gimnazijos bendruomenės narių. Pagrindinė akcijos idėja – aplankyti apleistus, pamirštus kapus ir ant jų uždegti žvakutes kaip vilties ir susitaikymo ženklą. 

    Tikime, kad savo gerais mažais darbais sušildėme šį darganotą rudenį...

    Nuotraukos>>>

Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2016-10-25 XVI-oji Tarptautinė vaikų ir jaunimo EKSLIBRISO BIENALĖ Žary 2016, Lenkija

    Ekslibriso bienalė vaikams ir jaunimui Žary mieste, Lenkijoje, savo kelią pradėjo 1986 metais kaip vietinis renginys. Tapęs tradiciniu bei sulaukęs populiarumo ir pripažinimo savame krašte, 1994 metais virto tarptautiniu. Tuomet, jau V-ąją bienalę, pasiekė ekslibrisai iš 4 užsienio šalių, o 1251 autorius vertinimo komisijai pateikė 1417 kūrinių. 2010 metais XIII-oje bienalėje savo kūrybą pristatė 17 valstybių atstovai.

   XIV-ąją (2012) ir XV-ąją (2014) bienales galima laikyti krizės laikotarpiu, kuomet dėl nuo organizatorių nepriklausančių priežasčių, renginio egzistavimui buvo iškilusi reali grėsmė. Nors reputacijai ir buvo suduotas smūgis, XVI-oji bienalė leidžia tikėtis, kad tridešimtmetį šiais metais švenčiantis renginys išlaikė šį išbandymą ir pretenduoja toliau sėkmingai egzistuoti, garsindamas Žary miestelio biblioteką, kraštą, o svarbiausia - ir toliau būti aikštele kuriančiam jaunimui. Tokių aikštelių nėra daug, todėl kiekviena egzistuojanti šiaip jau nedraugiškame pasaulyje, verta pagarbos ir įvertinimo.

    Pagarbos bei įvertinimo nusipelno ir mūsų gimnazistės – XVI-oje bienalėje vienintelės Lietuvos atstovės. Patys nuoširdžiausi sveikinimai mergaitėms: Aistei Zinkevičiūtei - už dalyvavimą, Ivetai Časonytei - už nominaciją bei Gabijai Klimavičiūtei, kuriai skirta pirmoji vieta!

    Iveta ir Gabija apdovanotos organizatorių diplomais, katalogais ir prizais. Nuotraukos>>>

 

Dailės mokytoja Rasa Prišmontienė2016-10-24 Skaitome Gegužių ir Jovaro progimnazijų mokiniams

    Mūsų abiturientai neabejingi knygai. Nors paskutiniai metai ir reikalauja intensyvesnio mokymosi, ketvirtokai  randa laiko paskaityti ir savo malonumui. Pakalbinti, kokias knygas skaito, jie vardija pasaulio „Aukso fondo“ autorius, šių laikų bestselerius. Projektas „Skaitau – esu!“ abiturientams buvo puiki proga ne tik dar kartą į rankas paimti grožinę knygą, bet ir ją paskaityti kitiems. A. Čečkauskaitė, T. Plepytė ir G. Tručinskaitė, IVa klasės mokinės, lankėsi Gegužių ir Jovaro progimnazijose ir skaitė Šatrijos Raganos, V. Krėvės ir S. Šaltenio tekstus. Septintų ir aštuntų klasių mokiniai galėjo paklausyti ne tik skaitomų, bet ir mergaičių  atmintinai deklamuojamų tekstų. „Jie labai atidūs klausytojai“. „Įdomi patirtis“,  – savo įspūdžiais iš susitikimo su mažaisiais klausytojais dalijasi abiturientės.

                                      Nuotraukos>>>

               Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2016-10-21 Šiaulių gimnazijos projektas „Skaitau – esu!“ atliko savo misiją

  Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, minėdama Bibliotekų metus, organizavo projektą „Skaitau-esu!“ Šio projekto tikslas - skatinti mokinius daugiau laiko praleisti su knyga, ugdyti kūrybiškumą, burti „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenę, bendradarbiauti su Šiaulių miesto ugdymo įstaigomis ir bibliotekomis. Projektas truko visą spalio mėnesį .

    Pirmoji savaitė „Skaitau šeimoje“ labiausiai buvo orientuota į pačius artimiausius – į šeimą ir namų aplinką. „Saulėtekio“ bendruomenės nariai tą savaitę dažniau nei įprastai ėmė knygą į rankas ir skaitymo džiaugsmu dalinosi su broliukais ir sesutėmis, tėvais ir mamomis ar net savo gyvūnėliais. Knyga tapo pačia geriausia draugija.

plačiau >>>


2016-10-20 Pabirę žodžiai

    Prasidėjo trečioji projekto „Skaitau – esu“ savaitė. Skaitymo bumas persikėlė į gimnaziją. Veiklos kasdien netrūksta. Spalio 18 d. gimnazijos skaitykloje įvyko draugiškos kryžiažodžio žaidimo „Pabirę žodžiai“ varžybos. Tarpusavyje rungėsi pirmokų ir antrokų bei trečiokų ir ketvirtokų komandos. Ne visiems vienodai klusniai raidės lipo į žodžius, bet gera nuotaika ir azartas viską atpirko. Nugalėjo draugiškumas. Beje, patiems mokiniams gimė mintis per laisvas pamokas žaisti šį žaidimą ir taip ne tik gerai praleisti laiką, bet ir tobulinti rašybą bei turtinti žodyną. Dabar jau žinome, ko dar trūksta mūsų skaitykloje... Na, o kol ši puiki idėja bus įgyvendinta, pajutę azarto skonį gimnazistai planuoja laiką, kada vėl galės susėsti prie žaidimo lentos. Mielai prašom!
Nuotraukos >>>

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė2016-10-20 EDUKACINĖ PROGRAMA - EKOLOGIŠKŲ ALIEJŲ DEGUSTACIJA IR KREMO GAMYBA

    Spalio 18 d. biomedicinos  srities mokiniai skubėjo į vieną iš seniausių vaistinių Šiaurės Lietuvoje -  „Valerijono“  vaistinę, kurioje susipažinome su ekologiškais aliejais ir kremo gaminimu. Mus pasitiko vaistinės vedėja Almyra Girdenienė. Iš pradžių vedėja papasakojo, kad vaistinė gyvuoja nuo 1870 metų. Vaistinės savininku buvo provizorius Freimanas, nuo 2013 metų gaminama ekologiška kosmetika.

   Vaistinėje veikia profesionalių gydytojų klinika, ekologiškų produktų krautuvėlė, sveiko maisto arbatinė, kurioje galima išmėginti tradicinės ir netradicinės vegetarinės mitybos virtuvę. Kosmetikos skyriuje galima įsigyti pripažintos visame pasaulyje specializuotos ir gydomosios, vaistinėje gaminamos kosmetikos.

plačiau >>>


2016-10-20 „Kas yra „prijaukinti“?“ (Antuanas de Sent Egziuperi „Mažasis princas“)

    „Prašau... prisijaukink mane!“ – tokiais žodžiais į Mažąjį princą iš Antuano de Sent Egziuperi kūrinio kreipėsi lapė. „Prašau... prisijaukink mane!“ – galėtų pasakyti knygai dažnas mokinys... Džiaugiamės, nes jau trečia savaitė tas jaukinimosi procesas mūsų gimnazijoje itin suaktyvėjęs - dauguma įsitraukėme į projektą „Skaitau – esu“. Viena – skaityti pačiam ir visiškai kas kita – klausytis. Ir vieno, ir kito reikia mokytis. Klausytis literatūros jau kelinti metai mums padeda aktorius - skaitovas R. Lukšas. Kaip ir kiekvienais mūsų gražaus bendravimo metais aktorius net dvi dienas „Saulėtekio“ gimnazistams mintinai skaitė ištraukas iš B. Sruogos „Dievų miško“, Just. Marcinkevičiaus trilogijos „Mindaugas – Mažvydas – Katedra“, A. de Sent Egziuperi „Mažojo princo“, E. Hemingvėjaus „Senio ir jūros“. Aktoriaus R. Lukšo kalbos įtaigumas, mokėjimas bendrauti, užmegzti kontaktą su  klausytojais, skaitomų kūrinių grožis žavi jaunimą. „Jo pasakojimas nerealus. Mano emocijos neapsakomos. Jaučiausi lyg pati ten būčiau ir pati viską stebėčiau iš tolo“ (I. Vaičaitė, IIIc), „Kūrinys tiesiog nuostabus <...>, norėtųsi perskaityti visą“ (G. Kalnikaitė, IIIa), „Gerai aktorius sakė: „Matome ausimis“ – mačiau tuos žmones, įvykius...“ (G. Slavinskaitė, IIIa). „Dabar būtinai perskaitysiu kūrinį „Dievų miškas" (P. Balčiūnas, IIIa)... Tai tik keletas mokinių atsiliepimų apie netradicinę literatūros pamoką, kurios visi nekantriai laukė. Nesvarbu, kiek salėje bebūtų žmonių, visada tvyro tyla ir susikaupimas – vyksta toks svarbus jaukinimosi procesas...

     Ačiū aktoriui, ačiū jums, mūsų gimnazistai, kad mokate klausytis, suprasti, pajausti literatūros grožį ir prasmę...

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė2016-10-20 Projektas „Skaitau – esu!“

    Projektas „Skaitau – esu!“ įtraukia vis daugiau žmonių, knygų skaitymui gimnazijoje išnaudojamos visos erdvės. Tikybos mokytoja Nijolė Pankratovaitė kartu su pirmų klasių gimnazistais Šventąjį Raštą skaitė mokinių poilsio kampelyje. Jei jaukus kampelis, geras tekstas ir draugai šalia – tai skaityti daugkart maloniau.

 

 

Pirmokė2016-10-20 Projekto „Skaitau – esu!“ metu išmėgintas ir greitasis skaitymas

    Citius, altius, fortius – šis olimpinis šūkis „Greičiau, aukščiau, tvirčiau“ tinka ir projektui „Skaitau – esu!“. Mokiniai, norintys pasivaržyti tarpusavyje, kuris yra greitesnis, šią savaitę turėjo puikią galimybę. Lietuvių kalbos pamokose I, II klasių gimnazistai gavo tekstą ir per minutę laiko turėjo perskaityti kuo daugiau. Atrodo paprasta? Neapsirikite. Greitai skaitant „pabėga“ raidės, pinasi liežuvis. Su greitojo skaitymo sunkumais puikiai susitvarkė I, II klasių gimnazistai. Greičiausio skaitovo vardo nusipelnė Deimantas Murauskas, IIa klasės mokinys, jis per minutę perskaitė 218 žodžius. Nuo jo daug neatsiliko Kornelija Bružaitė (174 žodžiai), Ia klsės mokinė, ir 173 žodžius perskaitę antrokas Mantas Meškauskas bei pirmokas Salvinas Taukevičius. Sveikiname.

                                                                        Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2016-10-20 Projektas „Skaitau – esu!“: ilgosios pertraukos su knyga

     Spalio 17-19 dienomis projektas „Skaitau-esu!” ir toliau tęsėsi mūsų gimnazijoje. Tris dienas per ilgąsias pertraukas rinkosi susidomėję mokiniai ir mokytojai, norintys pasiklausyti tekstų bei patys pasidalinti ištraukomis iš mėgstamų knygų. Buvo labai smagu išgirsti gimnazijos direktorės, įvairių dalykų mokytojų ir įvairių klasių mokinių skaitomų grožinių tekstų ištraukas. Jie aidėjo per visą mokyklą ir skatino skaityti, domėtis lietuvių bei kitų tautų kūriniais, puoselėti literatūrą.

    Skaičiau ir aš. Pasinaudojau puikia galimybe pasidalinti mėgstamu kūriniu su gimnazijos bendruomene. Džiaugiuosi ir šia projekto idėja: ji praskaidrino nuotaiką ir įkvėpė kurti bei skaityti grožinę literatūrą, nepamiršti gražiausių lietuviškų (ir ne tik) kūrinių. Skaitymų akimirkos>>>

IIa klasės mokinė Izabelė Perminaitė2016-10-20 Projektas „Skaitau – esu!“ per valandėlę paskatino skaityti eiles

    Skaityti nebemadinga? Skaityti – nuobodu? Poeziją skaito dažniausiai merginos? Tikrai ne! Tai šiuolaikinio pasaulio mitai. Realybė kitokia, daug gražesnė ir įvairesnė. IIb klasės mokinių (daugiau nei 20 vaikinų) per klasės valandėlę skaitytos eilės vien apie rudenį tapo liudijimu, kad poezija turi ateitį, kad mokinių širdys atviros ir jautrios... Džiaugiuosi, kad jie priėmė mano pasiūlymą kartu skaityti ir bent šiek tiek pasimėgavo eilėmis. Juk ruduo – išties puikus metas apmąstymams, kartais melancholiškai nuotaikai, kurią sukuria poezija...
Nuotraukos >>>

IIb klasės auklėtoja Jūratė Montvidienė2016-10-20 Šiaulių miesto pirmų klasių mokinių konkursas „AR PAŽĮSTI GIMTĄJĮ MIESTĄ?“

    Kiekvienais metais mūsų gimnazijos pirmokų komandos dalyvauja Didždvario gimnazijos organizuojamame konkurse „AR PAŽĮSTI GIMTĄJĮ MIESTĄ?“. Konkursas sudarytas iš dviejų etapų. Pirmame reikėjo pagal užuominas rasti mieste objektus, juos pažymėti žemėlapyje. Taip pat aplankyti nurodytos temos objektus, rasti juos žemėlapyje, įvardinti. Nors oras nelepino, mums visai neblogai sekėsi.

    Antrame etape vyko protų mūšis „Šiauliai: anksčiau ir dabar“. Mūsų gimnazijai atstovavo dvi komandos: „Saulėtekis“ A - Salvinas Tautkevičius, Karolina Spranaitytė, Ineta Mochovaitė ir „Saulėtekis“ B - Evelina Serafinaitė, Renalda Jankauskaitė, Aristida Serbaitė.

    Manau, kad gimnazistai pagilino žinias apie Šiaulius, gerai praleido laiką. Ačiū dalyvavusioms komandoms!

                                                                                                                          Geografijos mokytoja Asta Titenienė2016-10-19 Netradicinė pamoka su rašytoja Ramute Sauliene

    Trečiadienį, spalio 19 d., mūsų gimnazijos skaitykloje vyko susitikimas su šiauliete rašytoja, dviejų knygų autore Ramute Sauliene. Ji ėmėsi vesti pamoką „Kūrybinis skaitymas“.

    Tam, kad įvyktų netradicinė pamoka, buvo reikalingi dalyviai. Šįkart jais tapo mūsų trečiokai. O jų laukė nemenkas iššūkis. Pirmiausia tam, kad kiekvienas galėtų perskaityti tekstą, turėjo jį patys parašyti. Pirmam pabandymui buvo duoti du raktiniai žodžiai: RUDUO ir SAULĖ. Iš kiekvienos raidės reikėjo sugalvoti vis kitą žodį. Po to mokiniai sudarinėjo vardų sąrašą ir iš jo išsirinko savo veikėjui labiausiai patikusį. Galiausiai rašytoja tekstui davė pradžią: „Jei aš būčiau...“. Įsibėgėjus mintims, rašytoja tarstelėjo, jog pasakojimas turi baigtis sakiniu – „netikėtai...“.

    Ne visiems tekstas gimė iš karto. Dar kai kuriems tai buvo išvis lyg neįmanoma misija. Tačiau... Tačiau nieko nėra neįmanomo. Žodis prie žodžio, sakinys prie sakinio, ėmė ir palengva „susilipdė“ į vientisą tekstą. Gimnazistai, net ir patys tuo nepatikėję, sau įrodė, jog kurti tekstą ir po to perskaityti jie gali.
Nuotraukos >>>

Bibliotekos vedėja Dilanta Vasylienė2016-10-19 Projekto „Skaitau – esu!“ dalyviai lankėsi Naisiuose

    Spalio 19 d. mūsų gimnazistai su lietuvių k. mokytojais ir bibliotekos vedėja D. Vasyliene lankėsi Naisiuose. Tai projekto „Skaitau – esu!“ dalis. Atvykę į Naisius pirmiausia aplankėme Šiaulių rajono literatūros muziejų. Muziejaus darbo organizatorė Rita Žukauskienė supažindino su Zigmo Gėlės (tikroji pavardė Gaidamavičius) bei jo šeimos gyvenimu. O gimnazistai skaitė R. Žukauskienės parinktus Z. Gėlės eilėraščius, kurtus daugiau kaip prieš šimtą metų. Muziejuje kaupiama medžiaga apie rašytojus, kultūros veikėjus, gimusius, gyvenusius, kūrusius Šiaulių rajone. Prieš 40 metų įsteigta Z. Gėlės premija, kuri įteikiama už geriausią debiutinę poezijos knygą. Ši premija įteikta ir poetui Rimantui Kmitai, kuris yra baigęs mūsų gimnaziją (tuometinę vidurinę mokyklą).

    Apėję pastatą, iš kitos pusės patekome į kaminą-rūkyklą. Čia jau seniai nėra dūmų kvapo, o įrengta jauki svetainė. Antrajame muziejaus aukšte gausi medalių kolekcija, kuriuose pavaizduoti žymūs Lietuvos ir pasaulio rašytojai.

    Naisių vasaros ir bendruomenės kultūros rūmuose apžiūrėjome ekspoziciją. Naisių žemės istorijos muziejuje įsikūrusios keturios ekspozicijų salės: Gendvilo, „Naisių vasaros teatro“ ir „Naisių vasaros“ serialo, Naisių žemės istorijos, Naisių žemės muziejų ir renginių. Čia irgi radome sąsajų su mūsų gimnazija. Didelėje „Naisių vasaros teatro“ nuotraukoje buvusi mūsų mokinė Orinta Jazdauskaitė.

    Aplankėme Saulės aikštę, pamatėme „Mėnulio akį“, o tarp daugybės inkilų ir boružių namelį. Naisiuose daugiau kaip 50 baltų dievybių skulptūrų, pamatėme tik dalį. O pakilę ant Baltų arenos – aukščiausios vietos Naisiuose – išvydome Naisių panoramą. Čia, prie aukuro, baigėsi mūsų pažintis su Naisiais.
Nuotraukos >>>

 Lietuvių kalbos mokytojas Vytautas Šalavėjus2016-10-18 „Saulėtekio“ gimnazistai skaito ir elektroninėje bibliotekoje „Vyturys“

    Jau trečią savaitę Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyksta projektas „Skaitau – esu!“. Gimnazistai skaito ne tik įprastas popierines knygas, bet ir elektronines. Šiais mokslo metais mūsų gimnazistai turi galimybę nemokamai naudotis elektronine biblioteka „Vyturys“ (www.vyturys.lt). Čia gausu įvairaus pobūdžio grožinės literatūros kūrinių. O juos galima skaityti kompiuteryje, planšetėje, telefone. Skaitytojai gali ne tik keisti šrifto dydį, bet ir patį šriftą, pasižymėti, kur baigė skaityti, išsaugoti patinkamas citatas, o nusistatę skaitymo greitį sekti, kiek laiko liko iki knygos pabaigos. Baigę knygą gali ją įvertinti. Patogu ir tai, jog prisijungę prie „Vyturio“ elektroninės bibliotekos ten, kur yra internetas, neuždarę naršyklės lango skaitytojai gali pratęsti skaitymą ten, kur nėra interneto. Jei dar neprisijungėte prie „Vyturio“, kreipkitės į lietuvių kalbos mokytoją, kad sužinotumėte, kaip nemokamai prisijungti. Malonaus skaitymo!

 

Lietuvių kalbos mokytojas Vytautas Šalavėjus2016-10-17 Projektas „Skaitau – esu!“: šiurpės malūninininko sodyboje

    Spalio 14 dieną mes, antrokai, lietuvių kalbos pamokas praleidome Žaliūkių malūno muziejuje. Ten apžiūrėjome klėtį ir malūną. Viename klėties gale susėdome ratu, užsidegėme tris žvakes ir skaitėme vienas kitam šiurpes. Išrinkome geriausius šiurpintojus. Pačią baisiausią šiurpę apie balerinos paveikslą klausėme malūno viršuje. Visi gerai praleidome laiką ir įsibauginę grįžome atgal į mokyklą. Nuotraukos>>>

                                              Neda Tumėnaitė, 2a klasė

 2016-10-17 Aš irgi skaitau!

  Koliaže matoma, kaip aš skaitau savo mėgstamiausią knygą „Rugiuose prie bedugnės", kurios autorius Džeromas D. Selindžeris. Ši knyga man yra nepaprastai svarbi. Ji sudaro nedidelę dalelę mano asmenybės. Esu labai dėkinga, kad progimnazijoje ji buvo įtraukta į knygų sąrašą, nes kitaip vargu ar būčiau ją radusi ir perskaičiusi. Nuotraukose norėjau pavaizduoti, kad gerą knygą gali bet kur skaityti. Kaip sakoma, kai įsijauti į knygą, nebenori jos iš rankų paleisti!   

                                                                                                  Kamilė Dovidauskytė, IIa klasė2016-10-17 Projektas „Skaitau – esu!“

Skaitau psichologinę knygą „Vaikystė prie kompiuterio", parašytą Lawrence Kutner ir Cheryl K. Olson, laukdamas ir važiuodamas autobusu į mokyklą.

 

Karolis Kundrotas, 3b klasė2016-10-17 Mano nuveikti darbai bibliotekoje

    Visus metus respublikoje vyksta pilietinė akcija „Mano nuveikti darbai bibliotekoje“, skirta bibliotekų metams paminėti, kurią inicijuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, o organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Džiugu, kad mūsų dar tebevykdomas projektas „SKAITAU – ESU!“ įvertintas ir apdovanotas padėkos raštu.

Sveikiname visus dalyvius.

Bibliotekos vedėja Dilanta Vasylienė2016-10-17 Sportinis rytmetys „Mažoji mylia – 2016“

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistams jau tapo įprasta užsiimti savanoriška veikla.

    Sužinoję, jog spalio 12 d. Šiaulių miesto lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre lopšelis-darželis „Žirniukas“ organizuoja sportinį rytmetį „Mažoji mylia – 2016“, mūsų IIIa klasės mokiniai Matas Gabalas, Erikas Čilinskas ir IIIb klasės – broliai Andrius ir Lukas Grigalaičiai, Erikas Akstinas, Armandas Stankus, pasisiūlė padėti organizuoti ir vesti šį renginį. Šis fizinio aktyvumo renginys buvo skirtas spaliui - sveikatos mėnesiui paminėti. Sportiniame rytmetyje dalyvavo lopšelių-darželių „Žirniukas“, „Coliukė“, „Klevelis“, „Sigutė“, „Gluosnis“ ugdytiniai.

    Vaikinai prižiūrėjo „jaunuosius sportininkus“, padėjo įveikti sportines kliūtis. Vadovaudamiesi šūkiu „Svarbu dalyvauti, o ne laimėti“, visi dalyviai, padedami gimnazistų, įveikė „Mažąją mylią“, mankštinosi, pramogavo. Nuotraukos>>>

  IIIb ir IVa klasės auklėtoja Giedrė Kielaitė2016-10-17 Projektas „Skaitau – esu!“ tęsiasi

Jaukiai ir šiltai ruošiamės pietų miego. Skaitau Prano Mašioto knygą „Senelio pasakos". Su manimi jau nuo mažens skaito ir mano mažoji sesutė Ema.

 

 

Mantas Meškauskas, IIa klasė2016-10-16 Projektas „Skaitau – esu!“

    Gražų spalio 13 dienos rytą lietuvių literatūros pamoka „Saulėtekio“ antrokams vyko netradicinėje aplinkoje. Lydimi mokytojos Loretos ir auklėtojos Redos, apsilankėme Šiaulių miesto savivaldybės Vaikų literatūros skyriuje. Ten nuvykę pajutome šiltą bei draugišką aplinką, pamatėme gausybę įvairių knygų. Be abejo, aptarėme gimnazijoje vykstantį projektą „Skaitau – esu!“ Aš pristačiau savo skaitytų knygų istoriją, po to bibliotekininkė supažindino su įvairiomis, daugiausiai skaitomomis knygomis, labiausiai patinkančiomis paaugliams. Turėjome progą ne tik pasiklausyti įdomių ištraukų, bet ir pavartyti sudominusias knygas. Taigi bibliotekoje patiko, tikimės, jog bus ir daugiau tokių išvykų. Nuotraukos>>>

IIa klasės mokinė Toma Andrijauskaitė

 2016-10-15 Projektas „Skaitau – esu!“

 

Jaukiai įsitaisiusi skaitau T.Harris knygą „Avinėlių tylėjimas". Su manimi skaito mano augintinis Pifas. Gera praleisti vakarus su knyga rankose.

      Simona Barzinskaitė, IIa klasė

 2016-10-14 Trečiokus įtraukė projektas „Skaitau – esu!“

    Spalio 13 dieną mūsų gimnazijos III klasės A kurso mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūrate Montvidiene lankėsi  Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, kur tęsė jau įsibėgėjusį mokyklos projektą „Skaitau – esu!“ Mokinius su mokytoja šiltai sutiko kunigas Stasys Kazėnas: jis su kiekvienu pasisveikino ir paspaudė ranką, o vėliau pakvietė užeiti į jėzuitų šventovę. Tuomet trumpai papasakojo bažnytėlės istoriją, pristatytė jėzuitų bendruomenės veiklą. Po pokalbio trečiokai iš sakyklos skaitė Martyno Mažvydo „Katekizmo“ ir Šventojo Rašto ištraukas. Kitoje, neįprastoje, erdvėje darsyk pajuto skaitymo džiaugsmą ir apmąstė šventų, amžinų žodžių prasmę.
Nuotraukos>>>
Video >>>

Austėja Grinytė, IIIb klasė        2016-10-14 Projektas „Skaitau – esu!“

    Mes, Oskaras Bogvila, Lukas Ščiukas ir Gendvydas Karpavičius, spalio 13 dieną nuvykome į „Rasos“ progimnaziją. Aplankėme lietuvių kalbos mokytoją Tatjaną Kukelkienę ir jos mokinius. Atėję į klasę ir su visais susipažinę, šiek tiek paklausinėjome vaikų, kaip dažnai jie skaito knygas. Vėliau jiems perskaitę Vytauto V. Landsbergio „Arklio Dominyko meilę",  uždavėme keletą klausimų, į kuriuos sulaukėme labai originalių atsakymų. Pamoka visiems neprailgo ir buvo įdomi ne tik mums, bet  ir „Rasos“ mokinukams.
Skaitome – vadinasi, esame! Nuotraukos>>>

 Ib klasės mokinys Oskaras Bogvila2016-10-14 „Skaitau Šiauliuose“

   Saulėtą ir šiltą rudens popietę vaikų darželio „Varpelis“ vaikus džiugino Ib klasės mokinės, kurios jiems skaitė linksmas ir įdomias vaikiškas istorijas. Ypač mažiesiems patiko istorijos apie varlytes. Paklausti, ar mėgsta knygas, jie nieko negalvoję, vienbalsiai atsakė: „Taip!"
Knygos teikia džiaugsmo net patiems mažiausiems! Knyga - žmogaus draugas! Juk „Skaitau - esu!" Nuotraukos>>>

 

 Ib klasės mokinės Evelina Serafinaitė ir Renalda Jankauskaitė2016-10-13 „Draugystės pamokėlė“ „Šaltinio“ globos namuose

  

2016 m. spalio 6 dienos popietę prevencinės grupės „ORE“ nariai lankėsi „Šaltinio“ globos namuose. Gimnazistai akcijos „Gerumo diena“ metu surinktas dovanas įteikė „Šaltinio“ globos namų auklėtiniams bei dovanojo „Draugystės pamokėlę“. Gera dovanoti gėrį! Akimirkos>>>

    Daugiau informacijos http://www.svgnsaltinis.lt/index.php?qw=new&newid=1432016-10-12 Projektas „Skaitau – esu!“ tęsiasi

    Spalio 11 dieną mes, „Saulėtekio“ pirmokai, lydimi savo lietuvių kalbos mokytojų Romos ir Loretos, aplankėme Šiaulių Povilo Višinskio biblioteką. Tai buvo puiki netradicinė pamoka apie literatūrą ir knygas, paskatinusi joms skirti dar daugiau dėmesio.

    Kai tik atvykome į biblioteką, mus pasitiko jos darbuotoja. Visų pirma sustojome prie Povilo Višinskio portreto ir klausėmės jo trumpos biografijos. Bibliotekos darbuotoja papasakojo, kaip reikia įsigyti skaitytojo  kortelę. Aplankėme pagrindinę salę, kur išduodamos knygos. Darbuotoja paaiškino, kaip jas reikia užsisakyti ir rezervuoti. Taip pat parodė ir nedidelį Poezijos kambarį. Aplankėme Kino salę ir pabuvojome Jaunimo erdvėje. Užlipę į antrą aukštą, kampe pamatėme nedidelę patalpą, kurioje yra sukaupta visa informacija apie Šiaulius. Buvome Periodikos skaitykloje: bibliotekininkė pasakojo, kad čia yra naujausių žurnalų, kuriuos galima paskaityti. Vėliau nuėjome į Meno ir muzikos kambarį. Ten apžiūrėjome exlibris parodą ir klausėmės muzikos. Užsukome į Amerikos skaityklą, kurioje visos knygos yra anglų kalba, kurioje vyksta ne tik susitikimai su užsieniečiais, bet ir mokytojų organizuojamos pamokos (beje, kai kurie iš mūsų jose yra dalyvavę!).Galiausiai mus įleido į saugyklą ir papasakojo apie joje laikomus šaltinius. Parodė,  kokios knygos buvo knygnešių laikais ir kokios yra dabar. Taip susipažinome su biblioteka ir jos turiniu. Žinoma, didžioji mūsų dalis čia lankėsi nebe pirmąkart, bet vis tiek atrado kažką naujo. O kai kuriems tai buvo nauja pažintis...

     Taigi ši išvyka buvo naudinga visiems: įgijome naujos patirties ir dar kartą atsigręžėme į knygą.  Juk skaitome – vadinasi, esame! Nuotraukos>>>

 

                                                         Ia klasės mokinės Austėja Chorūnaitė ir Gabija Jankauskaitė2016-10-11 Projektas „Skaitau – esu!“

   Mūsų gimnazijoje jau antra savaitė vyksta projektas „Skaitau – esu!“ Knyga - geriausias žmogaus draugas. Knygų nėra vienodų. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios - naujos ir intriguojančios, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios priverčiančios juoktis. Knygos tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą su džiaugsmu. Su knygomis, kaip ir  su žmonėmis: galima pakliūti į gerą ir į blogą draugiją.Remarko romanas „Trys draugai“ yra apie tris draugus, kurie sugrįžo iš karo ir bando atsistoti ant kojų. Šiuo kūriniu Remarkas iškelia tikros draugystės ir nesavanaudiškos meilės vertybes, daug kalbama apie sunkų gyvenimą, kuris verčia kai kuriuos žmones jaustis svetimais ir niekam nereikalingais. Todėl Ši knyga man sukelia daug įvairių emocijų.
    Nesvarbu, kiek Tau metų būtų, svarbu skaityti knygas. Beje, mano sesei taip pat labai patinka skaityti, kaip ir man. O Tu ar draugauji su knyga? Skaitymo akimirkos>>>                                                          Ia klasės mokinė Erika Bukauskaitė2016-10-07 „Mokytojų mokyklos“ akimirkos

 Brangūs mūsų abiturientai ir visi „Saulėtekio“ gimnazistai!

 Dėkojame Jums už puikią nuotaiką, gražias akimirkas ir šiltą pamoką „Mokytojų mokykloje“. Ačiū.

„Mokytojų mokyklos“ akimirkos >>>

„Saulėtekio“ mokytojai2016-10-07 Gimnazistai dalyvavo Solidarumo bėgime

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai 2016 m. spalio 3 d. aktyviai dalyvavo VO „Gelbėkit vaikus“ inicijuotame Solidarumo bėgime, kartu su Šiaulių miesto VO „Gelbėkit vaikus“ struktūrinio padalinio grupių savanoriais. Ačiū jiems už neabejingumą ir ryžtą prisidedant kovoje prieš patyčias Lietuvoje. Solidarumo metu surinkta parama bus skirta vaikų, lankančių dienos centrus Lietuvoje psichologinei pagalbai bei padės Zambijos mažyliams išgyventi...

    Ačiū visiems, kurie prisidėjo ir parėmė šią idėją!

    Bėgimo akimirkos>>>

 Gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2016-10-06 Šiaulių miesto Metų mokytoja – Jurgita Kerežienė!

 

    Kasmet Tarptautinės mokytojų dienos proga Šiauliuose išrenkami aktyviausi ir kūrybingiausi mokytojai. Šįmet tokiais mokytojais tapo penki Šiaulių miesto bendrojo ugdymo įstaigų pedagogai. Mes be galo džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos socialinė pedagogė – viena iš šių penkių mokytojų ir jai suteiktas Metų mokytojo vardas.

    Sveikiname ir didžiuojamės Šiaulių miesto Metų mokytoja Jurgita!!!

 

2016-10-04 „Saulėtekio“ gimnazija ir Robotikos klubas – Vilniuje vykusios „Inovacijų savaitės 2016“ baigiamojo renginio „Robotų kovos“ organizatoriai

    Vilniečiai ir šio miesto svečiai paskutinę rugsėjo savaitę turėjo galimybę dalyvauti pirmą kartą Lietuvoje rengiamoje „Inovacijų savaitėje 2016“. Šį renginių ciklą inovacijų tema kartu su partneriais organizavo Lietuvos Respublikos ūkio ministerija.

    Džiugu, kad spalio 1 dieną, šeštadienį, Vilniuje, prie Baltojo tilto, „Inovacijų savaitės 2016“ finaliniame renginyje Šiaulių miesto vardas buvo minimas ne vieną kartą. Šalia bepiločių skraiduolių, dronų pasirodymų net 3 valandas vyko Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Šiaulių robotikos klubo organizuotos „Robotų kovos“, kuriose rungėsi robotų kūrėjai iš visos Lietuvos. Karštas ir įnirtingas robotų kovas stebėjo gausus būrys žiūrovų nuo pačių mažiausių iki vyriausių. Daugelis mažųjų nenustigo vietoje ir buvo be galo laimingi, kai po varžybų galėjo išbandyti profesionalų kurtus robotus. Iš viso finalinį renginį aplankė apie 2000 žiūrovų! Jį įspūdingai baigė Mini Sumo robotų „mirties kova“ – visų Mini Sumo robotų mūšis vienu metu viename ringe.  

plačiau >>>


2016-09-05 Registruokis į nemokamus užsiėmimus „Lyderystės ABC“

   Nori sužinoti kaip ugdyti charakterį ir kaip tai susiję su karjeros sėkme? Analizuoti verslo sėkmės istorijas, diskutuoti ir žaisti verslumą lavinančius žaidimus. Atlikti įvairias komandines užduotis. Pasaulyje veikia ne tik fizikos ar chemijos dėsniai, bet ir verslo, ekonomikos, marketingo ir pinigų dėsniai. Nori geriau juos pažinti, bei augti ir tobulėti? Lyderiai reikalingi visada ir visur, tad užsiregistruok į nemokamus užsiėmimus savo mokykloje 208 kabinete.

 

 

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė

plačiau >>>


2016-05-24 Šiauliečių robotai ir vėl greičiausi

    Šių metų gegužės 20 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ nariai kartu su Šiaulių Robotikos klubo nariais dalyvavo Kauno technologijos universiteto organizuotose tarptautinėse varžybose Robots`Intellect 2016. „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojui Ričardui Gečui sekėsi itin gerai – jis laimėjo net dvi prizines vietas: Linijos sekimo rungtyje – I vieta, o Mini sumo rungtyje – II vieta. „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ narys Donatas Navikas („Rasos“ progimnazijos mokinys) Linijos sekimo rungtyje iškovojo III vietą.

plačiau >>>

Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Eismintas
Geisvilė
Gratas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius