Lieporių g. 2, LT-78244, Šiauliai PAŠTAS INTRANETAS KONTAKTAI
  

Kita informacijaKita informacija

2015-03-03 Abiturientų Šimtadienio šventė

    Vasario 27 dieną Šiaulių miesto kultūros centre vyko mūsų gimnazijos abiturientų Šimtadienio šventė. Ketvirtokai parodė spektaklį pagal V. V. Landsbergio kūrinį „Pelytė Zita", kuris susilaukė gausių aplodismentų. Visi buvo sužavėti abiturientų vaidyba, kostiumais bei įspūdingomis dekoracijomis. O kas gali būti gražiau už mokyklinį valsą? Žiūrovai neliko abejingi ir trečiokų pasirodymui. Šį kartą trečiokai ketvirtokus pasveikino, surengdami jiems televizijos publicistinę laidą „Nuo balos iki vandenyno", sveikinimus taip pat siuntė sinchroninio plaukimo grupė "Mėlynieji taškučiai".
     Ši tradicinė šventė sušildė visų širdis. Liko tik  šimtas dienų iki egzaminų, tad sėkmės mieli abiturientai!
Nuotraukos >>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2015-03-03 2015 m. kovo mėnesio gimnazijos renginių planas

Prašome susipažinti su kovo mėnesį gimnazijoje vyksiančiais renginiais bei veiklomis.

plačiau >>>


2015-03-02 I-II klasių berniukų tinklinio varžybos

   Sausio ir vasario mėnesiais gimnazijos sporto salėje vyko I-II klasių berniukų tinklinio varžybos. Pagrindiniai tikslai buvo populiarinti tinklinio žaidimą ir išsiaiškinti geriausiai žaidžiančią I-II klasių komandą.

    Dalyvavo šešios komandos. Geriausiai sekėsi IIa klasės komandai – Arnoldui Rimkevičiui, Eligijui Šalkauskui, Edgarui Lopatovui, Romanui Charaim, Lukui Žymantui, Nikitai Zaicev, Domantui Vaitoškai, Mantui Juozapavičiui, Artūrui Duško. Antrą vietą, pralaimėjusi tik varžybų nugalėtojams, užėmė IId klasės komanda – Ignas Pabijanskas, Denas Janulaitis, Egidijus Bilevičius, Orestas Čepauskas, Edvinas Petkauskas, Saulius Gedminas, Deividas Dambrauskas. Trečioje vietoje liko Ia klasė – Mindaugas Kazakevičius, Rokas Šinkūnas, Vytenis Veitas, Vytenis Jokubauskas, Alvaras Gužauskas, Laurynas Kerežius, Matas Gabalas.

    Sveikiname visus tinklinio žaidėjus ir linkime toliau aktyviai sportuoti ir siekti pergalių!
Nuotraukos>>>

Kūno kultūros mokytoja Genovaitė Lašukienė2015-03-02 Ugdymo karjerai centras informuoja

 

  ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas kviečia kovo 5 dieną 15:00val moksleivius  į paskaitas Šiauliuose.

Plačiau>>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2015-02-27 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos II-okai dalyvavo renginyje „Verslas veža“

    „Verslas veža“ – tai galimybė savo kelio beieškančiajam sužinoti, nuo ko ir kaip pradėti savo verslą, kaip paversti realybe ilgai savyje brandintas verslumo idėjas, suteikti pasitikėjimo savo jėgomis bei išbandyti savo jėgas praktiniuose užsiėmimuose, kurie padės įvertinti įgytas žinias apie verslumą.

    Renginio metu II-okai galėjo susipažinti su verslininku, lenktynininku Dainiumi Matjošaičiu, Vytautu Medinecku-Ironvytu, kuris yra ne tik muzikantas, bet ir prekių ženklų „MPP Clothing“ ir „Muscleshop.lt“ kūrėjas. Išklausyti Beatos Tiškevič-Hasanovos minčių apie tai, kaip susirasti savo kelią ir nepasiduoti aplinkinių įtakai. Gimnazistai turėjo unikalią galimybę bendrauti su Pauliumi Kova – lektoriumi, derybų konsultantu, buriuotoju, jachtos kapitonu, Tūkstantmečio Odisėjos XI etapo jachtos „Ambersail" kapitonu/idėjos bendraautoriumi, dalyvauti verslo žinių protų mūšyje, kūrybiškumo dirbtuvėlėse bei kartu su „Fight academy“ vadovu Valentinu Bogdanovič  išbandyti save kovos menų parodomosiose kovose.

 

 Ekonomikos ir verslumo mokytoja Giedrė Kielaitė

 2015-02-27 Paskaita pirmokams „Kokių profesijų žmonės dirba UAB „VENTA LT““

    Vasario 19 d. mūsų gimnazijoje lankėsi UAB „VENTA LT“ administratorė Erika Milašauskienė, kuri supažindino pirmokus su įmonės veikla. Mokiniai sužinojo, kad UAB „VENTA LT“ - tai didžiausia natūralios medienos kėdžių gamybos ir eksporto įmonė Lietuvoje. Gausus ir įvairus prekių asortimentas, modernios gamybos technologijos. Net 90 procentų savo produkcijos įmonė eksportuoja į užsienio šalis. Administratorė papasakojo pirmokams, kokių profesijų žmonės dirba įmonėje, parodė trumpą filmuką apie gamybos procesą, atsakė į mokinių klausimus. Mokiniai sužinojo, kokį kelią turi nukeliauti medienos ruošiniai, kol tampa patraukliu ir gražiu baldu. Administratorė Erika Milašauskienė pasiūlė mokiniams apsilankyti šioje įmonėje ir gyvai pamatyti, kaip gaminamos kėdės. Pirmokai tikrai pasinaudos šia galimybe - juk geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti.

                                           Mokytoja Irma Žemaitienė2015-02-26 Jaunųjų tyrėjų mokymai Vilniuje vasario 18-20 d.

    Šiandien, vasario 18 d., prasidėjo projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ mokymai, kurie vyks stacionarioje mokslinėje laboratorijoje 3 dienas (nuo 10 val. ryto iki 21 val. vakaro kiekvieną dieną). Mokiniai visų mokymų metu atliks tyrimus 4 laboratorijose – biochemijos, biofizikos, mikrobiologijos ir nanotechnologijų. Kiekvienoje laboratorijoje jie dirbs po 3 valandas. Mokymų pabaigoje – penktadienį – visi dalyviai turės atlikti žinių patikrinimo testą bei parengti trumpą savo būsimos mokslinės idėjos ir tyrimo pristatymą.


Nuotraukos >>>

Mokytojos Danguolė Vaičekauskienė ir Kristina Urbonienė

 

Jaunųjų tyrėjų mokymų įspūdžiais pasidalijo ir juose dalyvavusios II a klasės gimnazistės Teodora Plepytė ir Greta Tručinskaitė.

plačiau >>>


2015-02-26 Jaunųjų tyrėjų mokymai Vilniuje vasario 18-20 d.

    Šių metų vasario 18-20 dienomis mes, I-II-III klasių gimnazistai, turėjome galimybę dalyvauti jaunųjų tyrėjų mokymuose.Pirmąsias dvi dienas buvome supažindinti su keturiomis sritimis: mikrobiologijos, biofizikos, biochemijos, nanotechnologijų.

    Pirmoje srityje, mikrobiologijoje, arčiausiai prisilietėme prie medicinos, mikroorganizmų  identifikavimo pagrindų. Tyrimų kuratorius - Povilas Kavaliauskas. Eksperimento „Klinikinis atvejis“ metu turėjome diagnozuoti, atpažinti  ligą sukeliančius mikroorganizmus pagal hemolizės ir katalizės tyrimo duomenis bei monitolio skaidymą ir parinkti tinkamus antibiotikus tikslingam gydymui pagal atsparumo zoną milimetrais.

plačiau >>>


2015-02-26 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos III-okai lankėsi UAB „Venta“

    Šiaulių  „Saulėtekio“ gimnazijoje intensyvusis profesinis veiklinimas vyksta ne tik II-ose, bet ir III-ose klasėse. Trečiokai lankėsi Šiauliuose įsikūrusioje kėdžių ir stalų gamybos įmonėje „Venta“. Tai ilgametę gamybos patirtį turinti, didžiausia natūralios medienos kėdžių gamybos ir eksporto įmonė Lietuvoje.

    Gimnazistai sužinojo, jog įmonė „Venta“ gali sukurti įvairaus modelio kėdes, jas paruošti gamybai, greitai ir kokybiškai pateikti produkcijos pavyzdžius. Lankydamiesi įvairiuose cechuose sužinojo, kad  gamyboje naudoja ąžuolą, beržą, pušį, buką, uosį, riešutą, taip pat, kaip mediena pjaustoma į ruošinius, išrūšiuojama, kaip reguliariai tikrinama medienos drėgmė bei kokybė, kokios atliekamos  technologinės operacijos.

    Tokio pobūdžio ekskursijos padeda gimnazistams realioje veikloje perimti ir plėtoti žinias, gebėjimus ir nuostatas, naudingas būsimam profesiniam pasirinkimui ir darbui.

 

                                                                                                       IIa klasės auklėtoja Giedrė Kielaitė          

 2015-02-24 „Saulėtekyje” – jau aštuntasis diktanto rašymo konkursas

    Vasario 21 d. visoje Lietuvoje vyko Nacionalinio diktanto konkursas. Mūsų gimnazijai tai seniai tapo tradicija: šiemet „Saulėtekyje” – jau aštuntasis diktanto rašymo konkursas. Kas metai jis suburia arti šimto bendruomenės narių. Be galo džiaugiamės, galėdami tokiu būdu įprasminti gimtosios kalbos, rašto, tėvynės svarbą.

 

plačiau >>>


2015-02-20 Badmintono varžybos

    Vasario 19 dieną Juliaus Janonio gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų badmintono varžybos. Jose dalyvavo ir mūsų gimnazijos merginų komanda – Marina Charaim (IVe), Agnė Stuopelytė (IIc) ir Julija Petrilionytė (IVb). Užimta II -oji vieta. Geriausiai sekėsi Marinai. Ji laimėjo visus susitikimus.

    Sveikiname visą badmintono komandą ir linkime toliau aktyviai sportuoti ir siekti pergalių!

 

Kūno kultūros mokytoja Genovaitė Lašukienė2015-02-20 Ugdymo karjerai centras informuoja

  Šiaulių universitetas kviečia kovo 4 dieną (trečiadienį) 10.00 val. į renginį "Diena su studentu".
Renginio metu galėsite pasikonsultuoti studijų klausimais LAMA BPO punkte, sužinoti viską apie ERASMUS ir kitus tarptautinius mainus, susipažinti su studentiška kasdienybe.  Renginio vieta: Šiaulių universiteto biblioteka (Vytauto g. 84).
 Daugiau informacijos ir registracija >>>

Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2015-02-20 Ugdymo karjerai centras informuoja

     Jeigu ateityje svajoji rinktis pedagogo profesiją, kviečiame dalyvauti Šiaulių universiteto Edukologijos fakulteto „Jaunojo pedagogo akademijos” veikloje. Pageidaujantieji dalyvauti „Jaunojo pedagogo akademijos“ veikloje turi užsiregistruoti į užsiėmimus. Dėl registracijos prašome kreiptis į klasės vadovą arba registruotis individualiai.
Daugiau informacijos ir registracija >>>


Ugdymo karjerai specialistė Lina Šidlauskienė2015-02-18 Vasario 16-osios minėjimas

    Vasario 16 dieną mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo šventėje, skirtoje pažymėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Minėjimas prasidėjo, kai į Prisikėlimo aikštę atžygiavo miesto mokinių inicijuota eisena. Skambant valstybės himnui buvo iškilmingai iškelta Lietuvos Valstybės vėliava. Po minėjimo Šiaulių miesto mokiniai ant rankos formos geltonų, žalių ir raudonų lapų rašė linkėjimus ir sveikinimus savo šaliai, kabino juos ant Gyvybės medžio.

                                                                                                                   IIa klasės mokinė Aistė Čečkauskaitė2015-02-17 Abiturientės Gretos Grikšelytės rašinyje - mintys apie gimtąjį miestą Šiaulius

   Vasario 12 dieną Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijoje vyko šventė, skirta Lietuvos Nepriklausomybės Akto paskelbimo 97-osioms ir Nepriklausomos valstybės atkūrimo 25-osioms metinėms paminėti. Joje buvo apdovanoti rašinio konkurso „Apie kokį miestą svajoju aš, Nepriklausomos Lietuvos šiaulietis“ dalyviai. Jį organizavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Edvardas Žakaris ir Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos direktorė Zina Žuklijienė. Konkurso tikslai - ugdyti pagarbą Nepriklausomos Lietuvos idealams, meilę savo gimtajam miestui, skatinti aktyvią mokinių pilietinę poziciją artėjant mero ir  vietos savivaldos rinkimams ir ugdyti jaunų žmonių kūrybingumą, originalumą. Renginyje dalyvavo per 20 bendrojo ugdymo įstaigų 5-10 klasių mokinių. Nors buvo skelbtas rašinio konkursas, vertinimo komisija nusprendė prizinių vietų neskirstyti ir kaip nugalėtojus apdovanoti visus dalyvius. Džiugu, kad ir mūsų gimnazijos abiturientė Greta Grikšelytė (IVa klasė) už gražias mintis apie gimtąjį miestą buvo apdovanota Lietuvos Respublikos Seimo nario Edvardo Žakario padėkos raštu ir suvenyru. Tikimės, kad Gretą ir toliau per gyvenimą lydės gražus, prasmingas žodis ir brandžios mintys!

 

                                        Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Montvidienė2015-02-17 IIa klasės gimnazistai Šiaulių pramonės ir amatų rūmuose pradėjo mokytis rašyti projektus

   Šalyje vykstantys socialinio gyvenimo pokyčiai skatina ieškoti naujų veiklos būdų, kurie padėtų operatyviai ir kokybiškai spręsti iškylančias problemas. Sprendžiant bendruomenėje iškylančius klausimus, vis didesnė atsakomybė tenka patiems piliečiams. Tam ypač tinka projektinė veikla. 

     Šiaulių „Saulėtekio“ IIa klasės gimnazistams Aistei Čečkauskaitei, Gretai Tručinskaitei, Karolinai Dambrauskaitei ir Karoliui Šalkauskui suteikta galimybė bendradarbiauti su Šiaulių pramonės ir amatų rūmais. Pirmo susitikimo metu gimnazistai sužinojo, kas yra projektas, kokį „ gyvenimo ciklą“ turi kiekvienas projektas, kaip formuluojamas tikslas, uždaviniai, kaip reikia tiksliai įvardinti laukiamus rezultatus, kokie projekto kūrimo proceso atraminiai punktai, išklausė patarimus biudžetui sudaryti. Antro susitikimo metu kiekvienas gimnazistas turės pateikti savo idėjas ir naudojant „minčių lietaus“ metodą išsirinkti geriausią, patraukliausią idėją.Vėliau gimnazistai ją įgyvendins rašydami projektą kartu su verslininkais. Projektų metodu dirbdami gimnazistai tobulins komandinio darbo gebėjimus, mokysis jausti atsakomybę už pasirinktą problemą ir jos sprendimą bei sieks siūlyti praktines rekomendacijas. Šio metodo taikymas – tai ne tik mados šauksmas, bet ir galimybė ugdyti bendruomenės lyderių gebėjimus, pažinti, kurti ir valdyti realius projektus, skatinti teigiamus pokyčius bendruomenės gyvenime.

 

 

                                                                                              IIa klasės auklėtoja Giedrė Kielaitė2015-02-13 Pasirašyta daugiašalio bendradarbiavimo sutartis

    Vasario 11 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko neeilinis renginys. Pasirašyta daugiašalė sutartis tarp Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės, Šaulių sąjungos, Šiaulių miesto savivaldybės, Šiaulių universiteto bei „Saulėtekio“, „Romuvos“ ir ŠU gimnazijų.

    Šia sutartimi visos įstaigos įsipareigojo bendradarbiauti ugdant jaunimo pilietiškumą, patriotiškumą ir tautiškumą, organizuoti bendrus renginius, sukarintas vasaros stovyklas, praktinius užsiėmimus. Sutarties pasirašymas  svarbus ne tik mūsų gimnazijai, Šiaulių miestui, bet ir visai Lietuvai. Renginyje dalyvavo ir kalbėjo Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas, Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. Donatas Jurgaitis, KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės štabo viršininkas, laikinai einantis rinktinės vado pareigas majoras Linas Idzelis, Lietuvos Šaulių sąjungos gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės vadas Saulius Burškys, „Saulėtekio“, „Romuvos“, Šiaulių universiteto gimnazijų direktoriai.

    Mūsų gimnazijos pirmokai tapo šio svarbaus įvykio liudininkais. Tikimės, kad ši jaunimo pilietiškumo skatinimo iniciatyva paskatins mokinius tapti tikrais Lietuvos patriotais.
Nuotraukos >>>

 

                                                                     Pilietiškumo pagrindų mokytoja Irma Žemaitienė 2015-02-13 Gimnazijoje vyko geografijos olimpiados I-asis turas

    Mūsų gimnazijoje vyko atranka į miesto XXVII-ąją mokinių geografijos olimpiadą. Kandidatai varžėsi, sprendė įvairias užduotis. Olimpiados tema šiemet: “25 Lietuvos socialinių ir ekonominių permainų metai“. Užduotis geriausiai atliko Nerijus Buračas IIIc, Vytenis Jokubauskas Ia, Aurimas Vaitiekus Ia, Greta Tručinskaitė IIa. Sveikiname!

                                                     Geografijos mokytoja A. Titenienė2015-02-12 Projektas "Jei mes nenugalėsime karo, karas nugalės mus" (G. H.Wells)
2015 vasario 2 d. gimnazijoje pradėtas įgyvendinti projektas „Jei mes nenugalėsime karo, karas nugalės mus“ (H.G.Wells). Projekto iniciatoriai - gimnazijos mokinių prevencinė grupė „ORE“. Šiuo projektu siekiama atkreipti visuomenės, o ypač gimnazijos bendruomenės narių dėmesį į laisvės, taikos ir patriotizmo svarbą, paminėti Vasario 16-tąją.

 

plačiau >>>


2015-02-12 Išvyka į parodą "Studijos 2015"

    2015 metų vasario 5 dieną I –IV klasių mokiniai vyko į LITEXPO parodų centrą Vilniuje, kur jų laukė tradicinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2015“. Gimnazistams ši paroda  buvo puiki galimybė susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų – universitetų, kolegijų siūlomomis specialybėmis ir studijų sąlygomis, reikalingiausiomis profesijomis ir amatais, užsienio universitetų ir kolegijų studijų programomis, sužinoti kaip pradėti nuosavą verslą, išmokti geriau pažinti save, formuoti tikslus, planuoti ateitį, sužinoti, kokios specialybės šiuo metu paklausiausios. Čia dalyvavo daugiau nei 220 mokymo įstaigų iš Lietuvos ir 14 užsienio šalių, vyko daug renginių. Atidarytoje naujoje parodos erdvėje mokiniai galėjo susipažinti su Lietuvos aukštosiose mokyklose sukurtomis inovacijomis, pabuvoti virtualioje realybėje. Vyko interaktyvūs profesijų pristatymai, buvo surengtas Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas, veikė karjeros konsultacijų ir psichologų zona. Joje mokiniai galėjo atsakyti sau į klausimus „Kas aš?“ ir „Kuo aš noriu būti?“. Gimnazistai turėjo galimybę pabendrauti su studentais, dėstytojais. Ši išvyka buvo labai naudinga tiems, kurie domisi ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis.
Gerdos Songailaitės nuotraukos >>>

                                                                                                 Ib klasės mokinė Austėja Grinytė2015-02-12 "Jei mes nenugalėsime karo, karas nugalės mus" (G. H.Wells)

                              Tegul meilė Lietuvos

                              Dega mūsų širdyse...

 

     V. Kudirka „Tautiška giesmė“

 

    Taika ir laisvė - svarbiausia, ką mes, lietuviai, turime. Šias vertybes, apgintas protėvių krauju, privalome branginti ir puoselėti. Todėl kiekvieno tautiečio atmintyje tokia svarbi Vasario 16-oji. Tai diena, tapusi geriausiu laisvės liudijimu.

    Be abejo, daug tautų nuo amžių pradžios siekė būti laisvos. Jau seniai suvokta, kad priklausoma tauta, kaip ir priklausomas žmogus, visų pirma pasmerkta dvasinei mirčiai. Sukilimai, revoliucijos, karai, protestai nuolat lydėjo tautas.  Lietuva taip pat nuolat buvo išbandoma. Juk visas XIX amžius yra pažymėtas carinės priespaudos ženklu, o XX amžius siejamas su sovietmečiu. ,,Rusenom“ ir  „rusenom“ – tik iš dalies gyvenom... 

plačiau >>>


2015-02-12 Pranešimas apie žalingus įpročius

    Vasario 5 dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi Eduardas Gabalas. Jis pirmų klasių gimnazistams pasakojo apie žalingus įpročius ir jų prevenciją. Lektorius papasakojo, kokią nepataisomą žalą jaunam organizmui padaro alkoholis ir įvairūs kvaišalai. Akcentavo dar ir tai, kad šiuo metu taip populiarūs azartiniai lošimai yra savotiškas narkotikas, griaunantis jauno žmogaus ateitį. Smagu, kad šis lektorius yra vienas iš mūsų gimnazistų tėvelių. Džiaugiamės, kad mūsų tėvai neabejingi jauno žmogaus problemoms, kad jie sukauptą patirtį gali perteikti jaunajai kartai. E. Gabalo pranešimas „Žalingi įpročiai“ sudomino gimnazijos pirmokus ir sukėlė nemažai diskusijų. Tai rodo, kad šiam pranešimui abejingų nebuvo.

Pirmokų auklėtojos2015-02-11 Netradicinė chemijos pamoka - muilo gaminimas

    Artėjant Šv. Valentino dienai, mes, I-III klasių gimnazistai, nutarėme pasigaminti muiliukus. Rinkomės  jau paruoštą naudojimui muilo bazę. Muilo  bazės pagrindinės sudedamosios dalys yra kokosų ir palmių aliejus. Tai pats geriausias derinys muilui. Kokosas gerai putoja, todėl muilo bazėje nėra jokių cheminių, putojimą sukeliančių medžiagų, nėra jokių sintetinių dažiklių ar kvapų. Ji puikiai tinka trapiai, gležnai kūdikių odelei, žmonėms, turintiems labai jautrią, probleminę odą. Ši natūrali, ekologiška muilo bazė švelniai išvalys ir pamaitins odą, suteiks jai švelnumo.

plačiau >>>


2015-02-11 Gimnazistai lankėsi moters ir vaiko klinikoje

    Vasario 10d. „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių grupelė lankėsi Moters ir vaiko klinikoje Pasaulinei ligonių dienai paminėti ir kartu pasveikinti su artėjančia šv. Valentino diena. Šiai išvykai pas sergančius vaikus gimnazistai ruošėsi jau iš anksto: padedami dailės mokytojos R. Prišmontienės, pasigamino atvirukų. Atvirukus ir saldžias, šiltas dovanėles gimnazistai įteikė ligoniukams, taip  suteikdami jiems džiaugsmo ir gražių šypsenų. Mokinius palydėjo visuomenės sveikatos specialistė L. Mikuckienė. Esame dėkingi ligoninės personalui už rūpestingą gydymą ir suteiktą galimybę „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariams atlikti šią svarbią gerumo misiją. Juk niekas nežinome: „Šiandien mes sveiki, o ryt galime tapti ligoniais“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Leonora Mikuckienė2015-02-11 Krepšinio turnyras su buvusiais gimnazijos moksleiviais direktorės Jūratės Kaščiuškienės taurei laimėti

     Vasario 6 d. vyko krepšinio turnyras tarp gimnazistų ir buvusių abiturientų gimnazijos direktorės taurei laimėti.

    Rungtynių pradžia buvo palankesnė gimnazistams, jie pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 21:5. Po pertraukėlės buvę moksleiviai palaipsniui artėjo prie gimnazistų, o po antro kėlinio rezultatas buvo 39:14. Trečiasis kėlinys buvo tikras absolventų šturmas gimnazistams, jie spaudė moksleivius po visą aikštelę ir po trečio kėlinio rezultatas buvo 44:31. Ketvirtąjame kėlinyje žaidimas vėl išsilygino, o rungtynes rezultatu 58:42 laimėjo gimnazistai: Artūras Kazlauskas 3 D, Paulius Tebeliškis 3 E, Benius Urbonavičius  3 E, Paulius Butavičius 3 A, Donatas Andrijaitis 3 E, Gytis Andžius 4 B, Žilvinas Bogužas 4 C, Darius Oleka 3 D, Marius Galkauskas 3 D.

    Absolventų komandoje žaidė: Mindaugas Jackevičius, Vitalijus Augustauskas, Gytis Kalanta,  Mantas Mockus, Steponas Narvydas, Donatas Dapkus, Seržas Staponkus, Žilvinas Tumas, Mantas Barčas, Mantas Lukša, Šarūnas Kazlauskas, Mindaugas Jokubauskas, Eimantas Balčiūnas. Komandai vadovavo absolventas, dabar krepšininkas, žaidžiantis Švedijoje, Tomas Gaidamavičius ir du jo nuostabūs sūneliai.

plačiau >>>


2015-02-10 Abiturientė Roberta Jocaitė - Šiaulių miesto mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laureatė!

    Šių metų sausio 27 dieną Šiauliuose vyko 9 – 12 klasių mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada. Jos dalyviai per 4 valandas turėjo atlikti įvairias kalbos ir literatūros užduotis bei sukurti esė žanro tekstą. Kad tai sunku, bet įmanoma patvirtino pasiektas rezultatas: IVb klasės mokinė Roberta Jocaitė (mokytoja Jūratė Montvidienė) 12 klasės grupėje laimėjo III vietą. Nuoširdžiai sveikiname Robertą ir linkime toliau siekti pergalių.

 Lietuvių kalbos mokytojai2015-02-10 Buvusių abiturientų susitikimas
Nesvarbu, kiek metų prabėgo nuo tos dienos, kai paskutinį kartą sėdėjai mokykliniame suole, jaudulys grįžus čia, toks pat. Mylimų mokytojų veidai, bendraklasių šypsenos ir pokštai, mokyklinė aplinka (nors ir neatpažįstamai pasikeitusi) sugrąžino į tuos nerūpestingus laikus, kai visas gyvenimas sukosi pamokos ir pertraukos ritmu, kai ateitis visiems be išimties rodėsi būsianti su daugybe svaiginančių galimybių...
plačiau >>>


2015-02-10 Ugdymo karjerai centras informuoja: Vyksta išankstinis priėmimas į bakalauro studijas VDU

 

     Vytauto Didžiojo universitetas iki šių metų gegužės 10 dienos kviečia 12 klasės moksleivius dalyvauti išankstiniame priėmime į Vytauto Didžiojo universiteto bakalauro ir vientisąsias studijas. Išankstinio priėmimo metu stojantieji gali pretenduoti į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.

plačiau >>>

Lina Šidlauskienė2015-02-02 Ir vėl teatras

    Sausio mėnesį mūsų III a klasė tradicijos lankytis Šiaulių Dramos teatre nepamiršo. Kaip ir anksčiau prie mūsų prisijungė ir kiti „Saulėtekio“ bendruomenės nariai – tėvai ir mokytojai, besižavintys teatro menu.

   „Skerdynių Dievas“ – taip buvo pavadinta pjesė, kurią parašė garsi prancūzų dramaturgė Yasmina Reza. Šis pasaulinio masto hitas autorei yra atnešęs daugybę prestižinių apdovanojimų. Pagal šią pjesę lietuvių režisierius Arvydas Lebeliūnas režisavo spektaklį tokiu pat pavadinimu kaip ir pati pjesė.

plačiau >>>


2015-02-02 Didžiuojamės Šiaulių m. meninio skaitymo konkurso laureatais

    Šių metų sausio 21-22 dienomis mieste vyko tradicinis Šiaulių miesto mokinių meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo 39 mokiniai iš 8 miesto gimnazijų, 8 progimnazijų, ,,Santarvės” vidurinės mokyklos, Šiaulių profesinio rengimo centro. 9 – 12 klasių grupėje Mindaugas Tolvaišas (mokytoja Jūratė Montvidienė) laimėjo II vietą (mokinys skaitė ištrauką iš M. Ivaškevičiaus pjesės ,,Madagaskaras“), o Gretė Jokubauskaitė (mokytoja Roma Glinskienė) – III vietą (mokinė skaitė ištrauką iš I. Mero romano ,,Lygiosios trunka akimirką“). Abiturientai konkurso vertinimo komisiją sužavėjo raiškiu ir įtaigiu žodžiu, originalumu.

    Džiaugiamės ir didžiuojamės Gretės ir Mindaugo pasiekimais. Tegul ir toliau mokinius lydi prasmingas, brandus gimtasis žodis, tegul užtenka laiko saviraiškai!

 Lietuvių kalbos mokytojai2015-02-02 Saulėtekiečiai - etnokultūrinės konferencijos dalyviai

   Sausio 23 dieną  „Saulėtekio“ gimnazistai nepabūgę šaltuko apsilankė kaimyninėje Romuvos gimnazijoje.  Romuviečiai pakvietė šalies moksleivius į jubiliejinę (dešimtą) konferenciją „Mitinis poetinis žmogaus, gyvūnų ir augalų pasaulis“.  Šios konferencijos kryptis – vyriškumas ir moteriškumas etnokultūroje. Mūsų antrokės - Agnė Šivickytė, Sulamita Mileškaitė, Greta Urbietytė (mokytoja R. Glinskienė) skaitė pranešimą „Noriu būti nuotaka?“, o pirmokė Austėja Grinytė analizavo temą „Pamotė kaip moteriškumo apraiška lietuvių liaudies pasakose“ (mokytoja J. Montvidienė). Apie vyrus ir vyriškumą „Kvailys, karys ar karalius?“ pranešimą skaitė antros klasės gimnazistas Armandas Aksomaitis (mokytoja R. Glinskienė). 

Nuotraukos >>>

plačiau >>>


2015-01-26 Ir sausį nešalta – mus šildo žodžio liepsna

    Vėl sausis… Vėl apsisuko metų ratas… Vėl šį mėnesį tradiciškai pasišildyti prie žodžio liepsnos susirinkome į meninio skaitymo konkursą, kuris yra gražios, skambios ir paveikios lietuviškos kalbos šventė. Šioje gražioje popietėje dalyvavo mokiniai, savo klasėse atrinkti kaip geriausi ir originaliausi skaitovai. Džiugu, kad meninio žodžio mylėtojų gretos nemažėja, kad be klasikais tapusių „atrandami“ ir nauji autoriai bei jų kūriniai. Jaunose lūpose skambantys A. Mickevičiaus, A. Gerdenio, M. Ivaškevičiaus, V. Mačernio, I. Mero, J. Apučio, Just. Marcinkevičiaus, S. Nėries  žodžiai įgauna naują prasmę, nes kiekvienas, raiškiai skaitęs prozą ar poeziją, atidavė dalelę savęs, perteikė asmeninį ryšį su tekstu. Vertinimo komisija vienbalsiai nutarė, kad Šiaulių miesto Meninio skaitymo konkurse mūsų gimnazijai atstovaus IVb klasės gimnazistė Gretė Jokubauskaitė (mokytoja R. Glinskienė) ir IVa klasės gimnazistas Mindaugas Tolvaišas (mokytoja J. Montvidienė). Kiti dalyviai taip pat neliko nepastebėti: už žemaitiškos tarmės puoselėjimą apdovanotas A. Kazlauskas (IIId klasė), už amžinųjų vertybių puoselėjimą – D. Chotiašovas (IIIb klasė), už įtaigų žodį ir perteiktą emociją – M. Meškauskaitė (IIIb klasė), T. Plepytė (IIa klasė), A. Zujevas (IIId klasė). Sveikiname visus, nes visi jūs nugalėjote, pakylėdami žodį virš kasdienybės...

 Lietuvių k. mokytoja D. Gilytė2015-01-22 Dėmesio
 

Piešiančių ir kuriančių gimnazijos bendruomenės narių dėmesiui!

Siekiant humanizuoti gimnazijos aplinką, praturtinti ją meniniais akcentais ir įrengti naują poilsio erdvę gimnazistams,

 mokyklos direktorė

Kviečia sukurti freskos projektą

 „Saulėtekio“ gimnazijos trečio aukšto foje prie 322 kabineto

tema

„Miestas“

plačiau >>>


2015-01-21 Išmanioji diena

Trumpai apie Išmaniąją Dieną

 Kas yra ID?

 Išmanioji Diena – 9-12 klasių moksleiviams (tokiems, kaip Tu!) skirtas internetinis konkursas, kuriame kviečiame išbandyti žinias net šešių mokomųjų dalykų klausimynuose - biologijos, chemijos, ekonomikos, matematikos, informatikos, fizikos.

120 klausimų bei 80 minučių - tikrai bus ką veikti. Susitiksim kovo 25!

 Registracija vyksta čia

Plačiau apie Išmaniąją Dieną skaitykite čia2015-01-20 Robotika „Saulėtekyje“

    „Saulėtekio“ gimnazijoje jau nuo rugsėjo mėnesio vyksta robotikos būrelio užsiėmimai. Jų metu mokiniai konstruoja robotus. Jie mokosi programavimo,  konstravimo, mechanikos dėsnių. Robotams valdyti mokiniai naudoja  „Arduino“ mikrovaldiklį ir įvairius jutiklius. Užsiėmimuose sudaromos sąlygos mokiniams tobulinti darbo komandoje, kūrybiškumo, kritinio mąstymo įgūdžius. Be to, būrelio nariai ruošiasi  SUMO robotų varžyboms.
     Nemažai dėmesio sulaukia sausio mėnesį įsigytas 3D spausdintuvas. Viena yra turėti savo idėją galvoje, ją modeliuoti, virtualiai apipavidalinti, visai kas kita yra realiai turėti galimybę ją paliesti rankomis, pastatyti ant stalo ir vizualiai pamatyti idėjos privalumus ir trūkumus.  Visa tai leidžia įgyvendinti 3D spausdintuvas. Priemonių yra, belieka tik mokytis ir kurti.

Užsiėmimai vyksta kiekvieną ketvirtadienį po 6-ių pamokų 316 kabinete.  Būrelio vadovas – Ričardas Gečas. Jei Jums įdomu, prisijunkite.2015-01-15 Anglų kalbos konkurso prizininkė

    Sausio 15 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko Šiaulių miesto anglų kalbos konkursas I-II klasių mokiniams, kuriame IIa klasės mokinė Aistė Čečkauskaitė užėmė III vietą. Ji taip pat atstovaus Šiaulių miestui respublikiniame anglų kalbos konkurse Kaune kovo 6-7 dienomis. Sveikiname nugalėtoją ir linkime jai didžiausios sėkmės Lietuvos anglų kalbos respublikiniame anglų kalbos konkurse!

Anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė2014-12-09 2014 m. gruodžio 3-5 dienomis gimnazijoje veikė mobilioji mokslinė laboratorija (MoMoLab)

    Balandžio 24 d. gimnazijoje vyko projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ renginys „Tyrėjo diena tavo mokykloje“. Atvykusi mokslininkų komanda pakvietė gimnazistus į įvairių mokslo sričių paskaitas ir suteikė išskirtinę progą susipažinti su fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslo sričių tyrimais ir jiems naudojama moderniausia moksline įranga. Kaip šio įdomaus renginio tęsinį, rugsėjo mėn. pradžioje nutarėme į gimnaziją pasikviesti Mobiliąją mokslinę laboratoriją (MoMoLab). Gimnazistai aktyviai siuntė registracijos anketas, kuriose nurodė, kokius tiriamuosius darbus norėtų atlikti. Mokslininkų komanda atrinko 15 idėjų. Gruodžio 3-5 dienomis į gimnaziją atvyko mobilioji mokslinė laboratorija, kurioje mokiniai kartu su mokslininkais darė mokslinius tyrimus, klausėsi paskaitų apie naujausius mokslo atradimus; stebėjo mokslinių eksperimentų demonstracijas.
Apie vizitą žiūrėkite http://etaplius.lt/sauletekio-gimnazijos-kieme-isikure-viena-moderniausiu-mobilioji-laboratorija

Ugdymo skyriaus vedėja Romena Ruškienė

Nuotraukos >>>


Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

videoVardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Daugvydas
Daina
Kazimieras
Kazys
Vaclava
Vacė

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius