Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Gimnazijoje pristatyta pataisos pareigūno profesija

Data: 2018-04-20

   Balandžio 12 d. III-IV klasių gimnazistai susitiko su Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos mokymo  centro atstove Rita Borisevičiene.  Lektorė supažindino mokinius su studijų ir karjeros galimybėmis.

   Profesinis mokymas trunka vienerius metus. Per šį  laiką kursantai yra nemokamai apgyvendinami Mokymo centro bendrabutyje, jiems mokoma 140 Eur stipendija.  Studijų metu įgyjamos teorinių ir praktinių žinių, kaip naudotis specialiosiomis priemonėmis, ginklais, koviniais veiksmais.

   Jei susidomėjai ir nutarei tapti pataisos pareigūnu, gali kreiptis į Šiaulių tardymo izoliatoriaus Personalo skyrių, kur bus suteikta išsami informacija - el.paštas gintaras.valentukonis@siauliuti.lt

Karjeros konsultantė Irma ŽemaitienėKarjeros konsultantė Irma Žemaitienė
Kita informacijaKita informacija

2019-12-11 Interaktyvaus mokymo(si) savaitė

Gruodžio 13-19 dienomis organizuojama interaktyvaus mokymo(si) savaitė. Pamokos:

Mokytojo v., pavardė

Diena

 Kelinta pamoka

Pamokos pavadinimas

Klasė

Kokiomis interaktyviomis priemonėmis bus naudojamasi

K. Mockūnas

12-17

6 pamoka

Kalėdos Lietuvoje ir kitose šalyse.

I

Multimedija, telefonai.

T. Cukanova

12-16

2 pamoka

Kartojimo pamoka

I a/b/c

Telefonai, planšetės, multimedija

12-18

5 pamoka

Jaunimas ir muzika. Žodyno pristatymas

IIa

Telefonai, planšetės, multimedija

Asta Alubickienė

12-18

2 pamoka

Christmas shopping

II

Telefonai, klasės kompiuteriai

12-18

4 pamoka

Christmas origins

III

Telefonai, klasės kompiuteriai

12-19

2 pamoka

Christmas all around the world

I

Telefonai, klasės kompiuteriai

L. Andriuškevičienė

12-17

6 pamoka

Antrojo pasaulinio karo metų lietuvių poetų kūrybos apibendrinimas

IV

Mobilūs telefonai

12-17

4 pamoka

Rašybos įtvirtinimas

I

Mobilūs telefonai

D. Gilytė

12-13

2 pamoka

Rašybos, skyrybos pratybos

III a/b/c

Kompiuteriai, planšetės

12-19

5 pamoka

Šventinė viktorina

III a/b/c

Telefonai, planšetės, multimedija

12-19

6 pamoka

Šventinė viktorina

IVa/b/c

Telefonai, planšetės, multimedija2019-12-10 Paramos akcija "Laimės keksiukai"

Gruodžio 12 dieną po 4 pamokų I aukšto fojė kviečiame dalyvauti paramos akcijoje "Laimės keksiukai".

:: Plačiau apie akciją ::2019-12-10 Tarp Šiaulių miesto III-IV klasių mokinių samprotavimo rašinio kūrimo konkurso nugalėtojų ir mūsų gimnazistas

   Šiemet gruodžio 2 dieną mūsų gimnazijoje vienuoliktus metus vyko Šiaulių miesto III-IV klasių mokinių samprotavimo rašinio kūrimo konkursas. Dalyvių laukė iššūkis: jie rašinio temą sužinojo tik atvykę į konkursą ir tris valandas kūrė 400 žodžių samprotavimo tekstą. Prizininkams geriausiai pavyko kūrybingai išreikšti mintis, remtis įvairiais kultūriniais kontekstais, argumentuoti ir daryti savitas išvadas. Iš miesto gimnazijų susirinkusiai rašinio vertinimo komisijai buvo sunku iš geriausių išrinkti pačius geriausius darbus. Džiugu, kad tarp laimėtojų iš Didždvario, „Romuvos“, S. Daukanto, Lieporių gimnazijų yra ir mūsų gimnazistas. III klasių grupėje III vietą laimėjo „Saulėtekio“ gimnazijos IIIa klasės mokinys Darius Lazauskas (mokytoja D. Gilytė). Nuoširdžiai sveikiname laimėtojus ir linkime brandžių minčių! 

Lietuvių kalbos mokytojų vardu Jūratė Montvidienė2019-12-09 IIa klasės mokinių edukacinės veiklos

   Lapkričio 12 dieną gimnazijos mokiniai kartu su mokytojomis J. Kizeliauskiene ir D. Norkuviene apsilankė Šiaulių universiteto Botanikos sode, kuriame vyko edukacinis užsiėmimas „Bičių vaško žvakių liejimas“.

   Užsiėmimo metu sužinojome apie žvakių liejimo tradicijas Lietuvoje ir patys liejome žvakes. Supratome, iš kur ir kodėl atsiranda bičių vaškas, išgirdome apie bičių gyvenimą ir kuo jos svarbios mums. Klausydamiesi apie bites, gaminome knatus iš natūralaus lininio siūlo, juos kabinome ant rato ir devyniais nuliejimais sukūrėme po vieną šventinę žvakę, skirtą šeimos ar asmeninei šventei. Nulietas žvakes galėjome pasiimti su savimi.

   Edukacinis užsiėmimas neprailgo ir labai patiko, laimingi grįžome į namus. NUOTRAUKOS>>>

Mokytojos Danguolė Norkuvienė, Jurgita Kizeliauskienė2019-12-09 Biomedicinos krypties mokinių edukacinės veiklos

   Lapkričio 26 d. „Saulėtekio“ gimnazijos biomedicinos krypties mokiniai vyko į Šiaulių universiteto Stasio Gliaudžio gamtos muziejų, kuriame mūsų jau laukė lektorius Justinas, kuris papasakojo apie muziejaus atsiradimą ir kaupiamus eksponatus.

   Muziejaus įkūrėjas – Stasys Gliaudys, muziejuje kaupiantis eksponatus nuo 1974 m. ir dirbantis jame iki šiol. Gamtos muziejus įkurtas 2000 metais rugsėjo mėn. 2013 m. gruodžio 18 dieną, minint ilgamečio fakulteto dėstytojo, Šiaulių universiteto Botanikos sodo ir Gamtos muziejaus įkūrėjo ir puoselėtojo, Šiaulių miesto garbės piliečio Stasio Gliaudžio jubiliejų, Gamtos muziejui suteiktas Stasio Gliaudžio vardas.

   Tokios paskirties muziejus yra vienintelis Šiaurės Lietuvoje. Muziejuje eksponuojami per kelis dešimtmečius sukaupti gyvosios gamtos eksponatai, daugelis jų atspindi Lietuvos gamtą. Muziejus turi ne tik mokslinę, bet ir pažintinę reikšmę. Iš viso muziejuje sukaupta daugiau kaip 4000 eksponatų. Čia demonstruojamos 73 rūšys ir formos pinčių ir duobagyvių, vabzdžių – net 889 rūšys (tarp jų vien 534 drugių rūšys, moliuskų rūšių ir variacijų yra net 1011). Gausiai muziejus eksponuoja paukščius – net 182 rūšis. Muziejuje galima pamatyti 39 rūšis jūros žvaigždžių ir jūros ežių bei 46 rūšių žuvų, varliagyvių ir roplių. Be čia išvardintų gyvūnijos pasaulio atstovų, muziejuje dar eksponuojami vėžiagyviai, voragyviai, šimtakojai. Muziejuje esama ir egzotinių kraštų (šiltųjų jūrų) gyvūnijos atstovų. Ekspozicijoje demonstruojami ir vabzdžių bei paukščių gyvenamieji būstai — lizdai ir inkilai.

   Susipažinę su mus supančia gyvūnijos sistema, jos įvairove, supratome, kad pagarba ir meilė ateina tik per pažinimą. Esame labai patenkinti edukaciniais užsiėmimais ir norėtume jų dar daugiau. NUOTRAUKOS>>>

Mokytojos Danguolė Norkuvienė, Jurgita Kizeliauskienė2019-12-06 Mūsų gimnazijos pirmokės – respublikinio mokinių edukacinio-kultūrinio renginio „Laiko ženklai 2019. Akcentai, jubiliejai“ dalyvės

   Šiauliuose jau dešimtus metus vyksta respublikinis mokinių edukacinis-kultūrinis renginys „Laiko ženklai 2019. Akcentai, jubiliejai“. Šiais metais gruodžio 4 dieną jis buvo skirtas paminėti 2019-uosius – Prezidento Antano Smetonos, Juozo Tumo-Vaižganto, Juozo Naujalio, Jono Žemaičio-Vytauto, Laikinosios sostinės atminimo, Lietuvos nepriklausomybės kovų atminimo, Lietuvos šaulių sąjungos, Pasaulio lietuvių, Jėzuitų misijos Lietuvoje, Vietovardžių, Žemaitijos – metus.

   Renginyje Ia klasės mokinės Kamilė Mendelytė ir Emilija Tomkutė (gaila, kad susirgo ir renginyje nedalyvavo darbą taip pat ruošusi Ia klasės mokinė Rugilė Siroveckytė) skaitė pranešimąLietuvos ežerų pavadinimų kilmė padavimuose”. Šiuo pristatymu gimnazistės paminėjo vietovardžių metus. Mokinės auditoriją sudomino Vėlio, Paršežerio, Dusios ir kitų gražių Lietuvos ežerų pavadinimų kilme.

   Tikimės, kad prasmingas renginys įkvėps naujų minčių naujoms veikloms!  NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Montvidienė2019-12-06 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos atstovai Italijoje

   Lapkričio 16-23 dienomis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos atstovai dalyvavo ERASMUS+ projekte „Once upon a time via ICT“ Italijoje.

   Kelionę pradėjome su nuotykiais – lėktuvui leidžiantis Romos oro uoste, papuolėme į audrą, tad teko leistis kitame oro uoste. Sekmadienį praleidome linksmai pramogaudami ir bendraudami su mus priėmusiomis šeimomis.

   Pirmadienį pristatėme savo šalį ir mokyklą projekto partneriams, žaidėme itališkus sporto žaidimus.

   Antradienis prasidėjo gana anksti, nes vykome į Romą, kur pamatėme Koliziejų, meilės fontanus, prie kurių galvojome norus. Taip pat turėjome laisvo laiko, kurio metu galėjome savarankiškai pasigrožėti Roma ir susipažinti su itališka virtuve (ragavome itališkos picos bei makaronų patiekalų).

   Trečiadienį dirbome mokykloje, žiūrėjome filmą ir aplankėme Nekropolį – senovines kapines, kuriose kapavietės išlikusios net nuo IX a. pr. m. e.

   Ketvirtadienį vėl vykome į Romą bei aplankėme Vatikaną, kuriame apžiūrėjome Šv. Petro baziliką ir lipome į jos kupolą, nuo kurio atsivėrė nuostabi miesto panorama. Po to ėjome į pabėgimo kambarius, kuriuose reikėjo susivienyti su kitais projekto dalyviais ir kartu spręsti galvosūkius.

   Penktadienį vėl dirbome mokykloje, kūrėme pasakojimus bei juos pristatėme kitiems, susitikome su rašytoja, kuri paaiškino, kokius žingsnelius reikia atlikti, kad parašytume gerą knygą. Tuomet aplankėme miestelį Ceri, kuris įsikūręs ant sutvirtinto Tufo plokščiakalnio. Vakarop vykome į atsisveikinimo vakarėlį, kuriame kartu su italų šeimomis šokome, dainavome bei linksminomės.

   Šeštadienio rytą vėl pradėjome su nuotykiais – pakeliui į oro uostą sprogo automobilio padanga, tačiau, nepaisant to, namo grįžome sėkmingai.

   Savaitė prabėgo labai greitai. Susipažinome su Italijos lankomiausiais objektais, šalies istorija bei patobulinome savo anglų kalbos žinias. Laikas, praleistas Italijoje, buvo pilnas įspūdžių ir nuotykių. NUOTRAUKOS>>>

Viktorija Gabrielaitytė, IIIc klasės mokinė2019-11-29 Šiemet mokinių ekskursijos kryptis – sostinė Vilnius

   Kaip ir kiekvienais metais, šiemet lapkričio 26 dienąSaulėtekio" gimnazijos mokiniai taip pat vyko į nemokamą ekskursiją, kurios kryptis – sostinė Vilnius. Tokia puikia dovana džiaugėsi 41 mokinys – įvairiausių konkursų laimėtojas, konferencijų dalyvis, aktyvus gimnazijos parlamento narys ar renginių organizatorius, savanorystės idėjos puoselėtojas, garsinantis mūsų gimnaziją mieste, respublikoje ar užsienyje.

   Turbūt kiekvienas geras mokinys svajoja tapti dar geresniu studentu, gal net pasaulyje gerai žinomo Vilniaus universiteto auklėtiniu. Tad buvo smagu ir įdomu žvilgtelėti į vienos seniausių ir žymiausių Vidurio bei Rytų Europos aukštųjų mokyklų erdves – savitą dvasią turinčius pastatų ansamblius, jaukius ir estetiškus kiemelius. Duris atvėrė ir Vilniaus universiteto biblioteka, įkurta 1570 metais ir iki šių dienų išlikusi autentiškose erdvėse. Kartu su visais senojo universiteto pastatais ir kiemeliais ji sudaro vieningą, įspūdingą ir nepakartojamą Vilniaus senamiesčio architektūrinį ansamblį, reprezentuoja Lietuvos mokslo ir kultūros pažangos istoriją. Pagrindinė Vilniaus universiteto bibliotekos misija – kuo geriau patenkinti studentų, dėstytojų, mokslininkų poreikius, teikti aukštos kokybės informacines paslaugas. Tai erdvė, kurioje auga pasaulį keičiančios asmenybės. Greičiausiai po trejų, dvejų ar vienerių metų šioje prestižinėje erdvėje paskaitoms ruošis ir mūsų ekskursijos dalyviai...

plačiau >>>

2019-11-28 Protų kovos progimnazijų moksleiviams

   Lapkričio 27 d.Saulėtekio“ gimnazijoje vyko Šiaulių miesto progimnazijų moksleiviams skirtas protų kovų žaidimas, kurį parengė ir organizavo mokytojai Malik Agamalijev ir Gražvydas Felinskas. Šio žaidimo tema buvo paskelbta iš anksto – „DRAUGAI“. Žaidime dalyvavo 7 komandos iš 6 progimnazijų: 2 komandos – „Grinčai“ ir „Einšteinai“ – iš Gegužių progimnazijos, Gytarių progimnazijos komanda „Bajorai“, Ragainės progimnazijos komanda „Daržinė“, Rasos progimnazijos komanda „(E)migrantai“, Medelyno progimnazijos komanda „Bičiuliai“ ir Dainų progimnazijos komanda „Dainai“.

   Žaidimas buvo nuotaikingas ir įdomus. Atkakli kova tarp kelių komandų užvirė nuo pat pradžių ir intriga laikėsi iki pat žaidimo pabaigos. Kai jau atrodė, kad žaidimo lyderiai iškovos įtikinamą pergalę, pabaigoje „paslydo“ ir leido priešininkams išlyginti rezultatą. Papildomame extra ture paskubėjo visos komandos, išskyrus Gytarių progimnazijos moksleivius, kurie vieninteliai šiame ture pelnė taškų.

   Po penkių turų nugalėtojas nepaaiškėjo – Dainų ir Medelyno progimnazijų komandos vis dar dalinosi 1-2 vietas! Teko pateikti lemiamą klausimą – per minutę reikėjo išvardinti kuo daugiau Lietuvos kunigaikščių. Jų daugiau išvardino ir nugalėtojais tapo Dainų progimnazijos moksleiviai, kurie viso žaidimo metu pirmavo ir vos nepaleido pergalės iš rankų! Antra liko Medelyno progimnazijos komanda, trečią vietą užėmė Rasos progimnazijos komanda.

Sveikiname prizininkus ir visus šio žaidimo dalyvius! Iki kitų susitikimų. Lentelė ir prizininkų NUOTRAUKOS>>>

IT mokytojas Gražvydas Felinskas2019-11-26 Svečiuose Lietuvos policijos mokyklos kursantas

   Lapkričio 11 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Lietuvos policijos mokyklos kursantas Deivydas Granauskas. Buvęs mūsų mokyklos mokinys maloniai pristatė savo būsimą profesiją bei supažindino su keliamais reikalavimais norint ją įgyti. Mokiniams buvo suteikta galimybė iš pirmų lūpų išgirsti, kaip vyksta kursantų mokymai, užduoti rūpimus klausimus. Aš pati labai žaviuosi šia profesija ir ateityje bandysiu sieti savo gyvenimą būtent su ja. Man buvo aktualu pabendrauti su pačiu Lietuvos policijos kursantu ir išgirsti daugiau informacijos apie policininko profesijąNUOTRAUKOS>>>

Brigita Olekaitė, IVa klasė2019-11-25 Gimnazijoje paminėta Lietuvos kariuomenės diena

   Lapkričio 20 d. gimnazijoje lankėsi Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6 – osios rinktinės 601 pėstininkų kuopa. Vyresnysis seržantas Darius Peleckas susitikimą pradėjo nuo klausimų, ką mokiniai norėtų sužinoti apie krašto apsaugą, kas jiems įdomu ir svarbu. Pažadėjo ir dovanėlių už teisingus atsakymus į užduotus klausimus.

   Susitikimo metu buvo pristatyta krašto apsaugos sistema, nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, Lietuvos kariuomenės laipsniai. Gimnazistai sužinojo apie Krašto apsaugos savanorių tarnybą. Ji dažniausiai atliekama savaitgaliais, tada savanoriai palaipsniui mokosi visų su krašto gynyba susijusių dalykų. Per vienerius metus karys savanoris vidutiniškai tarnyboje praleidžia iki 50 dienų. Mokamas ir atlyginimas. Vyr. seržantas kalbėjo ir apie trejus metus trunkančius jaunesniųjų karininkų vadų mokymus. Tai puiki galimybė mokytis ir įgyti karybos žinių, išmokti vadovauti, išbandyti save nekasdieniškose situacijose.

   Susitikimo pabaigoje mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti kariškių ginklus.  NUOTRAUKOS>>>

Mokytoja Irma Žemaitienė2019-11-25 Prasideda dar vienas ERASMUS+ KA201 strateginių partnerysčių projektas

   Prasideda dar vienas ERASMUS+ KA201 strateginių partnerysčių projektas "Language learning with inovations" („Kalbų mokymasis inovatyviai“). „Saulėtekio“ gimnazija pradėjo bendradarbiavimą su asociacija „Vidzemes inovaciju instruments“ (Latvija), Rygos estų pagrindine mokykla (Latvija) ir Kärdla mokykla (Estija). Šie projekto partneriai – savo geografine padėtimi ir veikla unikalios mokyklos bei daugiau nei 10 metų Latvijos švietimo sistemos gerinimo pagrindais dalyvaujanti nevyriausybinė organizacija.

   Rygos estų mokykla – savivaldybės švietimo įstaiga, siūlanti mokiniams mokytis estų kalbą nuo pirmos klasės. Kardla mokykla įsikūrusi Hijumos saloje Estijoje. Saloje veikia kelios mokyklos, sujungtos į vieną tinklą. Mokiniams suteikiamos geros galimybės gauti kokybišką išsilavinimą nepaliekant gyvenimo saloje.

   Projekto tikslas – sukurti instrumentą, padėsiantį mokiniams per neformalią veiklą ir žaidimą mokytis užsienio kalbų. Projekto metu bus sukurta internetinė svetainė, kurioje bus patalpinta daugiau kaip 2000 žodžių anglų, lietuvių, latvių ir estų kalbomis, žodžio panaudojimas sakinyje, vizualizacija ir angliškai įgarsintas žodis. Sukurtas užsienio kalbų mokymosi instrumentas bus naudojamas bendradarbiaujant su kitomis miesto ugdymo įstaigomis, progimnazijomis. Mokiniams bus pristatomos galimybės mokytis užsienio kalbos aktyviais metodais. Partneriai 5 kartus susitiks įvertinti projekto eigą ir progresą bei pasidalinti gerąja patirtimi.

Projekto rezultatais ir instrumentu dalinsimės su miesto progimnazijomis!

Projekto koordinatorius „Saulėtekio“ gimnazijoje Malik Agamalijev2019-11-22 „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojų mini konferencija

   Mes gyvename iš to, ką gauname, bet kuriame gyvenimą iš to, ką duodame (V. Čerčilis). Ir gauti, ir duoti yra labai svarbu, tai stiprina bendražmogiškus ryšius, kuria bendruomenę, skatina tobulėjimą. Pasidalinti gerąja patirtimi ir išgirsti kolegų lapkričio 15 d. susirinko „Saulėtekio“ gimnazijos pedagogai į „Mini konferenciją“.

   Apie tai, kad turime matyti vaiką, o ne jo kitoniškumą, kalbėjo specialioji pedagogė Daiva Miltenienė. Savo pranešime „Specialiųjų poreikių mokinių ugdymas“ ji pabrėžė, kaip svarbu priimti, pripažinti ir įtraukti į mokymąsi specialiųjų poreikių vaikus.

   Kaip sudominti ir įtraukti į tiriamąsias, praktines, projektines veiklas kiekvieną vaiką, gerąja patirtimi dalinosi biologijos mokytoja Jurgita Kizeliauskienė. Ji kartu su pranešimo „Tiriamoji-praktinė veikla biologijos ir chemijos pamokose“ bendraautorėmis Danguole Norkuviene ir Vilma Endrikiene pristatė, kokias praktines, tiriamąsias veiklas atliko su savo mokiniais. Gimnazistai šių mokytojų iniciatyva turėjo galimybę ir šokoladą ištirti, ir jį pasigaminti, ir vonios burbulų gamybos subtilybių išmokti, ir su moksline įranga padirbėti, ir žinduolio širdies sandarą patyrinėti, dalyvauti įvairiuose projektuose, akcijose, STEAM veiklose...

Mes gyvename iš to, ką gauname, bet kuriame gyvenimą iš to, ką duodame (V. Čerčilis). Ir gauti, ir duoti yra labai svarbu, tai stiprina bendražmogiškus ryšius, kuria bendruomenę, skatina tobulėjimą. Pasidalinti gerąja patirtimi ir išgirsti kolegų lapkričio 15 d. susirinko Saulėtekio gimnazijos pedagogai į „Mini konferenciją“.

Apie tai, kad turime matyti vaiką, o ne jo kitoniškumą, kalbėjo specialioji pedagogė Daiva Miltenienė. Savo pranešime „Specialiųjų poreikių mokinių ugdymas“ ji pabrėžė, kaip svarbu priimti, pripažinti ir įtraukti į mokymąsi specialiųjų poreikių vaikus.

 Kaip sudominti ir įtraukti į tiriamąsias, praktines, projektines veiklas kiekvieną vaiką, gerąja patirtimi dalinosi biologijos mokytoja Jurgita Kizeliauskienė. Ji kartu su pranešimo „Tiriamoji-praktinė veikla biologijos ir chemijos pamokose“ bendraautorėmis Danguole Norkuviene ir Vilma Endrikiene pristatė, kokias praktines, tiriamąsias veiklas atliko su savo mokiniais. Gimnazistai šių mokytojų iniciatyva turėjo galimybę ir šokoladą ištirti, ir jį pasigaminti, ir vonios burbulų gamybos subtilybių išmokti, ir su moksline įranga padirbėti, ir žinduolio širdies sandarą patyrinėti, dalyvauti įvairiuose projektuose, akcijose, STEAM veiklose.

„Gabumai yra tai, ką tu sugebi padaryti“, teigė kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis savo pranešime „Fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių ugdymo programa“. Mokytojas pabrėžė, koks svarbus fizinis aktyvumas šiuolaikinėje visuomenėje, kaip svarbu ugdyti vertybes, padedančias formuoti jauną žmogų, pristatė leidinį „Olimpinių vertybių ugdymo pagrindai“.

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė pristatė kartu su tikybos mokytoja Nijole Pankratovaite vestos integruotos lietuvių kalbos ir tikybos pamokos ,,Kodėl žmogui reikia būti gailestingam?“ metodus, o lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Montvidienė savo pranešime ,,Literatūros kūrinių probleminis vertinimas ir aktualizavimas“ apžvelgė vestų Juozo Apučio pamokų ciklą ir sprendė klausimą, kaip priartinti mokiniui literatūros kūrinį.

Gerąja patirtimi, kaip sudominti gimnazistus ir naudotis svetaine https://www.liveworksheets.com, dalinosi anglų kalbos mokytojas Kęstutis Mockūnas. Programos plickers.com privalumus demonstravo ir savo įspūdžiais iš Erasmus+KA2 projekto dalinosi anglų kalbos mokytoja Tatjana Cukanova, geografijos mokytoja Asta Titenienė ir etikos mokytoja Irma Žemaitienė. Projekto tikslas – sukurti "Web 2.0" priemonių rinkinį, kuriuo galėtų naudotis moksleiviai bei anglų kalbos, matematikos ir gamtos mokslų mokytojai. Šį kartą projekto dalyviai susitiko Oradea mieste Rumunijoje ir svečiavosi Vengrijos sostinėje Budapešte. Tai buvo jau trečias susitikimas su partneriais iš Italijos, Turkijos ir Rumunijos. Mokytojos pabrėžė, kad tokie projektai praturtina mokinius, praplečia jų akiratį, palieka gerų įspūdžių.

Konferencija baigėsi visų dalyvių refleksija. Ir, kaip teigė lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Montvidienė: ,,Bus dar daug gražių susitikimų, bet jie bus kitokie.“

Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė
plačiau >>>

2019-11-22 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos delegacija Portugalijoje

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos delegacija lapkričio 10-16 dienomis lankėsi Portugalijoje. Išvykos metu mūsų mokiniai bei mokytojai atstovavo mūsų mokyklai.

   Pirmą išvykos dieną vykome į „Oficina do Doce“ (The sweet workshop), turėjome galimybę susipažinti su istorija, susijusia su „Ovas Moles” ir saldumynų gamyba. Vėliau važiavome į Portugalijos Venecija vadinamą Alkobaką. Ten matėme ryškiai dažytas valtis (gondolas), išpuoštas vaizdingais piešiniais. Lankėmės Kosta Nova mieste, kuriame grožėjomis šio miesto puošmena – spalvingai dažytais namais. Aplankėme ir katalikiškąjį Alkobakos vienuolyną, garsėjantį dviaukšte galerija, pamatėme ir vėlyvosios gotikos azulechais puoštą Karaliaus salę su fontanu.

   Antrą dieną praleidome mokykloje, kurioje žaidėme matematinius žaidimus, užsiėmėme menais. Vėliau keliavome į Quintandonos kaimą. Jame išsaugoti tipiški portugalų namai, kurių statyboje buvo naudojami skalūnai, granitas ir lentos.

   Trečią dieną vykome į Lisaboną, kurioje grožėjomės istorine triumfo arka. Ją puošia istorinių asmenybių statulos, ji turi šešias kolonas. Vėliau lankėmės nacionaliniame senovės menų muziejuje. Šiame muziejuje eksponuojami žymių menininkų Jeronimo Boscho ir Rafaelio darbai.

   Ketvirtą dieną keliavome į Portugalijos miestą Bragą. Ten matėme Senovės Romos miesto Bracosa Augusta liekanas, Bragos katedrą, kuri dėl savo ilgos istorinės ir meninės reikšmės yra vienas svarbiausių pastatų šalyje.

   Paskutinę dieną vykome į Coimbra miestą. Ten ėjome į nacionalinį Machado de Castro muziejų. Šis muziejus yra vienas svarbiausių meno muziejų Portugalijoje. Ten matėme labai įdomių skulptūrų kolekciją. Vėliau buvome Mokslo muziejuje.

   Šeštadienį, po turtingos ir įdomios savaitės, mūsų delegacija grįžo į Lietuvą. Tikimės, kad tokių įdomių kelionių bus ir ateityje. NUOTRAUKOS>>>

Skaistė Peleckytė, IIIa klasės mokinė2019-11-21 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai

   Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. 2018 metais gautos paramos lėšos tikslingai panaudotos gimnazijos ugdymo(si) bazės turtinimui. Įrengtas Ramybės kambarys mokinių ir darbuotojų poilsiui, savižinos užsiėmimams (kambarys aprūpintas kompiuterine, vaizdo ir garso įranga bei moderniais baldais), sukurta „Lietuvybės kodo siena“, modernizuotas ir virtualiomis darbo vietomis aprūpintas anglų kalbos kabinetas, atnaujinta ugdymo(si) bazė naujomis mokymo priemonėmis.

   2019 m. gautos lėšos ir vėl bus tikslingai panaudotos ugdymo(si) aplinkos gerinimui. Tikėdamiesi Jūsų supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir vėl kviečiame skirti už 2019 metus 1,2 procento pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai.

   Nutarę šią paramą skirti gimnazijai, Jūs galėsite nuo 2020 m. sausio 1 d. tai padaryti asmeniškai užpildę specialios formos FR0512 prašymą ir pateikę jį elektroniniu būdu per Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

   Atsiųsti paštu ar pateikti tiesiogiai VMI popieriniai prašymai nebus nagrinėjami!

   Prašymus per EDS galėsite pateikti ne tik savarankiškai, bet ir atvykę į gimnaziją, kur Jums tikrai pagelbės mūsų sekretoriato darbuotojai. Taip pat prašymus padės užsipildyti VMI darbuotojai bet kurios apskrities VMI padalinyje.

Rekvizitai 1,2 procentų paramai skirti:

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 290532510.

Paramos gavėjo pavadinimas – „Saulėtekio“ gimnazija.

Primename, kad šią paramą Jūs galite skirti iki 2020 metų gegužės 1 dienos.

Pagarbiai,

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2019-11-20 Integruota lietuvių kalbos pamoka „Patriotizmo ugdymas tarpukario Lietuvoje“

   Lapkričio 15 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje, 204 kabinete, vyko integruota lietuvių kalbos pamoka abiturientams „Patriotizmo ugdymas tarpukario Lietuvoje“.

   Pamoka buvo kitokia nei įprastai. Gimnazijos bibliotekos vedėja Rima Juškienė pristatė parodą apie to meto Lietuvą, pademonstravo surinktas tarpukariu išlikusias knygas. Labai sudomino mokinio dienynas, kurį kiekvienas privalėdavo pildyti kasdien kaip dienoraštį. Sužinojome, kaip studentai ir gimnazistai elgdavosi, ką veikdavo. Pasirodo, jie niekuo nesiskyrė nuo dabartinio jaunimo, tik jų bendravimas vykdavo gyvai, o ne socialiniuose tinkluose.

   Vėliau bibliotekos vedėja parodė filmuotą medžiagą, kaip atrodė tarpukario Šiauliai. Iš tikrųjų buvo labai įdomu pamatyti, koks buvo miestas, nes jis labai pasikeitė. Išbandėme ir rašymą plunksna, nes anksčiau egzistavo tik tokia rašymo priemonė. Turiu pasakyti, kad su ja tikrai nelengva rašyti, ne taip, kaip su paprastu tušinuku dabar. Taip pat buvo galima nusifotografuoti su to meto aksesuarais – gimnazisto kepurėle, lagaminu.

   Buvo įdomu pasiklausyti, kaip žmonės leido laiką anksčiau, ir palyginti su šiandieninės Lietuvos gyvenimu. Ačiū gimnazijos bibliotekos vedėjai Rimai Juškienei už labai įdomų ir nuoširdų pasakojimą. O apie patriotizmą tarpukario Lietuvoje pratęsėme lietuvių kalbos pamokose su savo lietuvių kalbos mokytojomis Loreta Andriuškevičiene ir Roma Glinskiene. NUOTRAUKOS>>>

Goda Sireikytė, IVa klasės mokinė2019-11-18 „Saulėtekyje“ svečiavosi Povilo Višinskio viešosios bibliotekos konsultantė

   Sparčiai modernėjančiame pasaulyje inovatyvios technologijos neaplenkė ir bibliotekų. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje lapkričio 5 d. apsilankė Povilo Višinskio viešosios bibliotekos konsultantė Jolanta Baldišė. Ji gimnazijos mokytojus ir vyresnių klasių mokinus supažindino su elektronine paslauga ibiblioteka.lt. Lektorė kvietė naudotis pažangiomis elektroninėmis paslaugomis ir parodė, kaip prisijungti su Libis skaitytojo pažymėjimu prie interaktyvios bibliotekos. Ji supažindino ir su galimybe nemokamai skaityti elektronines knygas, kaip jas užsisakyti ir rezervuoti. Gimnazistai domėjosi pačiomis naujausiomis knygomis, bandė prisijungti prie atviros prieigos portalo. Pirmasis susitikimas įvyko, tikimės, kad draugystė su Povilo Višinskio viešąja biblioteka ir toliau tvirtės. NUOTRAUKOS>>>

Rima Juškienė2019-11-18 Knygų pristatymo konkursas

   Anot N. Černyševskio, visos geros knygos panašios tuo, kad būtinai sukelia skaitytojo norą galvoti apie tai, kas teisinga, gražu, naudinga žmonėms. Tik reikia, kad ta gera knyga patektų į rankas. O ją surasti gali padėti pasidalinimas mintimis apie patikusią knygą, kuri galbūt sudomins ir kitus.

   Lapkričio 6 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko „Knygų pristatymo konkursas“, kuriame dalyvavo ir 4 mūsų gimnazijos moksleivės (konkursui gimnazistes ruošė lietuvių kalbos mokytojos J. Montvidienė ir D. Gilytė). Viktorija Jakunčikovaitė (IIIa klasė) pristatė Svetlanos Aleksijevič knygą „Černobylio malda“, Tesa Vaičaitė (IIIc klasė) - Jojo Moyes knygą „Aš prieš tave“, Miglė Madestavičiūtė ir Emilija Jankutė (Ia klasė) pasidalino mintimis apie Rūtos Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų". Džiaugiamės, kad moksleivėms netrūko kūrybiškumo. Tikimės, jog kuo daugiau mokinių knygą „atvers iš anksto mėgaudamiesi ir užvers praturtėję.“ (E. B. Olkotas)   NUOTRAUKOS>>>

 Lietuvių kalbos mokytoja D. Gilytė2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Aistis
Tautvaldė
Dovydas

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius