Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Susitikimas su Kalba.lt atstove

Data: 2018-11-06

   Spalio 15 d. IV klasių mokiniai susitiko su Kalba.lt atstove Neida Nekraše. Tai ilgametę patirtį sukaupusi ir platų bendradarbiavimo tinklą su užsienio šalių universitetais išvysčiusi organizacija. Gimnazistai buvo supažindinti su karjeros galimybėmis, studijomis Danijoje, Olandijoje, Anglijoje, Švedijoje ir Suomijoje. Susitikimo metu mokiniai suprato, jog studijų programos pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių sprendimų jų gyvenime. Nuo jo priklauso, kokios srities specialistas būsi ateityje, kokį darbą pasirinksi ir dirbsi.

   Gimnaziste, jei susidomėjai, apsilankyk puslapyje www.kalba.lt. Ten rasi naudingų patarimų ir profesinio orientavimo testų, kurie padės Tau apsispręsti. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantė Irma ŽemaitienėKarjeros konsultantė Irma Žemaitienė
Kita informacijaKita informacija

2019-03-20 Pasisemti robotikos patirties atvyko svečiai iš Panevėžio

   Kovo 19 d. į mūsų gimnaziją pasisemti robotikos patirties atvyko Panevėžio miesto švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė kartu su didele Panevėžio miesto gimnazijų ir progimnazijų informacinių technologijų mokytojų grupe.

   Svečiams buvo pristatyta „Saulėtekio“ gimnazijos jau antri metai I-II gimnazijos klasėse įgyvendinama robotikos kryptis. Šią kryptį pasirinkę mokiniai ne tik susipažįsta su robotikos pagrindais, bet ir plėtoja 3D modeliavimo, programavimo ir konstravimo įgūdžius. Mokymui naudojama ypač moderni Arduino platforma, įvairūs prie robotų jungiami davikliai, mBot robotai bei detalės, spausdinamos 3D spausdintuvu.

   Gimnazijos robotikos mokytojas Renatas Montvilas supažindino svečius su turima technine baze (robotikos kabinetu), pademonstravo gimnazistų kurtus ir respublikinėse, tarptautinėse robotikos varžybose laurus skinančius linijos sekimo, mini sumo ir folkrace robotus.

   Robotų kūrimo subtilybėmis pasidalino Šiaulių universiteto katedros docentas, UAB „Salda“ inžinierius–programuotojas Nerijus Ramanauskas. Vėliau svečiai lankėsi Dainų progimnazijoje, kur susitiko su robotikos būrelio vadovu Ričardu Geču.

   Panevėžiečiai džiaugėsi užsimezgusia draugyste ir užsidegė noru daugiau sužinoti apie robotikos subtilybes bei nusprendė išbandyti savo jėgas balandžio 6 dienąSaulėtekio“ gimnazijos ir Šiaulių robotikos klubo organizuojamose tarptautinėse robotikos varžyboseSaulės robotų mūšis 2019“.  NUOTRAUKOS>>>

   O Tu jau sukūrei savo robotą? Jei dar ne arba tik svajoji jį sukurti, atvyk balandžio 6 dieną į „Saulėtekio“ gimnaziją (Lieporių g. 2) pasižiūrėti robotų kovų.

(Plačiau apie renginį skaitykite Šiaulių robotikos klubo svetainėje http://www.roboklubas.lt)

   O jei turi ambicijų rinktis perspektyviausią darbo rinkoje profesiją – robotiką, pasirink „Saulėtekio“ gimnazijoje įgyvendinamą robotikos kryptį ir savo ateitį pradėk modeliuoti nuo pat I gimnazijos klasės!2019-03-19 Kviečiame mokytis


2019-03-19 SAULĖS ROBOTŲ MŪŠIS 2019

Visus robotikos entuziastus Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kartu su Šiaulių robotikos klubu ir vėl kviečia į tarptautinį konkursą Šiauliuose  – „Saulės robotų mūšis 2019“.

 Plačiau apie renginį skaitykite Šiaulių robotikos klubo svetainėje http://www.roboklubas.lt

Norintys dalyvauti varžybose kviečiame iš anksto registruotis internetu
robotikos klubo svetainėje iki balandžio 3 d.

 Renginys vyks balandžio 6 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje adresu Lieporių g. 2, Šiauliai.

Dalyvių registracija – 9.00-10.00 val.

Renginio pradžia 10 val.

Varžybų rungtys: Folkrace, Freestyle, Lego linijos sekimas, Linijos sekimas, Linijos sekimas turbo, Lego sumo, Mini sumo mokiniai, Mini sumo suaugusieji, Antweight koviniai robotai.

Parodomosios rungtys: 3 kg sumo, irobot sumo.

Organizatoriai2019-03-18 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai

   Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. 2018 metais gautos paramos lėšos tikslingai panaudotos gimnazijos ugdymo(si) bazės turtinimui. Įrengtas Ramybės kambarys mokinių ir darbuotojų poilsiui, nusiraminimui, pabuvimui vienam, taip pat ir savižinos užsiėmimams (kambarys aprūpintas kompiuterine, vaizdo ir garso įranga bei moderniais baldais), sukurta „Lietuvybės kodo siena“, modernizuotas ir virtualiomis darbo vietomis aprūpintas anglų kalbos kabinetas, atnaujinta ugdymo(si) bazė naujomis mokymo priemonėmis.

   Tikėdamiesi Jūsų supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir vėl kviečiame skirti už 2018 metus 2 procentus pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai. Nutarę 2 procentų pajamų mokesčio paramą skirti gimnazijai, Jūs galite tai padaryti asmeniškai užpildę specialios formos FR0512 (4 versija) prašymą.

Rekvizitai 2 procentų paramai:

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 290532510.

Paramos gavėjo pavadinimas – „Saulėtekio“ gimnazija.

Primename, kad šią paramą Jūs galite skirti iki 2019 metų gegužės 1 dienos.

Pagarbiai,

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2019-03-18 Nacionalinis diktantas vėl subūrė gimnazijos bendruomenę

   Šių metų kovo 8-ąją dieną Lietuva dvyliktą kartą rašė Nacionalinį diktantą. Pagrindinis šio konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Šiemet neatsitiktinai pasirinktas Dovilės Filmanavičiūtės tekstas „Odė moterystei“ – tarptautinę moters dieną rašomas diktantas buvo skirtas moteriai pagerbti ir atkreipti dėmesį į aktualias problemas, su kuriomis ji susiduria.

   Džiugu, kad mūsų gimnazija turi gražią tradiciją dalyvauti šiame nacionalinio masto renginyje. Šie metai ją pratęsė – per ketvirtą pamoką visa bendruomenė susikaupusi rašė diktanto tekstą ir bandė nepasiklysti sudėtinguose rašybos ir skyrybos labirintuose. Ją stebint kilo pasigėrėjimo ir pasididžiavimo mokykla (taip pat ir visa Lietuva) jausmai. Vargu ar kas nors gali būti gražiau už mokinį, palinkusį prie balto popieriaus lapo ir tyliai kalbant plunksnai rašantį žodžius, sakinius... Vargu ar kas nors gali būti gražiau už motiną, tėvą ar mokyklos darbuotoją, po daugelio metų bandantį prisiminti rašybos ar skyrybos taisyklę... Vargu ar kas nors gali būti gražiau už mokytoją, į kiekvieną diktanto dalyvį žiūrintį kaip į stebuklą, kaip į nugalėtoją...

   Lietuvių kalbos mokytojoms teko svarbi misija – ištaisyti ilgus tekstus, kad paaiškėtų raštingiausi gimnazijos bendruomenės nariai. Jie jau žinomi. Šiemet mokinių grupėje raštingiausios Austėja Chorūnaitė (3a kl.), Deimantė Jarmoškaitė (3a kl.) ir Eva Bertašiūtė (1a kl.), tėvelių grupėjeMeda Bražienė, atstovavusi Austėjai Bražaitei, mokytojų grupėjeRasa Prišmontienė, darbuotojų grupėjeAsta Bertašienė. NUOTRAUKOS>>>

   Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems dalyviams, suvokiantiems gimtojo žodžio vertę ir gyvenantiems vienu ritmu su Lietuva!

Lietuvių kalbos mokytojos2019-03-18 „Saulėtekio“ gimnazistė tarp miesto geriausių

   Liaudies išmintis teigia, kad žmogų pažinsi iš jo darbų, o ne iš kalbos. Tačiau žodžiai ir darbai susiję, juk iš žmogaus kalbos galime pasakyti, kas jis toks, kuo domisi, kuo gyvena. Jei teisingai parenkame žodžius, pasiekiame, ko norime. Savo pasiekimais lietuvių kalbos srityje šiais mokslo metais stebina Eva Bertašiūtė, Šiaulių „SaulėtekioIa klasės gimnazistė (mokytoja Roma Glinskienė). Pirmokė per pastaruosius keturis mėnesius dalyvavo trijose lietuvių kalbos konkursuose mieste ir iš visų sugrįžo su apdovanojimais: Gegužių progimnazijoje vykusiame XVI diktanto konkurse I-II gimnazinių klasių mokinių grupėje Eva Bertašiūtė buvo trečia, III vietą I–II klasių mokinių grupėje gimnazistė iškovojo ir Šiaulių Didždvario gimnazijoje vykusiame Šiaulių miesto mokinių lietuvių kalbos konkurse „Taisyklinga kalba – vertybė“. Naujausias Evos Bertašiūtės laimėjimas ir iškovota II vieta – tai Šiaulių regiono mokyklų, progimnazijų 5-8 klasių ir I –IV gimnazijos klasių, moksleivių Raštingumo konkurse, kurį kasmet organizuoja Šiaulių Lieporių gimnazija. Kaip teigia renginio šeimininkai, šiemet konkurse dalyvavo daugiau kaip šimtas moksleivių iš beveik visų Šiaulių mieste esančių mokyklų, be to, buvo sulaukta svečių ir iš Kelmės rajono Tytuvėnų, Joniškio rajono Skaistgirio gimnazijų. Mokiniai konkurso metu turėjo atlikti testą: įrašyti praleistas raides, sudėti skyrybos ženklus. Tokio pobūdžio užduotys Evai įdomiausios ir geriausiai sekasi, gimnazistė yra gerai įvaldžiusi rašybos, skyrybos taisykles, jas geba pritaikyti praktikoje - tai įrodo ir gimnazistės laimėta II vieta.

   Nors Eva Bertašiūtė yra kukli, jos darbai ir žodžiai dera. Didžiuojamės ir džiaugiamės gimnazistės pasiekimais.

Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2019-03-18 Žygis „11 nuotraukų Lietuvai“

   Dainų progimnazijos 6b klasės mokiniai kovo 8 dieną dalyvavo tradiciniame žygyje11 nuotraukų Lietuvai“, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Lietuvos nepriklausomybės kovų atminimo metams pažymėti. Mokinių komandos gavo žemėlapius, kuriuose buvo pažymėti lankytini objektai – atminimo lentelės, paminkliniai akmenys. Tris valandas ieškojome pažymėtų taškų. Pavargome, sušlapome, tačiau užduotį įvykdėme.

   Džiaugiamės ir didžiuojamės pačiais ištvermingiausiais ir patriotiškiausiais mokiniais!  NUOTRAUKOS>>>

Etikos mokytoja Irma Žemaitienė2019-03-16 TIRIAMASIS DARBAS - „Vonios burbulų gaminimas“

   Biomedicinos srities mokiniai, vadovaujami chemijos mokytojos Danguolės Norkuvienės, atliko tiriamąjį darbą „VONIOS BURBULAI, JŲ GAMINIMAS“.

   Pirmiausia chemijos mokytoja papasakojo, kokios medžiagos yra vonios burbulų sudėtyje. Mokiniai rinko informaciją apie citrinos rūgštį, natrio karbonatą, eterinius ir kvapius aliejus, dažus, sužinojo jų savybes, panaudojimo sritis. Chemijos mokytoja papasakojo, kaip pasigaminti vonios burbulą.

   Vėliau gimnazistai kibo į darbą ir pasigaminome gražius ekologiškus vonios burbulus.  NUOTRAUKOS>>>

Chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė2019-03-15 Laimėtos dvi prizinės vietos Šiaulių miesto mokinių konkurse „Atidusis grožinių kūrinių skaitymas“

   Kovo 7 dieną Šiaulių S. Daukanto gimnazijoje vyko tradicinis konkursas „Atidusis grožinių kūrinių skaitymas“, skatintis mokinius gilintis į teksto esmę, juose pastebėti svarbias detales. Tai puikiai pavyko dviem mūsų gimnazistėms. III klasių grupėje II vietą laimėjo Goda Sireikytė (mokytoja Loreta Andriuškevičienė). Savotišku fenomenu galime laikyti tai, kad Goda šiame konkurse trečius metus iš eilės tampa prizininke (tikimės, kad ir ketvirtas kartas bus sėkmingas!). Labai nudžiugino ir abiturientės Kamilės Dovidauskytės (mokytoja Jūratė Montvidienė) pasiekimas – IV klasių grupėje ji laimėjo I vietą!

   Sveikiname prizininkes! Linkime atidumo skaitant grožinius tekstus, mėgavimosi jų prasmės gelmėmis!

 Lietuvių kalbos mokytojos2019-03-14 Abiturientė Karolina Ančerevičiūtė – respublikinio rašinio konkurso nugalėtoja!


   Kovo 12 dieną ŠU gimnazijoje buvo apdovanoti respublikinio rašinio konkurso „Ką reiškia mylėti savo šalį: tikrasis ir tariamasis patriotizmas nugalėtojai. Jame IVa klasės mokinė Karolina Ančerevičiūtė (mokytoja Jūratė Montvidienė) ne tik dalyvavo, bet ir laimėjo I vietą. „Gyvenime tarp tikra ir tariama visada riba labai trapi ir nelabai ryški. Taip yra ir dėl patriotizmo išraiškų. Nebūtinai žmogus, kuris sako, kad myli savo tėvynę ir dar žegnojasi, yra tikrasis patriotas ir atvirkščiai. Juk patriotizmą labiausiai liudija širdies virpesiai ir poelgiai“, –  tai kelios mintys iš mokinės rašinio, skatinančio ne žodžiais, bet darbais liudyti meilę savo kraštui. Džiaugiamės pasiekimu ir Karolinai linkime kūrybinio impuslo!

Lietuvių kalbos mokytojos2019-03-12 29 –osios Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinės

   Kovo 11-ąją minėjome 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Nepriklausomybė - tai ne duotybė. Tai nuoširdus noras ir nuoseklus darbas saugant šią vertybę. „Saulėtekio“ gimnazistai šia proga dalyvavo pilietinėje akcijoje „Gyvasis tautos žiedas“. Gimnazistai pasirinko tulpės žiedo formą ir naudodami Lietuvos vėliavos spalvas suformavo moksleivių kompoziciją. Istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokose mokiniai su mokytojais Malik Agamalijev ir Regina Bučinskiene dalyvavo netradicinėje tiesioginėje pamokoje „Sukilimas be šautuvų“ nuotoliniu būdu, kurią vedė profesorius, politikas, meno, muzikos ir kultūros istorikas Vytautas Landsbergis. Kovo 11-ąją mokiniai kartu su direktore Jūrate Kaščiuškiene ir mokytojomis dalyvavo jau tradiciniu tapusiame trispalvės žygyje „Lietuva mūsų širdyse“, kuris vyko maršrutu „Statybininkų g., Tilžės g., Vilniaus g., pėsčiųjų bulvaras iki Kaštonų alėjos“. Patriotiška ir išskirtinė eisena subūrė šimtus šiauliečių. Visi džiaugiamės nepriklausomybe, mūsų tautos vienybe ir lenkiame galvas prieš visus, kurie vedė Lietuvą į Kovo 11-ąją. NUOTRAUKOS>>>

Istorijos mokytoja Regina Bučinskienė2019-03-08 Seminaras „Darbo paieškos strategija"


   Vasario 26 dieną Šiaulių valstybinėje kolegijoje Verslo ir technologijų fakultete vyko seminaras „Darbo paieškos strategija". Seminaro metu mokiniai turėjo galimybę išgirsti ir sužinoti, kokius reikalavimus darbdaviai kelia kandidatams, kaip tinkamai parašyti gerą CV ir motyvacinį laišką bei kokie yra lemiami veiksniai, nutiesiantys kelią į TAVO svajonių darbą. Gimnazistai susipažino su darbo rinkos situacija, sužinojo, kokie darbuotojai labiausiai pageidaujami, kokie jiems keliami reikalavimai, kur ieškoti darbo. Seminarą vedė CV-Online – profesinės evoliucijos kompanijos marketingo vadovė Rita Karavaitienė. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantė Irma Žemaitienė2019-03-08 Tarp XVI diktanto konkurso laureatų ir „Saulėtekio“ gimnazistė


   Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti Gegužių progimnazija tradiciškai organizuoja diktanto konkursą. Šiemet jis jau šešioliktas. Kaip teigia organizatoriai, į konkursą susirinko net 77 gimtosios kalbos sergėtojai iš Gegužių progimnazijos, Lieporių ir „Saulėtekio“ gimnazijų. Džiugu, kad tarp taisyklingiausiai parašiusių diktantą ir „Saulėtekio“ gimnazistė Eva Bertašiūtė. I-II gimnazinių klasių mokinių grupėje ji buvo trečia. Sveikiname laureatę ir džiaugiamės jos pasiekimu.

Lietuvių kalbos mokytojai2019-03-06 Išvyka į UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC)

   Kovo 6 d. I-IV klasių gimnazistai apsilankė UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC). Bendrovės administratorė pristatė įmonės istoriją, supažindino su produkcija. Gimnazistai sužinojo, kad Šiauliuose esanti įmonė yra vienintelė iš Baltijos šalių, kuri įrengia mobilias TV studijas automobiliuose, mikroautobusuose arba krovininėse mašinose. Šios firmos produkcija keliauja į Ukrainą, Baltarusiją, Kazachstaną, Norvegiją, Afrikos valstybes ir kt. Gimnazistai apžiūrėjo jau įrengtą krovininę mašiną, joje esančią įrangą, garso, vaizdo įrašų studijas. Pati įmonė paruošia sau inžinierius, didelį dėmesį skiria darbuotojų kvalifikacijos kėlimui užsienyje. NUOTRAUKOS>>>

   Dėkojame UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC) už suteiktą galimybę iš arčiau susipažinti su šia įstaiga, jos veikla, darbuotojais.

Karjeros konsultantė Vilma Endrikienė2019-03-02 Konkurso "Aš knygų pasaulyje" laureatė   IIa klasės gimnazistė Viktorija Jakunčikovaitė (mokytoja Diana Gilytė) dalyvavo Šiaulių miesto skirtingų gebėjimų mokinių teksto kūrimo (nuomonės) konkurse „Aš knygų pasaulyje” ir užėmė I vietą. Sveikiname.

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė2019-02-28 Netradicinė chemijos pamoka „Aspirinas , jo sandara , savybės“

   Per chemijos pamoką ketvirtokai atliko tiriamąjį darbą Aspirinas, jo sandara, savybės.

   Pamokos pradžioje mokiniai susipažino su aspirino atsiradimo istorija, gydomosiomis savybėmis. Dalį vaistams naudojamų medžiagų chemikai išskyrė iš augalų. Baltojo gluosnio žievė gydo karščiavimą, mažina skausmą, nes joje yra salicilo rūgšties, kuri organizme virsta skausmą ir karščiavimą malšinančia medžiaga. Tada gydymui buvo pradėta naudoti salicilo rūgštis, bet ji dirgino skrandį. Vėliau buvo atrastas salicilo rūgšties darinys - aspirinas. Pasaulyje kasmet suvartojama apie 45000 tonų aspirino.

   Susipažinę su aspirino sandara, tiriamojo darbo reikalavimais, saugaus darbo taisyklėmis, mokiniai kibo į darbą. Tikslas - ištirti, ar vaistų etiketėje nurodyta tabletėje esančio aspirino masė sutampa su tikrąja mase.

   Pirmiausia aspirino tabletę ketvirtokai susmulkino, ištirpdė etanolio ir vandens mišinyje. Po to pasigamino 0,1 mol/l KOH tirpalą ir supylė į biuretę, pasiruošė titruoti. Titravimo būdu nustatė, kiek KOH tirpalo sunaudojo aspirino tirpalui (tai rodė indikatoriaus fenolftaleino spalvos pakitimas). Pagal nutitruoto KOH tirpalo tūrį galima apskaičiuoti, kiek aspirino yra tabletėje. Tikslas pasiektas - etiketėje esančio aspirino masė sutapo su tikrąją mase. NUOTRAUKOS>>>

Chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė2019-02-28 Isolde I. PoZelaite-Davis kūrybinio rašinio konkursas

   IVa kl. gimnazistė Izabelė Perminaitė dalyvavo tradiciniame 28-ame Šiaulių regiono anglų kalbos rašinio konkurse IV klasių mokiniams Isolde I. PoZelaite-Davis AM premijoms laimėti. Mergina užėmė I vietą ir laimėjo 50 eurų premiją. Sveikiname gimnazistę.

Anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė2019-02-28 Puikus pasirodymas prancūziškose orientacinėse varžybose!

   Visą savaitę Šiauliai gyvena prancūziška dvasia. Norint paminėti artėjančią frankofonijos dieną rengiami įvairūs konkursai, renginiai, parodos. Viename iš jų dalyvavo ir mūsų gimnazistai, besimokantys prancūzų kalbos. Vasario 27 dieną jie varžėsi orientaciniame žaidime prancūzų kalba. Iš gimnazijų ir progimnazijų susirinkę mokiniai buvo suskirstyti grupėmis. Komandos, gavusios prancūziškai užrašytas užduotis, per tam tikrą laiką turėjo surasti įžymias Šiaulių vietas, paminklus ar kitus objektus, susijusius su frankofonija. Gimnazistai puikiai pasirodė – komanda, kurioje buvo ketvirtokė Gabrielė Petraitytė, iškovojo pirmąją vietą!, o ketvirtokai Izabelė Perminaitė ir Simonas Kukarskis - trečiąją! Labai džiaugiamės aktyviais gimnazistais ir puikiu jų pasiekimu.

Prancūzų kalbos mokytoja Vilma Vaitekutienė2019-02-25 Pasaka-vizualinės raiškos lavinimo priemonė

   Vasario 17-23 dienomis Erasmus+KA2 projekto „Once Upon a Time via ICT“ vyko trumpalaikis mokinių grupių mobilumas Felgeiraso mieste Portugalijoje. Mūsų gimnazijai atstovavo 4 gimnazistės: Greta Siroveckytė, Neda Tumėnaitė, Izabelė Perminaitė ir Neringa Burbaitė. Mokines lydėjo anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė ir neformaliojo švietimo organizatorė Lina Jokubauskienė. Projekto veikla yra finansuojama iš Europos komisijos Erasmus+” programos.

   Susipažinome su Agrupamento de Escolas de Airães mokyklos istorija bei tradicijomis. Buvo suteikta proga kiekvienai šaliai, mokiniams kartu su mokytojais, dalyvauti  anglų kalbos pamokoje. Dirbome grupėmis ir atlikome pateiktas užduotis. Vienas iš atsakingiausių momentų mums buvo pristatyti savo šalies pasaką „Eglė žalčių karalienė“ įtaigiai ir įdomiai, kad po to visi galėtume įveikti užduotis, kurias taip pat buvome paruošę projekto dalyviams. Neįkainojama patirtis buvo išklausyti kitų šalių pasakas ir atlikti įvairias užduotis. Projekto dalyviai išmoko ne tik šešias pasakas, bet patobulino anglų kalbos žodyną, gramatines struktūras, galėjo atlikti užduotis, kurios reikalavo loginio mąstymo įgūdžių.

   Smagiausia buvo sukurti savo įsivaizduojamą istoriją „Kas galėjo nutikti Portugalijoje?“ Kiekvienos šalies mokiniai intensyviai kūrė istorijas ir pristatė kitiems projekto dalyviams. Taip pat turėjome galimybę turiningai praleisti laiką. Aplankėme prašmatnaus interjero  „Lello“ knygyną, Clegiros bokštą, bažnytinio meno muziejų „Amadeo Souza“, saldumynų fabriką. Kad daugiau sužinotume apie Porto miestą, plaukėme laivu, aplankėme kitus žymius objektus, gėrėjomės Atlanto vandenyno vaizdu. NUOTRAUKOS>>>

   Su džiaugsmu laukiame kito susitikimo, kuris jau kitą mėnesį įvyks „Saulėtekio“ gimnazijoje.

Projekto koordinatorė Ingrida Railienė2019-02-18 Studijos 2019

   Vasario 8 d. Saulėtekio gimnazistai apsilankė Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo", kur vyko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2019. „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi!“ – tokiu moto  lankytojus pasitiko daugiau nei 200 universitetų, kolegijų iš Lietuvos ir užsienio, profesinio mokymo lyderių, verslo profesionalų, karjeros konsultantų, inovatorių, jaunųjų kūrėjų, neformalių jaunimo ir tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų, valstybinių tarnybų institucijų atstovų, kurie dalyvavo šioje studijų mugėje. Gimnazistai susipažino su profesijomis, specialybėmis, bendravo su mokymo įstaigų atstovais, moksleivių ir studentų organizacijų nariais, apsilankė paskaitose, seminaruose. Mokytojų kambaryje pedagogai turėjo galimybę išklausyti pranešimus, dalyvauti diskusijose. NUOTRAUKOS>>>

   „Kiekvienas iš mūsų nepanašus į kitą – kiekvieno prigimtis skirtinga: vienas yra skirtas vienam darbui, kitas – kitam.“ (Platonas. Valstybė.)

Karjeros konsultantės Irma Žemaitienė ir Vilma Endrikienė2019-02-14 Lietuvos kariuomenės galimybių pristatymas Šiaulių valstybinėje kolegijoje

   Vasario 12 dieną IIc klasės mokiniai apsilankė Šiaulių valstybinėje kolegijoje ir klausėsi paskaitos „Lietuvos kariuomenės galimybių pristatymas“. Karo prievolės ir komplektavimo tarybos Šiaulių skyriaus atstovas supažindino su Lietuvos krašto apsaugos sistema, kalbėjo apie savanorišką privalomąją karo tarnybą. Gimnazistams priminė, kas yra karo prievolininkas, kokios jo pareigos, kaip galima atlikti pareigą tėvynei, užsigrūdinti charakterį, išmokti kariškos tvarkos, dirbti komandoje, įgyti pasitikėjimo savimi, supažindino su galimybe tapti profesinės karo tarnybos kariu.

   Neabejojame, kad privalomoji karo tarnyba yra geriausia savarankiško gyvenimo mokykla jaunuoliams, tik baigusiems mokyklą. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantės Irma Žemaitienė ir Vilma Endrikienė2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Žygimantas
Tautvilė
Filomenas
Irmgarda
Irma

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius